social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia - ARCHIWUM 2016

25.12.2016 - BOŻE NARODZENIE

 1. Dzisiaj przeżywamy radość Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia: kapłanom współpracownikom za trud konfesjonału, Panom Kościelnemu i Organiście, Chórowi Parafialnemu GAUDIUM, Ziarenkom Nadziei, młodzieży z Grupy Teatralnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Bożenie Kłeczek, siostrom, ks. Przemysławowi i młodzieży za przystrojenie kościoła na te świąteczne dni, a także osobom, które zadbały o porządek w kościele i wokół niego.
 2. Jutro drugi dzień Świąt, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Z tej racji na przedpołudniowych Mszach Świętych poświęcenie owsa. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W czasie Mszy Świętej o 11.30 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Grupy będą kolędować w następne 2 dni z dorosłym opiekunem, członkiem Akcji Katolickiej. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie tego dzieła. Puszki parafialne są opieczętowane pieczęcią parafii. Bardzo prosimy, aby to zweryfikować, gdyż podszywano się pod Kolędników Misyjnych.
 3. Grupa Teatralna GT zaprasza na zupełnie nowy bożonarodzeniowy spektakl muzyczny pt. „Ja także chcę” autorstwa Agaty Podłęckiej i z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego. Premiera jutro o godz. 17.00 w sali teatralnej. Wejściówki do nabycia przed spektaklem. Szczegóły dotyczące spektaklu i jego wystawień na afiszach i stronie internetowej parafii.
 4. W piątek obchodzimy Święto Najświętszej Rodziny. Na mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku srebrny i złoty jubileusz małżeństwa. Odnowią wówczas swoją przysięgę małżeńską.
 5. Również w piątek msza z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w kościele św. Jakuba o 18.00
 6. W sobotę zakończenie Starego Roku. Msza Święta z dziękczynnymi nieszporami o godz. 17.00.
 7. W następną niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 8. W liturgii w tym tygodniu:
     
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. Ze względu na kolędę może nie być wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 2. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zwróćmy uwagę na cenę, bo są to podwójne egzemplarze.
 3. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei pragnie serdecznie zaprosić w niedzielę 8 stycznia do Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tu Słowo Ciałem się stało". Koncerty odbędą się o godz. 16.00 i 17.30.  Bilety w cenie 10 zł dostępne od wtorku w kasie RCKB. Szczegóły TUTAJ

 
 1. Parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach zaprasza do wspólnej modlitwy i zabawy na Bocheńcu we wspomnienie św. Sylwestra. Szczegóły na plakacie.
 2. We wtorek rozpoczynamy kolędową wizytę duszpasterską. Porządek kolędy dostępny TUTAJ

18.12.2016 – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą adwentu. Msze roratnie w poniedziałek o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. We sobotę ostatnie roraty o 6.20. Prosimy, aby dzieci przyniosły wówczas plansze z naklejkami.
 2. Nowenna do Dzieciątka Jezus w w łączności  z godzinkami o 17.30, a w sobotę na roratach.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele remontowe. Bóg zapłać za Wasze dobre serce i  ofiarność. Dobiegł końca remont kawiarenki, zapraszamy do korzystania codziennie od 14.00 do 19.30.
 4. Spotkanie aspirantów we wtorek o godz. 16.30, a spotkanie lektorów po Mszy Świętej wieczornej.
 5. We środę będzie w naszej parafii spowiedź adwentowa.
Zapraszamy w godzinach:
 
 • 10.00 – 12.00,
 • 15.00 – 17.00
 • 17.30 – 19.00.
 
Będą księża z dekanatu. Postarajmy się skorzystać ze spowiedzi u nas, a nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę.

W następne dni będziemy spowiadać w parafii św. Jakuba, więc spowiedź u nas będzie utrudniona.
 
 1. Wyjazd do chorych we środę od godz. 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 2. We sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się ją godnie przeżyć. Zachęcamy aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć wspólną modlitwą i lekturą Pisma Świętego i łamaniem się opłatkiem. Postarajmy się też, aby zgodnie z tradycją zachować w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na poranne msze święte. Nie ma mszy świętej wieczornej. Możliwość spowiedzi do godz. 8.00, gdyż potem będzie sprzątanie i ubieranie kościoła. Msza Pasterska o północy. Ofiarami na tacę wspieramy Fundusz Obrony Życia. Jak co roku Grupa Teatralna GT zaprasza na autorski montaż słowno – muzyczny przed Pasterką na godz. 23.00.  Tym razem nosi on tytuł „Powitajmy Maleńkiego”. Zapraszamy.
 3. W następną niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech to będzie święty czas dla nas wszystkich. Msze Święte o północy, pierwsza Msza rano o 8.30, a potem jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy świętej o 7.00.
 4. Grupa Teatralna GT zaprasza na zupełnie nowy bożonarodzeniowy spektakl muzyczny pt. „Ja także chcę” autorstwa Agaty Podłęckiej i z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego. Premiera w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26.12.2016. o godz. 17.00 w sali teatralnej. Wejściówki do nabycia przed spektaklem. Szczegóły dotyczące spektaklu i jego wystawień na afiszach i stronie internetowej parafii.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w Nowennie i Mszy wotywnej do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek o 17.30.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Są to świąteczne, podwójne numery, dlatego zwróćmy uwagę na wyższą cenę.
 7. W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i kalendarze.
 8. Wszystkim solenizantom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

11.12.2016 – III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete

 1. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Głosi je ks. Mariusz Żaba, prezes Zarządu fundacji „Pro Caritate” z Warszawy. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 19.30 nauka stanowa dla młodzieży. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla małżonków. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę 21.12. Podobnie wyjazd do chorych. We wtorek ofiara na tacę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 3. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz.16.30.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 4. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od 18.00 w sali nad kawiarenką.
 5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i Adorację Najświętszego Sakramentu jak w każdy III piątek po wieczornej Mszy Świętej do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 7. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze z fotografiami z Sanktuarium w Łagiewnikach.
 10. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Wierzymy, że wśród nas jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty w kawiarence.
 11. W ramach pomocy misjom zachęcamy do wysyłania kilogramowych paczek z bielizną dla dzieci i młodzieży w najuboższych rejonach Kenii. Więcej informacji dostępne TUTAJ.
 12. W następną niedzielę Siostry Służebniczki Starowiejskie z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Brzesku będą sprzedawały w naszej parafii pierniczki świąteczne. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność DPS.
 13. Zarząd osiedla Brzezowieckie zaprasza na charytatywny maraton fitnessu i zumby. Początek dzisiaj o 15.30 w szkole Podstawowej nr 3.

4.12.2016 – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 2. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek jest przeznaczona właśnie na ten cel.
 3. W tym tygodniu wspomnienie: we wtorek św. Mikołaja Biskupa; w środę św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.   Msze święte o 7.00, 8.30 i 10.00 oraz 18.00. Wszystkim solenizantom i jubilatom, naszemu Panu Kościelnemu, Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. W środę w kościele św. Jakuba podczas Mszy Św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie chłopców z naszej parafii do grona lektorów.
 5. Na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski dla całego świata zapraszamy w czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia od 12.00 do 13.00. Więcej szczegółów na plakatach.
 6. W tym dniu nasz kleryk z Seminarium w Kielcach, Michał Woźniak przyjmie sutannę. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i prośmy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00.
 8. W sobotę na Mszy wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Będzie je głosił ks. Mariusz Żaba, prezes Zarządu fundacji „Pro Caritate” z Warszawy. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.30 nauka stanowa dla młodzieży. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla małżonków. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę 21.12. Podobnie wyjazd do chorych.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe. Zmiana Tajemnic Różańcowych w następną niedzielę po porannej Mszy Świętej.
 10. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W zakrystii można nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas i opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze z obrazami z bazyliki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do zakupu.
 13. Dzisiaj w RCKB Teatr z Sufczyna zaprasza na spektakl: „Jeszcze tej nocy”. Rozpoczęcie spektaklu o godz. 18.00.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Aurelia Kaleta, Stefan Filipowski i Marian Tota. Polecajmy naszych zmarłych i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 
27.11.2016 – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. Dzisiaj gościmy u nas w parafii kwartet wokalny „Wyszywanka” z Ukrainy. Uświetniają oni swoim śpiewem uroczystość poświęcenia sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Słuchamy ich śpiewu podczas wszystkich mszy świętych, a po mszy o 11.30 będzie krótki koncert. Przed kościołem można nabyć płyty kwartetu i wesprzeć ich ofiarami do puszek.
 3. W tym tygodniu wspomnienie:

Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Panu Andrzejowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W dniach spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.
 2. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 4. W I piątek Msze wotywne o NSPJ o 16.00 dla dzieci i 19.45 dla młodzieży. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 5. Nabożeństwo fatimskie pierwszosobotnie o 17.00.
 6. W następną niedzielę św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy rodziców do przygotowania się na Jego przybycie. 
 7. W tym dniu będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek jest przeznaczona właśnie na ten cel.
 8. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.30. Spotkanie lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 10.  Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Codziennie w godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do odwiedzenia Pana Jezusa.
 12. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  na stół wigilijny.
 13. W zakrystii są do nabycia kalendarze z fotografiami z Łagiewnik. Cena kalendarza to 5 zł.
 14. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. 
 15. Przedszkole Jakubowe Muszelki” działające przy Zespole Szkół Katolickich w Brzesku przy ul. Browarnej 39 ogłasza dalszy nabór dzieci do 23 grudnia. Czesne wraz z opłatą za posiłek wynosi 250 zł.
 16. Redakcja pisma „Kościół nad Uszwicą” zaprasza dzieci ze szkół podstawowych  z Dekanatu Brzeskiego do udziału w Przedświątecznym Błyskawicznym Konkursie Plastycznym pt. POLSKIE DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM ŚWIATA. Prace powinny ukazywać, jak przy Żłóbku  spotykają się dzieci ze swymi rówieśnikami. Szczegółowe informacje podadzą katecheci na najbliższych lekcjach religii. Będą również dostępne na parafialnej stronie internetowej.

20.11.2016 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po każdej mszy świętej wspólnie odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który został wczoraj odmówiony uroczyście w Łagiewnikach.
 2. Z radością informujemy, że ks. Biskup Ordynariusz przychylając się do prośby postanowił uhonorować dwie rodziny z naszej parafii Medalem DEI REGNO SERVIRE – SŁUŻYĆ KRÓLESTWU BOŻEMU.  Odznaczenia, które zostaną wręczone dzisiaj w Tarnowskiej Katedrze, otrzymają p. Agata i Piotr Podłęccy oraz Jolanta i Tadeusz Olchawowie.  Ta Msza Święta będzie transmitowana przez Radio RDN. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy za pracę na chwałę tej cząstki Królestwa Bożego, jaką jest nasza parafia.
 3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Podczas mszy świętej o 11.30 odbędzie się poświęcenie sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Dokona go Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Jan Bartoszek. W tym miejscu dziękuje osobom, które sponsorowały sztandar i gablotę dla sztandaru.
 4. W następna niedziele będziemy gościć u nas w parafii kwartet wokalny „Wyszywanka” z Ukrainy. Uświetnią oni swoim śpiewem uroczystość poświęcenia sztandaru. Będą śpiewać podczas wszystkich mszy świętych, a po mszy o 11.30 będzie krótki koncert. Będzie można nabyć płyty kwartetu i wesprzeć ich ofiarami do puszek.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 6. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy świętej o 15.15.
 7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Bezpłatna pomoc psychologa w poniedziałek od godz. 18.00 w sali nad kawiarenką.
 2. Zbiórka ministrantów we wtorek o 16.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 5. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. W parafii p.w. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek 25 listopada o godzinie 18.00 w Auli Chrystusa Króla (Sala pod Kościołem). Zapisy na pierwszym potkaniu.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zachęcamy do udziału w wotywnej mszy świętej zbiorowej o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 18.00.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej i odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. W Małym Gościu niedzielnym lampion roratni i wiadomości na tematy rorat, które będą w naszym kościele.

13.11.2016 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, wraz z organizacją Kościół w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy prześladowany Kościół w Iraku.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po Mszy o 15.15. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we czwartek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w piątek - bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę. Po mszach świętych ucałowanie Jej relikwii; w sobotę - bł. Salomeę, zakonnicę. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.30. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi .
 6. Trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Jest odmawiana w łączności z wieczorną Eucharystią. Sam Jubileuszowy Akt zawierzenia zostanie odmówiony w następna niedzielę, kiedy przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie ona przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
 7. Centralne uroczystości zakończenia Roku Miłosierdzia odbędą się w najbliższą sobotę w Łagiewnikach. Rozpoczną się nabożeństwem o godz. 10.00, potem o 11.00 katecheza a o 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Więcej szczegółów na stronie internetowej.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Klub Seniora naszej parafii informuje o rozpoczęciu w dniu 15 listopada / wtorek / godz. 9.30 kursu języka angielskiego dla osób 50 + ..Zajęcia odbywać się będą w sali kawiarenki parafialnej.
 11. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby od 60 r.ż na bezpłatne porady prawne. Zapisy pod nr tel. 14 6862302
 12. Proszę o modlitwę w intencji polskich egzorcystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają ogólnopolską konferencję w Częstochowie.

6.11.2016 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W piątek przypada 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w kościele św. Jakuba. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę i za tych, którzy nami rządzą. Od godz. 16.00 w Centrum Bibliotecznym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy świętej o 15.15. W każdą niedzielę Msza Święta za dusze wypominane w naszym kościele.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we środę – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki na Lateranie; we czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła; w piątek - św. Marcina z Tours - biskupa; w sobotę - św. Jozafata, biskupa i męczennika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o 16.30.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w Sali teatralnej.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na mszę świętą i spotkanie we środę o godz. 18.00.
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę Świętą wieczorną.
 8.  W drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym. W tym roku wspomagamy Kościół w Iraku.
 9. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 10. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do odwiedzenia Pana Jezusa na chwilę modlitwy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 12. Grupa Teatralna zaprasza 11 listopada na Wieczornicę Patriotyczną: „Polska to my.”. Do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zapraszamy na godzinę 19.00 do Sali Teatralnej.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016) będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi w niedzielę 13 listopada. W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy wszystkich, którzy do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, aby  w tych ostatnich już dniach skorzystać z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.
 15. RCKB zaprasza w sobotę o godz. 17.00 na koncert zespołu CONTRA MUNDUM poprzedzony wykładem „Cud odrodzenia Rzeczypospolitej”. Szczegóły na plakatach.
 16. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży
  Pożarnej w Brzesku, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w ramach programu "Ognisty ratownik gorąca krew". Akcja będzie zorganizowana w dniu 13 listopada 2016 r. w godzinach od 10:00 -14:00 w budynku Domu Ludowego w Jadownikach.

30.10.2016 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po mszy o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem
 2. Kończy się miesiąc październik. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy w poniedziałek o 17.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami.
 3. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek od 17.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu. Szkolny Oddział CARITAS obok cmentarza sprzedaje znicze. Dochód przeznaczony jest dla podopiecznych CARITAS.
 5. We środę Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00.
 6. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Te zwykłe warunki to: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej; modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 7. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy świętej o 15.15. W każdą niedzielę msza za wszystkie dusze wypominane.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w piątek św. Karola Boromeusza, biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 9. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w środę o 18.00.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek po porannej Mszy Świętej. Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornym nabożeństwie adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. O 19.45 msza święta dla młodzieży. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw i różańca z wypominkami.
 11. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 12. Nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem za wypominanych w sobotę o 17.00
 13. Codziennie w Godzinie miłosierdzia adoracja Najświętszego sakramentu. Taka adoracja związana jest z odpustem zupełnym. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 14. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Punkt będzie czynny od czwartku w godz. od 11.00 do 17.30.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie ogłasza zbiórkę elektrośmieci - zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można go składać w kawiarence w godzinach popołudniowych do 3.11 do godz. 14.00.
 17. Informujemy, że od następnej niedzieli nie będzie Mszy Świętej o 17.00, natomiast Mszę Świętą z godz. 19.00 przesuniemy na 19.30. Będzie to ostatnia Msza Święta w Brzesku i okolicy. Intencje przyjęte na godz. 17.00 będziemy odprawiać o 11.30. Msza Święta o 15.15 będzie połączona z nieszporami.
 18. Brzeskie Zakłady Komunalne przypominają o obowiązku ponowienia opłaty za groby. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 19. Brzeski Klub Biegacza VICTORIA organizuje charytatywny bieg mikołajkowy. Szczegóły w gablocie.
 20. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na ostatnie w tym roku bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się 5 listopada br. - w sobotę w godz. 8 - 13. Badanie zostanie przeprowadzone w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku, ul Kościuszki 68.23.10.2016 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach, misjonarzach i tych, wśród których pracują. Zwłaszcza wspierajmy modlitwą naszego rodaka, ks. Macieja Ciamagę, michalitę pracującego w Paragwaju.
 2. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jana Pawła II, papieża; w piątek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.30, a zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Dyżur psychologa we czwartek od godz. 18.00.
 5. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. W następną niedzielę przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po mszy o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę o 16.30.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 8. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 9. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Punkt będzie czynny od czwartku w godz. od 11.00 do 17.30.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Informujemy, że od listopada w niedziele nie będzie Mszy Świętej o 17.00, natomiast Mszę Świętą z godz. 19.00 przesuniemy na 19.30. Będzie to ostatnia Msza Święta w Brzesku i okolicy. Intencje przyjęte na godz. 17.00 będziemy odprawiać o 11.30. Msza Święta o 15.15 będzie połączona z nieszporami.
 12. W ramach trwającego miesiąca papieskiego, serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Śladami wymagającej miłości" w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru GAUDIUM, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w RCKB. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 13. W ostatnią niedzielę w kościołach w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych. W naszej parafii, która liczy ok. 5000 osób w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 4190 osób, co daje ok. 84%. W ubiegłym roku było to 3804 osoby. Do Komunii świętej przystąpiło 1304 osoby, w ubiegłym roku 1316. To 31% uczestniczących w Eucharystii. Cieszymy się, że tak wiele osób wybiera naszą świątynię i modlimy się za tych z naszej wspólnoty, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Świętej. Bardzo dziękujmy członkom Akcji Katolickiej, Grupie 25+ oraz lektorom za pomoc w przeprowadzeniu badań.
 14. CARITAS Polska organizuje program Rodzina Rodzinie, który ma na celu pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii. Polega on na wsparciu finansowym konkretnych rodzin. Szczegóły na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 15. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza do udziału w projektach osoby niepracujące w wieku 15-29 lat oraz kobiety w wieku 50+. W ofercie bezpłatne kursy zawodowe i płatne staże, wsparcie doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Więcej szczegółów pod nr tel. 14 68 62 302 i w siedzibie Stowarzyszenia w Brzesku w budynku przy Placu św. Jakuba (przy kościele św. Jakuba).
 16. Podobnie jak w latach ubiegłych fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę elektrośmieci. Zepsute czy niepotrzebne urządzenia elektryczne, które będą rozebrane w celu pozyskania surowców wtórnych, można składać w kawiarence lub przed nią do 3.11. do godz. 14.00.
 17. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy chorą Dorotkę Botkowską. Wysłuchajmy kilku informacji od Jej Rodziców.
 18. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Michał Mikuliński i Elżbieta Ptasińska. Polećmy ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


16.10.2016 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Zaraz po nabożeństwie Msza Święta wieczorna.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek –  św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby zdrowia; we czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w sobotę - Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz.16.30.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca, po wieczornym nabożeństwie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 7. Następna niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 8. W tym dniu, za zgodą ks. Biskupa, rodzina 5 letniej Dorotki Botkowskiej chorej na nowotwór złośliwy neuroblastoma 4 stopnia, będzie zbierać datki do puszek przed Kościołem na sfinansowanie leczenia ratującego życie. Obecnie Dorotka jest leczona w klinice w Niemczech. Koszt leczenia to 900 tys. zł.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 10. Zbliża się miesiąc listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 11. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Informujemy, że od listopada w niedziele nie będzie Mszy Świętej o 17.00, natomiast Mszę Świętą z godz. 19.00 przesuniemy na 19.30. Będzie to ostatnia Msza Święta w Brzesku i okolicy. Intencje przyjęte na godz. 17.00 będziemy odprawiać o 11.30. Msza Święta o 15.15 będzie połączona z nieszporami.
 14. Dzisiaj wieczorem Grupa Teatralna GT zaprasza do kościoła na godz. 20.00 na spektakl poświęcony św. Janowi Pawłowi II w rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

9.10.2016 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 16 Dzień Papieski poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Zaraz po nabożeństwie Msza Święta wieczorna. 
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 
    

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.30, a zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w środę na Różaniec, Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na różaniec, Mszę Świętą i spotkanie we czwartek o 17.30.
 4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii.
 6. W sobotę obchodzimy ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się za dzieci, które zmarły w łonie matki. Po Mszy Świętej wieczornej, której będzie przewodniczył ks. Paweł Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie będzie krótka konferencja i przejdziemy ze świecami pod figurę Jezusa Miłosiernego, aby tam modlić się za dzieci, które zmarły o całe życie za wcześnie.
 7. W następną niedzielę Grupa Teatralna GT zaprasza do kościoła na godz. 20.00 na spektakl poświęcony św. Janowi Pawłowi II w rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zbliża się miesiąc listopad. Na stolikach z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. W związku z tym, że mamy jednego księdza mniej, po konsultacjach, podjęliśmy decyzję, że w niedziele nie będzie Mszy Świętej o 17.00, jako że uczestniczy w niej najmniej osób, natomiast Mszę Świętą z godz. 19.00 przesuniemy na 19.30, gdyż o 19.00 jest Msza Święta w kościele św. Jakuba. Będzie to wówczas ostatnia Msza Święta w Brzesku i okolicy. Intencje przyjęte na godz. 17.00 będziemy odprawiać o 11.30. Ta zmiana będzie obowiązywać od listopada.  
 12. W Brzesku trwa V Miesiąc Papieski. Program wydarzeń dostępny TUTAJ. W sobotę o 19.00 w RCKB spektakl pt. „Faustyna”. Zapraszamy.
 13. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza dzieci od 3 roku życia, na zajęcia taneczne - Tańce Ludowe w czwartek 20.10.2016 o godzinie  16.15 w sali teatralnej. Zajęcia są bezpłatne.
 14. W Częstochowie w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie modlitewne Wielka Pokuta. Pod murami Jasnej Góry o godzinie 11.00 rozpoczyna się potężna modlitwa pokutno-przebłagalna, aby prosić o przebaczenie, uwolnienie i uzdrowienie dla całego narodu. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.​​

02.10.2016– XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Zaraz po nabożeństwie Msza Święta wieczorna.  
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 71 Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
     

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Zbiórka ministrantów we wtorek o 16.30.
 2. We środę zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wieczorną ku czci św. S. Faustyny.  To taki nasz mały parafialny odpust. 
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na godzinę 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Zapraszamy do modlitwy. 
 8. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 9. W następną niedzielę ulicami Limanowej przejdzie VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Świętą w bazylice o 12.00. Zachęcamy do udziału. Jest to XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 10. W tym dniu zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 11. W następną niedzielę ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na wspólną Koronkę i adorację w ciszy.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Dziś o godz. 18.00 nasza Schola Ziarenka Nadziei zaprasza do RCKB na koncert pt. Tak się rodziła Polska, zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 1050 rocznica chrztu Polski. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

TAK SIĘ RODZIŁA POLSKA - Kocert - Ziarenka Nadziei Brzesko

 1. Klub Seniora zaprasza do udziału w organizowanej w piątek 7 października pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Bliższe informacje i zapisy pod nr telefonu podanym na ogłoszeniu w gablocie.
 2. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Więcej informacji TUTAJ.
 3. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Zbigniewa Biernata i wspólnoty parafialnej z Nowego Sącza. Można je przeczytać TUTAJ.

25.09.2016– XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
     

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Zbiórka aspirantów we wtorek o godzinie 17.00 a zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej o 18.00.
 2. We środę o godz. 15.00 odbędzie się po raz dziesiąty międzynarodowa akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Polega ona na odmówieniu przez wiernych Koronki do Bożego Miłosierdzia przy głównych skrzyżowaniach lub placach w parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach:  przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego; przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3-go maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. Módlmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga a także w ważnych intencjach naszej społeczności.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie  zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Jest to I sobota miesiąca, dlatego rozpoczęcie nabożeństw różańcowych modlitwą fatimską o 17.00. Nabożeństwa Różańcowe w październiku w dni powszednie o 17.30. a w niedziele o 16.30. Zaraz po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię Świętą i Sakrament Bierzmowania. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki. 
 5. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei serdecznie zaprasza w niedzielę, 2 października na godz. 18.00 do RCKB na koncert pt. Tak się rodziła Polska. Wstęp wolny. Szczegóły TUTAJ.
 6. Codziennie zapraszamy na wspólną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00. 
 7. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 21 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem i kalendarz misyjny w cenie 4 zł.  
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.W Gościu Niedzielnym płyta z filmem pt. Bóg nie umarł.
 9. Od następnej niedzieli w Bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakatach.
 10. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Maria Gurgul. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


18.09.2016 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj odbywają się główne obchody 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Mszy św. sprawowanej na placu koronacyjnym o godzinie 11.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Jest to nawiązanie do wydarzeń sprzed lat, bo 50 lat temu limanowską Pietę koronował ówczesny metropolita, kard. Karol Wojtyła. Niedzielna Msza św. będzie połączona z diecezjalnymi obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w środkach przekazu, aby rzetelnie i w prawdzie spełniali swoje obowiązki.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele remontowe.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hassang i Towarzyszy, męczenników; we środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek św. O. Pio, kapłana. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek o godzinie 17.00.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II wraz z rodzicami w środę po Mszy Świętej wieczornej.
 8. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie  zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 9. Wyjazd Straży Honorowej NSPJ na diecezjalne spotkanie do Tarnowa w piątek o 15.45 z parkingu koło kościoła.
 10. Wspólna modlitwa różańcowa w sobotę o 17.30.
 11. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 21 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 4 zł. 
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Dziękczynny Synaj – Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będziemy przeżywać24 września w Zabawie. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Wał-Rudzie.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Biernata, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, który będzie głosił kazania. To rodzinna parafia ks. Zbigniewa. Jesteśmy parafią patronacką dla budującego się tam kościoła, dlatego ofiary na tacę są przeznaczone jako wsparcie tego dzieła.
 16. Parafia w Jadownikach zaprasza w przyszłą niedzielę za Zakończenie Sezonu Motocyklowego. Szczegóły na afiszach.
 17. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi w sobotę w godz. 8 - 13. Badanie zostanie przeprowadzone w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 18. MOK w Brzesku zaprasza w najbliższy piątek o 19.00 na młodzieżowy program rozrywkowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń11.09.2016– XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania. Podejmijmy modlitwę, aby wychowanie dzieci i młodzieży przebiegało w poszanowaniu wartości chrześcijańskich. 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
   
     

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Dzieci, które chcą dołączyć do grona naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei zapraszamy do sali teatralnej we wtorek o godz. 16.00
 2. Spotkanie lektorów i kandydatów na lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w Sali teatralnej.
 4. Uczniów klas pierwszych gimnazjum rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie organizacyjne we środę o 18.00. 
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza Wotywna do Miłosierdzia Bożego.
 6. Bezpłatne pomoc psychologa we czwartek 15 września od godz.17.00 w salce nad kawiarenką Makarios.
 7. Jak w każdy III piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na wieczór uwielbienia, który będzie naszym dziękczynieniem za spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy gościli pielgrzymów w swoich domach. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy do rozmowy.
 8. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 9. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Przechodząc obok w tym czasie wstąpmy do kościoła, aby porozmawiać chwilę z Panem Jezusem.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 12. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 20 zł i ścienny kalendarz misyjny i z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł. 
 13. Od 15 do 22.09 w Bazylice w Limanowej odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Program odpustu TUTAJ.

04.09.2016– XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
   

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Uroczystości pod Pomnikiem Ofiar bombardowania z 1939 roku odbędą się we wtorek o 15.45 w kościele na Słotwinie.
 2. Pierwsza po wakacjach próba Scholi Ziarenka Nadziei w poniedziałek o 16.00.
 3. Spotkanie DSM we środę o godz. 16.00 w salce nad kawiarenką. Serdecznie zapraszamy także dziewczynki, które chciałyby przystąpić do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 5. W prezbiterium umieszczono gablotę na wota składane jako dziękczynienie za łaski otrzymane z przyczyną Bożego Miłosierdzia. Można je składać w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na wieczorne nabożeństwo o 18.00.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00.
 8. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 9. W następną niedzielę po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele remontowo – inwestycyjne. Rozpoczęliśmy odnawianie naszej parafialnej kawiarenki. Zostały zamówione nowe okna i poszycia mebli. Musimy także położyć panele, bo okazało się, że pod wykładziną płytki są popękane, a część z nich odeszła i podłoga wymaga wymiany. Polecamy tę inwestycję Waszej ofiarności i modlitwie.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do Adoracji Najświętszego sakramentu. 
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Dzisiaj o godz. 14.30, na Pl. Kazimierza Wielkiego odbędzie się  XV Diecezjalne Święto Chleba.
 13.  Decyzją Księdza Biskupa odchodzi z naszej parafii ks. Radosław Olejarz, który podejmie obowiązki duszpasterskie w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. Dziękując Mu za dobro, którym dzielił się z nami przez cztery lata pracy w naszej parafii modlimy się o moc Ducha Świętego w podejmowaniu nowych wyzwań, do których posyła Go Kościół. Na Jego miejsce nie otrzymamy nowego wikariusza. Będzie jednego księdza mniej w parafii, stąd musimy na nowo zorganizować podział obowiązków. Prosimy o modlitwę i wyrozumiałość.


28. 08.2016 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wakacje dobiegają końca. Dziękujmy Panu Bogu szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Od 1.09 wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00a w niedziele będzie już Msza o 17.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; we czwartek - bł. Bronisławy, dziewicy; w sobotę - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.Wszystkim solenizantomi jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. We czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - 9.00; Szkoła Podstawowa nr 2 - o 10.00;  Gimnazjum nr 2. w piątek o 9.00
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie we czwartek Msza zbiorowa wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i czwartek od 17.00, a w piątek od 15.30 i od 17.30.
 6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 dla dzieci i 18.00. Po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Nabożeństwo dla młodzieży 19.30. Zapraszamy.
 8. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 9. W sobotę nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 10. Zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa codziennie w Godzinie Miłosierdzia.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Wyjazd uczestników pielgrzymki do Kalisza , Gniezna i Torunia w sobotę 3 września o godz. 5.00 z parkingu przy kościele.
 13. W następną niedzielę o godz. 14.30 na Placu Kazimierza rozpocznie się Diecezjalne Święto Chleba. Zapraszamy.


21.08.2016– XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dzisiaj 21 niedzielę zwykłą. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
   

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie Msza Wotywna zbiorowa do Miłosierdzia Bożego.
 3. Wyjazd do Częstochowy we czwartek o 8.00 z parkingu przy cmentarzu. Koszy wyjazdu 35 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 4. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia) podczas wieczornej Mszy Świętej odmówimy Akt zawierzenia parafii Matce Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę zapraszamy na różaniec na godz. 17.30.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. W następną niedzielę Uroczystość odpustowa w Parafii MB Częstochowskiej na Słotwinie.
 9. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Teresa Trąba. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

14.08.2016 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we środę  – św. Jacka, kapłana;  w sobotę -  św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek, 16 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej.
 4. We środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 5. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Torunia, Poznania i Lednicy we środę, 17 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence parafialnej.
 6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 7. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy. Ze względu na wakacje nie będzie możliwości spowiedzi.
 8. W sobotę zapraszamy na różaniec na godz. 17.30.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 10. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust w Pasierbcu ku czci MB Pocieszenia. Szczegóły na plakatach.
 13. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza osoby po 60 r .życia na bezpłatne porady prawne w dniach 19 i 24 sierpnia. Informacje i zapisy pod nr tel. 14 68 62 302 lub w siedzibie przy placu św. Jakuba 3 (Dom Katechetyczny I piętro).

31.07.2016 –  18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy, aby podjąć abstynencję w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
          
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i w swoje święto zapraszamy do Stołu Eucharystycznego.
 
 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia  za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę można zyskać odpust zupełny – tzw. Odpust Porcjunkuli, ze względu na tytuł małego kościółka związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu, który znajduje się w środku bazyliki Matki Bożej Anielskiej koło Asyżu. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami. 
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Po nowennie Msza wotywna do Miłosierdzia Bożego w intencjach nowennowych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 5. Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00.
 6. Spowiedź święta we środę i we czwartek od 17.00 oraz codziennie podczas nabożeństw. Nie pozostawiajmy jej na piątek, bo jest tylko dwóch księży. Postarajmy się wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 7. Wyjazd do chorych w piątek po porannej Mszy świętej.
 8. W sobotę Nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 9. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w dni powszednie i do codziennej adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia.
 10. Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży. Serdeczną wdzięczność kierujemy do wszystkich, którzy angażowali się w przyjęcie pielgrzymów z Francji i gościli ich w swoich domach czy przygotowywali poczęstunek w dniu przyjazdu, w stronę Grup Parafialnych, Władz Miasta i Gminy, Policji, Służby Zdrowia w szpitalu, Dyrekcji Szkół. Wyrazy ogromnej wdzięczności kierujemy w stronę Komitetu Parafialnego pod przewodnictwem ks. Przemysława i Marty Bąk. Wszyscy wolontariusze włożyli bardzo dużo pracy, często kosztem swojego snu i wypoczynku, aby naszym gościom zapewnić zakwaterowanie, wyżywienie i pobyt. Pielgrzymi podkreślali ogromną gościnność i serdeczna atmosferę i wspaniałą organizację ze strony logistycznej. Wierzymy, że te spotkania były i dla nich i dla nas doświadczeniem braterskiej miłości i umocniły w nas poczucie jedności Kościoła. Niech to dobro, które działo się w naszej parafii owocuje w codziennym życiu. Niech ŚDM znaczy Siać Dokoła Miłość.

24.07.2016 – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA
 

 1. Dzisiaj z okazji przypadającego w dniu jutrzejszym wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dlatego po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.
 2. Msze święte według porządku wakacyjnego. Nie ma mszy w dzień powszedni o 7.00, a w niedzielę o 17.00.
 3. W tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek Uroczystość św. Jakuba Apostoła – patrona naszego Miasta. Odpust w par. św. Jakuba. Suma odpustowa o 18.00.
 • we wtorek św. Joachima i Annę – Rodziców Matki Bożej
 • w piątek – św. Martę
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30.
 2. Zachęcany do uczestnictwa w Mszy Świętej Wotywnej o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 18.00.
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wspólna Koronka i Adoracja Pana Jezusa.
 4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Po raz kolejny będzie możliwość uczestnictwa w spektaklu TAJEMNICA EUCHARYSTII wg wizji Cataliny Rivas. GRUPA 25+ i chór GAUDIUM zapraszają we środę na 22.00.
 7. Urząd Miejski informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Od jutra będziemy gościć w naszej parafii 1106 pielgrzymów z Francji, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obejmijmy ich oraz te wydarzenia, które przed nami serdeczną modlitwą, prosząc o owocne przeżywanie i bezpieczny przebieg spotkań z Ojcem Świętym Franciszkiem.
 9. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z Festiwalem Młodych organizowanym w naszym mieście. Szczegóły na afiszach. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń w TVP1
 10. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się z księżmi po mszach Świętych rano i wieczorem.
 11. W zakrystii i kancelarii są do odebrania bezpłatne wejściówki na Msze Świętą z papieżem w Wieliczce – Brzegach w następną niedzielę.
 12. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana ś.p. Mirosława Jacoszek. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Miłosierdziu Bożemu.

17.07.2016 –  16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
            
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Spotkanie dla Rodziców niepełnoletnich Wolontariuszy ŚDM odbędzie się w najbliższy wtorek (19.07) bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy świętej w kościele.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. Spotkanie dla Rodzin przyjmujących Pielgrzymów ŚDM do swoich domów odbędzie się w najbliższy czwartek (21.07.) bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy świętej w kościele.
 4. Wspólny różaniec w sobotę o 17.30. 
 5. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego w następny poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów. 
 6. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia będzie w kaplicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.  Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie internetowej dostępnej TUTAJ.
 8. Grupa Odnowy w Duchu Św. organizuje w dniach 2-3 września pielgrzymkę  „Śladami chrześcijaństwa" do Kalisza , Torunia i Lednicy. Koszt około 300 zł. Zapisy u ks. Zbigniewa lub na nr telefonu podany na ogłoszeniu w gablocie
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. W następna niedzielę odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 11. We wtorek, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski, pochodzący z Kupienina w par. Mędrzechów. Jego pożegnanie dzisiaj w kościele w Mędrzechowie o 14.30. Komunikat Biskupów o śmierci i pogrzebie śp. Abp Zygmunta Zimowskiego przeczytać można TUTAJ.


10.07.2016 –  15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
           
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. 
 2. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 4. W przyszłą niedziele składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 5. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie internetowej dostępnej TUTAJ.
 6. Od przyszłej niedzieli w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona.
 7. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie informuje o rekrutacji na studia w roku akademickim 2016/2017.

26.06.2016 –  13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00 a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. 
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
         
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Jest to ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę, czwartek i piątek od 17.00. Okazja do spowiedzi także podczas nabożeństw. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na I piątek, gdyż jest tylko dwóch księży. Z racji spowiedzi w tych dniach kancelaria będzie nieczynna. W razie pilnej potrzeby można się kontaktować po mszy wieczornej.
 3. Msze święte w I piątek o 6.30, 16.00 i 18.00 z adoracją prowadzoną przez Straż Honorową NSPJ. Ofiarami na tacę wspieramy misyjne dzieło Kościoła
 4. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 5. Nabożeństwo fatimskie w I sobotę o 17.00. 
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 7. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegółowy program odpustu dostępny TUTAJAkcja Katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd na Odpust w sobotę 02.07 na wieczorną Eucharystię o 18.30. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się do środy 29.06.2016 u Pana Kościelnego.
 8. W następną niedzielę Uroczystość Odpustowa w Jadownikach.
 9. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie internetowej dostępnej TUTAJ.
 10. Już za dwa tydzień dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji na stronach internetowych parafii oraz Ziarenek Nadziei.


19.06.2016 –  12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowo – inwestycyjne. Dziękujemy też za jedną ofiarę indywidualną.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. zapraszamy do udziału i do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
      
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Gimnazjum we wtorek o 12.30;  dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 we czwartek o godz. 10.00; dla ZSP nr 1 w piątek o 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw w ciągu tygodnia.
 2. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Codziennie o 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w Godzinie Miłosierdzia.
 4. Od następnej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw, czyli nie będzie Mszy Świętej o 17.00 w niedziele i o 7.00 w dni powszednie.
 5. Bardzo prosimy, aby przychodząc do kościoła mieć wzgląd na świętość tego miejsca i okazać szacunek przez swój ubiór. Zbyt skąpy ubiór jest świadectwem niskiej kultury i braku szacunku dla Pana Boga.
 6. Już za dwa tygodnie dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji na stronach internetowych parafii oraz Ziarenek Nadziei.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie szuka kandydatów na rodziny zastępcze. Więcej informacji TUTAJ.
 8. W najbliższym tygodniu w naszym dekanacie prowadzimy zapisy dla tych, którzy będzie chcieli wziąć udział w obchodach ŚDM w Krakowie. W kancelarii parafialnej można zapisać się na tzw. "pakiet tygodniowy A4", który zapewnia transport specjalnym pociągiem do Krakowa oraz środkami komunikacji miejskiej po Krakowie, ubezpieczenie oraz plecak pielgrzyma z pamiątkami. Cena pakietu dla młodzieży uczącej się i studiującej 130zł, dla pozostałych 190zł. Zapisy do końca tygodnia w kancelarii parafialnej. Parafia nie zapewnia zorganizowanego wyjazdu, a osoby niepełnoletnie muszą mieć pełnoletniego opiekuna.


12.06.2016 –  11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. zapraszamy do udziału i do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
     
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Msza Święta Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o 18.45. Zapraszamy członków i sympatyków.
 2. We środę obchodzimy 4 Rocznicę objęcia Diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy Bogu Jego posługę dla naszej diecezji.
 3. W piątek, jako że jest to III piątek miesiąca, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 4. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy 18 czerwca o 5.00 z parkingu przy kościele.
 5. W następną niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Dlatego na Mszę święta o 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają 5,10,25 i 50 rocznice ślubu. Podczas tej Mszy świętej będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. 
 6. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii O. Józefa Mizerę, kapucyna z Kielc. Pracował w wielu krajach Europy, w Afryce i USA. Jest autorem książki : „Złapałem Boga na gorącym uczynku...” aktualnie odbudowuje klasztor w Kielcach. Będzie głosił kazania i wesprzemy jego dzieło ofiarami do puszek. 
 7. Codziennie o 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w Godzinie Miłosierdzia.
 8. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 27-30.06.2016 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Zapisy do 19 czerwca u ks. Radosława.  Szczegółowe informacje TUTAJ.
 9. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu plenerowym: Piastowe Dziedzictwo”. Odbędzie się dzisiaj na Bocheńcu w godzinach 13.00 – 20.00. w programie wiele ciekawych wydarzeń. Szczegółowy program TUTAJ.
 10. Firma OKO – LUX zaprasza do centrum medycznego MULTIMED na badanie wzroku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


05.06.2016 –  10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. zapraszamy do udziału i do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
   

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Spotkanie CARITAS parafialnej we wtorek o 19.00 w kawiarence. Zapraszamy tych, którzy chcieliby włączyć się w pracę parafialnego oddziału CARITAS.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii. 
 3. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele remontowo – inwestycyjne. W tym dniu również zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po porannej Mszy Świętej.
 5. Codziennie o 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w Godzinie Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy dzisiaj na Parafialny Dzień Dziecka. Odbędzie się on w godz. od 14.00 do 18.00. Jest to impreza charytatywna. Dochód z pikniku  przeznaczony jest na rozbudowę naszego przedszkola. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i już dziś życzymy dobrej zabawy.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 8. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej kawiarenki. Jest czynna codziennie od 14.00 do 20.00.
 9. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 27-30.06.2016 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Zapisy do 19 czerwca u ks. Radosława. Więcej informacji TUTAJ.
 10. Zapraszamy na wydarzenie plenerowe: Piastowe Dziedzictwo. Odbędzie się w następna niedzielę na Bocheńcu w godzinach 13.00 – 20.00. w programie wiele ciekawych wydarzeń. Szczegółowy program TUTAJ.
 11. Podhalańska PWSZ w Nowym Targu informuje o naborze na studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Są to studia stacjonarne, a zajęcia będą się odbywały w Brzesku. Szczegóły TUTAJ.
 12. Pan Burmistrz informuje o spotkaniu dotyczącym odnawialnych źródeł energii. Szczegóły na plakatach.


29.05.2016 –  9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy i przystrojenia domów na trasie procesji, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji: panom Kościelnemu i Organiście, Chórowi Parafialnemu, służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji. Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie na trasie procesji.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie o 17.30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy szczególnie dzieci. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  o 18.00. O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja i błogosławieństwo dzieci. 
 3. W liturgii w tym tygodniu:
       
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe, a od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą sprawowane w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we środę i czwartek od 17.00 oraz podczas nabożeństw. 
 3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi. 
 5. W piątek przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się w tym dniu o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msze Święte o 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00.
 6. W sobotę o 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. W następną niedzielę, 5 czerwca, obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia.
 8. Zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka. Odbędzie się on w następną niedzielę  w godz. od 14.00 do 18.00. Więcej informacji TUTAJ. Jest to impreza charytatywna. Dochód z pikniku  przeznaczony jest na rozbudowę naszego przedszkola. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i już dziś życzymy dobrej zabawy.
 9. Również w następną niedzielę Burmistrz Brzeska, BOSiR i OKS zapraszają na rodzinny piknik na stadionie OKS Brzesko od 10.00 do 16.00. Szczegóły TUTAJ.
 10. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Robbina Kamemby. Jako pomoc dla szkoły w Shubrze złożono 11.400 zł. Ks. Robbin zapewnia o swojej modlitwie w naszych intencjach. Pełny tekst można przeczytać TUTAJ.
 11. Klub Seniora naszej parafii zaprasza w niedzielę 5 czerwca na pielgrzymkę do kolejnego Kościoła Jubileuszowego - Katedry Tarnowskiej. Pielgrzymka połączona ze zwiedzaniem zabytków Tarnowa oraz Muzeum Diecezjalnego. Zapisy w kawiarence parafialnej
 12. Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci szkół podstawowych na IV Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance, które odbędzie sie w dniach 10 - 12 czerwca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Karolem. Szczegółowy program TUTAJ.
 13. W pobliżu kościoła znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Są do odebrania w zakrystii.
 14. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zofia Gaudnik. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


22.05.2016 –  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 1. W ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na spektakl: „Tajemnica Eucharystii” w naszym kościele dzisiaj o godzinie 20.00.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu .w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, po południu 15.30, i 18.00. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W Oktawie procesja w połączeniu z nabożeństwem majowym o 17.30. W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30. Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów.  
 3. Procesja Eucharystyczna przejdzie w tym roku ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót na plac kościoła przez parking do ołtarza polowego.
 4. Porządek ołtarzy:
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z Ul. Legionów Piłsudskiego bloki 40a i 40b - koordynuje ks. Zbigniew;
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Partyzantów bloki 5 i 7 - koordynuje ks. Przemysław;
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  os. Partyzantów bloki 9 i 10 -  koordynuje ks. Radosław;
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z Os. Partyzantów bloki 24 i Villa Nova - koordynuje Ks. Karol.
 
Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. 

 
 1. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba. 
 2. W związku ze ŚDM otrzymaliśmy pismo od ks. Kard. Stanisława Dziwisza.  Jesteśmy parafią, która wiele razy dała się poznać, jako wspólnota z otwartym sercem. Przyjęcie pielgrzymów da nam poczucie jedności całego Kościoła, o którym mówił ostatnio ks. Robin Kamemba, dziękując za Waszą dobroć. Wyraziliście gotowość przyjęcia 650 osób, ale ciągle potrzebujemy jeszcze noclegu dla 410 osób. Wierzę, że otworzymy serca i drzwi naszych domów dla młodych ludzi, którzy przyjadą, aby spotkać się z Ojcem Świętym i umocnić swoją i naszą wiarę. To historyczne wydarzenie, w którym dane nam będzie uczestniczyć. 
 3. Parafialny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży serdecznie zaprasza rodziny przyjmujące młodzież podczas ŚDM na spotkanie informacyjne oraz Piknik z losowaniem nagród, możliwością konnej przejażdżki oraz pokazem sprzętu strażackiego w najbliższą sobotę - 28 maja. Spotkanie rozpocznie się w Sali Teatralnej o godz. 14:30. Pokazy zaplanowane są na godz. 16:00 natomiast losowanie głównych nagród oraz kiełbaski z grilla po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakatach. 
 4. Parafia przy współpracy z Radą Rodziców Przedszkola  św. s. Faustyny  organizuje   Parafialny Dzień Dziecka. Odbędzie się on 5 czerwca,  w godz. od 14.00 do 18.00.  Jest to impreza charytatywna. Dochód z pikniku  przeznaczony jest na rozbudowę naszego przedszkola. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i już dziś życzymy dobrej zabawy.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 6. Klub Seniora naszej parafii zaprasza w niedzielę 6 czerwca na pielgrzymkę do kolejnego Kościoła Jubileuszowego - Katedry Tarnowskiej. Pielgrzymka połączona ze zwiedzaniem zabytków Tarnowa oraz Muzeum Diecezjalnego. Zapisy w kawiarence parafialnej
 7. Szkoła Muzyczna I st. w Brzesku ogłasza nabór kandydatów. Nauka w szkole jest bezpłatna. Szczegółowe informacje TUTAJ.


15.05.2016 –  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego. 
 2. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba. Jest to także dzień imienin naszego biskupa, Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zapraszamy dzieci, które otrzymują specjalne naklejki.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
        ​

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Uczniów klas drugich gimnazjum, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami zapraszamy na majówkę, Mszę Świętą i spotkanie we wtorek o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, kolejny Wieczór Uwielbienia i adoracja w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem.
 4. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w Okocimiu. 
 5. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. 
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w roku ubiegłym ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego. 
 8. Porządek ołtarzy:
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z Ul. Legionów Piłsudskiego bloki 40a i 40b - koordynuje ks. Zbigniew;
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Partyzantów bloki 5 i 7 - koordynuje ks. Przemysław;
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  os. Partyzantów bloki 9 i 10 -  koordynuje ks. Radosław;
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z Os. Partyzantów bloki 24 i Villa Nova - koordynuje Ks. Karol.

Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. 
 
 1. Jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości po raz kolejny zostanie wystawione w naszym kościele spektakl: Tajemnica Eucharystii. Zapraszamy w następną niedzielę na godzinę 20.00
 2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 3. Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci szkół podstawowych na IV Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance, które odbędzie sie w dniach 10 - 12 czerwca. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek po Mszy Świętej. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.
 4. Dyrektor ZSP nr 2, Pan Burmistrz i Pan Starosta zapraszają mieszkańców na wspólne czytanie „Potopu” Henryka Sienkiewicza w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Roku Sienkiewiczowskiego. Czytanie odbędzie się na Rynku brzeskim w następną niedzielę od 13.00 do 15.00.
 5. "Amazonki Brzeskie, Publiczne Gimnazjum Nr2 w Brzesku i SP ZOZ Brzesko zapraszają na Rynek pod Floriana na happening prozdrowotny pn."Mam Haka na Raka" w sobotę 21 maja br. w godz 10 do 13. 
 6.  W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Piotr Borowiec. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


08.05.2016 –  7 NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący. 
 2. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas II. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za złożony dar ołtarza.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30. 
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zapraszamy dzieci, które otrzymują specjalne naklejki.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
       

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 

 1. Kręgi rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową we środę o 18.00. Przeżywać wtedy będziemy Misyjny Dzień Dzieci.
 2. Spotkanie uczniów kl. I gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania we środę 11 i 18 maja wg ustalonego podziału na grupy. Szczegóły harmonogram dostępny TUTAJ.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 6. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w Drodze Światła, która wyruszy z kościoła św. Jakuba o 18.00 i przejdzie do kościoła Ducha Świętego na modlitewne czuwanie..
 7. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego.
 8. Ofiara na tacę w następną niedzielę przeznaczona jest w całej Polsce na organizację ŚDM w Krakowie.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Wsparcie dla poszkodowanych w kataklizmie będzie można wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane do puszek.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do Bramy Miłosierdzia w Szczepanowie podczas Odpustu, oraz w czuwaniu przy symbolach ŚDM podczas ich diecezjalnej peregrynacji. W modlitwach polecaliśmy całą parafialną Rodzinę i wierzymy, że przyniesie to błogosławione owoce tęsknoty za Bogiem w codziennej Eucharystii i trwania przy Bogu w codziennym życiu.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii w Złotej organizuje w dniach 18-20 maja br. trzydniową pielgrzymkę przez Toruń, Gniezno, Lednicę do Poznania. Szczegóły na tablicy ogłoszeń


01.05.2016 –  6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 16.30, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać. 
 2. W tym tygodniu w liturgii:
       

Wkrótce kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 

 1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30. Obecność obowiązkowa.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Flagi Państwowej. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
 3. Klub Seniora naszej parafii zaprasza w poniedziałek o godz.10.00 na godzinny spacer z kijkami do Nordic walking z udziałem wykwalifikowanego instruktora. Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 4. Spotkanie dla rodziców lektorów i ministrantów w najbliższy poniedziałek 2 maja po mszy świętej wieczornej. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o niezawodne przybycie.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i Nowenna do miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 6. Dzieci z klas III zapraszamy wraz z Rodzicami na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i czwartek od 17.00.  Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej do wieczornej Mszy Świętej.
 8. W I piątek Msze Święte o 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Adoracja Straży Honorowej po wieczornej Mszy Świętej. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odmawiana w łączności z wieczornym nabożeństwem.
 9. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi. 
 10. Trwa peregrynacja znaków ŚDM - krzyża i ikony Matki Bożej w naszej diecezji. W najbliższy piątek zapraszamy (zwłaszcza młodzież) do udziału w czuwaniu od 21.00 do 22.45. Później symbole zostaną przewiezione do parafii św. Jakuba.
 11. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30. Jest to I sobota miesiąca, dlatego o 17.00 nabożeństwo różańcowe.
 12. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas II. Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 13. Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 14. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po porannej Mszy Świętej.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 17. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy Gimnazjalistów do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 18. Pan Burmistrz oraz Rada Miejska zapraszają na uroczystości towarzyszące świętom majowym oraz obchodom 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Więcej szczegółów TUTAJ.


24.04.2016 –  5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa majowe. Będą odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy też, aby pozostać na Mszy świętej, która będzie się rozpoczynać bezpośrednio po majówce. Nie zapominajmy o tradycji śpiewania majówek przy figurach Matki Bożej. Zachęcamy, aby je udekorować.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
 

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę i Nowenna do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. We czwartek Wotywna Msza Święta zbiorowa o Miłosierdziu Bożym. Dziękujemy za złożone wotum. Zachęcamy, aby składać wota. Gdy będzie ich więcej, umieścimy je w specjalnej gablocie koło ołtarza.
 2. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 4. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 5. Dyrektor Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje iż we czwartek od godziny 11.00 na parkingu przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się po raz kolejny dystrybucja bezpłatnych jabłek. 
 6. Parafia w Szczepanowie zaprasza na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puelle Orantes w  sobotę o 19.00 w bazylice w Szczepanowie. Zachęcamy do przejścia przez Bramę Miłosierdzia w bazylice. Jest to związane z odpustem zupełnym.
 7. WSPÓLNOTA NOWE JERUZALEM I WYDAWNICTWO ESPRIT ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE z Carverem Alanem Amesem - charyzmatykiem,  autorem bestsellerowej książki „Oczami Jezusa”. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia, godz. 19, kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7 w Krakowie. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział JE ks. bp Grzegorz Ryś.
 8. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków obszarowych. Szczegóły TUTAJ.


17.04.2016 –  4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowo – inwestycyjne. 
 3. W liturgii w tym tygodniu w sobotę uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz św. Jerzego. Jubilatom i solenizantom, a w sposób szczególny naszemu Księdzu Proboszczowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 4. Msza Święta wspólnoty Odnowy Charyzmatycznej w poniedziałek o 18.45
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek o 19.00 w kawiarence.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 w sali na plebanii.
 8. Z dumą i radością informujemy, że nasz parafialny chór GAUDIUM zdobył Srebrną Strunę podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Niepołomicach. Brało w nim udział 25 chórów z całej Polski. Gratulujemy sukcesu.
 9. Zachęcamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej i parafialnego Tweetera.
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowaną przez Klub Seniora naszej parafii pielgrzymkę do Kościoła Jubileuszowego - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, połączoną ze zwiedzaniem kopalni soli w dniu 22 kwietnia /piątek/. Zapisy w kawiarence parafialnej lub pod nr telefonu podanym na ogłoszeniu w gablocie. 
 11. Grupa motocyklistów i Parafia w Jadownikach serdecznie zapraszają na kolejne Otwarcie Sezonu Motocyklowego połączone z obchodami 1050. Rocznicy Chrztu Polski, które odbędzie się w następną niedzielę tj. 24 kwietnia przy kościele parafialnym w Jadownikach. Szczegóły na afiszach. Informacja do odczytania w ramach ogłoszeń parafialnych 17.04.2016 r.
 12. Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia.     W związku z tym w najbliższą niedzielę będzie przeprowadzona po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na ten cel, a członków Caritas prosimy o wsparcie w jego realizacji.
 13. Powiatowa Komenda Policji w Brzesku zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa Błękitna Kropla Krwi. Krew można oddać w najbliższy piątek od 9.00 do 13.00 w budynku Komendy przy ul. Szczepanowskiej.


10.04.2016 –  3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5) Zachęcamy do wspólnej lektury Biblii w rodzinach, przynajmniej w tym tygodniu.
 2. We środę zapraszamy na wieczorna Eucharystię, której będzie przewodniczył ks. dr Marek Jawor, biblista. Wygłosi on homilię, a po Mszy Świętej zapraszamy na katechezę: „Biblia jako Księga Prawdy”.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie we czwartek podczas Mszy Świętej o 18.00.
 4. W trzeci piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia po Mszy Świętej wieczornej, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Możliwość spowiedzi czy rozmowy w konfesjonale od 20.00.
 5. W sobotę nasza Parafia, organizuje po raz kolejny Rozpoczęcie Sezonu Miłośników Klasycznej Motoryzacji. Gościem spotkania będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów. Na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich właścicieli oraz miłośników zabytkowych samochodów i motocykli. Msza święta z poświęceniem pojazdów o godz. 11.00. Potem przejazd ulicami miasta do Pałacu Goetzów. 
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Przemysławowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 7. Następna niedziela jest niedzielą kapłańską. Jest to światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ofiarami na tacę będziemy wspierać nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 9. Bardzo dziękujemy Panu Mieczysławowi Gadzinie za troskę od wielu lat o nasz przykościelny ogród. 
 10. Pan Burmistrz zaprasza dzisiaj na Apel Pamięci w 6 rocznice Katastrofy Smoleńskiej. Odbędzie się w RCKB o 13.15.


03.04.2016 –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiaj Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Towarzyszy nam w nim ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dziękujemy za skierowane do nas słowo. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 2. Dzisiaj przeżywamy także Diecezjalny Dzień „Caritas”, rozpoczynający Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pełniących dzieła miłosierdzia.
 3. W Tygodniu Miłosierdzia na Mszach Świętych wieczornych będziemy gościć poszczególne parafie naszego dekanatu. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt zawierzenia parafii Miłosierdziu Bożemu i namaszczenie Balsamem Miłosierdzia poświęconym w Sanktuarium w Łagiewnikach. 
 4. W poniedziałek 4 kwietnia, liturgicznie przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Świętej podejmiemy Duchową Adopcję dziecka poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolików z gazetami i wypełnione przynieść na Mszę Świętą. 
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy Świętej.
 6. Następna niedziela jest niedzielą biblijną, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to II niedziela miesiąca, zatem ofiarami na tacę wspieramy inwestycje i remonty parafialne. 
 7. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 11. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniu 22 kwietnia /piątek/ pielgrzymkę do Kościoła Jubileuszowego - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, połączoną ze zwiedzaniem kopalni soli. Zapisy do dnia 16 kwietnia w kawiarence parafialnej lub pod nr. telefonu podanym na ogłoszeniu w gablocie. Można zabrać dzieci.
 12. Parafia w Szczepanowie zaprasza na Wieczór Miłosierdzia - spotkanie biblijne z ks. dr Krzysztofem Wonsem SDS, znanym rekolekcjonistą, we czwartek o godz. 18.00. Szczegóły na afiszach.
 13. RCKB w Brzesku zaprasza na charytatywny koncert Joli Mrotek, aktorki i wokalistki teatrów muzycznych w niedzielę, 10 kwietnia o 18.00. Pieniądze zebrane podczas koncertu są przeznaczone na realizację projektu „ONKOREJS DOOKOŁA POLSKI” wspierający osoby chore na raka.​


27.03.2016 –  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus przyszedł, aby nas ocalić i ogarnąć swoim Miłosierdziem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy, aby Jezus, który jest Bogiem bogatym w Miłosierdzie  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, tak byśmy każdego dnia widzieli w swoim życiu działanie potęgi Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień (prowadzącym adoracje, śpiewającym Pasję, Chórowi i Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrom Zakonnym, Akcji Katolickiej, „GRUPIE 25+”, Młodzieży z Grupy Teatralnej, Ziarenkom Nadziei, Dzieciom z Przedszkola, Różom Różańcowym, Straży Honorowej, Odnowie w Duchu Świętym, strażakom z OSP Brzesko,  osobom które wykonały dekorację i osobom sprzątającym). Dziękuję organizatorom i  wszystkim, którzy wzięli udział w Nocnej Drodze Krzyżowej oraz w rekolekcjach parafialnych. Dziękuję moim księżom wikariuszom za utrudzenie konfesjonału i przygotowanie liturgii.
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko-charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 4. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Odpustową codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną. Pan Jezus mówił św. Faustynie o wielkich łaskach związanych z tą nowenną, dlatego zachęcamy do udziału w niej i modlitwy.
 6. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Jest to dzień szczególny, gdyż przeżywamy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i kazania wygłosi ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
 7. Jutro i za tydzień, w Uroczystość Odpustową Członkowie Parafialnego Komitetu Światowych Dni Młodzieży będą rozprowadzać jako cegiełki własnoręcznie wykonane różańce. Ofiary złożone do puszek są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który będzie miał miejsce 31 marca w godz. 16.00 - 18.00.


20.03.2016 – 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza dzisiaj na godz. 20.00 na wielkopostny montaż muzyczny pt. "Przebaczyć"
 3. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek w godzinach: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.00; 18.30 – 19.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. 
 4. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii Św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas Mszy świętych. Kancelaria parafialna w te dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 5. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek o godz. 7.30
 6. We czwartek rozpoczyna się TRIDUUM PASCHALNE.

Porządek nabożeństw:

 • W WIELKI CZWARTEK Msza Święta wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.
 
 • W WIELKI PIĄTEK W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godzina 15.00) odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00, dla starszych o godz. 17.00. Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Odśpiewamy także trzy części Gorzkich Żali. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone na Ziemię Świętą. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły(trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 
 • WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 do 12.00. Spowiedź tego dnia do godz. 12.00. Potem do 14.45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.
 
 • W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy Domowy Kościół, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 1. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę. Ze względu na liturgię Wigilii Paschalnej nie będzie Mszy świętej o 7.00.
 2. Zachęcamy do czuwania w Wielki Czwartek Piątek i Sobotę. Harmonogram dostępny TUTAJ.
 3. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przy tej okazji złożone są wsparciem dla najbiedniejszych. Sklepik CARITAS będzie czynny od poniedziałku do środy w godz. 11.00 – 17.00.
 4. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który będzie miał miejsce 31 marca w godz. 16.00 - 18.00.


13.03.2016 – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je ks. Antoni Zieliński, egzorcysta z Koszalina. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.00 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 Msza Święta dla chorych. We wtorek i we środę po wieczornej Mszy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zakończenie rekolekcji we czwartek połączone z adopcją Krzyża. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty i wsparciem Jego działań ewangelizacyjnych. Podczas rekolekcji codziennie od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do czwartku nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i na ulotkach.
 2. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw oraz codziennie od 17.30, natomiast parafialna spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Poniedziałek w godzinach 10.00 – 12.00 ; 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.30. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej, aby to był święty czas.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Zachęcamy, aby pisać podziękowania i prośby, które będą czytane podczas nowenny. Można je składać do puszek, do których wrzucamy ofiary za gazety. Można też zamawiać intencje na zbiorową Mszę wotywną o Miłosierdziu Bożym.
 4. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek od 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nie ma potrzeby zgłaszania tych chorych, których księża regularnie odwiedzają na I piątki. 
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci, i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła. 
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej kolejny Wieczór Uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do północy. Nie będzie możliwości spowiedzi.
 7. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami przed mszą Świętą o godz. 11.30. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym, tam poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po mszy konkurs palm. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 8. Składka w niedzielę palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jak jałmużna postna. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za grzechy przeciwko postowi piątkowemu.
 9. Grupa Taetralna GT zaprasza w Niedzielę Palmową na godz. 20.00 na wielkopostny montaż muzyczny pt. "Przebaczyć"
 10. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
 11. Wokół nas żyją ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a wierzymy, że w naszej Rodzinie Parafialnej jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi drzewko z pisankami. Są na nich numery rodzin potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby chętne, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do 22.03.2016 r. 
 12. Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą 23.03.2016 r.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Zbigniewowi i ks. Prałatowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Święta i do komunii Świętej w dniu swojego święta.
 14. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w III Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 18 marca. Spotkanie organizacyjne we wtorek 15 marca po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą Świętą w kaplicy o 20.00. Więcej informacji - kliknij TUTAJ
 15. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, że w  sobotę 19.03 w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Będzie go prowadził ks. dr Rafał Wierzchanowski, sędzia z Sądu Diecezjalnego. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem w „ARCE”: (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl
 16. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który będzie miał miejsce 31 marca w godz. 16.00 - 18.00.


6.03.2016 – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W najbliższą środę podczas Mszy Świętej wieczornej, ks. Biskup Leszek Leszkiewicz udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej z klas III sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 2. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na  Mszę Świętą wspólnotową w  środę godz. 18.00 w intencji  nowopowstających  Kręgów Rodzin. 
 4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Zachęcamy, aby pisać podziękowania i prośby, które będą czytane podczas nowenny. Można je składać do puszek, do których wrzucamy ofiary za gazety. Można też zamawiać intencje na zbiorową Mszę wotywną o Miłosierdziu Bożym.
 5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na comiesięczne spotkanie we czwartek o 18.00.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 7. W sobotę wieczorem Mszą Świętą o 18.00 rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będzie je głosił ks. Antoni Zieliński, egzorcysta z Koszalina. Zaraz po nabożeństwie, ok. 19.00 zapraszamy na spektakl „Tajemnica Eucharystii” w wykonaniu „GRUPY 25+”. Był on już wystawiany w naszym kościele i w tarnowskiej katedrze. Zaprośmy swoich bliskich, przyjaciół i znajomych na ten spektakl, który uwrażliwia nas na piękno Eucharystii.
 8. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.00 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 Msza Święta dla chorych. We wtorek i we środę po wieczornej Mszy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zakończenie rekolekcji we czwartek połączone z adopcją Krzyża. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Podczas rekolekcji codziennie od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do czwartku nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i na ulotkach.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele remontowe. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo dziękujemy za jedną ofiarę indywidualną na cele parafialne.
 10. Dzień Wspólnoty  Ruchu Światło Życie w przyszłą niedzielę o godz. 1400 w sali teatralnej
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, korzystania z parafialnej biblioteki i odwiedzin parafialnej strony internetowej.
 12. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas.
 13. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie drzewko z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 14. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w III Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 18 marca. W tym roku planujemy dwie trasy: pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Zabawy (28 km), natomiast druga bardziej wymagająca do Kościoła Jubileuszowego w Ciężkowicach (43 km). Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 15 marca po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 15. W dniu dzisiejszym, za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza zbiórka do puszek na ekshumację i identyfikację żołnierzy wyklętych organizowana przez uczniów naszego Gimnazjum.
 16. Pan Burmistrz zaprasza wszystkie Panie na spotkanie w Dniu Kobiet, we wtorek do RCKB na godzinę 18.30. w programie m.in. wręczenie statuetek „Siłaczka 2016”. 


28.02.2016 – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.00 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Bezpłatna pomoc psychologa w poniedziałek od 17.00 w sali nad kawiarenką.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, Mszę Świętą i spotkanie we wtorek o godzinie 18.00. Terminy spotkań dla klas pierwszych i drugich na stronie internetowej parafii.
 4. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Program został podany zainteresowany, jest także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po nowennie we czwartek zbiorowa Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 7. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W I piątek miesiąca – msze święte wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 19.45.
 9. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 10. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 11. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Radosławowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 14. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 15. W V niedzielę Wielkiego Postu, 13.03,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Antoni Zieliński, egzorcysta z Koszalina. Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę, 12. 03. Po Mszy Świętej wieczornej „Grupa 25+” zaprasza na spektakl „Tajemnica Eucharystii. Był on wystawiany u nas i w tarnowskiej katedrze. Zapraszamy. Program rekolekcji jest dostępny TUTAJ.
 16. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje o Dniach Skupienia dla małżeństw niesakramentalnych organizowanych w Tarnowie i w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 17. Społeczność Gimnazjum nr 2 w Brzesku oraz Burmistrz Brzeska zapraszają na Apel Pamięci „Droga Krzyżowa Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się 5 marca o godz.16.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku. Patronat nad Projektem objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wstęp wolny. W przyszłą niedzielę, za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza zbiórka do puszek na ekshumację i identyfikację żołnierzy wyklętych organizowana przez uczniów naszego Gimnazjum.
 18. Rodzina Kolpinga i Kolpingiowski Klub Seniora w Brzesku zapraszają członków i sympatyków w dniach 14-16 kwietnia na pielgrzymkę do Gniezna Chodzieży i Poznania na obchody Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Szczegółowe informacje w biurze Stowarzyszenia przy ul. Ogrodowej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz pod nr tel. 14 68 62 302
 19.  Parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje 11 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Jasień – Szczepanów (dystans ok. 40 km). Szczegóły na plakatach.


21.02.2016 – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowo – inwestycyjne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.00 dla dzieci, oraz o 18.40 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła. 
 4. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30.
 2. Przeżywamy Rok Miłosierdzia. Jest to czas szczególnej łaski, zwłaszcza ze względu na tytuł naszej parafii. W każdy czwartek w łączności z nowenną celebrowana jest Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zachęcamy, aby pisać podziękowania i prośby, które będą czytane podczas nowenny. Można je składać do puszki, do których wrzucamy ofiary za gazety. Można też zamawiać intencje na tę Mszę, która jest odprawiana jako Msza Święta zbiorowa. Z pewnością ta modlitwa jest wyjątkowym zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych spraw. Intencje te są wpisywane do specjalnej księgi. 
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 4. Klub Seniora organizuje w dniu 1.03 2016 wyjazd do Solca i Buska Zdroju. Zapisy do dnia 25 lutego w kawiarence lub telefonicznie na nr tel. podany na afiszu w gablocie.
 5. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.14.02.2016 – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.00 dla dzieci, oraz o 18.40 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła. 
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę , a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej oraz adorację Najświętszego Sakramentu do północy. 
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 6. W następną niedzielę, II Wielkiego Postu, ofiara na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, zaś  zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 7. W zakrystii można nabyć baranki i paschaliki rozprowadzane przez CARITAS. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących.
 8. W Wielkim Poście będzie organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 19.02 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej.


07.02.2016 – 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Niedziela – adoracja indywidualna.

Porządek adoracji na poniedziałek i wtorek;

 • 8.00 – 9.00  ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 
 • 9.00 - 10.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi
 
 • 10.00 - 11.00 - ul. Legionów Piłsudskiego, 
 
 • 11.00 - 12.00 - ul. Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa
 
 • 12.00 - 13.00 - Os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4
 
 • 13.00 - 14.00 - Os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9
 
 • 14.00 - 15.00 - ul. Partyzantów, Polna,
 
 • 15.00 - 16.00 – ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 
 • 16.00 - 17.00 - ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta
 
 • 17.00 – 18.00 – adoracja indywidualna
 
 • wspólna modlitwa różańcowa
 
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 3. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas. 
 4. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00. Po nabożeństwie spotkanie par animatorskich w Sali nad kawiarenką.
 5. We czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – światowy dzień chorego. Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z Rodzicami na Mszę świętą wieczorną we czwartek o 18.00.
 7. Przeżywamy Rok Miłosierdzia. Jest to czas szczególnej łaski, zwłaszcza ze względu na tytuł naszej parafii. Dlatego od Wielkiego Postu w każdy czwartek w łączności z nowenną celebrowana będzie Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zachęcamy, aby pisać podziękowania i prośby, które będą czytane podczas nowenny. Można je składać do puszki, do których wrzucamy ofiary za gazety. Można też zamawiać intencje na tę Mszę, która będzie odprawiana jako Msza Święta zbiorowa. Czasami jest potrzeba, aby w miarę szybko odprawić Mszę w jakiejś intencji, będzie więc taka możliwość podczas tej zbiorowej Mszy Wotywnej. Będą one wpisywane do specjalnej księgi. 
 8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.00 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła. 
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W Wielkim Poście będzie organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 19.02 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej.
 13. Z radością informujemy, iż dużym sukcesem zakończył się dla naszej Parafii  ubiegłotygodniowy Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Dzieci,  na co dzień śpiewające w naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei zdobyły w konkursie czołowe miejsca. W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Julia Kuta. W kategorii dzieci starszych,  Madzia Dudek, Hania Gorczyca, Milena Kuta i Gabrysia Gniadek zajęły odpowiednio I, II, III i IV miejsce. Na tym miejscu zauważyć należy także sukces dzieci z naszego Parafialnego Przedszkola, które okazały się najlepsze w swojej kategorii. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy! Więcej szczegółów TUTAJ


31.01.2016 – 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte według porządku półświątecznego: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii. Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory: siostry karmelitanki z Tarnowa, klaryski ze Starego Sącza oraz bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie CARTAS parafialnej we wtorek o 19.00 w kawiarence. 
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00. Terminy spotkań dla klas pierwszych i drugich na stronie internetowej parafii.
 3. Zbiórka ministrantów we czwartek o 16.30.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 5. I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 19.45.
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. Nabożeństwo fatimskie pierwwszosobotnie w sobotę o 17.00.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 
 10. Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei wraz z Zespołem Regionalnym Krakowiacy Ziemi Brzeskiej zaprasza jutro do RCKB na wspólny program artystyczny pt. Z tańcem i śpiewem. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. 
 11. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl Bożonarodzeniowy „Betlejemski dar”. To już ostatnie spektakle o 17.00 w Sali Teatralnej. Szczegóły spektakli na afiszach i na stronie internetowej parafii. 
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Ceny niektórych czasopism uległy zmianie, prosimy zwrócić na to uwagę.
 13. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT lub wypełnić formularz on - line.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty Ś.P. Jerzy Mikołajczyk i Szymon Musiał. Polećmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


24.01.2016 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl Bożonarodzeniowy „Betlejemski dar”. To już ostatnie spektakle o 17.00 w Sali Teatralnej. Szczegóły spektakli na afiszach i na stronie internetowej parafii. 
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Ceny niektórych czasopism uległy zmianie, prosimy zwrócić na to uwagę.
 4. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT lub wypełnić formularz on - line.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Teofil Kłeczek. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


17.01.2016 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach. 
 3. W tym tygodniu w liturgii we wtorek:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. We czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień DziadkaPamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 3. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe. 
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 5. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony parafialnej (www.milosierdzie.brzesko.net.pl), parafialnego tweetera oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Jest otwarta w każdą środę od 16.00 do 20.00. 
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza  na Forum Formacyjne „Dystans czy bliskość”, Temat Forum i konferencje dotyczyć będą budowania i pogłębiania zdrowych relacji: z Panem Bogiem, ze współmałżonkiem, w przyjaźni i we wspólnocie. Spotkanie będzie prowadzić wspólnota „Mocni w Duchu” wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ z Łodzi. Forum odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2016 roku w Tarnowie – Mościcach. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie internetowej www.forum.moscice.pl/zapisy/ lub telefonicznie. Termin zgłoszeń upływa 24 stycznia 2016 roku.
 7. W tym tygodniu skończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii. W pierwszą niedzielę lutego o godz. 10.00 będzie celebrowana msza święta o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, których odwiedziliśmy po kolędzie.
 8. Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym nasza parafia będzie miała szczególne zadanie ugościć ponad tysiąc młodych osób z całego świata. Od członków Parafialnego Komitetu można otrzymać DEKALARACJĘ PRZYJĘCIA MŁODYCH do swoich domów. Można je zostawiać w kościele lub przesłać na adres mailowy Szefa Parafialnego Komitetu Organizacyjnego, Marty Bąk: bak.maarta@gmail.com lub Koordynatora Rejonowego ŚDM – Kraków 2016 ks. Przemysława Podobińskiego: przemekpod7@o2.pl Jeśli ktoś nie otrzymał folderu w czasie kolędy, na stronie parafialnej jest on umieszczony w wersji PDF. Otwórzmy nasze domy dla młodzieży!10.01.2016 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co Prawda szaty liturgiczne są koloru zielonego, ale trwamy zgodnie w tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku w poniedziałek od 17.30.
 4. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Wspólnotową i spotkanie opłatkowe w Sali teatralnej we środę o 18.00
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie we czwartek o 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej kolejny Wieczór Uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Ze względu na kolędę nie będzie możliwości spowiedzi.
 8. W sobotę wspólna modlitwa różańcowa o 17.30 prowadzona przez Róże Różańcowe.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej Koronki i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl Bożonarodzeniowy „Betlejemski dar”. Szczegóły spektakli na afiszach i na stronie internetowej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Porządek kolędy.

10.01 niedziela od 14.00
1,2,3 Jagiełły blok 3 (60)rozpoczęcie w I, III i V klatce,
4,5 ul. Leśna od początku i od końca
11.01 poniedziałek od 16.00
1,2,3,4 – Jagiełły 7 (80) rozpoczęcie w I, III, V i VII klatce,
12.01 wtorek od 16.00
          1,2,3,4 – Jagiełły 8 (80) rozpoczęcie w I, III, V i VII klatce,
13.01 środa od 16.00
          1,2,3,4, - Jagiełły 9 (85) rozpoczęcie w I, III, V i VII klatce,
14.01 czwartek od 16.00
          1,2,3,4 -  Jagiełły 6 (80) rozpoczęcie w I, III, V i VII klatce,
15.01 piątek od 16.00
          1,2,3,4  Jagiełły 4 (60) rozpoczęcie w I,, II, III i IV klatce, potem do kl. V i VI
16.01 sobota od 9.00
1,2 – Jagiełły 5 (60) rozpoczęcie w I, IV klatce,


3.01.2016 - 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Trwamy w radości płynącej z Narodzenia Pańskiego. Niech ona ożywia naszą  wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość, byśmy byli świadkami Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o 17.00 zaśpiewa  chór katedralny Pueri Catntores Tanovienses, a o 18.00 odbędzie się koncert kolęd.
 3. Dyżur psychologa w poniedziałek od 18.00.
 4. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej NSPJ we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 5. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Na porannej mszy i na sumie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na misje, podobnie jak ofiara na tacę.
 6. Zapraszamy w tym dniu do wzięcia udziału w IV Brzeskim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o 13.00 na placu Kazimierza Wielkiego. Szczegóły na plakatach.
 7. W I czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00.
 9. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w sobotę o 17.30. O poprowadzenie modlitwy prosimy Róże Różańcowe.
 10. Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego  – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 14.  Bardzo dziękujemy za dwie ofiary przekazane na konto parafialne. Niech Pan Bóg wynagradza Wasze dobre serce.
 15. Porządek kolędy na najbliższy czas.
3.01 niedziela od 14.00
1. Grottgera i Malczewskiego – 1 kapłan (10+7) od Grottgera według numerów
2 - 3.Legionów Piłsudskiego blok 40A (45) rozpoczęcie w I i III klatce
4.01 poniedziałek od 16.00
1-2. Wyspiańskiego 2 kapłanów (30) Od początku i od końca według numerów
3-4. Legionów Piłsudskiego blok 40B (45) rozpoczęcie w I i III klatce
5.01 wtorek od 16.00
1-2. Partyzantów Blok 5 (39)rozpoczęcie w I i III klatce
3-4. Partyzantów blok 7 (39)rozpoczęcie w I i III klatce
6.01. środa od 14.00
1,2,3 – Partyzantów blok 24 (73)rozpoczęcie w I, II i III klatce, potem wszyscy księża w IV kl.
7.01 – czwartek od 16.00
1,2,3 - Partyzantów blok 10 (55)rozpoczęcie w I, II i III klatce, potem wszyscy księża w IV kl.  
4. ul Partyzantów blok Villa Nova
8.01 – piątek od 16.00
1,2 -  Partyzantów blok 9 (40) rozpoczęcie w I i III klatce,  
3-4 - Nowy blok przy ul. Królowej Jadwigi od początku i od końca według numerów
9.01 sobota od 9.00
1. Królowej Jadwigi, Jagiełły Domy prywatne – 1 kapłan (20+3) rozpoczęcie od świateł
2. Ul. Legionów Piłsudskiego domy prywatne i Partyzantów domy prywatne – 1 kapłan (19+8) rozpoczęcie od strony ul. Brzezowieckiej
3,4 – ul. Jagiełły blok 2 (60) rozpoczęcie w I i IV klatce.
5. ul Jagiełły 1 (40) rozpoczęcie w I klatce,
10.01 niedziela od 14.00
1,2,3 Jagiełły blok 3 (60)rozpoczęcie w I, III i V klatce,
4,5 ul. Leśna od początku i od końca
11.01 poniedziałek od 16.00
1,2,3,4 – Jagiełły 7 (80) rozpoczęcie w I, III, V i VII klatce,
         
 1.  Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunem na cykl warsztatów artystycznych pt. Rodzinna Twórczomania. Zajęcia odbywać się będą w czwartki o godz. 16.00 począwszy od 21 stycznia. Zapisy w MOK-u. Szczegółowe informacje na plakatach.
 2.  Zarząd Rodziny Kolpinga zaprasza wszystkich członków i sympatyków naszego stowarzyszenia na spotkanie opłatkowe w dniu 7 stycznia t.j. czwartek o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Ogrodowej".
 3.  W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do Pana ś.p. Janina Turalska. Polećmy Jej duszę nieśmiertelną i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.