social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


04.10.2015 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe:
 • w dni powszednie o 17.30,
 • w niedziele o 16.30.

Zaraz po nabożeństwie Msza Święta wieczorna. 
 
 1. Dzisiaj rozpoczynamy 70 Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel. Więcej o tej akcji »
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Św. Siostra Faustynaw poniedziałek
bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wieczorną ku czci św. S. Faustyny w intencji wszystkich Parafian.
 2. Bezpłatna pomoc psychologa w poniedziałek od 17.00.
 3. Msza Święta na rozpoczęcie roku w naszym przedszkolu we wtorek o 16.00 w kaplicy w przedszkolu.
 4. We czwartek na różaniec i Mszę Świętą wieczorną zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami.
 5. W następną niedzielę obchodzimy 15 Dzień Papieski poświęcony pamięci Jana Pawła II, pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
W tym dniu w Brzesku organizowany jest Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.
Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 11.30 w naszym kościele.
Potem przejdziemy ulicami miasta na plac Kazimierza Wielkiego gdzie ok. 14.00 odbędzie się koncert Ziarenek Nadziei, wykład Europosła Marka Jurka, a o 15.30 spektakl „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu Grupy 25+. Szczegóły na afiszach.

Zachęcamy do udziału w tym Marszu. Zabierzmy ze sobą flagi narodowe, papieskie, chorągiewki, baloniki. Niech to będzie manifestacja naszej wiary.

 
 1. W tym dniu zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W następną niedzielę miesiąca ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 3. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na wspólną Koronkę i adorację w ciszy.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Klub Seniora zaprasza wszystkich emerytów, rencistów i osoby samotne do wspólnego udziału we Mszy Św. odpustowej w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Bochni w piątek 09 października o godz. 11.00. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu po wcześniejszym zgłoszeniu udziału w kancelarii parafialnej. Zapisy do wtorku 6.10.2015.
 6. W związku z trwającymi przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży pragniemy poinformować, iż deklaracje zakwaterowania można zostawić u członków Komitetu Parafialnego pod chórem i w przedsionku koło kaplicy w każdą niedzielę. Można również od nich zabrać deklaracje lub uzyskać informację dotyczącą organizacji pobytu młodzieży w domach. Deklaracje są też dostępne do pobrania w pliku PDF - POBIERZ DEKLARACJĘ. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła w ubiegłą niedzielę ofiarami do puszki. Zebraliśmy - 1,416 zł.
 7. W zakrystii można nabyć płyty  Zespołu Siloe z Daleszyc, który wraz młodzieżą z Okocimia i Brzeska nagrali płytę. Pomysłodawcą powstania płyty i zespołu jest ks. Sebastian Wideł z Okocimia. Na płycie pojawia się również nasz kleryk Michał Woźniak. Cena płyty 20 zł. Środki przeznaczone będą na rozwój zespołu.

 

27.09.2015 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym - więcej »
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Św. Wacław Męczennikw poniedziałek
Św. Archaniołowie - Michał, Gabriel, Rafałwe wtorek
Anioł Stróżw piątek
św. Aniołów Stróżów.

Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Jutro o godz. 15.00 odbędzie się po raz dziewiąty międzynarodowa akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Polega ona na odmówieniu przez wiernych Koronki do Bożego Miłosierdzia przy głównych skrzyżowaniach lub placach w parafii.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach: 
 

Módlmy się o:
 
 • pokój na ziemi;
 • wierność Ewangelii;
 • za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga;
 • a także za obrady Synodu Biskupów;
 • jak również w ważnych intencjach naszej społeczności.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum we środę na mszy św. o godz. 18.00. Konieczna jest obecność rodziców.
 3. We czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30. a w niedziele o 16.30. Zaraz po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię Świętą i Sakrament Bierzmowania. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00: Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 6. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Zapraszamy do modlitwy.
 8. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi. Ks. Przemysław od 14.00.
 9. Nabożeństwo fatimskie w sobotę, w połączeniu z różańcem o 17.00.
 10. Codziennie zapraszamy na wspólną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 11. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 20 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem i kalendarz misyjny w cenie 5 zł. 
 12. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym  i szkolnym na zajęcia z Tańców Ludowych, które będą odbywały się w Sali Teatralnej przy naszej parafii w ramach działalności Akcji Katolickiej. Spotkanie organizacyjne 1.10.2015 godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Od następnej niedzieli w Bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakatach oraz tutaj.20.09.2015 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w środkach przekazu, aby rzetelnie i w prawdzie spełniali swoje obowiązki.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele remontowe.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Uczniów klas drugich gimnazjum przygotowujących sie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy we środę na Mszę Świętą o 18.00. po nabożeństwie spotkanie organizacyjne.
 3. Próba scholii gimnazjalnej we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy członków i tych, którzy chcieliby włączyć się w działalność scholii.
 4. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 19.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Wspólna modlitwa różańcowa w sobotę o 17.30.
 6. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 na wspólną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 20 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł. 
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. Parafia w Jadownikach zaprasza w przyszłą niedzielę za Zakończenie Sezonu Motocyklowego. Szczegóły na afiszach.13.09.2015 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczyna się V Tydzień Wychowania. Podejmijmy modlitwę, aby wychowanie dzieci i młodzieży przebiegało w poszanowaniu wartości chrześcijańskich. 
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. We wtorek o godz. 16.00 w sali teatralnej próba dla dzieci, które chciałyby dołączyć do grona naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei. Zapraszamy
 3. Bezpłatna pomoc psychologa we wtorek od 18.00 w Sali nad kawiarenką.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 5. Młodzież klas trzecich gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Eucharystię w czwartek o godzinie 18. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z animatorami.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu do północy. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na wieczór uwielbienia, który cyklicznie, co miesiąc będzie odbywał się w naszym kościele. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy do rozmowy.
 7. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy. Przechodząc obok w tym czasie wstąpmy do kościoła, aby porozmawiać chwilę z Panem Jezusem.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 10. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 20 zł i ścienny kalendarz misyjny i z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł. 
 11. Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko - zapraszają kobiety - niezależnie od wieku na bezpłatne badanie usg piersi 19 września br. (sobota) w godz. 8 - 12:30. Badanie odbędzie się w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 12.  Od 15 do 22.09 w Bazylice w Limanowej odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Program odpustu w gablotach.6.09.2015 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Uroczystości pod Pomnikiem Ofiar bombardowania z 1939 roku odbędą się w poniedziałek o 15.45 w kościele na Słotwinie.
 2. Pierwsza po wakacjach próba Scholii Ziarenka Nadziei w poniedziałek o 16.00.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Spotkanie aspirantów i ministrantów we środę o godz. 16.30 w kościele, a zbiórka lektorów o 18.45.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30.
 6. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na wspólnotową Mszę Świętą we środę o 18.00. Po Mszy świętej spotkanie par animatorskich w Sali nad kawiarenką.
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na wieczorne nabożeństwo o 18.00.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00.
 9. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w piątek o 12.00 z parkingu przy kościele od strony głównego wejścia.
 10. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 11. W następną niedzielę po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele remontowo – inwestycyjne.
 12. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do Adoracji Najświętszego sakramentu. Módlmy się w tym czasie za nasza Ojczyznę i tych, którzy nami rządzą, w intencji zbliżającego się Synody Biskupów oraz Światowych Dni Młodzieży.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Dzisiaj od lektorów można otrzymać śpiewniki Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanejktórej pieśni oparte na Biblii są śpiewane w naszym kościele. Ofiary złożone do puszek są przeznaczone na pokrycie kosztów wymiany okien na plebanii.
 15. Również dzisiaj o godz. 14.30, na Pl. Kazimierza Wielkiego odbędzie się  XIV Diecezjalne Święto Chleba.
 16. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty ś.p. Eugeniusz Ogiela i Józef Bogusz z os. Jagiełły. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze oraz wszystkie nasze sprawy Miłosierdziu Bożemu.


30. 08.2015 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 
 1. Witamy w naszej parafialnej Rodzinie nowych parafian:

Życzymy imm wielu łask Bożych i światła Ducha Świętego i wierzymy, że będą się o nas dobrze czuli.
 
 1. Wakacje dobiegły końca. Dziękujmy Panu Bogu szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00, a w niedziele będzie już Msza o 17.00.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantomi jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich członków i osoby pragnące pogłębić swoja wiara i wielbić Boga na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do Sali nad kawiarenką.
 
 1.  We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku:
 • 9.00 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1;
 • 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2;
 • 18.00 - Gimnazjum nr 2.  
 
 1. Spotkanie Caritas Parafialnej we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i czwartek od 17.00, a w piątek od 15.30 i od 17.30.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 dla dzieci i 18.00. Po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Nabożeństwo dla młodzieży 19.30. Zapraszamy.
 6. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 7. W sobotę nabożeństwo fatimskie wyjątkowo po mszy świętej wieczornej. Podczas Mszy i nabożeństwa będziemy gościć Chór z Wrocławia.
 8. Również w sobotę od 11.00 do 14.00 Biblioteka Powiatowa zaprasza do swojej siedziby wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu Dzieł Literatury Polskiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. W przyszłą sobotę rozpoczyna się odpust w Okulicach. Szczegóły na afiszach.
 11. Ks. Maciej Ciamaga, nasz rodak wystosował podziękowanie: