social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

26.03.2023 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci i starszych, oraz o 18.45 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Spotkanie organizacyjne osób zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy w poniedziałek o 16.00 w kawiarence parafialnej. Zwolniły się dwa miejsca na wiosenny wyjazd do Sianożęt.
 3. W piątek o 15.30 młodzież z kl. VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Artura Ważnego. Z tego względu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i Mszy świętej wotywnej, a jedynie o 15.00 w kaplicy odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby młodzież przybyła do Kościoła na godz. 15.00.
 4. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania we czwartek. Zapraszamy młodzież na 16.45 na nabożeństwo pokutne, a potem do spowiedzi.
 5. Kancelaria parafialna w czwartek i piątek ze względu na Bierzmowanie będzie nieczynna.
 6. W I sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Matce Bożej i Nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 7. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 7.30. Chorych, których nie odwiedzamy z posługą w I sobotę proszę zgłaszać w zakrystii.
 8. Młodzież z brzeskich parafii zaprasza wszystkich wiernych na procesję BRZESKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ jako przygotowanie do ŚDM w Lizbonie w sobotę przed niedzielą palmową. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w sanktuarium św. Jakuba, a zakończenie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze.
 9. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpocznie się o 11.20 przy ołtarzu polowym. Po Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu palm. Do jutra można przynosić palmy na Konkurs. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii - kliknij TUTAJ.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
 11. W tym dniu młodzież działająca w grupach przy naszej parafii, będzie przeprowadzać kiermasz domowych ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność tych grup oraz na letni wypoczynek. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w to dzieło jak i tym, którzy je wspierać będą.
 12. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek.
 13. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 14. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 15. Jak każdego roku przed ołtarzem stanęło drzewko z pisankami, na których są numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można zabrać pisankę i pomóc potrzebującym. Paczki prosimy składać do końca tygodnia w kawiarence parafialnej. Czynna jest codziennie od 14.00 do 19.00.
 16. Parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu, zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie 31 marca Mszą św. o godz.19.00. W tym roku organizatorzy przygotowali sześć tras. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 17. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Marian Bigaj. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze intencje Bożemu Miłosierdziu. 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: