social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zaproszenie na spektakl „Śnieżna pastorałka” 22 - 12 - 2018

Grupa Teatralna GT gorąco zaprasza na najnowszą, pisaną z myślą o tegorocznych Świętach Bożego Narodzenia sztukę pt. „Śnieżna pastorałka”. Sztuka utrzymana w konwencji współczesnego teatru polemicznego i nieco satyrycznego próbuje odpowiedzieć na zachowania Kowalskich i Nowaków, którzy dali się pochłonąć nieuniknionym zmianom kulturowym widocznym w rozpędzonym XXI wieku. Jak reagują przeciętni mieszkańcy miasteczkowego osiedla na tradycję i na samo Boże Narodzenie? Dokąd zmierza życie wypełnione konsumpcjonizmem, zabieganiem, modą i multimediami? Czy uda się jeszcze raz narodzić Jezusowi w sercach ludzi? 

Autorką i reżyserką spektaklu podszytego humorem, dydaktycznie oddziałującego na odbiorcę – zwłaszcza młodego, jest Agata Podłęcka. Sztuce towarzyszą kolędy i pastorałki,  starsze i zupełnie nowa, stworzona przez duet – mamę (tekst) i syna (muzyka) Agatę i Franciszka Podłęckich.

Będzie to godzina zarówno radości jak i refleksji z próbą własnego odnalezienia siebie w te świąteczne dni.

Szczegóły występów na afiszu poniżej.


Zaproszenie na montaż słowno – muzyczny przed Pasterką

Grupa Teatralna GT w Brzesku zaprasza na wspólne kolędowanie pt. „Pozwólmy Dziecięciu jeszcze raz się zrodzić” opatrzone poetycką refleksją o Bożym Narodzeniu autorstwa Agaty Podłęckiej  do kościoła na godz. 23.00 w wigilijną noc 2018.

To najcudowniejsza ze wszystkich nocy w roku, przepełniona gorącem bijącym z serc i uśmiechem biegnącym w stronę  Bożej Dzieciny niosącej niewinną radość i nadzieję na lepsze jutro. Bądźmy choć przez chwilę razem i wzruszmy się, zanim codzienność wedrze się w nasze progi.