social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

„Miłosierni jak Ojciec” Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie 22 - 05 - 2017

14 maja na Jamnej u stóp Matki Bożej Niezawodnej Nadziei spotkały się wszystkie rejony RŚŻ Diecezji Tarnowskiej. Byliśmy tam też my – Domowy Kościół Rejonu Brzesko.

Rozpoczęliśmy o godz.14 na łączce poniżej kościoła, gdzie przedstawiały się współnoty każdego rejonu. Naszą wspólnotę w sposób bardzo kreatywny przedstawił Janusz Wodka:). Niektóre rejony śpiewały, inne deklamowały, ogólnie było sporo śmiechu, radości i słońca.O godz. 15 przyszedł czas na Godzine Miłosierdzia. W kościele w obecności wystawionego Najświętrzego Sakramentu zaśpiewaliśmy, przy akompaniamencie diakonii muzycznej, której jednym z członków był nasz wspaniały organista Andrzej Gicala :), Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem mielismy namiot spotkania i słuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez ks. Pawła Płatka.Punktem szczytowym był udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Leszka Leszkiewicza z wygłoszoną przez księdza biskupa homilią.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na integrację międzyrejonową, na współny posiłek i świętowanie. Każdy przyniósł coś dla siebie i dla brata, więc uczta była bogata – przeróżne ciasta, owoce, napoje, kiełbaski z grila przygotowane m.in. przez naszego specjalistę w tej dziedzinie Andrzeja Bączka:) i pyszna grochówka jamnejska, po którą kolejka była baaaardzo długa. Gdy zaspokoilismy głód, zaczęły się tańce, pląsy i swawole pod kierunkiem wodzirejów. Zatańczylismy m.in. poloneza i belgijkę. Wszyscy świetnie się bawili, śmiali, radowali i rozmawiali. Pogoda była przepiękna, słońce grzało i usmiechało się do nas.

Dziękujemy Panu Bogu za ten błogosławiony czas.


Fotogaleria;