social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia
24.05.2015 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Dzisijeszy dzień jest bardzo ważny dla naszej Ojczyzny i dla nas wszystkich. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. To nasz obywatelski i patriotyczny obowiązek.
 3. Ofiary zbierane do puszek zbierane dzisiaj są przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.
 5. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać.
 6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Msza swięta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w piątek o 19.00 w kościele św. Jakuba.
 2. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - odpust w Okocimiu.
 3. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie w tym roku ulicami:
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót na plac kościoła przez parking do ołtarza polowego.

PORZĄDEK OŁTARZY:
 
I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 2 oraz ulic: Elektrycznej, Reja, Zacisze
koordynuje ks. Zbigniew
 
II - przy Zesp. Szkół Ponadgimn. nr 1
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 3 oraz ulic: Zamkniętej i Topolowej
koordynuje ks. Przemysław
 
III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 4 oraz ulic: Spokojnej, Słonecznej, Solskiego, Sikorskiego
koordynuje ks. Radosław

IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym
odpowiedzialni mieszkańcy z:
os. Jagiełły blok 7, Królowej Jadwigi blok 3a oraz ulicy Wyspiańskiego
koordynuje Ks. Krzysztof
 
Prosimy tego dnia NIE PARKOWAĆ PRZY OŁTARZU POLOWYM, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta TYLKO W WYZNACZONYCH MIEJSCACH PARKINGOWYCH
 
 1. Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza całe Rodziny na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. W sobotę 30 maja o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym Ziarenka wystąpią ze specjalnie na tą okazję przygotowanym koncertem pt. "Bo Świat To My". Szczegóły na plakatach i stronie internetowej
 2. Serdecznie zapraszamy DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH na III Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. Odbędzie się ono w dniach 12-14 czerwca 2015 roku pod hasłem – JESTEŚMY DZIEĆMI KRÓLA. Z naszej parafii jest zorganizowany autokar, dlatego chętnych rodziców prosimy o zapisywanie swoich pociech w zakrystii u Pana Kościelnego lub telefoniczne zgłoszenie – szczegóły na plakacie. Na stolikach z prasą katolicką są do pobrania karty informacyjno–zgłoszeniowe. Wkrótce odbędzie się również spotkanie organizacyjne przed wyjazdem. PROGRAM SPOTKANIA DOSTĘPNY JEST TUTAJ.
 3. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie letnie w Sianożętach koło Ustronia Morskiego. Zapisy w punkcie CARITAS.
 4. Dzisiaj, podobnie jak w poprzednią niedzilę można składać podpisy pod projektem ustawy STOP ABORCJI.
 5. Otrzymaliśmy podziękowanie od. Ks. Tadeusza Brzuszka, którego wraz z grupą Paragwajczyków gościliśmy w zeszłym tygodniu. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.
 6. Również na tablicy ogłoszeń list od uczniów Szkoły Katolickiej w Brzesku.
 

17.05.2015 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 
 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek. na pomoc dla Nepalu. W ostatnich dniach zakupiono nowy wzmacniacz. Jego koszt to ok.6000 zł. Mamy nadzieję, że poprawi to słyszalność w naszym kościele.
 3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 4. Codziennie o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia,  potem adoracja w ciszy do 16.00.
 5. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego w sobotę w Wigilię Pięćdziesiątnicy, zapraszamy na godz. 20.00 do kościoła św. Jakuba na wspólne nabożeństwo dla wszystkich brzeskich parafii:  Drogę Światła i modlitwę uwielbienia Boga za Dar Ducha Świętego. Szczegóły na plakatach. W niedzielę, 10 minut przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Spotkanie gimnazjalistów, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i pragną tworzyć grupę młodzieżową przygotowując się do Światowych Dni Młodych odbędzie się w piątek o godz. 16.00 w sali nad kawiarenką.
 8. 6 czerwca wyjazd młodzieży bierzmowanej na wspólne dziękczynienie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Zapisy w zakrystii przy okazji nabożeństw majowych oraz u ks. Krzysztofa do soboty 23 maja.
 9. Parafialny Chór GAUDIUM i Schola Bliżej Nieba zapraszają w sobotę 23 maja na godzinę 19.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego na koncert pt. "PIOSENKI POETÓW". Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 10. Fundacja PRO –prawo do życia zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy: Stop aborcji. Podpisy wraz z numerem pesel można składać w niedziele dzisiaj i za tydzień przy stokach z gazetami, a w zakrystii przez cały tydzień. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Dzisiaj przy stolikach dyżurują członkowie Akcji Katolickiej.
 11. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Straży Honorowej NSPJ w dn.20.06. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 12. Dla DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizujemy wyjazd na III Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. w dniach 12-14 czerwca 2015 roku pod hasłem – JESTEŚMY DZIEĆMI KRÓLA. Zapisy w Zakrystii u Pana Kościelnego lub telefoniczne zgłoszenie – szczegóły na plakacie.
 13. Wydział misyjny Kurii diecezjalnej organizuje w następną niedzielę Misyjne Święto Dzieci. Początek o godz. 15.00 w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Szczegóły na plakatach.
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji Tarnowskiej organizuje wakacyjny wypoczynek oraz akcję KATOLICY - KATOLIKOM. Szczegóły na plakatach.
 15. Szkoła muzyczna ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 


10.05.2015 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas Il. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez cale życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za ofiarę pieniężną złożoną jako dar ołtarza. Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 17.30.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zapraszamy dzieci, które  otrzymują specjalne naklejki.
 3. W tym tygodniu w liturgii:

Wszystkim jubilatom i solenizantom, a zwłaszcza naszemu ks. biskupowi ordynariuszowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym.
 3. W czwartek i piątek odbędą się spotkania w małych grupach dla uczniów klas drugich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania. Przy pomocy Animatorów, którym dziękujemy za zaangażowanie będziemy realizować program ewangelizacji „Młodzi na progu" zakończony rekolekcjami w kl. lll. Aktualna lista z nowym podziałem na grupy dostępna jest na stronie internetowej i w gablotach przy wyjściu z kościoła. Liczymy na zaangażowanie młodych w czasie spotkań również w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodych i możliwości podjęcia posługi wolontariusza.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Od godz. 20.00 możliwość spowiedzi świętej.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz.19.00 w Sali na plebanii.
 7. Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii będziemy gościć ks. Tadeusza Brzuszka z Grupą 7 osób z Nemby w Paragwaju, proboszcza ks. Macieja Ciamagi, naszego rodaka, który obecnie tam pracuje. Ks. Tadeusz został wytypowany przez episkopat paragwajski jako odpowiedzialny za dzieło Miłosierdzia Bożego w tym kraju. Wesprzemy Jego pracę ofiarami do puszek, podczas gdy składka na tacę w całej Polsce przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania na wspólne dziękczynienie i świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd w sobotę 6 czerwca. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii przy okazji nabożeństw majowych oraz u ks. Krzysztofa do przyszłej soboty. Tak jak w ubiegłym roku Rodziców prosimy o zachęcenie młodzieży do wspólnego wyjazdu.
 10. Zapisy na kolonie letnie w Sianożętach są przyjmowane w niedzielę, w punkcie Caritas. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Pragniemy poinformować, iż nasza Schola Ziarenka Nadziei przygotowuje materiał na nową płytę, jaką dzieci nagrywać będą podczas tegorocznych letnich warsztatów muzycznych. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób indywidualnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona Dobrodziejów letnich warsztatów muzycznych oraz nowej płyty Ziarenek. W zależności od rodzaju udzielonej pomocy istnieje m.in. możliwość zamieszczenia logo firmy na stronie internetowej, banerach i płycie. Więcej informacji na stronach internetowych parafii oraz Ziarenek Nadziei. Udzielone wsparcie, będzie zarazem nagrodą dla dzieci za ich całoroczną pracę w parafii.Bóg Zapiać za wszelką życzliwość.
 12. O. Robbin Kamemba przysłał nam serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary. Oryginał i tłumaczenie można przeczytać w gablocie ogłoszeń.
 13. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego dzisiaj o godz. 18.00 w RCKB. Wstęp wolny.
 14. W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty ś.p. Barbara Dymek i Jadwiga Duda. Polećmy ich duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.3.05.2015 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 2. W tym tygodniu w liturgii:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.
 
 1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30.
 2. Bezpłatna pomoc psychologa we wtorek od 17.00.
 3. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o 19.00
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i Nowenna do miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Dzieci z klas III zapraszamy wraz z Rodzicami na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 6. W tym dniu przypada I czwartek miesiąca Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to również 70. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie i tych wszystkich, którzy zginęli walcząc o Jej wolność.
 7. W piątek, z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 8. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 9. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas II. Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 10. Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Caritas przy naszej parafii organizuje leni wypoczynek nad morzem w dniach 7-22 lipca w Sianożętach koło Ustronia Morskiego. Szczegóły  w gablocie, zapisy w punkcie Caritas w każdą niedzielę od 16.30 do 18.00
 14.  Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń oraz TUTAJ. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 15.45 spod kościoła i o 16.00 przy rondzie na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy Gimnazjalistów do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 15. Otrzymaliśmy podziękowanie i zapewnienie o modlitwie od Ojców Kombonianów. Można je przeczytać w gablocie.  
 16. W ramach programu zdrowotnego zapraszamy na spotkanie dotyczące leczenia chorób zwyrodnieniowych, nadciśnienia i cukrzycy. Spotkanie we wtorek o 11.00 w Sali teatralnej. Można będzie skorzystać z porad i bezpłatnych zabiegów. Zaproszenia można zaprać ze stolików z gazetami.
 17. Dzień otwarty dla uczniów z klas szóstych i ich rodziców w Gimnazjum nr 2 przy ul. Czarnowiejskiej odbędzie się w czwartek (7.05) od 9.30-13.15. W programie spektakle przygotowane przez młodzież. Szczegóły w gablocie oraz TUTAJ (pobierz plik PDF).26.04.2015 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
 2. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swoje święto.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Od środy przez tydzień będziemy gościć w naszej parafii O. Robbina Camembę z Kairu. Przyjmijmy go serdecznie i wesprzyjmy naszymi modlitwami. Będzie możliwość zamówienie intencji mszalnych, które O. Robbin odprawi w Kairze.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta: we środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek podczas nabożeństw. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 5. W I piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 6. W piątek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe. Będą odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci, które każdego dnia będą otrzymywać naklejki Matką Bożą z Guadalupe. Zachęcam też, aby pozostać na Mszy świętej, która będzie się rozpoczynać bezpośrednio po majówce. Nie zapominajmy o tradycji śpiewania majówek przy figurach Matki Bożej. Zachęcam, aby je udekorować.
 7. Ksiądz biskup udzielił na ten piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Msze Święte według porządku półświatecznego: o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. o 17.30 nabożeństwo majowe. W tym dniu przypada Święto Flagi Polskiej, dlatego zachęcamy, aby udekorować swoje domy.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii.
 10. Klub Seniora organizuje we wtorek 12 maja wyjazd do źródeł termalnych siarkowych w Solcu Zdroju. Spotkanie organizacyjne we środę o 19.00 w kawiarence.
 11. Odnowa w Duchu Świętym organizuje 16 maja wyjazd na Jubileuszowe XX ogólnopolskie Czuwanie Odnowy Charyzmatycznej na Jasnej Górze. Zapisy u ks. Zbigniewa lub w poniedziałek na spotkaniu grupy.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy obejrzeli spektakl „Przed sklepem jubilera” wystawiony przez Grupę 25+. Nie wszyscy mogli wejść, bo sala teatralna okazała się za mała i trzeba będzie pomyśleć o jej rozbudowie. Spektakl będzie jeszcze wystawiony w RCKB w niedzielę, 14 czerwca o 19.00. Już dzisiaj zapraszamy.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Czesława Szydek. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.