social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


2.10. 2022 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od kilku dni jest w naszej parafialnej wspólnocie ks. dr Mariusz Berko, który po powrocie z pracy misyjnej w Brazylii i w Hiszpanii został skierowany do nas jako wikariusz. Serdecznie Go witamy i obejmujemy naszą życzliwą modlitwą prosząc o łaski Ducha Świętego w podejmowanych nowych obowiązkach.
 2. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie wcześniej, bo o 17.15 aby wieczorna Eucharystia mogła zacząć się punktualnie, a w niedziele o 18.00. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 Święty Franciszek z Asyżu
we wtorek
św. Franciszka z Asyżu; Święta Faustyna Kowalska, dziewica
we środę
św. Faustynę Kowalską, dziewicę;Najświętsza Maryja Panna Różańcowa
w piątek
Matkę Bożą Różańcową;Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich ks. Biskupowi Arturowi Ważnemu składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
 
 1. We środę nasza parafia przeżywać będzie mały odpust ku czci św. Faustyny. Wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Bp. Ordynariusz Andrzej Jeż. Dokona poświęcenia odnowionego wnętrza kościoła i poświęci relikwie Stacji Drogi Krzyżowej, które udało się otrzymać podczas naszej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. To 14 krzyży z drewna oliwkowego, w których umieszczona jest ziemia z poszczególnych stacji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas tego niecodziennego, ważnego dla naszej wspólnoty wydarzenia.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W pierwszy piątek msze święte wotywne o Sercu Jezusa o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 5. Msza święta dla młodzieży w piątek o 20.00.
 6. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw oraz we środę i czwartek od 17.00.W tych dniach kancelaria nieczynna.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii i dokończenie remontu. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Bardzo dziękuję za modlitwę w intencji remontu. Dotarło wreszcie wszystkie 26 zawiasów do drzwi. Koszt jednego to blisko 130 . Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami składanymi osobiście czy na konto parafialne. Niech Pan Bóg wynagradza Waszą dobroć i troskę. Mamy nadzieję, że do końca miesiąca uda się wstawić wszystkie drzwi.
 9. Zapraszamy młodzież od klasy VIII Szkoły Podstawowej, która pragnie wraz z bł. Karoliną pogłębiać swoje relacje z Panem Bogiem na spotkanie grupy młodzieżowej przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek 10.10 o godzinie 19.30 w salci teatralnej.
 10. Zapraszamy na pielgrzymko-wycieczkę w sobotę 15.10. W programie:
 • Piekary Śląskie,
 • Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach,
 • obiadokolacja
 • Apel Jasnogórski w Częstochowie o 21.00.

Koszt 150 zł.
Zapisy u Ks. Marcina.
 
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest dostępny specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony w całości św. Faustynie i Tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Cena numeru to 12 zł. Do nabycia za dobrowolną ofiarą są także kalendarze misyjne.
 2. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza w czwartek 6 października 2022 o godz. 17.00 na wieczór poetycki Agaty Podłęckiej z udziałem Grupy Teatralnej GT i przyjaciół pt. „Życie w drobinach zamknięte" inaugurujące Miesiąc Papieski. Spotkaniu towarzyszyć będzie również wystawa fotografii autorki.
 3. W bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy Odpust. Szczegóły na plakacie.
 4. Zarząd klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku roku organizuje zbiórkę krwi, która odbędzie się we czwartek 6.10 na terenie strzelnicy KPP w Brzesku przy ul. Szczepanowskiej 53. Szczegóły na plakatach.
 5. Amazonki Brzeskie wyraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie USG piersi 8.10 w godzinach od 8 do 13 w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: