social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Klub Seniora świątecznie i nie tylko 05 - 01 - 2018

Nasz Parafialny Klub Seniora to jedna z grup bardzo aktywnie działających w naszej wspólnocie i to na różnych płaszczyznach. Jedną z ciekawszych form tej aktywności są robótki ręczne. Panie uzdolnione w tym kierunku dzielą się pomysłami i swoimi umiejętnościami z pozostałymi osobami na spotkaniach w Domu parafialnym, potem wspólnie haftują, dziergają, wyszywają i powstają z tego misterne, śliczne ozdoby świąteczne z okazji Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Te rękodzieła można było podziwiać w poprzednich latach na wystawkach w parafialnej kawiarence, a w tym roku dekoracje zagościły w salce Odnowy w Duchu Świętym, stwarzając niepowtarzalny, świąteczny klimat dla odbywających się tutaj spotkań różnych grup parafialnych.Liderka i założycielka Klubu zawsze zainicjuje i zorganizuje coś dla ducha i dla ciała dla swoich członkiń. Ale nie tylko dla nich, gdyż są to również propozycje dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, stanu czy płci. Są to na przykład prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, pokazy, ćwiczenia rehabilitacyjne i usprawniające. Są również wycieczki połączone ze zwiedzaniem zabytków lub możliwością skorzystania ze źródeł termalnych oraz wypoczynek nad morzem. Klub organizuje pielgrzymki bliższe i dalsze, jak chociażby wrześniowa „Śladami świętych Małgorzaty i Kingi” do Budapesztu, czy planowana na kwiecień „Przez Maryję do źródeł miłosierdzia” do Wilna. Są to wyjścia lub wyjazdy do kina i do teatru. – Mamy zamiar w lutym pojechać do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę „Poskromienie złośnicy” W. Shakespeare'a. Oprócz tego, że jest to pouczająca komedia, chcemy zobaczyć naszego krajana Kamila Wodkę, który występuje w spektaklu w roli Grumio – mówi liderka, pani Bogusia o planach na nowy rok - a obecnie trwa kurs języka angielskiego dla średniozaawansowanych – dodaje.

Każdy więc, kto tylko zechce, może znaleźć coś dla siebie i skorzystać z bogatej oferty Klubu Seniora w naszej parafii przez cały rok.


Fotogaleria;