social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia - ARCHIWUM 2018

30.12.2018 - Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia - ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia:
 
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędników misyjnych.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Sylwester I, papież
w poniedziałek
św. papieża Sylwestra - zakończenie Starego Roku.
Msza Święta z dziękczynnymi nieszporami o godz. 17.00.
Księdzu Sylwestrowi skłądamy najlepsze życzenia.
Święta Boża Rodzicielka Maryja
we wtorek
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok
Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ księża są na kolędzie, okazja do spowiedzi podczas porannych nabożeństw, a we środę i czwartek od 17.00. W dniach spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Będziemy modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków.
 3. Wyjazdu do chorych w tym miesiącu nie będzie.
 4. W I piątek Msza wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00 dla dzieci i o 18.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Adoracja dla młodzieży w pierwszy piątek o godz. 19.45, a po niej Msza Święta o 20.15.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 6. W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Na porannej mszy i na sumie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Ofiara na tacę przeznaczony jest na misje.
 7. Zapraszamy w tym dniu do wzięcia udziału w VI Brzeskim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie o 11.30 na placu Kazimierza Wielkiego. Szczegóły na plakatach.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. Ze względu na kolędę może nie być wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. Modlitwę poprowadzą grupy parafialne.
 11. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei serdecznie zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tego się nie spodziewają" Ostatni koncert odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym dzisiaj o 17.00. Bilety dostępne w zakrystii i w kasie RCKB (czynnej dziś od godz. 16:00). Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej.
 12. Grupa Teatralna GT  zaprasza na sztukę bożonarodzeniową pt. „Śnieżna pastorałka”. Próbuje ona odpowiedzieć na zaistniałe zmiany kulturowe w obecnym życiu. Zapraszamy dzisiaj o 17.00. Bilety do nabycia przed spektaklem. Szczegóły tych i pozostałych występów na afiszu oraz na stronie internetowej.
 13. Parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach zaprasza do wspólnej modlitwy i zabawy na Bocheńcu we wspomnienie św. Sylwestra. Szczegóły na plakacie.
 14. Porządek kolędy na najbliższe dni: kliknij TUTAJ 

23.12.2018 - IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą adwentu. Jutro Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się ją godnie przeżyć. Zachęcamy aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć lekturą Pisma Świętego, wspólną modlitwą i łamaniem się opłatkiem. Postarajmy się też, aby zgodnie z tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny.
 2. Msze Święte w dniu jutrzejszym tylko rano – o 6.20 ostatnie roraty i potem o 7.00. Nie będzie mszy wieczornej. Msza  Pasterska o północy. Ofiara na tacę podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Tradycyjnie przed Pasterką Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza na godz. 23.00 do kościoła na wspólne kolędowanie pt. „Pozwólmy Dziecięciu jeszcze raz się zrodzić” opatrzone poetycką refleksją o Bożym Narodzeniu autorstwa Agaty Podłęckiej. 
 4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech to będzie święty czas dla nas wszystkich. Msze Święte o północy, pierwsza Msza rano o 8.30, a potem jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy świętej o 7.00.
 5. We środę drugi dzień Świąt, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Z tej racji na przedpołudniowych Mszach Świętych poświęcenie owsa. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W czasie Mszy Świętej o 11.30 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Ggrupy dziecięce i młodzieżowe będą kolędować przez następne 2 dni z dorosłym opiekunem, członkiem Akcji Katolickiej. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie tego dzieła. Opiekunowie będą mieć identyfikatory z pieczęcią parafii, także puszki parafialne będą opieczętowane.
 6. Grupa Teatralna GT  gorąco zaprasza na najnowszą sztukę bożonarodzeniową pt. „Śnieżna pastorałka”. Próbuje ona odpowiedzieć na zaistniałe zmiany kulturowe w obecnym życiu. Czy uda się jeszcze raz narodzić Jezusowi w sercach ludzi?  Będzie to godzina radości i refleksji z próbą własnego odnalezienia siebie w te świąteczne dni. Premiera w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia  w sali teatralnej o godz. 17.00. Kolejne spektakle 29 i 30 grudnia o 17.00. Bilety do nabycia przed spektaklem. Szczegóły tych i pozostałych występów na afiszu.
 7. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan, Apostoł i Ewangelista
we czwartek

św. Jana Apostoła i Ewangelisty,
w tym dniu będzie tradycyjne poświęcenie wina;


Święci Młodziankowie, męczennicy
w piątek
św. Młodzianków Męczenników.Wszystkim solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu wspomnienia świętego patrona.
 
 1. W piątek rozpoczynamy projekt „Spotkania dla Zabieganych". Małżeństwa, które zgłosiły swój udział zapraszamy na godzinę 19.00 do kawiarenki. Gdyby jeszcze jakieś małżeństwa chciały w tych spotkaniach uczestniczyć, prosimy o wysłanie zgłoszenia na parafialny adres e-mail do czwartku włącznie. Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 2. Zapraszamy na Koncert Świąteczny pt. NIE ZAPOMNIJMY TEGO w wykonaniu naszych parafian; Iwony Mikołajek, Justyny Zapiór, Andrzeja Gicali i Huberta Zapióra przy akompaniamencie Krzysztofa Musiała. W piątek 28 grudnia o 17.00 w Sali teatralnej. Wstęp wolny 
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. Następna niedziela to  Święto Najświętszej Rodziny. Na mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku srebrny i złoty jubileusz małżeństwa. Odnowią wówczas swoją przysięgę małżeńską.
 5. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Są to świąteczne, podwójne numery, dlatego zwróćmy uwagę na wyższą cenę.
 7. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei serdecznie zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tego się nie spodziewają" Koncerty odbędą się w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w sobotę 29 grudnia o godzinie 16.00 i 17.30 oraz 30 grudnia o 17.00. Bilety dostępne w zakrystii i w kasie RCKB. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.
 8. Parafia św. Prokopa w Jadownikach zaprasza na Sylwestra na Bocheńcu. Szczegóły na plakatach.


 

16.12.2018 - Trzecia Niedziela Adwentu - Gaudete

 1. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy Triduum Adwentowe. Głosi je ks. dr Jerzy Smoleń. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej nauka stanowa dla małżonków. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Podczas Triduum Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. We wtorek ofiara na tacę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek jest przeznaczona na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 4. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.30 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 5. We czwartek w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa. Księża z dekanatu będą spowiadać od 10.00 do 12.00, 0d 15.00 do 17.00 i od 17.30 do 19.00. Skorzystajmy ze spowiedzi w tym dniu. W piątek i w sobotę spowiedź będzie w parafii św. Jakuba. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę, gdyż nie będzie wówczas takiej możliwości. Porządek spowiedzi w dekanacie można znaleźć na tablicy ogłoszeń.
 6. Wyjazd do chorych we czwartek od godz. 7.30. Prosimy, aby zgłaszać do zakrystii osoby chore, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby skorzystać z sakramentalnej posługi. Nie ma potrzeby zgłaszania osób, które księża odwiedzają na I piątki.
 7. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Brzeski Wieczór Uwielbienia, na godzinę 18.00. W tym miesiącu pochylimy się nad miłością Boga do człowieka. Zachęcamy, by oderwać się od gorączki przedświątecznych przygotowań i spędzić czas z Jezusem. Zapraszamy szczególnie małżonków; chcemy się z Wami i za Was modlić oraz powierzać Wasze życie małżeńskie i rodzinne Jezusowi. Szczegóły na plakatach, Facebooku i zaproszeniach, które będą rozdawane po mszy przez lektorów.Nowennę do Dzieciątka Jezus omawiamy o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 8. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Jak już informowaliśmy, w ostatni piątek grudnia rozpoczniemy w naszej parafii drugą edycję projektu „Spotkania dla Zabieganych". To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Potrwają przez siedem kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na ferie zimowe. Tematyka spotkań, które poprowadzą księża psychologowie i biblista oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od relacji rodzinnych, zagrożeń duchowych, aż po wzrastanie w wierze. Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 23.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 100 zł. od małżeństwa (płatne przelewem przy zgłoszeniu na konto parafialne 84 1020 4984 0000 4802 0030 3800 z dopiskiem „spotkania dla zabieganych”). Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 12. Nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei serdecznie zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek pt. "Tego się nie spodziewają" Koncerty odbędą się w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w sobotę 29 grudnia o godzinie 16:00 i 17:30 oraz 30 grudnia o 17:00. Bilety od jutra dostępne w kasie RCKB. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.


 

9.12.2018 - II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:
Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
we środę
NMP z Guadalupe;


 Święta Łucja, dziewica i męczennica
we czwartek
św. Łucji, dziewicy i męczennicy;


Święty Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła
w piątek
św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza naszemu Panu Kościelnemu, panu Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Przed ołtarzem stoi mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować świąteczną paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do piątku włącznie w kawiarence.
 2. We środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 3. Wspólne spotkanie ze świętym Mikołajem dla aspirantów i ministrantów będzie we środę o 16,30; zbiórka lektorów po mszy wieczornej.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców na temat komunikacji w małżeństwie poprowadzi pani psycholog, dlatego prosimy o niezawodne przybycie.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00.
 6. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie o 17.30, w łączności  z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 7. W sobotę na Mszy wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii Triduum Adwentowe. Będzie je głosił psycholog, ks. dr Jerzy Smoleń.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie na roratach. We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta z nauką dla chorych. Ofiara zbierana na tacę we wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Podczas Triduum, ze względu na nauki rekolekcyjne, Msze Święte o 6.20 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na roratach o 6.20. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we czwartek 20.12, Podobnie wyjazd do chorych. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 8. W następną niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy modlić się za rodziny, które przyjęły obraz JEZU UFAM TOBIE. Przed Najświętszym Sakramentem odnowimy jeszcze raz Akt oddania Rodzin Jezusowi Miłosiernemu.
 9. W tym dniu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek jest przeznaczona właśnie na ten cel.
 10. Jak już informowaliśmy, w ostatni piątek grudnia rozpoczniemy w naszej parafii drugą edycję projektu „Spotkania dla Zabieganych. To cykl spotkań dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoje życie religijne i więź z Bogiem. Potrwają przez siedem kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na ferie zimowe. Tematyka spotkań, które poprowadzą księża psychologowie i biblista oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od relacji rodzinnych, zagrożeń duchowych, aż po wzrastanie w wierze. Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką. Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do niedzieli 23.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl Koszt udziału w warsztatach to 100 zł. od małżeństwa (płatne przelewem przy zgłoszeniu na konto parafialne 84 1020 4984 0000 4802 0030 3800 z dopiskiem „spotkania dla zabieganych”). Więcej szczegółów na stronie internetowej i w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W zakrystii można nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 13. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.


 

2.12.2018 - I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Prosimy, aby serduszka nie byłe większe, niż pocztówka. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:
Święty Franciszek Ksawery, prezbiter
w poniedziałek
św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;


Święta Barbara, dziewica i męczennica
we wtorek
św. Barbary, dziewicy i męczennicy;


Święty Mikołaj, biskup
we czwartek
św. Mikołaja biskupa;


Święty Ambroży, biskup i doktor Kościoła
w piątek
św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;


Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30;
 • lektorów po mszy wieczornej. 

Gratulujemy również drużynie naszych lektorów zajęcia I miejsca w dekanalnych rozgrywkach w Piłce Nożnej Halowej, które odbyły się w ostatni czwartek. Nasza drużyna tym samym obroniła tytuł sprzed roku.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Proszę o to zwłaszcza członków Straży Honorowej, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Na wieczorne nabożeństwo we czwartek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić do tego stowarzyszenia, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie do kawiarenki.
 4. W I piątek Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 16.00. Rano i wieczorem Msze roratnie. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 5. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Msze święte w tym dniu o 7.00, 8.30, 10.00 oraz wieczorem o 18.00.
 • Po mszy świętej o 10.00 zapraszamy do wysłuchania starochrześcijańskiego Akatystu - hymnu ku czci Najświętszej Dziewicy Maryi w wykonaniu naszego parafialnego chóru GAUDIUM.
 • O 12.00 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świata do 13.00.
 • Na ulotkach jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia  wspólnie z całą rodziną. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, możemy uczynić to w domu,  kiedy cala rodzina będzie razem. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 • Nowenna przed Uroczystością w połączeniu z wieczornym nabożeństwem.
 
 1. W następną niedzielę św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy rodziców do przygotowania się na Jego przybycie. 
 2. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii. Zmiana Tajemnic Różańcowych po porannej Mszy Świętej. Bardzo dziękujemy za jedną ofiarę przekazaną na cele parafialne.
 3. Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w niedzielę 9 grudnia. Rozpoczęcie Mszą świętą o 15.15 a następnie zawiązanie wspólnoty na sali teatralnej.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. CARITAS parafialna, jak w ubiegłych latach, organizuje akcję pomocy potrzebującym. Za tydzień przed ołtarzem stanie mała choinka z bańkami. Na ich odwrocie będą informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki złożyły w kawiarence.
 6. Codziennie w godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne. Zachęcamy do zakupu.
 8. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. 
 9. W naszej parafii planujemy II edycję cykl „Spotkań dla Zabieganych”. Warsztaty dla małżeństw rozpoczną się 28.12 i potrwają przez 7 kolejnych piątkowych wieczorów z przerwą na czas ferii zimowych. W programie m.in. spotkania z psychologami, księżmi psychologami, księdzem biblistą oraz ze świeckimi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla dzieci w Sali nad kawiarenką. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 10. Organizatorzy akcji "Zadbaj o zdrowie" zapraszają w dniu 4 grudnia we wtorek o godzinie 13.00 do sali teatralnej na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, cukrzycy, nadciśnienia i innych chorób. Każdy z obecnych będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej w Kościele
 11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Henryk Świerczek. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


 

25.11.2018 - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionami. W zakrystii za dowolną ofiarą można będzie otrzymać opłatki na stół wigilijny.
 3. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami:
 • w dni powszednie o 17.30,
 • a w niedzielę o18.00.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Andrzej, Apostoł
w piątek
św. Andrzeja Apostoła.


Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Panu Andrzejowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. Obejmijmy naszą modlitwą biskupa Tarnowkiego, Andrzeja Jeża w 9 rocznicę przyjęcia przez Niego Sakry Biskupiej.
 1. Chóru GAUDIUM, oraz goście zapraszają na koncert „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ” dzisiaj o godzinie 18.00 w Sali Teatralnej.
KONCERT "Żeby Polska, była Polską..." - zaprasza Chór GAUDIUM i goście!

 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30;
 • lektorów po mszy wieczornej. 
 
 1. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 18.45 w Sali nad kawiarenką.
 2. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia we czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w parafii św. Jakuba.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zachęcamy do udziału w wotywnej mszy świętej zbiorowej o Miłosierdziu Bożym w każdy czwartek o 18.00.
 6. W związku z ważnymi wydarzeniami w 2018 i 2019 roku, jak między innymi:   25 rocznica utworzenia naszej parafii, w dekanacie – podniesienie do rangi sanktuarium kościoła św. Jakuba w Brzesku, w diecezji tarnowskiej obrady  V Synodu, a w całej Polsce  - obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz 40 rocznicy wyboru na papieża Karola Wojtyły, nasza Parafia organizuje konkurs literacko – plastyczno – fotograficzny dla dzieci, młodzieży i rodziców pod hasłem „Z mamą i tatą odkrywamy piękno parafii, dekanatu, diecezji”. Celem konkursu jest promowanie dziedzictwa rodziny diecezjalnej, umacnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych poprzez wspólne spędzanie czasu oraz budzenie ciekawości poznawczej i umiłowania piękna naszej małej Ojczyzny. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 7. Zachęcamy do zapoznawania się z zagadnieniami poruszanymi przez V Synod Diecezjalny. Można to uczynić na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń pod chórem. Znajduje się tam także skrzynka, do której można wrzucać kartki z propozycjami tematów do poruszenia oraz pytania czy komentarze dotyczące zagadnień synodalnych.
 8. Parafia św. Jakuba organizuje Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na plakacie. 


 

18.11.2018 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Rafał Kalinowski, prezbiter
we wtorek
św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
we środę
Ofiarowanie NMP;Święta Cecylia, dziewica i męczennicawe czwartek
św. Cecylii, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej.

Panu Andrzejowi Gicali, chórowi Gaudium z dyrygentką panią Iwoną Mikołajek, scholi Ziarenka Nadziei i scholi gimnazjalnej oraz scholi młodzieżowej składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za ich wkład w piękno liturgii w naszej parafii.;

Święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
w sobotę
św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Następna niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W katedrze ks. Biskup Ordynariusz wręczy najwyższe diecezjalne odznaczenia DEI REGNO SERVIRE – Służyć Królestwu Bożemu. Wśród uhonorowanych jest także nasza parafianka, Pani Małgorzata Toboła. Gratulujemy.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji w wysokości 5 zł z czego 1/3 pozostaje w parafialnej Caritas, są przeznaczone na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej. 
 
 1. Klub Seniora naszej parafii zaprasza osoby zainteresowane letnim wyjazdem nad morze, na spotkanie w kawiarence parafialnej, w poniedziałek o godz.17.00 w celu uzgodnienia terminu wyjazdu.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii. Prosimy o niezawodne przybycie.
 3. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet – „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 23 do 25 listopada. Zgłoszenia do najbliższej środy. Koszt 75 zł. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej - TUTAJ
 4. W najbliższą niedzielę, 25 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się w Sali Teatralnej przy naszej Parafii koncert pt. ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ, w wykonaniu Chóru GAUDIUM, oraz gości. Serdecznie zapraszamy. 
KONCERT "Żeby Polska, była Polską..." - zaprasza Chór GAUDIUM i goście!  
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 2. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza osoby niepracujące po 30 i 50 roku życia do udziału w projektach oferujących bezpłatne kursy zawodowe, płatne staże w różnych zawodach i atrakcyjne oferty pracy. Szczegóły na plakatach i na ulotkach.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Alfred Mroczka i Michał Nalepka. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

11.11.2018 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj wielkie święto. Dziękujemy Bogu za odzyskanie Niepodległości. pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, dzięki którym możemy cieszyć się Niepodległą Ojczyzną i nie ustawajmy w modlitwie za tych, którzy nami rządzą oraz za wszystkich Polaków, abyśmy tę wolność umieli dobrze wykorzystać zgodnie z Wolą Bożą.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza dzisiaj na godz. 19.00 do sali teatralnej na montaż słowno-muzyczny ze śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych pt. „Dopiero 100 lat wolna” .
 3. Dzisiaj przeżywamy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy prześladowany Kościół w Pakistanie.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik
w poniedziałek
św. Jozafata, biskupa i męczennika;


Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
we wtorek
św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;


Święta Elżbieta Węgierska
w sobotę
św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza dzisiejszemu solenizantowi ks. Marcinowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej. 
 3. Msza święta za zmarłych członków Domowego Kościoła we środę o 18.00. Po Mszy spotkanie Kręgu Rejonowego.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w środę o 18.00.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na godzinę 18.00 na mszę świętą i Wieczór Uwielbienia zatytułowany: "Daj się zaszczepić", a po nim na adorację w ciszy do północy. Zapraszamy przede wszystkim młodzież, a wśród nich kandydatów do bierzmowania, aby odnowić swoją więź z Jezusem. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej z kapłanem w konfesjonale. Więcej szczegółów na plakatach i stronie Facebookowej.
 6. W najbliższą sobotę w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się audio-spektakl „Głosy” na podstawie książki Bohdana Urbankowskiego. Jest to poetycka opowieść o obozach koncentracyjnych Buchenwald i Auschwitz, udokumentowana, z opisem historycznym.  Po spektaklu będzie można kupić książkę w cenie promocyjnej.  Wstęp wolny. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
 7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezjalna rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo. Ofiary składane przy tej okazji w wysokości 5 zł z czego 1/3 pozostaje w parafialnej Caritas, są przeznaczone na różne formy dożywiania dla dzieci. Również ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na ten cel.
 8. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „TYTKA CHARTYATYWNA”. Przy wyjściach umieszczone są papierowe torby, które można zabrać i po wypełnieniu wskazanymi artykułami przynieść w ciągu tygodnia do kawiarenki parafialnej. Otrzymane dary zostaną rozdane podopiecznym CARITAS. Można też połączyć siły z sąsiadami, aby napełnić torbę i pomóc potrzebującym.
 9. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 11. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet – „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 23 do 25 listopada. Koszt 75 zł. Szczegóły na plakatach.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym jest dodatek o historii naszej diecezji.
 13. Proszę o modlitwę w intencji polskich egzorcystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają ogólnopolską konferencję w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
 14. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku z Klubem MOTOJADOWNIKI zaprasza na akcję krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości” dzisiaj od 9.00 do 13.00 w budynku Komendy Powiatowej PSP w Brzesku.
 

 

 

4.11.2018 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę listopada Msza Święta za dusze wypominane w naszym kościele.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej
w piątek
Rocznicę Poświęcenia Bazyliki na Lateranie;


Święty Leon Wielki, papież i doktor Kościoła
w sobotę
św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom a zwłaszcza ks. Marcinowi, którego imieniny przypadają w następną niedzielę, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów odbędzie się w  poniedziałek o 16.30, a ministrantów we środę o 16.30.
 2. W najbliższą środę, 8 naszych ministrantów zostanie uroczyście włączonych w grono lektorów, podczas Mszy w kościele św. Jakuba. Rodzicom gratulujemy, a nowym lektorom życzymy owocnej posługi oraz Bożego błogosławieństwa.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę Świętą wieczorną.
 4. W niedzielę przypada 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w kościele św. Jakuba. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę i za tych, którzy nami rządzą. Od godz. 16.00 w Centrum Bibliotecznym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 5. Dyrekcja, Nauczyciele i cała społeczność szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w piątek, 9 listopada o 19.00 w sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 2.
 6. Grupa Teatralna GT zaprasza 11 listopada na godz. 19.00 do sali teatralnej na autorski montaż słowno-muzyczny ze wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych pt. „Dopiero 100 lat wolna” połączonym z 40. rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na papieża.
 7. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet – „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”. Koszt 75 zł. Szczegóły na plakatach.
 8. Zachęcamy do udziału w Sympozjum poświęconym osobie św. Jana Pawła II oraz w koncercie zespołu „niemaGOtu”. Szczegółu na plakatach.
 9. W drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.
 10. Jest to II niedziela miesiąca. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Bóg zapłać również za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki.
 12. Dzisiaj II tura wyborów samorządowych – wybory nowego burmistrza. Weźmy w nich udział, aby mądrze wybrać zgodnie ze swoim sumieniem. To jest nasz moralny, patriotyczny obowiązek.


 

28.10.2018 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W ostatnią niedzielę w kościołach w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych. W naszej parafii, która liczy ok. 4300 osób w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 3654 osób, co daje ok. 85%. W ubiegłym roku było to prawie 500 osób mniej. Rozdano 1193 komunii świętych, a w zeszłym roku o 250 więcej – to 1/3 uczestniczących we Mszy. Bardzo dziękujmy członkom Akcji Katolickiej i Grupie 25+ za pomoc w przeprowadzeniu badań.
 2. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórkę aspirantów w poniedziałek o 16.30.
 3. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek o 18.45 w sali nad kawiarenką.
 4. We wtorek przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po porannej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem różańcowym o 17.30. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem. Nie będzie natomiast adoracji w I czwartek, gdyż wtedy przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii.
 6. Kończy się październik. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy we środę wyjątkowo o 16.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami. Komu nie udało się przyjść do kościoła na różaniec, zachęcamy, aby choć raz odmówić różaniec wspólnie z rodziną w domu.
 7. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych wtorek i środę od 17.00. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 8. "Wszyscy Święci" - obraz - Albrecht DürerWe czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu. Szkolny Oddział CARITAS obok cmentarza sprzedaje znicze. Dochód przeznaczony jest dla podopiecznych CARITAS.
 9. ZniczW piątek Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. O 19.45 msza święta dla młodzieży. Mimo, że  jest to I piątek miesiąca nie będzie mszy wotywnej o NSPJ. Po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa za wypominanych prowadzona prze Straż Honorową NSPJ.
 
 
 1. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 3. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Te zwykłe warunki to: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej; modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. W pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy.
 4. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę listopada msza za wszystkie dusze wypominane.
 5. W punkcie Caritas od można nabywać znicze. Punkt będzie czynny od poniedziałku do środy od 10.00 do 17.30 Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne..
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki.
 7. Grupa Teatralna GT zaprasza 11 listopada na godz. 19.00 do sali teatralnej na autorski montaż słowno-muzyczny ze wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych pt. „Dopiero 100 lat wolna” połączonym z 40. rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na papieża.
 8. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet – „KOBIETA – KRÓLEWSKI PROJEKT”. Koszt 75 zł. Szczegóły na plakatach.
 9. Zachęcamy do udziału w Sympozjum poświęconym osobie św. Jana Pawła II oraz w koncercie zespołu „niemaGOtu”. Szczegółu na plakatach.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas przy ZSP1 zebrali w całym dekanacie 8189 zł.
 11. Brzeskie Amazonki zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się w sobotę 3 listopada w godz. 8 - 13. w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 12. Za tydzień II tura wyborów samorządowych – wybory nowego burmistrza. Weźmy w nich udział, aby mądrze wybrać zgodnie ze swoim sumieniem. To jest nasz moralny, patriotyczny obowiązek.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Wiktoria Kramer. Powierzmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


 

21.10.2018 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach, misjonarzach i tych, wśród których pracują. Zwłaszcza wspierajmy modlitwą naszego rodaka, ks. Macieja Ciamagę, michalitę pracującego w Paragwaju oraz ks. Przemysława Podobińskiego.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na utrzymanie parafii.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan Paweł II, papież
w poniedziałek
św. Jana Pawła II, papieża.


Po mszach świętych ucałowanie relikwii. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej.  
 2. Ks. Marcin zaprasza wszystkich nadzwyczajnych szafarzy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce nad kawiarenką.
 3. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. dra Antoniego Drabowicza, autora książki „Egzorcyzm w walce z demonami”. Będzie głosił do nas kazania a także można będzie nabyć Jego książkę.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając nasze intencje. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna o 18.30.  Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 7. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 8. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.  U ministrantów jest do nabycia kolejny, szósty już numer naszej parafialnej gazetki w cenie 4 zł.
 10. Dzisiaj ostatni dzień, kiedy można zobaczyć wystawę w obronie życia. Zapraszamy do Sali teatralnej po porannych Mszach świętych.
 11. Dekanalne Spotkanie Młodych odbędzie się dzisiaj w parafii MB Częstochowskiej na Słotwinie. Rozpoczęcie Różańcem o 17.30. Szczegóły na plakatach.
 12. Zachęcamy do udziału w koncercie ku czci św. Jana Pawła II w piątek o 18.00 w RCKB. Szczegóły na plakatach.
 13. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni zaprasza na spotkanie we wtorek, 23 października. Rozpoczęcie się Mszą Św. bocheńskiej Bazylice o godz. 18:00
 14. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się 27 października w sobotę w godz. 8 - 13.  w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 15. Dzisiaj odbywają się Wybory Samorządowe. Udział w nich jest moralnym obowiązkiem każdego Polaka. Zachęcamy również do modlitwy za Ojczyznę i za tych, których wybierzemy. Pan Burmistrz informuje o zmianie siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych. Lokale wyborcze są czynne od 7.00 do 21.00.
 16. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Marian Madej. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
14.10.2018 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna o 18.30.  Przypominamy, że nie ma Mszy świętej o 19.30, a intencje przyjęte na tę godzinę są odprawiane o 18.30. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła

w poniedziałek
Święta Jadwiga Śląska
we wtorek
 Święty Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
we środę
Święty Łukasz, Ewangelista
we czwartek 
Święty Jan Kanty, prezbiter
w sobotę
św. Jana Kantego, prezbitera.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia
i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa.” Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zbierają ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Jutro przypada Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 18.00 odbędzie się Msza święta za  Dzieci, które odeszły całe życie za wcześnie, za ich Rodziców i bliskich. Przewodniczył będzie Diecezjalny Kapelan Służby Zdrowia ks. Józef Wojnicki. Później przejdziemy ze zniczami pod figurę Jezusa Miłosiernego. Szczegóły na afiszach.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30; lektorów po mszy wieczornej.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację do północy. W tym miesiącu będziemy gościć scholę "Chrystus w Solnym Mieście" z Bochni, a tematem przewodnim będzie pytanie Apostołów: „Panie, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” Więcej szczegółów można znaleźć na plakatach i stronie Facebookowej. Uwielbienie ma charakter obowiązkowy dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania
 6. Następna niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 8. Zbliża się listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 9. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 10. Dziękujemy za jedną ofiarę złożoną na cele parafialne.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia kolejny, szósty już numer naszej parafialnej gazetki miłosierdzie.brzesko.net.pl w cenie 4 zł.
 12. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ziarenka Nadziei, zapraszają dzisiaj o godz.18 do RCKB, na koncert  „Niepodległa”. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

NIEPODLEGŁA - Koncert Patriotyczny w RCKB - Ziarenka Nadziei

 1. Dekanalne Spotkanie Młodych odbędzie się w następną niedzielę w parafii MB Częstochowskiej na Słotwinie. Rozpoczęcie Różańcem o 17.30. Szczegóły na plakatach.
 2. Zapraszamy na *Rekolekcje dla Mam i Córek*, które odbędą się w dniach 9-11 listopada 2018r w Krzeszowicach.  Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.mamyicorki.pl.
 3. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku organizuje debatę społeczną: "Seniorze, chroń swoje oszczędności przed fałszywym wnuczkiem”. Odbędzie się ona jutro o 17.00 w RCKB. Więcej szczegółów na plakatach.  
7.10. 2018 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna o 18.30.  Przypominamy, że nie ma Mszy świętej o 19.30, a intencje przyjęte na tę godzinę są odprawiane o 18.30. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 2. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Zbigniewa Biernata, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.
 3. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów i tych, którzy chcą przygotować się do posługi ministranta w poniedziałek o 16.30; ministrantów w środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.  
 4. Uczniów klas 6, którzy chcą rozpocząć przygotowane do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w środę na Mszę świętą i spotkanie. Prosimy również o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, którzy w piątek rozpoczną rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na różaniec, Mszę Świętą i spotkanie we czwartek o 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.
 7. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy. Zachęcamy również do udziału w zbiorowej wotywnej Mszy Świętej do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 18.00.
 9. Zbliża się listopad. Ze stolików z gazetami można zabrać kratki na modlitwę wypominków listopadowych i całorocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.  
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ziarenka Nadziei, zapraszają w niedzielę 14 października o godz.18 do RCKB, na koncert pt. Niepodległa. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapraszamy.

NIEPODLEGŁA - Koncert Patriotyczny w RCKB - Ziarenka Nadziei

 1. W najbliższą niedzielę, 14 października, obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa.” Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku będą zbierać ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która, zapewniając  stypendia, pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W ten sposób pomożemy budować żywy pomnik naszego wielkiego rodaka, Świętego Jana Pawła II.
 2. W tym dniu odbędzie się także Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą świętą o 12.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Zachęcamy do wyjazdu.
 3. Zapraszamy na *Rekolekcje dla Mam i Córek*, które odbędą się w dniach 9-11 listopada 2018r w Krzeszowicach.  Rekolekcje dla Mam i Córek to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.mamyicorki.pl.
 4. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Szczegóły na plakatach.
 1. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku organizuje debatę społeczną: "Seniorze, chroń swoje oszczędności przed fałszywym wnuczkiem”. Odbędzie się ona w poniedziałek, 15 października o 17.00 w RCKB. Więcej szczegółów na plakatach.  
 2. Brzeskie Amazonki wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają kobiety na bezpłatne badanie USG piersi, które odbędzie się 13 października br. - w sobotę w godz. 8.00 do 13.00 w Pracowni USG  Szpitala Powiatowego w Brzesku.
 3. Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.

30.10.2018 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00, a potem Msza święta o 18.30. Przypominamy, że nie będzie Mszy świętej o 19.30. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 18.30.  Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy zwłaszcza dzieci, które będą otrzymywać specjalne naklejki związane także z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań, podczas gdy tajemnice będą odmawiać – jak to mamy w zwyczaju – dzieci. Z odmówieniem cząstki różańca bez przerwy związany jest przywilej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:  
Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła
w poniedziałek
Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą wieczorną ku czci św. S. Faustyny. To taki nasz mały parafialny odpust.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów i tych, którzy chcą przygotować się do posługi ministranta, w poniedziałek o 16.30; ministrantów w środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej. Zachęcamy chłopców aby włączyli się w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
 2. Nowenna do św. Brata Alberta we wtorek w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi od 15.30 i potem od 17.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Zapraszamy do modlitwy.
 7. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 9. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na wspólną Koronkę i adorację w ciszy.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Dobiega końca peregrynacja Jezusa Miłosiernego w obrazie JEZU UFAM TOBIE. Dwa obrazy już zakończyły peregrynację.  Jeżeli ktoś chciałby jeszcze przeżyć w swoim domu takie nawiedzenie, można zgłosić się do zakrystii.
 12. Grupa Mały Krakowiaczek zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia z tańców ludowych. Zapraszamy w czwartki o g. 16.30 do Sali teatralnej przy naszej parafii. Zajęcia rozpoczynają się od 4 października.
 13. W najbliższą sobotę kościół św. Jakuba zostanie podniesiony do godności Sanktuarium przy drodze „Via Regia” w Brzesku. Uroczystości pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża rozpoczną się o godz.11.00.
 14. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas Miesiąca Papieskiego. Szczegóły na plakatach.
23.09.2018 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z ogromną radością informujemy, że formację w naszym Seminarium Duchownym w Tarnowie podjął nasz parafianin Michał Plichta. Obejmijmy obu naszych kleryków serdeczną i gorliwą modlitwą prosząc o wytrwanie w powołaniu, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Wincenty a Paulo, prezbiter

we czwartek
Święty Wacław, męczennik
w piątek
Święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
w sobotę
św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30. Ks. Sylwester zaprasza na tę zbiórkę także wszystkich, którzy chcieliby zostać ministrantami. Prosimy rodziców aby zachęcali swoich synów do podjęcia służy przy ołtarzu, która jest szczególnym wyróżnieniem i łaską.
 2. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek o 18.45 w sali nad kawiarenką.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii. Prosimy o niezawodne przybycie.
 4. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie  zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. W pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 7. W piątek o godz. 15.00 po raz 10. odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach:  przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego; przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3go maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. Módlmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga a także w ważnych intencjach naszej społeczności. Nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele.
 8. Wyjazd Straży Honorowej NSPJ na spotkanie Diecezjalne w Mikołajowicach w piątek o 16.00 z parkingu przy kościele.
 9. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 10. W następną niedzielę będziemy obchodzić 5. Rocznicę powstania Akcji Katolickiej w naszej Parafii. Na mszę świętą o godz. 15.15 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków, oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w działania Parafialnego Oddziału AK.
 11. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość i diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.
 12. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Biernata, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, który będzie głosił kazania. To rodzinna parafia ks. Zbigniewa. Jesteśmy parafią patronacką dla budującego się tam kościoła, dlatego ofiary na tacę są przeznaczone jako wsparcie tego dzieła.
 15. Wspólnie z Radą Parafialną, w odpowiedzi na głosy parafian, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu wieczorowej mszy świętej w niedziele. Wieczorna niedzielna msza święta będzie sprawowana o 18.30 i będzie przeznaczona dla młodzieży. Zmiana będzie obowiązywać od I niedzieli października, tzn. od 7.10.2018. Przeanalizowaliśmy różne propozycje i ta wydała nam się najbardziej uzasadniona duszpastersko.
 16. W następną niedzielę w bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegóły na plakatach.
 17. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Józef Górka. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

16.09.2018 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w środkach przekazu, aby rzetelnie i w prawdzie spełniali swoje obowiązki.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele parafialne.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu składamy najlepsze życzenia
i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 2. Zbiorka organizacyjna ministrantów odbędzie się we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie. 
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po czwartkowej nowennie  zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. W pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 5. Spotkanie DSM we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dziewczęta chętne do podjęcia formacji.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca po wieczornej eucharystii zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adoracje w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy w konfesjonale.
 7. Zapraszamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. Spotkanie popielgrzymkowe gr. nr 8 św. Stanisława będzie miało miejsce w Gnojniku 23.09.Rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 16.00. druga część spotkania będzie w remizie. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów.
 10. Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku  wraz z dyrekcją, Gronem Pedagogicznym oraz społecznością szkolną  serdecznie zaprasza na AUKCJĘ pt. "BO JESTEŚMY", która odbędzie się w piątek 21 września 2018 r. o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Licytację umilą występy uczniów i absolwentów szkoły oraz gości specjalnych. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i facebooku.
 11. Rodzina Kolpinga zaprasza na kurs języka niemieckiego - zajęcia rozpoczynają się od połowy Września. Trwają także zapisy na kurs języka angielskiego. Zgłoszenia na kursy przyjmujemy w biurze Stowarzyszenia - Dom Katechetyczny przy parafii św. Jakuba lub telefonicznie : 14 68 62 302.
 12. Pan Burmistrz i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat programu „Czyste Powietrze”, oferującego mieszkańcom wsparcie finansowe do wymiany pieców i termomodernizacji domów, które odbędzie się w dniu 19 września o 18.00 w Regionalnym Centrum Kultuturalno-Bibliotecznym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
9.09.2018 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła
w czwartek

Św. Jana Chryzostoma bp. i dk. Kościoła,


 Podwyższenie Krzyża Świętego
w piątek

Święto Podwyższenia Krzyża - zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17.00 podczas której zostaną uroczyście wprowadzone relikwie z Golgoty.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Następna niedziela to Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Pierwsza po wakacjach próba Scholi Ziarenka Nadziei jutro o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Młodzież klas trzecich gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z Rodzicami na Eucharystię w środę o godzinie 18. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dotyczące rekolekcji.
 5. W czwartek na Msze św. na godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszo komunijne wraz z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego miłosierdzia do 16.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy. 
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 8. Przed kościołem u ministrantów można nabyć Kalendarz Działkowca i Rolnika w cenie 20 zł i ścienny kalendarz misyjny i z Ojcem świętym Franciszkiem w cenie 5 zł.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Leszek Duch. Polećmy jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 
2.09.2018 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wakacje dobiegły końca. Od 1.09 wróciliśmy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00.
 2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku:
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 o 8.00;
 • Szkoła Podstawowa nr 2 o 10.00. 
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Grzegorza Wielkiego, papieża;


Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie we czwartek Msza zbiorowa wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
Spowiedź święta:
 
 • we środę i czwartek od 17.00,
 • w piątek od 15.30 i od 17.30.
 
Ze względu na spowiedź kancelaria w tych dniach nie będzie czynna. Można kontaktować się po mszach świętych.
 
 1. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W piątek msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 dla dzieci i 18.00. Po wieczornej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. O 19.45 adoracja i msza święta dla młodzieży.
 3. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 4. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa codziennie w Godzinie Miłosierdzia.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. We środę wyruszamy z parafialną pielgrzymką do Ziemi Świętej. Chcemy przywieźć Relikwie z Golgoty, aby uroczyście wprowadzić je do kościoła w Święto Podwyższenia Krzyża 14 września:
 • 6.00 - zbiórka
 • 6.15 - wyjazd
 • 7.30 - msza święta w kaplicy na lotnisku.
 
 1. Pan Burmistrz i parafia św. Jakuba zaprasza na XVII Diecezjalne Święto Chleba dzisiaj na placu Kazimierza Wielkiego. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 15.00  
26.08.2018 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Marcina Minorczyka, który od jutra podejmuje obowiązki wikariusza Parafialnego.
Witamy również nowe siostry zakonne:
 
 • s. Agnieszkę,
 • s. Dorotę
 • s. Małgorzatę,

które przybyły do naszej parafii.

Życzymy światła Ducha Świętego i mocy Bożej w zadaniach, do których Pan Bóg ich posyła. Obejmujemy Was naszą modlitwą.
 
 1. Wakacje dobiegają końca. Dziękujmy Panu Bogu za szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Od 1.09 wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Monika
w poniedziałek
męczeństwo św. Jana Chrzciciela.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek o 18.45 w sali nad kawiarenką.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po nowennie we czwartek Msza zbiorowa wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy również w pozostałe dni do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00 w kościele, potem msza święta i o 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 4. Zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa codziennie w Godzinie Miłosierdzia.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w poniedziałek, 3 września. 
Msze święte na rozpoczęcie roku:
 
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 o godz. 8.00;
 • Szkoła Podstawowa nr 2 o godz. 10.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty podczas codziennych nabożeństw, aby rok szkolny rozpocząć w przyjaźni z Bogiem.
 
 1. Jezu Ufam Tobie - peregrynacja obrazuTrwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w kopii obrazu JEZU UFAM TOBIE. Jeden z obrazów jest na osiedlu Jagiełły, drugi jest w zakrystii i powędruje na ulice: Wyspiańskiego, Elektryczną. Reja, Kochanowskiego, Kossaka, Malczewskiego i Grottgera. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy ul. Wyspiańskiego zabrali obraz z zakrystii i potem przekazywali sobie wzajemnie. Trzeci zakończył już peregrynację, jeśli jednak ktoś nie mógł przyjąć obrazu w czasie nawiedzenia poszczególnych ulic, można zabrać obraz do domu i potem przynieść do kościoła. Niech to będzie czas zawierzenia siebie i swoich rodzin Jezusowi Miłosiernemu. Pamiętajmy, że to wielka łaska dla naszych rodzin.
 2. Zbiórka osób jadących na wczasy w Sianożętach w sobotę, 1 września o godz. 22.30 na parkingu przy cmentarzu.
 3. Plakat - Diecezjalne Święto ChlebaPan Burmistrz i parafia św. Jakuba zaprasza na XVII Diecezjalne Święto Chleba w następną niedzielę.

Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 15.00 na placu Kazimierza Wielkiego.

 

 

19.08.2018 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne w ubiegłą niedzielę. Ks. Przemysław dziękuje również za ofiary złożone w Uroczystość Wniebowzięcia na wsparcie jego pracy misyjnej.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
 Święty Bernard z Clairvaux, opat i doktor Kościoła
w poniedziałek
 

Święty Pius X, papież
we wtorek
 

Najświętsza Maryja Panna Królowa
we środę
 

Święty Bartłomiej, Apostoł
w piątek
 

Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
w niedzielę
Uroczystość NMP Częstochowskiej.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego o 17.30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej o 17.30 w pozostałe dni tygodnia.
 2. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN.
 3. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów w sobotę o 10.00 z parkingu przy cmentarzu.
 4. W przyszłą niedzielę odpust na Słotwinie i w Porębie Spytkowskiej.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty ś.p.  Janina Piechowicz. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
12.08.2018 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
we wtorek
Msze święte według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to też rocznica Cudu nad Wisłą. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

Święty Jacek, prezbiter
w piątek
św. Jacka, prezbitera.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie osób zapisanych na wczasy w Sianożętach w poniedziałek 13 sierpnia o godz.17 w kawiarence parafialnej Jest to ostatnie spotkanie przed wyjazdem, obecność obowiązkowa.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 15.00, we czwartek do Miłosierdzia Bożego o 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w pozostałe dni o godz. 17.30.
 3. W piątek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wspólnie Radiem RDN. Można jeszcze zapisać się na PPT w poniedziałek w kancelarii lub w pierwszym dniu pielgrzymowania. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 4. W piątek, jak w każdy trzeci piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornym nabożeństwie aż do północy. Ze względu na wakacje nie będzie możliwości spowiedzi.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w codziennej Eucharystii.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w posłaniu misyjnym ks. Przemysława w Ciężkowicach. Chcemy – jako parafia wspomóc Go na początku misyjnej drogi, dlatego we środę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy mogli to zrobić naszymi ofiarami do puszek. Zebrane datki będą wyrazem naszej wdzięczności za sześć lat pracy dla parafii oraz naszej troski o misyjną działalność Kościoła. Ks. Przemysław wyjeżdża do Brazylii 21 sierpnia, więc pieniądze zostaną Mu przekazane jeszcze przed wyjazdem.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności ś.p. Maria Wijas i Stanisław Chmielarz. Powierzmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
5.08.2018 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święto Przemienienia Pańskiego
w poniedziałek
św. Klary, Dziewicy.
 

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zebranie członków Caritas we wtorek w kawiarence po wieczornym nabożeństwie.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w pozostałe dni tygodnia o 17.30.
 3. W najbliższą środę podczas mszy świętej o godz. 18.00 w sanktuarium w Ciężkowicach ks. Biskup Ordynariusz  wręczy krzyż misyjny ks. Przemysławowi Podobińskiemu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zgłoszenia do wtorku w zakrystii.
 4. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace przeznaczone są na cele parafialne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych
 5. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 15.00 do 16.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej parafii wybierają się ks. Karol i ks. Sylwester. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w następny piątek, 10 sierpnia, w Auli Chrystusa Króla przy kościele św. Jakuba o godz. 16.30. 
 8. Klub Seniora informuje, że zwolniły się dwa miejsca na wczasy w Sianożętach w terminie 2-12.09. koszt 1500 zł od osoby, zgłoszenia w kawiarence.
 9. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o uzupełnienie wpłat do końca tygodnia.
 10. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary złożone na cele parafialne oraz za kolejne wotum do gabloty.
 11. Rodzina Kolpinga zaprasza na bezpłatny kurs komputerowy osoby po 60 r. życia. Zapisy i informacje telefonicznie 14 68 62 302 lub osobiście w biurze w budynku Domu Katechetycznego przy kościele św. Jakuba"


 

22.07.2018 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w radości srebrnego Jubileuszu przeżywanego przez naszą parafię. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wspólnym rodzinnym świętowaniu. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i organizację tego pikniku. Niech Miłosierny Pan Jezus przyjmie ten wkład pracy na Bożą chwałę i duchowy pożytek ludzi.
Dziękujemy również za dary ołtarza ufundowane przez wszystkich parafian:
 
 • szaty liturgiczne (alby dla kapłanów i komże dla mężczyzn noszących baldachim),
 • pięciotomowy komplet lekcjonarzy mszalnych,
 • pamiątkowy srebrny ryngraf
 • oraz chleb, wino i kwiaty.
 
 1. Trwa nawiedzenie naszych domów przez Pana Jezusa w kopii obrazu JEZU UFAM TOBIE.
 • Jeden obraz jest na ul. Kościuszki,
 • drugi na Szczepanowskiej,
 • a trzeci w bloku 8 na os. Jagiełły.

Zachęcamy, aby przeżywać ten święty, jubileuszowy dar obecności Jezusa w naszych domach i zawierzać Jego Miłosierdziu nasze rodziny.
 
 1. Msze święte w dzień powszedni według porządku wakacyjnego  o 6.30 i 18.00. 
 2. W tygodniu wspominamy: 
św. Joachima i Annę, rodziców Maryi Panny.


Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do komunii św. w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, ze Scholi Ziarenka Nadziei,  wyjeżdzających na letnie warsztaty muzyczne, jutro o godz. 17.00 w sali teatralnej.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów.
 4. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Z naszej parafii wezmą udział ks. Karol i ks. Sylwester. Zachęcamy do udziału.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można zabrać sobie bezpłatny, jubileuszowy numer naszej parafialnej gazetki, a od ministrantów pamiątkowe zawieszki.
 7. Pan Burmistrz i ks. Dziekan zapraszają dzisiaj na PIKNIK JAKUBOWY. Grupa młodzieżowa zaprasza na spektakl pt. Brzeski Mocarz wiary, dziś o godz. 20.00 w Auli Chrystusa Króla. Szczegóły na plakatach.
 8. We środę w naszym mieście Uroczystość ku czci św. Jakuba - patrona naszego miasta - odpust w parafii św. Jakuba – suma odpustowa o 18.00. W następną niedzielę odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu - suma odpustowa o godz. 11.00.
 9. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: ś.p. Erna Szczudrawa, Wojciech Szylar, Oktawia Put i Jarosław Jaroszek. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
15.07.2018 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj nasza parafialna Rodzina przeżywa podniosłą Uroczystość.
16 lipca 1993 roku ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński wydał dekret erygujący naszą parafię pw. Miłosierdzia Bożego. Do przeżywania Jubileuszu 25-lecia parafii przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu przyjmując w naszych domach Pana Jezusa Miłosiernego w kopii obrazu JEZU UFAM TOBIE oraz uczestnicząc w innych wydarzeniach duszpasterskich.
 
Zapraszamy do wspólnego rodzinnego świętowania, które rozpoczniemy mszą świętą celebrowaną o godz. 15.00 przez ks. Janusza Rybę, pierwszego wikariusza w naszej parafii. Po Eucharystii zapraszamy do wspólnej zabawy przy udziale grup działających przy naszej parafii. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, dla dorosłych, także dla kibiców piłkarskich. Więcej szczegółów na plakatach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani się w przygotowanie tego świętowania.
 
 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 
 
Święty Szymon z Lipnicy, prezbiter

we środę
 

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 2. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do północy. Ze względu na wakacje nie będzie dyżuru w konfesjonale.
 3. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 6. Klub Seniora naszej parafii informuje że zwolniły się cztery miejsca na wczasy w Sianożętach w terminie 02 - 12 września 2018. Bliższe informacje w kawiarence parafialnej.
 7. Pan Burmistrz i ks. Dziekan zapraszają na PIKNIK JAKUBOWY w następną niedzielę. Szczegóły na plakatach.
 8. Od dzisiaj w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie rozpoczyna się tygodniowy odpust. Nasza parafia jest specjalnie zaproszona na zakończenie odpustu w następną niedzielę. Szczegółowy program na plakatach.
 9. W Lipnicy Murowanej odbywa się odpust ku czci św. Szymona. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
08.07.2018 -XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. W czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. Liderów grup parafialnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z jubileuszem we wtorek o 19.00 na plebanię.
 3. W najbliższą niedzielę (tj.15.07) dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei, ubrane w żółte chórkowe podkoszulki spotykają się w salce nad kawiarenką o godz. 17.00.
 4. Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 15.00 do 16.00.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. 
 7. W następną niedzielę nasza parafialna Rodzina przeżywać będzie podniosłą Uroczystość. 16 lipca 1993 roku ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński wydał dekret erygujący naszą parafię pw. Miłosierdzia Bożego. Do przeżywania Jubileuszu 25-lecia parafii przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu przyjmując w naszych domach Pana Jezusa Miłosiernego w kopii obrazu JEZU UFAM TOBIE oraz uczestnicząc w innych wydarzeniach duszpasterskich.

Zapraszamy do wspólnego świętowania, które rozpoczniemy mszą świętą celebrowaną o godz. 15.00 przez ks. Janusza Rybę, pierwszego wikariusza w naszej parafii. Po Eucharystii zapraszamy do wspólnej zabawy przy udziale grup działających przy naszej parafii. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, dla dorosłych, także dla kibiców piłkarskich. Więcej szczegółów na plakatach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani się w przygotowanie tego świętowania. Ofiara na tacę zebrana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację naszego wspólnego świętowania. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w radosne przeżywanie naszego Srebrnego Jubileuszu.

 

 

1.07.2018 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale znajdźmy chwilę dla Pana Boga na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piatki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna Tuchowska
w poniedziałek
Święty Tomasz Apostoł
we wtorek
 Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica
w piątek
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zebranie członków Caritas we wtorek po wieczornym nabożeństwie w kawiarence.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw porannych, po południu od 17.30, a we środę i czwartek od 17.00.
 3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i mszę świętą wieczorną zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 4. Msze wotywne o NSPJ w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. po wieczornej mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową.
 5. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 6. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o 17.00.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki.
 9. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 10. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 11. Bardzo dziękujemy pewnej osobie za ofiarę złożoną na cele parafialne.
 12. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia erygowania naszej parafii. W związku z tym, w najbliższych dniach zawitają do naszych domów członkowie grup parafialnych, aby pozostawić zaproszenia do wspólnego świętowania. Już dziś zapraszamy do udziału w Mszy świętej Jubileuszowej w niedzielę, 15 lipca o 15.00. Będzie jej przewodniczył ks. Janusz Ryba, pierwszy wikariusz naszej parafii. Po mszy świętej będzie wspólne rodzinne świętowanie przygotowane przez grupy działające w naszej parafii. Więcej szczegółów w zaproszeniach.
24.06.2018 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Robert Pyłypczuka z Żytomierza, bernardyna z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, który jest ekonomem tej prowincji.  O. Robert skieruje do nas słowo, a sprawę formacji braci kleryków i całej Prowincji będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek.
 2. Rozpoczęły się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia.
 • Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 • W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piatki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
we środę
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.
Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiara na tacę jest przeznaczona jako świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek od 18.40 w Sali nad kawiarenką.
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza tarnowskiego dodatku Gościa Niedzielnego.
 5. Zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Aktualne informacje o Pielgrzymce Tarnowskiej znajdują się na plakatach, oraz na stronie www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl
 6. Decyzją ks. Biskupa został skierowany do naszej parafii jeszcze jeden kapłan. Jest nim ks. Marcin Minorczyk, który pracował w parafii MB Anielskiej w Dębicy.
 7. Decyzją władz zakonnych odchodzą z naszej parafii s. Elżbieta Kęska, s. Renata Skoczek i s. Katarzyna Węgiel. Wdzięczni za wkład pracy dla naszej wspólnoty obejmijmy odchodzące siostry naszą serdeczną modlitwą szczególnie dzisiaj, podczas mszy świętej o godz. 10.00 wypraszając dla nich wszelkie łaski potrzebne w podejmowaniu nowych obowiązków.
 8. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 9. W następną niedzielę odpust w parafii w Jadownikach ku czci św. Prokopa Opata.
17.06.2018 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnią niedzielę. Bóg zapłać również pewnej osobie i budowniczym II i III ołtarza za  ofiary złożone na cele parafialne.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Alojzy Gonzaga, zakonnik
we czwartek
Dzień Ojca - pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie; 


Święty Jan Chrzciciel
w niedzielę
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów będzie w poniedziałek o 16.30., ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej. Będzie to zbiórka przedwakacyjna, dlatego prosimy wszystkich o obecność.
 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 6 zapraszamy wraz z rodzicami w środę o godzinie 18.00 na Mszę świętą i spotkanie. 
 3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: parafialne przedszkole we środę o 14.30; SP 2 – we czwartek o 9.00, natomiast uczniów klas gimnazjalnych oraz Liceum i Technikum zapraszamy na Koncert Uwielbienia z okazji zakończenia Roku Szkolnego. Rozpoczynamy we czwartek mszą świętą o 18.00. Szczegóły na plakatach i Facebooku. Zachęcamy dzieci i młodzież aby przed wakacjami korzystać ze spowiedzi podczas nabożeństw.
 4. W piątek rozpoczynają się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę święta w ciągu tygodnia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 5. W następną niedzielę będziemy gościli znanego nam już o. Robert Pyłypczuka z Żytomierza, bernardyna z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, który jest ekonomem tej prowincji.  Będzie głosił kazania, a sprawę formacji braci kleryków i całej Prowincji będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 7. Wyjazd pielgrzymki do Wrocławia, Wambierzyc, Barda Śląskiego, w sobotę o godz. 5.30 z parking przed głównym wejściem do kościoła, Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 8. Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej.
 9. Siostry Służebniczki wraz z dziećmi oraz wolontariuszami z OCHRONKI zapraszają na przedstawienie charytatywne pt. WOLNI MIŁOŚCIĄ, połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych, w następną niedzielę o godz. 17.00 w Auli Chrystusa Króla przy Parafii św. Jakuba.
10.06.2018 - X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujmy wszystkim, którzy brali udział w procesji podczas oktawy Bożego Ciała, zwłaszcza służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, baldachim i dzieciom za ich radosny udział w procesji.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Barnaba, Apostoł
w poniedziałek
bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej we wtorek o 19.00 w Sali teatralnej. Bardzo prosimy o przynajmniej połowę wpłaty dolarowej.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Chorzelowa we środę o 8.00 z parkingu za kościołem. Nie zabieramy strojów komunijnych, a aspiranci mogą zabrać komże do służenia.
 3. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej. Zbiórki aspirantów w tym tygodniu nie będzie.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w środę na Msze Świętą o 18.00 i spotkanie.
 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają  na  mszę świętą wspólnotową w  środę 13.06. godz. 1800   a po mszy świętej na spotkanie animatorów.
 6. W czwartek odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania w Starym Sączu. Chętnych prosimy o zgłoszenie do ks. Karola. 
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek o 19.00 na plebanii. Prosimy o niezawodne przybycie.
 8. Osoby zapisane na wczasy w Sianożętach. zapraszamy do Kawiarenki parafialnej  w piątek 15 na godz.17 Zbierana będzie druga rata opłaty.
 9. Jak w każdy III piątek zapraszamy po wieczornej Eucharystii na Wieczór Uwielbienia i Adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Wieczór Uwielbienia będzie równocześnie spotkaniem formacyjnym dla kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjum i kl. VII. Od 20.00 możliwość spowiedzi. Po Wieczorze Uwielbienia spotkanie małżeńskie w kawiarence. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 10. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy w sobotę o 6.00 z parkingu koło kościoła. Bardzo prosimy o pilne potwierdzenie rezerwacji u ks. Zbigniewa.
 11. W następną niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 12. W następną niedzielę w Starym Sączy przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Jest organizowany autokar dla dekanatu. Wyjazd o 8.30, powrót ok 17.00,  koszt 20 zł. zapisy dzisiaj w zakrystii. 
 13. Bóg zapłać budowniczym IV ołtarza za ofiarę na cele parafialne i zamówione msze święte w ich intencji.
 14. Trwa Peregrynacja kopii Obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik, która ma nas przygotować do Jubileuszu 25lecia istnienia naszej parafii. Dekret Erekcyjny został wydany 16 lipca 1993 roku, dlatego główne obchody będą w niedzielę, 15 lipca o 15.00. Postarajmy się przeżyć to wydarzenie, a podczas nawiedzenia obejmijmy modlitwą tę intencję.
 15. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodzieży w Dębowcu, w dniach od 9 do 13 lipca. Zapisy w kancelarii do 24.06.2018.
 16. Rodzice dzieci uczęszczających do naszego parafialnego przedszkola wraz z siostrami zapraszają dzieci i dorosłych,  na przedstawienie teatralne pt. „Smerfy” dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św o godz. 11.30
 17. Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, wyjadą niebawem na letnie warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. Dlatego też zwracamy się z prośbą do przedsiębiorców, właścicieli firm jak i osób prywatnych o rozważenie możliwości dołączenia do grona dobrodziejów naszej scholi. Udzielone wsparcie, będzie dla dzieci nagrodą za ich całoroczną pracę w parafii. Wszystkim, którzy już wsparli tą inicjatywę w imieniu dzieci składamy serdeczne Bóg Zapłać. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej.
 18. Przewodniczący Rodziny Kolpinga w Brzesku zaprasza wszystkich członków Rodziny Kolpinga na zebranie Walne we czwartek g. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia.
 19. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, z inicjatywy Starosty Brzeskiego ogłasza nabór na kierunek pielęgniarstwo, studia licencjackie bezpłatne z miejscem edukacji w Brzesku. Szczegółowe informacje po numerem telefonu: 691-757-737 lub na stronie www.powiatbrzeski.pl
 20. W najbliższą niedzielę na Rynku brzeskim odbędzie się Brzeski Jarmark Antyków i Rękodzieła. Szczegóły na plakacie.
3.06.2018 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie. W ramach obchodów 25-lecie istnienia naszej parafii zapraszamy na godz.18.00 na wspólny koncert  Zespołu LUMEN i Chóru złożonego z uczestników różnych grup działających przy naszej Parafii oraz gości. Wykonają oni POP – OARATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE.
3 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się koncert POP ORATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE
 
 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji:
 • panom Kościelnemu i Organiście,
 • Siostrom Zakonnym,
 • Chórowi Parafialnemu,
 • służbie liturgicznej,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • Pocztom sztandarowym,
 • niosącym feretrony, tuby, baldachim.
 • Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji.
 • Dziękuję również Panom Policjantom i Strażakom za czuwanie na trasie procesji.
 • Dziękuję również budowniczym I ołtarza za ofiarę złożoną na cele parafialne. W ich intencji zamówione zostały dwie msze święte.
 
 1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała.
 • Procesja codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po mszy wieczornej.
 • Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.
 • Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek  o 18.00.
 • O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Bonifacy, biskup i męczennik
we wtorek
Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Procesja po mszy świętej wieczornej.

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


Wszystkim solenizantom i jubilatom, a zwłaszcza dzisiejszemu solenizantowi, ks. Karolowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów i tych, którzy by chcieli dołączyć do ich grona będzie w poniedziałek o 16.30. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 2. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Wrocławia i Wambierzyc we wtorek o 16.30 w kawiarence parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 3. Nowenna do św. brata Alberta we wtorek o 17.30.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 na plebanii.
 5. We czwartek wypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej. Na nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD.
 6. W piątek przypada Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Módlmy się w tym dniu o świętość życia dla wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Najbliższa próba Scholi Ziarenka Nadziei w piątek o godz. 16.00. Więcej informacji TUTAJ.
 8. Po mszy świętej wieczornej w piątek zapraszamy na spotkanie wszystkich zelatorów i liderów grup i wspólnot działających w naszej parafii. Tematem spotkania będą obchody Jubileuszu 25-lecia naszej parafii.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na cele parafialne. Złożony projekt termomodrnizacji kościoła został odgórnie przekazany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w celu dalszego procedowania i nadal czekamy na odpowiedź. Jest to o tyle dobra wiadomość, że wniosek nie został jeszcze odrzucony i ciągle jest rozpatrywany.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej mszy świętej.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w sobotę, 16 czerwca. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 12. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie w łączności z wieczorną mszą świętą, a w niedziele o 15.00. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 13. Brzeskie Amazonki zapraszają na mszę świętą w sobotę, 9 czerwca o godz.17 w kościele na Słotwinie.
 14. Rodzina Kolpinga zaprasza na bezpłatne porady prawne dla osób 60 + 18 czerwca (Poniedziałek). Zapisy  osobiście w biurze lub telefonicznie 14 68 62 302/ 512 718 654
 15. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Roman Gałek. Polećmy Jego i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
27.05.2018 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. Nasza parafia przeżywa dziś wielką uroczystość. Dzisiaj nasz parafianin, br. Wojciech Pawłowski  ze zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów odprawia swoją Mszę Świętą Prymicyjną. Dziękując Bogu za dar powołania kapłańskiego wypraszajmy Prymicjantowi wszelkie łaski potrzebne w kapłańskim życiu. Pamiętajmy w modlitwie o naszym kleryku Michale Woźniaku i prośmy o kolejne powołania z naszej parafialnej rodziny.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Urszula Ledóchowska, zakonnica
we wtorek
św. Justyna Męczennika


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiorka aspirantów i tych, którzy chcą dołączyć do ich grona będzie w poniedziałek o 16.30. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 2. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 18.45 w sali nad kawiarenką.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 6 zapraszamy w środę na Mszę i spotkanie o godz. 18.00.
 5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało
 • Jest to święto obowiązkowe
 • W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, po południu 15.15, i 18.00.
 • Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 • W Oktawie procesja po wieczornej Mszy Świętej o 18.00.
 • W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 • Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów. 
 • Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ulicami:

- św. Brata Alberta,
- Okulickiego,
- Czarnowiejską
- i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.


PORZĄDEK OŁTARZY:
 
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Jasnej, Polnej, Łąkowej, Bocznej, Kopaliny, Konstytucji 3go maja i Czarnowiejskiej - koordynuje ks. Zbigniew;
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Solskiego, Słonecznej, Wakacyjnej, Jesiennej, Szczepanowskiej- koordynuje ks. Karol;
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Wiejskiej numery nieparzyste -  koordynuje ks. Sylwester;
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Wiejskiej numery parzyste i Jodłowskiej - koordynuje Ks. Proboszcz.

Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach.

Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 
 1. W tym dniu (Boże Ciało, czwartek 31 maja) ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30.
 2. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki Siostra Elżbieta zaprasza na próbę we środę po Mszy Świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we środę od 17.00 oraz podczas nabożeństw.
 4. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 5. W piątek Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Msze Świętej procesja Eucharystyczna i adoracja Straży Honorowej NSPJ. 
 6. Zapraszamy młodzież na adorację i Mszę świętą w pierwszy piątek o 19.45.
 7. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą sprawowane w dni powszednie w łączności z nabożeństwem wieczornym, a w niedzielę o 15.00.
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00 w kawiarence. Potem o 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Ze względu na ślub nie będzie mszy świętej.
 9. W następną niedzielę, w ramach obchodów 25-lecie istnienia naszej parafii pragniemy pochylić się nad tekstem dzienniczka Św. Siostry Faustyny – Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Dlatego o godzinie 18.00 odbędzie się wspólny koncert  Zespołu LUMEN i Chóru złożonego z uczestników różnych grup działających przy naszej Parafii oraz gości. Wykonają oni POP – OARATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE. Jest to utwór w całości oparty na tekstach Św. Siostry Faustyny do którego muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Jest to równocześnie Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie.
3 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się koncert POP ORATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE
 
 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 16.06. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Zbigniewa.
 2. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej we wrześniu prosimy o jak najszybsze uzupełnienie danych paszportowych.
 3. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, a zwłaszcza do zakupu kolejnego, czwartego  numeru naszej parafialnej gazety  w cenie 4 zł. W nowym numerze dużo nowości, dużo kolorowych zdjęć m.in. z I Komunii św., bierzmowania, pielgrzymek.
 4. Pan Burmistrz zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w następną niedzielę. Szczegóły na afiszach.
 5. Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni we wtorek w bocheńskiej Bazylice o godz. 18:00
20.05.2018 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Z ogromną radością informujemy, że w dniu wczorajszym nasz parafianin, br. Wojciech Pawłowski, przyjął święcenia kapłańskie w zgromadzeniu Braci Kapucynów. Dziękując Bogu za dar Jego powołania, otoczmy księdza neoprezbitera naszą modlitwą i wypraszamy nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej Rodziny. Msza święta prymicyjna będzie w następną niedzielę o godz. 11.30.
 2. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 3. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 4. W liturgii w tym tygodniu:
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
w poniedziałek
Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.;


Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

we czwartek
Filipa Nereusza, prezbitera; jest to jednocześnie Dzień Matki.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 
 1. Ks. Sylwester serdecznie zaprasza chłopców (po pierwszej komunii świętej i starszych), którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę w poniedziałek o 16.30. Prosimy rodziców aby zachęcili synów do tej formy służby Panu Bogu w Kościele. Zbiórka ministrantów odbędzie się środę o 16.30; a lektorów po Mszy wieczornej
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszejodpust w Okocimiu.
 4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.
PROCESJA Eucharystyczna przejdzie tak, jak w latach ubiegłych ULICAMI:
 
 • św. Brata Alberta,
 • Okulickiego,
 • Czarnowiejską
 • i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.

PORZĄDEK OŁTARZY:
 
 • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków  - odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Jasnej, Polnej, Łąkowej, Bocznej, Kopaliny, Konstytucji 3go maja i Czarnowiejskiej - koordynuje ks. Zbigniew;
 • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 - odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Solskiego, Słonecznej, Wakacyjnej, Jesiennej, Szczepanowskiej- koordynuje ks. Karol;
 • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków - odpowiedzialni mieszkańcy  ul. Wiejskiej numery nieparzyste -  koordynuje ks. Sylwester;
 • ołtarz IV - przy ołtarzu polowym na placu kościelnym -  odpowiedzialni mieszkańcy z ul. Wiejskiej numery parzyste i Jodłowskiej - koordynuje Ks. Proboszcz.

Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. 
 
 1. W związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Klub Seniora przy naszej parafii organizuje w dniach 23-24 czerwca pielgrzymkę do Wrocławia i okolic połączoną ze zwiedzaniem Panoramy Racławickiej. Koszt około 260 zł. Zapisy do końca maja w Kawiarence parafialnej. Klub Seniora organizuje również w miesiącu grudniu samolotową pielgrzymkę do Sanktuariów Malty koszt 1800 zł i 60 euro. Jest jeszcze 6 miejsc wolnych.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.
 3. Bieżący rok jest szczególny dla naszej Parafialnej Wspólnoty, bowiem w lipcu będziemy obchodzić 25-lecie jej powstania. Dlatego pragniemy raz jeszcze w sposób szczególny pochylić się nad tekstem dzienniczka Św. Siostry Faustyny – Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Będziemy mieć ku temu niepowtarzalną okazję 3 czerwca o godzinie 18.00. Wtedy właśnie odbędzie się wspólny koncert  Zespołu LUMEN i Chóru złożonego z uczestników różnych grup działających przy naszej Parafii oraz gości. Wykonają oni POP – OARATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE. Jest to utwór w całości oparty na tekstach Św. Siostry Faustyny do którego muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz. Więcej szczegółów na plakatach oraz tutaj. Już dziś serdecznie zapraszamy.
3 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się koncert POP ORATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE
 
 1. W ramach Miesiąca Kultury Chrześcijańskiej Parafia św. Jakuba, GRUPA 25+ i Chór GAUDIUM zapraszają na misterium Tajemnica Eucharystii dzisiaj o 20.00 w kościele św. Jakuba.
 2. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań rusza z projektem G.R.O.M, który polega na towarzyszeniu modlitewnym osobom rozeznającym powołanie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 3. MOK, Uniwersytet III Wieku i Fundacja Can-Pack zaprasza do Ogródka Jordanowskiego na Rodzinny Piknik Wiosenny dzisiaj o 15.00.
 4. Rodzina Kolpinga informuje o kursie obsługi kas fiskalnych, który odbędzie się w dn. 26 maja (sobota) w godz. 8.00-14.00. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje w siedzibie Stowarzyszenia w Domu Katechetycznym par. św. Jakuba.
 5. Szkoła Muzyczna w Brzesku informuje o zapisach, które potrwają do końca maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
13.05.2018 - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 2. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za złożony dar ołtarza.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Maciej, Apostoł
w poniedziałek
św. Stanisława Papczyńskiego kapłana.


Wszystkim jubilatom i solenizantom, wśród nich ks. Biskupowi Ordynariuszowi, Andrzejowi Jeżowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30, lektorów we środę po mszy wieczornej
 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 3. Podczas czwartkowego nabożeństwa wieczornego do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie przyjętych 6 nowych ministrantów. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy także innych chłopców do włączenia się w grono ministrantów i lektorów.
 4. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy Świętej. Potem adoracja Pana Jezusa w ciszy do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem. Po Uwielbieniu zapraszamy na spotkanie małżeńskie.
 5. Z ogromną radością informujemy, że w najbliższą sobotę nasz rodak, br. Wojciech Pawłowski przyjmie święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Braci Mniejszych Kapucynów. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach. Prośmy też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6.  Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest  odmawiana codziennie w łączności z nabożeństwem wieczornym.
 7.  W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w Drodze Światła, która wyruszy z kościoła św. Jakuba o 19.00 i przejdzie do kościoła Ducha Świętego na modlitewne czuwanie..
 8.  Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami zapraszamy na wspólną modlitwę o Dary Ducha Świętego.
 9.  Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 10.  Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy w dniu 2 czerwca. Zapisy do wtorku włącznie w zakrystii lub u ks. Sylwestra. Koszt wyjazdu: 100zł. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w tym wyjeździe.
 11.  Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Robbina Kamemby. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
6.05.2018 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski

we wtorek
uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.


Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30, lektorów we środę po mszy wieczornej.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie w poniedziałek o 17.30. Obecność obowiązkowa.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 6. Dzieci z klas III wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i spotkanie we czwartek o 17.30.
 7. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w piątek w łączności z nabożeństwem majowym.
 8. Dzieci z klas III będą przeżywać w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej Rocznicę swojej I Komunii Świętej. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo majowe. Spowiedź święta w sobotę o godz. 9.30.
 9. W następną niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  dzieci z klas III będą przeżywać dzień I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30. Dlatego bardzo prosimy niezainteresowanych, aby wybrać inną godzinę Mszy świętej. Pozostawmy tę godzinę dzieciom i ich najbliższym. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 10. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele parafialne. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Przez kilka dni będziemy gościć w naszej parafii ks. Robbina Kamembę z Kairu. Wiele razy wspieraliśmy już dom pomocy Społecznej w którym pracuje. Możemy to uczynić także dzisiaj do puszek przed kościołem. Można także zmawiać u ks. Robbina intencje mszalne.
 12. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 13. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza do udziału w kursach: język niemiecki stopień podstawowy i zaawansowany, kurs obsługi kas fiskalnych, kurs udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach - ostateczny termin zapisu 15 maja. Zapisy w biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku g. 9.00-16.00 lub telefonicznie 14 68 62 302.
 14. Odszedł z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Tadeusz Rudnik.  Powierzmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
29.04.2017 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 15.00, w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta. Zachęcamy, aby na niej pozostać. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy przydrożnych figurach i kapliczkach Matki Bożej.
 2. Jest to I wtorek miesiąca, dlatego nowenna do św. Brata Alberta będzie w łączności z nabożeństwem majowym.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Atanazy Wielki, biskup i doktor Kościoła

we środę

we czwartek
Uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski; Msze Święte według porządku niedzielnego;


Święty Florian, żołnierz, męczennik

piątek
św. Floriana, męczennika.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. We środę przypada Dzień Flagi Państwowej. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę od 17.00, a we czwartek podczas nabożeństw.  Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od 12.30 do 15.00.
 3. We środę, czwartek i piątek, ze względu na spowiedź i święto, kancelaria będzie nieczynna.
 4. W I piątek Msze Święte wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tace przeznaczona jest na misje.
 5. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 6. W I sobotę zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie w kościele o 16.00. potem msza święta i o 17.00 nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Robbina Kamembę z Kairu. Podzieli się z nami swoimi doświadczeniami misyjnymi i będziemy mogli wesprzeć go ofiarami do puszek. Składka w tym dniu przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 8. W tym dniu parafia św. Floriana w Uszwi obchodzi uroczystość odpustową.
 9. Bardzo dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za ufundowanie dwóch ornatów synodalnych, które posłużą w liturgii podczas trwania V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 10. Zapraszamy na „Rekolekcje dla Mam i Córek”, które odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Tenczynie.  Rekolekcje dla Mam i Córek to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie mamyicorki.pl.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. W następną niedzielę w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń oraz tutaj.
 14. Pan Burmistrz oraz Rada Miejska zapraszają na uroczystości towarzyszące świętom majowym. Szczegóły na plakatach. Msza Święta za Ojczyznę o 10.30 w kościele św. Jakuba.
 22.04.2018 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji. Pamiętajmy także o naszym diakonie Wojciechu Pawłowskim i kleryku Michale Woźniaku.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski

w poniedziałek
św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 
Święty Marek, Ewangelista

we środę
św. Marka EwangelistyJubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej we środę o 19.00 na plebanii
 3. We czwartek o godz. 18.00 młodzież z kl. III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. abp Henryk Nowacki. Obejmijmy ich naszą serdeczna modlitwą, aby sakrament bierzmowania uzdolnił ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.
 4. Maturzystów zapraszamy na mszę świętą na zakończenie nauki w szkole średniej w piątek o 9.00, potem o 10.00 uroczystości w szkole.
 5. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele Jakuba.
 6. Zapraszamy na "Rekolekcje dla Mam i Córek", które odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2018 r. w Tenczynie.  Rekolekcje dla Mam i Córek to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie mamyicorki.pl. Rekolekcje są organizowane przez Mamy i Córki z naszej parafii.
 7. Siostry Służebniczki zapraszają na Ogólnopolskie Forum Młodych w dniach od  28 kwietnia do 1 maja w Andrychowie Zapraszamy do  udziału młodzież  od 15 roku życia. Więcej informacji u s. Sylwii i na plakatach. 
 8. Pan Burmistrz oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Motojadowniki zapraszają na VII Otwarcie Sezonu Motocyklowego na Bocheńcu w najbliższą niedzielę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na plakacie.
 9. Odszedł z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności ś.p. Marian Haus. Powierzmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

15.04.2018 - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Jest to jednocześnie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Sięgnijmy do lektury listu do Rzymian, który dzisiaj jest czytany w całej Polsce. Można go posłuchać między mszami świętymi. Zachęcamy również do wspólnej lektury Biblii w rodzinach, przynajmniej w tym tygodniu.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz CARITAS.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.
 4. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30, ministrantów we środę o 16.30 a lektorów po mszy wieczornej.
 5. W ramach Tygodnia Biblijnego we środę wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Marek Jawor, biblista. Wygłosi on okolicznościową homilię, a po Mszy Świętej zapraszamy na biblijną katechezę: „Duch Święty w ewangeliach”.
http://milosierdzie.brzesko.net.pl/addons/default/themes/milosierdzie/img/slidery_149_tydzien_biblijny.jpg
 
 1. Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania w środę o 18.00. Na wspólną modlitwę i spotkanie zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w ich intencji.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 3. W piątek, jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Eucharystię o 18.00 i Wieczór Uwielbienia oraz adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Uwielbienie poprowadzi grupa Miłosierni, dlatego zapraszamy młodzież, zwłaszcza tę, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.  Po wieczorze Uwielbienia zapraszamy na kolejne Spotkanie Małżeńskie do Sali teatralnej na konferencję pani dr Karoliny Walczak: „Opieka zdrowotna czy zamach na zdrowie – antykoncepcja hormonalna”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych małżonków.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Codziennie o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 6. Parafia św. Jakuba organizuje 3-dniowa pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa, Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach 29 czerwca - 1 lipca. Zapisy do końca kwietnia w kancelarii parafii św. Jakuba. Całkowity koszt: 529 zł. Przy zapisie płatne 200 zł. Szczegóły na plakacie.
 7. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Stanisław Kurdziel. Polecajmy Jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


 

8.04.2018 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Towarzyszy nam w nim ks. Paweł Cyz, filipin, duszpasterz młodzieży z Tarnowa. Dziękujemy za skierowane do nas słowo. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Po mszy wieczornej o 20.15 będzie można zobaczyć misterium Tajemnica Eucharystii przygotowane przez GRUPĘ 25+ i Chór Gaudium. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Nie te dni rozpalają w nas wyobraźnię miłosierdzia.
 4. W liturgii w tym tygodniu: 
 

Msze święte jak w dzień powszedni. Jest to dzień Świętości Życia. Podczas mszy wieczornej dokonamy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze są na stolikach z gazetami, można je pobrać także ze strony parafialnej i przynieść na wieczorne nabożeństwo.
 
 1. Jutrzejsza próba scholi Ziarenka Nadziei jest odwołana. Najbliższa w piątek, 13.04 o zwykłej porze.
 2. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30.
 3. Msza święta dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o 19.00.  Zapraszamy członków, sympatyków i wszystkich, którzy chcieliby razem z nami wielbić Boga.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. drugich gimnazjum zapraszamy na mszę świętą i spotkanie we środę o 18.00, natomiast uczniów z kl. VII zapraszamy na tę mszę świętą i spotkanie wraz z Rodzicami
 6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę świętą i spotkanie we czwartek o 18.00.
 7. W sobotę zapraszamy na VIII Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Otwarcie spotkania o godz. 8.00, potem o 11.00 Msza Święta z poświęceniem pojazdów i parada ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy i wielbicieli zabytkowych pojazdów. Gościem honorowym będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i Busów. Szczegóły na plakatach.
 8. Dekanalne spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych w sobotę o 10.00 w kościele św. Jakuba.
 9. W następną niedzielę – zgodnie z decyzją KEP - zbiórka do puszek na rzecz CARITAS.
 10. Rozpoczniemy wówczas X Tydzień Biblijny. Jest to także II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, dlatego między mszami będziemy mogli posłuchać fragmentów Listu do Rzymian. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło i przeczytać fragment Biblii zapraszamy między mszami do zakrystii.
 11. Z ogromną radością informujemy, że nasz rodak, brat Wojciech Pawłowski profes wieczysty Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, przyjmie 19 maja br. święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o okolicznościach uniemożliwiających przyjęcie tych święceń, zobowiązany jest zgłosić je do ks. Proboszcza. Polecajmy br. Wojciecha Bogu w naszych modlitwach. Módlmy się także o nowe powołania z naszej parafii.
 12. Dziękujemy za dwa kolejne wota do naszej gabloty, które są wyrazem wdzięczności Bożemu Miłosierdziu za otrzymane łaski.
 13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki i Kościołą nad Uszwicą, gdzie są artykuły o naszej parafii.
 14. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku serdecznie zaprasza na "Dzień otwarty" szkoły oraz przedszkola w czwartek  12 kwietnia 2018 roku w godzinach 16.00-18.00. Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakatach.
 15. Zapraszamy na IV Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej w sobotę od 9.30 do 13.00 w RCKB. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 16. Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni we wtorek, 10 kwietnia o 18.00 w bocheńskiej Bazylice.
 17. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Aniela Sułek i Helena Stryczek. Polećmy ich nieśmiertelne dusze i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


 

 

1.04.2018 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś największe Święto chrześcijaństwa:
 
Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 
 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień:
 • wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego,
 • kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii,
 • prowadzącym adoracje,
 • śpiewającym Pasję,
 • Siostrom Zakonnym,
 • Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście,
 • Panu Kościelnemu,
 • Szafarzom,
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza,
 • Młodzieży z Grupy Teatralnej,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • Ziarenkom Nadziei,
 • Dzieciom z Przedszkola,
 • osobom które wykonały dekorację i osobom sprzątającym.
 • Dziękujemy członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i Brzeskiej Drodze Krzyżowej.
 
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko-charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Zbiórka ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w środę o godzinie 18.00 na mszę świętą i spotkanie. 
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw, a we środę, czwartek i piątek od 17.30. W te dni kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 7. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić w jego szeregi, zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.
 8. Klub Seniora naszej parafii informuje że w dniu 5 kwietnia o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem jest wyjazd grupy zapisanej na spektakl do teatru w Tarnowie.
 9. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 10. W pierwszy piątek msza święta dla dzieci o 16.00 a po mszy świętej wieczornej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 11. W najbliższy piątek w parafii św. Jakuba odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie o godzinie 19.15. Szczegóły na plakacie. Z tej racji nie będzie spotkania u nas w parafii.
 12. W I sobotę zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie w kościele o 16.00. potem msza święta i o 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 13. W sobotę przypada Diecezjalne Święto CARITAS, które tym razem odbędzie się w naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a potem o 11.00 msza święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 14. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną.
 15. W następną niedzielę przeżywać będziemy
Uroczystość Odpustową w naszej parafii.

 
 • Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Paweł Cyz, filipin z Tarnowa, znany duszpasterz młodzieży.
 • Bardzo prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i baldachimu podczas procesji.
 
 1. Po mszy wieczornej o 20.15 będzie można zobaczyć misterium Tajemnica Eucharystii przygotowane przez GRUPĘ 25+. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W następną sobotę, 14.04 zapraszamy na VIII Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Otwarcie spotkania o godz. 8.00, potem o 11.00 Msza Święta z poświęceniem pojazdów i parada ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy i wielbicieli zabytkowych pojazdów. Gościem honorowym będą członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i Busów. Szczegóły na plakatach.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

 


 

25.03.2018 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.
 2. Grupa Teatralna GT zaprasza dzisiaj o godz. 20.30 do Kościoła na autorski montaż słowno–muzyczny z tekstami Agaty Podłęckiej pt. „Łza”. Refleksyjne słowo poetyckie i śpiew wprowadzą nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia
 3. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek w godzinach:  
 • 10.00 – 12.00;
 • 15.00 – 17.00;
 • 17.30 –19.00.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 
 1. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas Mszy świętych. Kancelaria parafialna w te dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 2. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek o godz. 8.00.
 3. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na II Brzeską  Drogę Krzyżową organizowaną przez trzy brzeskie parafie.  Rozpocznie się we środę o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie, przejdzie pod krzyż misyjny przed kościołem Miłosierdzia Bożego i zakończy się  przed kościołem św. Jakuba. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach oraz tutaj.
 Droga Krzyżowa ulicami miasta Brzeska

 
 1. We czwartek rozpoczyna się  
Triduum Sacrum

 
TRIDUUM PASCHALNE
 

WIELKI CZWARTEK

W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa
 

18:00

Msza Święta wieczerzy Pańskiej
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Czwartek):
 
 • 20.00 - 21.00 - Młodzież Gimnazjalna i Szkół Średnich (Prowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza)
 • 21.00 - 22.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna
 • 22.00 - 23.00 - Grupa Odnowy w Duchu Świętym + ul. Garbarska, Grottgera, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.

Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 

10:00

Droga Krzyżowa dla dzieci
 

15:00

W Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 

17:00

Droga Krzyżowa dla dorosłych
 

18:00

Rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową
 
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. (Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są dla Kustodii Ziemii Świętej)
 
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
 
 • Odśpiewamy także trzy części Gorzkich Żali.
 
 
CZUWANIE W CIEMNICY (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 07.00 - 8.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka
 • 08.00 - 9.00 - ul. Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 09.00 - 10.00 - ul. Legionów Piłsudskiego (domy jednorodzinne), bl. 40a
 • 10.00 - 11.00 - Droga Krzyżowa i adoracja Pana Jezusa dla dzieci
 • 11.00 - 12.00 - ul. Legionów Piłsudskiego bl.40b
 • 12.00 - 13.00 - ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego
 • 13.00 - 14.00 - ul. Kwiatowa
 • 14.00 - 15.00 - os. Jagiełły bl. 1
 • 15.00 - 16.00 - GODZINA MIŁOSIERDZIA - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 • 16.00 - 17.00 - os. Jagiełły bl. 2
 • 17.00 - Droga Krzyżowa
 • 18:00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU (po jej zakończeniu GORZKIE ŻALE)

CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielki Piątek):
 
 • 20.00- 21.00 - Os. Jagiełły bl. 3
 • 21.00 - 22.00 - Kręgi Domowego Kościoła + Matki i Ojcowie
 • 22.00 - 23.00 - Młodzież (Prowadzi Grupa Teatralna)
 • 23.00 - 24.00 - Straż Honorowa NSPJ
 

WIELKA SOBOTA

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 

9:00 – 12:00

Poświęcenie pokarmów co pół godziny
 

do 12:00

Spowiedź do godziny 12:00.

Potem, do godziny 14:45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.

 

20:00


W sobotni wieczór rozpoczynamy
Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. 

 

 • Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00.
 
 • Prosimy Odnowę w Duchu Świętym, Akcję Katolicką, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.
 
 • Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 
CZUWANIE PRZY GROBIE PAŃSKIM (harmonogram na Wielką Sobotę):
 
 • 24.00 - 01.00 - Róże Różańcowe (św. Faustyny i  św. Katarzyny) + os. Jagiełły bl. 4
 • 01.00 - 02.00 - Róże Różańcowe (św. Jana Pawła II i św. Klary) + os. Jagiełły bl.5
 • 02.00- 03.00 - Róże Różańcowe (św. Michała Archanioła i św. Józefa) + os. Jagiełły bl. 6
 • 03.00 - 04.00 - Róże Różańcowe (bł. Karoliny i św. Maksymiliana) + os. Jagiełły bl. 7
 • 04.00 - 05.00 - Róże Różańcowe (św. Kingi i św. Joanny Molla) + os. Jagiełły bl. 8
 • 05.00 - 06.00 - Róże Różańcowe (św. Barbary i Świętej Rodziny) + os. Jagiełły bl. 9
 • 06.00 - 07.00 - Róże Różańcowe (św. Rity i św. Urszuli Ledóchowskiej) + ul. Partyzantów (domy jednorodzinne) + bl. 5
 • 07.00 - 08.00 - Róże Różańcowe (św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Pauliny Jaricot) + ul. Partyzantów bl. 7
 • 08.00 - 09.00 - Róże Różańcowe (bł. Marii Teresy Leduchowskiej) ul. Partyzantów bl. 9 i 10
 • 09.00 - 12.00 POŚWIĘCENIE POKARMÓW (co pół godziny)
 • 10.00 - zapraszamy wszystkie dzieci na adorację przy Bożym Grobie prowadzoną przez dzieci z naszego przedszkola i poświęcenie pokarmów.
 • 15.00 - 16.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – NOWENNA; ul. ul. Partyzantów bl. 24, Polna, Poprzeczna, Różana
 • 16.00 - 17.00 - ul. Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 17.00 – l8.00 - ul. Wiejska
 • 18.00 - 19.00 - ul. Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta
 
 1. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa:
 • Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę.
 • Ze względu na liturgię Wigilii Paschalnej nie będzie Mszy świętej o 7.00
 
 1. Zachęcamy do czuwania w Wielki Czwartek Piątek i Sobotę. Harmonogram w gablocie i powyżej, w nieniejszych ogłoszeniach.
 2. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przy tej okazji złożone są wsparciem dla najbiedniejszych.
 3. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Paweł Cyz, ze zgromadzenia księży Filipinów w Tarnowie.
 

 

18.03.2018 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi PannyDzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.

Głosi je ks. dr Adam Nita,
proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie.

 • Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, Gorzkich Żalach i o 20.30 nauka stanowa dla młodzieży.
 • Nauki w dni powszednie podczas Mszy świętych o 6.30 i 18.00.
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków.
 • We środę o 10.00 Msza Święta dla chorych.
 • Zakończenie rekolekcji we środę. Ofiara na tacę w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 • W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy nie będzie mszy o 7.00. Intencje te będą odprawione podczas mszy o 6.30.
 • Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej.
 
 1. Wielkopostna spowiedź parafialna będzie w Wielki Poniedziałek w godzinach:
 • 10.00 – 12.00;
 • 15.00 – 17.00;
 • 17.30 – 19.00.

Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej, aby to był święty czas.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek od 8.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

w poniedziałek
św. Józefa, Oblubieńca  NMP.
 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Prałatowi Józefowi składamy najlepsze życzenia.
 
 1. Zbiórka:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się we wtorek (20 marca) o 19.00 w  kościele. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą świętą w piątek o godzinie 20.00, po czym uczestnicy wyruszą na wybrane trasy:
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 zapraszamy w środę na Mszę świętą i spotkanie o godz. 18.00.
 2. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami przed mszą Świętą o godz. 11.30. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym, tam poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po mszy konkurs palm. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
 3. Grupa Teatralna GT z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza w Niedzielę Palmową 25.03.2018. o godz. 20.30 do Kościoła na autorski montaż słowno–muzyczny z tekstami Agaty Podłęckiej pt. „Łza”
 4.  Składka w niedzielę palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jak jałmużna postna. Niech to będzie nasze wynagrodzenie za grzechy przeciwko postowi piątkowemu.
 5.  Wokół nas żyją ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a wierzymy, że w naszej Rodzinie Parafialnej jest dużo ludzi dobrej woli, które są w stanie pomóc innym. Dlatego przed ołtarzem stoi drzewko z pisankami. Są na nich numery rodzin potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby chętne, które chciałyby podarować taką paczkę, zabrały z drzewka kartkę, a przygotowane paczki oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do soboty (24 marca 2018 r) w kawiarence.
 6.  Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritasu wydawane będą  w Wielką Środę (28.03.2018) w godzinach od 13.00 do 16.00.
 7. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas.
 8.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.  Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej,
 Gazetka Parafialna - Dwumiesięcznik PArafialny
 
 1. Oddziały Akcji Katolickiej brzeskich parafii zapraszają wszystkich  wiernych na II Brzeską  Drogę Krzyżową organizowaną przez trzy brzeskie parafie.  Rozpocznie się 28 marca2018 r. o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie, przejdzie pod krzyż misyjny przed kościołem Miłosierdzia Bożego i zakończy się  przed kościołem św. Jakuba. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku  przypomina, że trwa rekrutacja  na nowy rok szkolny 2018/2019do klas pierwszych w tym klasy integracyjnej oraz do oddziałów przedszkolnych 3,4,5 i 6 latków w tym zerówki integracyjnej. Zasady przyjęć są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 3. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września 2018 roku oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca również rodziców dzieci starszych, tj. tych, które kończą klasę 3, 4, 5 i 6 do rozważenia możliwości kontynuowania nauki w tejże placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca 2018r. na godzinę 17.00. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.


 

 

11.03.2018 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy świętej wieczornej.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 w środę na mszy świętej o godz. 18.00.
 4. Klub Seniora z naszej parafii zaprasza wszystkich rencistów, emerytów i osoby lubiące czynnie spędzać wolny czas do kawiarenki parafialnej na spotkanie organizacyjne we środę po wieczornej mszy świętej.
 5. Od środy rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Będzie je głosił ks. Tomasz Jamróz. Program został podany zainteresowany, jest także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcji.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo połączone z Drogą Krzyżową i Wieczorem Uwielbienia, który poprowadzą małżeństwa z naszej parafii, potem adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Od 20.00 możliwość spowiedzi. Po zakończonym uwielbieniu zapraszamy do kawiarenki na „Spotkanie Małżeńskie”.
 7. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. W następną niedzielę ukaże się kolejny numer naszej parafialnej gazetki. Zachęcamy do zakupu i do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Zbigniewowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu swojego święta.
 10. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 11. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie koszyczek z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 12. W V niedzielę Wielkiego Postu, 18.03,  rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił. Ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie. Program rekolekcji jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 13. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 23 na 24 marca. Zapisy na stronie internetowej lub na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 20 marca o 19.00 w naszym kościele. Więcej szczegółów na plakatach i stronie facebookowej.
 14. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje o Dniach Skupienia dla związków niesakramentalnych organizowanych w Gródku nad Dunajcem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15. Parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje 16 marca Ekstremalną Drogę Krzyżową.  Szczegóły na plakatach.
 16. Parafia św. Jakuba organizuje samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach 18-27 września. Zapisy do końca marca. Szczegóły i program w kancelarii parafii św. Jakuba.
 17. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku  przypomina, że trwa rekrutacja  na nowy rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych w tym klasy integracyjnej oraz do oddziałów przedszkolnych 3,4,5 i 6 latków w tym zerówki integracyjnej. Zasady przyjęć są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 18. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzesku informuje o zapisach dzieci sześcioletnich do oddziału zerowego, który zacznie funkcjonować w tej placówce od 1 września 2018 roku oraz o naborze dla dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Dyrekcja zachęca również rodziców dzieci starszych, tj. tych, które kończą klasę 3, 4, 5 i 6 do rozważenia możliwości kontynuowania nauki w tejże placówce i zaprasza na dzień otwarty szkoły 23 marca 2018r. na godzinę 17.00. Informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
 19. Zespół Regionalny „KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ” zaprasza na koncert z okazji 50 – lecia istnienia. 18 marca o 17.00 w RCKB. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 20. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na spotkanie we wtorek, 20 marca o 18.00 w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie jest skierowane do wszystkich, którzy podjęli się prowadzenia własnej firmy i kierowania ludźmi. Tematem spotkania jest „Co miesiąc na rękę, czyli o wynagrodzeniach.”

  

4.03.2018 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Będzie je głosił ks. Radosław Olejarz. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
 2. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o 16.30; ministrantów we środę o 16.30, a lektorów po mszy wieczornej
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. drugich gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę świętą o godzinie 18.00 i spotkanie formacyjne. 
 4. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 5. Osoby zapisane na wrześniowy wypoczynek nad morzem, organizowany przez Klub Seniora zapraszamy do kawiarenki parafialnej we czwartek 8 marca na godz.17.00 Klub Seniora organizuje też w dniu 5 kwietnia wyjazd do Teatru im Solskiego w Tarnowie na sztukę Poskromnienie złośnicy. Zapisy w kawiarence parafialnej do 21 marca. Cena biletu 25 zł.
 6. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo i spotkanie we czwartek o 18.00. Prosimy, aby przynieść książki z rysunkami dzieci.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Drodze Krzyżowej o 19.15.
 8. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary indywidualne złożona na cele parafialne. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 10. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez CARITAS. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących. Można też nabyć książkę o sakramencie pokuty „Ale Ty udzielasz przebaczenia”, wydaną przez Papieską radę d.s. krzewienia Nowej Ewangelizacji. Cena to 15 zł
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 5 – 12 września. Chcemy przywieźć relikwie z Golgoty, aby uroczyście odprawić Drogę Krzyżową w Święto Podwyższenia Krzyża 14 września. Koszt to 800$ i 800 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 12. Rozpoczęła się rekrutacja dzieci do naszego parafialnego przedszkola. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą być przyjęte dzieci od  3 do 6 lat, dzieci 2,5 - letnie  jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Rodzice zainteresowani zapisem dziecka   zobowiązani są do złożenia karty zgłoszenia oraz innych dokumentów  do 16 marca. Szczegółowe informacje o rekrutacji  a także wzory dokumentów  znajdują się na parafialnej i przedszkolnej stronie internetowej. 
Rekrutacja - Przedszkole Faustyny - Zapisy
 
 1. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w dniach 11-13.03 w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 2. Rodzina Kolpinga zaprasza chętnych i potrzebujących do przeszkolenia w zakresie obsługi urządzeń fiskalnych, pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Informacje i zapisy na kursy w biurze Kolpinga  przy pl. Św. Jakuba - Dom Katechetyczny 1 piętro lub telefonicznie 14 68 62 302
 
 

 

25.02.2018 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
 2. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź święta od godz. 17.00:
 • we środę dla dzieci i młodzieży,
 • we czwartek dla starszych.
Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek.

W tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
 1. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorną nowennę zapraszamy zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jest to dzień modlitw o powołania.
 2. W I piątek:
 • msze wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00, 18.00.
 • Po wieczornej Mszy świętej adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 • Adoracja dla młodzieży i możliwość spowiedzi w pierwszy piątek o godz. 19.45, a po niej Msza Święta o 20.15.
 
 1. W sobotę na godzinę 16.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej na spotkania formacyjne, potem o 16.30 Msza Święta o Maryi Niepokalanej i o 17.00 Nabożeństwo Fatimskie - pierwwszosobotnie. Zapraszamy.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 3. Wydział Duszpasterstwa młodzieży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem: RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w dniach 11-13.03 w Willi Pogoń w Krynicy-Zdroju. Szczegóły na plakatach.
 4. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 5. "...JA NIE MOGŁEM INACZEJ ŻYĆ" - oficjalny plakat informacyjnyBurmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Grupa Historyczna Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy! z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zapraszają na spektakl o podpułkowniku Łukaszu Cieplińskim ps. „Pług” pt. „...JA NIE MOGŁEM INACZEJ ŻYĆ” w dniu 3 marca (sobota) o godz. 17.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego  w Brzesku. WSTĘP WOLNY!
Jednocześnie Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zwraca się do mieszkańców  o wywieszenie  flag  1 Marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obydwa wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018.
 
 1. Zapraszamy małżeństwa do udziału w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Johna Bashoborę we Wrocławiu w czerwcu tego roku. Szczegóły TUTAJ.
 2. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zofia Mardoń. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 
 

 

18.02.2018 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom z rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 3. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z czwartkową nowenną zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 6. W następną niedzielę, II Wielkiego Postu, przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 7. Klub Seniora naszej parafii zaprasza osoby zapisane na pielgrzymkę do Wilna w kwietniu na spotkanie we środę 21 lutego na godz. 17.00 do Kawiarenki parafialnej. Na spotkaniu zbierana będzie druga rata wpłaty gotówkowej w kwocie 270 zł.
 8. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
 9. Zapraszamy młodzież męską na rekolekcje RUSZ DUSZĘ, które odbędą się w Krynicy Zdroju w dniach 11-13.03. Szczegóły na plakatach.
 10. Pan Burmistrz informuje o otwarciu Dziennego Domu „SENIOR +” szczegóły na tablicy ogłoszeń.


 

11.02.2018 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęliśmy ferie. Niech ten czas wypoczynku zaowocuje wzmocnieniem sił fizycznych i duchowych oraz pogłębieniem więzi w rodzinie i z Panem Bogiem.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu.
Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej.
Z półgodzinną pobożną adoracją Najświętszego Sakramentu związany jest odpust zupełny.
 
Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

NIEDZIELA (11 lutego) – adoracja indywidualna

PONIEDZIAŁEK i WTOREK (12 i 13 lutego) adoracja według poniższego harmonogramu:
 
 • 08.00 - 09.00 - ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki
 • 09.00 - 10.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi
 • 10.00 - 11.00 - ul. Legionów Piłsudskiego,
 • 11.00 - 12.00 - ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa
 • 12.00 - 13.00 - os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4
 • 13.00 - 14.00 - os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9
 • 14.00 - 15.00 - ul. Partyzantów, Polna,
 • 15.00 - 16.00 - ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa
 • 16.00 - 17.00 - ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta
 • 17.00 - 17.30 - adoracja indywidualna
 • 17.30 - 18:00 - wspólna modlitwa różańcowa
   
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. We środę przypada Popielec.
 • Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00 • 8.30 • 10.00 • 15.30 • 18.00.
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do sytości), natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. W liturgii wspominamy:
Błogosławiony Michał Sopoćko, prezbiter
we czwartek
bł. Michała Sopoćkę, prezbitera. Po każdej mszy świętej ucałowanie jego relikwii.

 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:  
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Jak w każdy III  piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Na nabożeństwo wieczorne, które rozpoczniemy mszą świętą sprawowaną w intencji małżeństw i rodzin oraz drogą krzyżową zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które uczestniczyły w zakończonej I edycji Spotkań Dla Zabieganych. Podczas nabożeństwa prowadzonego przez rodziny zawierzymy Jezusowi wszystkie małżeństwa i rodziny, aby On mógł w nich królować. Ze względu na ferie nie będzie możliwości spowiedzi.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę ofiara na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.


 

 

4.02.2018 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święta Agata, dziewica i męczennica
w poniedziałek
św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po każdej mszy świętej poświęcenie chleba i wody;

 
Święci męczennicy Paweł Miki i Towarzysze
we wtorek
Święta Scholastyka, dziewica
w sobotę
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • a lektorów po mszy wieczornej.
 
 1. Nowenna ku czci św. Brata Alberta połączona z ucałowaniem Jego relikwii we wtorek o 17.30.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. drugich gimnazjum zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 4. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy we czwartek na Mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 5. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na cele parafialne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 9. GRUPA 25+ zaprasza na spektakl „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” dzisiaj o 17.00 w Sali teatralnej, a 10 lutego w sobotę o 18.00 w RCKB.
 10. Z radością informujemy, iż dużym sukcesem zakończył się dla naszej Parafii ubiegłotygodniowy Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Grand PRIX konkursu zdobył zespół Serduszka Faustynki z naszego Parafialnego Przedszkola. W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi okazały się także dzieci, na co dzień śpiewającej w naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei. W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła Martyna Mendel. W kategorii dzieci starszych zwycięski okazał się duet Anna Janas-Kinga Gicala. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!
 11. Od poniedziałku do czwartku polscy egzorcyści spotykają się na swojej corocznej konferencji. Prosimy o modlitwę w ich intencji, oraz za wszystkich dręczonych przez złego ducha.

 


 

28.01.2018 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa w naszej parafii Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w kopii łagiewnickiego obrazu.
Obraz Jezusa Miłosiernego - JEZU UFAM TOBIEAKTUALNIE:
 
 • jeden obraz jest w bloku 24 przy ul. Partyzantów,
 • drugi w bloku 4 na os. Jagiełły,
 • a trzeci na ulicy Wiejskiej.


Zainteresujmy się i porozummy z sąsiadami, aby każdy mógł gościć w swoim domu Jezusa Miłosiernego. Podczas wizyty duszpasterskiej wiele osób zwracało uwagę, że trudno było dowiedzieć się, gdzie jest obraz. Zadbajmy o tę informację między najbliższymi sąsiadami. Na stolikach z gazetami są ulotki z programem nawiedzenia. Można go też znaleźć na stronie internetowej.
 
 1. Dzisiaj po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do Sali teatralnej..
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź święta od godz. 17.00:
 
 • we środę dla dzieci i młodzieży,
 • we czwartek dla starszych.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 
 1. W pierwszy czwartek miesiąca:
 
 1. W pierwszy piątek miesiąca wypada Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 • Msze święte według porządku półświątecznego: 6.30 w kaplicy i w kościele o 7.00; 8.30; 10.00, 16.00 i 18.00.
 • Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic.
 • Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii.
 • Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 • Z racji I piątku adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 
 1. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi. Ks. Zbigniew od godz. 9.00
 2. W sobotę na godzinę 16.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej. W maju 2014 gościliśmy w naszej parafii brata Maksymiliana Lesława Jaworskiego, animatora krajowego Rycerstwa Niepokalanej. Wiele osób zapisało się wówczas do Rycerstwa.
Chcielibyśmy aby ta wspólnota zaistniała bardziej aktywnie w naszej parafii. Dlatego:
 
 • w każdą I sobotę o 16.00 będą spotkania formacyjne,
 • potem o 16.30 Msza Święta o Maryi Niepokalanej
 • i o 17.00 nabożeństwo fatimskie pierwwszosobotnie.

Zapraszamy.
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej. To już ostatni spektakl.
 3. "Z tańcem i śpiewem" - afiszZiarenka NadzieiKrakowiacy Ziemi Brzeskiej i Grupa Dziecięca Krakowiaczek serdecznie zapraszają na wspólny program artystyczny pt. "Z tańcem i śpiewem".
Początek jutro o godz. 18.00 w RCKB.

Wstęp wolny.


 
 1. "Dom otwarty" - plakatGRUPA 25+ zaprasza na spektakl:
„Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych”
 
 • w następną niedzielę o 17.00 w Sali teatralnej,
 • 10 lutego w sobotę o 18.00 w RCKB
 
 1. W następną niedzielę będziemy gościć u nas znany nam już kwartet wokalny „Wyszywanka” z Tarnopola. Zaśpiewają podczas każdej mszy świętej.
 2. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych.
 3. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii. Msza Święta w intencji wszystkich rodzin, które odwiedziliśmy podczas kolędy będzie w następną niedzielę o 11.30. 

21.01.2018 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 
Święty Franciszek Salezy
we środę
św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła;


 
św. Paweł Apostoł
we czwartek
święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;


 
św. Tymoteusz i św. Tytus
w piątek
św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

W piątek przypada także 4 rocznica sakry biskupiej ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 
 1. Trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w poniedziałek o godz.17.30 na wspólne kolędowanie i adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 6 zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w środę o godzinie 18.00.
 4. W piątek kandydaci do bierzmowania z kl. trzecich gimnazjum rozpoczynają rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dniach, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 6. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 7. W następną niedzielę po mszy świętej wieczornej, w kawiarence, odbędzie się spotkanie organizacyjne Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację lub wziąć udział w tej formie modlitwy w czasie Wielkiego Postu.
 8. Dziękujemy za ofiarę złożoną na cele parafialne oraz za kolejne wotum do gabloty.
 9. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 18.00 w RCKB, a za tydzień o 17.00 w Sali Teatralnej.
 10. GRUPA 25+ zaprasza na misterium Tajemnica Eucharystii dzisiaj o 18.00 w kościele w Jadownikach.
 11. Nasz parafialny chór GAUDIUM zaprasza na koncert w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni.
 12. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

 

 

14.01.2018 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
 
św. Antoni, opat
we środę
św. Antoniego, opata

 
św. Józef Sebastian Pleczar
w sobotę
św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Od czwartku 18 do 25 stycznia rozpoczniemy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Modlimy się za rodziny, które w danym tygodniu przeżywają w swych domach nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w obrazie JEZU UFAM TOBIE.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 Zapraszamy w środę na Mszę świętą o godz. 18.00 i na spotkanie.
 4. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. Nabożeństwo poprowadzi ks. Sylwester i grupa „Miłosierni”, dlatego zapraszamy młodzież a zwłaszcza tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. To będzie ich spotkanie formacyjne w ramach tego przygotowania. Nie będzie możliwości spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dniach, kiedy nie wypada inne nabożeństwo.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszych „Spotkaniach dla Zabieganych”.
 8. Nasza Grupa Teatralna GT zaprasza do obejrzenia Jasełek „Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro”  dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej, a za tydzień w RCKB o 18.00.
 9. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na VII Forum Formacyjne: „Kim jesteś? Odkryć kobiecość. Odnaleźć męskość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2018 roku w Tarnowie. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.forum.moscice.pl.
 

 

7.01.2018 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum zapraszamy w środę na Mszę świętą wieczorną i na spotkanie. 
 5. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową w środę o godz. 18.00. Po Mszy Św. na spotkanie opłatkowe w sali teatralnej.
 6. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Wilna w kwietniu zapraszamy we czwartek na godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej Na spotkaniu zbierane będą przedpłaty w wysokości 200 zł
 7. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii. Zapraszamy na to spotkanie także byłych członków Rady.
 9. Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe w sobotę 13.01.2018. Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy koronką o godz. 15.00 w kaplicy.
 10. W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Msza Święta w intencji wszystkich, którzy stracili swoją Ojczyznę będzie o godz. 10.00.
 11. Jest to II niedziela miesiąca. Po porannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne.
 12. Klub Seniora naszej parafii organizuje w miesiącu wrześniu 11 dniowy wypoczynek nad morzem. W związku z koniecznością rezerwacji ośrodka zapisy do końca stycznia w kawiarence parafialnej.
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Koncert po mszy świętej dla dzieci o 11.30.
 14. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 15. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza na VII Forum Formacyjne: „Kim jesteś? Odkryć kobiecość. Odnaleźć męskość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2018 roku w Tarnowie. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.forum.moscice.pl.