social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Grupa 25+

GRUPA 25+ LogoPomysł utworzenia GRUPY 25+ powstał w czerwcu 2014 roku z inicjatywy rodziców z Przedszkola Parafialnego im. Św. S. Faustyny w Brzesku, po kolejnej realizacji przedstawienia dla dzieci.

„(…) Chcieliśmy, aby osoby, które niosą ze sobą bagaż doświadczeń życiowych mogły realizować swoje pasje, które niejednokrotnie prezentowały na scenie. Doszliśmy do wniosku, że osoby w dojrzałym wieku posiadają wiele talentów, które należy odkrywać i promować.

Ksiądz Proboszcz Wojciech Werner z pełnym entuzjazmem przyjął tę inicjatywę i nadał jej obecną nazwę: GRUPA 25+"


Ideą GRUPY 25+ jest:

„zrobienie czegoś dobrego dla siebie i dzielenie się tym z innymi”.

 

  • W GRUPIE25+ spotykamy się na wspólnej modlitwie, poznajemy nowych ludzi i wspieramy się w trudnych chwilach, to tu nawiązują się przyjaźnie.
 
  • Jest to miejsce, gdzie możesz realizować swoje - schowane gdzieś na dnie szuflady - talenty artystyczne; aktorskie, scenograficzne, plastyczne... tu rozwijamy się twórczo i emocjonalnie. W ramach spotkań realizujemy m.in. warsztaty ze specjalistami z zakresu emisji głosu oraz konsultacje z zawodowymi aktorami, a także organizujemy wspólne wyjazdy.
 
  • Średnia wieku w grupie wynosi 41 lat.

Pierwsze oficjalne spotkanie GRUPY 25+ odbyło się 1 października 2014 r w Sali Teatralnej naszej Parafii. Od tamtej pory spotykamy się w każdą środę o godzinie 20.00. GRUPĘ 25+ prowadzi pani Ewa Toroń.

Dla GRUPY25+ „wiek człowieka jest atutem, młodość i starość to pojęcia względne, a serce i dusza nigdy się nie starzeją”

Jeśli Jesteś tego samego zdania – zapraszamy do nas!


To za nami:

Od rozpoczęcia działalności w październiku 2014 r. GRUPA25+ ewangelizuje, włącza się w życie religijne, uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i charytatywnych w bliższym i dalszym środowisku oraz na wyjeździe. 

Do tej pory przygotowała i zrealizowała dwa duże  projekty:

przedstawienie teatralne „Przed sklepem jubilera” wg Karola Wojtyły wystawione 12 i 19 kwietnia 2015 r. w parafialnej Sali teatralnej, 23 czerwca 2015 r. charytatywnie w RCKB w Brzesku, 11 października 2015 r.  w ramach zakończenia VII Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny w  RCKB, 24 października 2015 r. gościnnie we Wrocławiu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu – Pawłowicach
 

misterium ewangelizacyjne „Tajemnica Eucharystii” wg wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas wystawione 22 listopada 2015 r. w kościele parafialnym, 13 lutego 2016 r. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie oraz 12 marca 2016 r. w kościele parafialnym na rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, 22 maja 2016 r. w kościele parafialnym jako przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała, 27 lipca 2016 r. w kościele parafialnym w ramach Festiwalu Młodych  ŚDM Kraków 2016, 15 października 2016 r. w parafii Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie

Od kwietnia 2016 r. trwają próby do spektaklu „Dom Otwarty” wg Michała Bałuckiego

Uczestnicy GRUPY25+ szkolili swoje umiejętności aktorskie i wiedzę o teatrze podczas:
 
  • zajęć z emisji głosu z p. Martą Mikosińską - 3   listopada i 12 grudnia  2014 r.
 
  • warsztatów teatralnych z krakowską aktorką Renatą Nitą  - 11 marca 2015 r.
 
  • warsztatów teatralnych w Lipnicy Murowanej - 24 marca 2015 r.
 
  • wyjazdów do teatru Bagatela w Krakowie - 13 kwietnia i 29 czerwca 2016 r.

Ponadto GRUPA25+ wzięła udział w VIII Szkolnym Maratonie Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku.

Oprócz rozwijania swoich pasji, uzdolnień aktorskich, wokalno -  muzycznych, plastycznych na cotygodniowych próbach do kolejnych przedsięwzięć artystycznych członkowie grupy wspólnie się modlą oraz biorą udział w wycieczkach, spotkaniach świątecznych, okolicznościowych i integracyjnych np. z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu teatralnego.

Minigaleria