social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

1.03.2015 – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 2. Dzisiaj, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych po mszach świętych i na terenie miasta młodzież prowadzi Kwestę na Ekshumacje i Identyfikacje Żołnierzy Wyklętych. Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 2  zwraca się z prośbą do mieszkańców Brzeska o wywieszenie flag narodowych. Oddajmy dzisiaj hołd Niezłomnym Bohaterom. Ks. bp. Ordynariusz objął swoim patronatem ten patriotyczny projekt.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.00 dla dzieci, oraz o 18.40 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 4. Spotkanie ministrantów i aspirantów we wtorek o godz. 17.00,
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas III zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę na godz. 18.00.
 6. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30.
 7. Akcja Katolicka zaprasza dzieci od 3 roku życia, na zajęcia z Tańców Ludowych w każdy czwartek o godzinie  16:15 w sali teatralnej. ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 9. Spotkanie scholii gimnazjalnej w czwartek o godz. 18.45.
 10. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 20.00.
 12. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 13. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 14. Apel Pamięci Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!, odbędzie się w sobotę 7 marca o godz.16.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym . Wstęp wolny.
 15. Następna niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe w parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia, zwłaszcza ks. Radosławowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 17. Przedszkole parafialne ogłasza zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 18.  Przypominamy, że spowiedź święta podczas porannych mszy świętych w dni powszednie jest sprawowana w kościele w zamykanym konfesjonale.
 19. Akcja Katolicka i Caritas przy parafii Miłosierdzia Bożego organizuje akcję rozdawania jabłek. Będzie je można otrzymać w najbliższy piątek od godz. 15.00 na parkingu koło cmentarza. Jest to akcja organizowana wspólnie z Bankiem Żywności i sadownikami z Sandomierza, którzy muszą nieodpłatnie rozdać jabłka, aby otrzymać unijne dopłaty. Chętnych prosimy, aby zabrać ze sobą pojemniki na owoce.