social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

23.11.2014 – 34 NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  
 2. Z radością informujemy, że ks. Biskup Ordynariusz przychylając się do prośby postanowił uhonorować cztery osoby z naszej parafii Medalem DEI REGNO SERVIRE – SŁUŻYĆ KRÓLESTWU BOŻEMU.  Odznaczenia, które zostaną wręczone dzisiaj w Tarnowskiej Katedrze, otrzymają: srebrne -  P. Marek Górski i P. Andrzej Gicala, brązowe - P. Urszula Grabarz i P. Krzysztof Mariankowski. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy za pracę na chwałę tej cząstki Królestwa Bożego, jaką jest nasza parafia.
 3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci.
 4. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 6. Spotkanie Klubu Seniora we środę o 19.00.
 7. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Ks. Marcin Miraś, który w ubiegła niedzielę opowiadał nam o swojej pracy na Ukrainie przesłał podziękowanie za złożone ofiary. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.
 11. W kinie Planeta w dniach 28.11 – 4.12. będzie można zobaczyć film „Karolina”. Fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film. Jest to produkcja niezależna, powstała z ofiar ludzi dobrej woli, idąca pod prąd współczesnym tendencjom filmowym. Przygotowany został z myślą o młodzieży i odwołuje się do naturalnej wrażliwości młodych ludzi, których seans ma prowokować do refleksji i postawienia sobie ważnych pytań. Więcej szczegółów w gablocie i na stronie internetowej www.karolina-film.pl