social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

20. 08.2017 – 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowo inwestycyjne w ubiegłą niedzielę.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 2. Osoby zapisane na wypoczynek nad morzem zapraszamy we czwartek po wieczornej Mszy Św. do kawiarenki parafialnej celem dokonania wpłat.
 3. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 4. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów w piątek o 8.00 z parkingu przy cmentarzu. Prosimy o uregulowanie płatności za wyjazd.
 5. W przyszłą niedzielę odpust na Słotwinie i w Porębie Spytkowskiej.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 6-8 października pielgrzymkę do Budapesztu " Śladami Św. Małgorzaty Królowej Węgier i Św. Kingi. Koszt 250 zł i 70 euro. Zapisy w Kawiarence parafialnej do 15 września. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 9. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku przekształcanego w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 04.09.2017 roku. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem 14 68 63 290 lub na stronie internetowej szkoły www.pg1.brzesko.pl

 

13.08.2017– 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; we czwartek  – św. Jacka, prezbitera. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie wotywna Msza o Miłosierdziu Bożym w intencjach zbiorowych.
 3. We czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN. Można jeszcze zapisać się na PPT w poniedziałek w kancelarii lub w pierwszym dniu pielgrzymowania. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 4. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy. Ze względu na wakacje nie będzie możliwości spowiedzi.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum złożone jako podziękowanie za otrzymaną łaskę.
 8. ZOZ w Brzesku zaprasza dzieci do udziału w programie profilaktyki pneumokokków. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Na ekranach kin od 18 sierpnia można będzie zobaczyć film „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Zachęcamy do obejrzenia.


6.08.2017– XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość Przemienienia Pańskiego

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Dominika, prezbitera; we środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy; we czwartek św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika; w piątek św. Klary, Dziewicy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek, a w sobotę różaniec o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza Święta Wotywna do Miłosierdzia Bożego.
 3. Bezpłatny dyżur psychologa we czwartek od 18.00 w Sali nad kawiarenką.
 4. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych
 5. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Wacław Biernat i Genowefa Tota. Polećmy Ich dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

23.07.2017 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze święte w dni powszednie według porządku wakacyjnego: o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. W niedzielę 30 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienie Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegóły odpustu TUTAJ.
 2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 3. W sobotę 29 lipca organizujemy wyjazd do Krakowa na rocznicę Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 14:00 w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbędzie się katecheza a następnie o godzinie 18:00 w TAURON rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się w zakrystii oraz na Facebooku - SDM Brzesko do czwartku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 12:00. Koszt 15 zł.
 4. Są jeszcze miejsca na wyjazd 3 sierpnia na baseny termalne w Chochołowie. Koszt wstępu i przejazdu dla dorosłych 70 zł dla dzieci 60 zł. Zapisy pod Nr telefonu podanym na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii u Pana kościelnego.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zawierzmy przygotowanie Synodu Diecezjalnego oraz wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

6.07.2017 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Msze święte w dni powszednie według porządku wakacyjnego: o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 3.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę różaniec o godz. 17.30.
 2. W następną niedzielę ze względu na zbliżające się wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.
 3. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zakończyła letnie warsztaty rekolekcyjno - muzyczne. Na tym miejscu Ziarenka składają serdeczne podziękowania wszystkim Dobrodziejom, którzy pomogli zorganizować i tak owocnie przeżyć ten wakacyjny wyjazd. Pełna treść podziękowań wraz z fotogalerią dostępna TUTAJ.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.
 7. W następną niedzielę odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu. Suma odpustowa o 11.00.
 8. Burmistrz Brzeska  oraz ks. Dziekan zapraszają Piknik Jakubowy w następną niedzielę od 16.00 do 20.00. Szczegóły TUTAJ
 9. W Lipnicy Murowanej trwa tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Szczegóły na plakatach.
 10. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje w środę 3 sierpnia wyjazd na baseny termalne w Chochołowie. Koszt biletu wstępu i przejazdu autokarem dla dorosłych 70 zł dla dzieci 60 zł. Zapisy pod Nr telefonu podanym na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii u Pana kościelnego.
 11. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Anna Koniarz. Polećmy Jej duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

25.06.2017 – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu: we wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy; we środę św. Ireneusza biskupa; we czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona jako świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 3. Bezpłatna pomoc psychologa w poniedziałek od godz. 18.00.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Wszystkich wyjeżdżających na spotkanie z ks. Johnem Bashoborą na stadionie narodowym zapraszamy na spotkanie we środę o 19.00 w kawiarence. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o 17.00.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza tarnowskiego dodatku Gościa Niedzielnego.
 8. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 9. W następną niedzielę Uroczystość Odpustowa w Jadownikach.
 10. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 11. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku przekształcanego w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 informuje o możliwości utworzenia oddziału zerowego dla sześciolatków, który zacznie funkcjonować od 01. 09. 2017 roku. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem 14 68 63 290 lub na stronie internetowej szkoły www.pg1.brzesko.pl
 12.  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do RCKB na wieczór poetycki z Agatą Podłęcką, animatorką naszej parafialnej Grupy Teatralnej GT z towarzyszeniem muzyki na żywo 28.06.2017r, tj. w najbliższą środę na godzinę 18.00. W programie m.in. potyczka słowna z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem.
 13. Od 30 czerwca w kinie PLANETA można zobaczyć film „TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI”


18.06.2017 – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy i przystrojenia domów na trasie procesji, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji: panom Kościelnemu i Organiście, Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu, służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji. Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie na trasie procesji.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po mszy wieczornej. Zapraszamy szczególnie dzieci. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  o 18.00. O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja i błogosławieństwo dzieci.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne w ostatnią niedzielę.
 4. W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje piątkowy post. Procesja po mszy świętej wieczornej;  w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. Ostatnia przed wakacjami próba Ziarenek Nadziei odbędzie się, wyjątkowo we wtorek o godz. 16.00. W dniu jutrzejszym próby nie będzie.
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17.00. 
 7. W piątek przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się w tym dniu o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to równocześnie Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 9. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Gimnazjum we wtorek o 9.00; parafialne przedszkole we wtorek o 14.30; SP 2 – we czwartek o 10.00; ZSP1 w piątek o 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież aby przed wakacjami korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw.
 10. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na Diecezjalne Uwielbienie "Laboratorium Miłości" SYNAJ do Tarnowa, które odbędzie się w najbliższy PIĄTEK (23. czerwca). Wyjazd planowany jest o godzinie 16:30 z parkingu przy kościele. Zapisy najpóźniej do WTORKU u Pana Kościelnego oraz poprzez formularz na facebook'u ŚDM Brzesko 2016.
 11. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz programu „Młodzi na progu” przygotowującego do sakramentu bierzmowania złożoną przez ofiarodawców i budowniczych I ołtarza. Msze święte w intencji mieszkańców bloków 1,5 i 6 z os. Jagiełły będą sprawowane podczas czwartkowej nowenny przez całe wakacje.
 12. MOK zaprasza na koncert baletowy dzisiaj o 18.00 w RCKB. Bilety do nabycia w kasie.
 13. ZOL informuje o otwarciu hospicjum domowego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 14. Brzeska Policja serdecznie zaprasza na piknik  organizowany pod hasłem „Z NAMI BEZPIECZNIEJw dniu 21 czerwca 2017 roku w godzinach od  900 do 1400  na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku.  Szczegóły na plakatach.
 15. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Bogusław Szuba, Kazimiera Mitko i Jerzy Marchlewski. Polecajmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

11.06.2017 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Zapraszamy młodzież z klas pierwszych gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w środę na Mszę Świętą o godz.18.00 oraz spotkanie.
 3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, po południu 15.30, i 18.00. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W Oktawie procesja po wieczornej Mszy Świętej o 18.00. W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30. Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów.  Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.

Porządek ołtarzy:

 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły bloki 1,5 i 6 - koordynuje ks. Zbigniew;
 
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły blok 9, oraz Garbarska i Grottgera - koordynuje ks. Przemysław;
 
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Leśnej, Lawendowej, Malczewskiego i Okulickiego -  koordynuje ks. Karol;
 
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Kwiatowej, Jaśminowej, Makowej, Różanej, Wrzosowej i Jana Pawła - koordynuje Ks. Proboszcz.
 
Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach. Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 
 1. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki Siostra Elżbieta zaprasza na próbę we środę po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Jak w każdy III piątek zapraszamy na wieczór uwielbienia i adorację do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 3. W następną niedzielę 18 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00. Wyjazd autokarem spod kościoła św. Jakuba o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł od osoby.
 4. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” dzisiaj o 18.00 w RCKB. Jest to spektakl charytatywny dla Jędrka Rosy. Bezpłatne wejściówki można odebrać w zakrystii lub w RCKB.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 6. Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych TUTAJ.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 10-14.07.2017 r. Chętni muszą mieć ukończone 15 lat lub 2-gą klasę gimnazjum oraz posiadać zgodę rodziców. Całkowity koszt tz. pobyt oraz przejazd wyniesie około 220 zł. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł u ks. Przemysława. Spotkanie organizacyjne we czwartek 22 czerwca po nabożeństwie wieczornym w Sali Teatralnej.
 8. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Macieja Zielińskiego, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę. Można je przeczytać TUTAJ.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.

4.06.2017 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 3. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła - Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.; we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę bł. Bogumiła biskupa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godzinie 17.00.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w środę na godzinę 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 6. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w Okocimiu.
 7. Jest to druga niedziela miesiąca, zatem ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej mszy świętej.
 9. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie w łączności z wieczorną Eucharystią.
 10. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego. Porządek ołtarzy:
  ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły bloki 1,5 i 6 - koordynuje ks. Zbigniew; ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z os. Jagiełły blok 9, oraz Garbarska i Grottgera - koordynuje ks. Przemysław; ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Leśnej, Lawendowej, Malczewskiego i Okulickiego -  koordynuje ks. Karol; ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Kwiatowej, Jaśminowej, Makowej, Różanej, Wrzosowej i Jana Pawła - koordynuje Ks. Proboszcz. Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. 
 12. Osoby wyjeżdżające do Warszawy na spotkanie z ks. Johnem Baschoborą zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 18.30. obecność obowiązkowa. Należy zabrać ze sobą swój numer PESEL.
 13. Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Warszawy w sobotę 10 czerwca godz. 6.00 z parkingu przy bramie wejściowej do kościoła.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 15. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” w następną niedzielę o 18.00 w RCKB. Jest to spektakl charytatywny dla Jędrka Rosy. Wejściówki można odebrać w zakrystii lub w RCKB.
 16. Brzeskie Amazonki zapraszają na Mszę świętą w sobotę o godz.17.00 w kościele pw. MB Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie. Będzie to msza podsumowująca 5-cio letnią działalność Stowarzyszenia. 
 17. Rodzice dzieci z parafialnego przedszkola zapraszają na przedstawienie teatralne „Kot w butach". Odbędzie się ono dzisiaj w sali teatralnej  bezpośrednio po Mszy świętej dla dzieci ( ok. 12.30).
 18. W niedzielę 18 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00. Później odbędzie się festyn dla rodzin. Na uroczystości do Starego Sącza zaproszeni są szczególnie małżonkowie przeżywający jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Organizowany jest autokar dla przedstawicieli parafii dekanatu Brzeskiego. Wyjazd od kościoła św. Jakuba w Brzesku o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.
 19. Wiemy już, że decyzją księdza biskupa od września podejmie w naszej parafii pracę ks. Sylwester Pustułka, neoprezbiter pochodzący z Łącka. Zastąpi on ks. Przemysława Podobińskiego, który po sześciu latach pracy w naszej parafii zgłosił się do pracy misyjnej w Ameryce Południowej i po wakacjach podejmie formację w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Na oficjalne podziękowania i pożegnania przyjdzie jeszcze czas, ale już dzisiaj obejmijmy kapłanów naszą serdeczną modlitwą.
 20. W imieniu własnym i moich Rodziców chciałbym serdecznie podziękować za zorganizowanie i wspólne przeżycie srebrnego jubileuszu mojego kapłaństwa w ostatnią niedzielę. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim za trud włożony w zorganizowanie tej uroczystości oraz za wszelką życzliwość, jakiej doznaję od naszej parafialnej Rodziny. Rodzice zapewniają o modlitwie w intencji Was wszystkich.


28.05.2017 – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; we środę święto Nawiedzenia NMP; we czwartek św. Justyna, męczennika; w sobotę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 3. We  środę ostatnie majówka. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy dzieci, które zbierały naklejki. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą sprawowane w dni powszednie w łączności z nabożeństwem wieczornym, a w niedzielę o 15.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zapraszamy na nią zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we środę i czwartek od 17.00 oraz podczas nabożeństw.
 6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. W piątek Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Msze Świętej adoracja Straży Honorowej NSPJ.
 9. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 17.00.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 11. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem wieczornym.
 12. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w Drodze Światła, która wyruszy z kościoła św. Jakuba o 19.00 i przejdzie do kościoła Ducha Świętego na modlitewne czuwanie..
 13. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego. Jest to także Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie.
 14. W tym dniu będziemy gościć misjonarza z Kenii, kombonianina, ks. Macieja Zielińskiego.Po mszach świętych będziemy mogli wesprzeć jego misję w Afryce ofiarami do puszek. Można także zamawiać u niego intencje mszalne, które będą odprawiane na jego misji.
 15. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola parafialnego zapraszają dzieci wszystkich chętnych na przedstawienie przygotowane przez nich z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się ono w niedzielę 4 czerwca w sali teatralnej na plebani bezpośrednio po Mszy Św. dla dzieci.
 16. Z parafii organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w sobotę, 17 czerwca. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 17.  Osoby zapisane na wyjazd na stadion narodowy w Warszawie na spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą w dniu 1 lipca zapraszamy do kawiarenki parafialnej we środę 31 maja na godz. 19.00.
 18. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 6 -8 października wyjazd do Budapesztu " Śladami św. Małgorzaty" połączony z kąpielami w basenach termalnych. Koszt wyjazdu 250 zł plus 70 euro. Zapisy w Kawiarence parafialnej. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 19. Pan Burmistrz Brzeska, BOSiR, OKS Straż Pożarna i Policja zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w sobotę od10.00 do 17.00 na stadionie OKS. Szczegóły na plakatach
 20. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Emil Majcher, Tato naszego Pana Kościelnego. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 15.00, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we środę NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri, kapłana; w następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 3. Bezpłatne wsparcie psychologa w poniedziałek od godz.18.00 w salce nad kawiarenką.
 4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 6. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy, odbędzie się w środę, 24 maja o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Prosimy o zabranie numeru PESEL potrzebnego przy opłacie ubezpieczenia.
 7. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 8. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odprawiana w dni powszednie w łączności z wieczornym nabożeństwem, a w niedzielę o 15.00.
 9. Bardzo dziękujemy za ornat ofiarowany do naszego kościoła.
 10. Zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania na diecezjalne dziękczynienie, które odbędzie się 10 czerwca w Starym Sączu. Szczegółowe informacje u ks. Karola.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza na wakacyjne obozy i kolonie, które odbędą się w Bieszczadach, Poroninie oraz na Śnieżnicy. W programie m.in.: w kursie języka angielskiego, jazdy konnej, zajęcia sportowe i wycieczki krajoznawcze. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz na diecezjalnej stronie
  KSM (www.ksm.diecezja.tarnow.pl). 
 12. Szkoła Muzyczna w Brzesku, Zespół Szkół w Szczurowej i Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, placówka w Brzesku ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Parafia Św. Jakuba w Brzesku i Akcja Katolicka przy tej parafii organizuje we czwartek, 25.05.2017 o godz. 18.30 w Auli Chrystusa Króla spotkanie z Dyrektorem Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie ks. Piotrem Paskiem spotkanie: „Przeszłość Przyszłości" – Sanktuaria Matki Boskiej Fatimskiej w diecezji tarnowskiej.


14.05.2017 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas II i III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za złożony dar ołtarza.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Zofii, wdowy i męczennicy; we wtorek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, we czwartek św. Stanisława Papczyńskiego kapłana. Wszystkim jubilatom i solenizantom, wśród nich ks. Biskupowi Ordynariuszowi, Andrzejowi Jeżowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 4. Zbiórka aspirantów we wtorek o 16.30. Obecność obowiązkowa.
 5. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 6. W najbliższą środę, 17 maja, 20 lecie swojego kapłaństwa będzie przeżywał ks. Senior Zbigniew Baran. Dziękując Mu za wszelkie dobro, jakie wnosi w naszą wspólnotę, życzymy Jubilatowi wielu Bożych łask na drodze kapłańskiego powołania.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym po nowennie
 8. Podczas czwartkowego nabożeństwa wieczornego do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy także innych chłopców do włączenia się w grono ministrantów i lektorów.
 9. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej. Potem adoracja Pana Jezusa w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem.
 10. Z ogromną radością informujemy, że w najbliższą sobotę nasz rodak, br. Wojciech Pawłowski przyjmie święcenia diakonatu w Zgromadzeniu Braci Mniejszych Kapucynów. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach. Prośmy też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca. W programie: Święty Krzyż, Niepokalanów, Żelazowa Wola, Warszawa, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 14. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 15. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości, płuc oraz zakwaszenia organizmu, które  odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy Kościele w środę 17 Maja  o godz. 10:00. Badania  są częściowo dofinansowane. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na ulotkach.
 16. Odeszła z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Anna Tomczyk.  Powierzmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

7.05.2017 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji. Pamiętajmy także o naszych klerykach Wojciechu Pawłowskim i Michale Woźniaku.
 2. W liturgii w tym tygodniu
Św. Stanisław, Biskup i Męczennik, Głowny Patron Polski
w poniedziałek
uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.


Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 
 1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30. Obecność obowiązkowa.
 2. Zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o godz. 16.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na nabożeństwo majowe, Mszę Świętą i spotkanie.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w czwartek na nabożeństwo majowe, Mszę Świętą i spotkanie.
 7. Dzieci z klas III wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 8. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 9. W następną niedzielę dzień I Komunii Świętej dzieci z klas II i III.  Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 10. W dzisiejszą niedzielę, z okazji „Dnia Strażaka” OSP w Brzesku, która trzymała straż przy Grobie Pańskim, organizuje zbiórkę do puszek za działania statutowe.
 11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca. W programie pielgrzymki Święty Krzyż,, Niepokalanów, Żelazowa Wola, Warszawa, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 12. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 13. Mamy z córkami do 10 roku życia zapraszamy do udziału w Warsztatach z tańcem i modlitwą, organizowanych w dniach 26-28 maja w Tenczynie. Więcej informacji na plakatach.
 14. Odeszli z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Wiesław Pukal i Bronisław Łapot.  Powierzmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

30.04.2017 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. IX Ogólnopolski Tydzień Bilijny - plakatDzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu.” Jest to jednocześnie Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
Sięgnijmy do lektury listu do Galatów, który dzisiaj jest czytany w całej Polsce. Można posłuchać między mszami świętymi.

Zachęcamy również do wspólnej lektury Biblii w rodzinach, przynajmniej w tym tygodniu.


 
 1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 15.00, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy figurach i kapliczkach przydrożnych Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
Św. Anastazy Wielki
we wtorek
Msze Święte według porządku niedzielnego

 
Św. Florian
we czwartek
św. Floriana, męczennikaŚw. Filip ApostołJakub, zwany Młodszym lub Mniejszym (dla odróżnienia od drugiego Apostoła Jakuba, zwanego także Starszym - przy czym starszeństwo oznacza tu kolejność włączenia do grona Apostołów).
w sobotę
Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We wtorek przypada Dzień Flagi Państwowej. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę o 15.00, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę podczas nabożeństw, a we czwartek od 17.00.  Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej do wieczornej Mszy Świętej.
 4. We środę, czwartek i piątek, ze względu na spowiedź i święto, kancelaria będzie nieczynna.
 5. W I piątek Msze Święte wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tace przeznaczona jest na misje.
 6. W ramach Tygodnia Biblijnego w piątek wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Marek Jawor, biblista. Wygłosi on homilię, a po Mszy Świętej, w ramach adoracji Straży Honorowe, zapraszamy na katechezę: „Maryja zawsze u boku Jezusa”. Będzie też możliwość nabycia najnowszej książki ks. Marka z podpisem autora.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. Również w następna niedzielę, z okazji „Dnia Strażaka” OSP w Brzesku, która trzymała straż przy Grobie Pańskim, organizuje zbiórkę do puszek za działania statutowe.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 12. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 13. Spotkanie członków grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 2 maja o godz. 19.00.
 14. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 09 - 10 czerwca.
W programie pielgrzymki:
 • Święty Krzyż,
 • Niepokalanów,
 • Żelazowa Wola,
 • Warszawa,
 • Wilanów,
 • Świątynia Opatrzności Bożej.
Zapisy u ks. Zbigniewa.
 1. Jest jeszcze kila miejsc na wyjazd do Warszawy na spotkanie z o. Johnem Bashoborą  na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017. Zapisy w kawiarence.
 2. Pan Burmistrz oraz Rada Miejska zapraszają na uroczystości towarzyszące świętom majowym. Szczegóły na plakatach. Msza Święta za Ojczyznę o 10.30 w kościele św. Jakuba.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


23.04.2017 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


Odpust Parafialny
 

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Towarzyszy nam w nim ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Dziękujemy za skierowane do nas słowo. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, w dniu dzisiejszym w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 3. Jutro będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W naszym kościele odbędą się Diecezjalne obchody Uroczystości św. Wojciecha, patrona Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę Świętą celebrowaną przy relikwiach św. Wojciecha przez ks. Jana Bartoszka, Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy św. wyruszymy z relikwiami i sztandarami Akcji Katolickiej z całej diecezji do kościoła św. Jakuba.
 4. We wtorek święto św. Marka, Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 5. Bezpłatny dyżur psychologa w poniedziałek od 18.00 w Sali nad kawiarenką.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o 19.00.
 7. Nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 8. W następna niedzielę o 15.00 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą sprawowane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 15.00.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Z ogromną radością informujemy, że nasz rodak, profes wieczysty Zakony Braci Mniejszych Kapucynów, brat Wojciech Pawłowski przyjmie 20 maja br. święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o okolicznościach uniemożliwiających przyjęcie tych święceń, zobowiązany jest zgłosić je do ks. Proboszcza. Polecajmy br. Wojciecha Bogu w naszych modlitwach. Módlmy się także o nowe powołania z naszej parafii.
 11. Dziękujemy za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym film: „Zmartwychwstały” opowiadający o rzymskim śledztwie po zmartwychwstaniu Jezusa.
 13.  GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom Otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” Zapraszamy do Sali teatralnej dzisiaj o 17.30.

16.04.2017–  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień: wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego, kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii, prowadzącym adoracje, śpiewającym Pasję, Siostrom Zakonnym, Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Szafarzom,  Liturgicznej Służbie Ołtarza, Młodzieży z Grupy Teatralnej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ziarenkom Nadziei, Dzieciom z Przedszkola, osobom które wykonały dekorację i osobom sprzątającym. Dziękujemy członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i I Drodze Krzyżowej Miasta Brzeska. Wyrażamy wdzięczność Panu Mieczysławowi Gadzinie i firmie "Natura" za pielęgnację naszego przykościelnego ogrodu oraz pewnej firmie za prace wysokościowe przy czyszczeniu i odgrzybianiu ścian w prezbiterium.
 3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko - charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 4. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. 
 5. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą we czwartek o godz. 18.00.
 7. W piątek kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą i adorację Pana Jezusa w ciszy do północy. Podczas adoracji nie będzie spowiedzi.
 8. W sobotę zapraszamy na VII Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Otwarcie spotkania o godz. 8.00, potem o 11.00 Msza Święta z poświęceniem pojazdów i parada ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy i wielbicieli zabytkowych pojazdów. Gościem honorowym będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i Busów. Szczegóły na plakatach.
 9. W tym dniu przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 10. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną.
 11. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Bardzo prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i baldachimu podczas procesji.
 12. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będzie można zobaczyć spektakl „Dom Otwarty", czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” w wykonaniu naszego parafialnego teatru GRUPA 25+. Zapraszamy w Sali teatralnej o 17.30.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 

​9.04.2017– VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza dzisiaj po mszy wieczornej o 20.30 na autorski montaż słowno – muzyczny pt. „Kto nigdy nie żył”. Refleksyjne słowo poetyckie i śpiew wprowadzą nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 3. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek w godzinach:
 • 10:00 – 12:00
 • 15:00 – 17:00
 • 17:30 – 19:00.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 
 1. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas Mszy świętych. Kancelaria parafialna w te dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 2. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek o godz. 8.00
 3. Obowiązkowa zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o godz. 16.30. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej. Prosimy rodziców o przypomnienie synom o zbiórce.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na procesję DROGI KRZYŻOWEJ  MIASTA BRZESKA   w środę 12 kwietnia, aby wspólnie z ukrzyżowanym Jezusem przeżyć Jego mękę. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 6. We czwartek rozpoczyna się
 
TRIDUUM PASCHALNE
 
Porządek NABOŻEŃSTW oraz harmonogram czuwania w CIEMNICY i przy GROBIE PAŃSKIM (każdą z wyznaczonych grup prosimy o przestrzeganie zasady - 30 minut modlitwy wspólnej / 30 minut ciszy):


WIELKI CZWARTEK

W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa
 

18:00

Msza Święta wieczerzy Pańskiej
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Czwartek):
 
 • 20.00 - 21.00 - Młodzież Gimnazjalna i Szkół Średnich (Prowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza)
 • 21.00 - 22.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna
 • 22.00 - 23.00 - Grupa Odnowy w Duchu Świętym + ul. Garbarska, Grottgera, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły(trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.

Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 

10:00

Droga Krzyżowa dla dzieci
 

15:00

W Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 

17:00

Droga Krzyżowa dla dorosłych
 

18:00

Rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową
 
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. (Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone na Ziemię Świętą.)
 
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
 
 • Odśpiewamy także trzy części Gorzkich Żali.
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 07.00 - 8.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka
 • 08.00 - 9.00 - ul. Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 09.00 - 10.00 - ul. Legionów Piłsudskiego (domy jednorodzinne), bl. 40a
 • 10.00 - 11.00 - Droga Krzyżowa i adoracja Pana Jezusa dla dzieci
 • 11.00 - 12.00 - ul. Legionów Piłsudskiego bl.40b
 • 12.00 - 13.00 - ul. Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego
 • 13.00 - 14.00 - ul. Kwiatowa
 • 14.00 - 15.00 - os. Jagiełły bl. l
 • 15.00 - 16.00 - GODZINA MIŁOSIERDZIA - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 • 16.00 - 17.00 - os. Jagiełły bl. 2
 • 17.00 - Droga Krzyżowa
 • 18:00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU (po jej zakończeniu GORZKIE ŻALE)

CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 20.00- 21.00 - Os. Jagiełły bl. 3
 • 21.00 - 22.00 - Kręgi Domowego Kościoła + Matki i Ojcowie
 • 22.00 - 23.00 - Młodzież (Prowadzi Grupa Teatralna)
 • 23.00 - 24.00 - Straż Honorowa NSPJ
 

WIELKA SOBOTA

Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 

9:00 – 12:00

Poświęcenie pokarmów co pół godziny
 

do 12:00

Spowiedź do godziny 12:00.

Potem, do godziny 14:45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.

 

20:00


W sobotni wieczór rozpoczynamy
Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. 

 

 • Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00.
 
 • Prosimy Akcję Katolicką, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.
 
 • Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 
CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielką Sobotę):
 
 • 24.00 - 01.00 - Róże Różańcowe (B. Komęza, M. Wąs) + Os. Jagiełły bl. 4
 • 01.00 - 02.00 - Róże Różańcowe (A. Małek, K. Patulska) + Os. Jagiełły bl.5
 • 02.00- 03.00 - Róże Różańcowe (A. Fijałkowski, H. Cisoń) + Os. Jagiełły bl. 6
 • 03.00 - 04.00 - Róże Różańcowe (S. Zych, E.Szczupak) + Os. Jagiełły bl. 7
 • 04.00 - 05.00 - Róże Różańcowe (U. Jagielska, H. Golis) + Os. Jagiełły bl. 8
 • 05.00 - 06.00 - Róże Różańcowe (H. Winter, A. Łazarz) + Os. Jagiełły bl. 9
 • 06.00 - 07.00 - Róże Różańcowe (M. Rzenno) + ul. Partyzantów (domy jednorodzinne) + bl. 5
 • 07.00 - 08.00 - Róże Różańcowe (M. Znamierowska) + ul. Partyzantów bl. 7
 • 08.00 - 09.00 - Róże Różańcowe (H. Filip) ul. Partyzantów bl. 9 i 10
 • 09.00 - 12.00 POŚWIĘCENIE POKARMÓW(co pół godziny)
 • 10.00 - zapraszamy wszystkie dzieci na adorację przy Bożym Grobie prowadzoną przez dzieci z naszego przedszkola i poświęcenie pokarmów.
 • 15.00 - 16.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – NOWENNA; ul. ul. Partyzantów bl. 24, Polna, Poprzeczna, Różana
 • 16.00 - 17.00 - ul. Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 17.00 – l8.00 - ul. Wiejska
 • 18.00 - 19.00 - ul. Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta  

 
 1. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę.
 • Ze względu na liturgię Wigilii Paschalnej nie będzie Mszy świętej o 7.00
 
 1. Zachęcamy do czuwania w Wielki Czwartek Piątek i Sobotę. Harmonogram w gablocie i na stronie internetowej
 2. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przy tej okazji złożone są wsparciem dla najbiedniejszych.
 • Punkt  Caritas będzie czynny w Wielkim Tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach od  11.00 – 16.00.
 • Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą  w Wielką Środę w godzinach od 13.00 do 16.00.
 
 1. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, a zwłaszcza ks. Przemysławowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.


1.04.2017 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je ks. dr Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 Msza Święta dla chorych. Zakończenie rekolekcji we środę. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po czwartkowej nowennie zbiorowa Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw oraz codziennie od 17.30, natomiast parafialna spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Poniedziałek w godzinach 10.00 – 12.00 ; 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.30. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej, aby to był święty czas. We środę, czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 5. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić w jego szeregi, zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.
 6. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek od 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nie ma potrzeby zgłaszania tych chorych, których księża regularnie odwiedzają na I piątki.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę o 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 8. Grupa Teatralna GT zaprasza do udziału w inscenizacji Drogi Krzyżowej opartej na przemyśleniach naszej młodzieży z muzyką pasyjną Krzysztofa Szydłowskiego w najbliższy piątek w ramach Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży o 18.45.
 9. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami przed mszą Świętą o godz. 11.30. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym, tam poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po mszy konkurs palm. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Zachęcamy do wstępowania do Róż Różańcowych. Można zapisać się w zakrystii.
 11. Grupa Teatralna GT zaprasza w Niedzielę Palmową po mszy wieczornej o 20.30 na autorski montaż słowno – muzyczny pt. „Kto nigdy nie żył”. Refleksyjne słowo poetyckie i śpiew wprowadzą nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 12. Składka w niedzielę palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jak jałmużna postna. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za grzechy przeciwko postowi piątkowemu.
 13. Wokół nas żyją ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a wierzymy, że w naszej Rodzinie Parafialnej jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi drzewko z pisankami. Są na nich numery rodzin potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby chętne, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty w kawiarence.
 14. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
 15. Z zachęcamy do wzięcia udziału w IV Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 7 kwietnia tj. piątek po Mszy św. o godz. 20:00. W tym roku planujemy dwie trasy: pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Zabawy (28 km), natomiast druga bardziej wymagająca, na Jamną (41 km). Zapisy na stronie edk.org.pl, Facebook lub w kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 4 kwietnia po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 16. Grupa Odnowy w Duchu Św. naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w  pielgrzymce organizowanej w dniach 10 -11 czerwca. W programie pielgrzymki Św. Krzyż, Żelazowa Wola, Niepokalanów, Warszawa - Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej. Przewidziany koszt około 300 zł. Zapisy u ks. Zbigniewa
 17. Pragniemy poinformować, iż w dniu wczorajszym w Auli Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczysta Gala XIII Plebiscytu na Miłosiernego Samarytanina roku 2016 podczas której Marta Bąk została nagrodzona 1 wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy
 18. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na procesję DROGI KRZYŻOWEJ  MIASTA BRZESKA   w środę 12 kwietnia 2017 roku aby wspólnie z ukrzyżowanym Jezusem przeżyć Jego mękę. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba a zakończenie w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 19. Bardzo dziękujemy za ofiarę pieniężną złożoną w kancelarii na cele parafialne.

26.03.2017 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Bardzo dziękujemy bierzmowanym i ich Rodzicom za ofiarę pieniężną złożoną na cele parafialne.
 3. Zbiórka ministrantów i aspirantów we wtorek o 17.00.
 4. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Zachęcamy, do udziału w zbiorowej Mszy wotywnej o Miłosierdziu Bożym. Dziękujemy za dwa kolejne wota złożone do gabloty jako dziękczynienie za otrzymane łaski.
 6. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 7. Następna sobota to I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.00.
 8. W następną niedzielę, 2.04,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. dr Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP królowej Polski w Tarnowie - Mościcach, były rektor WSD w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, na Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży. Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków, we środę o 10.00 dodatkowa Msza Święta dla chorych. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, korzystania z parafialnej biblioteki i odwiedzin parafialnej strony internetowej.
 10.  W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas.
 11. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 12. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w IV Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 7 kwietnia tj. piątek po Mszy św. o godz. 20:00. W tym roku planujemy dwie trasy: pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Zabawy (28 km), natomiast druga bardziej wymagająca, na Jamną (41 km). Zapisy na stronie edk.org.pl, Facebook lub w kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 4 kwietnia po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 13. Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza niepracujące kobiety po 50 roku życia do udziału w projekcie „Małopolskie Aktywne Kobiety”. Szczegóły na plakatach.
 14. Urząd Miejski zaprasza do udziału w III Brzeskim Kiermaszu Książki Przeczytanej w sobotę, 1 kwietnia w godz. 9.30 – 14.00 w RCKB. Można będzie wymienić, sprzedać lub kupić używane książki. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


19.03.2017 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 4. Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na rzecz pomocy misjom „Ad Gentes”.
 5. Z radością informujemy, że jutro nasz kleryk, Wojciech Pawłowski ze zgromadzenia O. Kapucynów złoży śluby wieczyste. Polecajmy Go w naszych modlitwach prosząc o wytrwałość na drodze życia zakonnego. Módlmy się również o nowe powołania z naszej parafii.
 6. Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej Wieczornej.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy w środę na 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 8. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od godz. 18.00 w sali nad kawiarenką.
 9. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Program został podany zainteresowany, jest także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Bożego Miłosierdzia we czwartek o 17.30. Po nowennie we czwartek zbiorowa Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 11. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Świętej będzie można złożyć deklarację Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolików z gazetami.
 12. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Prałatowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 15. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 16. W V niedzielę Wielkiego Postu, 2.04,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Jacek Nowak, proboszcz parafii NMP królowej Polski w Tarnowie - Mościcach, były rektor WSD w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 17. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Warszawy w dniach 30 czerwiec -1 lipiec w ramach rekolekcji „Jezus na stadionie”. Zapisy w kawiarence parafialnej
 18. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje o Dniach Skupienia dla związków niesakramentalnych organizowanych w Tarnowie, w Mielcu i w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 19. Wydział Misyjny organizuje zbiórkę makulatury i kolorowego złomu z przeznaczeniem na misje. Szczegóły na plakatach
 20. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSP nr 1 w Brzesku zaprasza uczniów gimnazjów na Dzień Otwarty we wtorek, 21 marca od 8.00 do 14.00.
 21.  Parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje 11 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Jasień – Szczepanów lub Jasień – Lipnica Murowana. Szczegóły na plakatach.
 22. Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszam na sympozjum charytatywne na rzecz Krzysztofa Broszkiewicza z Rzezawy, absolwenta naszej szkoły, które odbędzie się 31 marca br., w budynku Biblioteki przy ul. Bobrzyńskiego 10. Szczegóły na plakatach.

12.03.2017 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.
 
Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi i ks. Zbigniewowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Zbiórka aspirantów i ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. W najbliższą środę ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. III gimnazjum. Składka podczas bierzmowania przeznaczona jest na Fundację abpa Jerzego Ablewicza, która pomaga młodzieży z niezamożnych rodzin.
 5. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 6. Spotkanie zelatorów róż różańcowych w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, w kawiarence parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie chętnych, którzy chcieliby należeć do róż różańcowych i podjąć wspólną modlitwę.
 7. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy w piątek po wieczornym nabożeństwie. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
 8. W następną niedzielę zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 10. W Wielkim Poście jest organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania w piątki i w soboty o godz. 19.00 w Sali Teatralnej. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych.
 11. Z radością informujemy, iż w naszej parafii zawiązała się kolejna grupa. Tym razem jest to Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Spotkania członków TP WSD odbywają się systematycznie, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na adoracji eucharystycznej oraz wieczornej Mszy św. 
 12. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: Chłopy do roboty! Odbędą się w dniach 24-26 marca 2017 roku w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 13. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Grupa Projektowa Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci - Pamiętamy! z Publicznego Gimnazjum nr 2 zapraszają na spektakl: ŚMIERĆ ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, który odbędzie się 18 marca ( sobota) o godz 16.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku. Projekt objęty jest Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy - Żołnierzom Wyklętym. Wstęp wolny!
 14. W Straszęcinie k. Dębicy w dniach 18-19 marca 2017r. odbędą się  na krótkie rekolekcje i Wieczór Uwielbienia z o. Antonello Cadeddu z Brazylii.  Więcej szczegółów na stronie
  http://rekolekcje.net.pl/wydarzenie/rekolekcje-wieczor-uwielbienia-o-antonello-caddedu-straszecin/
 15. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zofia Dutka. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

5.03.2017 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.
 
Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 2. Zapraszamy lektorów na zbiórkę we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 3. We wtorek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która będzie przygotowaniem do bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy kandydatów, rodziny i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Nowenna codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich zapraszamy we środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 5. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z Rodzicami we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej ok.19.15.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W Wielkim Poście będzie organizowany w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych. Pierwsze spotkanie w piątek 10.03 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej.
 11. Nasza parafia organizuje w dniach 30 czerwca - 1 lipca wyjazd do Warszawy na spotkanie "Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobory z Ugandy. W drodze do Warszawy zwiedzimy Niepokalanów z noclegiem w Warszawie. Koszt wyjazdu wraz z biletem na stadion 280 zł. Zapisy w kawiarence parafialnej do soboty 11marca ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w hotelu i na stadionie
 12. Komendant Powiatowy Policji oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KPP Brzesko zapraszają wszystkich chętnych którzy ukończyli 18 lat na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się dnia 09.03.2017 r. (czwartek) w godz. 9:30 - 13:00 w budynku strzelnicy przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku ul. Szczepanowska 53. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

26.02.2017 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Porządek adoracji dostępny TUTAJ (kliknij)
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 3. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie formacyjne.
 5. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00.
 
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o:
- 17.15 dla dzieci
- 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.

Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. Można także korzystać ze spowiedzi codziennie podczas nabożeństw.
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W I piątek miesiąca – msze święte wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. Msza Święta dla młodzieży o 19.45.
 5. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 6. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 7. W następną niedzielę będzie gościł w naszej parafii O. Robert Pyłypczuk (z Żytomierza) bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Będzie głosił kazania, a ofiary do puszek będą przeznaczone na kształcenie braci kleryków i formację Prowincji na Ukrainie.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. GRUPA 25+ zaprasza na sztukę „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się  dzisiaj o 16.30 w Sali Teatralnej.
Foto: GOŚĆ
 1. Nasza parafia organizuje w dniach 30 czerwca - 1 lipca wyjazd do Warszawy na spotkanie "Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobory z Ugandy. W drodze do Warszawy zwiedzimy Niepokalanów z noclegiem w Warszawie. Koszt wyjazdu wraz z biletem na stadion 280 zł. Zapisy w kawiarence parafialnej do soboty 11marca ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w hotelu i na stadionie.
 2. 1 marca przypada Narodowy Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta RP. Grupa Projektowa Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci - Pamiętamy!  Z PG2 w Brzesku organizuje akcję: WYWIEŚ FLAGĘ. Prosimy, aby w tym dniu udekorować swoje domy flagami narodowymi.
 3. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert laureatów „Inni, ale tacy sami”, który odbędzie się w RCKB w sobotę o godz. 16.00, oraz na koncert organowy Witolda Zalewskiego, organisty z Katedry Wawelskiej również w sobotę o 19.00 w kościele św. Jakuba.
  
19.02.2017 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.  W celu zmniejszenia opłat za prąd w kościele i na plebanii, po konsultacjach z Radą Parafialną, podjęliśmy starania o wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Jest możliwość uzyskania dotacji ze środków unijnych. Proszę jednak o modlitwę, aby decyzja, którą podejmiemy, była zgodna z wolą Bożą. I przyniosła pożytek nam wszystkim.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Św. Piotr Apostołwe środę
św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i8 do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 17.00, a lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę Świętą oraz spotkanie formacyjne.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. GRUPA 25+ zaprasza na premierę sztuki „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się  dzisiaj o 16.30 w Sali Teatralnej. Szczegóły na plakatach.
Foto: GOŚĆ
(Foto: GOŚĆ)
 
 1. W zakrystii można nabyć Ewangeliarz w dużym formacie w cenie 20 zł.
 2. Z Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy prośbę o odczytanie ogłoszenia o alarmie smogowym.12.02.2017 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup patroni Europywe wtorek
św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w Sali Teatralnej.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie, które odbędzie się po Mszy Świętej.
 4. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej oraz adorację Najświętszego Sakramentu do północy.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę o 17.30.
 7. W następną niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. GRUPA 25+ zaprasza na premierę sztuki „Dom otwarty” czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych, na podstawie komedii Michała Bałuckiego. Przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę 19.02 o 16.30 w Sali Teatralnej. Szczegóły TUTAJ.
 9. W połowie marca wejdzie do kin film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie. Informacje o filmie na stronie: www.zerwanyklos.pl. Zachęcamy do oglądania.
 
 
 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży organizuje Rekolekcje dla dziewcząt: Rusz Duszę(Rozeznaj Drogę), w dniach 3-5 marca 2017 r. w Willi "Pogoń" w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Kazimierz Pytka i Maria Pańków. Polećmy Ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy, a zwłaszcza zbliżający się V Synod Diecezji Tarnowskiej, Bożemu Miłosierdziu.5.02.2017 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
w poniedziałek

Najświętsza Maryja Panna z Lourdesw sobotę
Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 10.00.
Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła.
 
 1. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00.
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. W zakrystii jest jeszcze kilkanaście ewangeliarzy na rok 2017 z tekstami codziennej ewangelii. Zachęcamy do zakupu..
 6. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 7. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie oferuje  bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną oraz udziela wsparcia materialnego osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

29.01.2017 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze święte według porządku półświątecznego:
 
 • 7.00;
 • 8.30;
 • 10.00
 • 18.00.

Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic.

Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii.

Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory:
 
 • siostry karmelitanki z Tarnowa,
 • klaryski ze Starego Sącza
 • bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Jan Bosko, prezbiterwe wtorek

Święta Agata, dziewica i męczennicaW następną niedzielę z okazji wspomnienia
po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody;

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ze względu na przypadające w tym dniu święto rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 4. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 5. Nabożeństwo fatimskie pierwwszosobotnie w sobotę o 17.00.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. Grupa Teatralna zaprasza na ostatnie już przedstawienie „Ja także chcę” dzisiaj o 17.00 do Sali teatralnej.
 8. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od 17.30.
 9. W zakrystii można nabyć ewangeliarze na rok 2017. Zachęcamy.
 10. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

22.01.2017 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Prosimy, aby pierwsze ławki pozostawić dla zaproszonych gości. Szczegóły na afiszach, stronie internetowej i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 2. W tym tygodniu:
św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek
 
Nawrócenie św. Pawła, Apostoławe środę
 
 
Błogosławiony Jerzy Matulewicz, biskupw piątek
 
Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoław sobotę
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej zaprasza członków i sympatyków na Mszę świętą w poniedziałek o 18.40.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Ceny niektórych czasopism uległy zmianie, prosimy zwrócić na to uwagę.
 6. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl Bożonarodzeniowy "Ja także chcę" – Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 7. Dziękujemy za ofiarę złożoną na cele parafialne.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9.  VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia” odbędzie się w Tarnowie w hali „Jaskółka”, ul. Traugutta 5a w dniach 11-12 lutego. Zapisy poprzez stronę internetową www.forum.moscice.pl trwają do końca stycznia.
 10. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Program kolędy na najbliższe dni:
 • 22.01 – niedziela od 14.30
Os. Jagiełły blok 8 klatki 1-4 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
 
 • 23.01 – poniedziałek od 16.00

Os. Jagiełły blok 8 klatki 5-8 od 5 i 7 klatki – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 7 klatki 7-8- 1 kapłan


15.01.2017 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Józef Sebastian Pelczar, biskupwe czwartek  

Święta Agnieszka, dziewica i męczennicaw sobotę

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Spotkanie opłatkowe Straży Honorowej w poniedziałek o 15.30 w Sali teatralnej.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza w poniedziałek 16 stycznia godz. 17.30 na adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Bezpłatna pomoc psychologa we czwartek od 17.30.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Ze względu na kolędę nie będzie możliwości spowiedzi.
 6. Parafialna Schola Ziarenka Nadziei raz jeszcze zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek pt. Tu Słowo Ciałem się stało. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 20 stycznia o godz. 17.30 w RCKB. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapraszamy! 20 stycznia w RCKB dodatkowy koncert - będzie lepiej niż na zdjęciach ;-)
 7. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 8. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Prosimy, aby pierwsze ławki pozostawić dla zaproszonych gości. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej, w Gościu Niedzielnym i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy. W odpowiedzi na prośbę kard. Józefa Glempa, Stolica Apostolska wydała 12 stycznia 2002 roku dekret nadający szczególny przywilej. Każdy, kto na terenie Polski pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, uzyska odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest także stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 11. Wczoraj w naszym kościele odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie spotkania: członkom Akcji Katolickiej, Wolontariuszom ŚDM, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, Paniom z kawiarenki parafialnej, Ziarenkom Nadziei, Pani Gospodyni na plebanii, Panom Kościelnemu i Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Zachęcamy do odwiedzin:
 
 1. Klub Seniora naszej parafii organizuje wyjazd wypoczynkowy nad morze w miesiącu wrześniu. Wstępne zapisy celem rezerwacji miejsc do dnia 30 stycznia pod nr telefonu podanym na plakacie w gablocie.
 2. Siostry Służebniczki zapraszają na koncert kolęd Katowickiego Chóru GOSPEL SOUND w następną niedzielę w RCKB o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 
 1. Porządek kolędy na najbliższe dni:
 • 15.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów blok 24 (73) od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
 
 • 16.01 – poniedziałek od 16.00

Os. Jagiełły blok 2 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 17.01 – wtorek od 16.00

Os. Jagiełły blok 3 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 18.01 – środa od 16.00

Os. Jagiełły blok 4 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 19.01 – czwartek od 16.00

Os. Jagiełły blok 5 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 20.01 piątek od 16.00

Os. Jagiełły blok 7 klatki 1-6 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów

 • 21.01 – sobota od 9.00

Os. Jagiełły blok 6 od 1,3,5 i 7 klatki – 4 kapłanów

 • 22.01 – niedziela od 14.30

Os. Jagiełły blok 8 klatki 1-4 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów

 • 23.01 – poniedziałek od 16.00
Os. Jagiełły blok 8 klatki 5-8 od 5 i 7 klatki – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 7 klatki 7-8- 1 kapłan 


 

8.01.2017 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Wspólnotową i spotkanie opłatkowe w Sali teatralnej we środę o 18.00
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 5. W tym miesiącu nie będzie spotkania dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii.
 7. W piątek ks. Karol rozpoczyna rekolekcje z młodzieżą klas III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 8. W sobotę wspólna modlitwa różańcowa o 17.30 prowadzona przez Róże Różańcowe.
 9. W najbliższą sobotę o 10.00 pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża rozpocznie się w naszym kościele Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Koncert po mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 11. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej Koronki i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl "Ja także chcę" – Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 13. Za dwa tygodnie w niedzielę 22.01 zapraszamy na XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puelle Orantes” i Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis”. To jeden z najlepszych chórów jednorodnych w Europie. Ostatnią płytę chór nagrał z Filharmonikami Wiedeńskimi. Rozpoczęcie koncertu w naszym kościele o 16.30. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej w Gościu Niedzielnym i na ulotkach, które można zabrać ze stolików z gazetami.
 14. Brzeskie Amazonki zapraszają w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 17 w kościele pw. MB Częstochowskiej na Słotwinie na mszę świętą w intencji Amazonek i wszystkich osób dotkniętych chorobą, zwłaszcza chorobą nowotworową. Najbliższa msza św. będzie odprawiona 14 stycznia  o godz. 17.00.
 15. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. Porządek kolędy na najbliższe dni:
 • 8.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów domy prywatne, Villa Nova – 1 kapłan
Legionów Piłsudskiego domy prywatne – 1 kapłan
 
 • 9.01 – poniedziałek od 16.00
Partyzantów blok 5  2 kapłanów od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
Partyzantów blok 7 – 1- 2 klatka – 1 kapłan
 
 • 10.01 – wtorek od 16.00
Partyzantów blok 7 – 3-4 klatka – 1 kapłan
Partyzantów blok 9 od 1 i 3 klatki – 2 kapłanów
 
 • 11.01 – środa od 16.00
Partyzantów blok 10 – od pierwszego i ostatniego numeru – 2 kapłanów
Os. Jagiełły 9 klatki 1,2,3 – 1 kapłan
 
 • 12.01 – czwartek od 16.00
Legionów Piłsudskiego blok 40A – od pierwszego i ostatniego numeru – 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 9  klatki 4-5 – 1 kapłan
 
 • 13.01 – piątek od 16.00
Legionów Piłsudskiego blok 40B – od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
Os. Jagiełły blok 9 klatki 6-7 – 1 kapłan
 
 • 14.01 – sobota od 9.00
Os. Jagiełły blok 1-1 kapłan
 
 • 15.01 – niedziela od 14.30
Partyzantów blok 24 od pierwszego i ostatniego numeru - 2 kapłanów
 
 • 16.01 – poniedziałek od 16.00
Os. Jagiełły blok 2 od 1,3 i 5 klatki – 3 kapłanów
 
 1. W związku z falami mrozów bądźmy wrażliwi na osoby bezdomne. W przypadku zauważenia takich osób zawiadamiajmy Policję i Straż Pożarną, aby nikt nie zmarł z wychłodzenia. Pamiętajmy tez o bezdomnych zwierzętach.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Ryszard Kopacz. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 

1.01.2017 – NOWY ROK - 1 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj Nowy Rok. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim w każdym dniu 2017 roku. Przyjmijcie życzenia słowami z dzisiejszego I czytania: «Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem». Trwamy w radości płynącej z Narodzenia Pańskiego. Niech ona ożywia naszą  wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość, byśmy byli świadkami Bożego Miłosierdzia.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Na porannej mszy i na sumie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na misje, podobnie jak ofiara na tacę.
 4. Zapraszamy w tym dniu do wzięcia udziału w V Brzeskim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o 13.00 na placu Kazimierza Wielkiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw i we czwartek od 17.00. Wyjazdu do chorych w tym miesiącu nie będzie ze względu na Uroczystość.
 6. W I czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 8. Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego  – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 12.  Bardzo dziękujemy za dwie ofiary przekazane na konto parafialne. Niech Pan Bóg wynagradza Wasze dobre serce. Dziękujemy także za kolejne wotum, które znalazło swoje miejsce w gablocie.
 13. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei zaprasza w niedzielę 8 stycznia do Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tu Słowo Ciałem się stało". Koncerty odbędą się o godz. 16.00 i 17.30.  Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie RCKB. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 14. Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl "Ja także chcę" - dzisiaj o godz. 15:00 oraz 17:30 /Sala Teatralna/ a także 6 stycznia - w Trzech Króli w RCKB na godz. 17:00 oraz 7 stycznia /sobota - Sala Teatralna/ godz. 17:00.
 15. W bocznym wejściu do kościoła znajduje się wystawa szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci z naszego parafialnego przedszkola. Zapraszamy do oglądania a wykonawcom gratulujemy pomysłów.