social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

14.09.2014 – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj cały Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową o 16.45.
 2. Dzisiaj też rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania. Podejmijmy modlitwę, aby wychowanie dzieci i młodzieży przebiegało w poszanowaniu wartości chrześcijańskich. Z tej okazji w środę o 18.45 zapraszamy na spotkanie pt. „Bóg najlepszym Wychowawcą – czy błędy wychowawcze można naprawić i  czego nie wolno mówić do dziecka”.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Matki Bożej Bolesnej; we wtorek św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; we czwartek św. Stanisława Kostkę, zakonnika drugorzędnego patrona Polski i patrona młodzieży; w sobotę św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i towarzyszy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona. 
 4. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy do rozmowy.
 7. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy. Przechodząc obok w tym czasie wstąpmy do kościoła, aby porozmawiać chwilę z Panem Jezusem.
 9. Trwa Rok bł. Karoliny. Zachęcamy, aby zabierać do domu Jej relikwie. Zapisy u P. Kościelnego.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z drugą częścią Dzienniczka św. S. Faustyny.
 11. W najbliższy weekend Schola „Ziarenka Nadziei” będzie koncertowała w Warszawie w parafii O.O. Barnabitów podczas nawiedzenia Kopii Obrazu MB Częstochowskiej na zaproszenie O. Kazimierza Lorka, który głosił nam rekolekcje. Obejmijmy dzieci i ich Opiekunów naszą modlitwą.
 12. Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie O. Brzesko zaprasza na spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej  o 19.45 w kościele św. Jakuba. Opiekun prosi o niezawodne przybycie.
 13. W połowie października odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne organizowane przez KRDK. Polecamy tę inicjatywę waszej modlitwie.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Emilia Doda z os. Jagiełły i Andrzeja Zając z ul. Wiejskiej. Polećmy ich dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.