social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


 

18.03.2018 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi PannyDzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.

Głosi je ks. dr Adam Nita,
proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie.

 • Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży.
 • Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00.
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków.
 • We środę o 10.00 Msza Święta dla chorych.
 • Zakończenie rekolekcji we środę. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 • W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30.
 • Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej.
 
 1. Wielkopostna spowiedź parafialna będzie w Wielki Poniedziałek w godzinach:
 • 10.00 – 12.00;
 • 15.00 – 17.00;
 • 17.30 – 19.00.

Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej, aby to był święty czas.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek od 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

w poniedziałek
św. Józefa, Oblubieńca  NMP.
 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Prałatowi Józefowi składamy najlepsze życzenia.
 
 1. Zbiórka:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się we wtorek (20 marca) o 19.00 w  kościele. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą świętą w piątek o godzinie 20.00, po czym uczestnicy wyruszą na wybrane trasy:
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 zapraszamy w środę na Mszę świętą i spotkanie o godz. 18.00.
 2. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami przed mszą Świętą o godz. 11.30. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym, tam poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po mszy konkurs palm. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 3. Grupa Teatralna GT z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza w Niedzielę Palmową 25.03.2018. o godz. 20.30 do Kościoła na autorski montaż słowno–muzyczny z tekstami Agaty Podłęckiej pt. „Łza”
 4.  Składka w niedzielę palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jak jałmużna postna. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za grzechy przeciwko postowi piątkowemu.
 5.  Wokół nas żyją ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a wierzymy, że w naszej Rodzinie Parafialnej jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi drzewko z pisankami. Są na nich numery rodzin potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby chętne, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty (24 marca 2018 r) w kawiarence.
 6.  Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą  w Wielką Środę (28.03.2018) w godzinach od 13.00 do 16.00.
 7. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
 8.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.  Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej,
 Gazetka Parafialna - Dwumiesięcznik PArafialny
 
 1. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na II Brzeską  Drogę Krzyżową organizowaną przez trzy brzeskie parafie.  Rozpocznie się 28 marca2018 r. o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie, przejdzie pod krzyż misyjny przed kościołem Miłosierdzia Bożego i zakończy się  przed kościołem św. Jakuba. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku  przypomina, że trwa rekrutacja  na nowy rok szkolny 2018/2019do klas pierwszych w tym klasy integracyjnej oraz do oddziałów przedszkolnych 3,4,5 i 6 latków w tym zerówki integracyjnej. Zasady przyjęć są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 3. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września 2018 roku oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca również rodziców dzieci starszych, tj. tych, które kończą klasę 3, 4, 5 i 6 do rozważenia możliwości kontynuowania nauki w tejże placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca 2018r. na godzinę 17.00. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.

 

11.03.2018 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy świętej wieczornej.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 w środę na mszy świętej o godz. 18.00.
 4. Klub Seniora z naszej parafii zaprasza wszystkich rencistów, emerytów i osoby lubiące czynnie spędzać wolny czas do kawiarenki parafialnej na spotkanie organizacyjne we środę po wieczornej mszy świętej.
 5. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Będzie je głosił ks. Tomasz Jamróz. Program został podany zainteresowany, jest także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcji.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo połączone z Drogą Krzyżową i Wieczorem Uwielbienia, który poprowadzą małżeństwa z naszej parafii, potem adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi. Po zakończonym uwielbieniu zapraszamy do kawiarenki na „Spotkanie Małżeńskie”.
 7. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. W następną niedzielę ukaże się kolejny numer naszej parafialnej gazetki. Zachęcamy do zakupu i do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Zbigniewowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 10. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 11. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 12. W V niedzielę Wielkiego Postu, 18.03,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 13. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 23 na 24 marca. Zapisy na stronie internetowej lub na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 20 marca o 19.00 w naszym kościele. Więcej szczegółów na plakatach i stronie facebookowej.
 14. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje o Dniach Skupienia dla związków niesakramentalnych organizowanych w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15. Parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje 16 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową.  Szczegóły na plakatach.
 16. Parafia św. Jakuba organizuje samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach 18-27 września. Zapisy do końca marca. Szczegóły i program w kancelarii parafii św. Jakuba.
 17. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku  przypomina, że trwa rekrutacja  na nowy rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych w tym klasy integracyjnej oraz do oddziałów przedszkolnych 3,4,5 i 6 latków w tym zerówki integracyjnej. Zasady przyjęć są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 18. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września 2018 roku oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca również rodziców dzieci starszych, tj. tych, które kończą klasę 3, 4, 5 i 6 do rozważenia możliwości kontynuowania nauki w tejże placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca 2018r. na godzinę 17.00. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 19. Zespół Regionalny „KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ” zaprasza na koncert z okazji 50 – lecia istnienia. 18 marca o 17.00 w RCKB. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 20. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na spotkanie we wtorek, 20 marca o 18.00 w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie jest skierowane do wszystkich, którzy podjęli się prowadzenia własnej firmy i kierowania ludźmi. Tematem spotkania jest „Co miesiąc na rękę, czyli o wynagrodzeniach.”4.03.2018 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Będzie je głosił ks. Radosław Olejarz. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
 2. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. drugich gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę świętą o godzinie 18.00 i spotkanie formacyjne. 
 4. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 5. Osoby zapisane na wrześniowy wypoczynek nad morzem, organizowany przez Klub Seniora zapraszamy do kawiarenki parafialnej we czwartek 8 marca na godz.17.00 Klub Seniora organizuje też w dniu 5 kwietnia wyjazd do Teatru im Solskiego w Tarnowie na sztukę Poskromnienie złośnicy. Zapisy w kawiarence parafialnej do 21 marca. Cena biletu 25 zł.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo i spotkanie we czwartek o 18.00. Prosimy, aby przynieść książki z rysunkami dzieci.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Drodze Krzyżowej o 19.15.
 8. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary indywidualne złożona na cele parafialne. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 10. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez CARITAS. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących. Można też nabyć książkę o sakramencie pokuty „Ale Ty udzielasz przebaczenia”, wydaną przez Papieską radę d.s. krzewienia Nowej Ewangelizacji. Cena to 15 zł
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 5 – 12 września. Chcemy przywieźć relikwie z Golgoty, aby uroczyście odprawić Drogę Krzyżową w Święto Podwyższenia Krzyża 14 września. Koszt to 800$ i 800 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 12. Rozpoczęła się rekrutacja dzieci do naszego parafialnego przedszkola. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą być przyjęte dzieci od  3 do 6 lat, dzieci 2,5 - letnie  jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Rodzice zainteresowani zapisem dziecka   zobowiązani są do złożenia karty zgłoszenia oraz innych dokumentów  do 16 marca. Szczegółowe informacje o rekrutacji  a także wzory dokumentów  znajdują się na parafialnej i przedszkolnej stronie internetowej. 
Rekrutacja - Przedszkole Faustyny - Zapisy
 
 1. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w dniach 11-13.03 w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 2. Rodzina Kolpinga zaprasza chętnych i potrzebujących do przeszkolenia w zakresie obsługi urządzeń fiskalnych, pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Informacje i zapisy na kursy w biurze Kolpinga  przy pl. Św. Jakuba - Dom Katechetyczny 1 piętro lub telefonicznie 14 68 62 302
 

 

25.02.2018 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 2. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź święta od godz. 17.00:
 • we środę dla dzieci i młodzieży,
 • we czwartek dla starszych.
Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.

W tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
 1. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorną nowennę zapraszamy zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jest to dzień modlitw o powołania.
 2. W I piątek:
 • msze wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00, 18.00.
 • Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 • Adoracja dla młodzieży i możliwość spowiedzi w pierwszy piątek o godz. 19.45, a po niej Msza Święta o 20.15.
 
 1. W sobotę na godzinę 16.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej na spotkania formacyjne, potem o 16.30 Msza Święta o Maryi Niepokalanej i o 17.00 Nabożeństwo Fatimskie - pierwwszosobotnie. Zapraszamy.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 3. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w dniach 11-13.03 w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 4. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 5. "...JA NIE MOGŁEM INACZEJ ŻYĆ" - oficjalny plakat informacyjnyBurmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Grupa Historyczna Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy! z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zapraszają na spektakl o podpułkowniku Łukaszu Cieplińskim ps. „Pług” pt. „...JA NIE MOGŁEM INACZEJ ŻYĆ” w dniu 3 marca (sobota) o godz. 17.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego  w Brzesku. WSTĘP WOLNY!
Jednocześnie Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zwraca się do mieszkańców  o wywieszenie  flag  1 Marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obydwa wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018.
 
 1. Zapraszamy małżeństwa do udziału w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Johna Bashoborę we Wrocławiu w czerwcu tego roku. Szczegóły TUTAJ.
 2. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zofia Mardoń. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

 

18.02.2018 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z czwartkową nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 6. W następną niedzielę, II Wielkiego Postu, przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 7. Klub Seniora naszej parafii zaprasza osoby zapisane na pielgrzymkę do Wilna w kwietniu na spotkanie we środę 21 lutego na godz. 17.00 do Kawiarenki parafialnej. Na spotkaniu zbierana będzie druga rata wpłaty gotówkowej w kwocie 270 zł.
 8. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
 9. Zapraszamy młodzież męską na rekolekcje RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w Krynicy Zdroju w dniach 11-13.03. Szczegóły na plakatach.
 10. Pan Burmistrz informuje o otwarciu Dziennego Domu „SENIOR +” szczegóły na tablicy ogłoszeń.


 

11.02.2018 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęliśmy ferie. Niech ten czas wypoczynku zaowocuje wzmocnieniem sił fizycznych i duchowych oraz pogłębieniem więzi w rodzinie i z Panem Bogiem.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu.
Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej.
Z półgodzinną pobożną adoracją Najświętszego Sakramentu związany jest odpust zupełny.
 
Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

NIEDZIELA (11 lutego) – adoracja indywidualna

PONIEDZIAŁEK i WTOREK (12 i 13 lutego) adoracja według poniższego harmonogramu:
 
 • 08.00 - 09.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 • 09.00 - 10.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 10.00 - 11.00 - ul. Legionów Piłsudskiego,
 • 11.00 - 12.00 - ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa
 • 12.00 - 13.00 - os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4
 • 13.00 - 14.00 - os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9
 • 14.00 - 15.00 - ul. Partyzantów, Polna,
 • 15.00 - 16.00 - ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 16.00 - 17.00 - ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta
 • 17.00 - 17.30 - adoracja indywidualna
 • 17.30 - 18:00 - wspólna modlitwa różańcowa
   
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. We środę przypada Popielec.
 • Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00 • 8.30 • 10.00 • 15.30 • 18.00.
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do sytości), natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. W liturgii wspominamy:
Błogosławiony Michał Sopoćko, prezbiter
we czwartek
bł. Michała Sopoćkę, prezbitera. Po każdej mszy świętej ucałowanie jego relikwii.

 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:  
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Jak w każdy III  piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Na nabożeństwo wieczorne, które rozpoczniemy mszą świętą sprawowaną w intencji małżeństw i rodzin oraz drogą krzyżową zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które uczestniczyły w zakończonej I edycji Spotkań Dla Zabieganych. Podczas nabożeństwa prowadzonego przez rodziny zawierzymy Jezusowi wszystkie małżeństwa i rodziny, aby On mógł w nich królować. Ze względu na ferie nie będzie możliwości spowiedzi.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę ofiara na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.


 

 

4.02.2018 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święta Agata, dziewica i męczennica
w poniedziałek
św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po każdej mszy świętej poświęcenie chleba i wody;

 
Święci męczennicy Paweł Miki i Towarzysze
we wtorek
Święta Scholastyka, dziewica
w sobotę
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • a lektorów po mszy wieczornej.
 
 1. Nowenna ku czci św. Brata Alberta połączona z ucałowaniem Jego relikwii we wtorek o 17.30.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. drugich gimnazjum zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 4. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 5. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele parafialne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 9. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” dzisiaj o 17.00 w Sali teatralnej, a 10 lutego w sobotę o 18.00 w RCKB.
 10. Z radością informujemy, iż dużym sukcesem zakończył się dla naszej Parafii ubiegłotygodniowy Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Grand PRIX konkursu zdobył zespół Serduszka Faustynki z naszego Parafialnego Przedszkola. W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi okazały się także dzieci, na co dzień śpiewającej w naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei. W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła Martyna Mendel. W kategorii dzieci starszych zwycięski okazał się duet Anna Janas-Kinga Gicala. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!
 11. Od poniedziałku do czwartku polscy egzorcyści spotykają się na swojej corocznej konferencji. Prosimy o modlitwę w ich intencji, oraz za wszystkich dręczonych przez złego ducha.

 


 

28.01.2018 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa w naszej parafii Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w kopii łagiewnickiego obrazu.
Obraz Jezusa Miłosiernego - JEZU UFAM TOBIEAKTUALNIE:
 
 • jeden obraz jest w bloku 24 przy ul. Partyzantów,
 • drugi w bloku 4 na os. Jagiełły,
 • a trzeci na ulicy Wiejskiej.


Zainteresujmy się i porozummy z sąsiadami, aby każdy mógł gościć w swoim domu Jezusa Miłosiernego. Podczas wizyty duszpasterskiej wiele osób zwracało uwagę, że trudno było dowiedzieć się, gdzie jest obraz. Zadbajmy o tę informację między najbliższymi sąsiadami. Na stolikach z gazetami są ulotki z programem nawiedzenia. Można go też znaleźć na stronie internetowej.
 
 1. Dzisiaj po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do Sali teatralnej..
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź święta od godz. 17.00:
 
 • we środę dla dzieci i młodzieży,
 • we czwartek dla starszych.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 
 1. W pierwszy czwartek miesiąca:
 
 1. W pierwszy piątek miesiąca wypada Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 • Msze święte według porządku półświątecznego: 6.30 w kaplicy i w kościele o 7.00; 8.30; 10.00, 16.00 i 18.00.
 • Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic.
 • Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii.
 • Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 • Z racji I piątku adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 
 1. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi. Ks. Zbigniew od godz. 9.00
 2. W sobotę na godzinę 16.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej. W maju 2014 gościliśmy w naszej parafii brata Maksymiliana Lesława Jaworskiego, animatora krajowego Rycerstwa Niepokalanej. Wiele osób zapisało się wówczas do Rycerstwa.
Chcielibyśmy aby ta wspólnota zaistniała bardziej aktywnie w naszej parafii. Dlatego:
 
 • w każdą I sobotę o 16.00 będą spotkania formacyjne,
 • potem o 16.30 Msza Święta o Maryi Niepokalanej
 • i o 17.00 nabożeństwo fatimskie pierwwszosobotnie.

Zapraszamy.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej. To już ostatni spektakl.
 3. "Z tańcem i śpiewem" - afiszZiarenka NadzieiKrakowiacy Ziemi Brzeskiej i Grupa Dziecięca Krakowiaczek serdecznie zapraszają na wspólny program artystyczny pt. "Z tańcem i śpiewem".
Początek jutro o godz. 18.00 w RCKB.

Wstęp wolny.


 
 1. "Dom otwarty" - plakatGRUPA 25+ zaprasza na spektakl:
„Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych”
 
 • w następną niedzielę o 17.00 w Sali teatralnej,
 • 10 lutego w sobotę o 18.00 w RCKB
 
 1. W następną niedzielę będziemy gościć u nas znany nam już kwartet wokalny „Wyszywanka” z Tarnopola. Zaśpiewają podczas każdej mszy świętej.
 2. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 3. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii. Msza Święta w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy podczas kolędy będzie w następną niedzielę o 11.30. 

21.01.2018 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 
Święty Franciszek Salezy
we środę
św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła;


 
św. Paweł Apostoł
we czwartek
święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;


 
św. Tymoteusz i św. Tytus
w piątek
św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

W piątek przypada także 4 rocznica sakry biskupiej ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 
 1. Trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w poniedziałek o godz.17.30 na wspólne kolędowanie i adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 6 zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 4. W piątek kandydaci do bierzmowania z kl. trzecich gimnazjum rozpoczynają rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dniach, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 6. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 7. W następną niedzielę po mszy świętej wieczornej, w kawiarence, odbędzie się spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację lub wziąć udział w tej formie modlitwy w czasie Wielkiego Postu.
 8. Dziękujemy za ofiarę złożoną na cele parafialne oraz za kolejne wotum do gabloty.
 9. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 18.00 w RCKB, a za tydzień o 17.00 w Sali Teatralnej.
 10. GRUPA 25+ zaprasza na misterium Tajemnica Eucharystii dzisiaj o 18.00 w kościele w Jadownikach.
 11. Nasz parafialny chór GAUDIUM zaprasza na koncert w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni.
 12. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

 

 

14.01.2018 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
 
św. Antoni, opat
we środę
św. Antoniego, opata

 
św. Józef Sebastian Pleczar
w sobotę
św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Od czwartku 18 do 25 stycznia rozpoczniemy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Modlimy się za rodziny, które w danym tygodniu przeżywają w swych domach nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w obrazie JEZU UFAM TOBIE.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 Zapraszamy w środę na Mszę świętą o godz. 18.00 i na spotkanie.
 4. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Nabożeństwo poprowadzi ks. Sylwester i grupa „Miłosierni”, dlatego zapraszamy młodzież a zwłaszcza tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. To będzie ich spotkanie formacyjne w ramach tego przygotowania. Nie będzie możliwości spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dniach, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszych „Spotkaniach dla Zabieganych”.
 8. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej, a za tydzień w RCKB o 18.00.
 9. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na VII Forum Formacyjne: „Kim jesteś? Odkryć kobiecość. Odnaleźć męskość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2018 roku w Tarnowie. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.forum.moscice.pl.
 

 

7.01.2018 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę świętą wieczorną i na spotkanie. 
 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową w środę o godz. 18.00. Po Mszy Św. na spotkanie opłatkowe w sali teatralnej.
 6. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Wilna w kwietniu zapraszamy we czwartek na godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej Na spotkaniu zbierane będą przedpłaty w wysokości 200 zł
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii. Zapraszamy na to spotkanie także byłych członków Rady.
 9. Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe w sobotę 13.01.2018. Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy koronką o godz. 15.00 w kaplicy.
 10. W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Msza Święta w intencji wszystkich, którzy stracili swoją Ojczyznę będzie o godz. 10.00.
 11. Jest to II niedziela miesiąca. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne.
 12. Klub Seniora naszej parafii organizuje w miesiącu wrześniu 11 dniowy wypoczynek nad morzem. W związku z koniecznością rezerwacji ośrodka zapisy do końca stycznia w kawiarence parafialnej.
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Koncert po mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na VII Forum Formacyjne: „Kim jesteś? Odkryć kobiecość. Odnaleźć męskość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2018 roku w Tarnowie. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.forum.moscice.pl.

 


 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z poprzednich lat: