social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

26.04.2015 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
 2. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swoje święto.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Od środy przez tydzień będziemy gościć w naszej parafii O. Robbina Camembę z Kairu. Przyjmijmy go serdecznie i wesprzyjmy naszymi modlitwami. Będzie możliwość zamówienie intencji mszalnych, które O. Robbin odprawi w Kairze.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta: we środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek podczas nabożeństw. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 5. W I piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 6. W piątek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe. Będą odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci, które każdego dnia będą otrzymywać naklejki Matką Bożą z Guadalupe. Zachęcam też, aby pozostać na Mszy świętej, która będzie się rozpoczynać bezpośrednio po majówce. Nie zapominajmy o tradycji śpiewania majówek przy figurach Matki Bożej. Zachęcam, aby je udekorować.
 7. Ksiądz biskup udzielił na ten piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Msze Święte według porządku półświatecznego: o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. o 17.30 nabożeństwo majowe. W tym dniu przypada Święto Flagi Polskiej, dlatego zachęcamy, aby udekorować swoje domy.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii.
 10. Klub Seniora organizuje we wtorek 12 maja wyjazd do źródeł termalnych siarkowych w Solcu Zdroju. Spotkanie organizacyjne we środę o 19.00 w kawiarence.
 11. Odnowa w Duchu Świętym organizuje 16 maja wyjazd na Jubileuszowe XX ogólnopolskie Czuwanie Odnowy Charyzmatycznej na Jasnej Górze. Zapisy u ks. Zbigniewa lub w poniedziałek na spotkaniu grupy.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy obejrzeli spektakl „Przed sklepem jubilera” wystawiony przez Grupę 25+. Nie wszyscy mogli wejść, bo sala teatralna okazała się za mała i trzeba będzie pomyśleć o jej rozbudowie. Spektakl będzie jeszcze wystawiony w RCKB w niedzielę, 14 czerwca o 19.00. Już dzisiaj zapraszamy.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Czesława Szydek. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.