social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

14.12.2014 Trzecia Niedziela Adwentu. – Gaudete

 1. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko.
 2. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 3. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę o 19.00. Obecność wszystkich członków obowiązkowa.
 5. Spotkanie Rodziców uczniów klas III Gimnazjum we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Ks. Bp Wiesław Lechowicz dokona Błogosławieństwa nowych lektorów w piątek o godz. 18.00 w parafii św. Jakuba. Rodziny kandydatów zachęcamy do licznego uczestniczenia w tym obrzędzie i wspólnej modlitwy. 
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy III piątek po wieczornej Mszy Świętej do północy.
 8. W sobotę w naszej parafii jest organizowana spowiedź adwentowa. Będzie można z niej skorzystać w godzinach 10.00 – 12.00; 15.00 – 17.00 i 17.30 – 19.00. Będą księża z dekanatu, zachęcamy, aby wyspowiadać się tutaj, a nie odwlekać spowiedzi na ostatnie dni,  kiedy będziemy spowiadać w innych parafiach.
 9. Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę od 7.30. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
 10. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 14. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Wierzymy, że wśród nas jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi mała choinka z gwiazdkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do czwartku włącznie w kawiarence. Paczki będą wydawane w sobotę, podobnie jak dary dla podopiecznych CARITAS.
 15.  Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei, serdecznie zaprasza na koncert bożonarodzeniowy pt. "Zanim przyjdzie Bóg", który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w niedzielę 28 grudnia o godz. 16.00 i 18.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCKB. Całkowity dochód przeznaczony jest na letnie warsztaty muzyczne dla dzieci. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy. 
 16. Grupa Teatralna z naszej parafii serdecznie zaprasza na premierowy autorski spektakl jasełkowy Agaty Podłęckiej z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego pt. „Nic nas to nie obchodzi”, który będzie miał charakter musicalowy.  Premiera w II dzień Świąt Bożego Narodzenia w naszej sali teatralnej o godz. 16.00. Wejściówki przed spektaklem. Szczegóły pozostałych spektakli na afiszach i na stronie internetowej parafii. Niech radość i trud tworzenia z przygotowań młodzieży spotka się z radością oglądania i przeżywania narodzenia Pana.
 17. Jak co roku Grupa Teatralna zaprasza też na bożonarodzeniowy montaż słowno – muzyczny  przed Pasterką o 23.00. Tym razem nosi on tytuł „Wigilijna moc listów do…” i niesie ze sobą wiarę oraz nadzieję płynącą wprost ze żłóbka i betlejemskiej stajenki.
 18.  W najbliższy czwartek, 18.12.2014 r., w godzinach 08:0 – 17:00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Brzesku”. 
 19. W dniach 30.01-1.02.2015 zaplanowane są rekolekcje dla młodzieży z trzecich klas gimnazjum. Dla omówienia ważnych spraw organizacyjnych zapraszamy rodziców na spotkanie w kościele w czwartek po mszy św. wieczornej czyli ok. 18.40. Prosimy o obecność wszystkich rodziców pomimo przedświątecznych zajęć.