social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

31. 08.2013 – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA
 

 1. Wakacje dobiegły końca. Dziękujmy Panu Bogu szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Wracamy do normalnego porządku Mszy świętych:
 • w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00
 • w niedziele będzie już Msza o 17.00.
 
 1. Jako owoc peregrynacji rozpoczynamy w naszej parafii celebrację Godziny Miłosierdzia. Codziennie o 15.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy. Przechodząc obok w tym czasie wstąpmy do kościoła, aby porozmawiać chwilę z Panem Jezusem. Wierzę, że ten czas przyniesie błogosławione owoce dla naszej wspólnoty.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta
 
 1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku:
 • 10.00 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2
 • 18.00 - Gimnazjum nr 2
 
 1. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00 w kościele.  Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich chłopców do służby przy ołtarzu.
 2. Wszystkie dzieci ze Scholii Ziarenka Nadziei zapraszamy na pierwszą próbę jutro o godz. 16.00.
 3. Spotkanie Caritas Parafialnej we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 5. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek o godz. 20.00 w Sali teatralnej. Zapraszamy również tych, którzy pragną włączyć się we wspólny śpiew i rozwijać swoje talenty.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i czwartek od 17.00, a w piątek od 15.30 i od 17.30.
 7. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i 18.00. Po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Msza święta dla dzieci o 16.00, dla młodzieży o 20.00. Zapraszamy.
 9. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 10. W sobotę nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 11. W niedzielę, za zgodą ks. Biskupa odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz 3 letniej Dorotki Botkowskiej z Bochni chorej na nowotwór Neuroblastoma. Rodzina będzie zbierała datki na sfinansowanie  leczenia za granica. http://dorotkabotkowska.blog.pl/
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Grupa Teatralna działająca przy naszej Parafii zapraszają na spektakl muzyczny pt. "Buen Camino  - szczęśliwej drogi" w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w RCKB. Sztuka teatralna nawiązuje do postaci św. Jakuba i Szlaku Jakubowego opowiadając o miłości i przyjaźni. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MOK-u - ilość miejsc ograniczona. Swoją obecnością doceńmy wakacyjny trud młodzieży przygotowującej spektakl.
 14. W następną niedzielę o godz. 14.30 na Placu Kazimierza rozpocznie się Diecezjalne Święto Chleba. Zapraszamy.


24.08.2014 – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dzisiaj 21 niedzielę zwykłą.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Wszystkim solenizantom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30
 2. W sobotę zapraszamy na różaniec na godz. 17.30
 3. Dzisiaj, składając ofiary do puszek pomagamy rodzinom poszkodowanym podczas wichur i powodzi. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Codziennie o 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Kościele św. Jakuba.