social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

26.10.2014 – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj wspominamy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła. Dziękujmy Bogu za ten wielki dar, za budowniczych i Dobrodziejów i prośmy, abyśmy zawsze pamiętali, że Kościół to my wszyscy.
 2. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 3. We czwartek przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po porannych Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem Różańcowym. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem. 
 4. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Kończy się miesiąc październik.  Zakończenie Nabożeństw Różańcowych w piątek o 17.30. Dziękuję wszystkim, którzy wspólnie z nami modlili się na różańcu. Szczególną wdzięczność kieruję do dzieci, które wytrwale przychodziły na Różaniec. Prosimy, aby przynieść ze sobą plansze z naklejkami - dzieci będą mogły otrzymać brakujące naklejki.
 6. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie podczas nabożeństw od 17.30.
 7. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe – każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z tego obowiązku. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu. Jest to I sobota miesiąca, ale z racji Uroczystości nie będzie wieczornego nabożeństwa.
 8. W następną niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
 9. Przez cały listopad codziennie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.
 10. Od południa 1 listopada aż do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Te zwykłe warunki to: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej; modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje. 
 12. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 13. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Punkt będzie czynny od wtorku w godz. od 10.00 do 17.30.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 15. W naszej Parafii za miesiąc, w dniach 21-22.11. 2014. odbędą się Warsztaty dla Ojców organizowane przez inicjatywę Tato.net. zatytułowane: „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Zapisy na warsztaty wyłącznie przez stronę internetową www.warsztaty.tato.net. Szczegóły na stronie internetowej i na afiszach.
 16. W tym tygodniu  w czwartek i piątek odbędą się spotkania dla klas drugich gimnazjum w sali teatralnej z podziałem alfabetycznym na grupy;
 • czwartek (30.10) - 17.30 z nazwiskiem na litery od A do G​
 • czwartek (30.10) - 18.15 od H do K
 • piątek (31.10)  -  17.30 od L do P
 • piątek (31.10)  -   18.15 od R do Z