social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

17.02.2019 – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. W liturgii w tym tygodniu :
Katedry świętego Piotra, Apostoła
w piątek

Święty Polikarp, biskup i męczennik
w sobotę


Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów po Mszy wieczornej.
 
 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII oraz gimnazjum, wraz z rodzicami, zapraszamy w środę o godzinie 18 na Mszę świętą i spotkanie. 
 2. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy również na wspólną modlitwę różańcową w pozostałe dni.
 3. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w kościele św. Jakuba.
 4. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Klimczaka, proboszcza Sanktuarium w Czarnym Potoku, który buduje tam nowy kościół. Wesprzemy tę inicjatywę naszymi ofiarami.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. GRUPA 25+ działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na premierę sztuki pt. "Polowanie na męża" zrealizowanej na motywach komedii Michała Bałuckiego o tym samym tytule, w następną niedzielę  24 lutego br. o godzinie 17.00 w sali teatralnej  - wstęp wolny.
Zapraszamy na spektakl pt. Polowanie na męża w wykonaniu Grupy 25+
 
 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Dzienny Dom Seniora, który mieści się przy ul. Okocimskiej 44.  Dom zapewnia: 
 • opiekę,
 • gorący posiłek,
 • transport
 • różnego rodzaju zajęcia.
 
Więcej szczegółów w MOPS-ie przy ul. Mickiewicza 21, tel. 14 663 15 83.
 
 1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności ś.p. Andrzej Sumara. Polećmy jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

 

10.02.2019 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu:
Najświętsza Maryja Panna z Lourdesw poniedziałek
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdesświatowy dzień chorego.
Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła;

Święci Cyryl, mnich, i Metody, biskup patroni Europy
we czwartek
Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, patronów Europy;


 
 1. Ksiądz Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.00 w kawiarence.
 2. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na godz. 18.00 na mszę świętą i spotkanie.
 4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 5. Jak w każdy III piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia, który będzie połączony z Dekanalnym Dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godzinie 18.00 Mszą świętą, której przewodniczył będzie ks. Sylwester Brzeźny, następnie świadectwa uczestników ŚDM w Panamie i wieczór uwielbienia. Od 20.00 możliwość spowiedzi czy rozmowy z kapłanem w konfesjonale. Więcej szczegółów na plakatach i stronie Facebookowej
 6. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby WSD w Tarnowie.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9. Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie otwarła w naszej parafii punkt konsultacyjny oferujący  bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną dla osób pokrzywdzonym przestępstwem. Punkt jest czynny w każdy wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00 w Sali nad kawiarenką. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji.
 10. Parafialny Klub Seniora organizuje w dniach 1-2 czerwca 2019 wyjazd do Egeru i Budapesztu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Wiesław Gurgul. Polećmy jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 

3.02.2019 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Agata, dziewica i męczennica
we wtorek
wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody;

Święci męczennicy Paweł Miki i Towarzysze
we środę
św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników;Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki:
 • aspirantów w poniedziałek o 16.30;
 • ministrantów we środę o 16.30,
 • lektorów we środę po mszy wieczornej.
 
 1. Nowenna ku czci św. Brata Alberta połączona z ucałowaniem Jego relikwii we wtorek o 17.30.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków.
 4. W piątek kandydaci do bierzmowania z kl. VIII rozpoczną rekolekcje przed przyjęciem tego sakramentu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 5. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 6. Po porannej Mszy świętej zmiana Tajemnic różańcowych.
 7. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 9. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku organizuje akcję krwiodawstwa dzisiaj od 9.00 do 14.00 w budynku Komendy Straży Pożarnej w Brzesku przy ul. Solskiego.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zenon Smoliński, Józef Hamielec i Jan Patkowski. Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
27.01.2019 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
św. Tomasz z Akwinu, kapłan i Doktor Kościoła
w poniedziałek
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła,


święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
we wtorek
święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
,


św. Jan Bosko, prezbiter
we czwartek
św. Jana Bosko, prezbitera
.


Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek od 18.45 w sali nad kawiarenką.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 3. W związku ze świętem 2 lutego, spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w Kawiarence parafialnej we środę 30 stycznia godz. 17.00
 4. Spotkanie osób zapisanych na letni wypoczynek w Sianożętach odbędzie się we czwartek 30 stycznia godz.17.00 w kawiarence parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie. 
 7. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 8. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to I sobota miesiąca. Msze święte o: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii. Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory: siostry karmelitanki z Tarnowa, klaryski ze Starego Sącza oraz bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk. O 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 9. Serdecznie zapraszamy w dniu jutrzejszym do RCKB na program artystyczny pt. "Z tańcem i śpiewem" w wykonaniu Krakowiaków Ziemi Brzeskie, Ziarenek Nadziei i Grupy Dziecięcej Krakowiaczek. Początek o godz 18.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem.
 11. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 12. Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii.
 13. Zapraszamy na  rekolekcje dla Mam i Córek, które odbędą się w dniach 15-17 marca 2019r w Zakopanem.  Rekolekcje to dobry czas na pogłębienie relacji, i dobrze spędzony czas Mamy z Córką. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie  mamyicorki.pl.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Kwaśniewicz. Powierzmy jego nieśmiertelną duszę i wszystkie nasze sprawy Miłosierdziu Bożemu. 

20.01.2019 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
Święta Agnieszka, dziewica i męczennica
w poniedziałek
św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,


Święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
we czwartek
św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła;


Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
w piątek
nawrócenie św. Pawła Apostoła;


Święci biskupi Tymoteusz i Tytus
w sobotę
św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 2. Grupa Odnowy w Duchu Św. zaprasza w poniedziałek na godz. 17.30 na adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie
 3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 4. Wyjazd grupy zapisanej na baseny termalne w Solcu 24 stycznia czwartek o 7.15 z parkingu przed kościołem.
 5. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. prowadzoną przez Róże Różańcowe.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza do zakupu kolejnego numeru naszej parafialnej gazety. (Archiwalne numery dostępne za darmo online - TUTAJ).
 8. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony parafialnej (www.milosierdzie.brzesko.net.pl), parafialnego Twitter'a oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Jest otwarta w każdą środę od 16.00 do 20.00.
 9. Przypominamy również o trwającym konkursie literacko – plastyczno – fotograficznym dla dzieci, młodzieży i rodziców pod hasłem „Z mamą i tatą odkrywamy piękno parafii, dekanatu, diecezji”. Szczegóły na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. 

13.01.2019 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Klub Seniora naszej parafii wraz z Zarządem Osiedla Kopaliny - Jagiełły zapraszają wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby samotne na Noworoczne spotkanie, które odbędzie się w kawiarence parafialnej we wtorek 15 stycznia o godz. 16.00. Organizowany jest także wyjazd na baseny termalne w Solcu we czwartek 24 stycznia. Koszt przejazdu i biletów wstępu 60 zł. Zapisy w Kawiarence parafialnej do dnia 18 stycznia.
 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek o 19.00 na plebanii.
 5. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy. W czasie adoracji nie będzie dyżuru w konfesjonale..
 6. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczniemy w piątek, 18 stycznia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 7. W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszej parafii. Zachęcamy również do zakupu nowego numeru naszej parafialnej gazetki. Znajdziemy tam informacje o „przewrotnej” kolędzie, życiu za kratami, o kolejnym zasłużonym dla Polski brzeszczaninie, kilka niespodzianek dla dzieci oraz dużo zdjęć z życia parafialnego  z relacjami.
 9. Grupa Teatralna GT  zaprasza na ostatni już występ sztuki bożonarodzeniowej „Śnieżna pastorałka”. dzisiaj o 17.00 w Sali teatralnej. Warto zobaczyć, bilety do nabycia przed spektaklem.
 10. Parafia Brzesko-Słotwina zaprasza na Koncert organowy W przeddzień Światowych Dni w Panamie”, w wykonaniu Witolda i Hanny Zalewskich dzisiaj o godz. 19.00 w kościele na Słotwinie
 11. Wydział Nowej Ewangelizacji zaprasza na VIII FORUM FORMACYJNE w Tarnowie poświęcone tematowi rodziny. „Smutek zamieniam w radość” pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Odbędzie się w dniach 2-3 lutego w Hali Widowiskowej, ul. Gumniska 28 w Tarnowie. Więcej szczegółów i formularz kontaktowy na stronie internetowej. 

6.01.2019 – OBJAWIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na misje, podobnie jak ofiara na tacę.
 2. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę Świętą wspólnotową w środę o 18.00.
 3. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 4. Członków Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się koronką do miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 15, następnie zapraszamy do sali teatralnej na wspólne kolędowanie. 
 5. W następną niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego. – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 9. Bardzo dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie kielicha mszalnego który upamiętni 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
 10. Siostry Służebniczki z Domu Pomocy Społecznej z „OCHRONKI” w Brzesku zapraszają na Jasełka pt. "PRZEMIENIONE SERCE” w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych z ochronki oraz wolontariuszy  w sobotę, 19.01 o 17.00 w RCKB.
 11. Spotkanie grupy Wolontariackiej działającej w OCHRONCE u Sióstr na ul. Starowiejskiej odbędzie się we wtorek o 15.30.

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z poprzednich lat: