social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Uwielbienie w Miłosierdziu

Uwielbienie w Miłosierdziu, to grupa, która zapoczątkowała swoją działalność w grudniu 2015 r., choć sama nazwa powstała kilka lat później. Od początku grupie przyświecał jeden główny cel – przygotowywanie modlitwy uwielbienia. Najpierw była to forma przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, następnie dziękczynienie za ŚDM.


Początkowo grupa działała jako Brzeskie Wieczory Uwielbienia, jednak obecnie przyjęła nazwę Uwielbienie w Miłosierdziu.

Tytułowe Wieczory Uwielbienia odbywają się w naszej parafii w każdy trzeci piątek miesiąca. Rozpoczynamy wspólną Mszą Święta o godzinie 18.00, potem konferencja na określony temat, a następnie prowadzimy modlitwę uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to forma adoracji, w której poprzez śpiew oraz rozważania na dany temat, staramy się spotkać z Osobowym Bogiem. W czasie adoracji staramy się angażować wszystkich uczestników i w ten sposób pomóc im przybliżyć się do Boga. Jak to dokładnie wygląda? No cóż, nie możemy zdradzić wszystkich szczegółów. Musicie to przeżyć sami! Po Wieczorze Uwielbienia Najświętszy Sakrament pozostaje wystawiony do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii o 20.30. W czasie adoracji można skorzystać z posługi kapłana w konfesjonale.

Od początku istnienia nasza grupa była bardzo różnorodna, jeśli chodzi o wiek członków. Może do nas dołączyć każdy, kto umie śpiewać lub grać na instrumencie i ma czas na próby, które odbywają się w drugi i czwarty wtorek o 19:00 w kawiarence parafialnej. Podczas prób oprócz ćwiczenia repertuaru na kolejny Wieczór Uwielbienia wspólnie się modlimy, rozmawiamy o problemach dnia codziennego, wspieramy się dobrym słowem i zarażamy się też swoimi pasjami. Bycie we wspólnocie jest bardzo cenne.

Angażujemy się także w pomoc w parafii. Pomagamy tworzyć Ciemnicę i Grób Pański przed Świętami Wielkanocnymi, a w grudniu przygotowujemy Szopkę Bożonarodzeniową. Członkowie naszej grupy angażują się także w śpiew psalmu, czy czytanie podczas Mszy świętych. 

W roku duszpasterskim 2019/2020 prowadziliśmy cykl uwielbień pt. „Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym”. W czasie każdego Wieczoru Uwielbienia modliliśmy się, uwielbialiśmy Boga i prosiliśmy o kolejny z dziewięciu owoców Ducha Świętego.

Rok duszpasterski 2020/2021 to rozważania Dekalogu, które prowadzi ks. Marek Synowiec - Ojciec duchowny kleryków WSD w Tarnowie oraz modlitwa animowana przez naszą grupę.

Obecnie opiekę duchową nad grupą sprawuje ks. Stanisław Michałczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie kolejnych Wieczorów Uwielbienia.