social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

3.03.2024 –  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wiekji Post 2024

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Jutro młodzież z klas VIII przyjmie w naszym kościele Sakrament Bierzmowania. Obejmijmy ich naszą modlitwą.
 3. Na kolejny Apel Maryjny zapraszamy we środę o 20.30. Prosimy, aby zabrać ze sobą lampiony. Można je nabyć także w zakrystii.
 4. W  tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy świętej.
 5. Wszystkich małżonków zapraszamy w II piątek miesiąca na Małżeńską Drogę Krzyżową o 17.15, a po Mszy świętej do Sali Teatralnej na „Spotkanie dla zabieganych w Domu Tobiasza i Sary”. Poprowadzi je franciszkanin, o. Tomasz Dubiel. Tematem będzie VIII przykazanie Dekalogu.
 6. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w piątek po wieczornym nabożeństwie w Sali nad Kawiarenką.
 7. Serdecznie zapraszamy na koncert chórów dziecięcych i młodzieżowych regionu małopolskiego Śpiewającej Polski, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę o godz. 14.30. W koncercie wystąpi 12 chórów dziecięcych i młodzieżowych m.in. z Rabki, Krakowa, Szczucina, a także Chór Kolorowe nutki z P.S.P. Nr 1 w Brzesku i nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei. 
 8. W następną niedzielę Kręgi Rodzin Domowego Kościoła będą przeżywać Dzień Wspólnoty. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.15.
 9. Jest to II niedziela miesiąca.  Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na bierzmowanie i koncert nie będzie adoracji w poniedziałek i w sobotę.
 11. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. W „Sztafecie Różańcowej” w intencji parafii w tym tygodniu modlimy się w intencji mieszkańców rejonu 4. Są to bloki z ul. Partyzantów. Zapraszamy mieszkańców do wspólnej modlitwy w kościele. Znajdźmy na to chwilę czasu.
 12. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 13. Zapraszamy rodziny oraz dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych należących terytorialnie do naszej parafii do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Palmę organizowaną przez naszą wspólnotę. Zachęcamy do własnoręcznego wykonania palm i podtrzymania tradycji. Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajduje się  naszej stronie parafialnej.
 14. Parafia w Jasieniu organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii - kliknij TUTAJ.
 15. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku rozpoczął rekrutację dzieci do przedszkola i do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły na stronie internetowej i FB.
 16. Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać Renowację Misji Świętych. Rekolekcje poprowadzi o. Zenon Burdak, który w czerwcu prowadził Misje parafialne. W niedzielę nauki na każdej Mszy świętej oraz na Gorzkich Żalach. W poniedziałek, wtorek i środę o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Postarajmy się wziąć udział w tych rekolekcjach, aby przygotować serca do godnego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 17. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim ks. biskupa, jesteśmy zobligowani wprowadzić w życie przepisy V Synodu Diecezji Tarnowskiej, stąd rezygnujemy z błogosławieństwa dzieci podczas udzielania Komunii Świętej. Prosimy, aby to Rodzice błogosławili swoje dzieci, kiedy sami przyjmą Komunię Święta. Podobnie też Akt Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu będziemy odmawiać po błogosławieństwie. Również w I niedzielę miesiąca będziemy głosić krótką homilię, aby nie rezygnować całkowicie z Adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Eucharystii. Ufamy, że postanowienia Synodu pomogą nam w głębszym przeżywaniu niedzielnej liturgii.

 Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: