social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Album o kościołach diecezji tarnowskiej 16 - 11 - 2019

„Parafia Miłosierdzia Bożego to najmłodsza spośród brzeskich parafii. – III tom albumu o kościołach diecezji tarnowskiej

„Parafia Miłosierdzia Bożego to najmłodsza spośród brzeskich parafii. Została erygowana dekretem biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego z dnia 16 lipca 1993 roku. Do czasu wybudowania kościoła parafia korzystała z kościółka pw. Ducha Świętego należącego do parafii św. Jakuba.

Prace nad wzniesieniem świątyni rozpoczęto jeszcze w 1993 roku. We wrześniu 1995 r. ks. bp Józef Gucwa dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. 24 października 1999 r. kościół poświęcił ks. bp Jan Styrna, a w kwietniu roku 2001 konsekrował ks. bp Wiktor Skworc. Tak szybkie tempo prac było możliwe dzięki zaangażowaniu budowniczego kościoła a zarazem pierwszego proboszcza parafii, ks. Prałata Józefa Mularza oraz wielu parafian.”

Tak rozpoczyna się notatka o naszej parafii w III tomie albumu poświęconego kościołom diecezji tarnowskiej. Tom ten przybliża parafie dekanatów okolic Brzeska i Bochni. Naszej parafii poświęcono aż 8 stron w tekście i stronę tytułową. Poszczególne parafie zazwyczaj przedstawiają budynek kościoła i jego historię. Jednak równie ważny jak kościół murowany jest Kościół żywy. Obok architektury kościoła, wiele miejsca – tak w notatce, jak i na zdjęciach poświęcono życiu parafialnemu. Jako jedyna z parafii prezentowanych w tym tomie albumu, przedstawiamy Kościół żywy, czyli to, czym żyje nasza parafia jako wspólnota.

Cena albumu uzależniona jest od ilości stron, które przedstawiają daną parafię. Jednak tytułowa strona poświęcona parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku i kilkanaście fotografii ilustrujących życie parafialne  - wiele osób odnajdzie się na zdjęciach, które przedstawiają wspólnoty i wydarzenia - sprawiają, że album może być interesującą pamiątką w domowej bibliotece lub ciekawym prezentem na zbliżające się święta.


Tak prezentuje się osiem stron poświęconych naszej parafii