social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Kolędowali dla misji 04 - 01 - 2016

Kolędnicy Misyjni uroczyście rozesłani i pobłogosławieni przez księdza Radosława w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o 11.30 odwiedzali domy w naszej parafii w poniedziałek 28 i wtorek 29 grudnia. Trzy grupy liczące po kilkoro dzieci , przygotowane do tego zadania w ciągu minionego roku przez siostrę Elżbietę, pod opieką wolontariuszy z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wyruszyły, aby jak podkreślił ks. Radosław – głosić Bożą Miłość i zbierać ofiary na pomoc dla krajów misyjnych. Można ich podziwiać, bo jest to z ich strony zupełnie bezinteresowny, niemały wysiłek i poświęcenie czasu wolnego, a pytani dlaczego decydują się na kolędowanie mówią, że po prostu jest ciekawie i że lubią poznawać nowych ludzi. 

Rok temu kolędowało, jak podaje Gość Niedzielny,  ponad 21 tysięcy dzieci z  416 parafii. Odwiedzili ponad 140 tys. domów, zebrali ponad 1,5 mln zł. Dzięki zebranym ofiarom powstało wiele szkół, szpitali, wiele studni z wodą, a przede wszystkim tysiące dzieci może poznawać Chrystusa. I tym razem z pewnością będzie podobnie, dzięki ofiarności odwiedzanych i wysiłkowi małych kolędników. Datki zbierane przy tej okazji przez nasze grupy stanowią część ofiar składanych w ciągu całego roku przy różnych okazjach, np. wizyt u nas misjonarzy z całego świata, Tygodnia Misyjnego, pierwszych piątków, Dnia Misyjnego dzieci pierwszokomunijnych i innych. Nasza parafia może poszczycić się, że jest jedną z najbardziej ofiarnych pod tym względem wspólnot w dekanacie. 

Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Oddali życie dla Chrystusa”, a patronowali błogosławieni męczennicy z Peru -  o. Zbigniew Strzałkowski, pochodzący z naszej diecezji i o. Michał Tomaszek.


Fotogaleria z kolędowania;