social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

20.07.2014 – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA
 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele remontowe. Dziękujemy też za dwie ofiary indywidualne.
 2. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i niedzielę sierpnia. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji w gablotach na zewnątrz kościoła i na stronie internetowej. Można zabrać także ulotki z programem peregrynacji. Od czwartku rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do Miłosierdzia Bożego, która – oprócz rekolekcji – ma nas przygotować na przeżywanie tego wielkiego wydarzenia. Nowenna w dni powszednie o 17.30 a w nie dzielę o 15.00. Również w tych dniach koronka o 15.00 będzie odmawiana podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby skorzystać z tego źródła łaski. Jezus czeka na każdego z nas. Są wakacje, więcej wolnego czasu. Odwiedźmy Jezusa w kościele chociaż na chwilę, aby modlić się o owoce peregrynacji.
 3.  W punkcie CARITAS można nabyć obrazy z Jezusem Miłosiernym jako pamiątką peregrynacji.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Marię Magdalenę; we środę św. Brygidę zakonnicę, patronkę Europy; we czwartek św. Kingę dziewicę, drugorzędna patronkę naszej Diecezji; we piątek św. Jakuba Apostoła, patrona naszego miasta; w sobotę św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Krzysztofowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. W piątek wspominamy także św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej. Główne uroczystości w parafii św. Jakuba – szczegóły na plakacie. Poświęcenie pojazdów także w następną niedzielę.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej Parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Przemysław i ks. Radosław, dlatego prosimy, aby nasi parafianie zapisywali się u nas. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.

13.07.2014 - 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00, a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w środę Njaśw. Maryję Mannę z Góry Karmel, w piątek św . Szymona z Lipnicy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Bezpłatne wsparcie psychologa dla osób uzależnionych i ich rodzin w czwartek od godz. 17.00 w sali nad kawiarenką Makarios. 
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. 
 7. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i I niedzielę sierpnia. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji w gablotach na zewnątrz kościoła i na stronie internetowe. 
 8.  W punkcie CARITAS można nabyć obrazy z Jezusem Miłosiernym.
 9. Dzisiaj po mszy św. o 11.30  w naszej parafii wystąpią artyści z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.
 10. Dzisiaj po mszy św. Caritas z parafii MB Częstochowskiej rozprowadza ciasto jako kwesta na cele charytatywne. 

6.07.2014 - 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00 a w niedzielę nie ma mszy o 17.00. W czasie wyjazdów urlopowych, jak i w naszej parafii, pamiętajmy o odświętnym stroju, który wyraża kulturę osobistą i nasz szacunek do świętego miejsca. 
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek św. Benedykta, opata, patrona Europy; w sobotę św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Codziennie o 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje. 
 5. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe. Elewacja zachodnia jest już ukończona, pozostał jeszcze front kościoła. Dziękujemy za każde wsparcie i polecajmy to dzieło w modlitwie.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Idzie dwóch księży z naszej parafii: ks. Przemysław i ks. Radosław. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 8. Zbliża się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. To wyjątkowe wydarzenia będzie miało miejsce w I sobotę i I niedzielę sierpnia. Do przeżycia tych odwiedzin przygotują nas Rekolekcje parafialne, które w dniach 30.07 – 1.08.2014 wygłosi O. Kazimierz Maria Lorek, prowincjał O.O. Barnabitów, który jest proboszczem w par. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie.  Postarajmy się duchowo przygotować na spotkanie z Jezusem Miłosiernym. Przed ołtarzem wyłożona jest Księga Łask. Zachęcamy do wpisywania swoich podziękowań i próśb. Szczegółowy program peregrynacji dostępny TUTAJ.
 9.  W punkcie CARITAS i w zakrystii można nabyć obrazy rozprowadzane przez nasze diecezjalne wydawnictwo Biblos, będące pamiątką tego wydarzenia. Obrazy są w różnych ramach i w różnych formatach. Ceny od 7 do 65 złotych. Zachęcamy do zakupu.