social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

1.02.2015 - IV niedziela zwykła, Ofiarowanie Pańskie
 1. Jutro obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte według porządku półświątecznego: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii. Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory: siostry karmelitanki z Tarnowa, klaryski ze Starego Sącza oraz bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk. W tym dniu przypada także 40 rocznica konsekracji ks. Biskupa Władysława Bobowskiego. Pamiętajmy i o Nim w modlitwie.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gardła; we czwartek św. Agaty, dziewicy i męczennicy – poświęcenie chleba i wody; w piątek św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. Bezpłatna pomoc psychologa w sprawach uzależnień i współuzależnień, zwłaszcza bulimii i anoreksji, we wtorek, 3 lutego od 17.00. Warto zerknąć na informacje w gablocie dotyczące uzależnienia od hazardu.
 4. Spotkanie CARTAS parafialnej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 6. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 20.00.
 8. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 9. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 10. Następna niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe w parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wstępne deklaracje przyjęcia do swoich domów młodzieży podczas Światowych Dni Młodych w 2016 roku. Złożono około 40 deklaracji. Gdyby jeszcze ktoś chciał taką deklarację złożyć, można to zrobić w zakrystii do końca lutego.
 12. Caritas parafialna organizuje wyjazd na zimowisko. Szczegóły na plakacie.
 13. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 14. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 15. Dziś o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Jadownikach wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei. Serdecznie zapraszamy na to pożegnanie kolędowania w obecnym okresie. Szczegóły na plakatach.