social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


 

17.12.2017 - III Niedziela Adwentu – Gaudete

 1. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy Triduum Adwentowe. Głosi je ks. Rafał Igielski, wikariusz z parafii Ducha Świętego w Mielcu. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 19.30 nauka stanowa dla młodzieży. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla małżonków. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas Triduum Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. We wtorek ofiara na tacę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek jest przeznaczona pomoc materialna Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne. Bóg zapłać.
 4. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.30 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 zapraszamy w środę na roraty o godz. 18.00 oraz spotkanie.
 6. Zbiórka lektorów we środę po mszy wieczornej.
 7. We czwartek w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa. Księża z dekanatu będą spowiadać od 10.00 do 12.00, 0d 15.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. Skorzystajmy ze spowiedzi w tym dniu. W piątek i w sobotę spowiedź będzie w parafii św. Jakuba. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę, gdyż nie będzie wówczas takiej możliwości.
 8. Wyjazd do chorych we czwartek od godz. 7.30. Prosimy, aby zgłaszać do zakrystii osoby chore, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby skorzystać z sakramentalnej posługi. Nie ma potrzeby zgłaszania osób, które księża odwiedzają na I piątki.
 9. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w kościele.
 10. W następną niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą tylko przed południem. Nie będzie Mszy o 15.15 i 19.30. Msza  Pasterska o północy. Jest to już poniedziałek, a zatem uczestnictwo w Pasterce nie zwalnia z obowiązku przeżycia Mszy Świętej niedzielnej.
 11. Przed Pasterką Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza na „Świąteczną Zadumkę” tradycyjnie o 23.00 oraz na Jasełka: „Życie masz nie tylko dla siebie” w drugi dzień Świąt o 16.00.
 12. Nowennę do Dzieciątka Jezus omawiamy o17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 13. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 16. Dzisiaj w naszym kościele jest kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez rodziców i dzieci naszego parafialnego przedszkola. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla przedszkola. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 17. Jak już informowaliśmy, w ostatni piątek grudnia rozpoczniemy w naszej parafii projekt „Spotkania dla Zabieganych. To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie rodzinne, religijne i więź z Bogiem. Spotkania będą odbywać się przez siedem kolejnych piątków, począwszy od 29.12 w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 24.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 70 zł od małżeństwa (na pierwszym spotkaniu). Więcej szczegółów na stronie internetowej - TUTAJ - i w gablocie.
Spotkania dla zabieganych - infografika
 
 1. Paczki świąteczne dla podopiecznych CARITAS będą wydawane we środę 20 grudnia.
 2. Zapraszamy na Wieczór Autorski Pani Agaty Podłęckiej, opiekunki naszej Grupy Teatralnej we wtorek o 18.00 w RCKB.

.

10.12.2017 – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:

Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza naszemu Panu Kościelnemu, Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Przed ołtarzem stoi mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować świąteczną paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do piątku włącznie w kawiarence.
 2. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15, ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy we środę na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne o godz. 18.00. Jest to Dzień Modlitw za ofiary Stanu Wojennego.
 5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i Adorację Najświętszego Sakramentu jak w każdy III piątek po wieczornej Mszy Świętej do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa. Ta modlitwa będzie przygotowaniem do przeżywania radości Bożego Narodzenia.
 7. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 8. W sobotę na Mszy wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Będzie je głosił ks. Rafał Igielski, wikariusz w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.30 nauka stanowa dla młodzieży. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla małżonków. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas Triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we czwartek 21.12. Podobnie wyjazd do chorych.
 9. Kończy się Rok św. Alberta Chmielowskiego. Z ogromną radością informujemy, że nasza parafia otrzymała Jego relikwie. Wprowadzimy je uroczyście do naszego kościoła podczas sumy o godz. 10.00 w następną niedzielę. Bardzo dziękuję osobie, która pomogła nam otrzymać te relikwie i ufundowała relikwiarz. Niech św. Brat Albert ożywia naszą wyobraźnie miłosierdzia.
 10. W następną niedzielę przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek jest przeznaczona właśnie na ten cel.
 11. Również w tym dniu odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez rodziców i dzieci naszego parafialnego przedszkola. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla przedszkola. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 12. Jak już informowaliśmy, w ostatni piątek grudnia rozpoczniemy w naszej parafii projekt „Spotkania dla Zabieganych.
Spotkania dla zabieganych - infografika

To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Tematyka spotkań, które poprowadzą psychologowie świeccy, księża psychologowie i biblista oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od zarządzania finansami w rodzinie, po sposoby skutecznej komunikacji. Spotkania będą odbywać się przez siedem kolejnych piątków, począwszy od 29.12 w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 24.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl

Koszt udziału w warsztatach to 70 zł od małżeństwa (na pierwszym spotkaniu).

Więcej szczegółów TUTAJ.
 
 1. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 2. W zakrystii można nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 3. Zarząd Osiedla Kopaliny – Jagiełły zaprasza na Zebranie Ogólne we najbliższy wtorek o godz. 17.00 do Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Maria Latuszek i Barbara Chwalibińska.  Polecajmy naszych zmarłych i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

3.12.2017 – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Prosimy, aby serduszka nie byłe większe, niż pocztówka. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie: w poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy; we środę św. Mikołaja biskupa; we czwartek św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. W wtorek w kościele św. Jakuba podczas Mszy Św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie chłopców z naszej parafii do grona lektorów.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę Świętą i spotkanie o godz.18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Proszę o to zwłaszcza członków Straży Honorowej, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej w wigilię Uroczystości.  Prosimy o modlitwę, aby jak najwięcej rodzin z naszej parafii zawierzyło swoje życie Maryi Niepokalanej.
 6. Na wieczorne nabożeństwo we czwartek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić do tego stowarzyszenia, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie do kawiarenki.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu o 7.00, 8.30, 11.00 zamiast o 10.00 oraz wieczorem o 18.00. Po mszy świętej o 11.00 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świata do 13.00. Na ulotkach jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia  wspólnie z całą rodziną. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, możemy uczynić to w domu,  kiedy cala rodzina będzie razem. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 8. W następną niedzielę św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy rodziców do przygotowania się na Jego przybycie. 
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele remontowe. Zmiana Tajemnic Różańcowych po porannej Mszy Świętej.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach, organizuje akcję pomocy potrzebującym. Za tydzień przed ołtarzem stanie mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie będą informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki złożyły w kawiarence.
 12.  Za dwa tygodnie, w III niedzielę adwentu rozpoczniemy Triduum przygotowujące nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je ks. Rafał Igielski, wikariusz z parafii Ducha Świętego w Mielcu. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 13. Codziennie w godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do odwiedzenia Pana Jezusa.
 14. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne. Zachęcamy do zakupu.
 15. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. 
 16. Informujemy, że od stycznia, ze względu na adorację Najświętszego Sakramentu, Msza chrzcielna będzie nie w pierwszą, ale w drugą niedzielę miesiąca.
 17. Parafia św. Jakuba zaprasza wszystkie małżeństwa na mszę świętą i spotkanie formacyjne w I czwartek o 18.00. Szczegóły na plakatach. W naszej parafii planujemy natomiast cykl „Spotkania dla Zabieganych”. Warsztaty dla małżeństw rozpoczną się 29.12 i potrwają przez 7 kolejnych piątkowych wieczorów. W programie m.in. spotkania z psychologami, księżmi psychologami, księdzem biblistą oraz ze świeckimi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w Sali nad kawiarenką.
 18. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Zdzisława Ogiela. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


26.11.2017 – 34 NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionem. W zakrystii za dowolną ofiarą można będzie otrzymać opłatki na stół wigilijny.
 3. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o 17.30.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we czwartek św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Panu Andrzejowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. Obejmijmy naszą modlitwą biskupa Tarnowskiego, Andrzeja Jeża w 8 rocznicę przyjęcia przez Niego Sakry Biskupiej.
 5. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W dniach spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. W I piątek Msza wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00 dla dzieci i o 18.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Adoracja dla młodzieży i możliwość spowiedzi w pierwszy piątek o godz. 20, po niej Msza Święta o 20.30
 9. Nabożeństwo fatimskie pierwszosobotnie o 17.00.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zachęcamy do udziału w wotywnej mszy świętej zbiorowej o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 18.00.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej i odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Jest też dodruk naszej parafialnej gazetki. Jeszcze raz dziękujemy państwu Dziedzicom za bezpłatne wydanie tego egzemplarza. Dlatego ten numer gazetki można otrzymać za darmo.

19.11.2017 – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po Mszy o 15.15. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek Ofiarowanie NMP; we środę św. Cecylii, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Panu Andrzejowi, chórowi Gaudium z dyrygentką p. Iwoną Mikołajek, scholi Ziarenka Nadziei i scholi gimnazjalnej oraz scholi młodzieżowej składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za ich wkład w piękno liturgii w naszej parafii.; w piątek św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VI Zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w środę o godz. 18.00.
 6. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 7. Następna niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W związku z zainteresowaniem naszą parafialną gazetką będzie jeszcze dodruk pierwszego numeru. Będzie dostępny w następna niedzielę.
 10. Otrzymaliśmy podziękowanie od siostry Tadeuszy za wsparcie działalności misyjnej zgromadzenia. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń. Siostra zebrała 8370 zł.
 11. Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize, które odbędzie się w Bazylei od 28 grudnia do 1 stycznia. Koszt wyjazdu: 300 zł + 60 euro. Zapisy w najbliższy piątek w kawiarence pod plebanią od godziny 19.00 - 20.00.
 12. Klub Seniora naszej parafii organizuje kurs języka angielskiego. Rozpoczęcie we wtorek o 10.00 w Sali nad kawiarenką. Również w dniach 11-15 kwietnia 2018 klub organizuje pielgrzymkę pod hasłem " Przez Maryję do Źródeł Miłosierdzia" W planie pielgrzymki zwiedzanie Gietrzwałdu. Sokółki, Świętej Lipki, Trok, Wilna i Kowna. W związku z koniecznością rezerwacji miejsc noclegowych, zapisy na pielgrzymkę do końca stycznia 2018. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 13. Kurs Przedmałżeński w naszym dekanacie w parafii  św. Jakuba w Brzesku, rozpocznie się w sobotę 25 listopada o godz. 17.00 .  Zapisy w dniu rozpoczęcie Kursu.
 14. MOK zaprasza na spektakl teatralny „Moje rzeźby ożyły” w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego TRADYCJA. Spektakl dzisiaj w RCKB o 17.00. wstęp wolny.
 15. Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. Badanie odbędzie się w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku w sobotę 25 listopada br. w godz. 8- 13. Szczegóły na afiszach. Jest to ostatnie badanie w tym roku.
 16. Klub Honorowych Dawców Krwi przy komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zapraszana akcję Krwiodawstwa dzisiaj od 9.00 do 13.00 w budynku Domu Ludowego w Jadownikach.
 17. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Stanisław Łupiński. Plećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

12.11.2017 - 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po Mszy o 15.15. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników; w piątek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w sobotę - bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę. Po mszach świętych ucałowanie Jej relikwii. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Rodziców dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei zapraszamy jutro do sali teatralnej, na spotkanie organizacyjne, które rozpocznie się bezpośrednio po próbie.
 5. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 7. W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi . Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną przygotowująca się do bierzmowania. Wieczór poprowadzi Grupa Miłosiernych.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Dzisiaj można otrzymać 1 numer Dwumiesięcznika „miłosierdzie.brzesko.net.pl.” Tytuł nawiązuje do adresu strony internetowej parafii. W numerze relację z wydarzeń, które były, zapowiedzi tych, które będą, recenzje filmów, które warto oglądnąć, czy ogłoszenia drobne Caritasu. Jest także miejsce na twórczość naszych parafian. Bardzo dziękuję w tym miejscy P. Dziedzicom z Brzeskiej Oficyny Wydawniczej za bezpłatne wydrukowanie pierwszego numeru.
 10. Proszę o modlitwę w intencji polskich egzorcystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają ogólnopolską konferencję w Konstancinie.


5.11.2017 – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Tadeuszę Frąckiewicz, dominikankę z Kamerunu, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w pracy misyjnej.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy świętej o 15.15. W każdą niedzielę listopada Msza Święta za dusze wypominane w naszym kościele.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we czwartek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki na Lateranie; w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła; w sobotę - św. Marcina z Tours - biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 5. Msza Święta wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o 18.45
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na mszę świętą i spotkanie we środę o godz. 18.00.
 8. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę Świętą wieczorną.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 w sali na plebanii.
 10.  W sobotę przypada 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w kościele św. Jakuba. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę i za tych, którzy nami rządzą. Od godz. 16.00 w Centrum Bibliotecznym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 11. Grupa Teatralna GT serdecznie zaprasza na tradycyjną wieczornicę patriotyczną ze wspólnym śpiewaniem 11 listopada na godz. 19.00 do sali teatralnej. Tym razem nosi ona tytuł "Piękna ta nasza Ojczyzna"..
 12. W drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.
 13. Jest to II niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. W związku z tym, że ciągle nie mamy odpowiedzi na wniosek złożony do Funduszu Ochrony Środowiska o wartości ponad 2.000.000 zł., dotyczący termomodernizacji i zmiany ogrzewania w naszym kościele, zdecydowaliśmy zakupić wykładzinę na ławki. Koszt tej inwestycji to ok. 20.000 zł. Wykładzina powinna być gotowa w połowie miesiąca. Bóg zapłać również za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne.
 14. Do naszego kościoła wykonano 4 świeczniki o wartości 4.000 zł., które posłużą m.in. do ceremonii pogrzebowych. Dziękujemy tegorocznym bierzmowanym i dzieciom pierwszokomunijnym, których ofiary pokryły połowę tej kwoty.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Ponieważ wiele informacji znajduje się na stronie internetowej parafii, a nie wszyscy korzystają z Internetu, w następną niedzielę ukaże się pierwszy numer naszej gazetki parafialnej „Milosierdzie.brzesko.net.pl”. Tytuł nawiązuje do adresu strony internetowej. Zakładamy, że będzie się ukazywać jako dwumiesięcznik w cenie 4 zł, co powinno pokryć koszty druku. Liczymy na zainteresowanie i współpracę z Redakcją. Więcej szczegółów za tydzień.
 17. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Irena Batko. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

29.10.2017 – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po porannej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem różańcowym o 17.30. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem
 2. Kończy się miesiąc październik. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy we wtorek o 17.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami. Komu nie udało się przyjść do kościoła na różaniec, zachęcamy, aby choć raz odmówić różaniec wspólnie z rodziną w domu. Modlitwa różańcowa ma wielką moc.
 3. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od 17.00. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 4. We środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu. Szkolny Oddział CARITAS obok cmentarza sprzedaje znicze. Dochód przeznaczony jest dla podopiecznych CARITAS.
 5. We czwartek Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.
 6. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Te zwykłe warunki to: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej; modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 7. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy świętej o 15.15. W każdą niedzielę listopada msza za wszystkie dusze wypominane.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w sobotę św. Karola Boromeusza, biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 10. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek po Mszy Świętej o 10.00 do 15.30. Na wieczorne nabożeństwo Zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków. Gdyby ktoś chciał przyłączyć się do tego Stowarzyszenia zapraszamy na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej do kawiarenki.
 11. Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornym nabożeństwie adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. O 19.45 msza święta dla młodzieży. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw i różańca z wypominkami.
 12. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 13. Małżonków, którzy przeżywają trudności i chcieliby pomocy duchowej, ksiądz proboszcz zaprasza w każdy I Piątek po mszy św. o godz. 18.00.
 14. Nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem za wypominanych w sobotę o 17.00.
 15. Dzisiaj kończy się tydzień misyjny, kiedy modliliśmy się za misje i misjonarzy. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii s. Tadeuszę Frąckiewicz, dominikankę z Kamerunu, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w pracy misyjnej. Będzie można wesprzeć jej misję ofiarami do puszek oraz nabyć książkę „Bajki kameruńskie”.
 16. Codziennie w Godzinie miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Taka adoracja związana jest z odpustem zupełnym. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 17. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Punkt będzie czynny od wtorku w godz. od 11.00 do 17.30.
 18. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 19. W skład Rady Parafialnej weszły następujące osoby: Marek Górski, Agata Podłęcka, Małgorzata Opioła, Dorota Majka, Bogusława Komęza,  Krzysztof Mariankowski, Kamil Pabian, Marcin Fijałkowski, Janusz Wodka, Teresa Brzeska, Urszula Grabarz, Małgorzata Toboła i z Urzędu s. Krystyna, ks. Zbigniew i Janusz Migda. Życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy dla dobra naszej parafialnej rodziny.


22.10.2017 – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach, misjonarzach i tych, wśród których pracują. Zwłaszcza wspierajmy modlitwą naszego rodaka, ks. Macieja Ciamagę, michalitę pracującego w Paragwaju.
 2. W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Jana Pawła II, papieża; w sobotę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15, a lektorów po mszy wieczornej.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w środę o godz. 18.00
 5. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze wspólne intencje. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 7. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 8. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Będzie czynny przed Wszystkimi Świętymi począwszy od dnia 28.10.2017r.(sobota) do 31.10.2017r. od godz.10.00 do godz.17.30
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Grupa Teatralna GT z naszej parafii zaprasza na autorski spektakl z okazji Miesiąca Papieskiego pt. "Wciąż mnie zadziwiasz Panie" – z tekstami Agaty Podłęckiej i muzyką Krzysztofa Szydłowskiego, który zostanie wystawiony w RCKB w Brzesku w piątek 27 października 2017r.  o godz. 18.00. Darmowe wejściówki do nabycia w Dziale Dorosłych biblioteki w RCKB
 11. W ostatnią niedzielę w kościołach w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych. W naszej parafii, która liczy ok. 5000 osób w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 3290 osób, co daje ok. 66%. W ubiegłym roku było to prawie 1000 osób więcej. Rozdano 1355 komunii świętych, a w zeszłym roku 1321 – to 41% uczestniczących we Mszy. Rok temu było to 33%.. Bardzo dziękujmy członkom Akcji Katolickiej, Grupie 25+ oraz młodzieży za pomoc w przeprowadzeniu badań.
 12. W ostatnią niedzielę odbyły się również wybory do Rady Parafialnej. Oddano 552 głosy ważne. W wyniku głosowania do Rady Parafialnej na najbliższą kadencję zostali wybrani: Marek Górski, Agata Podłęcka, Małgorzata Opioła, Dorota Majka, Bogusława Komęza,  Krzysztof Mariankowski, Kamil Pabian, Marcin Fijałkowski, Janusz Wodka. Teresa Brzeska Urszula Grabarz. Dołączą jeszcze osoby, które do Rady należą z Urzędu i z nominacji. Pełny skład Rady podamy w następnym tygodniu.
 13. Zapraszamy na „Rekolekcje dla Mam i Córek”, które odbędą się w dniach 10-12 listopada 2017r w Krzeszowicach. Rekolekcje są organizowane przez Mamy i Córki z naszej parafii. Więcej informacji na plakatach.
 14. Podobnie jak w latach ubiegłych fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę elektrośmieci. Zepsute czy niepotrzebne urządzenia elektryczne, które będą rozebrane w celu pozyskania surowców wtórnych, można składać w kawiarence lub przed nią do czwartku włącznie
 15. Trwa nabór wolontariuszy do projektu „Szlachetna Paczka”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


5.10.2017 – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasz parafialny chór GAUDIUM zdobył I nagrodę w kategorii zespoły w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” w Tarnowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Chętnych do włączenia się w prace chóru zapraszamy na próby we czwartki o 19.00 w Sali nad kawiarenką.
 2. Dzisiaj ważny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej – wybory do Rady Duszpasterskiej. Na stolikach z gazetami znajdują się karty do głosowania i długopisy. Zakreślamy dwa nazwiska a karty można wrzucać do koszyka podczas składki lub do koszyków na stolikach z gazetami. Dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu. To wyraz naszej odpowiedzialności za życie parafialne.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy o 15.15. Dzisiejsze nabożeństwo pod przewodnictwem ks. kapelana Józefa Waśki,  będzie modlitwą za Rodziców Dzieci Utraconych. Później przejdziemy ze zniczami pod figurę Jezusa Miłosiernego, aby modlić się za dzieci zmarłe o całe życie za wcześnie.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we środę –  św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby zdrowia; w piątek – św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę - bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 6. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15.
 7. We środę o godzinie 18.00 odbędzie się okolicznościowa msza, w czasie której ministranci naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia ministranckie. Serdecznie zapraszamy całą Liturgiczna Służbę Ołtarza, a szczególnie rodziny ministrantów.
 8. Uczniów klas siódmych zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 9. Jak w każdy III piątek miesiąca, po wieczornym nabożeństwie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 10. Następna niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 12. Zbliża się listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 13. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie różańcowej na granicach naszej ojczyzny, czy to podczas wyjazdu, czy w kościele czy w domu. W imieniu organizatorów akcji ‘Różaniec do granic” zwracamy się do nich z prośbą o anonimowe wypełnienie ankiety. Można ją znaleźć na stronie internetowej https://rozaniecdogranic.webankieta.pl.
 16. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez wstawiennictwo św. o. Pio.
 17. Firma Green Office Ecologic będzie zbierać elektrośmieci. Można je składać przed wejściem do kawiarenki do czwartku, 26.10. Dochód przeznaczony jest na misje. Szczegóły na plakatach.
 18. Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi. Badanie odbędzie się w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku w sobotę 21 października br. w godz. 8- 13. Szczegóły na afiszach.
 19. Rodzina Kolpinga zaprasza na wyjazd do Zalipia. zgłoszenia do poniedziałku 16 października do g. 17.00 w Rodzinie Kolpinga w Domu Katechetycznym w par. św. Jakuba. Zapraszają również na spotkanie na temat profilaktyki i leczenia chorób osób w wieku starszym we  czwartek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym.
 20. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Władysław Piekarz i Michał Szuba. Polećmy ich nieśmiertelne dusze i wszystko, czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.

8.10.2017 – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 17 Dzień Papieski poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele po Mszy Świętej o 15.15. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.15; ministrantów we środę o 16.15; a lektorów po mszy wieczorowej.
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00
 3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową w środę o godz. 18.00.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na różaniec, Mszę Świętą i spotkanie we czwartek o 17.30.
 5. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei serdecznie zaprasza na koncert pt. 100 LAT OBJAWIEŃ W FATIMIE, który odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 18.00 w RCKB. Wstęp wolny. Więcej szczegółów TUTAJ.
 6. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Podczas Mszy Świętej o 15.15 będziemy modlić się za dzieci, które zmarły w łonie matki. Po Mszy Świętej, której będzie przewodniczył ks. Józef Waśko, kapelan szpitala i po różańcu przejdziemy ze świecami pod figurę Jezusa Miłosiernego, aby tam modlić się za dzieci, które zmarły o całe życie za wcześnie.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zbliża się miesiąc listopad. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 10. Dziękujemy za zgłoszenie kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Są to panie: Teresa Brzeska, Urszula Grabarz, Stanisława Jeleń, Bogusława Komęza, Dorota Majka, Wiesława Milewska, Małgorzata Opioła, Agata Podłęcka, Małgorzata Toboła, Wanda Zaręba, oraz panowie: Andrzej Capik, Piotr Duda, Marcin Fijałkowski, Marek Górski, Franciszek Krupa, Franciszek Małek, Krzysztof Mariankowski, Kamil Pabian, Mariusz Pieprzyk, Andrzej Szydek, Janusz Wodka. Zgodnie ze Statutem Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej, wybory odbędą się w następną niedzielę. Oddajemy głosy na dwie osoby z listy. Karty z nazwiskami można wrzucać na tacę podczas składki. Z podanej listy zostanie wybrane 10 osób, które wraz z osobami należącymi do rady z urzędu, utworzą nową Radę Parafialną na następną 5-letnią kadencję.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W Brzesku trwa VI Miesiąc Papieski. Program wydarzeń w gablocie.

1.10.2017 – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczął się październik. Nabożeństwa Różańcowew dni powszednie o 17.30, a w niedziele po mszy o 15.15.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 72 Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji, jak również ofiary składane do puszek są przeznaczone – jak słyszeliśmy - na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
     
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka dla aspirantów i tych, którzy chcieliby jeszcze należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek o 16:15. Zbiórka dla ministrantów we środę o 16:15, a dla lektorów po mszy wieczornej. Dnia 21 października rozpocznie się w parafii św. Jakuba kurs lektorski. Zapraszamy do udziału ministrantów od klasy VII włącznie i tych wszystkich, którzy chcieliby zostać lektorami i służyć Bogu przez czytanie Słowa Bożego. Zapisy u księdza Sylwestra.
 2. We czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wieczorną ku czci św. S. Faustyny.  To taki nasz mały parafialny odpust.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Zapraszamy do modlitwy.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. Osoby wyjeżdżające do Milika w ramach akcji „Różaniec do granic” zapraszamy na krótkie spotkanie informacyjne, które odbędzie się we środę po mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 w sali teatralnej. Wyjazd w sobotę o 8.30 z parkingu przed kościołem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 9. W sobotę nabożeństwo Fatimskie o 17.00.
 10. W następną niedzielę ulicami Grybowa przejdzie IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Świętą w bazylice o 11.00. Zachęcamy do udziału. Jest to XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją”.
 11. W tym dniu zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 12. W następną niedzielę ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo dziękujemy Za jedną ofiarę indywidualną przekazaną na cele parafialne.
 13. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na wspólną Koronkę i adorację w ciszy.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. Do soboty włącznie można zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Kartki z nazwiskami można wrzucać do skarbonek przy stolikach z gazetami.
 16. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Zbigniewa Biernata i wspólnoty parafialnej z Nowego Sącza. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.
 17. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Szczegóły na plakatach.
 18. Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie usg piersi. Badanie odbędzie się w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku w sobotę 7 i 21 października br. w godz. 8-13. Szczegóły na afiszach.

24.09.2017 – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w  Obrazie „Jezu Ufam Tobie”. Wykorzystajmy ten szczególny czas łaski. Gromadźmy się z rodziną i sąsiadami na wspólnej modlitwie oraz postarajmy się powstrzymać w czasie nawiedzenia od oglądania telewizji i innych zajęć, które mogłyby zakłócić atmosferę  modlitwy. Prosimy też o wpisanie do Pamiątkowej Księga Nawiedzenia Rodzin próśb, podziękowań czy zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu. W każdy czwartek w Nowennie i na Mszy świętej modlimy się  w intencji Rodzin, które przeżywają  czas  nawiedzenia w danym tygodniu.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa; we środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we czwartek św. Wacława, męczennika; w piątek  św.  Archaniołów Michała Gabriela i Rafała; w sobotę św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. Walne spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence. Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.
 4. W środę rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla uczniów klas 6. Zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18.00 i potem spotkanie organizacyjne.
 5. We czwartek o godz. 15.00 odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach:  przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego; przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3go maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. Módlmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga a także w ważnych intencjach naszej społeczności. Nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele.
 6. Bezpłatne wsparcie psychologa we czwartek od 16.30 w Sali nad kawiarenką.
 7. Na naszej Wspólnocie Parafialnej dbamy o piękno liturgii. Włącza się w tę troskę nasz parafialny  Chór GAUDIUM. Wszystkich, którzy w głębi serca czują potrzebę śpiewu dla Bożej chwały zapraszamy w najbliższy czwartek o 19.30 do sali nad Kawiarenką na próbę, po której będzie krótka konsultacja.
 8. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 9. W niedzielę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30. a w niedziele po mszy o 15.15. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię Świętą i Sakrament Bierzmowania. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.
 10. W październiku w całej diecezji odbędą się wybory do Rad Duszpasterskich. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów. Kartki z nazwiskami proszę wrzucać do puszek przy stolikach z gazetami.
 11. Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz kolejny organizuje kampanię „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. W następną niedzielę będzie można nabyć rozprowadzane przez CARITAS „Chlebki Miłosierdzia”. Nie jest to kupowanie chleba, ale otrzymywanie go jako symbolu wdzięczności za wrażliwość serca i złożoną ofiarę. Sugerowana ofiara to 5 zł. Część pozostaje do dyspozycji diecezjalnej, a część parafialnej CARITAS.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic w I sobotę października. Chętnych na wyjazd do Milika,  gdzie znajduje się kościół stacyjny, prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecdogranic.pl
 13. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 21 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem i kalendarz misyjny w cenie 4 zł.
 14. Dzisiaj po raz kolejny organizowana jest akcja „Zatrzymaj Aborcję”. Można złożyć podpis pod projektem Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych. Do ważności podpisu potrzebny jest nr PESEL.
 15. Jest jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Budapesztu w dniach 6-8 października " organizowaną przez Klub Seniora naszej parafii Zapisy w Kawiarence parafialnej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 16. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 17. Od następnej niedzieli w Bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakatach.
 18. W        ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Dawid Szydek. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę, wszystkie nasze i parafialne sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 

17.09.2017 – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w  Obrazie „Jezu Ufam Tobie”. Jest to szczególny czas łaski  dla wszystkich Rodzin naszej Parafii. Zaprośmy rodzinę i sąsiadów. Postarajmy się zaplanować tak czas nawiedzenia, abyśmy mogli zebrać się wszyscy razem. To wielka szansa dla nas na  przyjęcie uzdrawiającej mocy Jezusa Miłosiernego. Postarajmy się powstrzymać w czasie nawiedzenia od oglądania telewizji i innych zajęć, które mogłyby zakłócić atmosferę  modlitwy.
  Z Obrazem wędruje też Pamiątkowa Księga Nawiedzenia Rodzin. Prosimy o wpisanie próśb, podziękowań czy zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu. W każdy czwartek w Nowennie i na Mszy świętej modlimy się  w intencji Rodzin, które przeżywają  czas  nawiedzenia w danym tygodniu.
 2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w środkach przekazu, aby rzetelnie i w prawdzie spełniali swoje obowiązki.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele remontowe.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich ks. Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Dzieci, od pierwszej klasy szkoły podstawowej, które chciałyby należeć do Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy na próbę, która odbędzie się w sali teatralnej we wtorek o godz. 16.00.
 2. Zapraszamy uczniów klas siódmych, wraz z rodzicami na Mszę Świętą i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 18.00.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie  zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Wspólna modlitwa różańcowa w sobotę o 17.30.
 5. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 21 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 4 zł. 
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Zapraszamy młodzież od udziału w X SYNAJU w najbliższą sobotę w Limanowej. Z naszej parafii jest organizowany autokar. Zapisy dzisiaj do 21.00 na facebooku.
 9. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic w I sobotę października. Chętnych na wyjazd do Milika,  gdzie znajduje się kościół stacyjny, prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Więcej szczegółów na stronie www.rozaniecdogranic.pl
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Biernata, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, który będzie głosił kazania. To rodzinna parafia ks. Zbigniewa. Jesteśmy parafią patronacką dla budującego się tam kościoła, dlatego ofiary na tacę są przeznaczone jako wsparcie tego dzieła.
 11. W październiku w całej diecezji odbędą się wybory do Rad Duszpasterskich. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów. Można to uczynić zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 12. Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. Badanie odbędzie się w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku w sobotę 23 września w godz. 8- 13. Szczegóły na afiszach.
 13. W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości zapraszamy w sobotę  do  włączenia się w akcję „Doba Dla Wolności”, której celem jest pomoc duchowa osobom uzależnionym. Zachęcamy w tym dniu do podjęcia całodobowego postu od Internetu i modlitwy  za osoby zniewolone przez różne nałogi, by  mogły podjąć walkę w drodze ku Wolności.
 14. Po raz kolejny organizowana jest akcja „Zatrzymaj Aborcję”. W następną niedzielę można będzie złożyć podpis pod projektem Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych. Do ważności podpisu potrzebny jest nr PESEL.

10.09.2017 – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o 15.15 rozpoczynamy Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w  Obrazie „Jezu Ufam Tobie”. Jest to szczególny czas łaski  dla wszystkich Rodzin naszej Parafii. Zaprośmy także dzieci i wnuki, które mieszkają w innym mieście, czy nawet w innym państwie. Postarajmy się zaplanować tak czas nawiedzenia, abyśmy mogli zebrać się wszyscy razem. To wielka szansa dla nas na  przyjęcie uzdrawiającej mocy Jezusa Miłosiernego.
Postarajmy się powstrzymać w czasie nawiedzenia od oglądania telewizji i innych zajęć, które mogłyby zakłócić atmosferę  modlitwy.
Z Obrazem wędruje również Pamiątkowa Księga Nawiedzenia Rodzin. Prosimy o wpisanie podziękowań, próśb, czy zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu. W każdy czwartek w Nowennie i na Mszy świętej modlimy się  w intencji tych Rodzin, które przeżywają  czas  nawiedzenia w danym tygodniu.
Starajmy się porozumieć z najbliższymi sąsiadami, aby ustalić szczegóły przekazywania obrazu od domu do domu. Kolejność ulic znajdziemy na ulotkach oraz na stronie internetowej.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. Podejmijmy modlitwę, aby wychowanie dzieci i młodzieży przebiegało w poszanowaniu wartości chrześcijańskich.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we środę św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła; we czwartek Święto Podwyższenia Krzyża - zapraszamy na Drogę Krzyżową po mszy wieczornej; w piątek Matki Bożej Bolesnej; w sobotę św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w środę o 18.00. 
 4. Zbiórka ministrantów we środę o 16.15, a lektorów bezpośrednio po Mszy wieczornej. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek o 16.15 na spotkanie organizacyjne.
 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą w środę 13 września godz. 18.00.
 6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza Wotywna do Miłosierdzia Bożego.
 7. Następny piątek to III piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej Wieczór Uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 8. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 9. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Przechodząc obok w tym czasie wstąpmy do kościoła, aby porozmawiać chwilę z Panem Jezusem.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W zakrystii można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 21 zł i ścienny kalendarz z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 4 zł.
 13. Bardzo dziękujemy za jedną ofiarę indywidualną przekazaną na cele parafialne.
 14. Komanda Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zaprasza dzisiaj od 10.00 do 15.00 do budynku komendy na akcję krwiodawstwa. Szczegóły na afiszach.
 15. Pan Burmistrz zaprasza na Piknik Ekologiczny w najbliższą sobotę od 11.00 do 16.00 na placu Kazimierza. Szczegóły na afiszach.
 16. Rodzina Kolpinga  zaprasza do korzystania z szerokiej oferty działań z różnych dziedzin dla osób biernych zawodowo, bezrobotnych kobiet oraz Seniorów do udziału w projektach prozdrowotnych,  bezpłatnych kursów zawodowych, płatnych staży, wparcia w poszukiwaniu pracy i innych form pomocy. Szczegóły i zapisy w Rodzinie Kolpinga od pon-piątku w godz. 9.00-15.00 przy placu św. Jakuba 3 (w Domu Katechetycznym)
 17. W kinie PLANETA można obejrzeć wartościowy film: „FATIMA, Ostatnia Tajemnica”.
 18. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Ewa Powroźnik. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

3.09.2017 – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w piątek Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. Z tej racji nie obowiązuje w naszej diecezji wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w poniedziałek, 4 września.  Msze święte na rozpoczęcie roku: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - 8.00; Publiczne Gimnazjum  nr 2. o 9.30; Szkoła Podstawowa nr 2 - o 10.30; 
 3. Grupa Odnowy w Duchu Św. przy naszej parafii zaprasza po przerwie wakacyjnej wszystkich członków i osoby pragnące zapisać się do grupy Odnowy, na spotkanie w poniedziałek o godz. 19 w Sali nad kawiarenką.
 4. Uroczystości pod Pomnikiem Ofiar bombardowania z 1939 roku odbędą się we wtorek o 15.45 w kościele na Słotwinie.
 5. Spotkanie DSM we wtorek o godz. 16.00 w salce nad kawiarenką. Serdecznie zapraszamy także dziewczynki, które chciałyby przystąpić do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 6. Zbiórka ministrantów we środę o 16.25 a lektorów po wieczornym nabożeństwie.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy do modlitwy o powołania zwłaszcza członków Koła Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy Świętej.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00.
 10. Grupa Miłosiernych zaprasza na piknik pożegnalny ks. Przemysława w sobotę. Rozpoczęcie w kościele Koronką o 15.00, zakończenie Apelem o 21.00.
 11. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w każdą sobotę o 17.30.
 12. Zbiórka osób wyjeżdżających na wypoczynek nad morze z Klubu Seniora w sobotę 9 września godz. 22.00, na parkingu przy kościele.
 13. W następną niedzielę po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele remontowo – inwestycyjne.
 14. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do Adoracji Najświętszego sakramentu.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Dzisiaj o godz. 14.30, na Pl. Kazimierza Wielkiego odbędzie się  XV Diecezjalne Święto Chleba.
 17.  Decyzją Władz Zakonnych odchodzi z naszej parafialnej wspólnoty Sióstr Zakonnych s. Agnieszka. Ogarniamy Ją naszą modlitwą wdzięczni za dobro i uśmiech jakie wnosiła w życie naszej wspólnoty. Życzymy wielu Łąsk Bożych w obowiązkach, do których zostaje posłana.
 18. Nasza parafia organizuje wyjazd na uroczystości koronacyjne w Chorzelowie w najbliższą sobotę. Wyjazd o 8.30 z parkingu przy kościele, planowany powrót ok. 15.00. Koszt 25 zł. Zapisy do czwartku w zakrystii.
 19. W następną niedzielę odpust w Okulicach. Szczegóły na plakatach.
 20. W przyszłym roku będziemy obchodzić Srebrny Jubileusz istnienia naszej Parafii. Jako duchowe przygotowanie za tydzień rozpoczniemy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Na Mszę Świętą w Godzinie Miłosierdzia o 15.15 zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Rodziny, od których rozpocznie się peregrynacja: mieszkańców os. Jagiełły blok 1 ( I obraz);  Legionów Piłsudskiego 40a  (II obraz) i mieszkańców ulic Św. Brata Alberta, Jana Pawła II i Sikorskiego (III obraz). Przed błogosławieństwem obrazy zostaną wręczone rodzinom, które jako pierwsze będą gościć Pana Jezusa w Jego obrazie w swoich domach.  Wraz z obrazami otrzymamy modlitewniki, które ułatwią uroczyste przeżywanie wizyty Pana Jezusa w Jego obrazie w naszych rodzinach.
Rodzina przyjmuje obraz w godzinach wieczornych. Około 19.00 udajemy się do rodziny, która przed nami gościła obraz Jezusa. Tam modlimy się wspólnie. Następnie, ze śpiewem udajemy się do naszego domu. Obraz pozostaje przez całą dobę kiedy trwamy na modlitwie i adoracji. Należy w miarę możliwości, odmówić wspólną modlitwę: o godzinie 19.00 – rozpoczęcie nawiedzenia, 21.00 – Apel Jasnogórski i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (wymagana świeca od chrztu oraz woda święcona), rano – modlitwa poranna, Godzinę Miłosierdzia Bożego o 15.00 oraz o godzinie 19.00 – zakończenie nawiedzenia i przekazanie obrazu następnej rodzinie.
Na nawiedzenie zapraszamy członków naszej rodziny, a także sąsiadów. Nawiedzenie jest okazją przezwyciężania niechęci w gronie rodzinnym i sąsiedzkim, dlatego – nie zmieniamy trasy w celu uniknięcia spotkania z sąsiadem, z którym są oziębione stosunki.
Dobrze, aby wszyscy członkowie rodziny byli w stanie łaski uświęcającej (wcześniej  przystąpić do sakramentu pojednania),  a w dniu przyjęcia obrazu uczestniczyli w Mszy świętej wieczornej o 18.00. Więcej szczegółów i plan peregrynacji na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
Do nawiedzenia należy podchodzić z wiarą i miłością, a wtedy Pan Bóg obdarzy nas wieloma łaskami, potrzebnymi w szlachetnym i szczęśliwym życiu. Wierzymy, że ta peregrynacja umocni naszą więź z Jezusem i bliźnimi, zwłaszcza z najbliższymi i sąsiadami.
 1. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p. Maria Rosiek. Polećmy Jej duszę nieśmiertelną i wszystkie nasze sprawy, zwłaszcza rozpoczynającą się peregrynację Bożemu Miłosierdziu.

27. 08.2017 – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Sylwestra Pustułkę, który podejmuje obowiązki wikariusza Parafialnego. Żegnamy tym samym ks. Przemysława Podobińskiego, który po 6 latach pracy w naszej parafii zgłosił się do pracy na misjach. Oficjalne pożegnanie ks. Przemysława zorganizowane przez Grupę Miłosiernych będzie w sobotę, 9 września. Obu kapłanom życzymy światła Ducha Świętego i mocy Bożej w zadaniach, do których Pan Bóg ich posyła. Obejmujemy Was naszą modlitwą.
 2. Wakacje dobiegają końca. Dziękujmy Panu Bogu szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Od 1.09 wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek -  męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w piątek - bł. Bronisławy, dziewicy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie we czwartek Msza zbiorowa wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i czwartek od 17.00, a w piątek od 15.30 i od 17.30. Ze względu na spowiedź kancelaria w tych dniach nie będzie czynna. Można kontaktować się po mszach świętych.
 6. W piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 dla dzieci i 18.00. Po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 9. Zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa codziennie w Godzinie Miłosierdzia.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w poniedziałek, 4 września.  Msze święte na rozpoczęcie roku: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - 8.00; Publiczne Gimnazjum  nr 2. o 9.30; Szkoła Podstawowa nr 2 - o 10.30; 
 12. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 6-8 października pielgrzymkę do Budapesztu " Śladami Św. Małgorzaty Królowej Węgier i Św. Kingi. Zapisy w Kawiarence parafialnej do 15 września. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 13. Zgodnie z prośbą ks. Biskupa Ordynariusza dzisiaj pod kościołami w naszej diecezji organizowana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wichury.  Zostaną one już jutro przekazane do CARITAS. W imieniu potrzebujących wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za każdą najdrobniejszą ofiarę.
 14. W przyszłym roku będziemy obchodzić Srebrny Jubileusz istnienia naszej Parafii. Jako duchowe przygotowanie pragniemy rozpocząć za dwa tygodnie peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Trzy obrazy, poświęcone w Sanktuarium w Łagiewnikach będą nawiedzać nasze domy: pierwszy os. Jagiełły, drugi os. Partyzantów i trzeci domy jednorodzinne. Wraz z obrazami otrzymamy modlitewniki, które ułatwią uroczyste przeżywanie wizyty Pana Jezusa w Jego obrazie w naszych rodzinach. Niech to będzie rodzinne święto, które na wspólnej modlitwie zgromadzi bliskich, przyjaciół i sąsiadów. Może to być też okazją do pojednania w rodzinach i sąsiedztwach, gdyż obraz będzie przekazywany z domu do domu. Wierzymy, że ta peregrynacja umocni naszą więź z Jezusem i bliźnimi. Więcej szczegółów w następna niedzielę.
 15. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku przekształcanego w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 04.09.2017 roku. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem 14 68 63 290 lub na stronie internetowej szkoły www.pg1.brzesko.pl
 16. Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej ogłasza nabór do Przedszkola Specjalnego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 17. Tarnowska Szkoła Wyższa ogłasza rekrutację na studia magisterskie i licencjackie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 18. Rozpoczęły się zapisy wolontariuszy do akcji Szlachetna Paczka, zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia przez stronę www.superw.pl

20. 08.2017 – 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowo inwestycyjne w ubiegłą niedzielę.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 2. Osoby zapisane na wypoczynek nad morzem zapraszamy we czwartek po wieczornej Mszy Św. do kawiarenki parafialnej celem dokonania wpłat.
 3. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 4. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów w piątek o 8.00 z parkingu przy cmentarzu. Prosimy o uregulowanie płatności za wyjazd.
 5. W przyszłą niedzielę odpust na Słotwinie i w Porębie Spytkowskiej.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 6-8 października pielgrzymkę do Budapesztu " Śladami Św. Małgorzaty Królowej Węgier i Św. Kingi. Koszt 250 zł i 70 euro. Zapisy w Kawiarence parafialnej do 15 września. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 9. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku przekształcanego w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 04.09.2017 roku. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem 14 68 63 290 lub na stronie internetowej szkoły www.pg1.brzesko.pl

13.08.2017– 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; we czwartek  – św. Jacka, prezbitera. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 3. We czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN. Można jeszcze zapisać się na PPT w poniedziałek w kancelarii lub w pierwszym dniu pielgrzymowania. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 4. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy. Ze względu na wakacje nie będzie możliwości spowiedzi.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum złożone jako podziękowanie za otrzymaną łaskę.
 8. ZOZ w Brzesku zaprasza dzieci do udziału w programie profilaktyki pneumokokków. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Na ekranach kin od 18 sierpnia można będzie zobaczyć film „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Zachęcamy do obejrzenia.


6.08.2017– XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość Przemienienia Pańskiego

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Dominika, prezbitera; we środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy; we czwartek św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika; w piątek św. Klary, Dziewicy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza Święta Wotywna do Miłosierdzia Bożego.
 3. Bezpłatny dyżur psychologa we czwartek od 18.00 w Sali nad kawiarenką.
 4. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych
 5. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Wacław Biernat i Genowefa Tota. Polećmy Ich dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

23.07.2017 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte w dni powszednie według porządku wakacyjnego: o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. W niedzielę 30 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienie Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegóły odpustu TUTAJ.
 2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 3. W sobotę 29 lipca organizujemy wyjazd do Krakowa na rocznicę Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 14:00 w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbędzie się katecheza a następnie o godzinie 18:00 w TAURON rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się w zakrystii oraz na Facebooku - SDM Brzesko do czwartku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 12:00. Koszt 15 zł.
 4. Są jeszcze miejsca na wyjazd 3 sierpnia na baseny termalne w Chochołowie. Koszt wstępu i przejazdu dla dorosłych 70 zł dla dzieci 60 zł. Zapisy pod Nr telefonu podanym na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii u Pana kościelnego.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zawierzmy przygotowanie Synodu Diecezjalnego oraz wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

6.07.2017 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Msze święte w dni powszednie według porządku wakacyjnego: o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 3.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30.
 2. W następną niedzielę ze względu na zbliżające się wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.
 3. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zakończyła letnie warsztaty rekolekcyjno - muzyczne. Na tym miejscu Ziarenka składają serdeczne podziękowania wszystkim Dobrodziejom, którzy pomogli zorganizować i tak owocnie przeżyć ten wakacyjny wyjazd. Pełna treść podziękowań wraz z fotogalerią dostępna TUTAJ.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 7. W następną niedzielę odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu. Suma odpustowa o 11.00.
 8. Burmistrz Brzeska  oraz ks. Dziekan zapraszają Piknik Jakubowy w następną niedzielę od 16.00 do 20.00. Szczegóły TUTAJ
 9. W Lipnicy Murowanej trwa tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Szczegóły na plakatach.
 10. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje w środę 3 sierpnia wyjazd na baseny termalne w Chochołowie. Koszt biletu wstępu i przejazdu autokarem dla dorosłych 70 zł dla dzieci 60 zł. Zapisy pod Nr telefonu podanym na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii u Pana kościelnego.
 11. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Anna Koniarz. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

25.06.2017 – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy; we środę św. Ireneusza biskupa; we czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona jako świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Bezpłatna pomoc psychologa w poniedziałek od godz. 18.00.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Wszystkich wyjeżdżających na spotkanie z ks. Johnem Bashoborą na stadionie narodowym zapraszamy na spotkanie we środę o 19.00 w kawiarence. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza tarnowskiego dodatku Gościa Niedzielnego.
 8. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 9. W następną niedzielę Uroczystość Odpustowa w Jadownikach.
 10. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 11. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku przekształcanego w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 01. 09. 2017 roku. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem 14 68 63 290 lub na stronie internetowej szkoły www.pg1.brzesko.pl
 12.  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do RCKB na wieczór poetycki z Agatą Podłęcką, animatorką naszej parafialnej Grupy Teatralnej GT z towarzyszeniem muzyki na żywo 28.06.2017r, tj. w najbliższą środę na godzinę 18.00. W programie m.in. potyczka słowna z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem.
 13. Od 30 czerwca w kinie PLANETA można zobaczyć film „TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI”


18.06.2017 – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy i przystrojenia domów na trasie procesji, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji: panom Kościelnemu i Organiście, Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu, służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji. Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie na trasie procesji.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po mszy wieczornej. Zapraszamy szczególnie dzieci. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  o 18.00. O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja i błogosławieństwo dzieci.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne w ostatnią niedzielę.
 4. W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje piątkowy post. Procesja po mszy świętej wieczornej;  w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. Ostatnia przed wakacjami próba Ziarenek Nadziei odbędzie się, wyjątkowo we wtorek o godz. 16.00. W dniu jutrzejszym próby nie będzie.
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17.00. 
 7. W piątek przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się w tym dniu o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to równocześnie Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 9. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Gimnazjum we wtorek o 9.00; parafialne przedszkole we wtorek o 14.30; SP 2 – we czwartek o 10.00; ZSP1 w piątek o 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież aby przed wakacjami korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw.
 10. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na Diecezjalne Uwielbienie "Laboratorium Miłości" SYNAJ do Tarnowa, które odbędzie się w najbliższy PIĄTEK (23. czerwca). Wyjazd planowany jest o godzinie 16:30 z parkingu przy kościele. Zapisy najpóźniej do WTORKU u Pana Kościelnego oraz poprzez formularz na facebook'u ŚDM Brzesko 2016.
 11. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz programu „Młodzi na progu” przygotowującego do sakramentu bierzmowania złożoną przez ofiarodawców i budowniczych I ołtarza. Msze święte w intencji mieszkańców bloków 1,5 i 6 z os. Jagiełły będą sprawowane podczas czwartkowej nowenny przez całe wakacje.
 12. MOK zaprasza na koncert baletowy dzisiaj o 18.00 w RCKB. Bilety do nabycia w kasie.
 13. ZOL informuje o otwarciu hospicjum domowego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 14. Brzeska Policja serdecznie zaprasza na piknik  organizowany pod hasłem „Z NAMI BEZPIECZNIEJw dniu 21 czerwca 2017 roku w godzinach od  900 do 1400  na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku.  Szczegóły na plakatach.
 15. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Bogusław Szuba, Kazimiera Mitko i Jerzy Marchlewski. Polecajmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

11.06.2017 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Zapraszamy młodzież z klas pierwszych gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w środę na Mszę Świętą o godz.18.00 oraz spotkanie.
 3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, po południu 15.30, i 18.00. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W Oktawie procesja po wieczornej Mszy Świętej o 18.00. W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30. Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów.  Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.

Porządek ołtarzy:

 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły bloki 1,5 i 6 - koordynuje ks. Zbigniew;
 
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły blok 9, oraz Garbarska i Grottgera - koordynuje ks. Przemysław;
 
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Leśnej, Lawendowej, Malczewskiego i Okulickiego -  koordynuje ks. Karol;
 
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Kwiatowej, Jaśminowej, Makowej, Różanej, Wrzosowej i Jana Pawła - koordynuje Ks. Proboszcz.
 
Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach. Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 
 1. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki Siostra Elżbieta zaprasza na próbę we środę po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Jak w każdy III piątek zapraszamy na wieczór uwielbienia i adorację do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 3. W następną niedzielę 18 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00. Wyjazd autokarem spod kościoła św. Jakuba o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł od osoby.
 4. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” dzisiaj o 18.00 w RCKB. Jest to spektakl charytatywny dla Jędrka Rosy. Bezpłatne wejściówki można odebrać w zakrystii lub w RCKB.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 6. Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych TUTAJ.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 10-14.07.2017 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Całkowity koszt tz. pobyt oraz przejazd wyniesie około 220 zł. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł u ks. Przemysława. Spotkanie organizacyjne we czwartek 22 czerwca po nabożeństwie wieczornym w Sali Teatralnej.
 8. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Macieja Zielińskiego, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę. Można je przeczytać TUTAJ.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.

4.06.2017 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła - Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.; we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę bł. Bogumiła biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godzinie 17.00.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w środę na godzinę 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 6. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w Okocimiu.
 7. Jest to druga niedziela miesiąca, zatem ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej mszy świętej.
 9. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie w łączności z wieczorną Eucharystią.
 10. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego. Porządek ołtarzy:
  ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły bloki 1,5 i 6 - koordynuje ks. Zbigniew; ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły blok 9, oraz Garbarska i Grottgera - koordynuje ks. Przemysław; ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Leśnej, Lawendowej, Malczewskiego i Okulickiego -  koordynuje ks. Karol; ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Kwiatowej, Jaśminowej, Makowej, Różanej, Wrzosowej i Jana Pawła - koordynuje Ks. Proboszcz. Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. 
 12. Osoby wyjeżdżające do Warszawy na spotkanie z ks. Johnem Baschoborą zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 18.30. obecność obowiązkowa. Należy zabrać ze sobą swój numer PESEL.
 13. Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Warszawy w sobotę 10 czerwca godz. 6.00 z parkingu przy bramie wejściowej do kościoła.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 15. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” w następną niedzielę o 18.00 w RCKB. Jest to spektakl charytatywny dla Jędrka Rosy. Wejściówki można odebrać w zakrystii lub w RCKB.
 16. Brzeskie Amazonki zapraszają na Mszę świętą w sobotę o godz.17.00 w kościele pw. MB Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie. Będzie to msza podsumowująca 5-cio letnią działalność Stowarzyszenia. 
 17. Rodzice dzieci z parafialnego przedszkola zapraszają na przedstawienie teatralne „Kot w butach". Odbędzie się ono dzisiaj w sali teatralnej  bezpośrednio po Mszy świętej dla dzieci ( ok. 12.30).
 18. W niedzielę 18 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00. Później odbędzie się festyn dla rodzin. Na uroczystości do Starego Sącza zaproszeni są szczególnie małżonkowie przeżywający jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Organizowany jest autokar dla przedstawicieli parafii dekanatu Brzeskiego. Wyjazd od kościoła św. Jakuba w Brzesku o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.
 19. Wiemy już, że decyzją księdza biskupa od września podejmie w naszej parafii pracę ks. Sylwester Pustułka, neoprezbiter pochodzący z Łącka. Zastąpi on ks. Przemysława Podobińskiego, który po sześciu latach pracy w naszej parafii zgłosił się do pracy misyjnej w Ameryce Południowej i po wakacjach podejmie formację w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Na oficjalne podziękowania i pożegnania przyjdzie jeszcze czas, ale już dzisiaj obejmijmy kapłanów naszą serdeczną modlitwą.
 20. W imieniu własnym i moich Rodziców chciałbym serdecznie podziękować za zorganizowanie i wspólne przeżycie srebrnego jubileuszu mojego kapłaństwa w ostatnią niedzielę. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim za trud włożony w zorganizowanie tej uroczystości oraz za wszelką życzliwość, jakiej doznaję od naszej parafialnej Rodziny. Rodzice zapewniają o modlitwie w intencji Was wszystkich.


28.05.2017 – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; we środę święto Nawiedzenia NMP; we czwartek św. Justyna, męczennika; w sobotę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 3. We  środę ostatnie majówka. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy dzieci, które zbierały naklejki. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą sprawowane w dni powszednie w łączności z nabożeństwem wieczornym, a w niedzielę o 15.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zapraszamy na nią zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we środę i czwartek od 17.00 oraz podczas nabożeństw.
 6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. W piątek Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Msze Świętej adoracja Straży Honorowej NSPJ.
 9. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 17.00.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 11. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem wieczornym.
 12. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w Drodze Światła, która wyruszy z kościoła św. Jakuba o 19.00 i przejdzie do kościoła Ducha Świętego na modlitewne czuwanie..
 13. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego. Jest to także Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie.
 14. W tym dniu będziemy gościć misjonarza z Kenii, kombonianina, ks. Macieja Zielińskiego.Po mszach świętych będziemy mogli wesprzeć jego misję w Afryce ofiarami do puszek. Można także zamawiać u niego intencje mszalne, które będą odprawiane na jego misji.
 15. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola parafialnego zapraszają dzieci wszystkich chętnych na przedstawienie przygotowane przez nich z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się ono w niedzielę 4 czerwca w sali teatralnej na plebani bezpośrednio po Mszy Św. dla dzieci.
 16. Z parafii organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w sobotę, 17 czerwca. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 17.  Osoby zapisane na wyjazd na stadion narodowy w Warszawie na spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą w dniu 1 lipca zapraszamy do kawiarenki parafialnej we środę 31 maja na godz. 19.00.
 18. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 6 -8 października wyjazd do Budapesztu " Śladami św. Małgorzaty" połączony z kąpielami w basenach termalnych. Koszt wyjazdu 250 zł plus 70 euro. Zapisy w Kawiarence parafialnej. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 19. Pan Burmistrz Brzeska, BOSiR, OKS Straż Pożarna i Policja zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w sobotę od10.00 do 17.00 na stadionie OKS. Szczegóły na plakatach
 20. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Emil Majcher, Tato naszego Pana Kościelnego. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 15.00, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we środę NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri, kapłana; w następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 3. Bezpłatne wsparcie psychologa w poniedziałek od godz.18.00 w salce nad kawiarenką.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 6. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy, odbędzie się w środę, 24 maja o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Prosimy o zabranie numeru PESEL potrzebnego przy opłacie ubezpieczenia.
 7. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 8. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odprawiana w dni powszednie w łączności z wieczornym nabożeństwem, a w niedzielę o 15.00.
 9. Bardzo dziękujemy za ornat ofiarowany do naszego kościoła.
 10. Zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania na diecezjalne dziękczynienie, które odbędzie się 10 czerwca w Starym Sączu. Szczegółowe informacje u ks. Karola.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza na wakacyjne obozy i kolonie, które odbędą się w Bieszczadach, Poroninie oraz na Śnieżnicy. W programie m.in.: w kursie języka angielskiego, jazdy konnej, zajęcia sportowe i wycieczki krajoznawcze. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz na diecezjalnej stronie
  KSM (www.ksm.diecezja.tarnow.pl). 
 12. Szkoła Muzyczna w Brzesku, Zespół Szkół w Szczurowej i Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, placówka w Brzesku ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Parafia Św. Jakuba w Brzesku i Akcja Katolicka przy tej parafii organizuje we czwartek, 25.05.2017 o godz. 18.30 w Auli Chrystusa Króla spotkanie z Dyrektorem Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie ks. Piotrem Paskiem spotkanie: „Przeszłość Przyszłości" – Sanktuaria Matki Boskiej Fatimskiej w diecezji tarnowskiej.


14.05.2017 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas II i III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za złożony dar ołtarza.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Zofii, wdowy i męczennicy; we wtorek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, we czwartek św. Stanisława Papczyńskiego kapłana. Wszystkim jubilatom i solenizantom, wśród nich ks. Biskupowi Ordynariuszowi, Andrzejowi Jeżowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka aspirantów we wtorek o 16.30. Obecność obowiązkowa.
 5. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 6. W najbliższą środę, 17 maja, 20 lecie swojego kapłaństwa będzie przeżywał ks. Senior Zbigniew Baran. Dziękując Mu za wszelkie dobro, jakie wnosi w naszą wspólnotę, życzymy Jubilatowi wielu Bożych łask na drodze kapłańskiego powołania.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po nowennie
 8. Podczas czwartkowego nabożeństwa wieczornego do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy także innych chłopców do włączenia się w grono ministrantów i lektorów.
 9. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej. Potem adoracja Pana Jezusa w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem.
 10. Z ogromną radością informujemy, że w najbliższą sobotę nasz rodak, br. Wojciech Pawłowski przyjmie święcenia diakonatu w Zgromadzeniu Braci Mniejszych Kapucynów. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach. Prośmy też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca. W programie: Święty Krzyż, Niepokalanów, Żelazowa Wola, Warszawa, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 14. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 15. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości, płuc oraz zakwaszenia organizmu, które  odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy Kościele w środę 17 Maja  o godz. 10:00. Badania  są częściowo dofinansowane. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na ulotkach.
 16. Odeszła z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Anna Tomczyk.  Powierzmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

7.05.2017 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji. Pamiętajmy także o naszych klerykach Wojciechu Pawłowskim i Michale Woźniaku.
 2. W liturgii w tym tygodniu
Św. Stanisław, Biskup i Męczennik, Głowny Patron Polski
w poniedziałek
uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.


Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 
 1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30. Obecność obowiązkowa.
 2. Zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o godz. 16.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na nabożeństwo majowe, Mszę Świętą i spotkanie.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w czwartek na nabożeństwo majowe, Mszę Świętą i spotkanie.
 7. Dzieci z klas III wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 8. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 9. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas II i III.  Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 10. W dzisiejszą niedzielę, z okazji „Dnia Strażaka” OSP w Brzesku, która trzymała straż przy Grobie Pańskim, organizuje zbiórkę do puszek za działania statutowe.
 11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca. W programie pielgrzymki Święty Krzyż,, Niepokalanów, Żelazowa Wola, Warszawa, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 12. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 13. Mamy z córkami do 10 roku życia zapraszamy do udziału w Warsztatach z tańcem i modlitwą, organizowanych w dniach 26-28 maja w Tenczynie. Więcej informacji na plakatach.
 14. Odeszli z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Wiesław Pukal i Bronisław Łapot.  Powierzmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

30.04.2017 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. IX Ogólnopolski Tydzień Bilijny - plakatDzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu.” Jest to jednocześnie Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
Sięgnijmy do lektury listu do Galatów, który dzisiaj jest czytany w całej Polsce. Można posłuchać między mszami świętymi.

Zachęcamy również do wspólnej lektury Biblii w rodzinach, przynajmniej w tym tygodniu.


 
 1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 15.00, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy figurach i kapliczkach przydrożnych Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
Św. Anastazy Wielki
we wtorek
Msze Święte według porządku niedzielnego

 
Św. Florian
we czwartek
św. Floriana, męczennikaŚw. Filip ApostołJakub, zwany Młodszym lub Mniejszym (dla odróżnienia od drugiego Apostoła Jakuba, zwanego także Starszym - przy czym starszeństwo oznacza tu kolejność włączenia do grona Apostołów).
w sobotę
Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We wtorek przypada Dzień Flagi Państwowej. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę o 15.00, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę podczas nabożeństw, a we czwartek od 17.00.  Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej do wieczornej Mszy Świętej.
 4. We środę, czwartek i piątek, ze względu na spowiedź i święto, kancelaria będzie nieczynna.
 5. W I piątek Msze Święte wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tace przeznaczona jest na misje.
 6. W ramach Tygodnia Biblijnego w piątek wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Marek Jawor, biblista. Wygłosi on homilię, a po Mszy Świętej, w ramach adoracji Straży Honorowe, zapraszamy na katechezę: „Maryja zawsze u boku Jezusa”. Będzie też możliwość nabycia najnowszej książki ks. Marka z podpisem autora.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. Również w następna niedzielę, z okazji „Dnia Strażaka” OSP w Brzesku, która trzymała straż przy Grobie Pańskim, organizuje zbiórkę do puszek za działania statutowe.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 13. Spotkanie członków grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 2 maja o godz. 19.00.
 14. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca.
W programie pielgrzymki:
 • Święty Krzyż,
 • Niepokalanów,
 • Żelazowa Wola,
 • Warszawa,
 • Wilanów,
 • Świątynia Opatrzności Bożej.
Zapisy u ks. Zbigniewa.
 1. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 2. Pan Burmistrz oraz Rada Miejska zapraszają na uroczystości towarzyszące świętom majowym. Szczegóły na plakatach. Msza Święta za Ojczyznę o 10.30 w kościele św. Jakuba.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


23.04.2017 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


Odpust Parafialny
 

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Towarzyszy nam w nim ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Dziękujemy za skierowane do nas słowo. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, w dniu dzisiejszym w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 3. Jutro będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W naszym kościele odbędą się Diecezjalne obchody Uroczystości św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę Świętą celebrowaną przy relikwiach św. Wojciecha przez ks. Jana Bartoszka, Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy św. wyruszymy z relikwiami i sztandarami Akcji Katolickiej z całej diecezji do kościoła św. Jakuba.
 4. We wtorek święto św. Marka, Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. Bezpłatny dyżur psychologa w poniedziałek od 18.00 w Sali nad kawiarenką.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o 19.00.
 7. Nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 8. W następna niedzielę o 15.00 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą sprawowane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 15.00.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Z ogromną radością informujemy, że nasz rodak, profes wieczysty Zakony Braci Mniejszych Kapucynów, brat Wojciech Pawłowski przyjmie 20 maja br. święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o okolicznościach uniemożliwiających przyjęcie tych święceń, zobowiązany jest zgłosić je do ks. Proboszcza. Polecajmy br. Wojciecha Bogu w naszych modlitwach. Módlmy się także o nowe powołania z naszej parafii.
 11. Dziękujemy za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym film: „Zmartwychwstały” opowiadający o rzymskim śledztwie po zmartwychwstaniu Jezusa.
 13.  GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom Otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” Zapraszamy do Sali teatralnej dzisiaj o 17.30.

16.04.2017–  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień: wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego, kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii, prowadzącym adoracje, śpiewającym Pasję, Siostrom Zakonnym, Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Szafarzom,  Liturgicznej Służbie Ołtarza, Młodzieży z Grupy Teatralnej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ziarenkom Nadziei, Dzieciom z Przedszkola, osobom które wykonały dekorację i osobom sprzątającym. Dziękujemy członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i I Drodze Krzyżowej Miasta Brzeska. Wyrażamy wdzięczność Panu Mieczysławowi Gadzinie i firmie "Natura" za pielęgnację naszego przykościelnego ogrodu oraz pewnej firmie za prace wysokościowe przy czyszczeniu i odgrzybianiu ścian w prezbiterium.
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko - charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 4. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. 
 5. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą we czwartek o godz. 18.00.
 7. W piątek kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą i adorację Pana Jezusa w ciszy do północy. Podczas adoracji nie będzie spowiedzi.
 8. W sobotę zapraszamy na VII Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Otwarcie spotkania o godz. 8.00, potem o 11.00 Msza Święta z poświęceniem pojazdów i parada ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy i wielbicieli zabytkowych pojazdów. Gościem honorowym będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i Busów. Szczegóły na plakatach.
 9. W tym dniu przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 10. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną.
 11. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Bardzo prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i baldachimu podczas procesji.
 12. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będzie można zobaczyć spektakl „Dom Otwarty", czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” w wykonaniu naszego parafialnego teatru GRUPA 25+. Zapraszamy w Sali teatralnej o 17.30.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 

​9.04.2017– VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza dzisiaj po mszy wieczornej o 20.30 na autorski montaż słowno – muzyczny pt. „Kto nigdy nie żył”. Refleksyjne słowo poetyckie i śpiew wprowadzą nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 3. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek w godzinach:
 • 10:00 – 12:00
 • 15:00 – 17:00
 • 17:30 – 19:00.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 
 1. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas Mszy świętych. Kancelaria parafialna w te dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 2. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek o godz. 8.00
 3. Obowiązkowa zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o godz. 16.30. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej. Prosimy rodziców o przypomnienie synom o zbiórce.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na procesję DROGI KRZYŻOWEJ  MIASTA BRZESKA   w środę 12 kwietnia, aby wspólnie z ukrzyżowanym Jezusem przeżyć Jego mękę. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 6. We czwartek rozpoczyna się
 
TRIDUUM PASCHALNE
 
Porządek NABOŻEŃSTW oraz harmonogram czuwania w CIEMNICY i przy GROBIE PAŃSKIM (każdą z wyznaczonych grup prosimy o przestrzeganie zasady - 30 minut modlitwy wspólnej / 30 minut ciszy):


WIELKI CZWARTEK

W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa
 

18:00

Msza Święta wieczerzy Pańskiej
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Czwartek):
 
 • 20.00 - 21.00 - Młodzież Gimnazjalna i Szkół Średnich (Prowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza)
 • 21.00 - 22.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna
 • 22.00 - 23.00 - Grupa Odnowy w Duchu Świętym + ul. Garbarska, Grottgera, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły(trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.

Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 

10:00

Droga Krzyżowa dla dzieci
 

15:00

W Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 

17:00

Droga Krzyżowa dla dorosłych
 

18:00

Rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową
 
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. (Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone na Ziemię Świętą.)
 
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
 
 • Odśpiewamy także trzy części Gorzkich Żali.
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 07.00 - 8.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka
 • 08.00 - 9.00 - ul. Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 09.00 - 10.00 - ul. Legionów Piłsudskiego (domy jednorodzinne), bl. 40a
 • 10.00 - 11.00 - Droga Krzyżowa i adoracja Pana Jezusa dla dzieci
 • 11.00 - 12.00 - ul. Legionów Piłsudskiego bl.40b
 • 12.00 - 13.00 - ul. Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego
 • 13.00 - 14.00 - ul. Kwiatowa
 • 14.00 - 15.00 - os. Jagiełły bl. l
 • 15.00 - 16.00 - GODZINA MIŁOSIERDZIA - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 • 16.00 - 17.00 - os. Jagiełły bl. 2
 • 17.00 - Droga Krzyżowa
 • 18:00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU (po jej zakończeniu GORZKIE ŻALE)

CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 20.00- 21.00 - Os. Jagiełły bl. 3
 • 21.00 - 22.00 - Kręgi Domowego Kościoła + Matki i Ojcowie
 • 22.00 - 23.00 - Młodzież (Prowadzi Grupa Teatralna)
 • 23.00 - 24.00 - Straż Honorowa NSPJ
 

WIELKA SOBOTA

Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 

9:00 – 12:00

Poświęcenie pokarmów co pół godziny
 

do 12:00

Spowiedź do godziny 12:00.

Potem, do godziny 14:45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.

 

20:00


W sobotni wieczór rozpoczynamy
Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. 

 

 • Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00.
 
 • Prosimy Akcję Katolicką, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.
 
 • Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 
CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielką Sobotę):
 
 • 24.00 - 01.00 - Róże Różańcowe (B. Komęza, M. Wąs) + Os. Jagiełły bl. 4
 • 01.00 - 02.00 - Róże Różańcowe (A. Małek, K. Patulska) + Os. Jagiełły bl.5
 • 02.00- 03.00 - Róże Różańcowe (A. Fijałkowski, H. Cisoń) + Os. Jagiełły bl. 6
 • 03.00 - 04.00 - Róże Różańcowe (S. Zych, E.Szczupak) + Os. Jagiełły bl. 7
 • 04.00 - 05.00 - Róże Różańcowe (U. Jagielska, H. Golis) + Os. Jagiełły bl. 8
 • 05.00 - 06.00 - Róże Różańcowe (H. Winter, A. Łazarz) + Os. Jagiełły bl. 9
 • 06.00 - 07.00 - Róże Różańcowe (M. Rzenno) + ul. Partyzantów (domy jednorodzinne) + bl. 5
 • 07.00 - 08.00 - Róże Różańcowe (M. Znamierowska) + ul. Partyzantów bl. 7
 • 08.00 - 09.00 - Róże Różańcowe (H. Filip) ul. Partyzantów bl. 9 i 10
 • 09.00 - 12.00 POŚWIĘCENIE POKARMÓW(co pół godziny)
 • 10.00 - zapraszamy wszystkie dzieci na adorację przy Bożym Grobie prowadzoną przez dzieci z naszego przedszkola i poświęcenie pokarmów.
 • 15.00 - 16.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – NOWENNA; ul. ul. Partyzantów bl. 24, Polna, Poprzeczna, Różana
 • 16.00 - 17.00 - ul. Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 17.00 – l8.00 - ul. Wiejska
 • 18.00 - 19.00 - ul. Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta  

 
 1. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę.
 • Ze względu na liturgię Wigilii Paschalnej nie będzie Mszy świętej o 7.00
 
 1. Zachęcamy do czuwania w Wielki Czwartek Piątek i Sobotę. Harmonogram w gablocie i na stronie internetowej
 2. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przy tej okazji złożone są wsparciem dla najbiedniejszych.
 • Punkt  Caritas będzie czynny w Wielkim Tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach od  11.00 – 16.00.
 • Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą  w Wielką Środę w godzinach od 13.00 do 16.00.
 
 1. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, a zwłaszcza ks. Przemysławowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.


1.04.2017 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je ks. dr Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 Msza Święta dla chorych. Zakończenie rekolekcji we środę. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw oraz codziennie od 17.30, natomiast parafialna spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Poniedziałek w godzinach 10.00 – 12.00 ; 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.30. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej, aby to był święty czas. We środę, czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić w jego szeregi, zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.
 6. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek od 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nie ma potrzeby zgłaszania tych chorych, których księża regularnie odwiedzają na I piątki.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę o 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 8. Grupa Teatralna GT zaprasza do udziału w inscenizacji Drogi Krzyżowej opartej na przemyśleniach naszej młodzieży z muzyką pasyjną Krzysztofa Szydłowskiego w najbliższy piątek w ramach Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży o 18.45.
 9. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami przed mszą Świętą o godz. 11.30. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym, tam poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po mszy konkurs palm. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Zachęcamy do wstępowania do Róż Różańcowych. Można zapisać się w zakrystii.
 11. Grupa Teatralna GT zaprasza w Niedzielę Palmową po mszy wieczornej o 20.30 na autorski montaż słowno – muzyczny pt. „Kto nigdy nie żył”. Refleksyjne słowo poetyckie i śpiew wprowadzą nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 12. Składka w niedzielę palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jak jałmużna postna. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za grzechy przeciwko postowi piątkowemu.
 13. Wokół nas żyją ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a wierzymy, że w naszej Rodzinie Parafialnej jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi drzewko z pisankami. Są na nich numery rodzin potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby chętne, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty w kawiarence.
 14. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
 15. Z zachęcamy do wzięcia udziału w IV Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 7 kwietnia tj. piątek po Mszy św. o godz. 20:00. W tym roku planujemy dwie trasy: pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Zabawy (28 km), natomiast druga bardziej wymagająca, na Jamną (41 km). Zapisy na stronie edk.org.pl, Facebook lub w kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 4 kwietnia po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 16. Grupa Odnowy w Duchu Św. naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w  pielgrzymce organizowanej w dniach 10 -11 czerwca. W programie pielgrzymki Św. Krzyż, Żelazowa Wola, Niepokalanów, Warszawa - Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Przewidziany koszt około 300 zł. Zapisy u ks. Zbigniewa
 17. Pragniemy poinformować, iż w dniu wczorajszym w Auli Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczysta Gala XIII Plebiscytu na Miłosiernego Samarytanina roku 2016 podczas której Marta Bąk została nagrodzona 1 wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy
 18. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na procesję DROGI KRZYŻOWEJ  MIASTA BRZESKA   w środę 12 kwietnia 2017 roku aby wspólnie z ukrzyżowanym Jezusem przeżyć Jego mękę. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 19. Bardzo dziękujemy za ofiarę pieniężną złożoną w kancelarii na cele parafialne.

26.03.2017 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Bardzo dziękujemy bierzmowanym i ich Rodzicom za ofiarę pieniężną złożoną na cele parafialne.
 3. Zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o 17.00.
 4. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Zachęcamy, do udziału w zbiorowej Mszy wotywnej o Miłosierdziu Bożym. Dziękujemy za dwa kolejne wota złożone do gabloty jako dziękczynienie za otrzymane łaski.
 6. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 7. Następna sobota to I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.00.
 8. W następną niedzielę, 2.04,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. dr Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP królowej Polski w Tarnowie - Mościcach, były rektor WSD w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 dodatkowa Msza Święta dla chorych. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, korzystania z parafialnej biblioteki i odwiedzin parafialnej strony internetowej.
 10.  W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas.
 11. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 12. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w IV Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 7 kwietnia tj. piątek po Mszy św. o godz. 20:00. W tym roku planujemy dwie trasy: pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Zabawy (28 km), natomiast druga bardziej wymagająca, na Jamną (41 km). Zapisy na stronie edk.org.pl, Facebook lub w kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 4 kwietnia po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 13. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza niepracujące kobiety po 50 roku życia do udziału w projekcie „Małopolskie Aktywne Kobiety”. Szczegóły na plakatach.
 14. Urząd Miejski zaprasza do udziału w III Brzeskim Kiermaszu Książki Przeczytanej w sobotę, 1 kwietnia w godz. 9.30 – 14.00 w RCKB. Można będzie wymienić, sprzedać lub kupić używane książki. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


19.03.2017 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 4. Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na rzecz pomocy misjom „Ad Gentes”.
 5. Z radością informujemy, że jutro nasz kleryk, Wojciech Pawłowski ze zgromadzenia O. Kapucynów złoży śluby wieczyste. Polecajmy Go w naszych modlitwach prosząc o wytrwałość na drodze życia zakonnego. Módlmy się również o nowe powołania z naszej parafii.
 6. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej Wieczornej.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w środę na 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 8. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od godz. 18.00 w sali nad kawiarenką.
 9. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Program został podany zainteresowany, jest także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po nowennie we czwartek zbiorowa Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 11. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Świętej będzie można złożyć deklarację Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolików z gazetami.
 12. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Prałatowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 15. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 16. W V niedzielę Wielkiego Postu, 2.04,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP królowej Polski w Tarnowie - Mościcach, były rektor WSD w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 17. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Warszawy w dniach 30 czerwiec -1 lipiec w ramach rekolekcji „Jezus na stadionie”. Zapisy w kawiarence parafialnej
 18. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje o Dniach Skupienia dla związków niesakramentalnych organizowanych w Tarnowie, w Mielcu i w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 19. Wydział Misyjny organizuje zbiórkę makulatury i kolorowego złomu z przeznaczeniem na misje. Szczegóły na plakatach
 20. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSP nr 1 w Brzesku zaprasza uczniów gimnazjów na Dzień Otwarty we wtorek, 21 marca od 8.00 do 14.00.
 21.  Parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje 11 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Jasień – Szczepanów lub Jasień – Lipnica Murowana. Szczegóły na plakatach.
 22. Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszam na sympozjum charytatywne na rzecz Krzysztofa Broszkiewicza z Rzezawy, absolwenta naszej szkoły, które odbędzie się 31 marca br., w budynku Biblioteki przy ul. Bobrzyńskiego 10. Szczegóły na plakatach.

12.03.2017 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.
 
Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi i ks. Zbigniewowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Zbiórka aspirantów i ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. W najbliższą środę ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. III gimnazjum. Składka podczas bierzmowania przeznaczona jest na Fundację abpa Jerzego Ablewicza, która pomaga młodzieży z niezamożnych rodzin.
 5. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 6. Spotkanie zelatorów róż różańcowych w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, w kawiarence parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie chętnych, którzy chcieliby należeć do róż różańcowych i podjąć wspólną modlitwę.
 7. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy w piątek po wieczornym nabożeństwie. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 8. W następną niedzielę zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 10. W Wielkim Poście jest organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania w piątki i w soboty o godz. 19.00 w Sali Teatralnej. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych.
 11. Z radością informujemy, iż w naszej parafii zawiązała się kolejna grupa. Tym razem jest to Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Spotkania członków TP WSD odbywają się systematycznie, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na adoracji eucharystycznej oraz wieczornej Mszy św. 
 12. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: Chłopy do roboty! Odbędą się w dniach 24-26 marca 2017 roku w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 13. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Grupa Projektowa Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci - Pamiętamy! z Publicznego Gimnazjum nr 2 zapraszają na spektakl: ŚMIERĆ ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, który odbędzie się 18 marca ( sobota) o godz 16.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku. Projekt objęty jest Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy - Żołnierzom Wyklętym. Wstęp wolny!
 14. W Straszęcinie k. Dębicy w dniach 18-19 marca 2017r. odbędą się  na krótkie rekolekcje i Wieczór Uwielbienia z o. Antonello Cadeddu z Brazylii.  Więcej szczegółów na stronie
  http://rekolekcje.net.pl/wydarzenie/rekolekcje-wieczor-uwielbienia-o-antonello-caddedu-straszecin/
 15. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zofia Dutka. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

5.03.2017 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.
 
Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Zapraszamy lektorów na zbiórkę we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 3. We wtorek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która będzie przygotowaniem do bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy kandydatów, rodziny i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nowenna codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich zapraszamy we środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 5. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z Rodzicami we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej ok.19.15.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W Wielkim Poście będzie organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 10.03 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej.
 11. Nasza parafia organizuje w dniach 30 czerwca - 1 lipca wyjazd do Warszawy na spotkanie "Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobory z Ugandy. W drodze do Warszawy zwiedzimy Niepokalanów z noclegiem w Warszawie. Koszt wyjazdu wraz z biletem na stadion 280 zł. Zapisy w kawiarence parafialnej do soboty 11marca ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w hotelu i na stadionie
 12. Komendant Powiatowy Policji oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KPP Brzesko zapraszają wszystkich chętnych którzy ukończyli 18 lat na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się dnia 09.03.2017 r. (czwartek) w godz. 9:30 - 13:00 w budynku strzelnicy przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku ul. Szczepanowska 53. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

26.02.2017 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Porządek adoracji dostępny TUTAJ (kliknij)
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 3. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie formacyjne.
 5. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00.
 
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.

Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. Można także korzystać ze spowiedzi codziennie podczas nabożeństw.
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W I piątek miesiąca – msze święte wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 19.45.
 5. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 6. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 7. W następną niedzielę będzie gościł w naszej parafii O. Robert Pyłypczuk (z Żytomierza) bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Będzie głosił kazania, a ofiary do puszek będą przeznaczone na kształcenie braci kleryków i formację Prowincji na Ukrainie.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. GRUPA 25+ zaprasza na sztukę „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się  dzisiaj o 16.30 w Sali Teatralnej.
Foto: GOŚĆ
 1. Nasza parafia organizuje w dniach 30 czerwca - 1 lipca wyjazd do Warszawy na spotkanie "Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobory z Ugandy. W drodze do Warszawy zwiedzimy Niepokalanów z noclegiem w Warszawie. Koszt wyjazdu wraz z biletem na stadion 280 zł. Zapisy w kawiarence parafialnej do soboty 11marca ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w hotelu i na stadionie.
 2. 1 marca przypada Narodowy Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta RP. Grupa Projektowa Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci - Pamiętamy!  Z PG2 w Brzesku organizuje akcję: WYWIEŚ FLAGĘ. Prosimy, aby w tym dniu udekorować swoje domy flagami narodowymi.
 3. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert laureatów „Inni, ale tacy sami”, który odbędzie się w RCKB w sobotę o godz. 16.00, oraz na koncert organowy Witolda Zalewskiego, organisty z Katedry Wawelskiej również w sobotę o 19.00 w kościele św. Jakuba.
  
19.02.2017 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.  W celu zmniejszenia opłat za prąd w kościele i na plebanii, po konsultacjach z Radą Parafialną, podjęliśmy starania o wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Jest możliwość uzyskania dotacji ze środków unijnych. Proszę jednak o modlitwę, aby decyzja, którą podejmiemy, była zgodna z wolą Bożą. I przyniosła pożytek nam wszystkim.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Św. Piotr Apostołwe środę
św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i8 do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 17.00, a lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą oraz spotkanie formacyjne.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. GRUPA 25+ zaprasza na premierę sztuki „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się  dzisiaj o 16.30 w Sali Teatralnej. Szczegóły na plakatach.
Foto: GOŚĆ
(Foto: GOŚĆ)
 
 1. W zakrystii można nabyć Ewangeliarz w dużym formacie w cenie 20 zł.
 2. Z Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy prośbę o odczytanie ogłoszenia o alarmie smogowym.12.02.2017 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup patroni Europywe wtorek
św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w Sali Teatralnej.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie, które odbędzie się po Mszy Świętej.
 4. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej oraz adorację Najświętszego Sakramentu do północy.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 7. W następną niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. GRUPA 25+ zaprasza na premierę sztuki „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę 19.02 o 16.30 w Sali Teatralnej. Szczegóły TUTAJ.
 9. W połowie marca wejdzie do kin film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie. Informacje o filmie na stronie: www.zerwanyklos.pl. Zachęcamy do oglądania.
 
 
 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży organizuje Rekolekcje dla dziewcząt: Rusz Duszę(Rozeznaj Drogę), w dniach 3-5 marca 2017 r. w Willi "Pogoń" w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Kazimierz Pytka i Maria Pańków. Polećmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy, a zwłaszcza zbliżający się V Synod Diecezji Tarnowskiej, Bożemu Miłosierdziu.5.02.2017 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
w poniedziałek

Najświętsza Maryja Panna z Lourdesw sobotę
Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 10.00.
Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła.
 
 1. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00.
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. W zakrystii jest jeszcze kilkanaście ewangeliarzy na rok 2017 z tekstami codziennej ewangelii. Zachęcamy do zakupu..
 6. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 7. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie oferuje  bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną oraz udziela wsparcia materialnego osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

29.01.2017 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze święte według porządku półświątecznego:
 
 • 7.00;
 • 8.30;
 • 10.00
 • 18.00.

Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic.

Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii.

Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory:
 
 • siostry karmelitanki z Tarnowa,
 • klaryski ze Starego Sącza
 • bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Jan Bosko, prezbiterwe wtorek

Święta Agata, dziewica i męczennicaW następną niedzielę z okazji wspomnienia
po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody;

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ze względu na przypadające w tym dniu święto rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 4. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 5. Nabożeństwo fatimskie pierwwszosobotnie w sobotę o 17.00.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. Grupa Teatralna zaprasza na ostatnie już przedstawienie „Ja także chcę” dzisiaj o 17.00 do Sali teatralnej.
 8. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od 17.30.
 9. W zakrystii można nabyć ewangeliarze na rok 2017. Zachęcamy.
 10. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

22.01.2017 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Prosimy, aby pierwsze ławki pozostawić dla zaproszonych gości. Szczegóły na afiszach, stronie internetowej i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 2. W tym tygodniu:
św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek
 
Nawrócenie św. Pawła, Apostoławe środę
 
 
Błogosławiony Jerzy Matulewicz, biskupw piątek
 
Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoław sobotę
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej zaprasza członków i sympatyków na Mszę świętą w poniedziałek o 18.40.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Ceny niektórych czasopism uległy zmianie, prosimy zwrócić na to uwagę.
 6. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl Bożonarodzeniowy "Ja także chcę" – Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 7. Dziękujemy za ofiarę złożoną na cele parafialne.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9.  VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia” odbędzie się w Tarnowie w hali „Jaskółka”, ul. Traugutta 5a w dniach 11-12 lutego. Zapisy poprzez stronę internetową www.forum.moscice.pl trwają do końca stycznia.
 10. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Program kolędy na najbliższe dni:
 • 22.01 – niedziela od 14.30
Os. Jagiełły blok 8 klatki 1-4 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
 
 • 23.01 – poniedziałek od 16.00

Os. Jagiełły blok 8 klatki 5-8 od 5 i 7 klatki – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 7 klatki 7-8- 1 kapłan


15.01.2017 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Józef Sebastian Pelczar, biskupwe czwartek  

Święta Agnieszka, dziewica i męczennicaw sobotę

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej w poniedziałek o 15.30 w Sali teatralnej.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza w poniedziałek 16 stycznia godz. 17.30 na adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od 17.30.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Ze względu na kolędę nie będzie możliwości spowiedzi.
 6. Parafialna Schola Ziarenka Nadziei raz jeszcze zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek pt. Tu Słowo Ciałem się stało. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 20 stycznia o godz. 17.30 w RCKB. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapraszamy! 20 stycznia w RCKB dodatkowy koncert - będzie lepiej niż na zdjęciach ;-)
 7. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 8. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Prosimy, aby pierwsze ławki pozostawić dla zaproszonych gości. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej, w Gościu Niedzielnym i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy. W odpowiedzi na prośbę kard. Józefa Glempa, Stolica Apostolska wydała 12 stycznia 2002 roku dekret nadający szczególny przywilej. Każdy, kto na terenie Polski pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, uzyska odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest także stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 11. Wczoraj w naszym kościele odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie spotkania: członkom Akcji Katolickiej, Wolontariuszom ŚDM, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, Paniom z kawiarenki parafialnej, Ziarenkom Nadziei, Pani Gospodyni na plebanii, Panom Kościelnemu i Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Zachęcamy do odwiedzin:
 
 1. Klub Seniora naszej parafii organizuje wyjazd wypoczynkowy nad morze w miesiącu wrześniu. Wstępne zapisy celem rezerwacji miejsc do dnia 30 stycznia pod nr telefonu podanym na plakacie w gablocie.
 2. Siostry Służebniczki zapraszają na koncert kolęd Katowickiego Chóru GOSPEL SOUND w następną niedzielę w RCKB o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 
 1. Porządek kolędy na najbliższe dni:
 • 15.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów blok 24 (73) od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
 
 • 16.01 – poniedziałek od 16.00

Os. Jagiełły blok 2 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 17.01 – wtorek od 16.00

Os. Jagiełły blok 3 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 18.01 – środa od 16.00

Os. Jagiełły blok 4 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 19.01 – czwartek od 16.00

Os. Jagiełły blok 5 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 20.01 piątek od 16.00

Os. Jagiełły blok 7 klatki 1-6 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 21.01 – sobota od 9.00

Os. Jagiełły blok 6 od 1,3,5 i 7 klatki – 4 kapłanów

 • 22.01 – niedziela od 14.30

Os. Jagiełły blok 8 klatki 1-4 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów

 • 23.01 – poniedziałek od 16.00
Os. Jagiełły blok 8 klatki 5-8 od 5 i 7 klatki – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 7 klatki 7-8- 1 kapłan 


 

8.01.2017 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Wspólnotową i spotkanie opłatkowe w Sali teatralnej we środę o 18.00
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 5. W tym miesiącu nie będzie spotkania dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii.
 7. W piątek ks. Karol rozpoczyna rekolekcje z młodzieżą klas III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 8. W sobotę wspólna modlitwa różańcowa o 17.30 prowadzona przez Róże Różańcowe.
 9. W najbliższą sobotę o 10.00 pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża rozpocznie się w naszym kościele Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Koncert po mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej Koronki i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl "Ja także chcę" – Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 13. Za dwa tygodnie w niedzielę 22.01 zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. To jeden z najlepszych chórów jednorodnych w Europie. Ostatnią płytę chór nagrał z Filharmonikami Wiedeńskimi. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej w Gościu Niedzielnym i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 14. Brzeskie Amazonki zapraszają w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 17 w kościele pw. MB Częstochowskiej na Słotwinie na mszę świętą w intencji Amazonek i wszystkich osób dotkniętych chorobą, zwłaszcza chorobą nowotworową. Najbliższa msza św. będzie odprawiona 14 stycznia  o godz. 17.00.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Porządek kolędy na najbliższe dni:
 • 8.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów domy prywatne, Villa Nova – 1 kapłan
Legionów Piłsudskiego domy prywatne – 1 kapłan
 
 • 9.01 – poniedziałek od 16.00
Partyzantów blok 5  2 kapłanów od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
Partyzantów blok 7 – 1- 2 klatka – 1 kapłan
 
 • 10.01 – wtorek od 16.00
Partyzantów blok 7 – 3-4 klatka – 1 kapłan
Partyzantów blok 9 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
 
 • 11.01 – środa od 16.00
Partyzantów blok 10 – od pierwszego i ostatniego numeru – 2 kapłanów
Os. Jagiełły 9 klatki 1,2,3 – 1 kapłan
 
 • 12.01 – czwartek od 16.00
Legionów Piłsudskiego blok 40A – od pierwszego i ostatniego numeru – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 9  klatki 4-5 – 1 kapłan
 
 • 13.01 – piątek od 16.00
Legionów Piłsudskiego blok 40B – od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 9 klatki 6-7 – 1 kapłan
 
 • 14.01 – sobota od 9.00
Os. Jagiełły blok 1-1 kapłan
 
 • 15.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów blok 24 od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
 
 • 16.01 – poniedziałek od 16.00
Os. Jagiełły blok 2 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów
 
 1. W związku z falami mrozów bądźmy wrażliwi na osoby bezdomne. W przypadku zauważenia takich osób zawiadamiajmy Policję i Straż Pożarną, aby nikt nie zmarł z wychłodzenia. Pamiętajmy tez o bezdomnych zwierzętach.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Ryszard Kopacz. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 

1.01.2017 – NOWY ROK - 1 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj Nowy Rok. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim w każdym dniu 2017 roku. Przyjmijcie życzenia słowami z dzisiejszego I czytania: «Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem». Trwamy w radości płynącej z Narodzenia Pańskiego. Niech ona ożywia naszą  wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość, byśmy byli świadkami Bożego Miłosierdzia.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Na porannej mszy i na sumie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na misje, podobnie jak ofiara na tacę.
 4. Zapraszamy w tym dniu do wzięcia udziału w V Brzeskim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o 13.00 na placu Kazimierza Wielkiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw i we czwartek od 17.00. Wyjazdu do chorych w tym miesiącu nie będzie ze względu na Uroczystość.
 6. W I czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 8. Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego  – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 12.  Bardzo dziękujemy za dwie ofiary przekazane na konto parafialne. Niech Pan Bóg wynagradza Wasze dobre serce. Dziękujemy także za kolejne wotum, które znalazło swoje miejsce w gablocie.
 13. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei zaprasza w niedzielę 8 stycznia do Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tu Słowo Ciałem się stało". Koncerty odbędą się o godz. 16.00 i 17.30.  Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 14. Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl "Ja także chcę" - dzisiaj o godz. 15:00 oraz 17:30 /Sala Teatralna/ a także 6 stycznia - w Trzech Króli w RCKB na godz. 17:00 oraz 7 stycznia /sobota - Sala Teatralna/ godz. 17:00.
 15. W bocznym wejściu do kościoła znajduje się wystawa szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci z naszego parafialnego przedszkola. Zapraszamy do oglądania a wykonawcom gratulujemy pomysłów.