social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

Nabożeństwa Różańcowe w Październiku

1.10. 2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczyna się  październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie wcześniej, bo o 17.15 aby wieczorna Eucharystia mogą zacząć się punktualnie, a w niedziele o 18.00. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu. W ramach modlitewnej Sztafety Różańcowej w tym tygodniu polecamy mieszkańców rejonu 3 z ulic: Brzezowieckiej, Legionów Piłsudskiego blok 40a, 40b oraz z domów prywatnych, a także Partyzantów – domy prywatne
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święci Aniołowie Stróżowie
w poniedziałek

 Najświętsza Maryja Panna Różańcowa
w sobotę
Matkę Bożą Różańcową;


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Biskupowi Arturowi Ważnemu składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
 
 1. Zapraszamy na kolejny Apel Maryjny we środę o 20.30. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą lampiony. Można będzie je także nabyć przy wejściu do kościoła od strony plebanii.
 2. We czwartek nasza parafia przeżywać będzie mały odpust ku czci św. Faustyny. Wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Dziekan Józef Drabik który z racji 30. Rocznicy erygowania naszej parafii wprowadzi do kościoła relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty, która w praktyce żyła orędziem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas tego niecodziennego, ważnego dla naszej wspólnoty wydarzenia.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 5. W pierwszy piątek msze święte wotywne o Sercu Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 6. Msza święta dla młodzieży w piątek o 20.00.
 7. Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o 8.00.
 8. Wyjazd do chorych w sobotę od 8.30.
 9. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw, we czwartek od 17.00 i w piątek od 15.00 i od 17.00. W tych dniach kancelaria nieczynna. Nie zostawiajmy spowiedzi na piątek, gdyż wtedy są duże kolejki. Postarajmy się skorzystać z sakramentu pokuty wcześniej podczas nabożeństw.
 10. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W następną niedzielę w Mielcu odbędzie się diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie go Msza święta celebrowania przez ks. Biskupa ordynariusza w parafii matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12.00. Poradnia Rodzinna i Akcja Katolicka organizują autokar. Zapraszamy wszystkich małżonków, zwłaszcza Zabieganych z domu Tobiasza i Sary. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w zakrystii do piątku włącznie. Koszt 30 zł. od osoby.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. W bazylice Matki Bożej Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakacie - kliknij TUTAJ.

Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: