social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

9.12.2018 - II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:
Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
we środę
NMP z Guadalupe;


 Święta Łucja, dziewica i męczennica
we czwartek
św. Łucji, dziewicy i męczennicy;


Święty Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła
w piątek
św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza naszemu Panu Kościelnemu, panu Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Przed ołtarzem stoi mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować świąteczną paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do piątku włącznie w kawiarence.
 2. We środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 3. Wspólne spotkanie ze świętym Mikołajem dla aspirantów i ministrantów będzie we środę o 16,30; zbiórka lektorów po mszy wieczornej.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców na temat komunikacji w małżeństwie poprowadzi pani psycholog, dlatego prosimy o niezawodne przybycie.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00.
 6. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 7. W sobotę na Mszy wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Będzie je głosił psycholog, ks. dr Jerzy Smoleń.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Ofiara zbierana na tacę we wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Podczas Triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we czwartek 20.12, Podobnie wyjazd do chorych. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 8. W następną niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy modlić się za rodziny, które przyjęły obraz JEZU UFAM TOBIE. Przed Najświętszym Sakramentem odnowimy jeszcze raz Akt oddania Rodzin Jezusowi Miłosiernemu.
 9. W tym dniu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek jest przeznaczona właśnie na ten cel.
 10. Jak już informowaliśmy, w ostatni piątek grudnia rozpoczniemy w naszej parafii drugą edycję projektu „Spotkania dla Zabieganych. To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Potrwają przez siedem kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na ferie zimowe. Tematyka spotkań, które poprowadzą księża psychologowie i biblista oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od relacji rodzinnych, zagrożeń duchowych, aż po wzrastanie w wierze. Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 23.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 100 zł. od małżeństwa (płatne przelewem przy zgłoszeniu na konto parafialne 84 1020 4984 0000 4802 0030 3800 z dopiskiem „spotkania dla zabieganych”). Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W zakrystii można nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 13. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
 

2.12.2018 - I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Prosimy, aby serduszka nie byłe większe, niż pocztówka. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:
Święty Franciszek Ksawery, prezbiter
w poniedziałek
św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;


Święta Barbara, dziewica i męczennica
we wtorek
św. Barbary, dziewicy i męczennicy;


Święty Mikołaj, biskup
we czwartek
św. Mikołaja biskupa;


Święty Ambroży, biskup i doktor Kościoła
w piątek
św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;


Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30;
 • lektorów po mszy wieczornej. 

Gratulujemy również drużynie naszych lektorów zajęcia I miejsca w dekanalnych rozgrywkach w Piłce Nożnej Halowej, które odbyły się w ostatni czwartek. Nasza drużyna tym samym obroniła tytuł sprzed roku.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Proszę o to zwłaszcza członków Straży Honorowej, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Na wieczorne nabożeństwo we czwartek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić do tego stowarzyszenia, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie do kawiarenki.
 4. W I piątek Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 16.00. Rano i wieczorem Msze roratnie. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 5. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Msze święte w tym dniu o 7.00, 8.30, 10.00 oraz wieczorem o 18.00.
 • Po mszy świętej o 10.00 zapraszamy do wysłuchania starochrześcijańskiego Akatystu - hymnu ku czci Najświętszej Dziewicy Maryi w wykonaniu naszego parafialnego chóru GAUDIUM.
 • O 12.00 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świata do 13.00.
 • Na ulotkach jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia  wspólnie z całą rodziną. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, możemy uczynić to w domu,  kiedy cala rodzina będzie razem. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 • Nowenna przed Uroczystością w połączeniu z wieczornym nabożeństwem.
 
 1. W następną niedzielę św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy rodziców do przygotowania się na Jego przybycie. 
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Zmiana Tajemnic Różańcowych po porannej Mszy Świętej. Bardzo dziękujemy za jedną ofiarę przekazaną na cele parafialne.
 3. Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w niedzielę 9 grudnia. Rozpoczęcie Mszą świętą o 15.15 a następnie zawiązanie wspólnoty na sali teatralnej.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach, organizuje akcję pomocy potrzebującym. Za tydzień przed ołtarzem stanie mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie będą informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki złożyły w kawiarence.
 6. Codziennie w godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne. Zachęcamy do zakupu.
 8. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. 
 9. W naszej parafii planujemy II edycję cykl „Spotkań dla Zabieganych”. Warsztaty dla małżeństw rozpoczną się 28.12 i potrwają przez 7 kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na czas ferii zimowych. W programie m.in. spotkania z psychologami, księżmi psychologami, księdzem biblistą oraz ze świeckimi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w Sali nad kawiarenką. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 10. Organizatorzy akcji "Zadbaj o zdrowie" zapraszają w dniu 4 grudnia we wtorek o godzinie 13.00 do sali teatralnej na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, cukrzycy, nadciśnienia i innych chorób. Każdy z obecnych będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej w Kościele
 11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Henryk Świerczek. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


 

25.11.2018 - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionami. W zakrystii za dowolną ofiarą można będzie otrzymać opłatki na stół wigilijny.
 3. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami:
 • w dni powszednie o 17.30,
 • a w niedzielę o18.00.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Andrzej, Apostoł
w piątek
św. Andrzeja Apostoła.


Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Panu Andrzejowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. Obejmijmy naszą modlitwą biskupa Tarnowkiego, Andrzeja Jeża w 9 rocznicę przyjęcia przez Niego Sakry Biskupiej.
 1. Chóru GAUDIUM, oraz goście zapraszają na koncert „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ” dzisiaj o godzinie 18.00 w Sali Teatralnej.
KONCERT "Żeby Polska, była Polską..." - zaprasza Chór GAUDIUM i goście!

 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30;
 • lektorów po mszy wieczornej. 
 
 1. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 18.45 w Sali nad kawiarenką.
 2. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia we czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w parafii św. Jakuba.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zachęcamy do udziału w wotywnej mszy świętej zbiorowej o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 18.00.
 6. W związku z ważnymi wydarzeniami w 2018 i 2019 roku, jak między innymi:   25 rocznica utworzenia naszej parafii, w dekanacie – podniesienie do rangi sanktuarium kościoła św. Jakuba w Brzesku, w diecezji tarnowskiej obrady  V Synodu, a w całej Polsce  - obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz 40 rocznicy wyboru na papieża Karola Wojtyły, nasza Parafia organizuje konkurs literacko – plastyczno – fotograficzny dla dzieci, młodzieży i rodziców pod hasłem „Z mamą i tatą odkrywamy piękno parafii, dekanatu, diecezji”. Celem konkursu jest promowanie dziedzictwa rodziny diecezjalnej, umacnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych poprzez wspólne spędzanie czasu oraz budzenie ciekawości poznawczej i umiłowania piękna naszej małej Ojczyzny. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 7. Zachęcamy do zapoznawania się z zagadnieniami poruszanymi przez V Synod Diecezjalny. Można to uczynić na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń pod chórem. Znajduje się tam także skrzynka, do której można wrzucać kartki z propozycjami tematów do poruszenia oraz pytania czy komentarze dotyczące zagadnień synodalnych.
 8. Parafia św. Jakuba organizuje Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na plakacie. 


 

18.11.2018 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Rafał Kalinowski, prezbiter
we wtorek
św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
we środę
Ofiarowanie NMP;Święta Cecylia, dziewica i męczennicawe czwartek
św. Cecylii, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej.

Panu Andrzejowi Gicali, chórowi Gaudium z dyrygentką panią Iwoną Mikołajek, scholi Ziarenka Nadziei i scholi gimnazjalnej oraz scholi młodzieżowej składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za ich wkład w piękno liturgii w naszej parafii.;

Święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
w sobotę
św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Następna niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W katedrze ks. Biskup Ordynariusz wręczy najwyższe diecezjalne odznaczenia DEI REGNO SERVIRE – Służyć Królestwu Bożemu. Wśród uhonorowanych jest także nasza parafianka, Pani Małgorzata Toboła. Gratulujemy.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji w wysokości 5 zł z czego 1/3 pozostaje w parafialnej Caritas, są przeznaczone na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej. 
 
 1. Klub Seniora naszej parafii zaprasza osoby zainteresowane letnim wyjazdem nad morze, na spotkanie w kawiarence parafialnej, w poniedziałek o godz.17.00 w celu uzgodnienia terminu wyjazdu.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii. Prosimy o niezawodne przybycie.
 3. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet – „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 23 do 25 listopada. Zgłoszenia do najbliższej środy. Koszt 75 zł. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej - TUTAJ
 4. W najbliższą niedzielę, 25 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się w Sali Teatralnej przy naszej Parafii koncert pt. ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ, w wykonaniu Chóru GAUDIUM, oraz gości. Serdecznie zapraszamy. 
KONCERT "Żeby Polska, była Polską..." - zaprasza Chór GAUDIUM i goście!  
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 2. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza osoby niepracujące po 30 i 50 roku życia do udziału w projektach oferujących bezpłatne kursy zawodowe, płatne staże w różnych zawodach i atrakcyjne oferty pracy. Szczegóły na plakatach i na ulotkach.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Alfred Mroczka i Michał Nalepka. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z poprzednich lat: