social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

26.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 
 1. Dzisiaj wielki dzień w naszej parafii – Msza święta prymicyjna naszego rodaka, ks. Michała Plichty, który wczoraj przyjął święcenia prezbiteratu. Dziękując za dar jego kapłańskiego powołania obejmijmy go i jego bliskich naszą serdeczną modlitwą i wypraszamy nowe powołania z naszej wspólnoty.
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
w piątek
Nawiedzenie NMP;

 
 

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę podczas nabożeństwa majowego będziemy gościć mezzosopranistkę z Japonii, panią Keiko Nemoto, absolwentkę Akademii Muzycznej w Tokio, uczestniczkę Letniej Akademii „Mozarteum” w Salzburgu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe.
Boże Ciało 2024
 
 • W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii neoprezbitera, ks. Seweryna Porębę, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Będzie to jego Msza prymicyjna w naszej wspólnocie.
 • Msze św. przed południem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, a po południu o 15.15 i 18.30.
 • Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 • W Oktawie procesja w piątek podczas nabożeństwa majowego, a od soboty podczas nabożeństwa czerwcowego o 17.30.
 • W niedzielę procesja po Mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 • Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów.
 • Procesja Eucharystyczna przejdzie jak co roku ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.
 • Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.
 • Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach. Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi, aby w sposób pełny – przyjmując Komunię Świętą uczestniczyć we Mszy Świętej.
 
 1. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw, a w środę od 17.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 2. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Msza święta i nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 4. W I sobotę Msza święta i nabożeństwo fatimskie o 8.00.
 5. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 6. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.00. Nowenna przed Uroczystością Serca Jezusa od środy w łączności z nabożeństwem wieczornym.
 7. W niedzielę będziemy obchodzić w Polsce Dzień Dziękczynienia. Nie będzie to dzień wdzięczności Bogu i ludziom za wszelkie dobro, jakie otrzymujemy.
 8. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na największy plenerowy koncert uwielbienia "Jednego Serca, jednego Ducha" w Rzeszowie w Boże Ciało. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł u ks. Marcina.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: