social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


 

14.07.2024 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. 
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Bonawenturę, biskupa i Doktora Kościoła;


Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel Szkaplerz karmelitański
we wtorek
Matkę Bożą z Góry Karmel;


Święty Szymon z Lipnicy, prezbiter
we czwartek
św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w piątek od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 2. Wspólnota Matki w Modlitwie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji swoich dzieci w każdą środę po wieczornym nabożeństwie.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne prowadzony przez Straż Honorową NSPJ, w każdy czwartek po mszy św. o godz. 6.30.
 5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie  od 15.00 do 16.00. Są wakacje, mamy więcej czasu. Ofiarujmy go choć trochę Panu Jezusowi, od którego przecież tak wiele oczekujemy.
 6. Wotywne zbiorowe Msze święte do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
 7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa. W „Sztafecie Różańcowej” w intencji parafii w tym tygodniu modlimy się w intencji mieszkańców rejonu 1. Jest to os. Jagiełły bloki 1, 2, 3, 4, 5. Zapraszamy mieszkańców tych bloków do wspólnej modlitwy w kościele. Znajdźmy na to chwilę czasu. 
 8. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej
 10. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy przez stronę internetową parafii św. Jakuba oraz w kancelarii parafialnej. Z naszej parafii na pielgrzymkę idzie ks. Janusz Pabian. Szczegóły na plakatach.
 11. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Józef Laska i Marcin Pietras. Prośmy dla Nich o radość nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: