social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Przedstawili dla Jędrka 26 - 09 - 2019

Niedzielne, słoneczne popołudnie, to doskonała pora, by spędzić  je przyjemnie i przy okazji pożytecznie.  GRUPA25+ dała taką możliwość wielu z nas, którzy 22 września  o godzinie 17.00 zapełnili aulę widowiskową  Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku. Grupa aktorów z naszej parafii przedstawiła spektakl pt: „Polowanie na męża”. 

Lekka, zabawna dwuaktówka wyreżyserowana przez Anetę Kutę na motywach sztuki Michała Bałuckiego posłużyła jako środek do szczytnego celu tj. charytatywnego wsparcia Jędrka Rosy. Jędrka wszyscy znamy, obecnie jest studentem III roku studiów na kierunku „realizacja dźwięku”. Co jakiś czas potrzebuje nowych protez nóg, które nie tylko podwyższą komfort jego życia,  ale i też pomogą realizować swoje plany życiowe i marzenia, których ma wiele.  – „My z całą grupa wspieramy się wzajemnie, tata Jędrka jest w naszej grupie, a on sam bardzo nam pomaga,  między innymi w nagraniu audiobooka z „Tajemnicą Eucharystii”. Jest to po części forma naszego podziękowania dla Jędrka.  Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie mogli nie zagrać dla niego”  - wyjaśniła na wstępie założycielka i animatorka GRUPY25+ Ewa Łupińska – Toroń.

Długi aplauz oraz wypełnione datkami koszyczki świadczyły, że założone cele w pełni zostały osiągnięte.  Chociaż już wiekowy, Bałucki okazał się i tym razem ponadczasowy. 
Przed spektaklem  zebranych widzów przywitał i  GRUPĘ 25+ przedstawił  ks. Michał Peciak, natomiast na zakończenie, pięknym i wspaniale wykonanym utworem „Aż po zmierzch” z filmu „Piękna i Bestia” podziękował wszystkim Jędrek Rosa. 


Fotogaleria: