social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej 2019 22 - 02 - 2019

W dniach 9-16.09.2019r. nasza parafia organizuje parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Przewodnikiem podczas wyjazdu, będzie Ks. dr hab. Piotr Łabuda. Koszt pielgrzymki to: 900 $ + 900 PLN (900 PLN płatne przy zapisie i przy złożeniu karty - karta do pobrania TUTAJ). Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia. 

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotele (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obia-dokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiw-ki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje). 


Program pielgrzymki:

  • 1 Dzień: Msza św. na lotnisku w Krakowie godz. 7.30. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu z Krakowa (lot LY 5120, godz. 11.50). Przylot, odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu, zwiedzanie bazyliki, zamknięciw drzwi bazyliki. Jerozolima nocą – dzielnica MeaSzarim. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 2 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do Betlejem. Kościół św. Szarbela, Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Na-rodzenia, Grota Mleczna. Przejazd na pustynie judzką do pustynnego klasztoru Maar Saba – Potok Cedron. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez Wadi Nar i klasztor Teodozjusza, do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza – Msza św. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Zejście wraz z Beduinem starym traktem do Jerycha. W drodze do Jerycha nawiedzenie klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Jerycho – Drzewo Zacheusza, klasztor na Górze Kuszenia. Starożytności Jerycha – Tel El Sultan, źródło Elizeusza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Kąpiel nad Morzem Martwym. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 4 Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Galilei. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiasto-wania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do Synagogi w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.
 
  • 5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Filipowej – ruiny starego miasta, Banias – źródła Jordanu. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch – ryba św. Piotra. Obia-dokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
 
  • 6 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Pal-mowej), miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, przejście Doliną Potoku Cedron do Hakeldama, groby królewskie, sadzaw-ka Siloe, Kościół św. Piotra in Gallicantu, Brama Syjon i Góra Syjon –Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Przejście do Kościoła św. Jakuba i zwiedzanie dzielnicy ormiańskiej Jerozolimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Lwów. Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Lithostro-tos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do bramy Damasceńskiej, Szkoła Biblijna i kościół św. Szczepana, Grób w Ogrodzie. Przejazd do Emmaus – Latrum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 8 Dzień: Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Krakowa.