social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

15.05.2022 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30. Zachęcamy również do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczkach.
 2. Zakończył się Biały Tydzień. Gratulujemy dzieciom i ich Rodzicom spotkania z Jezusem w I komunii Świętej. Dziękujemy za dar ołtarza – 4.000 zł. złożony na szaty liturgiczne dla naszego kościoła.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik patron Polski
w poniedziałek
św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.Wszystkim jubilatom i solenizantom, wśród nich ks. Biskupowi Ordynariuszowi, Andrzejowi Jeżowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 2. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Tym razem w formie "Drogi Światła", która w okresie Wielkanocnym podkreśla Tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa. Szczególnie zapraszamy młodzież bierzmowaną i kandydatów do bierzmowania.
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka, potem adoracja w ciszy.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na pokrycie kosztów remontu. Bóg zapłać również za ofiary złożone na konto parafialne.
 6. Nasza parafia organizuje dziesięciodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 6 do 15 sierpnia. Koszt to 1400$ i 1100 zł. Program pielgrzymki i karta zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej - kliknij TUTAJ. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
Pielgrzymka do Ziemii Świętej, Izraela i Jordani
 1. Jest jeszcze pięć miejsc na wyjazd do Grecji organizowany przez  parafialny Klub Seniora Bliższe infomacje na plakacie w gablocie.
 2. Miejski Ośrodek Kultury oraz parafialna GRUPA25+ zapraszają na spektakl  pt. "Halo Szpicbródka czyli zakochany złodziej". Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 22 maja 2022r o godzinie 17.00. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Bezpłatne wejściówki do odbioru w RCKB. Serdecznie zapraszamy. Kolejne przedstawienie zaplanowane jest w piątek 27 maja br., o godzinie 19.00 w RCKB
 3. W kinie Planeta wyświetlany jest film: „Dobry Łotr”. Seanse w dniach 20-22.05 o 10.45 i 18.00 oraz 23-25 maja o 12.45 i 18.00.
 4. Otrzymaliśmy podziękowanie od biskupa z Tarnopola za przyjęcie Chóru BREVIS i pomoc przekazaną za ich pośrednictwem. Można je przeczytać na tablicy ogłoszeń.

8.05.2022 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Pierwsza Komunia Święta
 1. Dzisiejszy dzień to Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Cieszymy się ich radością i modlimy się, aby przez całe życie tak pragnęły spotykać się z Chrystusem, jak w tym szczególnym dniu.  Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o 17.30.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30,. Zachęcamy również do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczkach. Urząd Miasta i Gminy przygotował majowe śpiewniki połączone z albumem przydrożnych kapliczek. Można zabrać książeczki ze stolików z gazetami.
 3. W liturgii w tym tygodniu
Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski
w poniedziałek
liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika;Najświętsza Maryja Panna Fatimska
w piątek
wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; Święty Maciej, Apostoł
w sobotę
św. Macieja Apostoła.Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w czwartkowej pielgrzymce do Szczepanowa.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek w kawiarence po wieczornej Mszy św.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 3. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 4. Spotkanie osób zapisanych na  majowy wyjazd do Sianożęt  we  czwartek o 16.30 w kawiarence parafialnej.
 5. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we czwartek po wieczornej Mszy św. w sali nad kawiarenką.
 6. Z bezpłatnej pomocy psychologa można skorzystać w piątek od 17.00 w Sali Poradni Rodzinnej.
 7. Wszystkich posiadaczy i miłośników starych pojazdów zapraszamy w sobotę na Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Msza święta i poświęcenie pojazdów tradycyjnie o 11.00.
 8. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 9. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 10. Brzeskie Amazonki zapraszają na mszę św. z okazji jubileuszu 10-lecia w sobotę o 17.00 w kościele MB Częstochowskiej w Brzesku Słotwinie.
 11. Kino „Planeta” zaprasza na animację Disneya w wersji ukraińskiej pod tytułem: ,,Nasze magiczne Enkanto" w dniach 13-15 oraz 20-22 maja, o godz.13:50. Wstęp na seans bezpłatny.
 12. Szkoła Muzyczna ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Julia Nowacka. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

1.05.2022 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwa Majowe
 1. Rozpoczął się maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zachęcamy również do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczkach.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
w poniedziałek
św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

we wtorek
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;

we środę
św. Floriana męczennika;

w piątek
św. Apostołów Filipa i Jakuba,

w niedzielę
przypada uroczystość
św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski,

jednak ze względu na niedzielę wielkanocną liturgicznie przeniesiona jest na poniedziałek.

Jubilatom i solenizantom a wśród nich naszemu ks. Stanisławowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Brzeskie parafie są zaproszone we czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Udamy się tam we wspólnej pielgrzymce. Wychodzimy o 16.00 spod kościoła i od ronda na ul. Solskiego wyruszamy razem z pozostałymi brzeskimi parafiami. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do rodzinnego pochylenia się nad Biblią i wspólnej lektury Pisma Świętego przynajmniej w tym tygodniu.
 3. W Uroczystość MB Królowej Polski Msza święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w sanktuarium św. Jakuba. U nas Msze święte jak w każdą niedzielę.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw.
 6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 7. Na majówkę i nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 8. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Msza święta i adoracja dla młodzieży o 20.00.
 9. Małżonków zapraszamy na spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek o 19.00 w Sali Teatralnej.
 10. Nabożeństwo fatimskie w I sobotę o 8.00.
 11. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią świętą będzie w sobotę o 10.00. Bardzo prosimy Rodziców i innych członków rodziny, aby skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty. Jest około 130 dzieci dlatego pozwólmy im w skupieniu przeżyć to bezpośrednie przygotowanie do spotkania z Panem Jezusem.
 12. W następną niedzielę dzieci z klas III przyjmą I Komunię Świętą. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy świętej o 11.30 i dodatkowej Mszy świętej o 13.30. Prosimy osoby, które zazwyczaj uczestniczą w Eucharystii o 11.30 aby wybrały inną godzinę. Pozostawmy tę Mszę świętą dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 13. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu. Dzięki Państwa ofiarności wypłaciliśmy niemal wszystkie zobowiązania finansowe. Po zakończeniu Białego Tygodnia chcemy wykonać zapowiadaną impregnację granitowej posadzki i ostatecznie ustawimy ławki. W czerwcu powinny zostać wprawione wszystkie nowe drzwi wejściowe. Koszt to około 150.000 zł. Ufam, że wspólnymi siłami już wkrótce prace dobiegną końca. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 15. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum wdzięczności złożone Miłosiernemu Jezusowi.
 16. Dzisiaj gościmy Chór Kameralny BREVIS z Filharmonii w Tarnopolu w Ukrainie. Przyjechali, aby swoim śpiewem podziękować za pomoc, której udzieliliśmy za ich pośrednictwem. Po zakończeniu Eucharystii będzie można wysłuchać krótkiego koncertu i wesprzeć ich ofiarami do puszek.
 17. Za dwa tygodnie, 14.05 zapraszamy wszystkich posiadaczy i miłośników starych pojazdów na Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Msza święta i poświęcenie pojazdów tradycyjnie o 11.00.
 18. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Maria Jarosińska. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

24.04.2022 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela Miłosierdzia Bożego - Jezu Ufam Tobie
 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach. Codziennie w łączności z wieczornym nabożeństwem pomodlimy się litanią do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w oknach naszych domów umieścić na ten tydzień obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wyrazem parafialnej jedności na modlitwie.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Marek, Ewangelista
w poniedziałek
święto św. Marka, Ewangelisty;Święty Wojciech, biskup i męczennik główny patron Polskiwe wtorek
liturgiczna Uroczystość ku czci
św. Wojciecha biskupa i męczennika,
głównego patrona Polski
;


Święta Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła patronka Europyw piątek
święto
św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i Doktora Kościoła,
patronki Europy
.Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię i do Komunii Świętej.
 
 1. Msza święta i nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 2. Następna niedziela to niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do rodzinnego pochylenia się nad Biblią.
 3. W tym dniu będziemy gościć Chór Kameralny BREVIS z Filharmonii w Tarnopolu w Ukrainie. Przyjadą, aby podziękować za pomoc, której udzieliliśmy za ich pośrednictwem. Ubogacą śpiewem liturgię, a po jej zakończeniu będzie można wysłuchać krótkiego koncertu i wesprzeć ich ofiarami do puszek.
 4. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.00.
 5. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert charytatywny pt. "Wolność jest człowiekowi dana i zadana" na rzecz dręczonej wojną Ukrainy. Na scenie wystąpią m.in. Ziarenka Nadziei oraz Grupa Teatralna GT. Początek w RCKB dziś o 17.00. Wstęp wolny.
 6. GRUPA 25+ i chór GAUDIUM zapraszają na misterium Tajemnica Eucharystii w dzisiaj o 19.45. Będzie ono nagrywane na potrzeby wydania płyty.
 7. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 8. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 10. Zbiórka do puszek w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na CARITAS.
 11. Firma CANPACK poszukuje mieszkań dla rodzin swoich pracowników z Ukrainy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Bożemu Miłosierdziu zawierzamy naszą Parafię, wszystkich modlących się w naszym kościele, nasze rodziny, miasto, diecezję, Ojczyznę i cały świat.

17.04.2022 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus zmartychwstał! ... Prawdziwie zmartwychwstał!
 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwaUroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”  pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień:
 • wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego,
 • kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii,
 • Siostrom Zakonnym,
 • Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście,
 • śpiewającym Pasję,
 • Panu Kościelnemu,
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • różom i osobom prowadzącym adorację,
 • Scholi młodzieżowej prowadzącej modlitwę brewiarzową,
 • osobom które wykonały dekorację
 • i osobom które zadbały o porządek w kościele i wokół niego.
 
 1. Dziękujemy księdzu diakonowi Krzysztofowi Kowalczykowi, który dzisiaj kończy praktykę duszpasterską. Dziękujemy za wszelkie dobro, które wniósł w życie naszej parafii przez ostatnie tygodnie i życzymy światła Ducha Świętego na te ostatnie dni przygotowania do kapłaństwa. Obiecujemy pamiętać w modlitwie i już zapraszamy na Mszę świętą prymicyjną w Uroczystość Bożego Ciała.
 2. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko-charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu oraz zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na Caritas, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą. Bardzo dziękujemy również młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i ich Rodzicom za ofiarę złożoną na szaty liturgiczne dla naszego kościoła.
 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 4. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 6. W tym dniu odbędzie się także Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z koronką o 15.00 i z mszą św. wieczorną.
 8. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma Odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. prałat Ryszard Podstołowicz, kustosz bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Zbiórka do puszek w tym dniu przeznaczona jest na CARITAS.
 9. GRUPA 25+ i chór GAUDIUM zapraszają na misterium Tajemnica Eucharystii w następną niedzielę o 19.45.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie REQUIEM w niedzielę Palmową i wsparli finansowo dzieło pomocy Ukrainie. Podczas koncertu zebrano 4.300 zł i 172 hrywny. Pieniądze zostały przekazane do Tarnopola przez diakona Jurija Kochanskiego, członka kwartetu Wyszywanka z Tarnopolskiej Filharmonii. Również Ks. Zbigniew Pabian z parafii Wszystkich Świętych w Miżyńcu dziękuje za okazaną pomoc. Podziękowania można przeczytać na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na pokrycie kosztów remontu. W tym tygodniu wypłacono resztę należności za wykonanie instalacji grzewczej. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie duchowe oraz ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
 12. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Andrzej Szydłowski i Szymon Zydroń. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. Niech Chrystus opromienia to chwałą Zmartwychwstania.


 

10.04.2022 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej.  Może warto na ten czas wyłączyć telewizor, aby głębiej przeżyć te święte dni.
 2. Dziś procesja z palmami o godz. 11.20 i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi Godzikowi - właścicielowi "Kina Planeta", firmie Sasanka oraz innym sponsorom za ufundowanie nagród.
 3. Dziś o godz. 19.30 w naszym kościele, zabrzmi Requiem W.A. Mozarta. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe muzyczne wydarzenie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach pilnych można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 5. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek w godzinach: 10.30 – 12.00; 16.00 – 18.00; 18.30 –19.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. We wtorek i środę księża spowiadają cały dzień w parafii św. Jakuba. U nas spowiedź jedynie podczas porannych Mszy świętych.
 6. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek od 10.30
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii w kawiarence.
 8. Paczki świąteczne dla podopiecznych CARITAS będą wydawane we środę od 14.00 do 16.00.
 9. We czwartek rozpoczyna się TRIDUUM PASCHALNE. Porządek nabożeństw:
TRIDUUM PASCHALNE - Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku - 2022 r.

WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta wieczerzy Pańskiej o 18.00.
 • W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.
 • Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa do północy.
 • Okazja do spowiedzi od 20.00 do 24.00.
 

WIELKI PIĄTEK

 • W Godzinie Miłosierdzia (godzina 15.00) odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie odmawiana codziennie o 15.00 i po Mszy świętej wieczornej.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00, dla starszych o godz. 17.00.
 • Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy o godz. 18.00.
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Zakończenie adoracji Pana Jezusa w grobie o północy.
 • Okazja do spowiedzi od 8.00 do 17.00 i od 20.00 do 24.00.
 • Nie ma ucałowania Krzyża podczas adoracji. Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone są dla Kustodii Ziemi Świętej.
 • W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).
 

WIELKA SOBOTA

 • jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 • Poświęcenie pokarmów od 9.00 do 12.00 co pół godziny.
 • Dyżur w konfesjonale od 6.00 do 12.00. 
 • Potem do 14.45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.
 • O 15.00 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg adoracji Pana Jezusa w Grobie.
 • W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy Akcję Katolicką, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Róże Różańcowe oraz młodzież o niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 

Porządek Adoracji

WIELKI CZWARTEK - Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.00

Czuwanie w ciemnicy:
 
 • 20.00 – 21.00 – Młodzież - Prowadzi grupa Uwielbienie w Brzesku
 • 21.00 – 22.00 – Róża Św. Klary                         
 • 22.00 – 23.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym
 • 23.00 – 24.00 – Dom Zmartwychwstania Galilea


WIELKI PIĄTEK

Czuwanie w ciemnicy:
 
 • 06.00 – 07.00 – Róża Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.    
 • 07.00 – 08.00 – Róża Św. Rity                                 
 • 08.00 – 09.00 – Róża Św. Katarzyny                         
 • 09.00 – 10.00 – Róża Św. Barbary                   
 • 10.00 – 11.00 – Droga Krzyżowa i adoracja Pana Jezusa dla dzieci
 • 11.00 – 12.00 – Róża Św. Joanny Molla            
 • 12.00 – 13.00 – Róża Św. Michała Archanioła             
 • 13.00 – 14.00 – Róża Św. Kingi                               
 • 14.00 – 15.00 – DSM 
 • 15.00 – 16.00 - Godzina Miłosierdzia - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 • 16.00 – 17.00 – Róża  Bł. Karoliny Kózki             
 • 17.00 – Droga Krzyżowa
 
Liturgia Wielkiego Piątku: godz. 18.00 (po jej zakończeniu Gorzkie Żale)

Czuwanie przy Grobie Pańskim
 
 • 20.00 – 21.00 – Straż Honorowa NSPJ
 • 21.00 – 22.00 – Kręgi Domowego Kościoła
 • 22.00 – 23.00 – Młodzież (prowadzi Grupa Teatralna)
 • 23.00 – 24.00 – Małżeństwa z Domu Tobiasza i Sary


WIELKA SOBOTA (poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 12.00 - co pół godziny)
 
 • 06.00 – 07.00 – Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej   
 • 07.00 – 08.00 – Róża Św. Pauliny Jaricot              
 • 08.00 – 09.00 – Róża Św. Faustyny                
 • 10.00 – adroracja dla dzieci (prowadzoną dzieci z naszego przedszkola)
 • 15.00 – 16.00 – Godzina Miłosierdzia - Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego; Róża Św. Rodziny
 • 16.00 – 17.00 – Róża Bł. M. Teresy Ledóchowskiej   
 • 17.00 – l8.00 – Róża Św. Józefa i Św. Jana Pawła II                                 
 • 18.00 – 19.00 – Róża Św. Maksymiliana Kolbego     
 
Wszystkich Parafian i Przyjaciół naszej parafii modlących się z nami w kościele zapraszamy na indywidualną adorację w dogodnym dla nich czasie.
 
 1. Zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Godzin w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.30.
 2. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza Msza święta o godz. 8.30. Nie będzie Mszy świętej o 7.00.
 3. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny.
 4. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. prałat Ryszard Podstołowicz, kustosz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stolikach z gazetami są także broszurki: Mały modlitewnik wielkopostny i Przewodnik Wielkanocny. Dobrowolne ofiary za te broszurki można wrzucać do skarbonki z gazetami.
 6. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum złożone Jezusowi Miłosiernemu oraz za świadectwo złożone przy tej okazji. Dziękujemy również firmie PROSTER za naprawę dzwonów.
 

3.04.2022 – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. dr Ryszard Biernat, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy świętych. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy obowiązkowo młodzież przygotowującą się do bierzmowania na naukę stanową dla nich, gdyż w poniedziałek przyjmą ten sakrament z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Ofiara na tacę zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 3. W poniedziałek ze względu na bierzmowanie nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy świętej. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. Spotkanie formacyjne SH NSPJ odbędzie się w salce spotkań w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Z bezpłatnych porad psychologa można skorzystać w piątek od 18.30 w Sali Poradni Rodzinnej.
 7. Róże Różańcowe z brzeskich parafii zapraszają wszystkich wiernych na procesję BRZESKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ w sobotę przed niedzielą palmową. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie a zakończenie w sanktuarium św. Jakuba. Można zabrać ze sobą znicze. Szczegółowa trasa na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 8. Następna niedziela to niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpocznie się o 11.20 przy ołtarzu polowym. Po Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu palm. Zapraszamy rodziny  oraz dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych należących terytorialnie do naszej parafii do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Palmę. Zachęcamy do własnoręcznego wykonania palm i podtrzymania tradycji. Więcej szczegółów, regulamin i zasady konkursu się na naszej stronie parafialnej. 
 9. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu. Z należności pozostała jeszcze ostatnia rata za system grzewczy, za prace kamieniarskie oraz wykonanie i montaż wszystkich drzwi wejściowych do kościoła. W ostatnich dniach wymieniono osprzęt elektryczny w kościele i w kaplicy. Z gruntownym odnowieniem ławek będziemy musieli poczekać, zostaną wykonane tylko bieżące naprawy ubytków. Czekamy jeszcze na impregnację posadzki, kiedy tylko będzie to możliwe ze względów technologicznych. Wtedy też ostatecznie ustawimy i zamocujemy ławki. Bardzo dziękujemy za wszystkie formy wsparcia: dobre słowa, modlitwę oraz ofiary składane na tacę, w kancelarii czy na konto parafialne. W marcu wpłynęło 6855 zł. Wpłaty na konto można odliczyć od podatku dochodowego. Cieszy nas piękne i ciepłe wnętrze kościoła zwłaszcza w związku z powrotem zimy.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej.
 11. W przyszłą niedzielę, o godzinie 19.30 w naszym Kościele zabrzmi REQUIEM Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wykonają go nasz Parafialny Chór GAUDIUM, do którego dołączą chóry SALT SINGERS z Bochni i DOMINANTA z Krakowa, oraz KRAKOWSKA MŁODA FILHARMONIA. Całość pod dyrekcją TOMASZA CHMIELA. Chcemy w ten sposób wspomnieć kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na potrzebujących z Ukrainy. Pamiętamy zapewne kwartet wokalny „Wyszywanka” z Tarnopola w Ukrainie, który dwukrotnie gościł w naszej parafii. W ostatnich dniach zwrócili się do nas o pomoc dla mieszkańców Tarnopola. Udało się zebrać i zakupić rzeczy, o które prosili: śpiwory, koce, skarpety dla żołnierzy, latarki, żywność dla dzieci. W tym tygodniu postarają się przyjechać po te dary. Bóg zapłać za wsparcie.
 12. Spowiedź parafialna w Wielki Poniedziałek. Program spowiedzi w dekanacie znajdziemy na stronie internetowej.
 13. Wyjazd do chorych będzie w Wielki Poniedziałek. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii, tych, których nie odwiedzamy w I sobotę. .
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza naszemu księdzu rekolekcjoniście, który dzisiaj obchodzi swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 15. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 16. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 17. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 18. Jak każdego roku przed ołtarzem stanęło drzewko z pisankami, na których są numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można zabrać pisankę i pomóc potrzebującym. Paczki prosimy składać do końca tygodnia w kawiarence parafialnej. Czynna jest codziennie od 14.00 do 19.00.
 

27.03.2022 – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Dzisiejsza niedziela nosi w liturgii nazwę „Laetare – radujcie się”. To znak, że blisko już do przeżywania największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci, a o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw oraz we środę i czwartek od 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii tradycyjnie w Wielki Poniedziałek.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 6. Msza święta dla młodzieży w kaplicy o 20.00.
 7. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 8. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30.
 9. Za tydzień rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je ks. dr Ryszard Biernat, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy obowiązkowo młodzież przygotowującą się do bierzmowania na naukę stanową dla nich, gdyż w następny poniedziałek przyjmą ten sakrament z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Ofiara na tacę zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 10. Zapraszamy małżonków na spotkanie w DOMU TOBIASZA I SARY w piątek o 19.00 w Sali teatralnej.
 11. W przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie drzewko z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 12. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 13. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 14. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu przez 24 godziny w ramach akcji „Adoracja bez granic”. Bardzo dziękuję grupom parafialnym, które zorganizowały tę modlitwę.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają akcję pomocy dla Ukrainy w województwie lwowskim  prowadzonej przez ks. Zbigniewa Pabiana pochodzącego z Łoniowej. Akcja trwa do końca tygodnia, produkty są sukcesywnie zawożone do Miżyńca i Krysowic. Szczegóły na stronie internetowej.
 17. Zapraszamy rodziny  oraz dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych należących terytorialnie do naszej parafii do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Palmę organizowanym przez naszą wspólnotę.  Zachęcamy do własnoręcznego wykonania palm i podtrzymania tradycji. Więcej szczegółów, regulamin i zasady konkursu znajdują się na naszej stronie parafialnej. 
 18. Klub Seniora naszej parafii wraz z Radiem RDM Małopolska organizuje  w sobotę 9 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do  Kałkowa. Cena wyjazdu 160 zł . Zapisy w Kawiarence parafialnej do piątku 1 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

20.03.2022–  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. Ofiara do puszek zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na ogólnopolski fundusz misyjny AD GENTES.
 3. Jutro w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży w następującym porządku: Liceum i Technikum zapraszamy codziennie na godz 8.00, zaś Szkołę Podstawową: klasy I - IV w poniedziałek i wtorek na godz. 9.30, klasy V - VIII na godz. 11.30 zaś w środę Msza św. na zakończenie rekolekcji o godz. 10.00 dla wszystkich klas od I do VIII. Rekolekcje pt. „Zaplątani” prowadzi brat Wojciech Pawłowski - nasz rodak, kapucyn pracujący obecnie w Krakowie. 
W czasie rekolekcji odbędą się próby przed Komunią i Bierzmowaniem w następującym porządku: we wtorek po nauce o godz. 9.30 dla klas III; we wtorek po nauce o godz. 11.30 dla klas VIII oraz w środę po Mszy św. Bardzo prosimy Rodziców o dopilnowanie swoich dzieci.
 1. W środę 23. marca  o godz. 18:00 w Brzeskiej Farze  będzie sprawowana w języku ukraińskim Msza św., a po Mszy św. będzie nauka rekolekcyjna w j. ukraińskim. Na Mszę św. i na naukę zapraszamy wszystkich  przybyłych Gości z Ukrainy, którzy ze względu na trwającą wojnę przebywają na terenie Brzeska i okolicy.
 2. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 6.30; 7.00, 15.00 i 18.00. Podczas wieczornego nabożeństwa dokonamy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolików z gazetami i wypełnione przynieść w piątek. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy papieski Akt Poświęcenia. O 17.15 droga Krzyżowa i o 18.00 Msza święta w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 4. Msza święta i droga krzyżowa z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 5. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na utrzymanie parafii. Musieliśmy dokupić blisko 30 m kw. kamienia za kwotę ponad 8.500 zł  i wypłacono 20.000 zł. jako kolejną transzę należności za prace kamieniarskie. W kościele dobiegły one końca. Po niedzieli pozostały jeszcze do wymiany popękane stopnie na zewnątrz kościoła, a następnie czekamy na wymianę wszystkich drzwi wejściowych oraz odnowienie ławek. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc podczas remontu wszystkim, którzy wspierali nas finansowo, modlitewnie oraz swoją fizyczną pracą. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość podczas różnych niedogodności. Cieszymy się,  że udało się tak organizować prace w kościele, aby zachować ciągłość nabożeństw. Bogu i ludziom niech będą dzięki, że możemy cieszyć się pięknym, ciepłym i odnowionym wnętrzem.
 8. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nas w przygotowaniu paczek dla Ukrainy.
 9. W sobotę 26 marca o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się koncert pt. „ Świat płonął wojną – Oni miłością” autorstwa Barbary Górczewskiej oraz Leszka Czajkowskiego. Obok autorów wystąpi Paweł Piekarczyk oraz nauczyciele i uczniowie z grupy historycznej. Wstęp wolny.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w organizowanie pomocy dla uchodźców z Ukrainy i przyjmują ich w swoich domach. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze strony CARITAS diecezji tarnowskiej. Szczegóły na stronie internetowej diecezjalnej CARITAS. Bardzo prosimy, aby osoby goszczące uchodźców zgłosiły ich liczbę w zakrystii, aby można było zarejestrować ją na stronie diecezjalnej.
 11. Organizowana jest pomoc dla kilku parafii w Ukrainie, gdzie pracuje pochodzący z Porąbki Uszewskiej ks. Zbigniew Pabian. Piękne świadectwo i lista potrzebnych produktów dostępna jest na naszej stronie internetowej. Produkty można składać w kawiarence lub w parafii MB Częstochowskiej na Słotwinie.
 12. WKU w Tarnowie prowadzi nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wanda Kural. Polećmy jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.13.03.2022 – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci, a o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 2. W liturgii w tym tygodniu w sobotę Uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, wśród nich ks. Prałatowi Józefowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 3. Spotkanie osób zapisanych na majowy wyjazd do Sianożęt  organizowany przez Klub Seniora we środę o godz. 16.30 w kawiarence parafialnej 
 4. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 5. W III piątek miesiąca na godzinę 18:45 grupa "Uwielbienie w Miłosierdziu" zaprasza na Drogę krzyżową w formie Oratorium pt. "Ślad losu". Potem adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się apelem o 21:00.
 6. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny AD GENTES.
 7. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 8. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Bardzo dziękujemy za wsparcie materialne prac remontowych. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu dobiegną końca prace kamieniarskie związane z wykonaniem cokołów wokół ścian i filarów oraz położeniem fug i silikonu. Wspólnie z Radą Parafialną podjęliśmy też decyzję o kompleksowym odnowieniu ławek. Trwają rozmowy odnośnie wyboru wykonawcy. Bardzo dziękujemy firmie AJ Izoterm pana Andrzeja Jarosińskiego za wykonanie izolacji na instalacji grzewczej w piwnicy i na strychu. W ostatnich dniach wypłacono całkowicie należności za granit, część należności za wykonanie instalacji grzewczej i modernizację oświetlenia. To kwota blisko 80.000 zł. Bardzo dziękujmy za wszelką życzliwość, zrozumienie i cierpliwość w znoszeniu niedogodności remontu.
 11. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" zaprasza w dniach 25-27.03.2022 r. na Kurs "Nowe Życie" w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej Sanktuarium w Zabawie. 
 12. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez CARITAS.
 13. Diecezjalna CARITAS włącza się w akcję PACZKA DLA UKRAINY. Polega ona na przygotowaniu jednakowych paczek o wadze 17 kg według zaproponowanej listy i dostarczeniu ich przez parafię do centralnego magazynu Caritas celem przesłania do rodzin pozostających w Ukrainie. Nasza parafia ma przygotować 18 paczek. Koszt jednej paczki to ok 150 – 200 zł. Produkty zostaną zakupione w hurtowni przez Parafialny oddział Caritas. Ofiary na ten cel można składać do puszek. Gdyby ktoś sam chciał zakupić takie produkty można je przynieść do kawiarenki, gdzie zostaną zapakowane w specjalne kartony i przekazane dalej. Lista produktów dostępna jest na stronie parafialnej. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji szybkiego zakończenia wojny. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia paschaliki i baranki na stół wielkanocny w cenie 7 i 12 zł. Zachęcamy do zakupu.
 14. Z radością informujemy, iż w dniu wczorajszym drużyna naszych lektorów, zwyciężyła w dekanalnych rozgrywkach piłki nożnej halowej. Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 15.  Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Marian Kijak i Roman Cieśla. Polećmy Ich wieczność i wszystko czym żyjemy Bożemu Miłosierdziu.


6.03.2022 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. diakona Krzysztofa Kowalczyka z parafii Łukowica, który odbywa tutaj swoją diakońska praktykę duszpasterską. Cieszymy się Jego obecnością i obejmujemy modlitwą ostatni etap jego przygotowania do kapłaństwa.
 2. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na modlitwie podczas nabożeństwa 40-godzinnego. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci i 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy we wtorek po wieczornej Eucharystii. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence.
 4. W środę wspomnienie św. Dominika Savio – patrona LSO. Zapraszamy wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów na Mszę świętą o 18.00, podczas której aspiranci zostaną przyjęci do grona ministrantów oraz kilku ministrantów zostanie lektorami. Zapraszamy także rodziców tych chłopców do wspólnego świętowania.
 5. Dzieci pierwszokomunijne warz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię i katechezę we środę o 18.00. Katechezę poprowadzi pani psycholog, a dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
 6. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 7. Z bezpłatnej pomocy psychologa można skorzystać w piątek od 17.00 w sali Poradni Rodzinnej.
 8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej w piątek o 19.30 po Drodze Krzyżowej.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu. Jak widzimy prace w kościele są na ukończeniu. Czekamy na zamówione już dawno fugi i silikony do płytek. Trwają prace także w kaplicy i przedsionku. Bardzo dziękujemy za pomoc we wtorkowym i wczorajszym sprzątaniu kościoła. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem i dziękujemy za zrozumienie. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane osobiście czy na konto i polecamy to dzieło Waszej modlitwie.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej.
 11. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną a za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 12. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. Uczestnictwo w tej modlitwie może być pięknym wielkopostnym postanowieniem.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. Bardzo dziękujemy za hojność dla uchodźców z Ukrainy. W ostatnią niedzielę i we środę popielcową zebraliśmy ponad 27.000 zł, które już zostały przekazane do diecezjalnej CARITAS. Gdyby ktoś był w stanie przyjąć do siebie uchodźców, można zgłaszać to w zakrystii.
 15. W parafii św. Jakuba w Brzesku w dniach od 22 do 24 kwietnia organizowana jest katechizacja przedmałżeńska w jeden weekend "Narzeczeni u św. Jakuba". Zapisy przez formularz online dostępny TUTAJ.
 16. Film „Cud Guadalupe” będzie wyświetlany w kinie Planeta od 11 do17 marca o godzinie 18.00. Zachęcamy do oglądania. 10 i 11 marca zapraszamy grupy szkolne oraz rodziców z dziećmi na pokazy filmu: „Wiki i jej sekret”. Seanse odbywać się będą o godzinie 9:00 i 10:45. Cały dochód z biletów przekażemy UNICEF Polska na rzecz realizowanej akcji pomocowej dla Ukrainy.


27.02.2022 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabozenstwo czterdziestogodzinne
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Porządek adoracji:
Niedziela – adoracja indywidualna;

Poniedziałek i Wtorek:
 • 08.00 – 09.00 – ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki;
 • 09.00 – 10.00 – ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi;
 • 10.00 – 11.00 – ul. Legionów Piłsudskiego;
 • 11.00 – 12.00 – ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa;
 • 12.00 – 13.00 – os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4;
 • 13.00 – 14.00 – os. Jagiełły bl. 5, 6, 7, 8, 9;
 • 14.00 – 15.00 – ul. Partyzantów, Polna;
 • 15.00 – 16.00 – ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa;
 • 16.00 – 17.00 – ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta;
 • 17.00 – 17.30adoracja indywidualna, którą zakończymy modlitwą różańcową.

Postarajmy się znaleźć choć chwilę czasu, aby spędzić ją z Jezusem na modlitwie.
 
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w poniedziałek i wtorek i czwartek od 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 5. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o Sercu Jezusa o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 7. Msza święta dla młodzieży w kaplicy o 20.00.
 8. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 9. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 10. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30.
 11. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. Módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój w Europie.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć znanych nam już Monę i Daniela Jakubów, chrześcijan z Betlejem. Będzie można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej pomagając chrześcijanom tam mieszkającym.
 4. W sobotę Apostolat Margaretka pielgrzymuje do Kalisza. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem Kanału apostolatu w Internecie: www.apostolatmargaretka.pl
 5. Dobiegają końca prace kamieniarskie w kościele. Bardzo prosimy o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła we wtorek od 17.30 i w sobotę o 9.30. Prosimy, aby zabrać ze sobą mop i wiaderko na wodę. Od następnej niedzieli prace przeniosą się do kaplicy i przedsionka, dlatego czynne będzie tylko główne wejście. Przepraszamy za utrudnienia.
 6. Kino Planeta zaprasza na film: Cud Guadalupe. Szczegóły na plakatach.
 7. Parafia św. Jakuba organizuję w dniach 29.04-8.05 pielgrzymkę do Santiago de Compostela połączoną z przejściem 100 km portugalską drogą św. Jakuba. Więcej informacji w parafii św. Jakuba - kliknij TUTAJ.
 8. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisława Kotfis, Jan Janas, Bogdan Gałat i Lucyna Litewka. Powierzmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

20.02.2022 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
 Katedry świętego Piotra, Apostoła
Święty Polikarp, biskup i męczennik
Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 1. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas „Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski” w sobotę w sanktuarium św. Jakuba. Rozpoczęcie o 21.00 a zakończenie Eucharystią w intencji Ojczyzny o północy. Szczegóły na plakatach.
 4. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 5. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek, a w pozostałe dni do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne jako wynagrodzenie za grzechy karnawału i przygotowanie do Wielkiego Postu.
 7. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. W tym tygodniu wypłaciliśmy kolejną ratę za kamień. Wypłaciliśmy resztę pieniędzy za malowanie kościoła oraz zaliczkę za prace kamieniarskie. W związku z prowadzonym remontem Kuria Diecezjalna w I półroczu zwolniła naszą parafię z obowiązkowych składek z I niedzieli miesiąca odprowadzanych do kurii. Będzie to zatem zastrzyk gotówki na pokrycie kosztów remontu. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, na konto parafialne czy w kancelarii. W najbliższym tygodniu powinny dobiec końca prace w kościele, pozostanie jeszcze kaplica i przedsionek. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem. Mamy nadzieję, że od następnej niedzieli będziemy mogli wrócić do pełnego użytkowania kościoła. Polecajmy to dzieło Bogu w naszych modlitwach, bo jak mówi psalmista: "Jeśli domu Pan nie zbuduje, próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą". (Ps 127,1)
 8. Wydział duszpasterstwa Rodzin zaprasza na I Diecezjalny Dzień Kobiet w Tarnowie 7 marca. Szczegóły i program na plakacie i stronie internetowej.
 1. Od wtorku do czwartku potrwa krajowa konferencja egzorcystów w Zduńskiej Woli. Polecajmy tę posługę w naszych modlitwach.
 2. Odeszły z naszej wspólnoty do wieczności śp. Krystyna Kania i Zofia Cichońska. Powierzmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

13.02.2022 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup patroni Europy
Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu swojego święta.
 1. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 2. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Eucharystią o 18.00, potem konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu którą zakończymy apelem o 21.00.
 3. W tym dniu swoje rekolekcje w Ciężkowicach rozpoczynają kandydaci do bierzmowania. Obejmijmy tę młodzież oraz wszystkich animatorów i opiekunów serdeczną modlitwą prosząc o owocne przeżycie tych rekolekcji i dobre przygotowanie do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 4. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 5. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, do Miłosierdzia Bożego we czwartek, a w pozostałe dni do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30.
 6. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ale wierzę, że już wkrótce będzie można wrócić do normalnego użytkowania kościoła. Bardzo dziękujemy za wszelkie formy wsparcia tak materialnego, jak i duchowego. Chylę czoła przed Waszą ofiarnością. Od początku lutego wpłynęło na konto parafialne niemal 30.000 zł, co z naddatkiem wystarczy na zapłacenie raty za kamień. W ostatnich dniach wypłacono także zaliczkę w wysokości 50.000 zł na drewno dębowe do wykonania wszystkich ośmiu drzwi wejściowych do kościoła. Polecamy to dzieło Waszej modlitwie.
 7. Klub Seniora organizuje w dniach 23. 08 - 01.09 wyjazd do Grecji. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 8. W najbliższą środę w przychodni PLUS MEDICA można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Henryk Ogiela, Józef Ropek i Zdzisław Cichoński. Powierzmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

6.02.2022 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święta Scholastyka, dziewica
Najświętsza Maryja Panna z Lourdesw piątek
Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – światowy dzień chorego.
Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i samotnych. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich chorych, będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia. 
 
Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na krótkie uwielbienie po Mszy świętej we wtorek o 18.00, a po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence.
 2. Spotkanie organizacyjne w sprawie rekolekcji kandydatów do bierzmowania odbędzie w środę bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej. Prosimy o udział jednego z rodziców.
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Ze względu na panującą sytuację w tym miesiącu nie będzie spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych. Materiały formacyjne zostaną przesłane do Rodziców.
 5. Z bezpłatnej pomocy psychologa można skorzystać w piątek od 17.00 w sali Poradni Rodzinnej.
 6. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace są przeznaczone na remont i utrzymanie parafii. Jak widzimy wnętrze świątyni pięknieje i powoli nabiera ostatecznego wyglądu. Po ułożeniu posadzki trzeba będzie jeszcze zaimpregnować i wypolerować płytki. W lutym musimy wypłacić kolejną transzę należności za kamień. To kwota 20.000 zł. Bardzo dziękujemy za pomoc we wnoszeniu ławek i za wszelkie formy wsparcia tak materialne jak i duchowe.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej.
 8. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 9. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 10. Bardzo dziękujemy za wotum wdzięczności dla św. Brata Alberta za łaskę wyproszoną za jego pośrednictwem. Znalazło już swoje miejsce w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W parafii św. Jakuba w Brzesku w dniach 25-27 lutego br. planowana jest katechizacja przedmałżeńska w jeden weekend tzw. "Kurs przedmałżeński". Szczegóły i zapisy przez stronę parafialną lub facebook parafii św. Jakuba w Brzesku.
 13. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 14. W ostatnim czasie odeszli z naszej Wspólnoty do wieczności śp. Roman Łakoma i Tadeusz Wesołowski. Polecajmy Ich wieczność i wszystko czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.
 

30.01.2022 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
Ofiarowanie Pańskie

we środę
święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00;
 
Święty Błażej, biskup i męczennik

we czwartek
św. Błażeja;


 
Święta Agata, dziewica i męczennica

w sobotę
św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

z okazji wspomnienia po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody.

 
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 1. We środę przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszym Siostrom Służebniczkom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 5. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 6. Na nowennę we czwartek zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 7. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o NSPJ o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Po mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 8. W tym dniu rozpoczynamy kolejną, V już edycję SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH. Rozpoczęcie o 19.00 w kawiarence. Można jeszcze zgłosić swój udział na adres poradni rodzinnej poradniarodzinna@milosierdzie.brzesko.net.pl. Koszt udziału to 100 zł. od pary. Zachęcamy do udziału aby małżonkowie mogli ubogacać się wzajemnie i umocnić swoją wiarę. Więcej informacji - kliknij TUTAJ.
 9. Msza święta dla młodzieży w kaplicy w piątek o 20.00.
 10. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 11. Wyjazd do wszystkich chorych w sobotę o 8.30.
 12. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo.
 13. W zakrystii można nabyć gromnice przygotowane przez nasze diecezjalne radio RDN w cenie 20 zł.. Poświęcimy je w święto Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy do zakupu.
 14. Niezwykle miło nam poinformować, że nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei, zajęła II miejsce w konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę św.Jakuba. I miejsce w swojej kategorii wiekowej, zajęła śpiewająca na codzień w Ziarenkach Marlenka Sumara. Dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy.
I i II miejsce w konkursie o Muszlę św. Jakuba
 1. Jak widzimy trwa układanie granitowych płytek. Przepraszamy bardzo za wszelkie niedogodności z tym związane, ale prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Niestety, także następna niedziela będzie wyglądała podobnie ze względu na procesy technologiczne.  To powoduje dodatkowe trudności, aby jak najmniej ciąć płytki. Mamy dobrych fachowców i wierzymy, że poradzą sobie z tymi wyzwaniami. Polecamy to dzieło Waszej modlitwie i dziękujemy za wszelkie formy wsparcia, tak materialne, jak i duchowe. Dziękujemy za każde dobre słowo, modlitwę i ofiarę. Cieszy to, że mamy podłączone ogrzewanie i wymalowane wnętrze kościoła. Wierzę w to, że wspólnie pokonamy przejściowe trudności i już niedługo będziemy wszyscy cieszyć się piękną nową posadzką i odnowionym wnętrzem.
 

23.01.2022 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Pomiędzy Mszami świętymi możemy posłuchać Biblii. Zachęcamy także do rodzinnej modlitwy Słowem Bożym w domach.
 2. W tym tygodniu:
Święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
 Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Bazylika katedralna w Tarnowie
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 1. Spotkane osób zapisanych w Klubie Seniora na letni wyjazd nad morze odbędzie się w poniedziałek o 16.30 w Kawiarence Parafialnej
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 5. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 6. Organizujemy kolejną, piątą już edycję SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH. Tym razem potrwa pięć tygodni – od I piątku lutego do I piątku marca. Ze względy na panującą sytuację nie będzie organizowana opieka dla dzieci. Zgłoszenia prosimy przysyłać do końca stycznia na adres mailowy poradni rodzinnej: poradniarodzinna@milosierdzie.brzesko.net.plKoszt udziału to 100 zł. od pary. Konferencje będą odbywały się w kolejne piątki o 19.00. Więcej szczegółów na stronie parafialnej - kliknij TUTAJ.
Spotkania dla zabieganych
 1. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zwróćmy uwagę na cenę gazet.
 2. W zakrystii są do nabycia gromnice przygotowane przez nasze diecezjalne radio RDN w cenie 20 zł. Poświęcimy je w święto Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy do zakupu.
 3. W związku z nieprzewidzianymi trudnościami z architekturą budynku kościoła musieliśmy wykonać dodatkowe pomiary i korektę planu posadzki. Prace kamieniarskie rozpoczną się w poniedziałek. Bardzo przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie. Bardzo dziękujemy panom, którzy ciężko pracowali przy wynoszeniu i układaniu ławek. Dziękujemy również wszystkim za wsparcie finansowe i modlitewne. Od początku roku na konto wpłynęło na cele remontowe 6.270 zł. W ostatnich dniach wypłacono przedostatnią transzę należności za malowanie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Dom Rekolekcyjny ARKA zaprasza na rekolekcje biblijne LECTIO DIVINA. Szczegóły i terminy na tablicy ogłoszeń.
 5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 6. W ostatnich dniach odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Andrzej Szczupał. Polećmy jego wieczność i wszystkie nasze sprawy, a zwłaszcza trwający remont Bożemu Miłosierdziu.


16.01.2022 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczynamy ferie zimowe. Będzie więcej czasu, zatem zapraszamy do udziału w Eucharystii w dni powszednie. W czasie ferii kancelaria parafialna czynna w piątki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po mszach świętych.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Antoni, opat
w poniedziałek
św. Antoniego opata; 
Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup
Święta Agnieszka, dziewica i męczennica
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin urodzin czy jubileuszu.
 1. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy Eucharystią o 18.00, konferencja i uwielbienie. Później adoracja w ciszy, którą zakończymy apelem o 21.00. Na nabożeństwo zapraszamy młodzież w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 3. Organizujemy kolejną, piątą już edycję SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH. Tym razem potrwa pięć tygodni – od I piątku lutego do I piątku marca. Ze względy na panującą sytuację nie będzie organizowana opieka dla dzieci. Zgłoszenia prosimy przysyłać do końca stycznia na adres mailowy poradni rodzinnej: poradniarodzinna@milosierdzie.brzesko.net.pl. Koszt udziału to 100 zł. od pary. Konferencje będą odbywały się w kolejne piątki o 19.00. Więcej szczegółów na stronie parafialnej - kliknij TUTAJ.
Spotkania dla zabieganych
 1. Następna niedziela to Niedziela Biblijna. Przed południem pomiędzy Mszami świętymi będziemy czytać Biblię. Zapraszamy chętnych do zakrystii. Można zabrać swoją Biblię.
 2. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 3. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zwróćmy uwagę na wyższą cenę gazet.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele remontowe. Bardzo prosimy mężczyzn o pomoc w wynoszeniu ławek z kościoła jutro od godz. 9.00. Kiedy kościół będzie pusty geodeta naniesie siatkę posadzki i będzie można przystąpić do układania granitu. Polecamy to dzieło Waszej modlitwie. Bóg zapłać za wsparcie.
 6. Wszystkich, którzy chcą zgłębiać Słowo Boże zachęcamy do udziału w rekolekcjach LECTIO DIVINA w Starym Sączu w dniach 22-23.01. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej - kliknij TUTAJ.
 7. Zachęcamy do udziału w XI Forum Formacyjnym, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej - kliknij TUTAJ.
 8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Magdalena Śmiałek, Zdzisław Zydroń i Wiesław Grzesik. Polećmy Ich wieczność, wszystkie dzieła podejmowane w parafii i nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

9.01.2022 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do Ofiarowania Pańskiego zwanego w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na krótkie uwielbienie po Mszy świętej we wtorek o 18.00, a po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we środę o 18.00. Gościem będzie s. Małgorzata Słomka, która prowadzi dom rekolekcyjny dla kobiet zmagających się z własną przeszłością. Prosimy Rodziców o niezawodne przybycie.
 5. Z bezpłatnych porad psychologa będzie można skorzystać w piątek od 17.00 w poradni rodzinnej.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00 na plebanii.
 7. Nowenna do MBNP we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Zapraszamy na koncert Laureatów szkolnego, międzynarodowego konkursu kolęd i pastorałek organizowanego przez nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny wraz ze szkołą w Betlejem. Będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu naszych uczniów a także kolęd w języku, w którym dzisiaj mówi się w miejscu narodzenia Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 12.45.
 11. Nasza schola Ziarenka Nadziei zaprasza na koncert bożonarodzeniowy dzisiaj o 16.00 w RCKB.
 12. Jak widzimy, dobiegło końca malowanie kościoła. Naprawiono pęknięcia ścian, uzupełniono ubytki odgrzybiono zainfekowane miejsca. Położony został nowy tynk w kościele i w kaplicy. Pomalowano zakrystię, odgrzybiono i pomalowano wieżę. Po następnej niedzieli przystąpimy do prac kamieniarskich, dlatego prosimy o pomoc w wynoszeniu ławek. Zapraszamy w poniedziałek, 17.01 od godz. 9.00. Dziękujemy za modlitwę i wszelkie formy wsparcia tego dzieła.
 13.  W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Andrzej Bączek. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

02.01.2022 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 • Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje.
 • Dzisiaj i we czwartek można nabyć kadzidełka przygotowane przez LSO i DSM. Dochód przeznaczony jest na działalność formacyjną dla tych grup. Będzie to też wyraz wdzięczności za ich całoroczne zaangażowanie w liturgię.
 • Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2022. Skrót oznacza słowa: "Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2022 roku".
 
 1. O 11.30 z placu św. Jakuba wyruszy 9. Brzeski Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw i we środę od 17.00.
 3. Msze wotywne o NSPJ o 6.30, 16.00 i 18.00. Wyjątkowo adoracja Straży Honorowej NSPJ będzie o 17.30 ze względu na msze kolędowe.
 4. Wyjazd do chorych w sobotę od 8.30.
 5. W następną niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W liturgii rozpoczyna się okres zwykły.
 6. Jest to II niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na trwający remont.
 7. Po Mszy świętej o 11.30 zapraszamy na koncert finałowy konkursu Kolęd i Pastorałek organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku wspólnie ze szkołą w Betlejem. Będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu tamtejszych uczniów.
 8. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 9. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą kolędową w ich intencji o godz. 19.00. Można otrzymać broszurę z modlitwami na tę okazję. Jest ona dostępna także na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, aby potem można było pobłogosławić swoje domy. Zachęcamy do włączenie się w liturgię. Chętnych czytania i śpiewania zapraszamy przed Mszą do zakrystii.
Poniedziałek 3.01.2022 r. – REJON 6
 • ul. Wiejska od skrzyżowania do Zagorzyc
 • ul. Jodłowska

Wtorek 4.01.2022 r. – REJON 7 i 10
 • ul. Boczna
 • ul. Czarnowiejska
 • ul. Jasna
 • ul. Konstytucji 3 Maja
 • Kopaliny
 • ul. Łąkowa
 • ul. Polna
 • ul. Jana Pawła II
 • ul. Jaśminowa
 • ul. Kwiatowa
 • ul. Makowa
 • ul. Różana
 • ul. Sikorskiego
 • ul. Św. Brata Alberta
 • ul. Wrzosowa,

Środa 5.01.2022 r.REJON 8 i 9
 • ul. Błękitna
 • ul. Garbarska
 • ul. Partyzantów blok VILLA NOVA
 • ul. Spokojna
 • ul. Zamknięta
 • ul. Okulickiego
 • ul. Słoneczna
 • ul. Solskiego
 • ul. Szczepanowska
 • ul. Wakacyjna
 • ul. Jesienna

Piątek 7.01.2022 r.REJON 11
 • ul. Elektryczna
 • ul. Leśna
 • ul. Lawendowa
 • ul. Poprzeczna
 • ul. Reja
 • ul. Topolowa
 • ul. Zacisze
 • ul. Wiosenna
 • ul. Letnia

Sobota 8.01.2022 r – REJON 12
 • ul. Grottgera
 • ul. Kossaka
 • ul. Kościuszki
 • ul. Kosynierów
 • ul. Królowej Jadwigi
 • ul. Królowej Jadwigi blok 3A
 • ul. Malczewskiego
 • ul. Wyspiańskiego
 
 1. Bardzo prosimy mężczyzn, którzy dysponują czasem, o pomoc we wnoszeniu granitu do kościoła w poniedziałek o 9.00.
 2. Ziarenka Nadziei zapraszają na wieczór kolęd i pastorałek. Koncerty odbędą się w RCKB w sobotę 8 stycznia o 16.00 i 18.00 oraz w niedzielę 9 stycznia o godz.16.00. Bilety do nabycia w RCKB - sekretariat MOK-u. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

 
 1. Odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Aniela Szydłowska. Polećmy jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

26.12.2021 – Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia – ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia:
 
Dziękujemy również wszystkim, którzy swoją ofiarnością wspierają dzieło remontowe. Przelewy na konto, jako darowiznę można odliczyć od podatku.
 
 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Zachęcamy małżonków, aby odnowili swoją przysięgę małżeńską. Tekst jest dostępny na stronie internetowej.
 2. W drugi dzień Świąt tradycyjnie przeżywamy rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy zbierają ofiary dla dzieci w krajach misyjnych. Ponieważ nie ma możliwości odwiedzin w domach, po mszy świętej będzie można wysłuchać prezentacji misyjnej, a przy wyjściu ofiarami do puszek wesprzeć pracę misjonarzy.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan, Apostoł i Ewangelistaw poniedziałek
św. Jana Apostoła i ewangelisty.
W tym dniu tradycyjnie święcimy wino, dlatego można przynieść je do kościoła i po każdej Mszy świętej będzie jego poświęcenie. Z oczywistych przyczyn nie będzie można kosztować go wspólnie w kościele.
 
 Święci Młodziankowie, męczennicy
Święty Sylwester I, papież
Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
 1. We środę na godzinę 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w ramach akcji „Pokój tobie Polsko, Ojczyzno moja” organizowanej przez Akcję Katolicką w naszej diecezji.
 2. W piątek zakończenie Starego Roku. Msza Święta z dziękczynnymi nieszporami o godz. 17.00. Ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej RodzicielkiNowy Rok. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.
 4. Wyjazd do chorych będzie w drugą sobotę miesiąca.
 5. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Od dzisiaj można nabyć nowy numer naszej parafialnej gazetki. W numerze wiele ciekawych artykułów m.in. o Bożym Narodzeniu, podróżach i aloesie. Do gazety dołączony jest opłatek, którym Redakcja pragnie przełamać się z Czytelnikami. Zwróćmy uwagę na ceny gazet, gdyż są to podwójne, świąteczne numery.
 7. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. Modlitwę prowadzą Róże różańcowe.
 8. Ponieważ w tym roku również nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej, zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będzie można wtedy otrzymać taką samą jak w ubiegłym roku, broszurę z modlitwami na tę okazję. Jest ona dostępna także na stronie internetowej parafii (kliknji TUTAJ). Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, aby potem można było pobłogosławić swoje domy. Zachęcamy do włączenie się w liturgię. Chętnych czytania i śpiewania zapraszamy przed Mszą do zakrystii. Porządek tych nabożeństw będzie według rejonów budujących ołtarze na Boże Ciało, jednak ze względu na planowane rozpoczęcie prac kamieniarskich połączyliśmy niektóre rejony.
Poniedziałek 27.12.2021 r. – REJON 1:
 • os. Jagiełły blok 1, 2 , 3, 4, 5

Wtorek 28.12.2021 r. – REJON 2:
 • os. Jagiełły blok 6, 7, 8, 9

Środa 29.12.2021 r. – REJON 3 i 4:
 • ul. Brzezowiecka
 • ul. Legionów Piłsudskiego domy prywatne i bloki 40a, 40b
 • ul.Partyzantów domy prywatne i bloki 5, 7, 9, 10, 24

Czwartek 30.12.2021 r. – REJON 5
 • ul. Wiejska od początku do skrzyżowania

Poniedziałek 3.01.2022 r. – REJON 6
 • ul. Wiejska od skrzyżowania do Zagorzyc
 • ul. Jodłowska

Wtorek 4.01.2022 r. – REJON 7 i 10
 • ul. Boczna
 • ul. Czarnowiejska
 • ul. Jasna
 • ul. Konstytucji 3 Maja
 • Kopaliny
 • ul. Łąkowa
 • ul. Polna
 • ul. Jana Pawła II
 • ul. Jaśminowa
 • ul. Kwiatowa
 • ul. Makowa
 • ul. Różana
 • ul. Sikorskiego
 • ul. Św. Brata Alberta
 • ul. Wrzosowa,

Środa 5.01.2022 r.REJON 8 i 9
 • ul. Błękitna
 • ul. Garbarska
 • ul. Partyzantów blok VILLA NOVA
 • ul. Spokojna
 • ul. Zamknięta
 • ul. Okulickiego
 • ul. Słoneczna
 • ul. Solskiego
 • ul. Szczepanowska
 • ul. Wakacyjna
 • ul. Jesienna

Piątek 7.01.2022 r.REJON 11
 • ul. Elektryczna
 • ul. Leśna
 • ul. Lawendowa
 • ul. Poprzeczna
 • ul. Reja
 • ul. Topolowa
 • ul. Zacisze
 • ul. Wiosenna
 • ul. Letnia

Sobota 8.01.2022 r – REJON 12
 • ul. Grottgera
 • ul. Kossaka
 • ul. Kościuszki
 • ul. Kosynierów
 • ul. Królowej Jadwigi
 • ul. Królowej Jadwigi blok 3A
 • ul. Malczewskiego
 • ul. Wyspiańskiego

 

19.12.2021 – IV NIEDZIELA ADWENTU

Adwent - czwarta Niedziela
 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Adwentu.
 2. Wyjazd do chorych we wtorek o 8.00. Prosimy, aby zgłaszać ich w zakrystii. Nie ma potrzeby zgłaszać osób, które przyjmują kapłana co miesiąc.
 3. Parafialna spowiedź adwentowa będzie we wtorek od 10.30 do 12.00, a po południu od 16.00 do 18.00 i od 18.30 do 19.30. Prosimy aby skorzystać z sakramentu pokuty w tym dniu, gdyż we środę i we czwartek spowiadamy w sanktuarium św. Jakuba. Lista spowiedzi w rejonie brzeskim dostępna jest na stronie internetowej. Od wtorku kancelaria będzie nieczynna, w sprawach pilnych prosimy o kontakt po Mszach Świętych.
Spowiedź adwentowa w rejonie brzeskim - harmonogram
 
 1. We czwartek o 18.00 ostatnie roraty dla dzieci. Harcerze z brzeskiego hufca przyniosą wówczas do kościoła światełko pokoju z Betlejem.
 2. W piątek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się ją godnie przeżyć. Zachęcamy aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć lekturą Pisma Świętego, wspólną modlitwą i łamaniem się opłatkiem. Przykładowe modlitwy znajdziemy na stronie internetowej. W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny. Msze Święte w piątek tylko rano – o 6.20 ostatnie roraty i potem o 7.00. Nie będzie wspólnej koronki o 15.00 i mszy o 18.00.
Modlitwa przy wigilijnym stole oraz przyrzeczenia małżeńskie
 
 1. Wieczorem rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza Pasterska o północy. Ofiara na tacę przeznaczona jest na fundusz ochrony życia.
 2. GRUPA TEATRALNA GT zaprasza na Bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny przed Pasterką "Znów Nadzieja rodzi się" 24.12.2021 r. o godz. 23.00. Niech nie zabraknie wspólnego radowania się z odwiecznej tajemnicy narodzin Bożej Dzieciny.
Grupa Teatralna GT - Montaż słowno-muzyczny przed pasterką
 
 1. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech to będzie święty czas dla nas wszystkich. Pierwsza Msza rano o 8.30, a potem jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy świętej o 7.00.
 2. W niedzielę obchodzimy Święto Najświętszej Rodziny. Na mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy srebrnych i złotych Jubilatów. Odnowią wówczas swoją przysięgę małżeńską. Małżonkowie mogą to zrobić także w domu. Tekst jest dostępny na stronie internetowej. Na sumie o godz. 10.00 poświęcenie owsa. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na konto parafialne. Kwoty przelewu można odpisać od podatku jako darowiznę. Malowanie w kościele zostało ukończone, aktualnie trwają prace w kaplicy. Po uroczystości Objawienia Pańskiego planujemy przystąpić do układania posadzki. W ostatnim tygodniu wypłacono kolejną transzę należności za kamień w kwocie 20.000 zł.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Są to świąteczne, podwójne numery, dlatego zwróćmy uwagę na wyższą cenę. Po świętach ukaże się kolejny, 19 już numer naszej parafialnej gazetki.
 5. W związku z panującą sytuacją epidemiczną wspólnie z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Mieszkańców poszczególnych rejonów zapraszamy na specjalne Msze święte sprawowane w ich intencjach podobnie jak w ubiegłym roku. Terminarz tych Mszy będzie podany w następną niedzielę.
 6. Zgodnie z wcześniejszą informacją dzisiaj można zgłosić się jako potencjalny dawca szpiku dla Kamila, ucznia brzeskiej Zielonki. Punkt rejestracji w Sali Teatralnej będzie czynny od 9.15 do 13.00.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Jan Bujak, Mirosław Nowacki, Maria Ważydrąg, Jan Cieśla i Zofia Woda. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

12.12.2021 – III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete

Adwent - trzecia Niedziela
 1. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 2. Dzisiejsza, III niedziela adwentu jest w liturgii nazywana GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
 Święta Łucja, dziewica i męczennica
w poniedziałek
św. Łucji, dziewicy i męczennicy
– jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;


 
Święty Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornych roratach. Po nabożeństwie walne spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence. Prosimy o niezawodne przybycie.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie we środę o 18.00. Poprowadzą je pracownicy Fundacji Auxilium.
 3. We czwartek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odmawiana o 17.30, w łączności z godzinkami przed wieczornym nabożeństwem, a w niedziele w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 4. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Eucharystią o 18.00, a zakończymy apelem o 21.00.
 5. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest planowana we wtorek, 21 grudnia. W tym dniu będzie także wyjazd do chorych. Prosimy, aby zgłaszać ich w zakrystii. Nie ma potrzeby zgłaszania osób, które przyjmują kapłana co miesiąc.
 7. Paczki dla podopiecznych CARITAS będą wydawane w następny wtorek, 21 grudnia od 14.00 do 16.00.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Zwróćmy uwagę, że ceny niektórych gazet wzrosły. Jest jeszcze w sprzedaży ostatni, 18 numer gazetki parafialnej, a wkrótce ukaże się kolejny. Warto kupić Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy artykuł o naszej poradni rodzinnej.
 9. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. GRUPA 25+ zaprasza dzisiaj o 17.00 do RCKB na komedię Michała Bałuckiego „Grube ryby”.
 11. W następną niedzielę przy naszym kościele zostanie zorganizowana akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla Kamila Pajora, ucznia brzeskiej Zielonki.
 12. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00, w bazylice katedralnej w Tarnowie.
 13. W nawiązaniu do najnowszych obostrzeń sanitarnych przypominamy, że od 15 grudnia w kościele może być zajęte 30% miejsc, ale przepis ten nie dotyczy osób zaszczepionych. Przypominamy także o obowiązku zakładania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Prosimy o odpowiedzialność i respektowanie przepisów.
 14. Jak widzimy malowanie w kościele postępuje. Ufamy, że do następnej niedzieli dobiegnie końca i będzie można przystąpić do prac w kaplicy, na wieży i w zakrystii. Okazało się, że musimy jeszcze uszczelnić okna witrażowe. Przygotowywany jest też projekt doświetlenia kościoła i kaplicy. Wypłacono kolejną transzę różnych należności na kwotę blisko 50.000 zł. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel. Przelewy na konto można odliczyć od podatku jako darowiznę. Prosimy o modlitwę, aby te wszystkie przedsięwzięcia przyniosły Bogu chwałę, a nam duchowy i fizyczny pożytek.
 15. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Jan Bujak. Polećmy Jego wieczność, wszystkie nasze sprawy a zwłaszcza trwający remont Bożemu Miłosierdziu.
 

05.12.2021 – II NIEDZIELA ADWENTU

Adwent - druga Niedziela
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Mikołaj, biskup
w poniedziałek
św. Mikołaja biskupa; 
Święty Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
we środę
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 7.00, 8.30 i wyjątkowo o 11.00. Po Mszy świętej zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Łaski dla całego świata. Na ulotkach i na stronie internetowej parafii jest zamieszczony Akt Zawierzenia Rodziny Maryi Niepokalanej. Dokonajmy takiego aktu zawierzenia wspólnie z całą rodziną. Maryja chroni nasze małżeństwa, nasze dzieci swoim potężnym wstawiennictwem. To wielka łaska dla nas i naszych rodzin.
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza naszemu panu kościelnemu – panu Danielowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 1. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
 2. Z bezpłatnej pomocy psychologa można skorzystać we środę od 17.00 w Sali poradni rodzinnej.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00 na plebanii.
 4. Trwa czas Adwentu. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. O godz. 6.00 i 17.40 śpiewamy Godzinki.
 5. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii. Po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Codziennie w godzinie Miłosierdzia od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowa Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym ofiarowana za zmarłych w każdy piątek po koronce.
 7. CARITAS parafialny, jak w ubiegłych latach organizuje akcję pomocy potrzebującym. Przed ołtarzem stoi mała choinka z papierowymi bombkami. Na kartkach są informacje o potrzebujących pomocy. Prosimy, aby osoby, które chciałyby podarować świąteczną paczkę, zabrały z drzewka bombkę, a przygotowane paczki, oznaczone numerem wybranej rodziny złożyły do następnej soboty w kawiarence.
 8. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz dewocjonalia z Ziemi Świętej. Zachęcamy do zakupu. Również w zakrystii można otrzymać opłatki wigilijne, a dochód przeznaczony jest na remont. 
 9. Jak widzimy w kościele na ukończeniu jest nakładanie tynku strukturalnego i w tym tygodniu przystąpimy do malowania. Mamy nadzieję że za dwa tygodnie prace malarskie dobiegną końca. Trwa też ostateczna kalibracja i synchronizacja poszczególnych pól grzewczych w podłodze. Jak dotychczas wypłaciliśmy ponad połowę należności za granit, część należności za instalację grzewczą, materiały ociepleniowe, przewiert pod prezbiterium, remont kotłowni, naprawę klap wentylacyjnych, posiłki dla pracowników i inne konieczne drobniejsze należności. Dało to sumę 231.000 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła osobiście i na konto parafialne. Od 8 sierpnia na ten cel wpłynęło 193.000 zł. Prosimy o modlitwę, aby to przedsięwzięcie doprowadzić do szczęśliwego końca.
 10. GRUPA 25+ zaprasza na dwa spektakle: „Polowanie na męża” dzisiaj o 17.00 oraz „Grube ryby” za tydzień o 17.00. Obydwa przedstawienia odbędą się w RCKB.
 11. Centrum Wsparcia Kolping w Brzesku zaprasza osoby niepracujące powyżej 30 roku życia., posiadające orzeczenie o niepełnosprawności do udziału w projekcie "Aktywni i samodzielni na rynku pracy". Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12.  W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Barbara Soczyńska, Zofia Buda, Anna Śmietana i Wiesław Roman. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy, a zwłaszcza trwający remont Bożemu Miłosierdziu.
 

28.11.2021 – I NIEDZIELA ADWENTU

Pierwsza Niedziela Adwentu
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Roku Kościelnego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata. Msze roratnie w dni powszednie o 6.20 i o 18.00 dla dzieci. Tradycyjnie zachęcamy dzieci do spełniania dobrych uczynków i przynoszenia serduszek. Prosimy, aby serduszka nie byłe większe, niż pocztówka. Przed roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 2. W tym tygodniu wspomnienie:
Święty Andrzej, Apostoł
Święty Franciszek Ksawery, prezbiter
Święta Barbara, dziewica i męczennica
Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich panu Andrzejowi, naszemu organiście, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin. Najlepsze życzenia i modlitwę ofiarujmy ks. Biskupowi Andrzejowi Jeżowi z ok 12. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej.
 1. Jutro rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie odmawiana w połączeniu z wieczorną mszą świętą.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ w ciągu tygodnia kościół jest wyłączony z użytku, a w kaplicy nie ma warunków do zorganizowania spowiedzi, konfesjonały będą w Sali teatralnej. Okazja do spowiedzi we środę i we czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria nie będzie czynna.
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Proszę o to zwłaszcza członków Straży Honorowej NSPJ, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie na wspólną modlitwę o powołania.
 5. W I piątek Msza święta wotywna o NSPJ o 16.00. Po koronce o 15.00 Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym za dusze wypominane. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na adorację po wieczornej Mszy świętej.
 6. Msza święta dla młodzieży w I piątek o 20.00.
 7. W I sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o 8.00, potem nabożeństwo fatimskie.
 8. Wyjazd do chorych ks. Michała w piątek od 8.30 a pozostali księża w sobotę o 8.30.
 9. W następną niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
 10. Zaplanowany na dzisiejsze popołudnie spektakl „Grube Ryby” niestety został odwołany z powody choroby aktorów. Przepraszamy za zaistniałą, niezależną od nas sytuację i zapraszamy na kolejny w RCKB 12 grudnia o godz 17:00.
 11. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia w Kawiarence. Akcję koordynują Kręgi Rodzin Domowego Kościoła. Więcej informacji - kliknij TUTAJ i pomóż jeśli chcesz, nawet jeśli zabrakło bombek na choince (lista potrzebnych darów dostępna jest TUTAJ).
Paczuszka dla maluszka

 
 1. CARITAS parafialny, jak w ubiegłych latach, organizuje akcję pomocy potrzebującym. Za tydzień z choinki przed ołtarzem będzie można zabrać papierową bombkę aby podarować paczkę.
 2. W zakrystii i w punkcie CARITAS są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do zakupu. Również w zakrystii, za dobrowolną ofiarą można otrzymać opłatki wigilijne. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na remont kościoła.
 3. Zespół Szkół na Zielonce organizuje 5 grudnia akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą "Kamil, Zielonka jest z Tobą". Akcja będzie miała miejsce na terenie brzeskiej "Zielonki" od godziny 9:00 do 15:00 i będzie ona połączona z charytatywnym kiermaszem mikołajkowym, jako pomoc choremu na ostrą białaczkę Kamilowi, uczniowi brzeskiej "Zielonki".
 4. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej Wspólnoty do wieczności śp. Szczepan Dziubdziela, Józef Zapiór, Stanisław Góra i Krystyna Suchan i Stanisława Jeleń. Polećmy ich wieczność i nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

21.11.2020 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj za pobożne publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Msze święte za wszystkie dusze wypominane są celebrowane każdy piątek podczas wotywy o 15.20. oraz w każdą niedzielę listopada.
 3. Przez cały listopad nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 4. W punkcie CARITAS można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Można także nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 Święta Cecylia, dziewica i męczennica
Święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. Najlepsze życzenia składamy także panu Andrzejowi Gicali, naszemu organiście, chórowi GAUDIUM z dyrygentką, panią Iwoną Mikołajek, scholii Ziarenka Nadziei z opiekunami oraz scholii Uwielbienie w Brzesku.
 1. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentczas radosnego oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela Świata.
 3. Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie zaprasza na Różaniec za zmarłych kapłanów tradycyjnie w ostatnią niedzielę listopada o 18.00.
 4. GRUPA25+ zaprasza na komedię w trzech aktach pt. "Grube ryby" na podstawie sztuki Michała Bałuckiego w następną niedzielę o godz. 17.00 do sali teatralnej. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego.
"GRUBE RYBY" - Komedia w trzech aktach na podstawie sztuki Michała Bałuckiego
 
 1. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W kościele trwa uzupełnianie tynków i naprawa pęknięć w ścianach oraz przygotowanie do malowania. Trwa też odpowietrzanie układu grzewczego. To ponad 6 km rurek, więc potrzeba czasu, ale w kościele jest już wyraźnie cieplej. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tym dziele modlitewnie, finansowo oraz własną pracą. Bardzo dziękuję wszystkim paniom za pomoc w sprzątaniu w piątek. Ponieważ w tygodniu Eucharystia jest sprawowana w kaplicy i nie ma miejsca, aby ustawić tam konfesjonał, gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi, to po Mszach świętych można podejść do zakrystii. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.
 3. W modlitwie polecamy wszystkich chorych, zwłaszcza ks. Stanisława. Niestety, okazało się, że jest zakażony koronawirusem, ale ponieważ od 10 dni nie miał kontaktu z nikim na plebanii, tylko jego objęła kwarantanna. Polecamy modlitwie także ks. Michała i jego rehabilitację. Ufamy, że wkrótce wrócą do zdrowia i będą mogli w pełni posługiwać w parafii. Prosimy też o modlitwę, aby ks. Biskup skierował do nas jeszcze jednego kapłana do pracy duszpasterskiej.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Julia Frączek, Barbara Szot i Adam Oleksy. Polecajmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

14.11.2021 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Można nabyć „Chlebki Miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo, a dochód przeznaczony jest na CARITAS. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje „Charytatywnej torby na zakupy” i podzielili się żywnością z potrzebującymi.
 2. Dzisiaj także przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy Kościół prześladowany w Libanie.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 Święta Elżbieta Węgierska
Błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica
 Święty Rafał Kalinowski, prezbiter
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 1. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Eucharystią o 18.00, a zakończymy apelem o 21.00. Od 20.00 możliwość spowiedzi.
Projekt Wiarygodni
 
 1. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Msze święte za wszystkie dusze wypominane będą celebrowane w każdą niedzielę i każdy piątek listopada podczas wotywy o 15.20.
 2. Przez cały listopad nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. W punkcie CARITAS można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Można także nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej pomagając w ten sposób chrześcijanom tam mieszkającym.
 4. Następna niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego – Niedzielą Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W katedrze ks. Biskup Ordynariusz wręczy najwyższe diecezjalne odznaczenia DEI REGNO SERVIRE – Służyć Królestwu Bożemu. Wśród uhonorowanych jest także nasza parafianka, pani Dorota Majka. Gratulujemy.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Jak widzimy w kościele trwają prace malarskie. Wspólnie z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o nałożeniu specjalnego tynku, który poprawi akustykę w naszym kościele. Dość pokaźnie zwiększy to koszt malowania, ale nagłośnienie będzie o wiele wydajniejsze. Podjęliśmy taką decyzję ze względu na zakres prac, które są prowadzone. Wierzymy, że wspólnie zdołamy udźwignąć to dodatkowe obciążenie finansowe, gdyż otrzymaliśmy dogodne warunki dotyczące płatności. Przepraszamy za niedogodności kościele i bardzo prosimy o uważność ze względu na panujące warunki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą, dobrym słowem, pracą i ofiarami składanymi w kancelarii i na konto. Wpłaty na konto parafialne jako darowiznę można odpisać od podatku.
 

7.11.2021 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej

we wtorek
Święty Leon Wielki, papież i doktor Kościoła

we środę
Święty Marcin z Tours, biskup
Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik
Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza ks. Marcinowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 1. We wtorek po Mszy świętej krótka adoracja prowadzona przez grupę Odnowy w Duchu Świętym, a po nabożeństwie w kawiarence spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. Z bezpłatnej, anonimowej pomocy psychologicznej można skorzystać w każdą II środę miesiąca od 17.00 w sali Poradni Rodzinnej.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i katechezę we środę o 18.00.
 4. Spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ w środę po Mszy św. wieczornej w salce obok biblioteki parafialnej.
 5. We czwartek wielkie święto. Dziękujemy Bogu za odzyskanie Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, dzięki którym możemy cieszyć się Niepodległą Ojczyzną i nie ustawajmy w modlitwie za tych, którzy nami rządzą oraz za wszystkich Polaków, abyśmy tę wolność umieli dobrze wykorzystać zgodnie z Wolą Bożą.
Msze święte o 7.00; 8.30 i 18.00. Msza święta w intencji Ojczyzny o 10.30 w sanktuarium św. Jakuba.
 
 1. Droga Krzyżowa w intencji naszych bliskich zmarłych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ w piątek po wieczornym nabożeństwie.
 2. Spotkanie Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej w piątek po wieczornym nabożeństwie.
 3. W niedzielę 14 listopada będziemy przeżywać w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem są słowa Jezusa: «Ubogich zawsze macie u siebie». Będzie można nabyć „Chlebki Miłosierdzia”. Jest to pełnowartościowe pieczywo, a dochód przeznaczony jest na CARITAS. Na stolikach z gazetami są umieszczone papierowe torby. Gdyby ktoś chciał zrobić zakupy dla potrzebujących, można zabrać torbę i napełniona niepsującą się żywnością zostawić w kawiarence do czwartku włącznie.
 4. Jest to XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarami do puszek wspieramy Kościół prześladowany w Libanie.
 5. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i prowadzony remont. W tym tygodniu przywieźliśmy ponad 800 m.kw. granitu na posadzkę, a od jutra rozpoczynamy malowanie w kościele. W związku z tym musimy liczyć się z utrudnieniami dlatego prosimy o wyrozumiałość. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą, dobrym słowem, pracą i ofiarami składanymi w kancelarii i na konto. Wpłaty na konto parafialne jako darowiznę można odpisać od podatku.
 6. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy do włączenia się w nowopowstałą Różę Męską. Chętnych prosimy o kontakt po zmianie tajemnic. Podejmujemy też duchową adopcję młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz modlitwę o powrót młodzieży do Kościoła po pandemii. Teksty modlitw będą do zabrania w niedzielę.
 7. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę Msza święta za dusze wypominane.
 8. Przez cały listopad nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 9. W punkcie CARITAS można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Można także nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej pomagając w ten sposób chrześcijanom tam mieszkającym.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Od poniedziałku do środy potrwa Krajowa Konferencja Księży Egzorcystów. Obejmijmy modlitwą także tę intencję.
 

31.10.2021 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kończy się październik. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 18.00. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za wspólną modlitwę.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Karol Boromeusz, biskup

we czwartek
Solenizantom i Jubilatom, a wśród nich s. Przełożonej – s. Sylwii, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin czy urodzin.
 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia Msza Święta o 14.00. Po niej procesja na cmentarzu. Jest to święto obowiązkowe. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu na wszystkich cmentarzach jest prowadzona kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Komitet Odnowy i Troski o Parafialny Cmentarz w Brzesku kwestuje na odnowę zabytków na tym cmentarzu.
 2. We wtorek Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Msze Święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00. Przed Mszami świętymi będą czytane wypominki.
 3. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad nawiedzając cmentarz można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
Te zwykłe warunki to:
 
 • stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej;
 • modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego;
 • wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 
 1. W listopadzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. W każdą niedzielę listopada msza za wszystkie dusze wypominane.
 2. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek o 18.00 i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw, a we środę i czwartek od 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek.
 4. W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 6. Dzieci i młodzieży która pragnie włączyć się w przedstawienie Bożonarodzeniowe w Grupie Teatralnej "GT" zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do kawiarenki.
 7. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 20.00. Młodzież prosimy o przyniesienie zniczy. Po Eucharystii będzie procesja na cmentarz.
 8. Prosimy wszystkie grupy modlitewne działające przy parafii o modlitwę w intencji młodzieży o powrót do kościoła po czasie pandemii. Wszyscy włączmy tę intencję do naszych modlitw.
 9. Wyjazd do chorych ks. Michała w piątek od 8.30, a w sobotę według ustaleń z księżmi.
 10. Najbliższa próba Scholi Ziarenka Nadziei w piątek o godz.16.45.
 11. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 8.00.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza naszej parafialnej gazetki.
 13. W punkcie CARITAS można nabywać znicze dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Można tam nabyć również dewocjonalia z Ziemi Świętej pomagając w ten sposób chrześcijanom tam mieszkającym.
 14. Z Bożą i ludzką pomocą udało się w tym tygodniu uruchomić ogrzewanie. Co prawda czekają nas jeszcze regulacja wszystkich 51 sekcji i całkowite odpowietrzenie systemu, ale kościół jest już ogrzewany. W ostatnim czasie wypłacono modernizację instalacji gazowej, drugą transzę należności za kamień na posadzkę oraz inne drobniejsze należności. W sumie to kwota niemal 30.000 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą, dobrym słowem i ofiarami składanymi w kancelarii i na konto. W ostatnim tygodniu złożono 5670 zł. Wpłaty na konto parafialne jako darowiznę można odpisać od podatku. Po następnej niedzieli mamy nadzieję rozpocząć tynkowanie prezbiterium, odgrzybianie i wyrównanie ścian, a następnie malowanie. Prace potrwają około miesiąca. Polecajmy trwający remont wstawiennictwu św. Józefa.
 

 

24.10.2021 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kończy się październik. Za tydzień ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejkami. Komu nie udało się przyjść do kościoła na różaniec, zachęcamy, aby choć raz odmówić różaniec wspólnie z rodziną w domu.
 2. W liturgii w tym tygodniu:


Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach, misjonarzach i tych, wśród których pracują. Zwłaszcza wspierajmy modlitwą naszego rodaka, ks. Macieja Ciamagę, michaelitę pracującego w Argentynie oraz ks. Przemysława Podobińskiego pracującego w Brazylii. Za dobrowolną ofiarą można nabyć kalendarze misyjne.
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 3. W sobotę przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która codziennie jest w innej parafii diecezji. Po porannej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem różańcowym o 17.30. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby spędzić go z Jezusem.
 4. W nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu.
 5. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie podczas nabożeństw oraz we czwartek, piątek i sobotę od 17.00. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 6. W następny poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i o 14:00. Po tej mszy procesja na cmentarzu. Jest to ostatnia Msza święta w tym dniu.
 7. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Formularz dostępny jest także na stronie internetowejKLIKNIJ TUTAJ.
 8. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Dzisiaj u ministrantów i lektorów można nabyć nową parafialną gazetę. W tym numerze znajdują się wyniki konkursu fotograficznego „Cały świat jest pełen śladów Boga”, a ponadto między innymi dziecięce relacje z Chorzelowa, porady, zagadki z nagrodami, ogłoszenia Caritas, kolorowe zdjęcia i pewien list z Ukrainy.
 10. W tym tygodniu udało się ukończyć instalację grzewczą. Została napełniona wodą i trwa próba szczelności mat w prezbiterium. Zakończono też prace przy instalacji gazowej. W kotłowni pozostała do dokończenia czerpnia powietrza i komin. Jeśli otrzymamy zamówione elementy, to w poniedziałek spróbujemy uruchomić ogrzewanie. Bardzo dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy w tym tygodniu wsparli nas swoją ciężką pracą przy kuciu ścian oraz paniom, które ofiarnie włączyły się w kilkukrotne sprzątanie nawy głównej i prezbiterium, żeby nabożeństwa mogły odbywać się w kościele. Po I niedzieli listopada planujemy rozpocząć prace tynkarskie i malarskie. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nas w tym dziele także modlitewnie i finansowo.
 11. Amazonki Brzeskie wraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie USG piersi w sobotę, 30 października i w niedzielę 7 listopada w godzinach od 8 do 13 na III piętrze w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.
 

17.10.2021 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. 
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Łukasz, Ewangelista
w poniedziałek
św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia;Święty Jan Kanty, prezbiter
we środę
św. Jana Kantego, prezbitera; Święty Jan Paweł II, papieżw piątek
św. Jana Pawła II, papieża.

W województwie małopolskim jest to Uroczystość, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin. Obejmijmy naszą serdeczną modlitwą także wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie.
 
 1. Zapraszamy na koncert pt. "Jan Paweł II - Dziesięć słów" w wykonaniu naszej parafialnej Scholi Ziarenka Nadzieiktóry odbędzie się 21 października o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-BibliotecznymBezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Dorosłych brzeskiej Biblioteki. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ
Ziarenka Nadziei - koncert papieski w RCKB
 1. Spotkanie Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej w piątek o 19.00 na plebanii.
 2. Za tydzień w Kościele będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na Papieski Fundusz Misyjny. Będzie można nabyć kalendarze misyjne
 3. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 4. Zbliża się listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Formularz dostępny jest także na stronie internetowejKLIKNIJ TUTAJ.
 5. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na utrzymanie parafii. Zebraliśmy 18.140 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu przygotowano na strychu instalację do prezbiterium i trwały prace w kotłowni. Jutro planujemy skucie tynku w prezbiterium pod maty grzewcze, dlatego na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy. Panie bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu prezbiterium jutro od 16.00 po zakończeniu adoracji, aby różaniec mógł odbyć się w kościele. We wtorek będą trwały prace w prezbiterium i przy doprowadzeniu gazu do nowych pieców. Być może przed niedzielą uda się uruchomić ogrzewanie. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Dziękujemy firmie Kobyłecki Elektroinstalacje za modernizację oświetlenia na chórze i wykonanie instalacji w kotłowni. Dziękujemy również wszystkim, którzy dobrym słowem i ofiarami wspierają to parafialne dzieło. 
 7. Bardzo dziękujemy pewnej osobie i firmie APStone Kamieniarstwo pana Piotra Śledzia za ufundowanie i wykonanie pomnika poświęconemu dzieciom, które odeszły całe życie za wcześnie. 
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W następną niedzielę będzie można nabyć nową parafialną gazetę. W tym numerze znajdują się wyniki konkursu fotograficznego „Cały świat jest pełen śladów Boga”, a ponadto między innymi dziecięce relacje z Chorzelowa, porady, zagadki z nagrodami, ogłoszenia Caritas, kolorowe zdjęcia i pewien list z Ukrainy.
 9. Wszystkich uczestników III Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego wraz z Rodzicami oraz członków Jury serdecznie zapraszamy na galę wręczenia nagród i dyplomów, która odbędzie się w następną po Mszy świętej o 11.30 w kościele. Nadesłane przez uczestników prace będzie można podziwiać w tym dniu na wystawie pokonkursowej.
 

10.10.2021 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Błogosławiony Honorat Koźmiński, prezbiter
we środę
bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła
w piątek
św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;Święta Jadwiga Śląska
w sobotę
św. Jadwigę Śląską.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej.
 
 1. Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Ministranci i wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zbierają ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. W ten dzień wpisuje się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny organizowany tym razem przez brzeskie parafie. Rozpoczęcie o 17.00 w sanktuarium św. Jakuba, potem nawiedzimy nasz kościół, a zakończymy modlitwę w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie ok. 18.00. Zachęcamy do udziału i modlitwy zwłaszcza teraz, kiedy te fundamentalne wartości są tak atakowane.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami zapraszamy we środę o 17.30 na Różaniec, Mszę świętą i katechezę. Obecność Rodziców obowiązkowa. Dzieci otrzymają różańce, a katechezę dla rodziców poprowadzi psycholog.
 5. We czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 6. W piątek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić za Dzieci, które odeszły całe życie za wcześnie, za ich Rodziców i bliskich. Później przejdziemy ze zniczami pod figurę Jezusa Miłosiernego. Tam też zostanie poświęcona skała upamiętniająca te dzieci.
 7. Jest to trzeci piątek miesiąca więc zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00, na którą obowiązkowo zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Możliwość spowiedzi od 20.00 do 21.00.
 8. Będzie to także Dekanalne Spotkanie Młodych, na którym przedstawicielom młodych z każdej parafii zostaną przekazane świece ŚDM Lizbona 2023.
 9. Bardzo dziękujemy za kolejne wota wdzięczności dla Miłosiernego Jezusa.
 10. Zbliża się listopad. Na stolikach z gazetami są kratki na modlitwę wypominków. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny mszy świętej, przed którą mają być czytane. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Formularz dostępny jest także na stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ.
 11. W punkcie Caritas można nabywać znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W niedzielę za dwa tygodnie będzie można nabyć nową parafialną gazetę. W tym numerze znajdują się wyniki konkursu fotograficznego „Cały świat jest pełen śladów Boga”, a ponadto między innymi dziecięce relacje z Chorzelowa, porady, zagadki z nagrodami, ogłoszenia Caritas, kolorowe zdjęcia i pewien list z Ukrainy.
 13.  Wszystkich uczestników III Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego wraz z Rodzicami oraz członków Jury serdecznie zapraszamy na galę wręczenia nagród i dyplomów, która odbędzie się 24 października po Mszy świętej o 11.30 w kościele. Nadesłane przez uczestników prace będzie można podziwiać w tym dniu na wystawie pokonkursowej.
 14. Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie z naszej parafii i z parafii św. Jakuba organizuje w sobotę, 16.10 pielgrzymkę do Tuchowa na uroczystości związane z 200-leciem WSD. Zgłoszenia w zakrystii do środy włącznie.
 15. Trwa Miesiąc Papieski. Serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Jan Paweł II - Dziesięć słów" w wykonaniu naszej parafialnej Scholi Ziarenka Nadzieiktóry odbędzie się 21 października o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-BibliotecznymBezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Dorosłych brzeskiej Biblioteki. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ.
Ziarenka Nadziei - koncert papieski w RCKB
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas swoją ciężką pracą przy wczorajszym sprzątaniu i wnoszeniu ławek. W kotłowni założone zostały piece i rozpoczęto łączenie poszczególnych części instalacji grzewczej. Nadal czekamy na zamówione ponad miesiąc temu elementy. Opóźniają się dostawy mat grzewczych do prezbiterium, stąd tempo prac zwolniło. Mamy obiecane, że dotrą w tym tygodniu, zatem po następnej niedzieli prace będą kontynuowane. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami. Od początku remontu na ten cel wpłynęło ok. 150.000 zł. Jak dotychczas zapłaciliśmy wykonanie przewiertu pod prezbiterium, połowę należności za granit na podłogę, remont klap wentylacyjnych, materiały do ocieplenia oraz część należności za instalację grzewczą, różne bieżące materiały i posiłki dla pracowników. To kwota ok. 200.000 zł. Na początku listopada planujemy rozpocząć malowanie kościoła, które potrwa ok. miesiąca. Prosimy o modlitwę, aby ten plan udało się zrealizować.


03.10.2021 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Postarajmy się, aby przynajmniej raz w tym miesiącu przyjść do kościoła na różaniec całą rodziną, a jeśli to nie jest możliwe, to całą rodziną odmówić różaniec w domu.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Franciszek z Asyżu
w poniedziałek
św. Franciszka z Asyżu;Święta Faustyna Kowalska, dziewica
we wtorek
św. Faustynę Kowalską, dziewicę;Najświętsza Maryja Panna Różańcowa
we czwartek
Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.Wszystkim solenizantom i jubilatom, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. We wtorek nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci św. Faustyny. Wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Zbigniew Baran, proboszcz z Łapczycy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. 
 4. W tym tygodniu udało się zrobić wylewkę w kaplicy i przedsionku. Prace w kotłowni są na półmetku, ciągle czekamy na zamówione maty grzewcze do prezbiterium. W sobotę o 9.00 zapraszamy panie, które chciałyby pomóc w sprzątaniu i panów do pomocy przy wnoszeniu ławek. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas swoją pracą, modlitwą i ofiarami składanymi osobiście czy na konto parafialne. Niech Pan Bóg wynagradza Waszą dobroć i troskę.
 5. Następna niedziela to Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach związanych z Miesiącem Papieskim organizowanych w Bibliotece z Brzesku. Wystąpią tam m.in. Ziarenka Nadziei. Szczegóły na plakacie.
 6. W tym dniu Akcja Katolicka trzech brzeskich parafii organizuje Brzeski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o 17.00 w sanktuarium św. Jakuba, potem nawiedzimy nasz kościół, a zakończymy modlitwę w kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie ok. 18.00. Zachęcamy do udziału i modlitwy zwłaszcza teraz, kiedy te fundamentalne wartości są tak atakowane.
 7. Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie z naszej parafii i z parafii św. Jakuba organizuje w sobotę, 16.10 pielgrzymkę do Tuchowa na uroczystości związane z 200-leciem WSD. Zgłoszenia w zakrystii do końca tygodnia.
 8. W bazylice MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy Odpust. Szczegóły na plakacie.
 9. Zapraszamy na rekolekcje „Winnica Racheli”, przeznaczone dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia. Szczegóły na plakacie.
 10. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Bronisław Bocian. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy, zwłaszcza trwający remont, Bożemu Miłosierdziu.


 

26.09.2021- XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Wincenty a Paulo, prezbiter
w poniedziałek
św. Wincentego à Paulo, prezbitera;Święty Wacław, męczennik
we wtorek
Wacława, męczennika;Święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
we środę
św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała,Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła
we czwartek
św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła
w piątek
św. Teresy od Dzieciątka Jezus, 
dziewicy i doktora Kościoła;


 Świętych Aniołów Stróżów
w sobotę
św. Aniołów Stróżów.Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich Ks. Michałowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. Nasz Parafialny Chór GAUDIUM wraz z przyjaciółmi zaprasza na koncert "Takim go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II" w naszym kościele dzisiaj o godz. 16.30. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
Koncert papieski
 1. We wtorek 28.09 o godz. 15.00 odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trzech miejscach:
 • przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego;
 • przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3-go maja;
 • przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej.

Módlmy się o pokój na ziemi, o ustanie zarazy, o wierność Ewangelii, o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, a także w ważnych intencjach naszej społeczności, zwłaszcza trwający w naszym kościele remont. Nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele.
 
 1. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
 2. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 3. W piątek rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Na nabożeństwach różańcowych o 17.30 dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań, podczas gdy tajemnice będą odmawiać – jak to mamy w zwyczaju – dzieci. Z odmówieniem cząstki różańca bez przerwy związany jest przywilej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw, a we środę i czwartek od 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek, gdyż ks. Michał jest na rehabilitacji i mamy jednego księdza mniej.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę Świętą dla nich o godz. 19.45.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 7. Wyjazd do chorych ks. Michała w piątek od 8.30, a w sobotę według ustaleń z księżmi.
 8. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 8.00.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych. W tym tygodniu udało się zamontować system zamykania klap wentylacyjnych w sklepieniu kościoła. Ciągle czekamy na dokończenie wylewki w kaplicy, które opóźnia się z przyczyn od nas niezależnych. Trwają prace w kotłowni i w zakrystii, które również się opóźniają, gdyż nie otrzymaliśmy jeszcze zamówionych ponad miesiąc temu komponentów. Wybraliśmy także firmę stolarską z Zakopanego, która wykona drzwi wejściowe do kościoła. Wynegocjowaliśmy też harmonogram spłat pozostałej należności za granit. Począwszy od października co dwa miesiące będziemy musieli zapłacić 20.000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas logistycznie, modlitewnie i finansowo. Dziękujemy też za zrozumienie i cierpliwość w znoszeniu niedogodności w kościele i wokół niego.
 11. Jak każdego roku zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu: „Łączy nas pamięć” organizowanego w 79. Rocznicę likwidacji getta w Brzesku. Szczegóły na plakacie.


19.09.2021 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
męczenników;

Święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista
we wtorek
św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę;Święty Pio z Pietrelciny, prezbiter
we czwartek
św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Osoby, które zapisały się na dzisiejszy seans filmowy pt: "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" prosimy o przybycie do kina na godz. 19.45.
 3. Wszystkie dzieci z klas 1-6, które chciałyby dołączyć do naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy na próbę w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00 do sali teatralnej przy naszym kościele.
Ziarenka Nadziei - Rekrutacja 2021
 1. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej..
 3. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 4. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz szkół średnich do włączenia się w Grupę Teatralną "GT" działającą przy naszej parafii.
 5. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. Nasz Parafialny Chór GAUDIUM wraz z przyjaciółmi zaprasza na koncert "Takim go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II" w naszym kościele w najbliższą niedzielę tj. 26 września o godz. 16.30. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
Koncert papieski
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na utrzymanie parafii. Zebraliśmy 21.550 zł. Bardzo dziękujemy również za ofiary składane osobiście i na konto parafialne. Od początku remontu od firm i osób prywatnych wpłynęło ponad 150.000 zł. Dotychczas zapłaciliśmy za wykonanie przewiertu pod prezbiterium, połowę kwoty za granit i zaliczkę za instalację grzewczą. Wraz z innymi kosztami jak bieżące materiały, obiady dla pracowników wypłaciliśmy ok. 170.000 zł. Aktualnie prowadzone są prace w kotłowni i w zakrystii. Niestety, na skutek awarii maszyny opóźni się wykonanie wylewki w kaplicy i kruchcie, dlatego czynne jest tylko wejście główne. Przepraszamy za nieudogodnienia i prosimy o wyrozumiałość. Na początku listopada planujemy rozpocząć malowanie, które potrwa około miesiąca, natomiast po Nowym Roku przystąpimy do układania posadzki. Trwają także negocjacje z firmami stolarskimi, które będą wykonywać drzwi, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarują swoją pracę fizyczną, modlitwy i pieniądze. Wierzymy, że z Bożą pomocą wspólnymi siłami zdołamy doprowadzić to dzieło do końca bez korzystania z kredytów.
 2. Pielgrzymka Członków Róż Różańcowych i ich rodzin do Sanktuarium Matki Bożej La Salette w Dębowcu oraz św. Jana w Dukli odbędzie się 16.10.2021 r. Chętnych prosimy, aby zgłaszać u swoich zelatorów wraz z wpłatą. 
 3. Do końca września trwa Konkurs Fotograficzny "Cały świat jest pełen śladów Boga". Prosimy o nadsyłanie zdjęć na adres e-mail kancelarii (kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl) lub redakcji gazety parafialnej. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie.
 4. Amazonki Brzeskie wyraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. 25 września br. od godz. 8 do 13 w Szpitalu Powiatowym w Brzesku na III piętrze.
 

12.09.2021 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła
w poniedziałek
 

Solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Biskupowi Stanisławowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin, czy jubileuszu. 
 
 1. Próba Scholi Ziarenka Nadziei, jutro o godz.16.00. Na próbę zapraszamy także ziarenkowych absolwentów, uczniów klas siódmych i ósmych.
 2. We wtorek z racji święta zapraszamy na Drogę Krzyżową o 15.00 po koronce i o 17.30.
 3. S. Sylwia zaprasza dziewczęta na spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej we wtorek o godz. 16.00 w parafialnym przedszkolu.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 5. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 6. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. O 18.00 Eucharystia, potem konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. Na tę modlitwę obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Możliwość spowiedzi od 20.00 do 21.00.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Wspólnota Róż Różańcowych serdecznie zaprasza do podjęcia członkostwa w różach żeńskich dla 10 osób. Zachęcamy szczególnie mamy dzieci przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, aby wspólnie z różami wspierać to dzieło Boże. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 9. Serdecznie dziękujemy firmie jubilerskiej G&A za odnowienie puszki do rozdawania Komunii Świętej.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Na stolikach z gazetami można nabyć Kalendarz Działkowca w cenie 23 zł i ścienny kalendarz w cenie 6 zł. 
 11. W kościele trwają prace przy remoncie kotłowni. W kaplicy przy użyciu koparki zerwano starą wylewkę i zbrojenie, a obecnie trwają prace przy układaniu blisko 1 km rurek grzewczych. Okazało się także, że musimy skuć schody i położyć je na nowo, aby zniwelować różnicę poziomów. Pod koniec tygodnia będziemy chcieli zrobić wylewkę w kaplicy. Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy ciężko pracowali oraz wspierali nas modlitwą i ofiarami składanymi w kancelarii czy na konto parafialne. Dziękujemy za pomoc firmie APStone Kamieniarstwo Pana Piotra Śledzia i pracownikom Wylęgarni indyków Pana Marka Górskiego za ogromne zaangażowanie w dzieło remontu. Wzywajmy wstawiennictwa św. Józefa dla tych wszystkich prac.
 

05.09.2021 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszej wspólnocie kleryka V r. Mateusza Skowrona z parafii Czarna Tarnowska, który odbywa u nas dwutygodniową praktykę. Obejmijmy jego i wszystkich tarnowskich alumnów, wśród nas naszego kleryka Michała serdeczną modlitwą. Prośmy również o nowe powołania kapłańskie.
 2. Jak słyszeliśmy Episkopat poprosił o zbiórkę do puszek w obecną niedzielę na rzecz uchodźców z Afganistanu. Wesprzyjmy ich naszymi ofiarami i modlitwą. Więcej o sytuacji w Afganistanie oraz informacja o tym, na co będą przeznaczone zebrane środki TUTAJ
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
w środę
 

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin, czy jubileuszu. 
 
 1. Dzieci z naszej Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy na próbę w poniedziałek tj. 6 września o godz. 16.00.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 3. Uczniów klas III naszej szkoły przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy we środę na godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 4. W czwartek na Msze św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy rodziców uczniów klas VIII a w piątek rodziców dzieci z klasy VII - kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 5. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 6. Spotkanie Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej w piątek po Mszy świętej wieczornej w sali na plebanii.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej. Ofiara na tacę przeznaczona jest na remont ogrzewania i kotłowni. Obecnie prowadzone są prace w kotłowni, a po niedzieli przystąpimy do prac nad ogrzewaniem w kaplicy i przedsionku od strony plebanii. Gdyby któryś z panów dysponował czasem, to prosimy o pomoc w skuwaniu posadzki w kaplicy we wtorek od 9.00. Otrzymaliśmy również ofertę na malowanie kościoła. Odgrzybienie i szlifowanie ścian, naprawa pęknięć i uzupełnienie ubytków, gruntowanie, malowanie i impregnacja klinkieru to kwota ok. 115 000 zł. Do tych prac przystąpimy w listopadzie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przystosować kościół do użytku: którzy wnosili ławki i konfesjonały oraz Paniom, które posprzątały kościół po dotychczasowych pracach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają nas modlitwą, dobrym słowem i ofiarami składanymi na konto parafialne i osobiście. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy 10 100 zł. Przepraszamy za utrudnienia przy wejściu do kościoła. Prosimy również o ostrożność w miejscach, gdzie w studzienkach rewizyjnych ustawione są ostrzegawcze pachołki. Liczymy na zrozumienie.
 8. Codziennie o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa w ciszy do 16.00. 
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. 
 10. W niedzielę tj. 19 września na godz. 20.00 zapraszamy do Kina "Planeta" na film pod tytułem ,,Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Film jest oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz obchodów roku 2021, którego Prymas jest patronem. Bilet wstępu dla naszej parafii to 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Pamuła. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


29.08.2021– XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła
w piątek
 

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Wakacje dobiegają końca. Dziękujmy Panu Bogu za szczęśliwie spędzony czas i przepraszajmy za wszelkie uchybienia w chrześcijańskim życiu. Od środy wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie: o 6.30, 7.00 i 18.00. 
 2. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy we środę. Ponieważ w szkole nie ma Uroczystej Akademii, zapraszamy na Msze święte na rozpoczęcie roku:
 • dla uczniów szkół średnich we środę o 8.00 w kaplicy;
 • dla dzieci z przedszkola i klasy 1-3 o 9.00 przy ołtarzu polowym,
 • klasy 4-8 w I piątek o 16.00 w kościele.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również w pozostałe dni do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w przedsionku kościoła codziennie podczas adoracji o 15.00 a później od 17.00. oraz podczas nabożeństw. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi wcześniej, ze względu na warunki remontowe.
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 4. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o Sercu Jezusa o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. 
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta dla młodzieży w piątek o 19.45.
 6. Nabożeństwo Fatimskie w I sobotę o 8.00. 
 7. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30. 
 8. Uroczystości upamiętniające ofiary bombardowania węzła kolejowego Brzesko – Słotwina odbędą się w sobotę o 10.00 przy kościele MB Częstochowskiej na Słotwinie.
 9. W następną niedzielę w Brzesku będziemy przeżywać XX Diecezjalne Święto Chleba. Msza święta w Sanktuarium św. Jakuba o 12.00.
 10. W tym tygodniu wykonano instalację hydrauliczną i sprawdzono szczelność układu. Na podłodze kościoła ułożono prawie 5 km. rurek grzewczych oraz 700 m. rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni umieszczonych w ścianach kościoła. Cała powierzchnia kościoła podzielona jest na blisko 50 stref grzewczych zasilanych z rozdzielni. We czwartek i piątek wykonano betonową wylewkę, którą ufundowała firma Pana Edmunda Lesia. Bardzo dziękujemy za ten dar dla naszej parafii. Zakupiono także granitowe płytki na posadzkę kościoła. Ponad 800 m kw. kamienia to kwota niemal 250.000 zł. Aktualnie zapłacono połowę tego zobowiązania. Pozostałe pieniądze będziemy wpłacać w transzach. Bardzo dziękujemy za wsparcie: Modlitewne - bo wiemy, że wiele osób modli się o pomyślny przebieg prac. Za pomoc w pracy fizycznej – to ogromna ofiara i nieocenione wsparcie płynące od doświadczonych ludzi pracy. Dziękujemy także za ofiary, które spływają na konto parafialne oraz składane osobiście od firm i osób prywatnych. Od rozpoczęcia remontu otrzymaliśmy na ten cel około 50.000 zł. Dziękujemy też za każde dobre słowo i życzliwy uśmiech. Dziękujemy również Paniom, które przez trzy tygodnie przywoziły obiady dla pracowników. Wierzymy, że po zakończeniu prac będziemy mieć ciepło w kościele, a nowa, granitowa posadzka i odświeżone wnętrze pozwolą nam cieszyć się pięknem naszej świątyni.
 11. W piątek na godzinę 9.00 zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła i wnoszeniu ławek. Popołudniowe nabożeństwa chcielibyśmy już celebrować w kościele.


 

22.08.2021– XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej s. Ilonę, która będzie pracować w przedszkolu. Życzymy obfitości Bożych łask.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Osoby zapisane na wrześniowy wyjazd do Sianożęt zapraszamy na spotkanie we środę do Kawiarenki parafialnej 
 2. Wyjazd grupy osób zapisanych do Czarnogóry w następną niedzielę 29 sierpnia o godz. 17.00 z parkingu przy cmentarzu.
 3. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej. Kazania będzie głosił O. Narcyz Stanisław Klimas, ekspert autentyczności Grobu Pańskiego. Będzie można nabyć książki o Ojczyźnie Pana Jezusa z autografem autora.
 4. W tym dniu przypada odpust w parafii na Słotwinie.
 5. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. 
 6. Bieżącą prasę katolicką można nabywać w przedsionku kościoła.
 7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy najcięższe prace. Wykonano przewiert pod prezbiterium, ułożone zostały główne magistrale wodne do kotłowni i uzupełniono wylewkę wokół przewiertu. Aktualnie trwa układanie instalacji grzewczej. Po podłączeniu i sprawdzeniu szczelności, pod koniec tygodnia planujemy zrobić wylewkę na podłodze. Wykonano również projekt nowej posadzki i drzwi wejściowych. Bardzo dziękuję za pomoc firmie APStone, osobom, które pożyczyły sprzęt oraz wszystkim, którzy w tym tygodniu ciężko fizycznie pracowali. Bardzo dziękuję też wszystkim Paniom, które posprzątały w kościele. Polecamy ten trwający remont Waszej modlitwie i ofiarności. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w I niedzielę września będziemy już mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie. 
 8. Komunikat policji o wyłudzeniach metodą „na pracownika banku” dostępny TUTAJ.
 9. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Leokadia Węgrzyn. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.


15.08.2021 – WNIEBOWZIĘCIE NMP

 1. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6:30 i 18:00, a w niedzielę bez zmian. Kancelaria czynna po mszach świętych w dzień powszedni.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Grupa Odnowy w Duchu Św. serdecznie zaprasza wszystkich byłych i obecnych członków Wspólnoty na jubileuszową Mszę św. dziękczynną za 25 lat istnienia Wspólnoty w poniedziałek 16 sierpnia o godz. 19.00.
 2. We wtorek 17.08 Mszą św. o godz. 7:30 w Tarnowskiej Katedrze rozpocznie się 39 PPT na Jasną GóręW tym roku ma ona również formę sztafety. Grupa 8 św. Stanisława wyrusza na pielgrzymi szlak trzeciego dnia tj. czwartek 19.08 odcinek Nowe Brzesko - Radziemice. W pozostałe dni od 17.08 zapraszamy wszystkich pielgrzymów gr. 8 i parafian do przeżywania rekolekcji pielgrzymkowych, które rozpoczynać będziemy Mszą św. o godz. 18:00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec i Apel Jasnogórski. Skorzystajmy z tego czasu modlitwy.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o 19.00 w sali na plebanii.
 4. Spotkanie osób wyjeżdżających do Czarnogóry odbędzie się w piątek 20 sierpnia o godz. 18. 30 w kawiarence parafialnej. 
 5. Wspólnota "Galilea" zaprasza do Zabawy 3-5.09 na kurs NOWE ŻYCIE, w czasie którego można doświadczyć Bożej Miłości, umocnienia więzi z Jezusem i narodzić się na nowo w Duchu Świętym. Szczegóły na plakatach w gablocie i na tablicy ogłoszeń.
 6. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę ogrzewania. Nie udało się otrzymać dotacji na kościół, gdyż warunki postawione przez instytucje dające wsparcie finansowe były dla nas niekorzystne. Po naradzie z Radą Parafialną i lokalnymi inwestorami uznaliśmy, że zrealizujemy odpowiedni dla nas projekt we własnym zakresie. Chcemy zastosować nowoczesne ogrzewanie hydrauliczne w podłodze zasilane gazem. Kiedy skuliśmy płytki, okazało się, że trzeba skuć całą posadzkę aż do styropianu. Bardzo dziękuję w tym miejscu za pomoc firmie APStone, Kobyłecki Instalacje, osobom, które pożyczyły sprzęt oraz wszystkim, którzy przez cztery dni ciężko fizycznie pracowali. W najbliższym tygodniu planujemy wykonać przewiert pod prezbiterium do kotłowni oraz do wieży, ułożyć zapasowe kable elektryczne i nagłośnieniowe, położyć dodatkową warstwę ocieplenia i ułożyć instalację podłogową. Jeżeli ze zajdą dodatkowe komplikacje, to być może po następnej niedzieli uda się zalać posadzkę. Równocześnie będą prowadzone prace w kotłowni. Następnie czeka nas wymiana drzwi, mycie ścian i malowanie kościoła, a na końcu położenie granitowej posadzki. Polecam te wszystkie dzieła Waszej modlitwie i ofiarności. Cieszę się, że będziemy mieć nowoczesne, bardziej ekonomiczne ogrzewanie, piękną posadzkę i odświeżone wnętrze kościoła. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nas ofiarna pracą i pomagają finansowo. O postępie prac i kosztach będziemy informować na bieżąco. 
 

 

08.08.2021 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia oraz do Adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej. 
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Następna niedzielę to Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. 
 2. W poniedziałek, 9 sierpnia (jutro) rozpoczynamy wymianę ogrzewania w naszym kościele. To wielkie wyzwania fizyczne i finansowe, ale ufamy, że z Bożą pomocą i ludzką życzliwością podołamy temu zadaniu. Bardzo prosimy dorosłych mężczyzn o pomoc w wynoszeniu ławek jutro od godz. 9.00, natomiast we wtorek zaczniemy skuwać płytki i również prosimy o pomoc w tym zakresie. Polecamy tę inwestycję Waszej modlitwie i ofiarności.
 

 

01.08.2021 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia oraz do Adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 3. Dzisiaj od południa do północy jutro za nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 4.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Jan Maria Vianney, prezbiter
w środę
Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów;Przemienienie Pańskie
w piątek
Święto Przemienienia Pańskiego
.


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 2.  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 17.00. 
 3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W I piątek miesiąca – msze święte o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 5. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00.
 6. W I sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o 8.00, potem Nabożeństwo Fatimskie.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace przeznaczone są na cele parafialne. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. W poniedziałek, 9 sierpnia rozpoczynamy wymianę ogrzewania w naszym kościele. To wielkie wyzwania fizyczne i finansowe, ale ufamy, że z Bożą pomocą i ludzką życzliwością podołamy temu zadaniu. Bardzo prosimy dorosłych mężczyzn o pomoc w wynoszeniu ławek w następny poniedziałek od godz. 9.00, natomiast we wtorek zaczniemy skuwać płytki i również prosimy o pomoc w tym zakresie. Polecamy tę inwestycję Waszej modlitwie i ofiarności.
 

25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę czy w dzień powszedni.
 2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święci Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny
w poniedziałek
św. Joachima i Annę, Rodziców Matki Bożej;Święta Marta
we czwartek
św. Martę;Święty Ignacy z Loyoli, prezbiter
w sobotę
św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta. 
 
 1. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na pomoc dla poszkodowanych przez wichury i powodzie w Europie zachodniej.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 3. Spotkanie osób zapisanych na wyjazd do Czarnogóry we wtorek po wieczornej Mszy świętej, a do Sianożęt we środę po wieczornej Mszy Św. Na spotkanie zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Zwolniły się cztery miejsca na wrześniowy wyjazd do Sianożęt. Chętnych zapraszamy na spotkanie we środę.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie od 15.00 do 16.00.
 5. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum dziękczynne złożone Miłosiernemu Jezusowi. Zostało już umieszczone w gablocie. Dziękujemy również firmie jubilerskiej G&A za odnowienie puszki do rozdawania Komunii Świętej.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, a zwłaszcza kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki.
 7. Dzisiaj Odpust ku czci św. Jakuba patrona parafii i Miasta Brzeska w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po południu na Pl. Kazimierza Wielkiego z racji Brzeskich Dni Jakubowych będzie odbywało się wiele imprez towarzyszących Świętu Patrona Miasta. Serdecznie zapraszamy na koncert największego góralskiego zespołu dziecięcego "Małej Armii Janosika". Początek koncertu godz. 16.30, Pl. Kazimierza W., wstęp wolny.
 8. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Maria Helena Olchawa. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

 

18.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Również w czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. 
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w piątek od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Maria Magdalena
we czwartek

św. Marię Magdalenę;


Święta Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
w piątek

św. Brygidę, patronkę Europy;


Święta Kinga, dziewica
w sobotę

św. Kingę, patronkę naszej diecezji;


Święty Jakub Starszy, Apostoł
w niedzielę w naszym mieście uroczystość
św. Jakuba Apostoła
, patrona Brzeska – odpust w sanktuarium św. Jakuba.


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie od 15.00 do 16.00.
 2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne prowadzony przez Straż Honorową NSPJ, w każdy czwartek lipca i sierpnia po mszy św. o godz. 6.30.
 3. Wotywne zbiorowe Msze święte do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 4. Ze względu na przypadające w następną niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, a zwłaszcza kolejnego, wakacyjnego numeru naszej parafialnej gazetki
 6. Zachęcamy do udziału w 39 PPT na Jasną Górę, która podobnie jak rok temu przybrała formę sztafety. Grupa 8 wyruszy na szlak w trzecim dniu (tj.19 sierpnia). Zapisy tylko i wyłącznie w kancelarii parafialnej parafii św. Jakuba. Szczegóły na plakatach.
 7. Dzisiaj w naszej parafii gościmy braci mniejszych kapucynów, współbraci naszego brata Wojciecha Pawłowskiego, którzy oferują swoje wydawnictwa. Zachęcamy do zakupu oraz do modlitwy o powołania.

11.07.2021 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o 6.30 i 18.00. Zachęcamy do częstszego udziału w Eucharystii w naszym kościele.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik
w poniedziałek
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu


Święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
we wtorek
św. Andrzeja Świerada i Benedykta
, patronów naszej diecezji


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Miłosierdzia Bożego, a w pozostałe dni różaniec o godz. 17.30.
 2. Ofiara na tacę w następną niedzielę jest przeznaczona na potrzeby WSD w Tarnowie.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie od 15.00 do 16.00.
 4. Są wolne miejsca w Różach Różańcowych żeńskich dla 11 osób. Z wielką radością przyjmiemy każdą osobę, młodszą i starszą. Zgłoszenia w zakrystii u Pana Daniela z nazwiskiem i numerem telefonu.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Dostępny jest kolejny, wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”
 6. Zachęcamy do udziału w 39 PPT na Jasną Górę, która podobnie jak rok temu przybrała formę sztafety. Grupa 8 wyruszy na szlak w trzecim dniu (tj.19 sierpnia). Zapisy tylko i wyłącznie w kancelarii parafialnej parafii św. Jakuba. Szczegóły na plakatach.
 7. Wyjazd uczestników pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla w czwartek 15 lipca z parkingu przed bramą główną kościoła.
 8. Urząd Miejski w Brzesku informuje, iż dziś od godz. 16.00 do 19.00 jest możliwość zaszczepienia się jednorazową szczepionką Johnson&Johnson przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień ustawionym przed Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.
 

04.07.2021 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia oraz do Adoracji Pana Jezusa w Godzinie MiłosierdziaW czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na poszkodowanych przez żywioły mieszkańców Nowej Białej i Librantowej.
 3. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 4. W liturgii w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na utrzymanie parafii.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej mszy świętej.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 4. Straż Honorową NSPJ zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek lipca i sierpnia po mszy św. o godz. 6.30.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Dostępny jest kolejny, wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”
 6. W środę 7 lipca po Mszy św. wieczornej w Kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie osób zapisanych na wyjazd do Czarnogóry organizowany przez Klub Seniora z naszej parafii. We wrześniu Parafialny Klub Seniora organizuje wypoczynkowy wyjazd do Sianożęt.
 7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje w dniu 15 lipca pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla zapisy wszystkich chętnych do 5 lipca pod nr telefonu podanym na plakacie. 
 8. Komenda Powiatowa Policji oraz Zarząd Klubu HDK zachęcają do włączenia się w akcję Krwiodawstwa 5 lipca od 9.00 do 13 przy KPP w Brzesku.
 9. Urząd Miasta przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegóły TUTAJ

 


 

27.06.2021 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje, mamy więcej wolnego czasu. Poświęćmy go choć trochę Panu Bogu. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia oraz do Adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia. W tygodniu Msze święte o 6.30 i 18.00.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Ireneusz, biskup i męczennik
w poniedziałek
św. Ireneusza biskupa i męczennika;Święci Apostołowie Piotr i Pawełwe wtorek
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Stolicy Apostolskiej jako „świętopietrze”.Msze święte o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00;

Najświętsza Maryja Panna Tuchowska
w piątek święto
Matki Bożej Tuchowskiej;Święty Tomasz Apostoł
w sobotę
św. Tomasza Apostoła.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas nabożeństw, a w środę i czwartek od godz. 17.00.
 2. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00
 4. W I piątek miesiąca – msze święte o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Dariusz Pawłowski pracujący na Kubie. Ofiarami na tacę wesprzemy jego działalność misyjną. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 5. W I sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o 8.00, potem nabożeństwo fatimskie.
 6. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 7. Od piątku, zapraszamy do modlitwy różańcowej prowadzonej przez Roże Różańcowe o 17.30 oraz na różaniec za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne prowadzony przez Straż Honorową NSPJ, w każdy czwartek lipca i sierpnia po mszy św. o godz. 6.30.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Dostępny jest kolejny, wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”
 9. Klub Seniora organizuje wrześniowy wypoczynkowy wyjazd do Sianożęt. 
 10. Są jeszcze cztery miejsca na wyjazd do Czarnogóry.
 11. Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje w dniu 15 lipca pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla zapisy wszystkich chętnych do 5 lipca pod nr telefonu podanym na plakacie. 

 


 

20.06.2021 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać również za ofiary składane na konto parafialne i w kancelarii.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Alojzy Gonzaga, zakonnik
w poniedziałek
św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;


Święty Jan Chrzciciel
we czwartek
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Egzaminy przed bierzmowaniem uczniów kl. VII odbędą się we wtorek i we środę. Obecność jednego z Rodziców obowiązkowa. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.
 2. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
we czwartek:
 • dla przedszkola i klas I-III o godz. 9.30
 • dla klas IV-VIII o godz. 11.00,

w piątek:
 • dla LO i Technikum o godz. 8.00.
 
 1. W piątek rozpoczynają się wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale może warto także znaleźć chwilę dla Pana Boga i wybrać się na mszę świętą w ciągu tygodnia.
 2. Od piątku intencje modlitewną o ustanie pandemii będziemy polecać Bogu podczas nabożeństwa czerwcowego o 17.30, a w lipcu podczas codziennego różańca prowadzonego o tej godzinie przez Róże Różańcowe. Nie będzie już wspólnej modlitwy o 20.30. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy blisko półtora roku codziennie modlili się na różańcu w kościele czy łącząc się z nami przez Internet. Bardzo dziękujemy grupom parafialnym, które prowadziły ten różaniec.
 3. Od następnego poniedziałku Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00.
 4. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piatki od 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 5. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Od dzisiaj dostępny jest kolejny, wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”. Tematyka wiodąca numeru to ROK RODZINY, ale jest także dużo propozycji dla każdego, konkursy, zagadki z nagrodami. W prezencie dla Czytelników – specjalny dodatek – pamiątkowa wkładka z Jubileuszu ks. prałata Józefa Mularza.

 

 

13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujmy wszystkim, którzy brali udział w procesji podczas oktawy Bożego Ciała, zwłaszcza:
 • służbie liturgicznej,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • Pocztom sztandarowym,
 • niosącym feretrony, baldachim
 • i dzieciom za ich radosny udział w procesji.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik
w poniedziałek
bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;


Święty Brat Albert Chmielowski, zakonnik
w czwartek
św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. We wtorek przypada 9. Rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Jak w każdy III piątek zapraszamy po wieczornej Eucharystii na Wieczór Uwielbienia i Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy różańcem o 20.30.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała wyjątkowo w trzeci piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 4. W następną niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 5. Zapraszamy na różaniec o ustanie pandemii prowadzony codziennie o 20.30 przez grupy parafialne.
 6. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 7. Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim 20 czerwca. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 8. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, począwszy od najbliższej niedzieli (tj. 20 czerwca) zniesiona zostają dyspensy od uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wrześniowy wyjazd do Czarnogóry organizowany przez Klub Seniora naszej Parafii. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W następną niedzielę będzie można nabyć nowy, 17 już numer czasopisma parafialnego. Tematyka wiodąca numeru to ROK RODZINY, ale jest także dużo propozycji dla każdego, konkursy, zagadki z nagrodami. W prezencie dla Czytelników – specjalny dodatek – pamiątkowa wkładka z Jubileuszu ks. prał. Józefa.
 11. Uczestników konkursu „Gdzie rzucić beretem? zapraszamy wraz z Rodzicami na wręczenie nagród i dyplomów w niedzielę 20 czerwca po mszy świętej o 11.30.
 12. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zofia Szczupał i Jan Sala. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

6.06.2021 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, tym, którzy zadbali o porządek w kościele i wokół niego, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: panom Kościelnemu i Organiście, Siostrom Zakonnym, służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji. Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie po mszy wieczornej. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Zakończenie oktawy Bożego Ciała we czwartek. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 3. Podczas Mszy świętej na zakończenie oktawy odbędzie się przyjęcie dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej i chłopców do grona ministrantów. Zapraszamy rodziców kandydatów do wspólnej modlitwy.
 4. W liturgii w tym tygodniu:
Błogosławiony Zbigniew Strzałkowski, prezbiter i męczennik
w poniedziałek
bł. Zbigniewa Strzałkowskiego prezbitera i męczennika;


Święta Jadwiga Królowa
we wtorek
św. Jadwigi Królowej;


Najświętsze Serce Pana Jezusaw piątek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Procesja po mszy świętej wieczornej;

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 
 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.00.
 2. Osoby modlące się za kapłanów w „Apostolacie Margaretka” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek w Sali teatralnej po wieczornym nabożeństwie.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek w kawiarence po wieczornym nabożeństwie.
 4. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zapraszamy na różaniec o ustanie pandemii prowadzony codziennie o 20.30 przez grupy parafialne.
 6. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 7. Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim 20 czerwca. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 8. Przychodnia Plus Medica obok naszego przedszkola ma wolne terminy na miesiąc czerwiec na szczepienia przeciw Covid-19 szczepionką Pfizera. Chętnych prosimy o kontakt z rejestracją. 
 

30.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia. Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III E przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej. Białe Triduum podczas dodatkowych Mszy świętych o 19.00 w poniedziałek, wtorek i środę. Tym samym kończymy tegoroczne I Komunie Święte. Przystąpiło do niej 113 dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w ich przygotowanie.
 • Dziękujemy za ofiarę złożoną na cele parafialne.
 • Dziękujemy również za ofiarę złożoną przez bierzmowanych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych szat liturgicznych.
 • Dziękujemy także bierzmowanym za ofiarę przeznaczoną na leczenie małej Oliwii, uczennicy naszej szkoły.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
w poniedziałek
Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny;


 Święty Justyn, męczennik
we wtorek
św. Justyna, męczennika;


Święty Bonifacy, biskup i męczennik
w sobotę
św. Bonifacego biskupa i męczennika.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię.
 
 1. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.00. Nowenna przed Uroczystością Serca Jezusa od środy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe.
 • W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 przy ołtarzu polowym z procesją Eucharystyczną, po południu 15.15, i 18.30. Podczas Mszy świętej o 10.00 dzieci z las IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.
 • Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 • W Oktawie procesja po wieczornej Mszy Świętej o 18.00. W niedzielę procesja po mszy świętej dla dzieci o 11.30. Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów. 
 • Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.
 • PORZĄDEK OŁTARZY:
  • ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków – odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 5; ul. Wiejska od początku do skrzyżowania; koordynuje ks. Marcin;
  • ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1 – odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 6; Wiejska od skrzyżowania do Zagorzyc, Jodłowska - koordynuje ks. Michał;
  • ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków – odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 7; ul. Boczna, Czarnowiejska, Jasna Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Łąkowa, Polna - koordynuje ks. Stanisław;
  • ołtarz IV – przy ołtarzu polowym – odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 8; ul. Błękitna, Garbarska, Partyzantów blok VILLA NOVA, Spokojna, Zamknięta - koordynuje Ks. Proboszcz. Mieszkańców tych rejonów prosimy o kontakt z poszczególnymi księżmi.
 • Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.
 • Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji przy poszanowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.
 • Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach.
 • Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie podczas nabożeństw i wieczornego różańca oraz we środę od godz. 16.30. W tym dniach kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 2. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00 oraz o 19.30 dla młodzieży. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 3. Wyjazd do chorych w sobotę według ustaleń z księżmi.
 4. W pierwszą sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o 8.00, potem nabożeństwo fatimskie.
 5. Msza święta na rozpoczęcie sezonu Klasycznej Motoryzacji połączoną z poświęceniem pojazdów będzie celebrowania w sobotę o 11.00 przy ołtarzu polowym.
 6. Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia w Polsce.
 7. W tym dniu ks. Prałat Józef będzie przeżywał 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Mszę świętą o 8.30 będą celebrować wraz z Jubilatem ks. Prałat Władysław Bielatowicz i ks. Prałat Stanisław Jurek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a ks. Jubilatowi życzymy siły, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
 8. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zapraszamy również na różaniec o ustanie pandemii odmawiany codziennie o 20.30 przez grupy parafialne. Wybierzmy się przynajmniej raz rodziną na tę modlitwę. 
 

23.05.2021 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Dzisiaj podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III D przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Triduum po tej Uroczystości od poniedziałku do środy podczas dodatkowej Eucharystii o 19.00.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła
w poniedziałek
Święto NMP Matki Kościoła;


Święty Filip Nereusz, prezbiter
we środę
św. Filipa Neri, prezbitera;


Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan
we czwartek
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;


Święta Urszula Ledóchowska, zakonnica
w sobotę
św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zbiórka osób wyjeżdzających do Sianożęt we środę 26 maja o 4.15 na parkingu przed kościołem.
 2. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach.
 3. Ks. Stanisław zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów na spotkanie organizacyjne w kościele w środę o godzinie 16.00.
 4. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 5. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszejodpust w Okocimiu. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw oraz wieczornego różańca.
 6. W tym dniu podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III E przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Rodziców i dzieci zapraszamy na katechezy przygotowujące do tego ważnego spotkania we czwartek i piątek o 19.00.
 7. Maj - z woli papieża Franciszka jest miesiącem szczególnej modlitwy o ustanie pandemii. Dlatego zapraszamy na różaniec w tej ważnej intencji prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne. Wybierzmy się przynajmniej raz w tym miesiącu całą rodziną na tę modlitwę.
 8. Nabożeństwa majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30.
 9. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 10. W I czwartek Czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną oraz luzowaniem kolejnych obostrzeń, aktualne rozporządzenie zakłada, że od 15 maja br. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać na zewnątrz bez limitu osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej, niż 1,5m stąd istnieje prawna możliwość zorganizowania procesji. Prosimy o zachowanie obowiązujących standardów sanitarnych. Msza Święta o 10.00 będzie przy ołtarzu polowym. Procesja Eucharystyczna przejdzie tak, jak dawniej ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót na parking przy plebanii.
PORZĄDEK OŁTARZY:

ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków;

odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 5;
ul. Wiejska od początku do skrzyżowania;
koordynuje ks. Marcin;

ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1;
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 6;
ul. Wiejska od skrzyżowania do Zagorzyc, Jodłowska;
koordynuje ks. Michał;

ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków;
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 7;
ul. Boczna, Czarnowiejska, Jasna Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Łąkowa, Polna;
koordynuje ks. Stanisław;

ołtarz IV – przy ołtarzu polowym
odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 8;
Błękitna, Garbarska, Partyzantów blok VILLA NOVA, Spokojna, Zamknięta;
koordynuje Ks. Proboszcz.

Mieszkańców tych rejonów prosimy o kontakt z poszczególnymi księżmi.
 
 1. Rocznica I Komunii Świętej dla uczniów kl. IV z naszej szkoły będzie podczas głównej Mszy świętej w Boże Ciało o 10.00. Zapraszamy.
 2. W I sobotę czerwca organizujemy Mszę świętą na rozpoczęcie sezonu Klasycznej Motoryzacji połączoną z poświęceniem pojazdów. Będzie celebrowania o 11.00 przy ołtarzu polowym.
 3. Klub Seniora przy naszej parafii organizuje w miesiącu wrześniu 10 dniowy wyjazd do Medjugorie i Czarnogóry . Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 4. Dla Państwa wygody przy wejściach do kościoła znajdują się jednorazowe maseczki. Można skorzystać.
 5. Przychodnia DIAGMEDICA Centrum Analiz Medycznych zaprasza na bezpłatne badanie tarczycy. Szczegóły na plakatach.
 6. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Maria Kucia z ul. Szczepanowskiej i śp. Władysław Wąsik z ul. Wiejskiej. Powierzmy ich wieczność i wszystko czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.
 

16.05.2021 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za dwa tygodnie kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw oraz wieczornego różańca.
 2. Nabożeństwa majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Stanisław Papczyński, prezbiter
we wtorek
św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin. Naszą modlitwą obejmujemy dzisiaj naszego Biskupa Andrzeja w dniu Jego imienin.
 
 1. Dzisiaj podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III C przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Triduum po tej Uroczystości od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o 19.00.
 2. W poniedziałek ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII. Msze święte o 15.00 i 17.00. Nie będzie mszy o 18.00. Nabożeństwo majowe w połączeniu z wieczornym różańcem o 20.30.
 3. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie Grupy we wtorek po wieczornej Mszy świętej w Sali na plebanii.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, Wyjątkowo Wieczór Uwielbienia będzie w sobotę, jako że jest to Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Odnowa w Duchu Świętym i grupa Uwielbienie w Miłosierdziu zapraszają na modlitwę o wylanie Darów Ducha Świętego bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Obowiązkowo zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania na modlitwę dziękczynną.
 6. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami świętymi zapraszamy na wspólną modlitwę o Jego Dary.
 7. W tym dniu podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III D przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Rodziców i dzieci zapraszamy na katechezy przygotowujące do tego ważnego spotkania we czwartek i piątek o 19.00.
 8. Maj - z woli papieża Franciszka jest miesiącem szczególnej modlitwy o ustanie pandemii. Dlatego zapraszamy na różaniec w tej ważnej intencji prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 9. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 10. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Jesteśmy również wdzięczni za ofiary składane na konto parafialne na jej utrzymanie. Bóg zapłać.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 12. Klub Honorowych Dawców Krwi MOTOJADOWNIKI, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w mobilnym punkcie poboru krwi w Jadownikach przed budynkiem domu strażaka dzisiaj od 9:00 – 13:00.
 13. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Krystyna Jemioło z ul. Wiejskiej. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

9.05.2021 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30,. Zachęcamy również do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczkach.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Maciej, Apostoł
w piątek
św. Macieja Apostoła;


Święta Zofia, wdowa, męczennica
w sobotę
św. Zofii wdowy i męczennicy.Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III B przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Triduum po tej Uroczystości od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o 19.00.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 3. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. Będzie odmawiana w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III C przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Rodziców i dzieci zapraszamy na katechezy przygotowujące do tego ważnego spotkania we czwartek i piątek o 19.00.
 6. Maj - z woli papieża Franciszka jest miesiącem szczególnej modlitwy o ustanie pandemii. Dlatego zapraszamy na różaniec w tej intencji prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 7. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 8.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 9. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Marek Kukułka. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

2.05.2021 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Rozpoczął się maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać. Zachęcamy również do wspólnego śpiewu majówki przy kapliczkach.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski główna Patronka Polski
w poniedziałek
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Msze św. jak w każdą niedzielę;

Święty Florian, żołnierz, męczennik
we wtorek
św. Floriana męczennika;


Święty Apostoł FilipŚwięty Apostoł Jakub
we czwartek
św. Apostołów Filipa i Jakuba;
 

Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski
w sobotę
uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.Jubilatom i solenizantom a zwłaszcza Ks. Stanisławowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin..
 
 1. Dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 2. W poniedziałek (jutro) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne jednego z rodziców młodzieży z klasy VIII, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 17 maja br. o godz. 15.00 i 17.00.
 3. Klub Seniora zaprasza we wtorek na godz. 16 na spotkanie osoby zapisane na wyjazd do Sianożęt. Spotkanie na placu przed Kawiarenką.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw i w tym tygodniu podczas wieczornego różańca.
 6. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 7. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 8. Na majówkę i nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 9. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 10. W następną niedzielę podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 dzieci z kl. III B przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Rodziców i dzieci zapraszamy na katechezy przygotowujące do tego ważnego spotkania we czwartek i piątek o 19.00.
 11. Jest to II niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Papież Franciszek ogłosił maj miesiącem szczególnej modlitwy pod hasłem „Kościół nieustannie modlił się do Boga” o ustanie pandemii. Dlatego zapraszamy na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 13. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 14.  Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Leszek Dziurgot i Dorota Korybska. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

25.04.2021 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Pamiętajmy o naszym kleryku Michale i prośmy o nowe powołania z naszej wspólnoty.
 2. Msza święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 3. W sobotę rozpoczyna się maj. Nabożeństwo majowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 4. Msza święta na zakończenie szkoły dla maturzystów będzie w piątek dla uczniów Technikum o 8.00, a dla uczniów Liceum o 10.00. Zapraszamy do kościoła lub uczestnictwa on-line.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła patronka Europy
we czwartek
św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła;


Święty Józef, Rzemieślnik
w sobotę
św. Józefa Rzemieślnika.Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 2. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a potem nabożeństwo fatimskie.
 4. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30.
 5. W maju odbędą się I Komunie Święte dzieci z klas III. W każdą niedzielę maja podczas dodatkowej Mszy świętej o 13.30 poszczególne klasy będą przeżywać tę Uroczystość. W najbliższy czwartek i piątek zapraszamy uczniów kl. III a wraz z rodzicami na katechezę o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o 10.00.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 7. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Małgorzata Oleksy i Krzysztof Obal. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

18.04.2021 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).Jest to także V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, dlatego przed mszami Grupa Teatralna GT czyta ewangelię św. Marka. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej lektury Słowa Bożego.
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Wojciech, biskup i męczennik główny patron Polski
w piątek
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jubilatom i solenizantom zwłaszcza ks. Proboszczowi Wojciechowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Od wtorku do czwartku będziemy gościć w naszej parafii obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki robotników, replikę krzyża nowohuckiego oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przywitamy obraz we wtorek o 17.45, a we czwartek po nowennie obraz powędruje do parafii na Słotwinie. Peregrynacja będzie okazją do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy, odbudowanie etosu pracy, sprawiedliwość społeczną i ustanie epidemii. Wspólnej modlitwie od wieczornej Mszy świętej do różańca o 20.30 przewodniczyć będą we wtorek Odnowa w Duchu Świętym, a we środę GRUPA 25+. W ciągu dnia zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
 2. Następna niedziela to Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Kazania będzie głosił ks. dr Andrzej Dudek odpowiedzialny za liturgię w naszej diecezji. Podczas Mszy świętej o 11.30 grupa 8 ministrantów zostanie wyświęcona na lektorów. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 4. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 6. W związku z doniesieniem na policję, że podczas odpustu zostały złamane normy sanitarne przypominamy, że w kościele oprócz sprawujących kult, może przebywać jednocześnie 65 osób. Prosimy, aby zajmować tylko i wyłącznie miejsca wyznaczone białymi naklejkami, nawet jeśli przychodzimy całą rodziną, gdyż to ułatwia orientację, czy kolejne osoby mogą wejść do wnętrza. W przypadku braku wolnych miejsc prosimy o pozostanie na zewnątrz i korzystanie z przygotowanych krzeseł przy zachowaniu bezpiecznego dystansu.
 7. Przypominamy, że oprócz osób celebrujących liturgię, wszystkie pozostałe osoby znajdujące się w kościele obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Przypominamy też o zachowaniu bezpiecznej odległości w kościele i podczas przyjmowania Komunii Świętej.
 8. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane osobiście czy na konto bankowe na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za Waszą troskę o parafię.
 9. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum wdzięczności Miłosiernemu Jezusowi. Zostało już umieszczone w gablocie.
 

11.04.2021 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich).
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach. Codziennie w łączności z wieczornym nabożeństwem pomodlimy się litanią do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w oknach naszych domów umieścić na ten tydzień obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wyrazem parafialnej jedności na modlitwie.
 3. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne. Ze względu na Tydzień Miłosierdzia będą nam towarzyszyć słowa z Dzienniczka św. s. Faustyny.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej Grupa Uwielbienie w Miłosierdziu zaprasza na "Drogę Światła", która podkreśla w Kościele znaczenie czasu Wielkanocnego. Dyżur w konfesjonale od 19.00 do 21.00.
 5. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej zwłaszcza najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki.
 7. GRUPA25+ oraz Chór GAUDIUM wydali płytę, na której można wysłuchać misterium "Tajemnica Eucharystii”. Można ją otrzymać bezpłatnie dzisiaj przed kościołem. Jeśli ktoś jednak zechce ofiarą wspomóc wydanie płyty, składamy serdeczne Bóg zapłać.
TAJEMNICA EUCHARYSTII - AUDIOBOOK
 
 1. Zbiórka do puszek w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na CARITAS.
 2. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane osobiście czy na konto bankowe na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za Waszą troskę o parafię.
 3. Bożemu Miłosierdziu zawierzamy naszą Parafię, wszystkich modlących się w naszym kościele, nasze rodziny, miasto, diecezję, ojczyznę i cały świat. Zawierzamy również wieczność śp. Haliny Szuby, która odeszła z naszej wspólnoty.
 

4.04.2021 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim życzymy, aby Jezus, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana” pomagał nam zwyciężać nasze słabości i dążyć do wolności Dzieci Bożych, aby swoim życiem iść i głosić Królestwo Boże.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomogli nam godnie i głęboko przeżyć Wielki Tydzień:
 • wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego,
 • kapłanom za trud konfesjonału i przygotowanie liturgii,
 • Siostrom Zakonnym,
 • Chórowi z Dyrygentką i Panu Organiście,
 • śpiewającym Pasję,
 • Panu Kościelnemu,
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza,
 • Dziewczęcej Służbie Maryjnej,
 • osobom które wykonały dekoracje
 • osobom które zadbały o porządek w kościele i wokół niego.

Bardzo dziękujemy również wszystkim za zrozumienie i respektowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, wspierającym finansowo różne dzieła duszpastersko-charytatywne w naszej parafii, zwłaszcza tym, którzy przygotowali paczki dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i zakup baranków i paschalików wielkanocnych jako ofiarę na CARITAS, ofiary przy krzyżu na Ziemię Świętą.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we czwartek o 18.45. Obecność przynajmniej jednego z Rodziców obowiązkowa. Pozostałych prosimy o włączenie się w katechezę on-line.
 5. W sobotę przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę. Zachęcamy do włączenia się w szeregi tej wspólnoty.
 6. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną.
 7. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma Odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. prof. Piotr Łabuda. Zbiórka do puszek w tym dniu przeznaczona jest na CARITAS.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Jutro będzie można nabyć nowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do zakupu.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.
 

28.03.2021 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. W związku z wprowadzonymi kolejnymi obostrzeniami informujemy, że w kościele może przebywać jednocześnie 65 osób nie wliczając sprawujących kult. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa prosimy, aby zajmować wyłącznie miejsca oznaczone naklejkami. Jeśli nie znajdziemy takiego miejsca, można gromadzić się na zewnątrz zachowując przepisaną prawem odległość. Nagłośnienie będzie włączone. Przypominamy też o obowiązku zakrywania maseczkami nosa i ust. To nie tylko respektowanie prawa, ale wyraz naszej wzajemnej troski o siebie, aby mieć poczucie bezpieczeństwa.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Niech zabieganie codzienności nie odciągnie nas od przeżywania Męki Pańskiej. Może warto na ten czas wyłączyć telewizor, aby głębiej przeżyć te święte dni.
 3. Dziś procesja z palmami o godz. 11.30 i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi Godzikowi - właścicielowi "Kina Planeta" oraz panu Mateuszowi Kawie właścicielowi bowlingu w Brzesku za ofiarowanie biletów wstępu jako nagród w tymże konkursie. Bóg zapłać.
 4. Okazja do spowiedzi; poniedziałek, wtorek i środa:
 • od 6.00 do 7.30;
 • od 15.00 do 16.00;
 • od 18.00 do 20.30.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż może nie być do niej okazji.
 
 1. Z przedświąteczną posługą duszpasterska do chorych udamy się w poniedziałek od 7.30.
 2. Jutro rozpoczynamy Rekolekcje szkolne. Spotkania w kościele o 9.00:
 • w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu,
 • we wtorek droga krzyżowa,
 • we środę Msza święta, a potem konferencja on-line.

Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane. Zachęcamy do udziału w kościele lub w domu. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii i szkoły.
 
 1. Paczki świąteczne dla podopiecznych CARITAS będą wydawane w Wielką Środę w godzinach od 14.00 do 16.00.
 2. Ministrantów i lektorów, którzy chcą pełnić posługę przy ołtarzu podczas Triduum zapraszamy na obowiązkową zbiórkę w kościele w czwartek:
 • ministranci godz. 10:00,
 • lektorzy godz. 11:30.

Rodziców prosimy o przypomnienie i mobilizację synów.
 
 1. We czwartek rozpoczyna się
TRIDUUM PASCHALNE
 
Triduum Sacrum

 


WIELKI CZWARTEK

W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa do północy.

OKAZJA DO SPOWIEDZI:
20.00 – 24.00

 


18:00

Msza Święta wieczerzy Pańskiej
   

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.

Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę).

OKAZJA DO SPOWIEDZI:
8.00 – 10.00
15.00 – 17.00
20.00 – 24.00.

10:00

Droga Krzyżowa dla dzieci

15:00

W Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.

17:00

Droga Krzyżowa dla dorosłych

18:00

Rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową
 • Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Nie ma ucałowania Krzyża podczas adoracji. Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie. Ofiary przy adoracji przeznaczone na Ziemię Świętą.
 
 • Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
 
 • Adoracja Pana Jezusa w grobie do północy.
 
 
 

WIELKA SOBOTA

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

OKAZJA DO SPOWIEDZI:
8.00 – 12.00

9:00 – 12:00

Poświęcenie pokarmów co pół godziny.
Prosimy, aby zgromadzić się na placu przed kościołem,
a obrzęd poświęcenia będzie przed głównym wejściem.

do 12:00

Spowiedź do godziny 12:00.

Potem, do godziny 14:45 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do liturgii.

15:00

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
i dalszy ciąg adoracji Pana Jezusa w grobie.

20:00


W sobotni wieczór rozpoczynamy
Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. 

 

 • Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00.
 
 • Prosimy Akcję Katolicką o niesienie baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej. Nie zabieramy feretronów i sztandarów. Apelujemy, aby podczas procesji zachować bezpieczną odległość.
 
 • Zachęcamy do przyniesienia świec, które zapalimy od nowo poświęconego ognia.
 
 
 
 1. Zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Godzin w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7.00.
 2. Przypominamy o istniejących limitach i obostrzeniach. Bardzo prosimy o ich respektowanie. Podczas czuwania zachęcamy do indywidualnej adoracji w ciszy. Nie będzie prowadzonej wspólnej adoracji.
 3. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza Msza święta o godz. 7.00.
 4. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny.
 5. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Prof. Piotr Łabuda.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niestety, z przyczyn technicznych nowy numer naszej parafialnej gazety będzie dostępny dopiero po niedzieli. Będzie ją można nabyć także w kiosku CARITAS.
 7. Dzisiaj w przedsionku od strony plebanii można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej. Chcemy w ten sposób pomóc chrześcijanom tam mieszkającym w trudnej sytuacji, w której się znaleźli, bo od ponad roku pielgrzymi nie mogą tam przyjeżdżać, podczas gdy to było podstawą ich utrzymania..
 8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zdzisław Kurzydło. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy, zwłaszcza przeżywanie Wielkiego Tygodnia Bożemu Miłosierdziu.
 

21.03.2021 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je Ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii diecezjalnej, kolega rocznikowy ks. Marcina. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Ofiara na tacę zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. W związku z panującą sytuacją nie organizujemy całodziennej spowiedzi. Zachęcamy, aby korzystać z sakramentu pokuty podczas nabożeństw. Dyżur w konfesjonale w tym tygodniu także podczas adoracji od 15.00 do 16.00, od 17.30 oraz podczas różańca o 20.30. Bardzo prosimy, aby nie odwlekać spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż może nie być do niej okazji.
 3. Dzisiaj na Mszy świętej o 11.30 będziemy gościć scholę „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Zespół związany jest z czasopismem o tym tytule, które można nabyć w naszym kościele. Dzieci w każdą niedzielę Wielkiego Postu odwiedzają różne parafie. Zaśpiewają podczas Eucharystii, a później wspólnie pomodlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia. Będzie można nabyć także płyty zespołu.
 4. Jak każdego roku przed ołtarzem stanęło drzewko z pisankami, na których są numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można zabrać pisankę i pomóc potrzebującym. Paczki prosimy składać do końca tygodnia w kawiarence parafialnej. Czynna jest codziennie od 14.00 do 19.00.
 5. We czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Podczas wieczornego nabożeństwa dokonamy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolików z gazetami i wypełnione przynieść we czwartek.
 6. Msza święta i droga krzyżowa z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 7. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpocznie się o 11.30 przy ołtarzu polowym. Po Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu palm. Zachęcamy do zainteresowania. Szczegóły na stronie internetowej. Zachęcamy również do zainteresowania konkursem „Gdzie rzucić beretem?”
 8. Rekolekcje dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będą on-line w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę o godz. 9.00.
 9. Wyjazd do chorych przed świętami będzie w Wielki Poniedziałek od godz. 10.00. Prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą i do Komunii Świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 11. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 12. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy również za ofiary złożone w kancelarii i na konto parafialne.
 14. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 15. W następną niedzielę będzie dostępny nowy, świąteczny numer gazety parafialnej. W nim coś dla ducha – (np. co mówi Biblia o Zwiastowaniu ), jak i coś dla ciała – (nowe przepisy pani Eli). Będzie też Wielkanocna krzyżówka, zagadka i konkurs z nagrodami, nowe rubryki z tekstami tylko dla nas oraz rysunki i dużo zdjęć dokumentujących wydarzenia parafialne.
 16. Nasi Przyjaciele z Betlejem przysłali paczkę z pamiątkami, dlatego w następną niedzielę w przedsionku od strony plebanii będzie można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej. Chcemy pomóc im w trudnej sytuacji, w której się znaleźli, bo od ponad roku pielgrzymi nie mogą tam przyjeżdżać.
 17. Przypominamy o istniejących w kościele obostrzeniach i apelujemy, aby ich przestrzegać.
 18. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Bogusław Baran i Marek Łukasik. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

14.03.2021 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci, a o 18.45 dla młodzieży i dorosłych.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Józef Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
w piątek
Uroczystość św. Józefa

Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom, wśród nich ks. Prałatowi Józefowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
 2. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 3. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Po Mszy św. konferencja ks. Marka Synowca, a potem Droga krzyżowa w formie Oratorium "Ślad losu" przygotowana przez grupę "Uwielbienie w Miłosierdziu". Zakończymy różańcem o 20.30. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 4. Za tydzień rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii diecezjalnej, kolega rocznikowy ks. Marcina. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Ofiara na tacę zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności dl ka. Rekolekcjonisty.
 5.  W przyszłą niedzielę przed ołtarzem stanie drzewko z pisankami, na których będą umieszczone numery Rodzin potrzebujących pomocy. Gdyby ktoś zechciał podarować tym osobom świąteczną paczkę, można będzie zabrać pisankę i pomóc potrzebującym.
 6. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 7. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz  na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 8. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W sprzedaży jest specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi, którego Rok teraz przeżywamy. Warto się zainteresować.
 10. Nasza parafia organizuje konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zgłoszenia w 3 kategoriach (przedszkole, szkoła podstawowa  i kategoria rodzinna). Konkurs odbędzie się 28 marca tj. w Niedzielę Palmową. Regulamin oraz karty zgłoszeniowe są na parafialnej stronie internetowej - kliknij TUTAJ.
 11. Nasza parafialna gazeta organizuje wraz z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym konkurs: „Gdzie rzucić beretem?” Konkurs polega na opisaniu ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki rodzinnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii - kliknij TUTAJ.
 12. W imieniu Oliwii Dzień i Jej Rodziców bardzo dziękujemy za wsparcie Jej leczenia. W ostatnią niedzielę zebraliśmy ponad 16.000 zł. Bardzo dziękuję  Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura z Bochni oraz Szkolnemu Kołu Caritas z LO za przeprowadzenie zbiórki. Więcej informacji TUTAJ.
 13. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Andrzej Zgraja. Polećmy Jego wieczność i wszystko czym żyjemy Bożemu Miłosierdziu. 
 

7.03.2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o 18.45 dla młodzieży i starszych. Zachęcamy Grupy Parafialne do włączenia się w prowadzenie tego nabożeństwa. Można zgłaszać się  w zakrystii.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. We środę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będzie celebrowana w łączności z wieczornym nabożeństwem.
 2. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek po porannej Mszy świętej o godz. 7.00.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie z psychologiem we czwartek o 18.45. Obecność przynajmniej jednego z Rodziców obowiązkowa. Pozostałych prosimy o włączenie się w katechezę on-line.
 4. W sobotę przypada 8. Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 6. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz  na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 7. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 8. Dzisiaj wolontariusze ze Szkolnego Koła CARITAS kwestują na rzecz ciężko chorej naszej parafianki, Oliwii Dzień, uczennicy I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku. U Oliwki zdiagnozowano nowotwór złośliwy tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi. Zbiórka, za zgodą ks. Biskupa, została zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura z Bochni pod przewodnictwem Beaty Drużkowskiej. Bóg zapłać za wrażliwość serca. Więcej informacji TUTAJKWESTA na rzecz Oliwii Dzień
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W sprzedaży jest specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi, którego Rok teraz przeżywamy. Także w Gościu Niedzielnym notatka o naszej parafii. Warto się zainteresować.
 10. Zarząd klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku organizuje zbiórkę krwi pod hasłem: „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która odbędzie się w najbliższy piątek na terenie strzelnicy KPP w Brzesku przy ul. Szczepanowskiej 53. Szczegóły na plakatach.
 11.  Firma JB Classic Cars zaprasza na wystawę Samochodów Klasycznych połączoną ze zbiórką funduszy na operację dla małego Marcela Kubali. Szczegóły na plakatach.
 12. W ostatnim tygodniu odszedły z naszej wspólnoty do wieczności śp. Urszula Bodurka i Janina Goryczko. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy, naszą Ojczyznę i świat Bożemu Miłosierdziu.
 

28.02.2021 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 prowadzona przez Straż Honorową NSPJ oraz o 18.40 dla młodzieży i starszych. Zachęcamy Grupy Parafialne do włączenia się w prowadzenie tego nabożeństwa.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw i w tym tygodniu podczas wieczornego różańca.
 3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 4. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 5. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje.
 7. Msza święta dla młodzieży w kaplicy o 19.45.
 8. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 9. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30.
 10. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 11. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 12. W zakrystii i w punkcie CARITAS można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupu.
 13. Ks. Biskup wyraził zgodę, aby w następną niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła CARITAS przy Liceum Ogólnokształcącym w Brzesku kwestowali na rzecz ciężko chorej naszej parafianki, Oliwii Dzień, uczennicy I klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku. U Oliwki zdiagnozowano nowotwór złośliwy tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi. Bóg zapłać za wrażliwość serca.
 14. Z okazji przypadającego - 1 Marca - Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, grupa historyczna Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy! zwraca się do Mieszkańców Brzeska o wywieszenie polskich flag i zapalenie w oknach, w godzinach wieczornych świateł Pamięci. Jednocześnie w tym szczególnym dniu zaprasza na Mszę Świętą , która zostanie odprawiona za dusze Bohaterów Podziemia Niepodległościowego i Antykomunistycznego, o godz. 18.00 w sanktuarium św. Jakuba Ap.
 15. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisława Jakubowska. Zmarł także Tato ks. Mariana Zapióra, proboszcza z Gnojnika. Polećmy Ich wieczność i wszystko, czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.


 

21.02.2021 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 2. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na modlitwie podczas nabożeństwa 40-godzinnego. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątki o 17.15,
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. W liturgii:
Katedry świętego Piotra, Apostoła
w poniedziałek
święto Katedry św. Piotra.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy we wtorek po wieczornej Eucharystii.
 2. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 3. Zapraszamy na ostatnie w tej serii SPOTKANIE DLA ZABIEGANYCH w piątek o 18.45. Poprowadzą je Anna i Jan Kiełbasowie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Zachęcamy do udziału w kościele lub za pośrednictwem transmisji internetowej.
 4. Również w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała.
 5. W następną niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny AD GENTES.
 6. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną, a za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 7. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne. Uczestnictwo w tej modlitwie może być pięknym wielkopostnym postanowieniem.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym jest całostronicowy artykuł o naszej parafii.
 9. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wanda Drabik. Polećmy Jej wieczność i wszystko czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.


 

14.02.2021 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej.
PORZĄDEK ADORACJI:

Niedziela – adoracja indywidualna;

Poniedziałek i Wtorek:

 
 •  8.00 –  9.00 ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki;
 •  9.00 – 10.00 ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka, Kosynierów, Królowej Jadwigi;
 • 10.00 – 11.00 – ul. Legionów Piłsudskiego,
 • 11.00 – 12.00 ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa;
 • 12.00 – 13.00 os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4;
 • 13.00 – 14.00 os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9;
 • 14.00 – 15.00 – ul. Partyzantów, Polna;
 • 15.00 – 16.00 – ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa;
 • 16.00 – 17.00 – ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta;
 • 17.00 – 17.30 – adoracja indywidualna;
 • 17:30 – 18:00wspólna modlitwa różańcowa.

Postarajmy się znaleźć choć chwilę czasu, aby spędzić ją z Jezusem na modlitwie.
 
 1. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 2. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
 • Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00.
 • W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 
 1. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 2. I piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. Jest to trzeci piątek miesiąca. Wieczór Uwielbienia rozpoczniemy Eucharystią, potem konferencja ks. Marka Synowca i adoracja Najświętszego Sakramentu którą zakończymy różańcem o 20.30. Zapraszamy na to nabożeństwo małżonków uczestniczących w SPOTKANIACH DLA ZABIEGANYCH.
 4. Ofiara na tacę w następną niedzielę przeznaczona jest na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 5. Egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas 8 odbędzie się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku po Mszy św. wieczornej w następującym porządku:
 • poniedziałek - klasa 8a;
 • wtorek - klasa 8b;
 • środa - klasa 8c;
 • czwartek - klasa 8d.
 
Obecność uczniów obowiązkowa wraz z jednym z Rodziców.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga krzyżowa w piątki o 17.15.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 
 1. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 3. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Aleksandra Wołek i Aleksander Borek. Powierzmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

7.02.2021 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Święta Scholastyka, dziewica
we środę
św. Scholastyki, dziewicy;Najświętsza Maryja Panna z Lourdes
we czwartek

Najświętszej Maryi Panny z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego.
Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i samotnych.


Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. Dzieci pierwszokomunijne w tym tygodniu podczas katechezy w szkole otrzymają książeczki do modlitwy. Rodziców zapraszamy we czwartek na godz. 18.45 na katechezę i spotkanie informacyjne. Ze względu na ograniczenia prosimy, aby przybyło tylko jedno z Rodziców, bez dzieci.
 3. W piątek zapraszamy na kolejne SPOTKANIE DLA ZABIEGANYCH. Konferencję "Więzy małżeńskie i rodzinne” wygłosi psycholog dr Wacław Srebro.
 4. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary na tace są przeznaczone na utrzymanie parafii. Bardzo dziękujemy również za ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Porządek adoracji dostępny TUTAJ.
 7. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 8. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 11. W ostatnim czasie odeszły z naszej Wspólnoty do wieczności śp. Janina Synowiec i Renata Pawlik. Polecajmy Ich wieczność i wszystko czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.
 

31.01.2021 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
Ofiarowanie Pańskiewe wtorek
święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.


Święty Błażej, biskup i męczennik
we środę
św. Błażeja;


Święta Agata, dziewica i męczennicaw piątek
św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
z okazji wspomnienia po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody;


Święci męczennicy Paweł Miki i Towarzysze
w sobotę
św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We wtorek przypada światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszym Siostrom Służebniczkom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw i w tym tygodniu podczas adoracji w godzinie miłosierdzia oraz wieczornego różańca.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej.
 5. Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 6. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszego kleryka Michała.
 7. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ będzie wyjątkowo o 17.30, ponieważ po Mszy świętej zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu SPOTKANIA DLA ZABIEGANYCH – „Camino di Santiago – najpiękniejsza droga świata.” Wygłosi ją dr Franciszek Mróz z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, konsultor w Radzie ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski.
 8. Msza święta dla młodzieży w kaplicy o 19.50.
 9. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 10. Wyjazd do chorych w sobotę o 8.30.
 11. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 12. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo oraz  na różaniec o ustanie pandemii prowadzony o 20.30 przez grupy parafialne.
 13. Lektorzy i ministranci rozprowadzają gromnice przygotowane przez nasze diecezjalne radio RDN. Poświęcimy je w święto Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy do zakupu.
 14. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 15. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisław Sikora i Jan Szyszka. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

24.01.2021 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Pomiędzy Mszami świętymi możemy posłuchać Biblii. Zachęcamy także do rodzinnej modlitwy Słowem Bożym w domach..
 2. W tym tygodniu:
Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
w poniedziałek
święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;


Święci biskupi Tymoteusz i Tytus
we wtorek
św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;


Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
we czwartek
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła;


Bazylika katedralna w Tarnowie
w piątek
święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza członków Grupy oraz wszystkich parafian na wspólne kolędowanie i adorację przy żłóbku we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. Na kolejne SPOTKANIE DLA ZABIEGANYCH zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej. Konferencję „Sakrament małżeństwa darem Boga dla małżonków i rodziny” wygłosi ks. Janusz Czenczek, krajowy koordynator posługi egzorcystów. Będzie ona transmitowana, tak, jak wszystkie nabożeństwa. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na cele organizacyjne.
 4. W tym dniu rozpoczyna się X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. O 19.30 w kościele będzie można wysłuchać konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka, a potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja. Zakończymy ją różańcem o 20.30. Program Forum jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach.
 5. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 7. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa oraz codziennie o 20.30 na różaniec o ustanie pandemii.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. W zakrystii są do nabycia w cenie 20 zł gromnice przygotowane przez nasze diecezjalne radio RDN. Poświęcimy je w święto Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy do zakupu.
 10. Klub Seniora przy naszej Parafii przyjmuje wstępne zapisy na letni wypoczynek w Sianożętach.
 11. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 12. Dzisiaj przeżywamy ogłoszony przez KEP „Dzień solidarności z Chorwacją”. Zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 13. Pan Burmistrz informuje możliwości skorzystania z bezpłatnego transportu do punktów szczepień dla mieszkańców naszej gminy. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14.  W ostatnich dniach odeszły z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisława Kurek i Julia Martyka, mama ks. Stanisława pochodzącego z naszej parafii. Polećmy Jej wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

17.01.2021 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup
we wtorek
św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;


Święta Agnieszka, dziewica i męczennica
we czwartek
św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin urodzin czy jubileuszu.
 
 1. We czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. W piątek rozpoczynamy kolejną, czwartą już edycję SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH. Ze względy na panującą sytuację konferencje będą odbywały się w kościele w kolejne piątki o 18.45. Będą także transmitowane, tak, jak wszystkie nabożeństwa. Tym razem będą to spotkania otwarte, nie będzie zapisów, dlatego przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na cele organizacyjne. Pierwszą konferencję „Aby być ikoną Świętej Rodziny” poprowadzi Ks. Prof. Piotr Łabuda – biblista.
 3. Następna niedziela to Niedziela Biblijna. Przed południem pomiędzy Mszami świętymi będziemy czytać Biblię. Zapraszamy chętnych do zakrystii. Można zabrać swoją Biblię.
 4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 5. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa oraz codziennie o 20.30 na różaniec o ustanie pandemii.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą kolędową w ich intencji o godz. 19.00. Będzie można wtedy otrzymać broszurę z modlitwami na tę okazję. Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, aby potem można było pobłogosławić swoje domy. Zachęcamy do włączenie się w liturgię. Chętnych czytania i śpiewania zapraszamy przed Mszą do zakrystii. Porządek tych nabożeństw:
 • Poniedziałek – rejon 11 – Elektryczna, Leśna, Lawendowa, Poprzeczna, Reja, Topolowa, Zacisze, Wiosenna, Letnia
 • Wtorek – rejon 12 - Grottgera, Kossaka, Kościuszki, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Królowej Jadwigi blok 3A, Malczewskiego, Wyspiańskiego,
 
Tym samym zakończymy Msze święte kolędowe. Bardzo dziękujemy wszystkim za dar wspólnej modlitwy oraz za ofiary złożone na te Msze święte.
 
 1. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Tematyka Forum nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i dotyka rzeczywistości Mszy Świętej. Forum odbędzie się on-line. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 3. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Leokadia Jakubowska. Polećmy Jej wieczność, wszystkie dzieła podejmowane w parafii i nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 
 

10.01.2021 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy różańcem o 20.30.
 4. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 5. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa oraz codziennie o 20.30 na różaniec o ustanie pandemii.
 6. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą kolędową w ich intencji o godz. 19.00. Będzie można wtedy otrzymać broszurę z modlitwami na tę okazję. Jest ona dostępna także na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, aby potem można było pobłogosławić swoje domy. Zachęcamy do włączenie się w liturgię. Chętnych do czytania i śpiewania zapraszamy przed Mszą do zakrystii. Porządek tych nabożeństw:
 • Poniedziałek - REJON 6 - Wiejska od skrzyżowania do Zagorzyc, Jodłowska,
 • Wtorek - REJON 7 - Boczna, Czarnowiejska, Jasna Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Łąkowa, Polna,
 • Środa - REJON 8 - Błękitna, Garbarska, Partyzantów blok VILLA NOVA, Spokojna, Zamknięta,
 • Czwartek - REJON 9 - Okulickiego, Słoneczna, Solskiego, Szczepanowska, Wakacyjna, Jesienna,
 • Sobota - REJON 10 - Jana Pawła II, Jaśminowa, Kwiatowa, Makowa, Różana, Sikorskiego, Św. Brata Alberta, Wrzosowa.
 

3.01.2021 – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. We środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje. Dzisiaj i we środę można nabyć kadzidełka przygotowane przez LSO i DSM. Dochód przeznaczony jest na działalność formacyjną dla tych grup. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2021. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2021 roku.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się, aby Pan Jezus nie był sam. Na wieczorną nowennę zapraszamy zwłaszcza członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne
 3. Począwszy od 7 stycznia, Straż Honorowa NSPJ, zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek miesiąca, po porannej Mszy świętej o godz. 7.00 
 4. W następną niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Wszystkich ministrantów i ich rodziców zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 10.00.
 5. Jest to II niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane w naszej parafii: za żyjących we czwartek wraz z nowenną i dodatkowo za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 7. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa oraz codziennie o 20.30 na różaniec o ustanie pandemii.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 9. Ponieważ w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej, zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będzie można wtedy otrzymać broszurę z modlitwami na tę okazję. Jest ona dostępna także na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, aby potem można było pobłogosławić swoje domy. Zachęcamy do włączenie się w liturgię. Chętnych czytania i śpiewania zapraszamy przed Mszą do zakrystii. Porządek tych nabożeństw będzie według rejonów budujących ołtarze na Boże Ciało.
 • Poniedziałek - REJON 1 – os. Jagiełły blok 1,2,3,4,5
 • Wtorek - REJON 2 os. Jagiełły blok 6,7,8,9
 • Czwartek - REJON 3 Brzezowiecka, Legionów Piłsudskiego blok 40a, 40b, Legionów Piłsudskiego – domy prywatne, Partyzantów domy prywatne
 • Piątek - REJON 4 Partyzantów blok 5,7,9,10,24
 • Sobota - REJON 5 Wiejska od początku do skrzyżowania
 
 1. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jakuba odbędzie się uroczystość otwarcia Kościoła Stacyjnego Świętego Roku Jakubowego 2021. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jakuba, patrona naszego miasta.
 2. Odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Wacław Gabury. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 
 

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z poprzednich lat: