social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

27.07.2014 – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ten tydzień będzie dla naszej parafii bardzo szczególny. W sobotę i w niedzielę przeżywać będziemy Nawiedzenie kopii Obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik.
 2. Trwa duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, aby wziąć w niej udział. Wstąpmy do kościoła choć na chwilę między 15.00 a 16.00 aby prosić o owoce peregrynacji. Codziennie o 17.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 3. We środę rozpoczniemy Rekolekcje, które będzie głosił O. Kazimierz Maria Lorek, prowincjał O. Barnabitów, proboszcz parafii św. Antoniego Marii Zaccharii w Warszawie. Nauki codziennie o 7.00 i 18.00. We środę po mszach świętych nauka stanowa dla małżonków. W piątek nauka dla chorych o 9.30; dla dzieci o 16.00 i dla młodzieży o 19.30.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o owoce peregrynacji.
 5. Spowiedź święta we środę i we czwartek od 17.00, w piątek od 8.30 do 9.30, od 14.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. Od środy do soboty nie ma mszy o 6.30.
 6. Ofiara na tacę w piątek jest przeznaczona na cele rekolekcyjne.
 7. Z racji trwającej w dekanacie Peregrynacji i rekolekcji Parafialnych w tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W razie pilnej potrzeby można się kontaktować po mszach świętych.
 8. Spotkanie ministrantów w czwartek o 16.30, a lektorów w czwartek po wieczornej mszy św. - ok. 18.45. Obecność obowiązkowa ze względu na przygotowanie uroczystości peregrynacji. 
 9. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 10. Wyjazd do chorych w sobotę po porannej Mszy świętej.
 11.  Zapraszamy wszystkich parafian na powitanie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Modlitewne oczekiwanie rozpoczniemy w sobotę o 16.30. O 17.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Władysława Bobowskiego o owoce peregrynacji. O 20.00 Różaniec Fatimski i nabożeństwo I sobotnie. O 22.00 Msza o powołania kapłańskie i świętość życia kapłańskiego celebrowana przez księży Rodaków i byłych Wikariuszy. O północy Msza w intencji Młodzieży.
 12. W nocy z soboty na niedzielę czuwanie modlitewne:
 • 1.00 – Czuwanie modlitewne młodzieży – Grupa Teatralna oraz  mieszkańcy ulic:  Bocznej, Brzezowieckiej, Czarnowiejska, Garbarskiej, Grottgera, Jana Pawła II, Jasnej, Jaśminowej, Jodłowskiej, Kościuszki;
 • 2.00 – Odnowa w Duchu Świętym oraz  mieszkańcy ulic: Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi, Legionów Piłsudskiego;
 • 3.00 – Kręgi Rodzin Domowego Kościoła oraz mieszkańcy ulic: Leśnej, Łąkowej, Makowej, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowej
 • 4.00 – Straż Honorowa NSPJ oraz mieszkańcy ulic: Os. Jagiełły;
 • 5.00 – Akcja Katolicka i Caritas oraz mieszkańcy ulic: Poprzecznej, Różanej, Słonecznej, Spokojnej, Szczepanowskiej, Topolowej, Wiejskiej, Wrzosowej, Wyspiańskiego, Zacisza, Zamkniętej;
 • 6.00 – Czuwanie modlitewne w ciszy;
 • 6.30 – Godzinki o NP. NMP.
 
 1. W Niedzielę:
 • 7.00 - Msza święta W INT. GRUP DZIAŁAJĄCYCH W PARAFII o odwagę do dawania świadectwa o Jezusie.
 • 8.30 - Msza św. W INT. MAŁŻEŃSTW I RODZIN Z NASZEJ PARAFII szczególnie tych przeżywających trudności.
 • 10.00 - Msza św. W INT. CHORYCH
 • 11.30 - Msza św. W INT. DZIECI
Po mszy adoracja dla dzieci – Ziarenka Nadziei i Przedszkole

Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem zawierzenia.

12.30 – 14.30 - Czuwanie modlitewne w ciszy
 
14.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego Z ODCZYTANIEM PRÓŚB i PODZIĘKOWAŃ wpianych do Księgi Nawiedzenia.
 

PROGRAM REKOLEKCJI I PEREGRYNACJI DOSTĘPNY NA:

 
 1. Poświęcenie obrazów i pamiątek peregrynacji na każdej Mszy Świętej. W zakrystii można nabyć książkę „Drogowskazy do świętości Jana Pawła II”  w cenie 7 zł. oraz obrazy do dekoracji okien w cenie 2 zł. więcej pamiątek w punkcie CARITAS.
 2. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz, nad którym objął patronat Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Wójt Gminy Skrzyszów, odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30.
 3. Urząd Miejski informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Pan Burmistrz informuje o możliwości otrzymania wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ w ramach projektu „Pierwszy dzwonek”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


20.07.2014 – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele remontowe. Dziękujemy też za dwie ofiary indywidualne.
 2. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i niedzielę sierpnia. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji w gablotach na zewnątrz kościoła i na stronie internetowej. Można zabrać także ulotki z programem peregrynacji. Od czwartku rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do Miłosierdzia Bożego, która – oprócz rekolekcji – ma nas przygotować na przeżywanie tego wielkiego wydarzenia. Nowenna w dni powszednie o 17.30 a w nie dzielę o 15.00. Również w tych dniach koronka o 15.00 będzie odmawiana podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby skorzystać z tego źródła łaski. Jezus czeka na każdego z nas. Są wakacje, więcej wolnego czasu. Odwiedźmy Jezusa w kościele chociaż na chwilę, aby modlić się o owoce peregrynacji.
 3.  W punkcie CARITAS można nabyć obrazy z Jezusem Miłosiernym jako pamiątką peregrynacji.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Marię Magdalenę; we środę św. Brygidę zakonnicę, patronkę Europy; we czwartek św. Kingę dziewicę, drugorzędna patronkę naszej Diecezji; we piątek św. Jakuba Apostoła, patrona naszego miasta; w sobotę św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Krzysztofowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. W piątek wspominamy także św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej. Główne uroczystości w parafii św. Jakuba – szczegóły na plakacie. Poświęcenie pojazdów także w następną niedzielę.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej Parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Przemysław i ks. Radosław, dlatego prosimy, aby nasi parafianie zapisywali się u nas. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.


13.07.2014 - 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w środę Njaśw. Maryję Mannę z Góry Karmel, w piątek św . Szymona z Lipnicy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Bezpłatne wsparcie psychologa dla osób uzależnionych i ich rodzin w czwartek od godz. 17.00 w sali nad kawiarenką Makarios. 
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. 
 7. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i I niedzielę sierpnia. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji w gablotach na zewnątrz kościoła i na stronie internetowe. 
 8.  W punkcie CARITAS można nabyć obrazy z Jezusem Miłosiernym.
 9. Dzisiaj po mszy św. o 11.30  w naszej parafii wystąpią artyści z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.
 10. Dzisiaj po mszy św. Caritas z parafii MB Częstochowskiej rozprowadza ciasto jako kwesta na cele charytatywne. 


6.07.2014 - 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00 a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. W czasie wyjazdów urlopowych, jak i w naszej parafii, pamiętajmy o odświętnym stroju, który wyraża kulturę osobistą i nasz szacunek do świętego miejsca. 
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek św. Benedykta, opata, patrona Europy; w sobotę św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Codziennie o 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje. 
 5. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe. Elewacja zachodnia jest już ukończona, pozostał jeszcze front kościoła. Dziękujemy za każde wsparcie i polecajmy to dzieło w modlitwie.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Idzie dwóch księży z naszej parafii: ks. Przemysław i ks. Radosław. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 8. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i I niedzielę sierpnia. Do przeżycia tych odwiedzin przygotują nas Rekolekcje parafialne, które w dniach 30.07 – 1.08.2014 wygłosi O. Kazimierz Maria Lorek, prowincjał O.O. Barnabitów, który jest proboszczem w par. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie.  Postarajmy się duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Miłosiernym. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji dostępny TUTAJ.
 9.  W punkcie CARITAS i w zakrystii można nabyć obrazy rozprowadzane przez nasze diecezjalne wydawnictwo Biblos, będące pamiątką tego wydarzenia. Obrazy są w różnych ramach i w różnych formatach. Ceny od 7 do 65 złotych. Zachęcamy do zakupu.