social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia
Msze święte w wakacje

 1. 16.08.2015 - 20 Niedziela Zwykła
 
 1. Obchodzimy dzisiaj 20 niedzielę zwykłą. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. W ubiegłym tygodniu wymieniono okna na plebanii, gdyż większość z nich była nieszczelna i przeciekała podczas deszczu. Pozostały do wykonania regulacje i obróbki. Koszt to ok. 30.000 zł. Dlatego dziękujemy za jedną ofiarę indywidualną złożoną na ten cel.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Jacka, kapłana
 • we czwartek – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła
 • w piątek – św. Piusa X,  papieża
 • w sobotę – NMP Królowej
Wszystkim solenizantom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.
 1.  W poniedziałek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30
 3. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy. Ze względu na wakacje nie będzie możliwości spowiedzi.
 4. W sobotę zapraszamy na różaniec na godz. 17.30.
 5. W następną niedzielę kazania będzie głosił ks. Maciej Ciamaga, nasz rodak, pracujący w Paragwaju. Ofiara na tacę jest przeznaczona dla niego jako wsparcie Jego pracy misyjnej. Można także zamawiać Msze święte, które odprawi w Paragwaju.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Wszelkie informacje w tygodniu u ks. Przemysława.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. We wtorek na godzinę 18.00 pan Burmistrz zaprasza do Urzędu Miasta na spotkanie dotyczące ochrony środowiska. Szczegóły i zaproszenie na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału.
 10. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust w Pasierbcu ku czci MB Pocieszenia. Szczegóły na plakatach.
 11. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i szkolne koło Caritas oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zapraszają na KONCERT MUZYKI FILMOWEJ dnia 21 sierpnia 2015 (piątek) o godzinie 19.00 w RCKB w Brzesku. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze potrzebne na kosztowną rehabilitację dla Krzysztofa Broszkiewicza, ucznia ZSP nr 1, który doznał licznych obrażeń w wypadku motocyklowym.

 

26.07.2015 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00.
 2. W tygodniu wspominamy:
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 3. Codziennie od 15.00-16.00 Adoracja Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia.
 4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Do wspólnego pielgrzymowania w dniach 17-25 sierpnia zaprasza ks. Radosław.
 5. We czwartek odbędą się Warsztaty Uwielbienia Tańcem i Modlitwy Flagami, które realizowane są w cyklu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Urząd Miejski informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

19.07.2015 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne w kwocie 10073 zł.
 3. W tygodniu wspominamy:

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po wieczornej mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do komunii św. w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Wspólny różaniec w sobotę o 17.30.
 3. Codziennie od 15.00-16.00 Adoracja Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia.
 4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Do wspólnego pielgrzymowania w dniach 17-25 sierpnia zaprasza ks. Radosław.
 5. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Uwielbienia Tańcem i Modlitwy Flagami, które realizowane są w cyklu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, a odbędą się 30 lipca br. w naszej Sali Teatralnej. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Msze św. z int. uczestników pogrzebu odprawione poza parafią w tym tygodniu:
 • Ks. Proboszcz za + Bogdana Rudnika
 • Ks. Krzysztof za + Barbarę Dymek
 • Ks. Przemysław za + Stefana Małajowicza
 • Ks. Maciej Ciamaga za + Stanisławę Białek i Emila Kanię12.07.2015 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni. W przyszłą niedziele składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 4. Są jeszcze 3 wolne miejsca na spotkanie w ks. Johnem Bashoborą na stadionie narodowym w dniach 17-18.07. kontakt pod numerem 605 608 714. Spotkanie  we środę w kawiarence po mszy wieczornej.
 5. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. 
 6. Parafialna grupa teatralna z Jasienia zaprasza w następną niedzielę po Mszy o 11.30 na przedstawienie dla dzieci „Kiedy Króla boli ząb”. Szczegóły na plakatach 
 7. Msze św. z int. uczestników pogrzebu w tym tygodniu:
 • Ks. Proboszcz za + Bogdana Rudnika
 • Ks. Prałat za + Ewę Bocheńską 
 • Ks. Zbigniew za + Tadeusza Koczwarę
 • Ks. Przemysław za + Andrzeja Ważydrąg
 • Ks. Maciej Ciamaga za + Kazimierę Pamułę5.07.2015 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00 a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. W czasie wyjazdów urlopowych, jak i w naszej parafii, pamiętajmy o odświętnym stroju, który wyraża kulturę osobistą i nasz szacunek do świętego miejsca.
 2. Bardzo dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie nowej monstrancji do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Bezpłatne wsparcie psychologa we wtorek od 18.00.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Są wakacje, mamy więcej czasu, znajdźmy go dla Jezusa.
 4. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe. Zostały zamówione okna na plebanię, gdyż większość z nich wymaga wymiany. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej parafii weźmie udział ks. Radosław. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 7. Parafia na Słotwinie zaprasza w sobotę na piknik parafialny. Szczegóły na plakatach.
 8. Parafialna grupa teatralna z Jasienia zaprasza w następną niedzielę po Mszy o 11.30 na przedstawienie dla dzieci „Kiedy Króla boli ząb”. Szczegóły na plakatach.


28.06.2015 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00 a w niedzielę nie ma mszy o 17.00.
 2. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Ofiara na tace jest przeznaczona jako świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 • we czwartek święto Matki Bożej Tuchowskiej,
 • w piątek św. Tomasza Apostoła.
Wszystkim solenizantomi jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę, czwartek i piątek od 17.00. Okazja do spowiedzi także podczas nabożeństw. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na I piątek, gdyż jest tylko dwóch księży. Z racji spowiedzi w tych dniach kancelaria będzie nieczynna. W razie pilnej potrzeby można się kontaktować po mszy wieczornej.
 3. Msze święte w I piątek o 6.30, 16.00 i 18.00 z adoracją prowadzoną przez Straż Honorową NSPJ. Ofiarami na tacę wspieramy misyjne dzieło Kościoła
 4. Wyjazd do chorych w piątek od 8.00.
 5. Nabożeństwo fatimskie w I sobotę o 17.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz budującego się kościoła w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Ks. Proboszcz zebrał 11.525 zł. Wspieramy to dzieło, gdyż ks. Biskup wyznaczył naszą parafie jako patronacką dla tamtej wspólnoty. Podziękowanie można przeczytać na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 8. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Radosław. Zachęcamy do wzięcia udziału. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 9. Rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.

21.06.2015 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowo – inwestycyjne.
 2. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
 • dla Gimnazjum we środę o 12.30; 
 • dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 we czwartek o godz. 10.00;
 • dla ZSP nr 1 w piątek o 9.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież, aby korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw w ciągu tygodnia.
 
 1. Spotkanie osób wyjeżdżających do Dębowca w piątek o 15.00 w kawiarence.
 2. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 19.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Od następnej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw, czyli
 • nie będzie Mszy Świętej o 17.00 w niedziele
 • nie będzie Mszy Świętej o 7.00 w dni powszednie.
 
 1. Dziękujemy za ofiarę na remont od budowniczych I i III Ołtarza na Boże Ciało na cele remontowe.
 2. Otrzymaliśmy podziękowanie za spektakl charytatywny na rzecz Jędrka Rosy wystawiony przez „Grupę 25+”. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
 3. Nasze Parafialne przedszkole ma nową stronę internetową www.przedszkole-faustyny.pl. Zachęcamy do odwiedzin.
 4. Bardzo prosimy, aby przychodząc do kościoła mieć wzgląd na świętość tego miejsca i okazać szacunek przez swój ubiór. Zbyt skąpy ubiór jest świadectwem niskiej kultury i braku szacunku dla Pana Boga.
 5. Teatr Parafialny z Sufczyna zaprasza na spektakl „Jasne Światło” w najbliższy piątek o 19.00 w RCKB. Szczegóły na afiszach. Tutaj opis przedstawienia oraz galeria zdjęć z poprzednich jego wystawień.
 6. W tym tygodniu odeszli z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Anna Rudnik z ul. Poprzecznej i Antoni Raczyński z ul. Spokojnej. Polecajmy Ich dusze oraz wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.14.06.2015 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zaproszenie do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Organizowany jest dekanalny wyjazd do Starego Sącza. Koszt 15 zł od osoby. Wyjazd w niedzielę od kościoła św. Jakuba i NMP Matki Kościoła w Brzesku o godz. 8.30, powrót ok. 16.00. Zapisy do środy, 17 czerwca u Pana Kościelnego.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. zapraszamy do udziału i do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Bezpłatna pomoc psychologa we wtorek od 17.00 w Sali nad kawiarenką.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii.
 3. Również w piątek, jako że jest to III piątek miesiąca, po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Będzie też możliwość spowiedzi.
 4. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy o 5.00 rano.
 5. W następną niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Dlatego na Mszę święta o 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają 5, 10, 25 i 50 rocznice ślubu. Podczas tej Mszy świętej będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Biernata, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, który będzie głosił kazania.  Jesteśmy parafią patronacką dla budującego się tam kościoła. Ofiarami na tacę wesprzemy to dzieło.
 7. Dziękujemy za ofiarę od budowniczych IV ołtarza złożona na cele remontowe.
 8. Bardzo dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i pewnej osobie za ufundowanie dwóch kompletów obrusów ołtarzowych.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Grupa „25+” oraz chór GAUDIUM zapraszają dzisiaj o 19.00 do RCKB na spektakl: „Przed sklepem jubilera”. Datki zbierane podczas spektaklu są przeznaczone na zakup nowej protezy dla naszego parafianina, Jędrka Rosy.
 11. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach od 6 do 11 lipca 2015 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Zapisy do 19 czerwca u ks. Radosława. Szczegóły na stronie internetowej www.spotkania.saletyni.pl oraz plakatach. Spotkanie organizacyjne 19 czerwca o godz. 17:00 w kawiarence parafialnej.
 12.  Jest możliwość wyjazdu na trzydniową pielgrzymkę w Kotlinę Kłodzką w dniach 10-12.07. W programie Piekary Śląskie, Góra św. Anny, kaplica czaszek w Czermnej, Wambierzyce, Kłodzko i Bardo Śląskie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Decyzją Księdza Biskupa odchodzi z naszej parafii po siedmiu latach pracy ks. Krzysztof. Od września podejmie pracę w Jazowsku, gdzie proboszczem jest znany nam ks. Mirosław Papier. Decyzją Władz Zakonnych odchodzą też s. Przełożona, która będzie pracować w par. św. Jakuba, s. Helena, która będzie pracować w Tarnobrzegu i s. Ewa, która będzie pracować w Krynicy Zdroju. Wdzięczni za wszelkie dobro, jakie wnieśli do naszej wspólnoty, obejmijmy ich serdeczną modlitwą.7.06.2015 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy i przystrojenia domów na trasie procesji, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji. Panom Kościelnemu i Organiście, Chórowi Parafialnemu służbie liturgicznej, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie o 17.30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy szczególnie dzieci. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  o 18.00. Bezpośrednio po Mszy Świętej procesja i błogosławieństwo dzieci.
 3. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Chłopców z klas drugich oraz starszych ze szkół podstawowych zachęcamy do podjęcia posługi ministranta w naszej parafii. Krótkie spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców we czwartek po wieczornym nabożeństwie w kaplicy bocznej naszego kościoła. Do rodziców zwracamy się z prośbą, aby zachęcili swoich chłopców to tej posługi przy ołtarzu.
 3. W piątek przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się w tym dniu o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Ponieważ dzisiaj czytaliśmy list  o zakończeniu Peregrynacji, następna niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na fundusz remontowy. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Grupa „25+” oraz chór GAUDIUM zapraszają w następną niedzielę o 19.00 do RCKB na spektakl: „Przed sklepem jubilera”. Był wystawiany w naszej Sali teatralnej. DATKI ZBIERANE PODCZAS SPEKTAKLU SĄ PRZEZNACZONE NA ZAKUP NOWEJ PROTEZY DLA NASZEGO PARAFIANINA, JĘDRKA ROSY.
 6. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach od 6 do 11 lipca 2015 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Zapisy do 19 czerwca u ks. Radosława. Szczegóły na stronie internetowej www.spotkania.saletyni.pl oraz plakatach. Spotkanie organizacyjne 19 czerwca o godz. 15:00 w kawiarence parafialnej.
 7. Na stronie internetowej w aktualnościach znajdują się informacje o wakacyjnym wypoczynku dla ministrantów i lektorów.
 8. Warsztaty Terapii Zajęciowej organizują aukcje prac uczestników warsztatów. We środę o 17.30 w RCKB. Prace można oglądać w hallu biblioteki.
 9. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia na przedwakacyjne zebranie, które odbędzie się we wrotek 9 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia.
 10. Parafia na Słotwinie zaprasza na „Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej”. Szczegóły na plakatach.


31.05.2015 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Spotkanie ministrantów we wtorek o 17.00 w sali teatralnej, a lektorów o 18.30 w kościele z racji przygotowania Uroczystości Bożego Ciała i oktawy.
 2. Chłopców z klas drugich, którzy przyjęli w tym roku Pana Jezusa w Komunii świętej oraz starszych ze szkół podstawowych zachęcamy pod podjęcie posługi ministranta w naszej parafii. Krótkie spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców we wtorek o 17.00 w kaplicy bocznej naszego kościoła. Do rodziców zwracamy się z prośbą, aby zachęcili swoich chłopców to tej posługi przy ołtarzu.
 3. Spotkanie organizacyjnego dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance odbędzie się we środę o godz. 19:00 w kawiarence.
 4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe.
W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz.:
 
 • 7.00,
 • 8.30,
 • 10.00 z procesją Eucharystyczną,
 • 15.30,
 • 18.00.

Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie procesja w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o 17.30.
W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30.

Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów. 
 
PROCESJA EUCHARYSTYCZNA PRZEJDZIE W TYM ROKU ULICAMI:
 
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót na plac kościoła przez parking do ołtarza polowego.
 
PORZĄDEK OŁTARZY:
 
I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 2 oraz ulic: Elektrycznej, Reja, Zacisze
koordynuje ks. Zbigniew
 
II - przy Zesp. Szkół Ponadgimn. nr 1
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 3 oraz ulic: Zamkniętej i Topolowej
koordynuje ks. Przemysław
 
III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 4 oraz ulic: Spokojnej, Słonecznej, Solskiego, Sikorskiego
koordynuje ks. Radosław

IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 7, Królowej Jadwigi blok 3a oraz ulicy Wyspiańskiego
koordynuje Ks. Krzysztof

Prosimy tego dnia NIE PARKOWAĆ przy ołtarzu polowym, na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w zatoczkach i po południowej stronie parkingu przy cmentarzu wzdłuż ogrodzenia kościelnego, aby umożliwić przejście procesji.
 
 1. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 2. W tym tygodniu przeżywany I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź we wtorek i środę od 17.00 i podczas nabożeństw.
 3. Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 5. Trwają spotkania dla uczniów klas drugich gimnazjum przygotowujące do bierzmowania w małych grupach. Terminy wywieszone w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy rodziców, aby zwrócili uwagę na obecność swoich dzieci.
 6. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola parafialnego z okazji Dnia Dziecka  serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z naszej parafii na przygotowane przez siebie przedstawienie pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Bajka zostanie wystawiona w sali Teatralnej na plebani 07.06.2015 r. o godz. 12.35, dla dzieci wstęp wolny.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Wpłaty na kolonie letnie w Sianożętach będą przyjmowane w następną niedzielę w punkcie CARITAS.
 9. Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz Urząd Miasta i Gminy w Brzesku w dniu 1 czerwca 2015 roku w godzinach 10:00 – 14:15 na stadionie OKS Brzesko organizuje Dzień Dziecka pod hasłem „Policjanci i Strażacy DZIECIOM”. Więcej informacji na PLAKACIE oraz TUTAJ.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Władysław Nowak. Polećmy Jego dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


24.05.2015 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Dzisijeszy dzień jest bardzo ważny dla naszej Ojczyzny i dla nas wszystkich. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. To nasz obywatelski i patriotyczny obowiązek.
 3. Ofiary zbierane do puszek zbierane dzisiaj są przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.
 5. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać.
 6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Msza swięta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w piątek o 19.00 w kościele św. Jakuba.
 2. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - odpust w Okocimiu.
 3. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.

PROCESJA EUCHARYSTYCZNA PRZEJDZIE W TYM ROKU ULICAMI:
 
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót na plac kościoła przez parking do ołtarza polowego.

PORZĄDEK OŁTARZY:
 
I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 2 oraz ulic: Elektrycznej, Reja, Zacisze
koordynuje ks. Zbigniew
 
II - przy Zesp. Szkół Ponadgimn. nr 1
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 3 oraz ulic: Zamkniętej i Topolowej
koordynuje ks. Przemysław
 
III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 4 oraz ulic: Spokojnej, Słonecznej, Solskiego, Sikorskiego
koordynuje ks. Radosław

IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 7, Królowej Jadwigi blok 3a oraz ulicy Wyspiańskiego
koordynuje Ks. Krzysztof
 
Prosimy tego dnia NIE PARKOWAĆ PRZY OŁTARZU POLOWYM, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta TYLKO W WYZNACZONYCH MIEJSCACH PARKINGOWYCH
 
 1. Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza całe Rodziny na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. W sobotę 30 maja o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym Ziarenka wystąpią ze specjalnie na tą okazję przygotowanym koncertem pt. "Bo Świat To My". Szczegóły na plakatach i stronie internetowej
 2. Serdecznie zapraszamy DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH na III Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. Odbędzie się ono w dniach 12-14 czerwca 2015 roku pod hasłem – JESTEŚMY DZIEĆMI KRÓLA. Z naszej parafii jest zorganizowany autokar, dlatego chętnych rodziców prosimy o zapisywanie swoich pociech w zakrystii u Pana Kościelnego lub telefoniczne zgłoszenie – szczegóły na plakacie. Na stolikach z prasą katolicką są do pobrania karty informacyjno–zgłoszeniowe. Wkrótce odbędzie się również spotkanie organizacyjne przed wyjazdem. PROGRAM SPOTKANIA DOSTĘPNY JEST TUTAJ. Oficjalny PLAKAT oraz rozszerzona INFORMACJA W AKTUALNOŚCIACH
 3. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie letnie w Sianożętach koło Ustronia Morskiego. Zapisy w punkcie CARITAS.
 4. Dzisiaj, podobnie jak w poprzednią niedzilę można składać podpisy pod projektem ustawy STOP ABORCJI.
 5. Otrzymaliśmy podziękowanie od. Ks. Tadeusza Brzuszka, którego wraz z grupą Paragwajczyków gościliśmy w zeszłym tygodniu. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.
 6. Również na tablicy ogłoszeń list od uczniów Szkoły Katolickiej w Brzesku. 17.05.2015 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 
 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek. na pomoc dla Nepalu. W ostatnich dniach zakupiono nowy wzmacniacz. Jego koszt to ok.6000 zł. Mamy nadzieję, że poprawi to słyszalność w naszym kościele.
 3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 4. Codziennie o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia,  potem adoracja w ciszy do 16.00.
 5. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego w sobotę w Wigilię Pięćdziesiątnicy, zapraszamy na godz. 20.00 do kościoła św. Jakuba na wspólne nabożeństwo dla wszystkich brzeskich parafii:  Drogę Światła i modlitwę uwielbienia Boga za Dar Ducha Świętego. Szczegóły na plakatach. W niedzielę, 10 minut przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Spotkanie gimnazjalistów, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i pragną tworzyć grupę młodzieżową przygotowując się do Światowych Dni Młodych odbędzie się w piątek o godz. 16.00 w sali nad kawiarenką.
 8. 6 czerwca wyjazd młodzieży bierzmowanej na wspólne dziękczynienie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Zapisy w zakrystii przy okazji nabożeństw majowych oraz u ks. Krzysztofa do soboty 23 maja.
 9. Parafialny Chór GAUDIUM i Schola Bliżej Nieba zapraszają w sobotę 23 maja na godzinę 19.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego na koncert pt. "PIOSENKI POETÓW". Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 10. Fundacja PRO –prawo do życia zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy: Stop aborcji. Podpisy wraz z numerem pesel można składać w niedziele dzisiaj i za tydzień przy stokach z gazetami, a w zakrystii przez cały tydzień. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Dzisiaj przy stolikach dyżurują członkowie Akcji Katolickiej.
 11. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Straży Honorowej NSPJ w dn.20.06. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 12. Dla DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizujemy wyjazd na III Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. w dniach 12-14 czerwca 2015 roku pod hasłem – JESTEŚMY DZIEĆMI KRÓLA. Zapisy w Zakrystii u Pana Kościelnego lub telefoniczne zgłoszenie – szczegóły na plakacie.
 13. Wydział misyjny Kurii diecezjalnej organizuje w następną niedzielę Misyjne Święto Dzieci. Początek o godz. 15.00 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Szczegóły na plakatach.
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji Tarnowskiej organizuje wakacyjny wypoczynek oraz akcję KATOLICY - KATOLIKOM. Szczegóły na plakatach.
 15. Szkoła muzyczna ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 


10.05.2015 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas Il. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez cale życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za ofiarę pieniężną złożoną jako dar ołtarza. Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 17.30.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zapraszamy dzieci, które  otrzymują specjalne naklejki.
 3. W tym tygodniu w liturgii:

Wszystkim jubilatom i solenizantom, a zwłaszcza naszemu ks. biskupowi ordynariuszowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym.
 3. W czwartek i piątek odbędą się spotkania w małych grupach dla uczniów klas drugich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania. Przy pomocy Animatorów, którym dziękujemy za zaangażowanie będziemy realizować program ewangelizacji „Młodzi na progu" zakończony rekolekcjami w kl. lll. Aktualna lista z nowym podziałem na grupy dostępna jest na stronie internetowej i w gablotach przy wyjściu z kościoła. Liczymy na zaangażowanie młodych w czasie spotkań również w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodych i możliwości podjęcia posługi wolontariusza.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Od godz. 20.00 możliwość spowiedzi świętej.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz.19.00 w Sali na plebanii.
 7. Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii będziemy gościć ks. Tadeusza Brzuszka z Grupą 7 osób z Nemby w Paragwaju, proboszcza ks. Macieja Ciamagi, naszego rodaka, który obecnie tam pracuje. Ks. Tadeusz został wytypowany przez episkopat paragwajski jako odpowiedzialny za dzieło Miłosierdzia Bożego w tym kraju. Wesprzemy Jego pracę ofiarami do puszek, podczas gdy składka na tacę w całej Polsce przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania na wspólne dziękczynienie i świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd w sobotę 6 czerwca. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii przy okazji nabożeństw majowych oraz u ks. Krzysztofa do przyszłej soboty. Tak jak w ubiegłym roku Rodziców prosimy o zachęcenie młodzieży do wspólnego wyjazdu.
 10. Zapisy na kolonie letnie w Sianożętach są przyjmowane w niedzielę, w punkcie Caritas. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Pragniemy poinformować, iż nasza Schola Ziarenka Nadziei przygotowuje materiał na nową płytę, jaką dzieci nagrywać będą podczas tegorocznych letnich warsztatów muzycznych. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób indywidualnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona Dobrodziejów letnich warsztatów muzycznych oraz nowej płyty Ziarenek. W zależności od rodzaju udzielonej pomocy istnieje m.in. możliwość zamieszczenia logo firmy na stronie internetowej, banerach i płycie. Więcej informacji na stronach internetowych parafii oraz Ziarenek Nadziei. Udzielone wsparcie, będzie zarazem nagrodą dla dzieci za ich całoroczną pracę w parafii.Bóg Zapiać za wszelką życzliwość.
 12. O. Robbin Kamemba przysłał nam serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary. Oryginał i tłumaczenie można przeczytać w gablocie ogłoszeń.
 13. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego dzisiaj o godz. 18.00 w RCKB. Wstęp wolny.
 14. W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty ś.p. Barbara Dymek i Jadwiga Duda. Polećmy ich duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.3.05.2015 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 2. W tym tygodniu w liturgii:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.
 
 1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30.
 2. Bezpłatna pomoc psychologa we wtorek od 17.00.
 3. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o 19.00
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i Nowenna do miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Dzieci z klas III zapraszamy wraz z Rodzicami na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 6. W tym dniu przypada I czwartek miesiąca Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to również 70. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie i tych wszystkich, którzy zginęli walcząc o Jej wolność.
 7. W piątek, z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 8. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 9. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas II. Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 10. Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Caritas przy naszej parafii organizuje leni wypoczynek nad morzem w dniach 7-22 lipca w Sianożętach koło Ustronia Morskiego. Szczegóły  w gablocie, zapisy w punkcie Caritas w każdą niedzielę od 16.30 do 18.00
 14.  Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń oraz TUTAJ. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 15.45 spod kościoła i o 16.00 przy rondzie na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy Gimnazjalistów do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 15. Otrzymaliśmy podziękowanie i zapewnienie o modlitwie od Ojców Kombonianów. Można je przeczytać w gablocie.  
 16. W ramach programu zdrowotnego zapraszamy na spotkanie dotyczące leczenia chorób zwyrodnieniowych, nadciśnienia i cukrzycy. Spotkanie we wtorek o 11.00 w Sali teatralnej. Można będzie skorzystać z porad i bezpłatnych zabiegów. Zaproszenia można zaprać ze stolików z gazetami.
 17. Dzień otwarty dla uczniów z klas szóstych i ich rodziców w Gimnazjum nr 2 przy ul. Czarnowiejskiej odbędzie się w czwartek (7.05) od 9.30-13.15. W programie spektakle przygotowane przez młodzież. Szczegóły w gablocie oraz TUTAJ (pobierz plik PDF).26.04.2015 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
 2. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swoje święto.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Od środy przez tydzień będziemy gościć w naszej parafii O. Robbina Camembę z Kairu. Przyjmijmy go serdecznie i wesprzyjmy naszymi modlitwami. Będzie możliwość zamówienie intencji mszalnych, które O. Robbin odprawi w Kairze.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta: we środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek podczas nabożeństw. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 5. W I piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 6. W piątek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe. Będą odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci, które każdego dnia będą otrzymywać naklejki Matką Bożą z Guadalupe. Zachęcam też, aby pozostać na Mszy świętej, która będzie się rozpoczynać bezpośrednio po majówce. Nie zapominajmy o tradycji śpiewania majówek przy figurach Matki Bożej. Zachęcam, aby je udekorować.
 7. Ksiądz biskup udzielił na ten piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Msze Święte według porządku półświatecznego: o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. o 17.30 nabożeństwo majowe. W tym dniu przypada Święto Flagi Polskiej, dlatego zachęcamy, aby udekorować swoje domy.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii.
 10. Klub Seniora organizuje we wtorek 12 maja wyjazd do źródeł termalnych siarkowych w Solcu Zdroju. Spotkanie organizacyjne we środę o 19.00 w kawiarence.
 11. Odnowa w Duchu Świętym organizuje 16 maja wyjazd na Jubileuszowe XX ogólnopolskie Czuwanie Odnowy Charyzmatycznej na Jasnej Górze. Zapisy u ks. Zbigniewa lub w poniedziałek na spotkaniu grupy.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy obejrzeli spektakl „Przed sklepem jubilera” wystawiony przez Grupę 25+. Nie wszyscy mogli wejść, bo sala teatralna okazała się za mała i trzeba będzie pomyśleć o jej rozbudowie. Spektakl będzie jeszcze wystawiony w RCKB w niedzielę, 14 czerwca o 19.00. Już dzisiaj zapraszamy.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Czesława Szydek. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.