social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia - ARCHIWUM 2019

29.12.2019 – Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia – ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia:
 
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bardzo dziękuję również za przygotowanie i zorganizowanie kolędowania misyjnego.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Sylwester I, papieżwe wtorek
św. Sylwestra papieża  - zakończenie Starego Roku.
Msza Święta z dziękczynnymi nieszporami o godz. 17.00.Księdzu Sylwestrowi składamy najlepsze życzenia.

Święta Boża Rodzicielka, Maryja
We środę
Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

Święty Bazyli Wielki, biskup i doktor KościołaŚwięty Grzegorz z Nazjanzu, biskup i doktor Kościoła
We czwartek
św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ księża są na kolędzie, okazja do spowiedzi podczas porannych nabożeństw, oraz we czwartek od 17.00. W dniach spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Będziemy modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków.
 3. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 4. W I piątek Msza wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00 dla dzieci i o 18.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Adoracja dla młodzieży w pierwszy piątek o godz. 19.45, a po niej Msza Święta.
 5. Rozpoczęcie III Edycji SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH w piątek o 19.00 w Sali Teatralnej. Gdyby jeszcze jakieś małżeństwa chciały wziąć udział, prosimy o niezwłoczne wysłanie zgłoszenia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W zakrystii i na stronie internetowej można zobaczyć album ze zdjęciami dokumentującymi życie naszej parafii.
 9. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. Modlitwę poprowadzą grupy parafialne.
 10. Ziarenka Nadziei zapraszają na wieczór kolęd promujący ich najnowszą płytę. Koncerty w RCKB dziś o godz. 16.00 i 18.00. To dwa ostatnie występy. Przed kościołem, można nabyć jeszcze nagraną przez Ziarenka płytę, której fragmenty mogliśmy usłyszeć przed mszą. Zachęcamy do zakupu.
 11. Spektakl jasełkowy "ZŁOŻONA MIŁOŚĆ" - plakatZ okazji 25 – lecia działalności

Grupa Teatralna GT zaprasza na autorski spektakl jasełkowy pt. „Złożona miłość”,

Przedstawienie dzisiaj i w Nowy Rok o 17.00, w Sali Teatralnej. Kolejne daty i szczegóły na afiszach oraz na stronie parafialnej;  wejściówki do nabycia przed każdym spektaklem;

 1. Koncert GAUDIUM i Kapela Dziekie Wino - plakatChór GAUDIUM z parafii Miłosierdzia Bożego

oraz Kapela Dzikie Wino z Rzeszowa

zapraszają na koncert i wspólne kolędowanie DO SZOPY, DO SZOPY WSZYSCY!

W sobotę 4 stycznia o 19.00 w naszym kościele.

 
 1. Parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach zaprasza do wspólnej modlitwy i zabawy na Bocheńcu we wspomnienie św. Sylwestra. Szczegóły na plakacie.
 2. Porządek kolędy na najbliższe dni:
30.12.2019 r. - poniedziałek od 16.00
1, 2. ksiądz - Kwiatowa, Makowa, Wrzosowa, Jaśminowa, Różana od początku i od końca Kwiatowej
3. ksiądz -  Zamknięta
4. ksiądz - Sikorskiego od ostatniego numeru

31.12.2019 r. - wtorek - NIE MA KOLĘDY

01.01.2020 r. - środa  - Dom Zakonny

02.01.2020 r. - czwartek od 16.00
1, 2. ksiądz - Spokojna od początku po obu stronach
3. ksiądz- św. Brata Alberta, Jana Pawła II

03.01.2020 r. - piątek od 16.00
1, 2 ksiądz - Królowej Jadwigi – blok – od pierwszego i ostatniego numeru

04.01.2020 r. - sobota od. 9:00
1 ksiądz - Królowej Jadwigi domy prywatne o pierwszego numeru
2, 3. ksiądz - Okulickiego od szkoły do ronda (po obu stronach)
4, 5.ksiądz - Garbarska domy prywatne i blok od pierwszego i ostatniego numeru

05.01.2020 r. – niedziela od 14.30
1. ksiądz - Słoneczna, Solskiego
2. ksiądz - Błękitna
3. ksiądz - Brzezowiecka, Legionów Piłsudskiego domy prywatne
 
06.01.2020 r. – poniedziałek od 14.30
1. ksiądz - Partyzantów domy prywatne, Villa Nova, Villa Hortus
2, 3. ksiądz - Jasna od początku i od końca do spotkania

 

22.12.2019 – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą adwentu. We wtorek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się ją godnie przeżyć. Zachęcamy aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć lekturą Pisma Świętego, wspólną modlitwą i łamaniem się opłatkiem. Postarajmy się też, aby zgodnie z tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny.
 2. Msze Święte we wtorek tylko rano – o 6.20 ostatnie roraty i potem o 7.00. Nie będzie mszy wieczornej. Msza  Pasterska o północy. Ofiara na tacę podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Tradycyjnie w Wigilijny wieczór nasza Grupa Teatralna GT zaprasza na godz. 22.45 do kościoła na Kolędę przed Pasterką z udziałem absolwentów GT.
 4. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech to będzie święty czas dla nas wszystkich. Msze Święte o północy, pierwsza Msza rano o 8.30, a potem jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy świętej o 7.00.
 5. We czwartek drugi dzień Świąt, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Z tej racji na przedpołudniowych Mszach Świętych poświęcenie owsa. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Jak co roku nasze domy odwiedzą kolędnicy Misyjni. Spotkanie organizacyjne dla nich odbędzie się w poniedziałek o 16.30 w sali teatralnej. Rozesłanie kolędników 26.12.2019 w św. Szczepana, na Mszy świętej o godz. 8.30. Przyjmijmy ich życzliwie i wesprzyjmy dzieło misyjne Kościoła wspólną modlitwą i ofiarą. Grupy będą posiadać identyfikator z pieczęcią parafialną.
 7. W liturgii w tym tygodniu: w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu będzie tradycyjne poświęcenie wina; w sobotę św. Młodzianków Męczenników. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 8. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 9. Następna niedziela to  Święto Najświętszej Rodziny. Na mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku srebrny i złoty jubileusz małżeństwa. Odnowią wówczas swoją przysięgę małżeńską.
 10. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 11. "Małe, białe dlaJezuska" - NOWA PŁYTA - Ziarenka Nadziei - KOLĘDYZ radością informujemy, że nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei nagrała nową płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Premiera będzie miała miejsce w Boże Narodzenie. W święta po każdej Mszy świętej dzieci z Ziarenek, przed kościołem rozprowadzać będą płytę, zbierając tym samym środki na bieżącą działalność i kolejne letnie warsztaty muzyczne. Otwórzmy serca i doceńmy ciężką, kilkumiesięczną pracę małych artystów. Cena płyty 20 zł. Zapraszamy także na koncerty promujące nową płytę, które odbędą się w RCKB 28 grudnia (sobota) o godz. 17.00 oraz 29 grudnia (niedziela) o godz. 16.00 i 18.00. Bilety do nabycia w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 12.  Zapraszamy małżonków do udziału w „SPOTKANIACH DLA ZABIEGANYCH”. Przez siedem kolejnych piątków będą spotkania m.in. z duszpasterzem, psychologiem, doradcami życia małżeńskiego. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Są to świąteczne, podwójne numery, dlatego zwróćmy uwagę na wyższą cenę. Zachęcamy również do nabywania nowego numeru naszej parafialnej gazetki. Można również zapoznać się z Albumem o kościołach diecezji Tarnowskiej z wieloma zdjęciami z naszej parafii. Może być ciekawą pamiątką czy prezentem na święta. Album można zobaczyć w zakrystii, w kawiarence parafialnej i na stronie internetowej.
 14. Z okazji 25 – lecia działalności Grupa Teatralna GT zaprasza na autorski spektakl jasełkowy pt. „Złożona miłość”, gdzie dziać się będzie wiele, a każdy połata swe serce jak nie przy babci, to przy pastuszkach i  z tym połatanym sercem przyjmie Jezusa;  premiera jak co roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 17.00 w sali teatralnej;  następnie w niedzielę 29 grudnia  i w Nowy Rok również  o 17.00, kolejne daty i szczegóły na afiszach oraz na stronie parafialnej;  wejściówki do nabycia przed każdym spektaklem.
 15. W sobotę po świętach rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską.
28.12 - sobota - od 9.00: 1,2 - Wiejska od skrzyżowania i od końca (prawa strona)
3 - Lawendowa, Leśna, Wiejska od skrzyżowania (lewa strona)
4 - Jodłowska, Wiejska od ostatniego numeru (lewa strona)
5 - Wiejska nowe bloki
29.12 – niedziela od 14.30
            1,2 - Wiejska od basenu do skrzyżowania (lewa strona) od początku i od końca
3 - Wiejska od basenu do skrzyżowania (prawa strona) od początku do skrzyżowania
30.12 -  poniedziałek od 16.00
            1,2 - Kwiatowa, Makowa, Wrzosowa, Jaśminowa, Różana od początku i od końca Kwiatowej 
3-  Zamknięta
4 - Sikorskiego od granicy ze Słotwiną w stronę kościoła
 
 1. Parafia św. Prokopa w Jadownikach zaprasza na Sylwestra na Bocheńcu. Szczegóły na plakatach.   
 

15.12.2019 – Trzecia Niedziela Adwentu - Gaudete

 1. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Głosi je ks. Tomasz Janik. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie o 6.20, 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 9.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas Triduum nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. We wtorek ofiara na tacę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek jest przeznaczona na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 4. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odmawiana o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 5. Ks. Marcin zaprasza na spotkanie przedświąteczne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w poniedziałek na godz. 20.00 na plebanii. 
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady parafialnej we czwartek o 19.00 na plebanii.
 8. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Brzeski Wieczór Uwielbienia. Będziemy prosić o pokój - kolejny owoc Ducha Świętego. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00. Po uwielbieniu będzie można nabyć za dobrowolna ofiarą, specjalnie przygotowane ozdoby świąteczne, wspierając w ten sposób Wieczory Uwielbienia. Adoracja potrwa do północy.
 9. W piątek w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa. Księża z dekanatu będą spowiadać od 10.00 do 12.00, od 15.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. Skorzystajmy ze spowiedzi w tym dniu. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę, gdyż nie będzie wówczas takiej możliwości. Porządek spowiedzi w dekanacie można znaleźć na tablicy ogłoszeń.
 10. Wyjazd do chorych przed świętami w piątek od godz. 7.30. Prosimy, aby zgłaszać do zakrystii osoby chore, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby skorzystać z sakramentalnej posługi. Nie ma potrzeby zgłaszania osób, które księża odwiedzają na I piątki.
 11. Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą w sobotę 21.12.2019 r.w godzinach od 14.00 do 16.00.
 12. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej zwłaszcza do nabywania nowego numeru naszej parafialnej gazetki. W nim m.in. ramowy program wizyty duszpasterskiej 2019/2020, obrzęd wigilii, mini przewodnik adwentowy, list od skazańca, który odnalazł Jezusa i jak zwykle - dużo zdjęć z wydarzeń w parafii oraz drobna niespodzianka dla Czytelników!
 14. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy DzieciomZachęcamy również do zapoznania się z Albumem o kościołach diecezji Tarnowskiej z wieloma zdjęciami z naszej parafii. Może być ciekawą pamiątką czy prezentem na święta. Album można zobaczyć w zakrystii, w kawiarence parafialnej i na stronie internetowej.
 15. Jak już informowaliśmy, w pierwszy piątek stycznia rozpoczniemy w naszej parafii trzecią edycję projektu „Spotkania dla Zabieganych. To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Potrwają przez siedem kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na ferie zimowe. Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 22.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 100 zł. od małżeństwa (płatne przelewem przy zgłoszeniu na konto parafialne 84 1020 4984 0000 4802 0030 3800 z dopiskiem „spotkania dla zabieganych”). Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 

8.12.2019 – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy świętej o 11.30 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świata. Po Mszy świętej o 15.15  zapraszamy do wysłuchania starochrześcijańskiego Akatystu - hymnu ku czci Najświętszej Dziewicy Maryi w wykonaniu naszego parafialnego chóru GAUDIUM
 2. Na ulotkach jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia  wspólnie z całą rodziną. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 3. Dzisiaj św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej. 
 4. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 5. W tym tygodniu wspomnienie:

Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza naszemu Panu Kościelnemu, panu Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Przed ołtarzem stoi mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować świąteczną paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty włącznie w kawiarence.
 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej w Sali na plebanii.
 4. Wspólne spotkanie aspirantów i ministrantów ze świętym Mikołajem odbędzie się we środę o 16.00. Zbiórka lektorów po Mszy wieczornej.
 5. Ks. Michał zaprasza członków Straży Honorowej NSPJ i wszystkich chętnych, na spotkanie i katechezę w środę po Mszy św. wieczornej do salki obok biblioteki parafialnej.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na roraty i spotkanie we czwartek o 18.00. Gościem będzie pani psycholog, dlatego prosimy o obecność oboje Rodziców. 
 7. W najbliższy piątek na godz. 19.15 zapraszamy młodzież od klasy VII Szkoły Podstawowej wzwyż na kolejne spotkanie grupy bł. Karoliny. W programie modlitwa, dyskusja na ciekawe tematy oraz wspólna integracja. Prosimy, aby rodzice przypomnieli swoim synom i córką oraz zachęcili ich do uczestnictwa w tej grupie. A młodzież niech dobrze wykorzysta ten czas aby z rówieśnikami móc się formować na wzór patronki młodzieży - bł. Karoliny.  
 8. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Będzie je głosił ks. Tomasz Janik.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach i o godz. 9.00. We wtorek o godz. 9.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Ofiara zbierana na tacę we wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Podczas Triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 20.12, Podobnie wyjazd do chorych. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 10. W następną niedzielę zbiórka do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
 11. Od 15 grudnia, nabywać będzie można, nowy, świąteczny numer gazety parafialnej. W nim m.in. ramowy program wizyty duszpasterskiej 2019/2020, obrzęd wigilii, mini przewodnik adwentowy i jak zwykle - dużo zdjęć z wydarzeń w parafii oraz drobna niespodzianka dla Czytelników!
 12. Jak już informowaliśmy, w pierwszy piątek stycznia rozpoczniemy w naszej parafii trzecią edycję projektu „Spotkania dla Zabieganych. To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Potrwają przez siedem kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na ferie zimowe. Tematyka spotkań, które poprowadzą ks. Biblista, duszpasterz, psycholodzy, oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od relacji rodzinnych, zagrożeń duchowych, aż po wzrastanie w wierze. Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 22.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 100 zł. od małżeństwa (płatne przelewem przy zgłoszeniu na konto parafialne 84 1020 4984 0000 4802 0030 3800 z dopiskiem „spotkania dla zabieganych”). Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zachęcamy do zapoznania się z Albumem o kościołach diecezji Tarnowskiej z wieloma zdjęciami z naszej parafii. Cena albumu – 100 zł, spowodowana jest ilością stron, które zostały nam poświęcone. Może być ciekawą pamiątką czy prezentem na święta zwłaszcza w kontekście dziedzictwa kulturowego o którym ostatnio mówił Synod Diecezjalny. Album można zobaczyć w zakrystii i w kawiarence parafialnej. 
 14. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Teresa Rubacha. Za Jej duszę Rodzina zamówiła następujące Msza święte, które dostępne są TUTAJ. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 
 

1.12.2019 – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Prosimy, aby serduszka nie byłe większe, niż pocztówka. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnieniewe wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; we środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy;  w piątek św. Mikołaja biskupa; w sobotę św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła; wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 4. Zebranie członków Caritas w środę 4 grudnia 2019 r. Obecność obowiązkowa!
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 6. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Proszę o to zwłaszcza członków Straży Honorowej, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Na wieczorne nabożeństwo we czwartek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 8. W I piątek Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 16.00. Rano i wieczorem Msze roratnie. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 9. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00  potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 11. W następną niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPPo Mszy świętej o 11.30 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świataPo Mszy świętej o 15.15  zapraszamy do wysłuchania starochrześcijańskiego Akatystu - hymnu ku czci Najświętszej Dziewicy Maryi w wykonaniu naszego parafialnego chóru GAUDIUM.
 12. Na ulotkach jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia  wspólnie z całą rodziną. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, możemy uczynić to w domu,  kiedy cala rodzina będzie razem. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 13. Nowenna przed Uroczystością w połączeniu z wieczornym nabożeństwem.
 14. W następną niedzielę św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej.  Zachęcamy rodziców do przygotowania się na Jego przybycie. 
 15. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Bardzo dziękujemy za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne..
 16. Zmiana Tajemnic Różańcowych po porannej Mszy Świętej.
 17. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 18. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach, organizuje akcję pomocy potrzebującym. Za tydzień przed ołtarzem stanie mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie będą informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki złożyły w kawiarence do końca tygodnia.
 19. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne. Zachęcamy do zakupu. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. 
 20. Codziennie w godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 21. Zachęcamy do zapoznania się z Albumem o kościołach diecezji Tarnowskiej z wieloma zdjęciami z naszej parafii. Może być ciekawą pamiątką czy prezentem na święta zwłaszcza w kontekście dziedzictwa kulturowego o którym ostatnio mówił Synod Diecezjalny. Album można zobaczyć w zakrystii i w kawiarence parafialnej.
 22. Gratulujemy naszym lektorom zajęcia II miejsca w  XI Dekanalnym Turnieju LSO w piłce nożnej Halowej. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i gorliwości w służbie Bożej.
 23. W naszej parafii planujemy III edycję cykl „Spotkań dla Zabieganych”. Warsztaty dla małżeństw rozpoczną się w I piątek stycznia i potrwają przez 7 kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na czas ferii zimowych. W programie m.in. spotkania z psychologami, księżmi psychologami, księdzem biblistą oraz ze świeckimi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w Sali nad kawiarenką. Więcej informacji w najbliższym czasie. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 24. Grupa historyczna Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!  zaprasza na  wykład: „Żołnierze Niepodległej i ich oprawcy”, który wygłosi Tadeusz Płużański – historyk, publicysta, Prezes Fundacji „Łączka”, autor książek o nierozliczonych zbrodniach komunistycznych. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 19.00 w sali teatralnej.


 

24.11.2019 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 3. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30,a w niedzielę o18.00.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Andrzej, Apostoł
w sobotę
św. Andrzeja Apostoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Panu Andrzejowi Gicali, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej. Równocześni z radością informujemy, że ostatni piątek, w parafii św. Jakuba, 6 naszych ministrantów zostało ustanowionych lektorami. Życzymy im owocnej posługi w naszej parafii oraz umiłowania Słowa Bożego na co dzień. Dziękujemy ks. Sylwestrowi za opiekę i przygotowanie nowych lektorów do tej posługi.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek o 19.00 na plebanii.
 3. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w parafii św. Jakuba.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  
 6. Z okazji 5-lecia istnienia GRUPA 25+ zaprasza na widowisko wg. komedii Michała Bałuckiego „Grube ryby”.  Przedstawienie odbędzie się następną niedzielę o 17.00 w RCKB. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie .
 7. Zachęcamy do zapoznania się z Albumem o kościołach diecezji Tarnowskiej z wieloma zdjęciami z naszej parafii: Ziarenka Nadziei, Chór Gaudium, Grupa Teatralna GT, GRUPA 25+ i wiele wydarzeń z życia parafialnego można odnaleźć na zdjęciach. Miniatury można zobaczyć na stronie internetowej. Zachęcamy do zakupu. Album można zobaczyć w zakrystii i w kawiarence parafialnej.
 8. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badania USG piersi, które odbędą się 30 listopada  i 7 grudnia br. w godz. 8.00 do 13.00 w pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 9. W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidulanym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji. 
 10. Zespół Wsparcia dla Emigracji Zarobkowej przy Brzeskiej Rodzinie Kolpinga zaprasza na Godzinę Modlitewnej Łączności z Polonią we wtorek o 17.15 w Sanktuarium św. Jakuba. Szczegóły na plakatach.
 11. Centrum Medyczne PLUS MEDICA w Brzesku zaprasza na prelekcję pt. Jak dbać o siebie w cukrzycy? Podczas spotkania zostanie zaprezentowana spora dawka wiedzy na temat choroby, tego, jak sobie z nią radzić, na co dzień, a także jak poprawić, jakość życia, kiedy już zostanie u nas zdiagnozowana. Prelekcja odbędzie się 4 grudnia (tj. środa) o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej przychodni. Poprowadzi ją lek. Krzysztof Krawczyk.  Zapisy przyjmowane są w Rejestracji oraz za pośrednictwem Facebooka
 12. Osoby starsze i samotne zachęcamy do zapoznania się z programem Małopolski Tele-Anioł. Specjalna opaska umożliwia wezwanie pomocy ratowników medycznych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 

 

 

17.11.2019 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica
w poniedziałek
bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę;


Święty Rafał Kalinowski, prezbiter
we środę
św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;


Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
we czwartek
Ofiarowanie NMP;


Święta Cecylia, dziewica i męczennica
w piątek
św. Cecylii, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej.

Panu Andrzejowi Gicali, chórowi Gaudium z dyrygentką panią Iwoną Mikołajek, scholi Ziarenka Nadziei i scholi Brzeskich Wieczorów Uwielbienia składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za ich wkład w piękno liturgii w naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Delegata Rejonowego Zakonu Rycerzy Kolumba diecezji tarnowskiej, p. Franciszka Florka. W ramach ogłoszeń przybliży nam ideę Zakonu, co być może zaowocuje zawiązaniem tej Wspólnoty dla mężczyzn w naszej parafii.
 2. Spotkanie organizacyjne, dla Rodziców dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei, w poniedziałek bezpośrednio po próbie w sali teatralnej. Zapraszamy.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 zapraszamy we wtorek na Mszę świętą i spotkanie o godz. 18.00.
 4. Członów Akcji Katolickiej zapraszamy na walne zebranie we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 6. Spotkanie dla mężczyzn zainteresowanych Zakonem Rycerzy Kolumba w piątek o 19.00 w kawiarence.
 7. Następna niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W katedrze ks. Biskup Ordynariusz wręczy najwyższe diecezjalne odznaczenia DEI REGNO SERVIRE – Służyć Królestwu Bożemu. Wśród uhonorowanych jest także nasza parafianka, Pani Krystyna Patulska. Gratulujemy.
 8. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji w wysokości 5 zł z czego 1 zł pozostaje w parafialnej Caritas, są przeznaczone na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 9. Wydawnictwo IKONA wydało III tom albumu o kościołach naszej diecezji. Naszej parafii poświęcono aż 8 stron w teście i stronę tytułową. Poszczególne parafie zazwyczaj przedstawiają budynek kościoła i jego historię. Jednak równie ważny jak kościół murowany jest Kościół żywy. Obok architektury kościoła, wiele miejsca – tak w notatce, jak i na zdjęciach poświęcono życiu parafialnemu. Jako jedyna z parafii prezentowanych w tym tomie albumu, przedstawiamy Kościół żywy, czyli to, czym żyje nasza parafia jako wspólnota. Cena albumu uzależniona jest od ilości stron, które przedstawiają daną parafię. Jednak tytułowa strona poświęcona parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku i kilkanaście fotografii ilustrujących życie parafialne  - wiele osób odnajdzie się na zdjęciach, które przedstawiają wspólnoty i wydarzenia - sprawiają, że album może być interesującą pamiątką w domowej bibliotece lub ciekawym prezentem na zbliżające się święta. Album w cenie 100 zł można oglądać i nabywać w zakrystii. Można go także zobaczyć na naszej stronie internetowej.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Z okazji 5-lecia istnienia GRUPA 25+ zaprasza na premierę widowiska wg. komedii Michała Bałuckiego „Grube ryby”.  Przedstawienie odbędzie się dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny.
 13. Siostry Karmelitanki z tarnowskiego karmelu zapraszają na mszę świętą w dniu wspomnienia św. Rafała Kalinowskiego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na konferencję „Musicie od siebie wymagać, nawet, gdyby inni od was nie wymagali – sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza”. Odbędzie się 22.11 w Gmachu Biblioteki Głównej w Krakowie. Szczegóły na plakatach.
 
 

10.11.2019 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z wielką dumą i radością informujemy, że nasz parafialny chór GAUDIUM zdobył wczoraj I miejsce w kategorii Dorośli – zespoły podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, który odbył się wczoraj w Tarnowie. Gratulujemy.  
 2. Dzisiaj przeżywamy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy Kościół prześladowany.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Marcin z Tours, biskup
w poniedziałek
św. Marcina z Tours biskupa;


Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik
we wtorek
św. Jozafata, biskupa i męczennika;


Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
we środę
św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza ks. Marcinowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Jutro wielkie święto. Dziękujemy Bogu za odzyskanie Niepodległości. pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, dzięki którym możemy cieszyć się Niepodległą Ojczyzną i nie ustawajmy w modlitwie za tych, którzy nami rządzą oraz za wszystkich Polaków, abyśmy tę wolność umieli dobrze wykorzystać zgodnie z Wolą Bożą. Msze święte o 7.00; 8.30, 10.00 i 18.00. Msza święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w kościele św. Jakuba.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza na autorski montaż słowno – muzyczny ze  wspólnym śpiewem pieśni i piosenek patriotycznych pt. PIĘKNA TA NASZA POLSKA w poniedziałek o 19.00 w Sali Teatralnej.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.
 4. We wtorek Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie przeżywał niecodzienną uroczystość, na która zapraszamy wszystkich parafian. Do naszej świątyni przybędą relikwie św. Jana Pawła II, które peregrynują po wszystkich oddziałach AK w naszej diecezji. Wprowadzenie relikwii o 17.20, potem różaniec, Msza święta, koncert Ziarenek Nadziei, odczytanie próśb i podziękowań, adoracja w ciszy, słowo JP II do Polaków i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Przed ołtarzem jest wyłożona księga pamiątkowa, do której można wpisywać swoje intencje, podziękowania i prośby. Zachęcamy do wspólnego przeżywania tego ważnego wydarzenia. Jest też możliwość odwiedzenia z relikwiami osób chorych we środę przed południem. Można zgłaszać takie osoby w zakrystii.
 5. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę święta i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.
 7. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Brzeski Wieczór Uwielbienia "Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym". Będziemy uczyli się rozpoznawać kolejny owoc Ducha Świętego oraz modlić się o niego. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi w konfesjonale. Adoracja potrwa do północy. Uwielbienie ma charakter obowiązkowy dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 8. Kolejne spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek  bezpośrednio po wieczorze Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich małżonków do Sali teatralnej.
 9. Z okazji 5-lecia istnienia GRUPA 25+ zaprasza na premierę widowiska wg. komedii Michała Bałuckiego „Grube ryby”.  Przedstawienie odbędzie się w następną niedzielę 17.11 o 17.00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny.
 10. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji w wysokości 5 zł z czego 1 zł pozostaje w parafialnej Caritas, są przeznaczone na różne formy dożywiania dla dzieci. także ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 11. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „TYTKA CHARTYATYWNA”. Przy wyjściach umieszczone są papierowe torby, które można zabrać i po wypełnieniu wskazanymi artykułami przynieść w ciągu tygodnia do kawiarenki parafialnej. Otrzymane dary zostaną rozdane podopiecznym CARITAS. Można też połączyć siły z sąsiadami, aby napełnić torbę i pomóc potrzebującym.
 12. W następna niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Delegata Rejonowego Zakonu Rycerzy Kolumba diecezji tarnowskiej, p. Franciszka Florka. W ramach ogłoszeń przybliży nam ideę Zakonu, co być może zaowocuje zawiązaniem tej Wspólnoty dla mężczyzn w naszej parafii.
 13. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. Parafialny Klub Seniora zaprasza osoby zapisane na letni wypoczynek w Czarnogórze na spotkanie w dniu 15 listopada godz.17.00 w Kawiarence Parafialnej. Jest jeszcze sześć wolnych miejsc.
 16. Wydawnictwo IKONA wydało III tom albumu o kościołach naszej diecezji. Informacje i zdjęcia kościoła i życia naszej parafii zajmują 8 stron. Także strona tytułowa jest dedykowana dla nas. Album w cenie 100 zł można oglądać i nabywać w zakrystii
 17. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jadownikach, zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w ramach programu "Ognisty ratownik gorąca krew". Akcja będzie zorganizowana w dniu 17.11 w godzinach od 10:00 -15:00 na terenie remizy OSP w Jadownikach.
 18. Proszę o modlitwę w intencji polskich egzorcystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają ogólnopolską konferencję w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
 

3.11.2019 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę listopada Msza Święta za dusze wypominane w naszym kościele.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Karol Boromeusz, biskup
w poniedziałek
św. Karola Boromeusza, biskupa;


Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej
w sobotę
Rocznicę Poświęcenia Bazyliki na Lateranie.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej we wtorek o 16.00 w Przedszkolu Parafialnym.
 2. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej
 3. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji naszych bliskich zmarłych i dusz w czyśćcu cierpiących we środę po wieczornej Mszy świętej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od porannej do wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie na wspólną modlitwę o powołania.
 5. W drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.
 6. Jest to II niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej
 

27.10.2019 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W ostatnią niedzielę w kościołach w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych.
 • W naszej parafii, która liczy ok. 4300 osób w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 3374 osób, co daje ok. 79%. W ubiegłym roku było to ponad 200 osób więcej.
 • Rozdano 1189 Komunii Świętych, podobnie jak w zeszłym roku - to ponad 35% uczestniczących we Mszy.

Bardzo dziękujmy członkom Akcji Katolickiej i Grupie 25+ za pomoc w przeprowadzeniu badań.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
Św. Szymon - ApostołŚw. Juda Tadeusz - Apostoł

w poniedziałek
św. Szymona i Judy TadeuszaSolenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w poniedziałek o 19.00 na plebanii.
 2. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 3. We środę przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po porannej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem różańcowym o 17.30. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem.
 4. Kończy się październik. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy we czwartek. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami. Komu nie udało się przyjść do kościoła na różaniec, zachęcamy, aby choć raz odmówić różaniec wspólnie z rodziną w domu.
 5. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie podczas nabożeństw oraz we środę i czwartek od 17.00. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 6. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Jest to równocześnie I piątek miesiąca. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. W sobotę Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00. 
 9. Jest to I sobota miesiąca dlatego o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 10. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Te zwykłe warunki to:
 • stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej;
 • modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego
 • wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 
 1. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę listopada msza za wszystkie dusze wypominane.
 2. W punkcie Caritas  można nabywać znicze. Punkt będzie czynny od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 17.00 Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki.
 

20.10.2019 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach, misjonarzach i tych, wśród których pracują. Zwłaszcza wspierajmy modlitwą naszego rodaka, ks. Macieja Ciamagę, michaelitę pracującego w Paragwaju oraz ks. Przemysława Podobińskiego pracującego w Brazylii.
 2. W ramach obchodów Miesiąca Papieskiego zapraszamy dzisiaj po Mszy świętej o 15.15 na prelekcję naszych parafian, p. Anny i Janusza Koczurów, autorów wystawy fotograficznej poświęconej pomnikom św. Jana Pawła II. Wystawę można oglądać w kościele do końca miesiąca.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na utrzymanie parafii.
 4. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan Paweł II, papież
we wtorek
św. Jana Pawła II, papieża.
Po mszach świętych ucałowanie relikwii.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po Mszy wieczornej
 2. Zapraszamy małżeństwa na kolejne spotkanie w Domu Tobiasza i Sary we czwartek o 19.00 w Sali Poradni Rodzinnej.
 3. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze intencje. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna o 18.30.  Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 6. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 7. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.  U ministrantów jest do nabycia kolejny, dziesiąty już numer naszej parafialnej gazetki w cenie 4 zł. Do gazety dołączona jest pamiątka z Ziemi Świętej. Zachęcamy również do nabywania ogólnopolskiego tygodnika misyjnego Idziemy  cenie 2 zł. Ten numer jest przygotowany na dzisiejszy Światowy Dzień Misyjny i zawiera wywiad z naszym biskupem Andrzejem oraz ośmiostronicową wkładkę z panoramą misji tarnowskich na trzech kontynentach.
 9. Klub Seniora naszej parafii organizuje 10 dniowy letni wypoczynek w Czarnogórze z jednodniowym pobytem w Medjugorie. Ze względu na konieczność rezerwacji hoteli, wstępne zapisy do końca października, w kawiarence parafialnej bądź pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.
 10. Zapraszamy na „Rekolekcje dla Mam i Córek”, które odbędą się w dniach 8-10 listopada w Krzeszowicach.  To dobry czas na pogłębienie relacji Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.mamyicorki.pl."
 11. Zapraszamy na kolejne rekolekcje „MĘSKA DECYZJA” dla chłopców od 16 roku życia, które odbędą się w Krynicy Zdrój w terminie: 15-17 listopada br. Postacią przewodnią będzie Jan Chrzciciel. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 

13.10.2019 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła
we wtorek
św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;


Święta Jadwiga Śląska
we środę
św. Jadwigę Śląską;


Święty Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
we czwartek
św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;


Święty Łukasz, Ewangelista
w piątek
św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby zdrowia.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.  Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zbierają ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej.
 4. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 18.00 odbędzie się Msza święta za  Dzieci, które odeszły całe życie za wcześnie, za ich Rodziców i bliskich. Przewodniczył będzie Kapelan naszego brzeskiego szpitala ks. Józef Waśko. Później przejdziemy ze zniczami pod figurę Jezusa Miłosiernego.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 zapraszamy we wtorek na 17.30 na różaniec, Mszę świętą i spotkanie. 
 6. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Brzeski Wieczór Uwielbienia "Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym". Będziemy uczyli się rozpoznawać kolejny owoc Ducha Świętego oraz modlić się o niego. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00, na którą szczególnie zapraszamy wszystkie mamy. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi w konfesjonale. Adoracja potrwa do północy. Uwielbienie ma charakter obowiązkowy dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 7. Następna niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 8. W ramach trwającego miesiąca papieskiego zapraszamy w tym tygodniu na dwa wydarzenia:
 • Koło Teatralne z ZSP – PSP nr2  w Brzesku z udziałem  Grupy  Teatralnej GT z naszej parafii serdecznie zapraszają  we środę 16.10.2019r. o godz.19.00  do sali teatralnej przy Parafii  Miłosierdzia Bożego w Brzesku  dziadków i rodziców z dziećmi na krótki spektakl inaugurujący obchody 100  rocznicy urodzin Św. Jana Pawła  II  pt. „Tyle nam po Nim zostało”.   Wstęp wolny.
 
 • Natomiast w następną niedzielę po Mszy świętej o 15.15 zostanie otwarta wystawa zdjęć pomników św. Jana Pawła II oraz prelekcja ich Autorów p. Anny i Janusza Koczurów, naszych parafian. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w RCKB.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy.
 2. Zbliża się listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 3. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia kolejny, dziesiąty już numer naszej parafialnej gazetki miłosierdzie.brzesko.net.pl . W nim między innymi wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego; nowości takie jak rubryka „Słowo Żywe”; wakacyjne i popielgrzymkowe  wspomnienia, dużo osobistych świadectw, zdjęć i rysunki wykonane tylko dla nas a także informacje o tym co było i zaproszenia na najbliższe miesiące. Do gazety dołączona jest pamiątka z Ziemi Świętej.
 5. Bardzo dziękuję za dwie ofiary na cele parafialne.
 6. Ogromne i serdeczne podziękowania składa s. Michaela. Zebrała na hospicjum blisko 35.000 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność i świadectwo „wyobraźni miłosierdzia”.
 7. Diecezjalne  spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę, 26.10.2019 w Mielcu. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
 8. Za dwa tygodnie, we czwartek zapraszamy chętne małżeństwa na spotkanie w Domu Tobiasza i Sary. Spotkanie rozpocznie się o 19.00 w Sali Poradni Rodzinnej.
 9. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się w sobotę w godz. 8.00 - 13.00 w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 

6.10. 2019 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna o 18.30. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna Różańcowa
w poniedziałek
wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy na różaniec, Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 17.30. 
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek w kawiarence o 19.00.
 3. Zbiórka aspirantów w środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 4. Ks. Michał zaprasza członków SHNSPJ i wszystkich chętnych, na spotkanie i katechezę w środę po Mszy św. wieczornej do salki obok biblioteki parafialnej.
 5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na różaniec, Mszę świętą i spotkanie we czwartek o 17.30.
 6. W najbliższy piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież oraz studentów do kościoła na kolejne spotkanie grupy bł. Karoliny. W programie modlitwa, formacja oraz rekreacja. Prosimy, aby rodzice przypomnieli swoim synom i córką oraz zachęcili ich do uczestnictwa w tej grupie. Młodzież niech dobrze wykorzysta ten czas aby z rówieśnikami formować się na wzór patronki młodzieży - bł. Karoliny.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zbliża się listopad. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Od niedzieli 13 października będzie można nabyć nowy, dziesiąty numer gazety parafialnej! W nim między innymi:
 • wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego;
 • nowości takie jak rubryka „Słowo Żywe”;
 • wakacyjne i popielgrzymkowe  wspomnienia, dużo osobistych świadectw, zdjęć i rysunki wykonane tylko dla nas;
 • a także informacje o tym co było i zaproszenia na najbliższe miesiące;
 • do numeru będzie dołączona pamiątka przywieziona z Ziemi Świętej specjalnie dla naszych Czytelników!
 
 1. W najbliższą niedzielę, 13 października, obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy.” Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Brzesku będą zbierać ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która, zapewniając  stypendia, pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W ten sposób pomożemy budować żywy pomnik naszego wielkiego rodaka, Świętego Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj w Nowym Sączu odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą świętą o 14.00 w Bazylice św. Małgorzaty. Zachęcamy do wyjazdu.
 3. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Szczegóły na plakatach.


 
 1. Wszystkich, którzy uczestniczyli w spotkaniu "Polska pod Krzyżem" prosimy o wypełnienie ankiety: https://polskapodkrzyzem.webankieta.pl.Dzięki  tym  badaniom, stworzymy zbiorowy portret uczestników tej modlitwy. W imieniu organizatorów prosimy o wypełnienie ankiety.
 2. Za tydzień w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory parlamentarne. Zagłosujmy zgodnie z własnym sumieniem, bo udział w wyborach jest naszym obywatelskim i patriotycznym obowiązkiem. Jest też wyrazem odpowiedzialności za Polskę – naszą Ojczyznę.
 3. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Jadwiga Ciuba. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 


 

29.09.2019 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00, a potem Msza święta o 18.30. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy zwłaszcza dzieci, które będą otrzymywać specjalne naklejki związane także z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań, podczas gdy tajemnice będą odmawiać – jak to mamy w zwyczaju – dzieci. Z odmówieniem cząstki różańca bez przerwy związany jest przywilej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:  
Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościołą;


Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła
we wtorek
św. Teresy od Dzieciątka Jezus;


Świętych Aniołów Stróżów
we środę
św. Aniołów Stróżów;


Święty Franciszek z Asyżu
w piątek
św. Franciszka z Asyżu;


Święta Faustyna Kowalska, dziewica
w sobotę
św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.


Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wieczorną ku czci św. S. Faustyny. To taki nasz mały parafialny odpust.


Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich dzisiejszemu solenizantowi, Ks. Michałowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Msza święta na rozpoczęcie roku dla Przedszkola z okazji wspomnienia św. Faustyny we wtorek o 15.00.
 2. Grupa Mały Krakowiaczek zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia z tańców ludowych. Zapraszamy we wtorki o g. 16.30 do Sali teatralnej przy naszej parafii. Zajęcia rozpoczynają się od 1 października.
 3. Ks. Sylwester serdecznie zaprasza na zbiórki. Aspirantów z klasy IV oraz tych chłopców z III klas, którzy chcieliby zostać aspirantami we środę o 16.00. Ministrantów we środę o 16.30. oraz lektorów po mszy wieczornej
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 20.00.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Zapraszamy do modlitwy.
 8. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 10. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Michaelę Rak z Wilna, założycielkę i dyrektorkę Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, odznaczoną Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. S. Michaela opowie o swojej pracy i będziemy mogli wesprzeć Hospicjum ofiarami do puszek.
 11. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na wspólną Koronkę i adorację w ciszy.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Szczegóły na plakatach.


 
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w charytatywnym przedstawieniu dla Jędrka Rosy i wsparli jego rehabilitację. Serdeczny Bóg zapłać w imieniu Jędrka i Jego Rodziców.
 2. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach weekendowych: KURS NOWE ŻYCIE w Zabawie w dniach 11-13 października oraz KURS dla małżeństw ZACHARIASZ I ELŻBIETA w Krakowie, 25-27 października. 
 3. Pan Burmistrz i BOSiR w Brzesku zapraszają na profilaktyczne badaniu USG dzieci oraz na Dzień Dawcy Szpiku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 

24.09.2019 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z radością informujemy, że podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej nasza parafia otrzymała jako relikwię kamień z Groty Narodzenia w Betlejem. Będzie on umieszczony w szopce w kościele podczas pasterki. Zachęcamy również małżonków do wspólnej modlitwy przez relikwiami bł. Gracjana z Kotoru, lekarza miłości małżeńskiej. Relikwiarz z modlitewnikiem można zabrać z zakrystii.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 Święty Pio z Pietrelciny, prezbiter
w poniedziałek
św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;


Święty Wincenty a Paulo, prezbiter
w piątek
św. Wincentego a Paulo, prezbitera;


Święty Wacław, męczennik
w sobotę
św. Wacława, męczennika.Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej we wtorek o 19.00.
 2. Ks. Sylwester serdecznie zaprasza na zbiórki. Aspirantów z klasy IV oraz tych chłopców z III klas, którzy chcieliby zostać aspirantami we środę o 16.00. Ministrantów we środę o 16.30. oraz lektorów po mszy wieczornej.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 4. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. W sobotę, 28.09 o godz. 15.00 odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach:  przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego; przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3-go maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. Módlmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga a także w ważnych intencjach naszej społeczności. Nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 22 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem i kalendarz misyjny w cenie 5 zł.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Od następnej niedzieli w Bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakatach.
 9. GRUPA25+ działająca przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na przedstawienie charytatywne dla Jędrka Rosy pt. "Polowanie na męża" na motywach sztuki Michała Bałuckiego, które odbędzie się 22 września 2019r. o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie RCKB.
 

15.09.2019 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
i Towarzyszy, męczenników,


Święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista
w sobotę
św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Najbliższa próba Scholi Ziarenka Nadziei w piątek o godz. 16.00. Poniedziałkowa próba została odwołana.
 2. Dzieci, od pierwszej klasy szkoły podstawowej, które chciałyby należeć do Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy do sali teatralnej na próbę, we wtorek o godz. 16.00.
 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej we wtorek na godzinę 18 na Mszę Świętą i spotkanie.
 4. GRUPA25+ działająca przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na przedstawienie charytatywne dla Jędrka Rosy pt. "Polowanie na męża" na motywach sztuki Michała Bałuckiego, które odbędzie się 22 września 2019r. o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie RCKB..
 5. Ks. Sylwester serdecznie zaprasza na zbiórki. Aspirantów z klasy IV oraz tych chłopców z III klas, którzy chcieliby zostać aspirantami we środę o 16.00. Ministrantów we środę o 16.30. oraz lektorów po mszy wieczornej.
 6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 7. Z radością informujemy, że nasi lektorzy: Wojciech Górski oraz Konrad Majka ukończyli roczny kurs i zostali wczoraj ustanowieni ceremoniarzami. Serdecznie gratulujemy i powierzamy im troskę o piękno liturgii w naszym kościele.
 8. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Brzeski Wieczór Uwielbienia, którym rozpoczniemy cykl uwielbień pod hasłem "Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym". Będziemy uczyli się rozpoznawać owoce Ducha Świętego oraz modlić się o nie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00, na którą szczególnie zapraszamy młodzież. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi w konfesjonale. Adoracja potrwa do północy.
 9. Codziennie o 15.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy. 
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej
 11. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 22 zł i ścienny kalendarz misyjny i z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł.
 12. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. W niedzielę 22.09.2019 o godz. 15.00 w Gosprzydowej będzie miało miejsce spotkanie popielgrzymkowe gr. 8 św. Stanisława BM PPT na Jasną Górę. Rozpocznie się ono Mszą Świętą, zapraszamy wszystkich pielgrzymów.
 14. Caritas Polska organizuje akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Zbiórka żywności będzie prowadzona na terenie sklepów sieci Biedronka, w piątek od godz. 15 i w sobotę od godz. 10 do 20. Zbierane będą produkty spożywcze z długim terminem ważności, które łatwo przechowywać. Artykuły będą przekazane ubogim, starszym i samotnym.
 

8.09.2019 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP

 1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie alumna V roku naszego tarnowskiego seminarium, Grzegorza Banasia, który dzisiaj rozpoczyna swoja dwutygodniową praktykę katechetyczno – duszpasterską. Otoczmy naszą modlitwą Jego oraz naszych kleryków, prosząc o nowe powołana z naszych rodzin.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła
w piątek
Św. Jana Chryzostoma biskupa i Doktora Kościoła,


Podwyższenie Krzyża Świętego
w sobotę
Święto Podwyższenia KrzyżaWszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej jutro o 6.30 z parkingu koło kościoła.
 2. Pierwsza po wakacjach próba Scholi Ziarenka Nadziei w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzieci, od pierwszej klasy szkoły podstawowej, które chciałyby należeć do Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy do sali teatralnej na próbę, we wtorek o godz. 16.00.
 4. S. Sylwia zaprasza dziewczęta  na spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej.  Organizowane są one dla dziewcząt od 2 klasy szkoły podstawowej. Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się   we wtorek o godz. 16.00 w sali nad kawiarenką. Zapraszamy
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy we wtorek na Mszę świętą i spotkanie o godz. 18.00.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 7. Ks. Sylwester serdecznie zaprasza na zbiórki organizacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza. Aspirantów z klasy IV oraz tych chłopców z III klas, którzy chcieliby zostać aspirantami we środę o 16.00. Ministrantów we środę o 16.30. oraz lektorów po mszy wieczornej. Bardzo prosimy rodziców aby zachęcali i moblilizowali swoich synów do Służenia Bogu.
 8. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 9. Klub Seniora zaprasza osoby zapisane na wczasy w Sianożętach na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 17.00 w Kawiarence Parafialnej.
 10. W czwartek na Msze św. na godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 11. Próba parafialnego chóru GAUDIUM w czwartek o godz. 19.30 w salce nad Kawiarenką. Na próbę, zapraszamy także wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do naszego parafialnego chóru.
 12. W piątek szczególnie zachęcamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Nasza parafia włącza się w ten sposób w ogólnoświatową akcję "Australia i Oceania modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia". 13 września to dzień, kiedy św. Faustyna otrzymała od Pana Jezusa Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podejmijmy wspólną modlitwę w wyznaczonych intencjach w kościele lub tam, gdzie o 15.00 będziemy. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 13. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża w naszej Ojczyźnie organizowana jest akcja „Polska pod krzyżem.” W modlitwę przebłagalną w intencji Ojczyzny włącza się wiele osób. Centralne obchody będą na lotnisku we Włocławku, natomiast w naszej parafii zapraszamy na 17.15 na drogę Krzyżową, potem o 18.00 Msza Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa przebłagalna, adoracja Krzyża Świętego z relikwiami z Grobu Pańskiego, a potem modlitwa uwielbienia. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 14. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 15. Codziennie o 15.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy. 
 16. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej
 17. Przed kościołem u ministrantów można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 22 zł i ścienny kalendarz misyjny i z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł.
 18. Nasze parafialne Przedszkole  przyłączyło się do akcji proekologicznej i w związku z tym organizuje zbiórkę elektrośmieci. Można je składać  do 11 września, do godz. 18.00 na terenie przedszkola.
 19. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi, które odbędzie się 14 września br. - w sobotę w godz. 8 - 13. Badanie zostanie przeprowadzone w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku, ul Kościuszki 68
 20. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie „Łączy nas pamięć” w 77. rocznicę likwidacji getta w Brzesku. Szczegóły na plakatach.


 

31.08.2019 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Michała Peciaka, który podejmuje obowiązki wikariusza Parafialnego. Witamy również siostrę s. Małgorzatę, która będzie troszczyć się o dekoracje w kościele. Życzymy światła Ducha Świętego i mocy Bożej w zadaniach, do których Pan Bóg ich posyła. Obejmujemy Was naszą modlitwą.
 2. Wakacje dobiegają końca. Dziękujmy Panu Bogu za szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Od poniedziałku wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła
we wtorek
św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;


Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
w następną niedzielę
Uroczystość Narodzenia NMP, główną Patronkę naszej diecezji.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy jutro. Msze święte na rozpoczęcie roku: Zespół   Ponadgimnazjalnych nr 1 o godz. 8.00; Szkoła Podstawowa nr 2 o godz. 10.00. Przedszkole nr 2 o godz. 18.00.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza wszystkich członków Grupy na Mszę Świętą rocznicową i w intencji Ojczyzny w poniedziałek o godz. 18.00 a potem na spotkanie modlitewne w salce nad kawiarenką.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie we czwartek Msza zbiorowa wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy również w pozostałe dni do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30 i 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na adorację i Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45. W trakcie adoracji możliwość spowiedzi. 
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 8. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00 w kawiarence parafialnej,  potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 10. Następowych na niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa codziennie w Godzinie Miłosierdzia.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Uroczystości upamiętniające ofiary bombardowania węzła kolejowego Brzesko – Słotwina odbędą się we czwartek o 15.45 przy kościele MB Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie.
 14. Komenda Powiatowej Policji w Brzesku otrzymuje sztandar. Uroczystości z tym związane odbędą się w piątek; 6 września 2019 r. o godz. 13.00 na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Wcześniej o godz. 12.oo Msza święta w intencji środowiska policyjnego w kościele św. Jakuba Apostoła. Jest to szczególna chwila dla brzeskiej Policji, stąd policjanci i pracownicy cywilni na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku zapraszają na tę uroczystość wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego.
 15.  Uroczystości odpustowe w Gosprzydowej w niedzielę o 11.00.
 16. Pan Burmistrz, Zarząd Cechu Rzemieślników, Rada Izby Rzemieślniczej, Starosta Brzeski i Dziekan Dekanatu Brzeskiego zapraszają na XIX Diecezjalne Święto Chleba w następną niedzielę. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 12.00 na placu Kazimierza Wielkiego.
 17. Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w następny poniedziałek, 9 września o 6.30 z parkingu koło kościoła.
 

25.08.2019 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 

Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
w poniedziałek

uroczystość NMP Częstochowskiej;


Święta Monika
we wtorek

św. Monikę;


Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła
we środę

św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;


Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
we czwartek

męczeństwo sw. Jana Chrzciciela.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 4. Centrum Wsparcia Kolping w Brzesku informuje o projektach aktywizujących osoby bezrobotne po 50-tym roku życia "Po 50-tce aktywnie na rynku pracy" oraz po 30-tym roku życia "Aktywni i samodzielni (AS) - skuteczna szansa na rozwój zawodowy". Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać TUTAJ. Pełna treść komunikatu dostępna TUTAJ.
 
 

18.08.2019 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 
Święty Bernard z Clairvaux, opat i doktor Kościoła
we wtorek
św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła;


Święty Pius X, papież
we środę
św. Piusa X Papieża; 


Najświętsza Maryja Panna Królowa
we czwartek
Najświętsza Maryję Pannę, Królową;


Święty Bartłomiej, Apostoł
w sobotę
św. Bartłomieja Apostoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 2. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Centrum Wsparcia Kolping w Brzesku informuje o projektach aktywizujących osoby bezrobotne po 50-tym roku życia "Po 50-tce aktywnie na rynku pracy" oraz po 30-tym roku życia "Aktywni i samodzielni (AS) - skuteczna szansa na rozwój zawodowy". Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 

 

 

11.08.2019 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 • Msze święte według porządku niedzielnego.
 • Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 • Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą.
 • Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;
Święty Jacek, prezbiter
w sobotę
św. Jacka, prezbitera.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych. W pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy.
 3. We sobotę wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN. Można jeszcze zapisać się na PPT w poniedziałek w kancelarii lub w pierwszym dniu pielgrzymowania.
 4. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 5. W następną niedzielę kazania będzie głosił O. Robert Pyłypczuk z Żytomierza na Ukrainie. Misjonarz pełni funkcję ekonoma prowincji św. Michała Archanioła troszcząc się jednocześnie o formację alumnów, którzy wykształcenie zdobywają w Kalwarii Zebrzydowskiej w seminarium Ojców Bernardynów. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na ten właśnie cel. Można również zamawiać u O. Roberta msze święte.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Chór Parafialny z Brzeska – Słotwiny zaprasza na koncert we czwartek o 20.00 do kościoła parafialnego. Szczegóły na plakacie.
 
 

4.08.2019 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Przemienienie Pańskie
we wtorek
Święto Przemienienia Pańskiego;


Święty Dominik Guzman, prezbiter
we czwartek
św. Dominika, prezbitera;


Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica, patronka Europy
w piątek
św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy;


Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik
w sobotę
św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w pozostałe dni tygodnia o 17.30.
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace przeznaczone są na cele parafialne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych
 3. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 15.00 do 16.00.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 6. Klub Seniora informuje, że we wtorek 6 sierpnia o godz.17.00 w kawiarence parafialnej zbierana będzie ostatnia rata wpłaty za wczasy w Sianożętach
 7. Zachęcamy do modlitwy małżeńskiej za wstawiennictwem bł. Gracjana z Kotoru, patrona miłości małżeńskiej. Relikwiarz wraz z modlitewnikiem można zabrać z zakrystii.
 8. Przypominamy o Wakacyjnym Konkursie fotograficznym „Wakacje z Bogiem”, który trwa do 30 sierpnia oraz parafialnym konkursie rodzinnym „Z mamą i tatą odkrywamy piękno parafii, dekanatu, diecezji” trwającym do 15 października. Szczegółowe regulaminy na stronie i w gazecie parafialnej.
 9. Ks. Przemysław składa serdeczne podziękowanie za wsparcie w wysokości blisko 15.000 zł udzielone w ostatnią niedzielę. Zapewnia o modlitewnej pamięci.
 10. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Grażyna Roman i Wiktor Libera. Powierzmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 
 
 

28.07.2019 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Marta
w poniedziałek
św. Martę;


Święty Ignacy z Loyoli, prezbiter
we środę
św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;


Święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła
we czwartek
św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw porannych, po południu od 17.30, a we środę i czwartek od 17.00.
 3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i mszę świętą wieczorną zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 4. Msze wotywne o NSPJ w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. po wieczornej mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową.
 5. Wyjazd do chorych w piątek od 8.00
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem o 16.30 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 7. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o 10.00 będziemy żegnać ks. Zbigniewa dziękując Mu za dziesięcioletnią pracę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie  od 15.00 do 16.00.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej a zwłaszcza kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki.
 10. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiarę na cele parafialne złożone przez darczyńców IV ołtarza na Boże Ciało. Ks. Maciej Ciamaga dziękuję darczyńcom I ołtarza na Boże Ciało oraz wszystkim innym, którzy wsparli jego pracę misyjną.
 12. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o uregulowanie wpłaty dolarowej do następnej niedzieli.
 13. Parafia św. Prokopa w Jadownikach zaprasza na spotkanie z Panią Dorotą Hałasą, współautorką książki „Chrystus w Kraju Samurajów” o objawieniach Matki Bożej w Akita w Japonii. Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę o 12.30 w kościele w Jadownikach.
 
 

21.07.2019 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza składka Przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. 
 3. Kancelaria parafialna czynna w piątek od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie  od 15.00 do 16.00.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa na spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek 26.07 o godz:19.00 w Kawiarence. Gospodarzem tego spotkania będzie Ks. Maciej Ciamaga.
 3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Przemysława Podobińskiego. Wygłosi homilię, a po Mszy Świętej będzie można wesprzeć jego pracę ofiarą do puszek.
 4. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o uregulowanie wpłaty dolarowej do końca miesiąca.
 5. Sanktuarium św. Jakuba zaprasza na Brzeskie Dni Jakubowe i uroczystość odpustową. Szczegóły TUTAJ.
 6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu. Suma odpustowa o godzinie 11.00.
 7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 8. Z naszej wspólnoty odszedł Sławomir Heretyk, polećmy jego duszę i wszystkie nasze sprawy miłosierdziu Bożemu.
 
 

14.07.2019 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Bonawenturę, biskupa i Doktora Kościoła,


Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel
we wtorek
NMP z Góry Karmel;


Święty Szymon z Lipnicy, prezbiter
we czwartek
św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 2. W następną niedzielę ze względu na zbliżające się wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.
 3. Ofiara na tacę w następną niedzielę jest przeznaczona na potrzeby WSD w Tarnowie.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie  od 15.00 do 16.00.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej a zwłaszcza kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa na spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek 26.07 o godz:19.00 w Kawiarence. Gospodarzem tego spotkania będzie Ks. Maciej Ciamaga.
 8. W Lipnicy Murowanej rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Szczegóły na plakatach
 

 

7.07.2019 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. W czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan z Dukli, prezbiter
w poniedziałek
św. Jana z Dukli, prezbitera;


Święty Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
we czwartek
św. Benedykta, opata, Patrona Europy;


Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik
w piątek
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;


Święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
w sobotę
św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, Patronów naszej diecezji.Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Msza święta w intencji ks. Zbigniewa od członków Straży Honorowej będzie we środę o 18.00. Po mszy świętej spotkanie wszystkich członków Straży w salce nad kawiarenka.
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych  po porannej mszy świętej.
 4. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 15.00 do 16.00.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Od dzisiaj można nabyć dziewiąty numer gazety parafialnej. W nim na 50 stronach ciekawe artykuły, między innymi:
 • o tym, jak w Andaluzji obchodzą Wielki Tydzień,
 • o przygotowaniu do małżeństwa i spotkaniach małżeńskich,
 • twórczość dzieci i dla dzieci oraz relacje małych reporterów, cała rubryka poświęcona Pierwszej Komunii Świętej, w tym dziecięce świadectwa, a także kontynuacja  refleksji starego belfra
 • oraz dwa konkursy – parafialny skierowany do rodzin oraz – na wakacje -  fotograficzny dla młodzieży.

Bardzo dziękuję całej Redakcji oraz Małym Redaktorom za wkład pracy w przygotowanie kolejnego numeru gazetki.
 
 1. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. 
 2. Jutro na Jasnej Górze rozpoczyna się międzynarodowa konferencja księży egzorcystów IAD. Polecamy to dzieło Waszym modlitwom. 

30.06.2019 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale znajdźmy chwilę dla Pana Boga na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia.
 • Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 • W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna Tuchowska
we wtorek
NMP Tuchowskiej;


Święty Tomasz Apostoł
we środę
św. Tomasza Apostoła;


Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica
w sobotę
bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw porannych, po południu od 17.30, a we środę i czwartek od 17.00.
 2. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i mszę świętą wieczorną zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 3. Msze wotywne o NSPJ w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. po wieczornej mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową.
 4. Wyjazd do chorych w piątek od 8.00
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem o 16.30 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki.
 7. Rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 8. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 9. Zwolniły się cztery miejsca na wczasy w Sianożętach w terminie 22 września do 2 października, organizowane przez parafialny Klub Seniora. Zapisy w Kawiarence parafialnej w poniedziałek o godz. 17.00.
 10. Urząd Miejski przypomina o obowiązku złożenia nowej deklaracji opłat za odpady komunalne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 

23.06.2019 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji:
 • panom Kościelnemu i Organiście,
 • Siostrom Zakonnym,
 • Chórowi Parafialnemu,
 • służbie liturgicznej,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • Pocztom sztandarowym,
 • niosącym feretrony, tuby, baldachim.
 • Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji.
 • Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji.
 
 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po mszy wieczornej. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Zakończenie oktawy Bożego Ciała we czwartek. O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 2. Trwają wakacje, mamy więcej wolnego czasu. Poświęćmy go choć trochę Panu Bogu. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia oraz do Adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia. W tygodniu Msze święte o 6.30 i 18.00.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan Chrzciciel
w poniedziałek
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;Najświętsze Serca Pana Jezusaw piątek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Procesja po mszy świętej wieczornej.;

Święci Apostołowie Piotr i Pawełw sobotę
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Stolicy Apostolskiej jako „świętopietrze”. Msze święte według porządku półświątecznego o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Parafialny Klub Seniora informuje że w poniedziałek 24 czerwca; o godz. 17 w Kawiarence parafialnej przyjmowane będą opłaty za wczasy w Sianożętach.
 2. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, ze Scholi Ziarenka Nadziei, wyjeżdżających na letnie warsztaty muzyczne, odbędzie się we wtorek po mszy świętej wieczornej w kaplicy naszego kościoła.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W tym dniu przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W następną niedzielę dostępny będzie kolejny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”.
 6. Decyzją Władz Zakonnych odchodzą z naszej wspólnoty s. Katarzyna i s. Agnieszka. Wyrazem naszej wdzięczności za dobro, jakie wniosły do naszej wspólnoty będzie Msza Święta w ich intencji we czwartek podczas zakończenia Oktawy Bożego Ciała.
 7. Na rozpoczęcie wakacji zapraszamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć:  radości, wspólnoty, modlitwy, świadectwa wiary – na III Diecezjalne Uwielbienie – „Laboratorium Miłości”, które odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim.
 8. Organizujemy wyjazd na Saletyńskie Dni Młodych w Dębowcu. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł, w kancelarii do 26 czerwca.
 9. Rodzina Kolpinga informuje o szkoleniach i kursach zawodowych dla osób niepracujących po 50 roku życia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Komitet Społeczny RAZEM RAŹNIEJ zaprasza na koncert charytatywny dla Weroniki w następną niedzielę o 18.00 w RCKB. Szczegóły na plakatach.
 11. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej po Mszach Świętych odśpiewamy suplikację. Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.


 

16.06.2019 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć:

Jest to Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Ks. Biskup Ordynariusz z tej racji uhonorował naszych parafian, państwa Danutę i Tomasza Pabianów, Doradców Życia Rodzinnego i opiekunów naszej Poradni Rodzinnej Medalem DEI REGNO SERVIRE -  Służyć Królestwu Bożemu. Gratulujemy.
 
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnią niedzielę. Bóg zapłać.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Brat Albert Chmielowski, zakonnik
w poniedziałek
św. Brata Alberta, zakonnika
po mszach świętych ucałowanie relikwii;


Święty Alojzy Gonzaga, zakonnik
w piątek
św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię.
 
 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 2. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30.
 3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz.:
 • 7.00,
 • 8.30,
 • 10.00 z procesją Eucharystyczną,
 • 15.15,
 • 18.30

Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie procesja po wieczornej Mszy Świętej o 18.00.
W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30.

Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów. 

Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami:
 
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.

PORZĄDEK OŁTARZY:
 
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 1:
os. Jagiełły blok 1,2,3,4,5
koordynuje ks. Zbigniew;
 
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 2:
os. Jagiełły blok 6,7,8,9
koordynuje ks. Karol;
 
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło państwa Małków
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 3:
Brzezowiecka, Legionów Piłsudskiego blok 40a, 40b, Legionów Piłsudskiego i Partyzantów domy prywatne
koordynuje ks. Sylwester;
 
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 4:
Partyzantów blok 5,7,9,10,24
koordynuje Ks. Marcin.

Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.
Dzieci pierwszokomunijne
zapraszamy w swoich strojach.

Niech to będzie wyznanie naszej wiary.
To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.

 
 1. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
 • Parafialne przedszkole we wtorek o 15.00 w kaplicy w kościele;
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny – we środę o 8.00 i 10.00. Kl. III gimnazjum oraz Liceum i Technikum o 9.00.
Zachęcamy dzieci i młodzież aby przed wakacjami korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw.
 
 1. We środę rozpoczynają się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę świętą w ciągu tygodnia. Od soboty Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piatki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 3. W III piątek miesiąca zapraszamy na ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia pod hasłem: "Gdzie jest Twoje serce?". Będziemy dziękować za zakończony rok formacyjny i katechetyczny oraz prosić o dobre przeżycie wakacji. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00. Tradycyjnie adoracja będzie trwała do północy.
 4. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej
 5. W miesiącu czerwcu wraz z członkami Straży Honorowej NSPJ, zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o  godz. 17.30, oprócz dni w które przypadają inne nabożeństwa.
 6. URUCHOM SERCE!Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne, na których przygotowywać będą materiał na nową płytę. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii.
Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej.
 
 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na  największy, plenerowy Koncert Uwielbienia do Rzeszowa pt: "Jednego serca, jednego Ducha" w Uroczystość Bożego Ciała. Zapisy wraz z wpłatą 30 zł u Ks. Marcina lub Ks. Sylwestra. Wyjazd w najbliższy czwartek o godz. 16.00 z parkingu obok Kościoła.   
 2. Organizujemy wyjazd na Saletyńskie Dni Młodych w Dębowcu. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł, w kancelarii do 26 czerwca.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla chłopców od lat 16, szczególnie tych, którzy zastanawiają się nad kierunkiem drogi życia. Mają charakter powołaniowy pt. „Męska decyzja - Popraw koronę”. W dniach od 15-19 lipca br. w Willi pod Krzyżem w Zakopanem. Szczegóły na stronie internetowej.
 

 

8.06.2019 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Ks. Zbigniew Baran - nowy proboszcz parafii w ŁapczycyZ radością informujemy, że ks. Biskup mianował ks. Zbigniewa proboszczem parafii w Łapczycy. Dziękujemy ks. Zbigniewowi za wszelkie dobro, które przez 10 lat pozostawił w naszej wspólnocie i życzymy światła Ducha Świętego wobec nowych wyzwań w kapłańskim posługiwaniu.
 2. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba. Jest to także Jubileusz 100-lecia obecności Sióstr Służebniczek w naszym mieście. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza w kościele św. Jakuba o 18.00.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
w poniedziałek
108 męczenników II wojny światowej, a wśród nich pochodzących z naszej diecezji bł. Ks. Romana Sitkę rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie i bł. s. Celestynę Faron,  Służebniczkę Starowiejską;


Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
we czwartek
bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
 • ministranci we środę o 16.30,
 • lektorzy po Mszy wieczornej.

W poniedziałek o 16.30 ks. Sylwester zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać aspirantami na spotkanie formacyjne.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 6 i 7 zapraszamy w środę na Mszę świętą o godz. 18 i spotkanie formacyjne. 
 3. Ks. Zbigniew zaprasza członków SHNSPJ i wszystkich chętnych, na spotkanie i katechezę we środę po Mszy św. wieczornej do salki nad kawiarenką.
 4. Wydawanie paczek dla podopiecznych CARITAS w tym miesiącu wyjątkowo będzie  w piątek 14 czerwca 2019 r.
 5. Zapraszamy na II spotkanie młodzieżowej grupy bł. Karoliny w najbliższy piątek, na godz. 19.00. Podczas spotkania będzie wspólna modlitwa, formacja oraz rekreacja. Zapraszamy tych, którzy byli już miesiąc temu a także nowe osoby począwszy od klasy VII Szkoły Podstawowej i wzwyż. Więcej szczegółów na facebooku. 
 6. Wszystkich małżonków zapraszamy na kolejne spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek o 19.00 w Sali teatralnej.
 7. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w sobotę o 5.00 z parkingu przy kościele. Ks. Zbigniew prosi o jak najszybsze potwierdzenie rezerwacji.
 8. Zapraszamy na spotkanie misyjne prowadzone przez ks. Macieja Ciamagę oraz państwa Annę i Łukasza Czubernatów którzy w sobotę, 15 czerwca w Sali teatralnej, po wieczornej mszy świętej podczas prezentacji multimedialnej opowiedzą o Argentynie, Paragwaju i nie tylko.
 9. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszejodpust w Okocimiu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 10. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej.
 11. W następną niedzielę przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00. Później odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Na uroczystości do Starego Sącza zaproszeni są szczególnie małżonkowie przeżywający jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy do pielgrzymowania. Przypominamy również, że w naszej parafii mamy relikwie bł. Gracjana z Kotoru, patrona miłości małżeńskiej. Można zabrać je wraz z modlitewnikiem, aby w domu modlić się w intencji swojego małżeństwa.
 12. Nasza parafia organizuje wyjazd w Boże Ciało tj.  20 czerwca br. na największy, plenerowy Koncert Uwielbienia do Rzeszowa „Jednego serca, jednego Ducha". Zapisy wraz z wpłatą 30 zł. u Ks. Marcina lub Ks. Sylwestra. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie i stronie internetowej. 
 13. URUCHOM SERCE!Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne, na których przygotowywać będą materiał na nową płytę. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii.
Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej.
 
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.
Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w roku ubiegłym ulicami:
 
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.

Aby uporządkować kwestię budowy ołtarzy ustaliliśmy 12 rejonów, które cyklicznie będą odpowiedzialne za ołtarze.  

PORZĄDEK OŁTARZY:
 
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 1:
os. Jagiełły blok 1,2,3,4,5
koordynuje ks. Zbigniew;
 
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 2:
os. Jagiełły blok 6,7,8,9
koordynuje ks. Karol;
 
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 3:
Brzezowiecka, Legionów Piłsudskiego blok 40a, 40b, Legionów Piłsudskiego i Partyzantów domy prywatne
koordynuje ks. Sylwester;
 
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 4:
Partyzantów blok 5,7,9,10,24
koordynuje Ks. Marcin.
 
 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla chłopców od lat 16, szczególnie tych, którzy zastanawiają się nad kierunkiem drogi życia. Mają charakter powołaniowy pt. „Męska decyzja - Popraw koronę”. W dniach od 15-19 lipca br. w Willi pod Krzyżem w Zakopanem. Szczegóły na stronie internetowej.
 2. Pan Starosta informuje o Nieodpłatnych Punktach Pomocy Prawnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


 

02.06.2019 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
Święci Karol Lwanga i jego Towarzysze, męczennicy
w poniedziałek
św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników;


Błogosławiony Zbigniew Strzałkowski, męczennik
w piątek
bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, męczennika pochodzącego z naszej diecezji;


Święta Jadwiga Królowa
w sobotę
św. Jadwigi, Królowej.Wszystkim jubilatom i solenizantom, a wśród nich ks. Biskupowi Leszkowi Leszkiewiczowi oraz naszemu ks. Karolowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w poniedziałek o 19.00 w Sali Teatralnej. Bardzo prosimy o uzupełnienie przynajmniej połowy wpłaty dolarowej i danych paszportowych.
 2. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
 • ministranci we środę o 16.30,
 • lektorzy po Mszy wieczornej.

W poniedziałek o 16.30 ks. Sylwester zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać aspirantami na spotkanie formacyjne.
 
 1. Egzamin do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas VII odbędzie się 6 czerwca 2019 r. (czwartek) w następującym porządku:
 • godz. 15.00 - klasa VII a
 • godz. 15.50 - klasa VII b
 • godz. 16.40 - klasa VII c

Egzamin będzie miał miejsce w sali teatralnej.
Bardzo prosimy, aby na egzamin przyszedł przynajmniej jeden z rodziców.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci we środę, dla młodzieży i dorosłych we czwartek od 17.00. Prosimy, oby nie odwlekać spowiedzi do piątku. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z kapłanami po mszach świętych.
 2. Msze święte wotywne o NSPJ w piątek o:
 • 6.30
 • 16.00 dla dzieci
 • 18.00.

O 19.45 na adorację i mszę świętą zapraszamy młodzież.
 
 1. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na wspólne czuwanie brzeskich parafii i udział w Drodze Światła, która wyruszy z kościoła św. Jakuba o 19.00.
 2. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego.
 3. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Otrzymaliśmy odpowiedź z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dotyczącą projektu termomodernizacji kościoła. Po wizycie weryfikatorów, uzupełnieniu stosownej dokumentacji i naniesieniu poprawek, projekt został przekazany do dalszego procedowania. Prosimy o modlitwę w tej ważnej dla nas sprawie.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę po porannej Mszy świętej.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejny artykuł o naszej parafii.
 8. Zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, na diecezjalne dziękczynienie, które odbędzie się 11 czerwca w Starym Sączu. Zapisy do środy w kancelarii. 
 9. W niedzielę 16 czerwca br. przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00. Później odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Na uroczystości do Starego Sącza zaproszeni są szczególnie małżonkowie przeżywający jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Organizowany jest autokar dla przedstawicieli parafii dekanatu Brzeskiego. Wyjazd od kościoła św. Jakuba w Brzesku o godz. 8.45. powrót przewidywany jest ok. 17.00. Koszt - 20 zł od osoby. Zgłoszenia w zakrystii.
 10. Nasza parafia organizuje wyjazd w Boże Ciało tj.  20 czerwca br. na największy, plenerowy Koncert Uwielbienia do Rzeszowa „Jednego serca, jednego Ducha". Zapisy wraz z wpłatą 30 zł u Ks. Marcina lub Ks. Sylwestra. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie i stronie internetowej. 
 11. Ks. Maciej Zieliński, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę przysłał podziękowanie za serdeczne przyjęcie, zrozumienie i wsparcie. Zebrał do puszek ponad 19.000 zł oraz ponad 70 intencji mszalnych i 2 msze święte gregoriańskie. Więcej szczegółów na temat projektów „Edukacja dla Pokot” na stronie internetowej.
 12. Rodzice dzieci uczęszczających do naszego parafialnego przedszkola wraz z siostrami zapraszają dzieci i dorosłych,  na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.
 13. Siostry i Dzieci z Ochronki zapraszają na przedstawienie  DROGA MIŁOŚCI w 100. rocznicę  powstania Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, które odbędzie się  w sobotę, 8 czerwca o godz. 17.00  w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Szczegóły na plakatach.


 

26-05-2015 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Macieja Zielińskiego, kombonianina pracującego w Amakuriat, w najuboższym rejonie Kenii. Dziękujemy za słowo skierowane do nas. Możemy także wesprzeć Jego misję ofiarami do puszek. Można także zamawiać u Niego Msze Święte, które będzie odprawiał w Afryce.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Dziękując Bogu za nasze Mamy prośmy o błogosławieństwo dla żyjących i wieczną radość dla tych, które już odeszły.
 3. Kończy się  miesiąc maj. Nabożeństwa majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • w dni powszednie o 17.30,

a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Urszula Ledóchowska, zakonnica
we środę
wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;


Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
w piątek
Nawiedzenie NMP;


Wniebowstąpienie Pańskie
w następną niedzielę
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 
 1. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Budapesztu odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 18.00 w kawiarence parafialnej.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 3. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
 • ministranci we środę o 16.30,
 • lektorzy po Mszy wieczornej.

W poniedziałek o 16.30 ks. Sylwester zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać aspirantami na spotkanie formacyjne.
 
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odprawiana w dni powszednie w łączności z wieczornym nabożeństwem, a w niedzielę o 15.00.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00 w kościele, potem o 16.30 msza święta wotywna i o 17.00 różaniec fatimski.
 5. W następną niedzielę obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy w sobotę, 15 czerwca. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki połączone będą z nowenną o 17.30, a w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej.
 8. Rodzice dzieci uczęszczających do naszego parafialnego przedszkola wraz z siostrami zapraszają dzieci i dorosłych,  na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i przypominamy o trwającym konkursie parafialnym. Szczegóły na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 10. Zaproszenia od Sióstr i Dzieci z Ochronki zapraszają na przedstawienie  DROGA MIŁOŚCI w 100. rocznicę  powstania Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, które odbędzie się  w sobotę, 8 czerwca o godz. 17.00  w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym. Szczegóły na plakatach.


 

19.05.2019 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • w dni powszednie o 17.30,

a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
w piątek
NMP Wspomożycielki Wiernych.


Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
 • ministranci we środę o 16.30,
 • lektorzy po Mszy wieczornej.

W poniedziałek o 16.30 ks. Sylwester zaprasza wszystkich chętnych chłopców od klasy III i starszych, którzy chcieliby zostać aspirantami. Bardzo prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do tej formy służby Panu Bogu.
 
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 2. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Macieja Zielińskiego, kombonianina pracującego w Amakuriat, w najuboższym rejonie Kenii. Ks. Maciej będzie głosił kazania, a my wesprzemy Jego misję ofiarami do puszek. Można także zamawiać u Niego Msze Święte, które będzie odprawiał w Afryce.
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy w sobotę, 15 czerwca.  Zapisy u ks. Zbigniewa.
 6. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Warszawy w dniach 13-14 czerwca. Zapisy w Kawiarence parafialnej do piątku 24 maja.
 7. Spotkanie osób biorących udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej we wrześniu będzie w poniedziałek, 3 czerwca. Do tego czasu proszę o uzupełnienie danych paszportowych i połowy wpłaty dolarowej.
 8. Zapraszamy na „Rekolekcje dla Mam i Córek do 10 roku życia”, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Tenczynie. Rekolekcje dla Mam i Córek to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.mamyicorki.pl
 9. Inicjatywa „Pro Missio” informuje o zbiórce elektrośmieci. Uzyskane środki pomogą w zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz w akcji „Wyprawka dla dzieci” prowadzonej w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w kawiarence do 23 maja włącznie w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00.
 10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Maria Sowa i Krzysztof Kokoszka. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

12.05.2019 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Pierwszej Komuni Świętej. Biały tydzień codziennie o 17:30
 
 1. Z ogromną radością informujemy, że wczoraj nasz rodak, kleryk kieleckiego WSD Michał Woźniak, przyjął świecenia diakonatu. Polecajmy Księdza Diakona Bogu w naszych modlitwach. Prośmy też o wytrwanie dla naszego drugiego kleryka Michała oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Ofiara na tacę w następną niedzielę przeznaczona jest na potrzeby WSD w Tarnowie.
 2. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za złożony dar ołtarza – ofiarę na nowy rzutnik multimedialny.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • a w dni powszednie o 17.30,
 
a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Maciej, Apostoł
we wtorek
święto św. Macieja Apostoła;


Święta Zofia, wdowa, męczennica
we środę
św. Zofii, wdowy i męczennicy;


Święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik patron Polski
we czwartek
św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika;


Święty Stanisław Papczyński, prezbiter
w sobotę
św. Stanisława Papczyńskiego kapłana.Wszystkim jubilatom i solenizantom, wśród nich ks. Biskupowi Ordynariuszowi, Andrzejowi Jeżowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. We środę podczas Białego Tygodnia będziemy przeżywać Misyjny Dzień Dzieci.
 • Gościem będzie ks. Peter Ajao, wikariusz w parafii św. Marka w Kairze, gdzie proboszczem jest znany nam z odwiedzin w naszej parafii ks. Robbin Kammemba.
 • Ofiara na tacę będzie przeznaczona dla Ich parafii.
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy wraz z rodzicami w środę o godzinie 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie. 
 2. Podczas czwartkowego nabożeństwa wieczornego do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny nowych ministrantów oraz całą Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zachęcamy także innych chłopców do włączenia się w grono ministrantów i lektorów.
 3. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia, pod hasłem: "Bądź dobry jak chleb". Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00. Od 20.00 możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem w konfesjonale. Szczegóły na plakatach oraz na Facebooku.
 4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Przypominamy o trwającym parafialnym konkursie rodzinnym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 7. Spotkanie osób biorących udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej we wrześniu będzie w poniedziałek, 3 czerwca. Do tego czasu proszę o uzupełnienie danych paszportowych i wpłaty dolarowej.
 8. Zapraszamy na „Rekolekcje dla Mam i Córek do 10 roku życia”, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Tenczynie. Rekolekcje dla Mam i Córek to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.mamyicorki.pl
 9. Inicjatywa „Pro Missio” informuje o zbiórce elektrośmieci. Uzyskane środki pomogą w zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz w akcji „Wyprawka dla dzieci” prowadzonej w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w kawiarence do 23 maja włącznie w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00.


 

5.05.2019 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Biblijna. XI Tydzień Biblijny pod hasłem "Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego"
 
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XI Tydzień Biblijny pod hasłem Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego Jest to także III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, dlatego między mszami możemy posłuchać fragmentów Biblii. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło i przeczytać przygotowany wcześniej przez siebie fragment zapraszamy z własnym Pismem Świętym między mszami do zakrystii.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Apostoł FilipŚwięty Apostoł Jakub
w poniedziałek
św. Apostołów Filipa i Jakuba,


Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski
we środę
uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin..
 
 1. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30. Obecność obowiązkowa.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej.
 
 1. Ks. Zbigniew zaprasza członków Straży Honorowej NSPJ i wszystkich chętnych, na spotkanie i katechezę we środę po Mszy św. wieczornej do salki nad kawiarenką.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 3. Dzieci z klas IV wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 4. W piątek rozpoczyna w naszej parafii działalność Dom Tobiasza i Sary. Mszy świętej wieczornej przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Dr Marek Jawor, biblista, a na godzinę 19.00 zapraszamy do Sali teatralnej wszystkie małżeństwa, które chciałyby umocnić swoją wiarę na spotkanie biblijno – towarzyskie, które wpisuje się w tematykę trwającego Tygodnia Biblijnego. Więcej szczegółów na plakatach.
 5. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpocznie swoją działalność Grupa Młodzieżowa. Zapraszamy młodzież od klasy VII Szkoły Podstawowej oraz młodzież ponadgimnazjalną i studentów. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy ołtarzu polowym    
 6. W sobotę nasz parafianin, kleryk Michał Woźniak przyjmie w katedrze kieleckiej święcenia diakonatu. Obejmijmy Go naszą serdeczną modlitwą wypraszając także nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Dzieci z klas IV będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 8. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas III.  Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 9. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Grupa Odnowy w Duchu Św. organizuje w sobotę 18 maja wyjazd do Częstochowy na Kongres Grup Charyzmatycznych i Ogólnopolskie Spotkanie Grup Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 11. Klub Seniora nasze parafii wraz z Zarządem osiedla Kopaliny - Jagiełły organizuje w dniach 13-14 czerwca wyjazd do Warszawy. Koszt 360 zł. Zapisy w kawiarence parafialnej. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 12. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum do gabloty za wysłuchaną modlitwę o powrót syna na drogę wiary.
 13. Policja Brzeska zaprasza na debatę: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w mojej najbliższej okolicy” w poniedziałek, 6 maja o 17.00 w RCKB.


 

28.04.2019 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Miłosierdzie Boże nie zna granic!
 
 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Towarzyszy nam w nim ks. Jan Reczek. Dziękujemy za skierowane do nas słowo. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 • Dzisiaj między mszami możemy posłuchać Dzienniczka św. Faustyny. Gdyby ktoś chciał włączyć się w to dzieło, zapraszamy po błogosławieństwie do zakrystii, aby czytanie trwało także po mszy świętej.
 • Jutro zapraszamy na wieczorną mszę świętą mieszkańców brzeskich parafii połączoną z zawierzeniem naszych parafii, miasta i Ojczyzny Bożemu Miłosierdziu.
 • We wtorek wieczorem kazanie wygłosi O. Paweł Drobot, redemptorysta, Misjonarz Miłosierdzia z Krakowa.
 • We czwartek na mszy świętej wieczornej kazanie wygłosi ks. Michał Dąbrówka, Misjonarz Miłosierdzia diecezji tarnowskiej, a po mszy świętej będzie jeszcze można wysłuchać Jego konferencji.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła patronka Europyw poniedziałek
św. Floriana.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na obowiązkową zbiórkę wszystkich aspirantów w poniedziałek o 16.30.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i  Rady Parafialnej we wtorek o 19.00.
 3. We środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą sprawowane:
 • w dni powszednie o 17.30,
 • w niedziele o 18.00.

Podtrzymajmy także zwyczaj śpiewania majówek przy kapliczkach.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać codziennie podczas nabożeństw.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorne nabożeństwo o 17.30 zapraszamy zwłaszcza członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 3. W tym dniu, 2 maja przypada święto Flagi Państwowej. Udekorujmy flagami nasze domy.
 4. W I piątek Uroczystość NMP Królowej Polski dlatego msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w kościele św. Jakuba. Zachęcamy również do udziału w uroczystościach patriotycznych organizowanych w naszym mieście. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyjazd do chorych o 12.30.
 5. W I sobotę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00 potem o 16.30 msza święta i o 17.00 nabożeństwo fatimskie połączone z majówką.
 6. W sobotę zapraszamy na IX Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Otwarcie spotkania o godz. 9.00, potem o 11.00 Msza Święta z poświęceniem pojazdów i parada ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy i wielbicieli zabytkowych pojazdów. Gościem honorowym będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i Busów. Szczegóły na plakatach.
 7. W następną niedzielę – zgodnie z decyzją KEP - zbiórka do puszek na rzecz CARITAS.
 8. Rozpoczniemy wówczas XI Tydzień Biblijny pod hasłem Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego Jest to także III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, dlatego między mszami będziemy mogli posłuchać fragmentów Biblii. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło i przeczytać przygotowany wcześniej przez siebie fragment zapraszamy z własnym Pismem Świętym między mszami do zakrystii.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki i Kościoła nad Uszwicą. Przypominamy także o trwającym parafialnym konkursie rodzinnym. Szczegóły na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.
 11. Z radością informujemy, że od maja rozpoczyna w naszej parafii działalność Poradnia Rodzinna pod wezwaniem bł. Gracjana z Kotoru, patrona miłości małżeńskiej. Udało nam się uzyskać relikwie II stopnia, które wraz z modlitewnikiem będzie można zabrać na kilka dni do domu, aby wspólnie modlić się o umocnienie i odnowienie miłości małżeńskiej i rodzinnej. Poradnia będzie czynna w poniedziałki. Więcej szczegółów na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 12. W następną niedzielę odpust w Uszwi ku czci św. Floriana. Wówczas rozpoczyna się tygodniowy odpust w bazylice w Szczepanowie. Szczegóły na plakatach.
 13. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Monę i Daniala Yacoub, małżeństwo chrześcijan z Betlejem, którzy tam, na Polu Pasterzy prowadzą sklep z dewocjonaliami. Przed wejściem od strony plebanii można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej.  

21.04.2019 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Nie ma go tutaj; zmartwychwstał!
 
 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień: wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego, kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii, prowadzącym adoracje, śpiewającym Pasję, Siostrom Zakonnym, Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście, Scholi młodzieżowej,  Panu Kościelnemu, Szafarzom,  Liturgicznej Służbie Ołtarza, Młodzieży z Grupy Teatralnej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ziarenkom Nadziei, Dzieciom z Przedszkola, osobom które wykonały dekorację, Pani Kucharce,  i osobom sprzątającym. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i III Brzeskiej Drodze Krzyżowej. 
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko-charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 4. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. 
 5. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zbiórka lektorów we środę po Mszy Wieczornej.
 7. W ramach przygotowania do odpustu parafialnego, zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia zatytułowany "Ostatnia Deska Ratunku". Rozpoczęcie w najbliższy piątek, Msza świętą o 18.00. Więcej szczegółów tutaj. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi w konfesjonale.
 8. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w parafii św. Jakuba.
 9. W sobotę przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 10. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną.
 11. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w sumie odpustowej, która będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. ks. Jan Reczek, znany charyzmatyk i autor wielu książek z dziedziny duchowości oraz uwolnienia i uzdrowienia. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Bardzo prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i baldachimu podczas procesji. 
 12. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii Monę i Daniala Yacoub, chrześcijan z Betlejem. Przed wejściem od strony plebanii będzie można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej. 
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 15. Klub Honorowych Dawców Krwi „Motojadowniki” organizuje rozpoczęcie sezonu motocyklowego połączone z akcją krwiodawstwa 28 kwietnia na Bocheńcu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Natomiast coroczne rozpoczęcie sezonu klasycznej motoryzacji będzie w I sobotę maja przy naszym kościele. 

14.04.2019 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ – czas bezpośredniego przygotowania do UROCZYSTOŚCI WIELKIEJ NOCY. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.  Może warto na ten czas wyłączyć telewizor, aby głębiej przeżyć te święte dni.
 2. Grupa Teatralna GT serdecznie zaprasza jak co roku na wielkopostny montaż słowno-muzyczny pt. „Dla ciebie... dzisiaj o godz. 19.30 po wieczornej mszy świętej.
 3. SPOWIEDŹ PARAFIALNA w Wielki Poniedziałek w godzinach:
 • 10.00 – 12.00;
 • 15.00 – 17.00;
 • 17.30 –19.00.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 
 1. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas Mszy świętych. Kancelaria parafialna w te dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 2. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek o godz. 8.00
 3. Odnowa w Duchu Świętym z brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na procesję III BRZESKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ  we środę 17 kwietnia, aby wspólnie z ukrzyżowanym Jezusem przeżyć Jego mękę. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba, a zakończenie w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze.
 4. We czwartek rozpoczyna się
TRIDUUM PASCHALNE

 
Triduum Sacrum
 
 

WIELKI CZWARTEK

W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa
 

18:00

Msza Święta wieczerzy Pańskiej
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Czwartek):
 
 • 20.00 - 21.00 - Młodzież Gimnazjalna i Szkół Średnich (Prowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza)
 • 21.00 - 22.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna
 • 22.00 - 23.00 - Grupa Odnowy w Duchu Świętym + ul. Garbarska, Grottgera, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.

Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 

10:00

Droga Krzyżowa dla dzieci
 

15:00

W Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 

17:00

Droga Krzyżowa dla dorosłych
 

18:00

Rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową
 
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. (Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są dla Kustodii Ziemii Świętej)
 
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
 
 • Odśpiewamy także trzy części Gorzkich Żali.
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 07.00 - 8.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka (zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Godzin)
 • 08.00 - 9.00 - ul. Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 09.00 - 10.00 - ul. Legionów Piłsudskiego (domy jednorodzinne), bl. 40a
 • 10.00 - 11.00 - Droga Krzyżowa i adoracja Pana Jezusa dla dzieci
 • 11.00 - 12.00 - ul. Legionów Piłsudskiego bl.40b
 • 12.00 - 13.00 - ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego
 • 13.00 - 14.00 - ul. Kwiatowa
 • 14.00 - 15.00 - os. Jagiełły bl. 1
 • 15.00 - 16.00 - GODZINA MIŁOSIERDZIA - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 • 16.00 - 17.00 - os. Jagiełły bl. 2
 • 17.00 - Droga Krzyżowa
 • 18:00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU (po jej zakończeniu GORZKIE ŻALE)

CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 20.00- 21.00 - Os. Jagiełły bl. 3
 • 21.00 - 22.00 - Kręgi Domowego Kościoła + Matki i Ojcowie
 • 22.00 - 23.00 - Młodzież (Prowadzi Grupa Teatralna)
 • 23.00 - 24.00 - Straż Honorowa NSPJ
 

WIELKA SOBOTA

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 

9:00 – 12:00

Poświęcenie pokarmów co pół godziny
 

do 12:00

Spowiedź do godziny 12:00.

Potem, do godziny 14:45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.

 

20:00


W sobotni wieczór rozpoczynamy
Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. 

 

 • Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00.
 
 • Prosimy Odnowę w Duchu Świętym, Akcję Katolicką, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.
 
 • Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 
CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielką Sobotę):
 
 • 24.00 - 01.00 - Róże Różańcowe (św. Faustyny i  św. Katarzyny) + os. Jagiełły bl. 4
 • 01.00 - 02.00 - Róże Różańcowe (św. Jana Pawła II i św. Klary) + os. Jagiełły bl.5
 • 02.00- 03.00 - Róże Różańcowe (św. Michała Archanioła i św. Józefa) + os. Jagiełły bl. 6
 • 03.00 - 04.00 - Róże Różańcowe (bł. Karoliny i św. Maksymiliana) + os. Jagiełły bl. 7
 • 04.00 - 05.00 - Róże Różańcowe (św. Kingi i św. Joanny Molla) + os. Jagiełły bl. 8
 • 05.00 - 06.00 - Róże Różańcowe (św. Barbary i Świętej Rodziny) + os. Jagiełły bl. 9
 • 06.00 - 07.00 - Róże Różańcowe (św. Rity i św. Urszuli Ledóchowskiej) + ul. Partyzantów (domy jednorodzinne) + bl. 5
 • 07.00 - 08.00 - Róże Różańcowe (św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Pauliny Jaricot) + ul. Partyzantów bl. 7 (zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Godzin)
 • 08.00 - 09.00 - Róże Różańcowe (bł. Marii Teresy Leduchowskiej) ul. Partyzantów bl. 9 i 10
 • 09.00 - 12.00 POŚWIĘCENIE POKARMÓW (co pół godziny)
 • 10.00 - zapraszamy wszystkie dzieci na adorację przy Bożym Grobie prowadzoną przez dzieci z naszego przedszkola i poświęcenie pokarmów.
 • 15.00 - 16.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – NOWENNA; ul. ul. Partyzantów bl. 24, Polna, Poprzeczna, Różana
 • 16.00 - 17.00 - ul. Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 17.00 – l8.00 - ul. Wiejska
 • 18.00 - 19.00 - ul. Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta
 
 1. Zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Godzin w Wielki Piątek i Wielką sobotę o godz. 7.00.
 2. W następną niedzielę przeżywać będziemy w Kościele największe Święto Chrześcijaństwa – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę.
 3. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przy tej okazji złożone są wsparciem dla najbiedniejszych. Punkt  Caritas będzie czynny w Wielkim Tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach  11.00 – 16.00. Paczki dla podopiecznych CARITAS będą wydawane we wtorek od 14.00 do 16.00.
 4. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Jan Reczek, znany charyzmatyk i autor wielu książek z dziedziny duchowości oraz uwolnienia i uzdrowienia.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 6. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum złożone Jezusowi miłosiernemu oraz za ofiarę złożoną na cele parafialne.
 7. Parafia św. Prokopa w Jadownikach zaprasza na wystawę poświęconą Grobowi Pańskiemu. Szczegóły na plakatach.
 8. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Krzysztof Śliwa. Zmarła także Mama ks. Tomasza Jamróza, który pracował w naszej parafii jako wikariusz. Pogrzeb odbędzie się w Dębicy w parafii Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o 13.30. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

7.04.2019 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je Ks. Janusz Czenczek, krajowy koordynator posługi egzorcystów. Program rekolekcji jest dostępny na kartkach, także w gablotach i na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30, dodatkowo o 9.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we wtorek dla rodziców. We środę o 9.00 Msza Święta dla chorych. W poniedziałek wtorek i środę nie będzie Mszy świętej o 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. Ofiara na tacę zbierana we środę przeznaczona jest na cele rekolekcyjne. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji. Bóg chce uczynić nas ludźmi błogosławionymi, dlatego podejmijmy duchowy wysiłek uczestniczenia w rekolekcjach. Zaplanujmy ten czas szczególnie dla swoich relacji z Panem Bogiem, nie zmarnujmy tej szansy.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórkę lektorów we środę bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po nauce stanowej ok. 19.30 w kawiarence.
 5. Ks. Zbigniew zaprasza członków SHNSPJ i wszystkich chętnych na spotkanie i katechezę w środę po Mszy św. wieczornej do salki nad kawiarenką.
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z Rodzicami we czwartek na Mszę świętą wieczorną.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w piątek Mszą świętą o 19.30 w naszym Kościele. Więcej szczegółów i zapisy na stronie internetowej i Facebooku.
 8. Następna niedziela to niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpocznie się o 11.30 przy ołtarzu polowym. Po Mszy świętej konkurs palm.
 9. Ofiara na tacę w następną niedzielę, II niedzielę miesiąca, to jałmużna postna na utrzymanie parafii.
 10. Grupa Teatralna GT serdecznie zaprasza jak co roku na wielkopostny montaż słowno - muzyczny pt. „Dla ciebie..." 14.04.2019r. o godz. 19.30 po wieczornej mszy świętej.
 11. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć kolejny numer gazetki parafialnej. Liczy ponad 50 stron. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, nowe tematy nowych Autorów. oprócz stałych rubryk  - wielkopostne zamyślenia, słów kilka o historii i kulturze i o dążeniu do gwiazd, a także garść przemyśleń „starego belfra”. Są także informacje co działo się u nas, w tym także u młodych i najmłodszych,  oraz zaproszenia na następne miesiące. Do każdego numeru jest dołączona niespodzianka.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 14. W zakrystii i przed kościołem są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 15. Przed ołtarzem stoi koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym. Prosimy, aby paczki dostarczyć do piątku włącznie do kawiarenki parafialnej. Jest czynna od 14.00 do 19.00.
 16. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza na Dzień Skupienia dla małżeństw niesakramentalnych organizowanych w Gródku nad Dunajcem w sobotę, 13 kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 

31.03.2019 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po Mszy wieczornej.
 3. Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od poniedziałku do środy. Rozpoczną się one jutro o godz. 9.00, a prowadzić je będzie ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego. Obejmijmy młodzież naszą modlitwą.
 4. Nowenna do św. Brata Alberta we wtorek, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Zachęcamy, do udziału w zbiorowej Mszy wotywnej o Miłosierdziu Bożym.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw oraz we środę i czwartek od 17.00. We środę, czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 6. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić w jego szeregi, zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.
 7. W I piątek msze wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00 i 18.00. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje.
 8. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 9. Adoracja i Msza święta dla młodzieży w pierwszy piątek o 19.45. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 10. W I sobotę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00 w kościele, potem o 16.30 msza święta wotywna i o 17.00 różaniec fatimski.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, korzystania z parafialnej biblioteki i odwiedzin parafialnej strony internetowej. Od następnej niedzieli będzie można nabyć kolejny, ósmy numer gazetki parafialnej.
 12.  W zakrystii i przed kościołem można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas.
 13. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 14. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 12 kwietnia tj. piątek po Mszy św. o godz. 19.30. W tym roku planujemy trasy: do Zabawy, Domosławic, Ciężkowic i Jamnej. Zapisy na stronie edk.org.pl oraz Facebooku.Natomiast 5 kwietnia, tydzień wcześniej Na Ekstremalną Drogę Krzyżową zaprasza parafia w Jasieniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15.  Młodzieżowa Grupa Teatralna z parafii w Jasieniu zaprasza na Misterium Męki Pańskiej „Jak mam Go poznać”. Szczegółowy terminarz na tablicy ogłoszeń.
 16. Dzień skupienia dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych jest organizowany w Gródku nad Dunajcem w sobotę, 13 kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 17. W następną niedzielę, 7.04,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Janusz Czenczek, krajowy koordynator posługi egzorcystów. Program rekolekcji jest dostępny na kartkach, także w gablotach i na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30, dodatkowo o 9.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we wtorek dla rodziców. We środę o 9.00 Msza Święta dla chorych. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji. Bóg chce uczynić nas ludźmi błogosławionymi, dlatego podejmijmy duchowy wysiłek uczestniczenia w rekolekcjach. Zaplanujmy ten czas szczególnie dla swoich relacji z Panem Bogiem, nie zmarnujmy tej szansy.
 18. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Piotr Flądro. Powierzmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

24.03.2019 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości bierzmowania. Dziękuję wolontariuszom programu „Młodzi na progu”, księżom Karolowi i Marcinowi, siostrom za przystrojenie kościoła, panom Kościelnemu i Organiście. Dziękujemy także Rodzicom za dar ołtarza – ofiarę pieniężną, która pokryje część kosztów nowego rzutnika multimedialnego do kościoła. Młodzieży gratulujemy i życzymy odwagi w dawaniu świadectwa dojrzałej wiary.
 2. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła. 
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Świętej będzie można złożyć deklarację Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać dzisiaj ze stolików z gazetami.
 4. Chór GAUDIUM zaprasza do wysłuchania AKATYSTU - starochrześcijańskiego hymnu ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej ok. 18.45. To piękne świadectwo chrześcijańskiej teologii maryjnej. Warto posłuchać. 
 5. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek od 18.45 w sali nad kawiarenką. 
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 7. Młodzież z klas 7 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze św. i spotkanie we środę o godz. 18.00.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po nowennie we czwartek zbiorowa Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 9. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 10. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 13. W zakrystii i przed kościołem młodzież ze szkolnego oddziału Caritas i wolontariusze z oddziału parafialnego będą rozprowadzać świece i baranki na stół wielkanocny. Gdyby ktoś chciał włączyć się w pracę Caritas, zapraszamy do kontaktu z tymi osobami. 
 14. Za dwa tygodnie, w V niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Janusz Czenczek, krajowy koordynator posługi egzorcystów. Polecajmy to dzieło w naszych modlitwach prosząc zwłaszcza za tych, którzy uporczywie trwają w grzechach prosząc o łaskę nawrócenia. 
 15. W naszym kościele do poniedziałkowej Mszy św. wieczornej mamy figurę Matki Bożej Brzemiennej. Zachęcamy do modlitw przy figurze. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na fundusz ochrony życia.
 16. 5 kwietnia o godz. 19.00 z parafii w Jasieniu wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  W tym roku przygotowano cztery trasy: do Szczepanowa i Pasierbca (ok. 40 km) lub do Lipnicy Murowanej i Strzelec Wielkich (ok. 25 km). Zapisy drogą elektroniczną. Szczegóły TUTAJ
 17. Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy parafii Wniebowzięcia NMP w Jasieniu zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. „Jak mam Go poznać?”, którego to premiera odbędzie się 31 marca (niedziela) w Domu Ludowym w Jadownikach o godz. 19. Wstęp wolny. Terminy pozostałych spektakli TUTAJ 

17.03.2019 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi Józefowi i ks. Zbigniewowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Jutro ks. Biskup Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII i III gimnazjum. Składka podczas bierzmowania przeznaczona jest na Fundację abpa Jerzego Ablewicza, która pomaga młodzieży z niezamożnych rodzin. Szkoda tylko, że nieliczna młodzież uczestniczyła w nowennie przygotowującej do tego ważnego wydarzenia. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy modlili się za siebie i swoich kolegów. O 15.00 zapraszamy na ostatni dzień nowenny, dlatego w tym dniu wyjątkowo nie będzie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Zbiórka
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po mszy wieczornej.
 
 1. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 2. Od środy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku rozpoczynają swoje rekolekcje. Program został podany zainteresowanym, jest też na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Obejmijmy to dzieło naszą modlitwą.
 3. We czwartek maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pielgrzymują na Jasną GóręPamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. Codziennie Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 5. Klub Seniora naszej parafii zaprasza osoby zapisane na wyjazd do Budapesztu na spotkanie organizacyjne we środę 20 marca godz. 17.00 w Kawiarence parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 6. GRUPA25+ działająca przy naszej parafii oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na przedstawienie pt. "Polowanie na męża", które odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 24 marca 2019 r., w niedzielę, o godzinie 17.00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej i FB.
 7. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku zaprasza na wystawę zorganizowaną przez CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Wystawę można zwiedzać w poniedziałek 18 marca 2019 r. w godzinach 15.30 – 18.00 w sali gimnastycznej przy ulicy Królowej Jadwigi 18. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 

10.03.2019 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: 
 • Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15.
 
Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 2. Zbiórka
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 2. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na mszę świętą wspólnotową we środę o 18.00.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z czwartkową nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na wieczorne nabożeństwo i na spotkanie. 
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Eucharystią o 18.00. W tym miesiącu pochylimy się nad obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną, która za parę dni przyjmie sakrament bierzmowania. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem w konfesjonale. Więcej szczegółów na plakatach i stronie Facebookowej.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 7. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością bierzmowania. Będzie ona odprawiana codziennie w łączności z Mszą Świętą wieczorną. Zapraszamy kandydatów oraz rodziny do włączenia się w tę modlitwę. We wtorek po nowennie próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
 8. W tym dniu, w niedzielę II Wielkiego Postu, przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 9. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o dostarczenie deklaracji i wpłaty 900 zł do końca tygodnia do ks. Proboszcza lub ks. Zbigniewa. W przypadku braku deklaracji i wpłaty będą zapisy z listy rezerwowej. 
 10. Klerycy WSD w Tarnowie wraz z Ojcem Duchownym zapraszają do udziału w rekolekcjach z edycji Chłopy do roboty, przeznaczonych dla chłopców od 16 roku życia. Odbędą się w Błoniu, w domu seminaryjnym. Ich celem jest pomoc młodym chłopcom w rozeznaniu drogi życia i podjęciu właściwej decyzji. Tym razem drogę wyznaczy Abraham, stąd hasło „Weź się rusz!”. Szczegóły na plakatach.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na IX Forum Nauczycieli i Wychowawców w sobotę, 16 marca. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 9.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Szczegóły na plakatach.
 12. Parafia z Jasienia organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. We czwartek o godz. 17.00 w RCKB odbędzie się projekcja filmu pt. „Łowcy Miodu”. Wstęp wolny. W trakcie i po projekcji możliwość nabycia miodu oraz produktów pszczelich. 

3.03.2019 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15;
 • w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej.

PORZĄDEK ADORACJI:

Niedziela – adoracja indywidualna;

Poniedziałek i wtorek:

 
 • 08.00 – 09.00 – ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki;
 • 09.00 – 10.00 – ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi;
 • 10.00 – 11.00 – ul. Legionów Piłsudskiego,
 • 11.00 – 12.00 – ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa;
 • 12.00 – 13.00 – os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4;
 • 13.00 – 14.00 – os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9;
 • 14.00 – 15.00 – ul. Partyzantów, Polna;
 • 15.00 – 16.00 – ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa;
 • 16.00 – 17.00 – ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta;
 • 17.00 – 18.00 – adoracja indywidualna
 
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Kazimierz, królewicz
w poniedziałek
św. Kazimierza, Królewicza


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 16.30.
 2. Nowenna do św. Brata Alberta i ucałowanie relikwii we wtorek o 17.30
 3. Ks. Zbigniew zaprasza członków SHNSPJ i wszystkich chętnych, na spotkanie i katechezę w środę po Mszy św. wieczornej do salki nad kawiarenką.
 4. We środę przypada Popielec.
 • Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00.
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. I piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. Zmiana Tajemnic Różańcowych w niedzielę po porannej Mszy świętej. Jest to II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15.

Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Codziennie Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dlatego od porannej do wieczornej mszy świętej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorną nowennę zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 3. W naszej parafii odbędzie się kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek, 8 marca o 19.00 w sali teatralnej. Program przewiduje 10 spotkań w kolejne piątki i soboty. Kurs przeznaczony jest dla par narzeczonych ze względu na zajęcia warsztatowe z psychologami. Nie ma możliwości indywidualnego uczestnictwa.
 4. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, zachęcamy do udziału w akcji Zdrapka Wielkopostna. Zdrapka Wielkopostna to 40 ciekawych wyzwań dla ducha i ciała przeznaczonych na każdy dzień Wielkiego Postu, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. To atrakcyjny pomysł dla każdego na osobiste przygotowanie do Wielkanocy w natłoku codziennych spraw. Zdrapka będzie dostępna dzisiaj po każdej Mszy św. Będą ja rozprowadzać ministranci i lektorzy w cenie 2 zł. W kolejne dni zdrapka dostępna w zakrystii.
 5. GRUPA 25+ działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na sztukę pt. "Polowanie na męża" zrealizowanej na motywach komedii Michała Bałuckiego o tym samym tytule, dzisiaj o godzinie 17.00 w sali teatralnej  - wstęp wolny.
 6. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Krzysztofa Klimczaka, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę. Wsparliśmy budowę sanktuarium w Czarnym Potoku kwotą 15391 zł. Podziękowanie można przeczytać na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 7. Pan Burmistrz zaprasza wszystkie Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet we wtorek o 17.30 w RCKB. Szczegóły na plakatach. Organizowany jest także nabór do programu Małopolski Teleanioł w ramach której każda osoba przewlekle chora lub niepełnosprawna może otrzymać darmową opaskę bezpieczeństwa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Stowarzyszenie Nasze Dzieci oraz Grupa historyczna Żołnierze Niezłomni, Wyklęci - Pamiętamy! zapraszają na spektakl muzyczno – teatralny pt.: „WYSTARCZY PAMIĘĆ… W hołdzie Niezłomnym Bohaterom”, który odbędzie się  w sobotę, 9 marca o godz.16.30 w RCKB. Wstęp wolny. W spektaklu wraz grupą historyczną wystąpią bardowie: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na IX Forum Nauczycieli i Wychowawców w sobotę, 16 marca. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 9.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Szczegóły na plakatach. 

24.02.2019 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej. 
 
 1. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek od 18.45 w Sali nad kawiarenką.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy we środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą oraz spotkanie formacyjne.
 4. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem o 16.30 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 9. Za tydzień rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. GRUPA 25+ działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na premierę sztuki pt. "Polowanie na męża" zrealizowanej na motywach komedii Michała Bałuckiego o tym samym tytule, dzisiaj o godzinie 17.00 w sali teatralnej  - wstęp wolny.
Zapraszamy na spektakl pt. Polowanie na męża w wykonaniu Grupy 25+
 
 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Budapesztu organizowaną przez Klub Seniora naszej parafii. Bliższe informacje w gablocie.
 2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9-16 września. Koszt 900$ i 900 zł. Zapisy u ks. Proboszcza. Szczegóły na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 3. W naszej parafii odbędzie się kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek, 8 marca o 19.00 w sali teatralnej. Program przewiduje 10 spotkań w kolejne piątki i soboty. Kurs przeznaczony jest dla par narzeczonych ze względu na zajęcia warsztatowe z psychologami. Nie ma możliwości indywidualnego uczestnictwa.
 4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzesku serdecznie zaprasza rodziców i dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 28 lutego we czwartek w godzinach: 16.30-19.00. Szkoła ogłasza również nabór do klas 0-8.
 5. Zespół Regionalny „KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ” zaprasza na powtórkę koncertu jubileuszowego, z okazji 50-lecia istnienia zespołu, 03.03.2019 roku o godz.16:00 w RCKB. Bilety do nabycia w kasie RCKB.

 

 

 

17.02.2019 – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. W liturgii w tym tygodniu :
Katedry świętego Piotra, Apostoła
w piątek

Święty Polikarp, biskup i męczennik
w sobotę


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej.
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII oraz gimnazjum, wraz z rodzicami, zapraszamy w środę o godzinie 18 na Mszę świętą i spotkanie. 
 2. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy również na wspólną modlitwę różańcową w pozostałe dni.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Klimczaka, proboszcza Sanktuarium w Czarnym Potoku, który buduje tam nowy kościół. Wesprzemy tę inicjatywę naszymi ofiarami.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. GRUPA 25+ działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na premierę sztuki pt. "Polowanie na męża" zrealizowanej na motywach komedii Michała Bałuckiego o tym samym tytule, w następną niedzielę  24 lutego br. o godzinie 17.00 w sali teatralnej  - wstęp wolny.
Zapraszamy na spektakl pt. Polowanie na męża w wykonaniu Grupy 25+
 
 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Dzienny Dom Seniora, który mieści się przy ul. Okocimskiej 44.  Dom zapewnia: 
 • opiekę,
 • gorący posiłek,
 • transport
 • różnego rodzaju zajęcia.
 
Więcej szczegółów w MOPS-ie przy ul. Mickiewicza 21, tel. 14 663 15 83.
 
 1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności ś.p. Andrzej Sumara. Polećmy jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

10.02.2019 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna z Lourdesw poniedziałek
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdesświatowy dzień chorego.
Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła;

Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup patroni Europy
we czwartek
Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, patronów Europy;


 
 1. Ksiądz Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na godz. 18.00 na mszę świętą i spotkanie.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia, który będzie połączony z Dekanalnym Dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godzinie 18.00 Mszą świętą, której przewodniczył będzie ks. Sylwester Brzeźny, następnie świadectwa uczestników ŚDM w Panamie i wieczór uwielbienia. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem w konfesjonale. Więcej szczegółów na plakatach i stronie Facebookowej
 6. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby WSD w Tarnowie.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9. Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie otwarła w naszej parafii punkt konsultacyjny oferujący  bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną dla osób pokrzywdzonym przestępstwem. Punkt jest czynny w każdy wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00 w Sali nad kawiarenką. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji.
 10. Parafialny Klub Seniora organizuje w dniach 1-2 czerwca 2019 wyjazd do Egeru i Budapesztu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Wiesław Gurgul. Polećmy jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

3.02.2019 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Agata, dziewica i męczennica
we wtorek
wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody;

Święci męczennicy Paweł Miki i Towarzysze
we środę
św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników;Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Nowenna ku czci św. Brata Alberta połączona z ucałowaniem Jego relikwii we wtorek o 17.30.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków.
 4. W piątek kandydaci do bierzmowania z kl. VIII rozpoczną rekolekcje przed przyjęciem tego sakramentu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 5. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 6. Po porannej Mszy świętej zmiana Tajemnic różańcowych.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku organizuje akcję krwiodawstwa dzisiaj od 9.00 do 14.00 w budynku Komendy Straży Pożarnej w Brzesku przy ul. Solskiego.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zenon Smoliński, Józef Hamielec i Jan Patkowski. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
27.01.2019 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
św. Tomasz z Akwinu, kapłan i Doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła,


święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
we wtorek
święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
,


św. Jan Bosko, prezbiter
we czwartek
św. Jana Bosko, prezbitera
.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek od 18.45 w sali nad kawiarenką.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 3. W związku ze świętem 2 lutego, spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w Kawiarence parafialnej we środę 30 stycznia godz. 17.00
 4. Spotkanie osób zapisanych na letni wypoczynek w Sianożętach odbędzie się we czwartek 30 stycznia godz.17.00 w kawiarence parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. 
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to I sobota miesiąca. Msze święte o: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii. Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory: siostry karmelitanki z Tarnowa, klaryski ze Starego Sącza oraz bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk. O 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 9. Serdecznie zapraszamy w dniu jutrzejszym do RCKB na program artystyczny pt. "Z tańcem i śpiewem" w wykonaniu Krakowiaków Ziemi Brzeskie, Ziarenek Nadziei i Grupy Dziecięcej Krakowiaczek. Początek o godz 18.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem.
 11. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 12. Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii.
 13. Zapraszamy na  rekolekcje dla Mam i Córek, które odbędą się w dniach 15-17 marca 2019r w Zakopanem.  Rekolekcje to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie  mamyicorki.pl.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Kwaśniewicz. Powierzmy jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Miłosierdziu Bożemu. 

20.01.2019 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Agnieszka, dziewica i męczennica
w poniedziałek
św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,


Święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
we czwartek
św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła;


Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
w piątek
nawrócenie św. Pawła Apostoła;


Święci biskupi Tymoteusz i Tytus
w sobotę
św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza w poniedziałek na godz. 17.30 na adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Wyjazd grupy zapisanej na baseny termalne w Solcu 24 stycznia czwartek o 7.15 z parkingu przed kościołem.
 5. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza do zakupu kolejnego numeru naszej parafialnej gazety. (Archiwalne numery dostępne za darmo online - TUTAJ).
 8. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony parafialnej (www.milosierdzie.brzesko.net.pl), parafialnego Twitter'a oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Jest otwarta w każdą środę od 16.00 do 20.00.
 9. Przypominamy również o trwającym konkursie literacko – plastyczno – fotograficznym dla dzieci, młodzieży i rodziców pod hasłem „Z mamą i tatą odkrywamy piękno parafii, dekanatu, diecezji”. Szczegóły na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. 

13.01.2019 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Klub Seniora naszej parafii wraz z Zarządem Osiedla Kopaliny - Jagiełły zapraszają wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby samotne na Noworoczne spotkanie, które odbędzie się w kawiarence parafialnej we wtorek 15 stycznia o godz. 16.00. Organizowany jest także wyjazd na baseny termalne w Solcu we czwartek 24 stycznia. Koszt przejazdu i biletów wstępu 60 zł. Zapisy w Kawiarence parafialnej do dnia 18 stycznia.
 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek o 19.00 na plebanii.
 5. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. W czasie adoracji nie będzie dyżuru w konfesjonale..
 6. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczniemy w piątek, 18 stycznia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 7. W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszej parafii. Zachęcamy również do zakupu nowego numeru naszej parafialnej gazetki. Znajdziemy tam informacje o „przewrotnej” kolędzie, życiu za kratami, o kolejnym zasłużonym dla Polski brzeszczaninie, kilka niespodzianek dla dzieci oraz dużo zdjęć z życia parafialnego  z relacjami.
 9. Grupa Teatralna GT  zaprasza na ostatni już występ sztuki bożonarodzeniowej „Śnieżna pastorałka”. dzisiaj o 17.00 w Sali teatralnej. Warto zobaczyć, bilety do nabycia przed spektaklem.
 10. Parafia Brzesko-Słotwina zaprasza na Koncert organowy W przeddzień Światowych Dni w Panamie”, w wykonaniu Witolda i Hanny Zalewskich dzisiaj o godz. 19.00 w kościele na Słotwinie
 11. Wydział Nowej Ewangelizacji zaprasza na VIII FORUM FORMACYJNE w Tarnowie poświęcone tematowi rodziny. „Smutek zamieniam w radość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Odbędzie się w dniach 2-3 lutego w Hali Widowiskowej, ul. Gumniska 28 w Tarnowie. Więcej szczegółów i formularz kontaktowy na stronie internetowej. 

6.01.2019 – OBJAWIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na misje, podobnie jak ofiara na tacę.
 2. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową w środę o 18.00.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 4. Członków Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się koronką do miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 15, następnie zapraszamy do sali teatralnej na wspólne kolędowanie. 
 5. W następną niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego. – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 9. Bardzo dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie kielicha mszalnego który upamiętni 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
 10. Siostry Służebniczki z Domu Pomocy Społecznej z „OCHRONKI” w Brzesku zapraszają na Jasełka pt. "PRZEMIENIONE SERCE” w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych z ochronki oraz wolontariuszy  w sobotę, 19.01 o 17.00 w RCKB.
 11. Spotkanie grupy Wolontariackiej działającej w OCHRONCE u Sióstr na ul. Starowiejskiej odbędzie się we wtorek o 15.30.