social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


 

Transmisji na żywo z naszej świątyni za pomocą Parafialnego kanału YouTube

Informujemy,  że w kościele trwa nieprzerwanie transmisja on-line. Osoby będące w prezbiterium są widoczne na obrazie. Będąc w prezbiterium wyrażasz zgodę na publikację Twojego wizerunku.

Aktualna transmisja wyświetlana jest też w poniższym okienku:Jeśli z przyczyn technicznych zostałaby przerwana proszę przejść pod adres:
www.youtube.com/user/milosierdziebrzesko
gdzie należy odnaleźć film z transmisją online.

5.07.2020 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Msze święte według porządku wakacyjnego: w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. W czasie wyjazdów pamiętajmy, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół, by uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę czy dzień powszedni. Zachęcamy również do częstszego udziału w Eucharystii w naszym kościele.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
 Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica
w poniedziałek
bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;


 Święty Jan z Dukli, prezbiter
we środę
św. Jana z Dukli, prezbitera;


Święty Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
w sobotę
św. Benedykta, opata, Patrona Europy.Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych  po porannej mszy świętej.
 3. Codziennie zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 15.00 do 16.00.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni kiedy nie wypadają inne nabożeństwa prowadzonej przez Róże Różańcowe.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej a szczególnie naszej parafialnej gazetki.
 6. Dobiegły końca uroczystości pierwszokomunijne w naszej parafii. Wszystkim, którzy przyczynili się do ich odświętnego charakteru, a zwłaszcza s. Dorocie i Rodzicom, którzy zadbali o wystrój kościoła przez cały miesiąc, serdecznie dziękujemy.
 7. Jest możliwość uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Ze względu na okoliczności w tym roku będzie miała ona formę sztafety. Grupa 8 św. Stanisława będzie pielgrzymować w trzeci dzień z Nowego Brzeska do Radziemic. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej w sanktuarium św. Jakuba. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. 

28.06.2020 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje. Niech to będzie czas wypoczynku, ale znajdźmy chwilę dla Pana Boga na mszę święta w ciągu tygodnia, lub na adorację w Godzinie Miłosierdzia. Msze święte według porządku wakacyjnego w dzień powszedni o 6.30 i 18.00. Nie ma mszy o 7.00. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w piątki od 16.00 do 18.00, a w pozostałe dni po porannej i wieczornej mszy świętej.
 2. Dzisiaj ostatnia z pięciu klas III przyjmie I Komunię Świętą. Prośmy w modlitwie, aby wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do serc nigdy Go nie opuściły, ale pociągnięte przykładem rodziców, trwały przy Jezusie.
 3. W liturgii:
Święci Apostołowie Piotr i Pawełw poniedziałek
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Msze święte o 7.00, 8.39, 10.00 i 18.00,
a ofiara na tacę jest przeznaczona do dyspozycji Stolicy Apostolskiej jako świętopietrze;

Miesiąc czerwiec miesiącem szczególnych modlitw do Serca Pana Jezusa
we wtorek
zakończenie nabożeństw czerwcowych;Najświętsza Maryja Panna Tuchowska
we czwartek
NMP Tuchowskiej;Święty Tomasz Apostoł
w piątek
św. Tomasza Apostoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas nabożeństw porannych, po południu od 17.30, a we środę i czwartek od 17.00 oraz w godzinie miłosierdzia.
 2. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i mszę świętą wieczorną zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 3. Msze św. w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00. po wieczornej mszy adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. Z racji święta nie będzie mszy wotywnych o NSPJ.
 4. Wyjazd do chorych w piątek od 8.00. Zgodnie z przepisami można iść do chorych na wyraźnie zgłoszenie, dlatego prosimy, aby zgłaszać chorych w zakrystii.
 5. W sobotę zapraszamy wszystkich posiadaczy zabytkowych pojazdów na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Eucharystii poświęcenie pojazdów.
 6. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o 17.00.
 7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej prowadzonej przez Róże Różańcowe codziennie o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej, zwłaszcza nowego numeru naszej parafialnej gazetki.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na sierpniowy wyjazd do Sianożęt organizowany przez Klub Seniora.
 10. Decyzją ks. Biskupa po trzech latach pracy w naszej wspólnocie odchodzi z parafii ks. Sylwester, aby podjąć obowiązki wikariusza w Żegocinie. Dziękując za Jego gorliwą posługę wypraszajmy Mu światło Ducha Świętego na nowe obowiązki, do których powołuje Go Kościół. Na jego miejsce przychodzi neoprezbiter, ks. Stanisław Chełmecki pochodzący ze Żmiącej. Przyjmijmy Go życzliwie i otoczmy naszą modlitwą.
 11. Brzeski SANEPID przypomina, że w kościele obowiązują nas maseczki lub chustki zakrywające nie brodę, ale usta i nos. Obowiązuje nas także dystans społeczny. Przyjmijmy tę niedogodność jako wyraz naszej wzajemnej troski o innych i ofiarujmy Panu Jezusowi to umartwienie.
 12. Dzisiaj ważny dzień dla nas wszystkich – wybory prezydenckie. Udział w nich jest naszym moralnym i patriotycznym obowiązkiem. Głosujmy zgodnie ze swoim sumieniem i poszanowaniem dla chrześcijańskich wartości, które powinny być dla nas ważne przy podejmowaniu decyzji.
 13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Adam Porwisz. Polecajmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

21.06.2020 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Postarajmy spotkać się wspólnie wieczorem w domach aby razem w modlitwie polecać nasze rodziny.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy modlili się z nami w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała i angażowali się w jej organizację a zwłaszcza za udział w procesjach.
 3. Gratulujemy chłopcom, którzy zostali włączenie do grona Ministrantów. Niech służba Jezusowi przy ołtarzu daje im wiele radości i umacnia wiarę i miłość do Boga.
 4. Trwają w naszej parafii uroczystości I Komunii Świętej. Obejmijmy dzieci i ich Rodziny naszą modlitwą.
 5. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Jan Chrzciciel


Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy

w sobotę
wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.Wszystkim solenizantom i jubilatom a zwłaszcza ks. Biskupowi Władysławowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej, a Straż Honorowa zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o  godz. 17.30, oprócz dni z nowenną.
 2. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej z naszej kaplicy na plebanii na profilu Brzeskich Wieczorów Uwielbienia codziennie o 20.30. Transmisje potrwają do końca roku szkolnego.
 3. Członków Grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy świętej do sali teatralnej na ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne.
 4. W tym dniu przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie.
 5. Dzieci z Ziarenek Nadziei, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie online, we czwartek o godz. 16.30. Nie będzie spotkania poniedziałkowego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej scholi.
 6. W tym tygodniu kończymy rok szkolny. Msze święte na zakończenie roku:  
 • dzieci z przedszkola zapraszamy do kościoła we czwartek o 18.00,
 • uczniów Zespołu Szkolno-przedszkolnego w piątek o 9.00,
 • uczniów szkoły średniej o 10.00.
 
 1. Msza święta z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 wyjątkowo w naszym kościele. Zapraszamy także do uczestnictwa przez Internet.
 2. Od soboty rozpoczynają się wakacje. Msze święte w dni powszednie o 6.30 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o 7.00. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna codziennie po nabożeństwach a w piątki od 16.00 do 17.45.
 3. W I sobotę lipca, za dwa tygodnie, zapraszamy wszystkich posiadaczy zabytkowych pojazdów na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Eucharystii poświęcenie pojazdów.
 4. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. Od dzisiaj dostępny jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”.  W nim oprócz stałych rubryk między innymi:
 • laureaci konkursu palm i nowy konkurs na wakacje;
 • wiele wyjątkowych świadectw nawet z zagranicy;
 • kolorowe zdjęcia z uroczystości;
 • kronika wydarzeń czasu epidemii i sposoby na pandemię z przymrużeniem oka.
 
Dziękujemy Całej Redakcji i wszystkim współpracownikom za zaangażowanie w przygotowanie kolejnego numeru.
 
 1. Liceum Katolickie w Brzesku ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 2. Osoby zapisane na wrześniowy wyjazd do Czarnogóry i Chorwacji proszone są o kontakt z organizatorem.
 3. Brzeski SANEPID przypomina, że w kościele obowiązują nas maseczki lub chustki zakrywające usta i nos oraz dystans społeczny. Przyjmijmy tę niedogodność jako wyraz naszej wzajemnej troski o siebie i ofiarujmy Panu Jezusowi to umartwienie.
 4. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności ś.p. Stanisława Zięba, Andrzej Opioła i Kazimierz Mrówka. Polecajmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu. 
 

14.06.2020 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję Grupom parafialnym zaangażowanym w budowę ołtarzy, oraz wszystkim, którzy przyczynili się o jej organizacji. Dziękujemy również wszystkim, a zwłaszcza Towarzystwu Przyjaciół WSD w Tarnowie za ogrom pracy przy zorganizowaniu uroczystości prymicyjnej. Dziękuje GRUPIE 25+ za przygotowanie montażu o Eucharystii, który mogliśmy usłyszeć między Mszami w Boże Ciało. Można go wysłuchać również na stronie internetowej parafii - TUTAJ.
 2. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy świętej wieczornej. Zakończenie oktawy Bożego Ciała we czwartek. Eucharystii będzie przewodniczył nasz neoprezbiter, ks. Michał Woźniak. O 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po Mszy Świętej procesja, poświęcenie wianków i ogólne błogosławieństwo dzieci. Nie będzie błogosławieństwa indywidualnego z nałożeniem rąk. Bardzo prosimy, aby – ze względów bezpieczeństwa - w tym dniu nie wchodzić z dziećmi do kościoła.
 3. W liturgii w tym tygodniu:
Święty Brat Albert Chmielowski, zakonnik
we środę 
św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;Najświętsze Serca Pana Jezusaw piątek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Procesja po mszy świętej wieczornej;

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny
w sobotę
Niepokalanego Serca NMP.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Katecheza dla Honorowej Straży NSPJ w środę po wieczornej Mszy świętej w Sali Teatralnej.
 3. W piątek podczas wieczornej Mszy świętej do grona ministrantów zostaną przyjęci dotychczasowi aspiranci. Gratulujemy i zapraszamy na tę uroczystość całą Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Rodziców i rodziny nowych ministrantów. Próba przed uroczystością dla aspirantów odbędzie się we środę o 16.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. W tym dniu zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia z cyklu: Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00. Od godziny 20.00 możliwość spowiedzi. Adoracja potrwa do północy.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej, a Straż Honorowa NSPJ zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o  godz. 17.30, oprócz dni w które przypadają inne nabożeństwa.
 6. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej z naszej kaplicy na plebanii na profilu Brzeskich Wieczorów Uwielbienia codziennie o 20.30.
 7. Trwają w naszej parafii Uroczystości pierwszokomunijne. Katechezy dla Rodziców i uczniów z kl. 3B i 3D odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o 19.15 po zakończeniu procesji. Prosimy o niezawodne przybycie obojga Rodziców.
 8. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej. W następną niedzielę dostępny będzie kolejny numer naszej parafialnej gazetki „miłosierdzie.brzesko.net.pl”.  W nim oprócz stałych rubryk między innymi: laureaci konkursu palm i nowy konkurs na wakacje; wiele wyjątkowych świadectw nawet z zagranicy; kolorowe zdjęcia z uroczystości; kronika wydarzeń czasu epidemii i sposoby na pandemię z przymrużeniem oka.
 9. W tym tygodniu dostaliśmy pismo z SANEPID-u o nagminnym łamaniu przepisów epidemiologicznych w kościołach. Przypominamy, że w kościele obowiązują nas maseczki lub chustki zakrywające usta i nos oraz dystans społeczny. Podczas procesji zachowujmy bezpieczna odległość między osobami i pozostańmy w maseczkach. Przyjmijmy tę niedogodność jako wyraz naszej troski o siebie nawzajem i ofiarujmy Panu Jezusowi to umartwienie.


 

7.06.2020 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.
 2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Prymicyjną ks. Michała Woźniaka, naszego Rodaka. Obejmujemy Ks. Prymicjanta nasza serdeczna modlitwą wypraszają pełnię darów Ducha Świętego na Jego kapłańskie posługiwanie.

 
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święta Jadwiga Królowa
w poniedziałek
św. Jadwigi, Królowej;


bł. Roman Sitko, prezbiter
w piątek
bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników;


Święty Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła
w sobotę św. Antoniego z Padwy,
prezbitera i Doktora Kościoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię.
 
 1. Członków Akcji Katolickiej i Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na spotkanie modlitewne we wtorek o 18.00. Po Mszy świętej katecheza formacyjna.
 2. We środę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie odmawiana w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 a po południu 15.15, i 18.30. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy odbędzie się wokół kościoła po wieczornej Mszy Świętej. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 4. W oktawie Uroczystości procesje po wieczornym nabożeństwie, a w niedzielę po Mszy świętej o 11.30.
 5. Przypominamy, że w kościele obowiązują nas maseczki zakrywające usta i nos oraz dystans społeczny. Podczas procesji zachowujmy bezpieczna odległość między osobami.
 6. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiara na tace przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 8. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej
 9. Przez cały czerwiec wraz z członkami Straży Honorowej NSPJ, zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o  godz. 17.30, oprócz dni w które przypadają inne nabożeństwa.
 10. W tym miesiącu podczas dodatkowych Mszy świętych w poszczególne niedziele i w Boże Ciało, dzieci z poszczególnych kl. III będą przyjmować  I Komunię Świętą. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 11. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej z naszej kaplicy na plebanii na profilu Brzeskich Wieczorów Uwielbienia codziennie o 20.30.
 12. Bardzo dziękujemy pewnej osobie za wymianę pękniętych szyb nad drzwiami głównymi.
 13. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty ś.p. Kazimierz Repetowski. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
 

31.05.20209 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Z radością informujemy, że wczoraj nasz diakon Michał Woźniak przyjął  w Kielcach święcenia kapłańskie. Księdzu neoprezbiterowi serdecznie gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego w kapłańskim posługiwaniu. Mszę świętą Prymicyjną ks. Michał będzie celebrował w następną niedzielę o 11.30. W drzwiach kościoła przywitamy go o 11.15.

 
 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w parafii św. Jakuba.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
w poniedziałek
Święto NMP Matki Kościoła;


Święci Karol Lwanga i jego Towarzysze, męczennicy
we środę
św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;


Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
we czwartek
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;


Święty Bonifacy, biskup i męczennik
w piątek
św. Bonifacego, biskupa i męczennika.Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Karolowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszejodpust w Okocimiu.
 2. W tym dniu kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący.
 3.  Od poniedziałku Straż Honorowa NSPJ zaprasza codziennie oprócz środy i czwartku do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w kościele. Będzie ona transmitowana, podobnie jak wszystkie inne nabożeństwa.  Zapraszamy równiez do wspólnej modlitwy Różańcowej o 20.30 w kaplicy na plebanii transmitowanej na profilu FB Brzeskich Wieczorów Uwielbienia.
 4. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ we środy i czwartki w łączności z nowenną o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy świętej wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i we czwartek od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi również codziennie od 15.00 do 16.00 i podczas nabożeństw.
 6. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne ku czci NSPJ o godz. 6.30 i 16.00 i 18.00.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.
 9. Msza św. dla młodzieży w pierwszy piątek miesiąca o godz. 20.15. W sposób szczególny zapraszamy młodzież z grupy bł. Karoliny, grupy GT oraz LSO.
 10. Wyjazd do chorych jest możliwy tylko na wyraźną prośbę chorego. Dlatego prosimy, aby skontaktować się z poszczególnymi księżmi.
 11. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 16.00,  potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Przez cały czerwiec podczas dodatkowych Mszy świętych w poszczególne niedziele i w Boże Ciało, dzieci z poszczególnych kl. III będą przyjmować I Komunię Świętą. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Katechezy przygotowujące dla rodziców i uczniów, którzy przyjmą I Komunie świętą w niedzielę 7.06 i w Boże Ciało odbędą się we wtorek, środę i czwartek o 19.00 w kościele.
 14. W związku ze znoszeniem ograniczeń m.in. dotyczących ilości osób w kościele, ks. Biskup Ordynariusz z dniem 1 czerwca br. odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób, które czują obawę przed zarażeniem. Zniesione zostają również ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
 15.  W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby zachować bezpieczna odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.
 16. Kino Planeta w Brzesku zaprasza od 6 czerwca br. na film pt. "Najświętsze Serce". Więcej szczegółów w repertuarze na stronie kina.
 

24.05.2020 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić. Jednocześnie przypominamy, że za dwa tygodnie kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw i w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu..
 2. Nabożeństwa majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • a w dni powszednie o 17.30.
 
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Filip Nereusz, prezbiter
we wtorek
św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.


Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin. Serdeczne życzenia składamy ks. Michałowi, który we środę będzie przeżywał 20. Rocznicę swoich święceń kapłańskich.
 
 1. Wszystkie dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy na spotkanie online, w poniedziałek o godz. 16.30. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Ziarenek Nadziei.
 2. We wtorek przypada Dzień Matki. Wdzięczni za dar życia wszystkim naszym Mamom składamy najlepsze życzenia powierzając Je najlepszej Matce Maryi.
 3. W sobotę nasz rodak, dk. Michał Woźniak przyjmie w Kielcach święcenia kapłańskie. Obejmijmy Go naszą serdeczną modlitwą wypraszając światło Ducha Świętego na Jego kapłańskie posługiwanie. Mszę świętą Prymicyjną będzie celebrował w niedzielę 7 czerwca o 11.30.
 4. Jest to Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Odnowa  Charyzmatyczna i Brzeskie Wieczory Uwielbienia zapraszają w ramach wspólnych katechez na modlitwę o wylanie Darów Ducha Świętego bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed dopołudniowymi Mszami świętymi zapraszamy na wspólną modlitwę o Jego Dary.
 6. Zachęcamy do lektury komentarzy do niedzielnej ewangelii pisanych przez małżeństwa po rodzinnej lekturze Biblii. Można je znaleźć na stronie parafialnej. Zachęcamy również do wspólnej rodzinnej modlitwy Słowem Bożym i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 7. Ministrantów i aspirantów zapraszamy do służenia przy ołtarzu. Prosimy, aby ks. Sylwestrowi przynieść pisemną zgodę od Rodziców.
 8. Od poniedziałku wznawia działalność Poradnia Rodzinna. Narzeczeni mogą kontaktować się z Doradcami na dotychczasowych zasadach.
 9. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary składane do puszek i na konto parafialne na jej utrzymanie. Bóg zapłać. Dziękujemy również za kolejne wotum wdzięczności Jezusowi Miłosiernemu.
 10. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku informuje, że do 1 czerwca 2020 r. trwa nabór kandydatów, w wieku od 7 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2020/2021. Na stronie internetowej szkoły: www.sm.brzesko.pldostępne wnioski o przyjęcie do szkoły oraz wszelkie informacje dotyczące naboru.  Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna
 

17.05.2020 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Msze święte w naszym kościele celebrowane są według stałego porządku. Zachęcamy do uczestnictwa zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. W każdej Eucharystii może uczestniczyć od dzisiaj jednocześnie 145 osób. Prosimy aby zajmować miejsca wyznaczone numerami. Daje to nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa i zachowania dystansu.
 2. Wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane. Dzieci zapraszamy na niedzielną Mszę świętą o 11.30. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej o 20.30 w kaplicy na plebanii. Przekierowanie do transmisji na facebooku TUTAJ
 3. Nabożeństwo majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • a w dni powszednie o 17.30.
 
 1. W poniedziałek przypada 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Od godz. 17.00 będzie można posłuchać przemówień do rodaków, a po wieczornej Mszy świętej, w ramach katechez dla grup działających przy parafii zapraszamy wszystkich chętnych na krótką słowno–muzyczna katechezę o św. Janie Pawle II przygotowaną przez Grupę Teatralną GT.
 2. W ramach tych katechez wszystkie dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei, zapraszamy na spotkanie online, w poniedziałek o godz. 16.30. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Ziarenek Nadziei.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę i do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym. Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym po nowennie.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odmawiana w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. W sobotę zapraszamy uczniów kl. 4b razem z Rodzicami na Mszę świętą i majówkę specjalnie dla nich o godzinie 16.00. Będziemy dziękować za rok przyjmowania przez Was Pana Jezusa w Komunii Świętej. Zachęcamy aby wcześniej skorzystać ze spowiedzi. Okazja codziennie podczas nabożeństw i od 15.00 do 16.00.
 6. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
 7. Zachęcamy do lektury komentarzy do niedzielnej ewangelii pisanych przez małżeństwa po rodzinnej lekturze Biblii. Można je znaleźć na stronie parafialnej. Zachęcamy również do wspólnej rodzinnej modlitwy Słowem Bożym i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń zapraszamy ministrantów i aspirantów do służenia przy ołtarzu. Prosimy, aby ks. Sylwestrowi przynieść pisemną zgodę od Rodziców.
 9. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa przy drzwiach wejściowych od strony plebanii umieszczono automatyczny dozownik do płynu dezynfekcyjnego. Zamówiony jest jeszcze drugi, który stanie w głównym wejściu. Koszt jednego to 1500 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary składane do puszek i na konto parafialne na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać.
 

10.05.2020 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. KS. Krzysztof ChaimZ wielkim smutkiem informujemy, że w piątek w godzinach rannych, w 19 roku kapłaństwa, po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Domu Ojca ks. Krzysztof Chaim. Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża będzie w poniedziałek o 15.00. Stacja przy grobie o 16.00. Zachęcamy do modlitwy.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Maciej, Apostoł
we czwartek
św. Macieja Apostoła;


Błogosławiona Zofia Maciejowska Czeska, zakonnica
w piątek
św. Zofii wdowy i Męczennicy;


Święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik patron Polski
w sobotę
św. Andrzeja Boboli prezbitera i Męczennika, patrona Polski.Wszystkim jubilatom i solenizantom a zwłaszcza ks. Biskupowi Andrzejowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej  i Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na mszę świętą wieczorną we wtorek. Po Mszy świętej krótka katecheza.
 2. Członków Domowego Kościoła i GRUPY 25+ zapraszamy na Mszę świętą wieczorną we środę. Po Mszy świętej krótka katecheza.
 3. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do północy.
 4. W sobotę zapraszamy uczniów kl. 4a razem z Rodzicami na Mszę świętą i majówkę specjalnie dla nich o godzinie 16.00. Będziemy dziękować za rok przyjmowania przez Was Pana Jezusa w Komunii Świętej.
 5. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka, potem adoracja w ciszy.
 6. Msze święte w naszym kościele celebrowane są według stałego porządku. Zachęcamy do uczestnictwa zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. W każdej Eucharystii może uczestniczyć blisko 100 osób. Także wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane. Wszystkie dzieci zapraszamy na niedzielną Mszę świętą o 11.30. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej o 20.30 w kaplicy na plebanii. Przekierowanie do transmisji na facebooku TUTAJ
 7. Zachęcamy do lektury komentarzy do niedzielnej ewangelii pisanych przez małżeństwa po rodzinnej lekturze Biblii. Można je znaleźć na stronie parafialnej. Zachęcamy również do wspólnej rodzinnej modlitwy Słowem Bożym i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary składane do puszek i na konto parafialne na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać.
 9. W rocznicę objawień w Fatimie, 13 maja, rusza w naszej Ojczyźnie Wielka Nowenna Pompejańska, która potrwa do 5 lipca. Zachęcamy do włączenia się w tę ważną modlitwę o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
 

03.05.2020 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe:
 • w niedziele o 18.00,
 • a w dni powszednie o 17.30, a potem msza święta, zachęcamy, aby na niej pozostać.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii:
Święty Florian, żołnierz, męczennik
w poniedziałek
św. Floriana, męczennika;


Święty Apostoł FilipŚwięty Apostoł Jakub
we środę
św. Apostołów Filipa i Jakuba;Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski
w piątek
Uroczystość św. Stanisława Szczepanowskiego, Biskupa i męczennika.

Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.
 2. We wtorek na nabożeństwo majowe i Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich członków Odnowy w Duchu Świetnym. Po Mszy świętej będzie w kościele krótka katecheza formacyjna.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Na wieczorną nowennę połączoną z nabożeństwem majowym zapraszamy wszystkich Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Zachęcamy do modlitwy o powołania i wytrwania w powołaniu.
 4. W piątek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy członków Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego. Po Mszy świętej będzie w kościele krótka katecheza formacyjna.
 5. Następna niedziela  to II niedziela miesiąca. Zazwyczaj była wtedy zmiana tajemnic różańcowych, dlatego na poranną Eucharystię zapraszamy wszystkich zelatorów Róż Różańcowych aby jako przedstawiciele Róż  we wspólnej modlitwie polecać wszystkie nasze intencje.
 6. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka,  potem adoracja w ciszy.
 7. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 8. Bardzo dziękujemy za kolejne wotum wdzięczności złożone Jezusowi Miłosiernemu.
 9. Dziękujemy również za materialną troskę o parafię. Od dwóch miesięcy nie zbieramy w naszym kościele ofiar na tacę, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary składane do puszek i na konto parafialne na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na parafialnym kanale Youtube. Zachęcamy aby w nich także uczestniczyć. Wszystkie dzieci zapraszamy na niedzielną Mszę świętą o 11.30. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej o 20.30 w kaplicy na plebanii. Jest transmitowana na profilu Facebooka Brzeskich Wieczorów Uwielbienia.
 11. Zapraszamy do ołtarza wszystkich lektorów, którzy ukończyli 13 rok życia. Bardzo prosimy, aby do ks. Sylwestra przynieść od Rodziców zgodę na służenie przy ołtarzu.
 12. Od dzisiaj na parafialnej stronie internetowej będą się pojawiały komentarze do niedzielnej ewangelii pisane przez małżeństwa po rodzinnej lekturze Biblii. Zachęcamy, aby z nich korzystać. Zachęcamy również do wspólnej rodzinnej modlitwy Słowem Bożym.
 13. Bardzo dziękujemy dzieciom z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za przesyłane nam rysunki i zdjęcia. Są one sukcesywnie umieszczane na stronie parafialnej.
 14. Od dzisiaj w Szczepanowie rozpoczyna się odpust ku czci św. Stanisława. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. W tym roku nie będzie organizowana wspólna pielgrzymka.
 15. Na parkingu przy kościele znaleziono telefon. Jest do odebrania w zakrystii.
 

26.04.2020 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego Jest to także IV Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, dlatego między mszami możemy posłuchać ewangelii św. Mateusza. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej lektury Słowa Bożego. Dzieci prosimy o przysyłanie katechetom, za pośrednictwem poczty elektronicznej, rysunków z przeczytanych fragmentów Biblii. 
 2. W liturgii w tym tygodniu:
Święta Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła patronka Europy
we środę

w sobotę przeniesione z niedzieli liturgiczne obchody
Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.


Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od 15.00 do 16.00 oraz podczas nabożeństw. Nie będzie wyjazdu do chorych.
 3. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o 6.30, 16.00 i 18.00.
 4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą o 17.30 a w niedzielę o 18.00.
 5. Nasz parafianin, diakon Michał Woźniak przyjmie wkrótce w katedrze kieleckiej święcenia kapłańskie. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach kanonicznych obowiązany jest zgłosić to do ks. Proboszcza. Obejmijmy Go naszą serdeczną modlitwą wypraszając także nowe powołania do służby Bożej.
 6. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może uczestniczyć w Eucharystii 97 osób.  W kościele znajdują się ponumerowane miejsca. Prosimy, aby tego przestrzegać i zajmować wyznaczone miejsca.
 7. Przypominamy, że oprócz osób celebrujących liturgię, wszystkie pozostałe osoby znajdujące się w kościele obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Przypominamy też o zachowaniu bezpiecznej odległości w kościele i podczas przyjmowania Komunii Świętej. Jeżeli pozostajemy na zewnątrz, pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego dystansu przewidzianego przez prawo państwowe. Zachęcamy, aby Pana Jezusa przyjmować na rękę. Nie jest to wyraz braku szacunku dla Eucharystii, ale troski o siebie nawzajem. Prosimy, aby osoby, które chcą przyjąć Eucharystię w sposób tradycyjny podchodziły na samym końcu.
 8. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Brzesku oferuje pomoc osobom starszym w robieniu zakupów. Gdyby ktoś potrzebował takiej pomocy, prosimy zgłaszać się do ks. Sylwestra.
 9. Planowana w lipcu parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii zostaje na razie odłożona na inny możliwy termin. Gdyby ktoś chciał odebrać wpłaconą zaliczkę, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 10. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane osobiście czy na konto bankowe na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za Waszą troskę o parafię.
 11.  Bardzo dziękujemy za kolejne wotum wdzięczności Miłosiernemu Jezusowi. Zostało już umieszczone w gablocie.
 

19.04.2020 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj między mszami możemy posłuchać Dzienniczka św. Faustyny. Ks. Biskup Andrzej Jeż skierował do diecezjan List Pasterski na dzisiejszą Uroczystość. Jako, że my przeżywamy Odpust, list można przeczytać na stronie internetowej.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach. Zachęcamy, aby w oknach naszych domów umieścić na ten tydzień obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wyrazem parafialnej jedności na modlitwie.
 3. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu zwłaszcza o 15.00. Wtedy także możliwość spowiedzi i Komunii Świętej, podobnie jak podczas nabożeństw.
 4. Msze święte w naszym kościele odbywają się bez zmian. Wszystkie są także transmitowane na parafialnym kanale Youtube. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej kaplicy na plebanii codziennie o 20.30 transmitowanej na kanale facebooka Brzeskich Wieczorów Uwielbienia.
 5. W liturgii w tym tygodniu:
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 1. W piątek po wieczornej Mszy świętej w ramach Tygodnia Miłosierdzia będzie w kościele Wieczór Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do modlitwy.
 2. Od jutra obowiązują nowe zasady uczestnictwa w nabożeństwach. Ponieważ powierzchnia naszego kościoła to 1275 m2, to w myśl przepisów państwowych w nabożeństwie może uczestniczyć 85 osób. Aby ułatwić wiernym uczestnictwo w liturgii,w kościele znajdują się ponumerowane miejsca. prosimy, aby przestrzegać numeracji.
 3. Przypominamy, że oprócz osób sprawujących liturgię, wszystkie pozostałe osoby znajdujące się w kościele obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Przypominamy też o zachowaniu bezpiecznej odległości w kościele i podczas przyjmowania Komunii Świętej. Zachęcamy, aby Pana Jezusa przyjmować na rękę. Nie jest to wyraz braku szacunku dla Eucharystii, ale troski o siebie nawzajem. Prosimy, aby osoby, które chcą przyjąć Eucharystię w sposób tradycyjny podchodziły na samym końcu.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 5. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane osobiście czy na konto bankowe na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za Waszą troskę o parafię.
 6. Bożemu Miłosierdziu zawierzamy naszą Parafię, wszystkich modlących się w naszym kościele, także za pośrednictwem Internetu, nasze rodziny, miasto, diecezję, Ojczyznę i cały świat.
 

 

12.04.2020 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim życzymy, aby w grobie pozostało to, co złe, grzeszne i słabe, a zmartwychwstała w nas wiara nadzieja i miłość, abyśmy odrodzili się do nowego życia razem z Jezusem.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy razem z nami przeżywali ten Wielki Tydzień łącząc się z nami za pośrednictwem Internetu. Cieszymy się, że w tych trudnych dniach w ten sposób byliśmy razem w Waszych domach trwając na modlitwie. Bardzo dziękuję brzeskiej firmie Barribals za pomoc w zorganizowaniu tej transmisji.
 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Wszystkie będą transmitowane. Przypominamy tylko, że na nabożeństwie nie może być więcej niż 5 osób, a pierwszeństwo mają zamawiający intencje.
 4. Trwajmy w radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Zapraszamy do łączności z nami codziennie o 18.00 podczas Eucharystii za pośrednictwem naszego parafialnego kanału na Youtube.
 6. W sobotę przypada Diecezjalne Święto CARITAS. Dziękujemy wolontariuszom z parafialnego Oddziału CARITAS za ich ofiarną całoroczna pracę.
 7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00 i w połączeniu z modlitwą różańcową o 20.30 z naszej kaplicy na plebanii. Transmisja na profilu facebooka Brzeskich Wieczorów Uwielbienia. Treść nowenny jest dostępna TUTAJ
 8. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma Odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi O Ludwik Łabuda, redemptorysta z Tuchowa. Zapraszamy do modlitwy podczas transmisji internetowej.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do łączności z nami podczas Eucharystii w dniu swojego święta.
 11. Bóg zapłać wszystkim którzy swoimi ofiarami na konto i osobiście wspierają utrzymanie naszej parafii.
 12. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc kwiecień to Wyzwolenie się z uzależnień. Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.
 

5.04.2020 – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Wielkiej Nocy. Postarajmy się godnie przeżyć ten czas, w bliskości z Bogiem. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej w ciągu dnia po telefonicznym umówieniu. Numer telefonu do ks. Dyżurnego 795 674 832. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy od 15.00 do 18.00. W kościele będzie dyżurować dwóch kapłanów. Bardzo prosimy, aby wchodzić do kościoła dopiero, kiedy wyjdzie z niego kolejna osoba. W kościele nie może być więcej, jak 5 osób równocześnie. Dwóch kapłanów będzie też spowiadało na zewnątrz kościoła.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych z naszego parafialnego kościoła i z kaplicy na plebanii.
 3. Wirtualne Rekolekcje Szkolne rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Materiały są umieszczone na platformie elektronicznej szkoły i dostępne na stronie parafialnej - kliknji TUTAJ. Będzie można uczestniczyć także w Triduum parafialnym podczas wieczornej modlitwy różańcowej. 
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach, które będzie głosił bp Leszek Leszkiewicz w katedrze od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy, transmitowanych w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz online na stronie parafii katedralnej.
 5. Prosimy wszystkie rodziny, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyć rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o przygotowany rytuał. (do pobrania TUTAJ). Ta wspólna modlitwa pokutna, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Więcej informacji TUTAJ.
 6. We czwartek rozpoczyna się TRIDUUM PASCHALNE. Zgodnie z Dekretem księdza Biskupa, obrzędy będą celebrowane bez udziału wiernych świeckich, a jedynie z osobami życia konsekrowanego oraz ograniczoną asystą.  Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane tak, jak dotychczas.
 • W WIELKI CZWARTEK Msza Święta wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym to właśnie dniu Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Jej początek obwieszczą dzwony kościelne. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, klerykach i prośmy o nowe powołania.
 • W WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00,  Prosimy wszystkich, aby w Wielki Piątek wyeksponować w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcamy do odprawienia w domu drogi krzyżowej i modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej. O 15.00 transmisja Drogi Krzyżowej z kaplicy na plebanii.
W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do sytości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy aby powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). O 20.30 w połączeniu z modlitwą różańcową w kaplicy, rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 • W WIELKĄ SOBOTĘ kościół będzie otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do adoracji krzyża przez uklęknięcie a nie przez ucałowanie. Takiej adoracji możemy dokonać w domu. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym. Można to uczynić słowami zaczerpniętymi z przygotowanego rytuału. ( Do pobrania TUTAJ). W sobotni wieczór o 20.00 zabrzmią dzwony kościelne i rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Biciem dzwonów uczcimy także jej zakończenie, ponieważ nie będzie procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy do modlitwy w domach i uczestnictwa w celebracjach za pośrednictwem środków przekazu.
 1. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie w połączeniu z modlitwą różańcową o 20.30.
 2. W następną niedzielę największe Święto chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza Msza Święta o 8.30, potem jak w każdą niedzielę. Bardzo prosimy o kontakt osoby, które w święta maja zamówione intencje mszalne, aby potwierdzić swoją obecność. Pamiętajmy, że w kościele nie może przebywać więcej, niż 5 osób równocześnie. Nagłośnienie będzie włączone także na zewnątrz kościoła. Gdyby ktoś był na dziedzińcu, to komunię świętą będzie można przyjąć przy drzwiach od strony plebanii, oczywiście z zachowaniem przepisów o bezpiecznej odległości. Bardzo prosimy, aby przyjmować ją na rękę. Nie jest to wyraz naszego braku szacunku do Eucharystii, ale troski o siebie i drugiego człowieka. Jeśli ktoś chce przyjąć Komunię Świętą w sposób tradycyjny, prosimy, aby podszedł na samym końcu.
 3. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi redemptorysta z Tuchowa, O Ludwik Łabuda.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary na utrzymanie parafii składane do skarbonek i na konto parafialne.
 

29.03.2020 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Trwa Wielki Post. Msze święte w naszym kościele odbywają się bez zmian. We Mszy świętej może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, dlatego pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby zamawiające intencje. Prosimy, aby to uszanować.
 2. Codzienne o 18.00 na stronie Brzeskich Wieczorów Uwielbienia transmitowana jest Msza święta z naszego kościoła, a o 20.30 różaniec. W niedzielę transmisja Mszy świętej jest o 10.00, 15.15 i 18.30, a o 16.15 Gorzkie Żale z kaplicy na plebanii. W piątki o 20.00 transmitowana jest Droga Krzyżowa.  Zachęcamy do udziału w liturgii w naszym parafialnym kościele za pośrednictwem mediów. Link do transmisji znajduje się na stronie internetowej parafii.
 3. Kościół otwarty jest przez cały dzień. Zachęcamy do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Przez cały dzień jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Jest wtedy możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Gdyby ktoś potrzebował rozmowy z kapłanem, numery telefonów znajdują się na stronie internetowej. Dyżur w konfesjonale codziennie od 17.00. Pamiętajmy jednak, że wewnątrz kościoła nie może być jednocześnie więcej, niż 5 osób.
 5. W I piątek miesiąca msza wotywna o Sercu Pana Jezusa o 16.00.
 6. Nie będzie wyjazdu do chorych, gdyż zgodnie z dekretem poza kościołem możliwe jest tylko udzielenie Wiatyku.
 7. My, Wasi duszpasterze trwamy w duchowej łączności z Wami wszystkimi ufając, że dobry Bóg pomoże nam przetrwać ten ciężkie chwile. Niech Boże Miłosierdzie wlewa otuchę na ten trudny czas, kiedy nie możemy razem modlić się w naszej świątyni. Niech wspólna rodzinna modlitwa buduje nasze Domowe Kościoły i zbliża nas do siebie i do Pana Boga.
 8. W przedsionku kościoła są do nabycia świece CARITAS i baranki na stół wielkanocny.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary na utrzymanie parafii, które są przelewane na konto parafialne i składane indywidualnie. Niech Bóg wynagrodzi Wam Waszą troskę o parafię i wielkoduszność.
 10. Następna niedziela to niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
 11. Bożemu Miłosierdziu, które nigdy nas nie zawodzi polecamy naszą Parafię, wszystkich, którzy zazwyczaj modlą się w naszym kościele, miasto, diecezję, Ojczyznę i cały świat.
 

22.03.2020 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W tym trudnym czasie, który przyszło nam przeżywać trwamy na modlitwie o ustanie epidemii.
 • Codziennie o 15.00 w kościele celebrowana jest Eucharystia;
 • o 20.30 Różaniec z kaplicy na plebanii właśnie w tej intencji;
 • w piątek o 20.00 jest przekaz z Drogi Krzyżowej;
 • a w niedzielę o 16.15 z Gorzkich  Żali.

Nabożeństwa są transmitowane przez profil Brzeskich Wieczorów Uwielbienia na Facebook'u.
Zachęcamy oglądających aby „POLUBILI” ten kanał.
 
 1. Godziny Mszy świętych w naszym kościele pozostają bez zmian. Dodatkowa Msza święta w niedzielę o 17.00. Pamiętajmy jednak, że w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób.
 2. Kościół otwarty jest cały dzień, zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali w kościele czy też rodzinnie u siebie w domu.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w Sztafetę modlitwy Brzeskie Jerycho. Zachęcam, aby trwać na modlitwie przynajmniej do 21.00 we środę. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć, proszę o informację z godziną na parafialny adres email: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl
 4. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie możliwości zorganizowania całodziennej spowiedzi wielkopostnej. Przypominamy, że spowiedź odbywa się codziennie podczas nabożeństw, zachęcamy, aby z niej skorzystać. Pamiętajmy jednak o ilości ludzi w kościele - maksymalnie 50 osób.
 5. Zadbajmy o seniorów w naszym otoczeniu. Pomóżmy w zakupach, zadzwońmy, czy czegoś nie potrzebują. Niech nie czują się opuszczeni.
 6. W liturgii w tym tygodniu we środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Duchowej adopcji dziecka poczętego można dokonać indywidualne. Materiały są na stoliku z gazetami.
 7. Przy stolikach z gazetami można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez CARITAS:
 • baranki małe w cenie 6 zł;
 • baranki duże w cenie 10 zł;
 • paschaliki małe w cenie 6 zł;
 • paschaliki duże w cenie 12 zł.
 
Pieniądze prosimy wrzucać do puszki.
 
 1. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary na utrzymanie kościoła przekazane na konto parafialne i jedną złożoną w zakrystii.
 2. W zdroju Bożego Miłosierdzia zanurzmy cały świat, naszą Ojczyznę, diecezję, miasto, naszą parafię, naszych bliskich i przyjaciół.


 

14.03.2020 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy w naszej Ojczyźnie trudny czas doświadczenia epidemią. W związku z decyzją o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, ks. Biskup podjął decyzję o odroczeniu wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w późniejszym terminie. Jak słyszeliśmy w komunikacie, zapewnia o duchowej łączności i pamięci w modlitwie.
 2. Ks.Biskup Ordynariusz Dekretem (całość Dekretu dostępna TUTAJ) ogranicza możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) -  We wszystkich Mszach św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami, może brać udział maksymalnie 50 osób. Udziela jednocześnie wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. Zapraszamy, aby w niedziele, ale także dni powszednie, korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw (program transmisji dostępny TUTAJ
 3. Msze święte w naszym kościele o zwykłych godzinach odbywają się bez zmian. W każdy dzień o 15.00 Msza święta o ustanie epidemii transmitowana na profilu FB Brzeskich Wieczorów Uwielbienia a potem do 16.00 Adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. W niedzielę dodatkowa Msza święta o 17.00. Wszystkie Eucharystie oraz codzienna Adoracja będą celebrowane w kościele. Bardzo prosimy, aby uszanować decyzję o ograniczeniu ilości osób w kościele.
 4. Ks. Biskup zawiesza także wszelkie dodatkowe nabożeństwa, także pasyjne i zachęca, aby modlć się w domach wspólnie z rodziną.
 5. Zadbajmy o seniorów w naszym otoczeniu, aby niepotrzebnie nie opuszczali mieszkań. Pomóżmy w zakupach i zainteresujmy się czy nie potrzebują pomocy. 
 6. To również sprawdzian naszej chrześcijańskiej postawy. Trzeba więcej modlić się w domu całymi rodzinami i korzystać z katolickich rozgłośni, gdzie możemy przeżywać nabożeństwa czy rekolekcje. 
 7. Codziennie o 20.30 kapłani będą wspólnie modlić się różańcem, a wszystkich wiernych zapraszamy do duchowej łączności w tej modlitwie o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 8. W liturgii w tym tygodniu we czwartek uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich ks. Prałatowi Józefowi składamy najlepsze życzenia.
 9. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie wieczoru uwielbienia, ale po Mszy świętej o 18.00 odśpiewamy suplikacje i do północy podczas adoracji w ciszy będzie dyżur w konfesjonale. Zadbajmy o to, aby w kościele nie było więcej niż 50 osób jednocześnie.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Mieczysław Przybylski. Polećmy Jego wieczność i wszystkie nasze sprawy, naszą Ojczyznę i świat Bożemu Miłosierdziu.
 

08.03.2020 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wszystkim Paniom z okazji dzisiejszego święta składamy najlepsze życzenia. Niech Maryja, najdoskonalsze z niewiast będzie dla Was wzorem i wyprasza przed Panem wszelkie potrzebne łaski.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które są bezpośrednim przygotowaniem do Wizytacji Kanonicznej. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych oraz na Gorzkich Żalach. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. We środę na mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych. Ofiara na tacę zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności dl ka. Rekolekcjonisty. Obejmijmy te ważne dla parafii wydarzenia gorącą modlitwą. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw rano a po południu od 17.30. Skorzystajmy z tego czasu łaski, aby dobrze przygotować się na przeżywanie wizytacji kanonicznej.
 3. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, której dokona ks. Bp Andrzej Jeż. Ks. Biskupa przywitamy o 17.45 w drzwiach naszej świątyni. Potem o 18.00 rozpocznie się Eucharystia połączona z sakramentem bierzmowania młodzieży z kl. VIII naszej parafii.  Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Zapraszamy członków ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii na spotkania z ks. Biskupem wizytatorem według zaproponowanego programu. Jest dostępny na ulotkach, na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Postarajmy się wziąć jak najliczniejszy udział w tych celebracjach. Niech to wydarzenie, które przypada raz na 10 lat będzie wyrazem naszej wiary, poczucia wspólnoty i umocni naszą więź z Kościołem.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, oraz o 18.40 dla młodzieży i starszych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 5. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes.
 6. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII zapraszamy na Mszę świętą i próbę we wtorek o godz. 18. W środę, czwartek i piątek zapraszamy kandydatów wraz z rodzinami na wspólną modlitwę do Ducha świętego w ramach Triduum przed bierzmowaniem, połączoną z wieczorną Eucharystią. 
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.30 w Kawiarence.
 8. Wspólna zbiórka aspirantów i ministrantów odbędzie się we środę o 16.30. Zbiórka lektorów po mszy wieczornej.
 9. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają na Mszę świętą wspólnotową we środę o 18.00.
 10. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. Zapraszamy również na wotywną Mszę Świętą o Miłosierdziu Bożym po czwartkowej nowennie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 11. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we czwartek o 18.00.
 12. W piątek zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie grupy bł. Karoliny o godz. 20.00. Zapraszamy tych którzy już uczęszczają a także nowe osoby, które pragną modlitwą i zabawą przeżyć wspólnie czas. 
 13. Zachęcamy do wzięcie udziału w naszym parafialnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Regulamin oraz wszelkie informacje są dostępne są na parafialnej stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a zwłaszcza nowego numeru naszej parafialnej gazety, którą w cenie 4 zł. można nabyć u ministrantów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają to dzieło materialnie i duchowo.
 15. W zakrystii można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez CARITAS: baranki małe w cenie 6 zł, duże – 10 zł, a paschaliki małe po 6 zł a duże po 12.
 16. Pan Starosta informuje o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 17. Odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Maria Jaroszek.  Polećmy Jej wieczność i wszystko, czym żyje nasza parafia Bożemu Miłosierdziu.

 

1.03.2020 –  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ustalono przebieg Wizytacji Kanonicznej w dn. 14-15 marca. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej parafii, dlatego postarajmy się wziąć w nim udział i skorzystać z zaproszenia na poszczególne spotkania zwłaszcza z grupami, do których należymy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i starszych, Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 3. W liturgii we środę święto św. Kazimierza Królewicza.
 4. Jutro drugie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczynamy Eucharystią o 18.00 a potem o 18.45 konferencja i spotkania w grupach. Będzie zorganizowana specjalna grupa dla młodzieży.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII zapraszamy na Mszę świętą i próbę we wtorek o godz. 18.00
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału CARITAS we wtorek o 19.00 w kawiarence. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działania Caritasu.
 7. We środę w naszej parafii odbędzie się Diecezjalna Animacja Misyjna. Misjonarz spotka się z młodzieżą i dziećmi w szkołach, a wieczorem będzie przewodniczył Mszy Świętej. Ofiara zebrana wówczas na tacę będzie przeznaczona na misje. Po nabożeństwie animacja misyjna dla dorosłych.
 8. Ks. Sylwester zaprasza na zbiórki: aspirantów we środę o 16:00, ministrantów 16:30, lektorów po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
 9. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W pozostałe dni zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze spowiedzi można korzystać podczas nabożeństw oraz we środę i czwartek od 17.00. We dniach spowiedzi kancelaria będzie nieczynna. Można kontaktować się z księżmi po nabożeństwach.
 11. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nowennę i Eucharystię zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie. Gdyby ktoś chciał wstąpić w jego szeregi, zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.
 12. W I piątek msze wotywna o NSPJ o 18.00. Po mszy wieczornej Droga Krzyżowa prowadzona przez Straż Honorową. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje.
 13. Wyjazd do chorych według ustaleń z księżmi.
 14. Msza św. dla młodzieży w I piątek marca o godz. 19.15 (po Drodze Krzyżowej).
 15. Ks. Sylwester zaprasza osoby, które chciałby pomóc w organizacji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2020, na spotkanie do kawiarenki parafialnej w piątek na godz. 20.00. 
 16. W I sobotę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej wcześniej niż zwykle, bo o 15.00 w Sali teatralnej, potem o 16.30 msza święta wotywna i o 17.00 różaniec fatimski.
 17. W sobotę wieczorem rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które będą bezpośrednim przygotowaniem do Wizytacji Kanonicznej za dwa tygodnie. Wygłosi je ks. dr por. Marcin Krępa, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych oraz na Gorzkich Żalach. W poniedziałek wtorek i środę Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 6.30, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o 6.30. Obejmijmy te ważne dla parafii wydarzenia gorącą modlitwą.
 18. Następna niedziela do II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 19. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej.
 20. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Nowy numer gazety parafialnej do nabycia od 8 marca, a w nim oprócz stałych rubryk i ciekawych artykułów, między innymi: Unikatowe zdjęcie i relacja z Wilna, Wyjątkowo dużo informacji o zbliżających się wydarzeniach, Nowe zapiski „starego belfra” , Zabawne komentarze rysunkowe ( i nie tylko!) do tekstów, Trzecia zagadka z nagrodą!
 21. Nasza parafia organizuje konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zgłoszenia w 3 kategoriach (przedszkole, szkoła podstawowa i kategoria rodzinna) do 28 marca w kancelarii parafialnej. Regulamin oraz karty zgłoszeniowe są na stronie internetowej i na stolikach z gazetami.
 22. Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii, w której przewodnikiem jest ks. Prof. Piotr Łabuda. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Szczegóły pielgrzymki i formularz zgłoszenia na stronie internetowej.
 23. Z okazji Dnia Kobiet Centrum Medyczne Plus Medica zaprasza Panie na spotkanie "Porozmawiajmy o kobiecości". Poprowadzi je lek. Agnieszka Golis-Tomala (specjalista ginekolog-położnik). Spotkanie odbędzie się we wtorek o 17.30 w sali konferencyjnej CM Plus Medica. Wstęp wolny.
 24. W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tadeusz Płużański wraz z grupą historyczną Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci  - Pamiętamy! zapraszają na lekcję historii pt. „Rotmistrz Witold Pilecki. Święty Polskiego Patriotyzmu”, w piątek, 6 marca o godz. 18.00 w RCKB. Wstęp wolny
 25. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Jan Roman. Polećmy Jego wieczność i wszystko czym żyje nasza parafia – zwłaszcza rekolekcje i wizytację Kanoniczną Bożemu Miłosierdziu.
 


 

23.02.2020 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, które jest wynagrodzeniem za grzechy popełnione podczas karnawału i przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od 12.30 do 15.15, w poniedziałek i wtorek od porannej do wieczornej Mszy świętej. Porządek adoracji: Niedziela – adoracja indywidualna; Poniedziałek i wtorek: 8.00 – 9.00  ul. Boczna, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Jasna, Garbarska, Grottgera, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowska, Kościuszki; 9.00 - 10.00 - ul. Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Kossaka,  Kosynierów, Królowej Jadwigi; 10.00 - 11.00 - ul. Legionów Piłsudskiego, 11.00 - 12.00 - ul. Lawendowa, Leśna, Łąkowa, Makowa, Malczewskiego, Okulickiego, Kwiatowa; 12.00 - 13.00 - Os. Jagiełły bl. 1, 2, 3, 4; 13.00 - 14.00 - Os. Jagiełły bl. 5,6,7,8,9; 14.00 - 15.00 - ul. Partyzantów, Polna; 15.00 - 16.00 – ul. Poprzeczna, Różana, Sikorskiego, Słoneczna, Spokojna, Szczepanowska, Topolowa; 16.00 - 17.00 - ul. Wiejska, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zamknięta; 17.00 – 18.00 – adoracja indywidualna. Postarajmy się znaleźć choć chwilę czasu, aby spędzić ją z Jezusem na modlitwie.
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nie zapominajmy o tych ważnych intencjach.
 3. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi Witek Wilk z Rzeszowa. Spotkania będą się odbywać w kościele przez siedem kolejnych poniedziałków. Rozpoczęcie mszą świętą o 18.00, a potem o 18.45 konferencja i spotkania w grupach. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału i modlitwy o błogosławione owoce tych spotkań.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy na Mszę świętą i próbę we wtorek o godz. 18.00
 5. We środę przypada Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 15.30 i 18.00. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do sytości, natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na Caritas.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek o 19.00 na plebanii.
 7. I piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga krzyżowa w piątki o 17.15 dla dzieci, o 18.40 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Wielkim Poście liczniej uczestniczyć w tej Godzinie Miłosierdzia.
 10. Dzisiaj GRUPA25+ zaprasza na komedię pt. „GRUBE RYBY", komedię na motywach sztuki Michała Bałuckiego do Sali Teatralnej o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 11. Zwolniły się cztery miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Bardzo prosimy również o bardzo pilne uzupełnienie do końca tygodnia wpłaty złotówkowej do pełnej kwoty. Szczegóły pielgrzymki i formularz zgłoszenia na stronie internetowej.
 12. W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tadeusz Płużański wraz z grupą historyczną Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci  - Pamiętamy! zapraszają na wyjątkową lekcję historii pt. „Rotmistrz Witold Pilecki. Święty Polskiego Patriotyzmu”, w piątek, 6 marca o godz. 18.00 w RCKB. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Minister Józefa Szczurek -  Żelazko. Wstęp wolny.
 13. W dn. 14-15.03 w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna, która przypada co 10 lat. Wizytował nas będzie ks. Biskupem Andrzej Jeż. Jesteśmy już po wizytacji gospodarczej i katechetycznej, czeka nas jeszcze wizytacja administracyjna. Pamiętajmy w modlitwie o tym bardzo ważnym w życiu parafialnym wydarzeniu.

 

 

16.02.2020 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele parafialne.. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. Za miesiąc w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna, która przypada co 10 lat. Jesteśmy już po wizytacji gospodarczej, czeka nas jeszcze katechetyczna i administracyjna, a w dn. 14-15.03 spotkanie z ks. Biskupem Andrzejem Jeżem. Przygotują nas do tego rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się 8.03. Będzie je głosił ks. dr por. Marcin Krępa, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Pamiętajmy w modlitwie o tym bardzo ważnym w życiu parafialnym wydarzeniu.
 3. W liturgii w tym tygodniu w sobotę święto Katedry św. Piotra. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 4. GRUPA25+ zaprasza na "POLOWANIE NA MĘŻA" - komedię na motywach sztuki Michała Bałuckiego dzisiaj o 17.00 w Sali Teatralnej. Wstęp wolny.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VII zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.
 6. Zbiórka aspirantów we środę o 16.00, ministrantów o 16.30, a lektorów po Mszy wieczornej.
 7. Nowenna do Matki Bożej we środę, a do Miłosierdzia Bożego we czwartek o 17.30. W łączności z nowenną we czwartek zbiorowa Msza Wotywna o Miłosierdziu Bożym. Zapraszamy również na wspólną modlitwę różańcową w pozostałe dni.
 8. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy na kolejny Brzeski Wieczór Uwielbienia pod hasłem "Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym" Rozpoczęcie Mszą o godzinie 18.00. Po wieczorze uwielbienia adoracja potrwa do północy; od 20.00 możliwość spowiedzi.
 9. W przyszłą niedzielę, 23 lutego, GRUPA25+ zaprasza na komedię pt. „GRUBE RYBY", komedię na motywach sztuki Michała Bałuckiego do Sali Teatralnej o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. Nasza parafia organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Poprowadzi je Witek Wilk z Rzeszowa. Spotkania będą się odbywać w kościele przez siedem kolejnych poniedziałków począwszy od 24 lutego. Rozpoczęcie mszą świętą o 18.00, a potem o 18.45 konferencja i spotkania w grupach. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.
 12. Zwolniły się cztery miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Bardzo prosimy również o pilne uzupełnienie do końca tygodnia wpłaty złotówkowej do pełnej kwoty. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej.
 13. Wydział Ruchu Drogowego brzeskiej Policji apeluje, aby zwracać uwagę na znaki drogowe przy ul. Jana Pawła II. Kiedy wpłynie od kogoś zgłoszenie, że samochody stoją niewłaściwie zaparkowane, Policja musi interweniować, dlatego starajmy się korzystać z parkingów, aby nie narażać się na konsekwencje.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ś.p. Tadeusz Kornaś, Krzysztof Sajdak i Jerzy Jakubowski.  Polećmy ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

9.02.2020 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Scholastyki, dziewicy, we wtorek Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – światowy dzień chorego. Z tej racji specjalna Msza święta dla chorych o godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby usłużyć chorym z rodziny i sąsiedztwa i zatroszczyć się, aby mogli dotrzeć do kościoła, natomiast w godzinach popołudniowych młodzież ze szkolnego koła CARITAS będzie odwiedzać chorych w naszej parafii; w piątek Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, patronów Europy. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dniu imienin czy urodzin.
 2. Spotkanie osób zapisanych na  wyjazd do Warszawy organizowany przez Klub Seniora odbędzie się w  poniedziałek 10 lutego o 17.00 w kawiarence parafialnej.
 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o 18.00.
 4. We wtorek na Mszę świętą wieczorną zapraszają członkowie Odnowy Charyzmatycznej. Po Mszy świętej wspólna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o 19.30, po nabożeństwie, w kawiarence.
 6. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają wszystkie rodziny na Mszę wspólnotową we środę o 18.00.
 7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we środę po Mszy świętej wieczornej.
 8. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 9. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na godz. 18.00 na mszę świętą i spotkanie.
 10. Po feryjnej przerwie wznawiamy Spotkania dla Zabieganych. Zapraszamy w piątek na 19.00 do Sali teatralnej.
 11. W następną niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby WSD w Tarnowie.
 12. W niedzielę 16 LUTEGO br., o godzinie 17.00 GRUPA25+ zaprasza ponownie na "POLOWANIE NA MĘŻA". Komedia na motywach sztuki Michała Bałuckiego przeniesie Państwa w świat zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji . Zapraszamy Państwa do spędzenia z nami niedzielnego popołudnia w sali teatralnej przy parafii. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 15. Nasza parafia organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Poprowadzi je Witek Wilk z Rzeszowa. Spotkania będą się odbywać w kościele przez siedem kolejnych poniedziałków począwszy od 24 lutego. Rozpoczęcie mszą świętą o 18.00, a potem o 18.45 konferencja i spotkania w grupach. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.
 16. Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku zaprasza Młodzież na Okręgowe Spotkanie Młodych „Walentynka od Jezusa", jako dziękczynienie za spotkanie Młodych „Taize we Wrocławiu”. Rozpoczęcie w piątek, 14 lutego o godz. 18.45. Szczegóły są na plakatach i na stronie internetowej parafii św. Jakuba. W ramach comiesięcznego spotkania grupy  bł. Karoliny, wyjście młodzieży wraz z Ks. Marcinem z naszego Kościoła o godz. 18.30. 
 17. Seminaryjna Grupa Powołaniowa zaprasza młodzież męską od 16 roku życia na Rekolekcje weekendowe z prorokiem Samuelem w dniach 28.02 – 1.03. w Błoniu koło Tarnowa. Szczegóły na plakatach i tronie internetowej.
 

2.02.2020 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek z okazji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy – po każdej mszy świętej poświęcenie chleba, soli i wody; we środę św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we środę dla dzieci i młodzieży, we czwartek dla starszych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
 4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej mszy świętej. Na nowennę zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych kleryków.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.  Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SH NSPJ po wieczornym nabożeństwie.
 6. Wyjazd do chorych w piątek według ustaleń z księżmi.
 7. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 8. Po porannej Mszy świętej zmiana Tajemnic różańcowych.
 9. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólna modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 10. Pozostało jeszcze 10 miejsc na nasza parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w lipcu. Szczegóły na stronie internetowej. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
 11. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

26.01.2020 – III NIEDZIELA ZWYKŁA
 

 1. W tym tygodniu: we wtorek -  św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła; we środę święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w piątek św. Jana Bosko, prezbitera. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.00, potem Msza święta i o 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 4. W następną niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Bardzo prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Siostrach Służebniczkach, z których pracy wszyscy korzystamy. Niech modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie dzieła, które podejmują w parafii. Ofiara na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Są to trzy klasztory: siostry karmelitanki z Tarnowa, klaryski ze Starego Sącza oraz bernardynki-franciszkanki z Zakliczyna – Kończysk. O 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 5. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 6. Pozostało jeszcze 10 miejsc na nasza parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w lipcu. Szczegóły na stronie internetowej. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
 7. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.

19.01.2020 – II NIEDZIELA ZWYKŁA
 
 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnia niedzielę na cele remontowe. zł. Bóg zapłać za wsparcie.
 2. Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła; w sobotę nawrócenie św. Pawła Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 4. We wtorek obchodzimy Dzień Babci a we środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Dziadkach i Babciach.
 5. W tym dniu Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej adoracji Pana Jezusa przy żłóbku o 17.30.
 6. Kandydatów do bierzmowania z kl. VII zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o 19.00 na plebanii.
 8. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w zbiorowej Mszy Wotywnej do Miłosierdzia Bożego po czwartkowej nowennie.
 9. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30. w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 10. Serdecznie zapraszamy do RCKB  na wielką galę koncertową pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska podsumowującą obchody 25-lecia Grupy Teatralnej GT, która odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Darmowe bilety do pobrania w Dziale Dorosłych Biblioteki Publicznej w budynku RCKB. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna z działalności grupy, dokumentująca jej dokonania. Szczegóły na afiszu.
 11.  Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.,
 12. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony parafialnej (www.milosierdzie.brzesko.net.pl), parafialnego tweetera oraz do korzystania z biblioteki parafialnej. Jest otwarta w każdą środę od 16.00 do 20.00.
 13. Porządek kolędy na najbliższe dni:
19.01 – niedziela od 14.30
1,2 -  Partyzantów blok 24 od pierwszego i ostatniego numeru
20.01 – poniedziałek od 16.00
1,2,3,4 - os. Jagiełły blok 6 od klatki 1-2 ,3-4, 5-6, 7-8
 1. – wtorek od 16.00
1,2,3,4 - os. Jagiełły blok 7 klatki 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
 1. – środa od 16.00
1,2,3,4 - os. Jagiełły blok 8 klatki 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
 1. We środę zakończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za życzliwość i uwagi dotyczące życia parafialnego. Gdyby ktoś, kto nie mógł przyjąć kapłana w swoim domu w proponowanym terminie, chciałby to uczynić, można kontaktować się w zakrystii lub w kancelarii.
 2. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz najuboższych. Szczegóły na ulotkach. Ze strony internetowej Caritasu można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT.
 3. Centrum Medyczne PLUS MEDICA w Brzesku zaprasza na prelekcję pt. „Jak zadbać o chore jelita?” Prelekcja odbędzie się 23 stycznia (tj. czwartek) o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej przychodni. Zapisy w Rejestracji oraz za pośrednictwem Facebooka.
 4. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności ś.p. Zdzisław Opach i Mieczysław Robak. Polećmy Ich  wieczność i nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.
   

 


12.01.2020 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominając swój własny chrzest trwajmy w dziękczynieniu za ten wielki Dar Dziecięctwa Bożego.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w liturgii pierwszą część okresu zwykłego. Co prawda od jutra szaty liturgiczne będą koloru zielonego, ale trwamy zgodnie z tradycją w atmosferze Bożego Narodzenia, a śpiew kolęd niech nam towarzyszy aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.
 3. W liturgii w piątek wspominamy św. Antoniego, opata. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dnu imienin czy urodzin.
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie. 
 5. Klub Seniora przy naszej parafii wraz z Zarządem Osiedla Kopaliny - Jagiełły serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na Spotkanie noworoczne które odbędzie się w kawiarence parafialnej w czwartek 16 stycznia o godz. 16.00.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej we czwartek o 19.00 na plebanii.
 7. Jak w każdy III piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu do północy.
 8. Spotkanie Opłatkowe Straży Honorowej NSPJ będzie w sobotę 18.01 po Koronce o 15.00.
 9. W tym dniu rozpoczniemy też Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 10. Z okazji 25 – lecia działalności Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl jasełkowy „Złożona miłość”  dzisiaj i w następną niedzielę, 19 stycznia  o godz. 17.00 w sali teatralnej.
 11. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 12. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Parafia Brzesko-Słotwina zaprasza na Koncert organowy w następną niedzielę w kościele na Słotwinie. Szczegóły na afiszach.
 14. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do Tarnowa na IX Forum Formacyjne pod hasłem "Moc Obecności - tajemnica Eucharystii" w dniach 1-2 lutego 2020r. w hali Arena „Jaskółka” Tarnów. Zapisy i szczegóły na stronie: fftarnow.pl  oraz naszej stronie internetowej.
 15. Porządek kolędy na najbliższe dni:
13.01.2020 r. – Poniedziałek od 16.00
1,2,3 – Partyzantów blok 10:
1. ksiądz – mieszkania 1-18
2. ksiądz – mieszkania 19-37
3. ksiądz – mieszkania 38-56
4. ksiądz – Wakacyjna, Jesienna

14.01.2020 r. – Wtorek od 16.00
1,2. ksiądz – os. Jagiełły blok 1 klatki 1-2, 3-4
3,4. ksiądz – os. Jagiełły blok 2, klatki 1-2, 3-4,

15.01.2020 r. – Środa od 16.00
1. ksiądz – os. Jagiełły blok 2,klatki 5-6
2,3,4. ksiądz – os. Jagiełły blok 3, klatki 1-2, 3-4, 5-6

16.01.2020 r. – Czwartek od 16.00
1,2,3. ksiądz – os. Jagiełły blok 4 klatki 1-2, 3-4, 5-6
4. ksiądz – os. Jagiełły blok 5 klatki 1-2

17.01.2020 r. – Piątek od 16.00
1,2. ksiądz – os. Jagiełły blok 5 klatki 3-4, 5-6

18.01.2020 r. – Sobota od 9.00
1. ksiądz – os. Jagiełły 9, klatki 1-2-3
2. ksiądz – os. Jagiełły blok 9, klatki 4-5
3. ksiądz – os. Jagiełły blok 9, klatki 6-7
4. ksiądz – Czarnowiejska

19.01.2020 r. – Niedziela od 14.30
1,2. ksiądz – Partyzantów blok 24 od pierwszego i ostatniego numeru

20.01.2020 r. – Poniedziałek od 16.00
1,2,3,4. ksiądz – os. Jagiełły blok 6 od klatki 1-2 ,3-4, 5-6, 7-8
 
 1. Centrum Medyczne PLUS MEDICA w Brzesku zaprasza na prelekcję pt. Jak zadbać o chore jelita? Prelekcja odbędzie się 23 stycznia (tj. czwartek) o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej przychodni. Poprowadzi ją mgr Karolina Pagacz - dietetyk.  Zapisy przyjmowane są w Rejestracji oraz za pośrednictwem Facebooka. Więcej informacji na plakatach i w przychodni.
 

05.01.2020 – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszych modlitwach. Można nabyć kadzidełka przygotowane przez DSM. Dochód przeznaczony jest na formację DSM, a ofiara na tacę przeznaczona jest na misje, Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2020. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2020 roku.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy o 13.00 z Placu Kazimierza Wielkiego do Rynku. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki. Pochód poprowadzi Miejska Orkiestra Dęta. Zapraszamy wszystkich, a dla dzieci, które wystąpią w przebraniu organizatorzy przygotowali upominki.
 3. Spotkanie kolędowe Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o 19.00 w Sali nad kawiarenką.
 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we czwartek na mszę świętą i spotkanie o 18.00.
 5. Spotkanie osób zapisanych na letni wypoczynek w Sianożętach odbędzie się w piątek 10 stycznia o godz. 17.00 w salce nad kawiarenką.
 6. Zapraszamy członków Róż Różańcowych na spotkanie opłatkowe w sobotę o godz 15.00. Rozpoczniemy koronką do miłosierdzia Bożego w kaplicy, a następnie przejdziemy do sali teatralnej na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. 
 7. W następną niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego. – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej. Ofiara na tacę jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 9. Z okazji 25 – lecia działalności Grupa Teatralna GT zaprasza na spektakl jasełkowy  pt. „Złożona miłość”  dzisiaj i jutro w RCKB o 17.00 a w następną niedzielę, 12 stycznia  o godz. 17.00 w naszej sali teatralnej przy parafii;  wejściówki do nabycia przed spektaklem. W Trzech Króli gościem spektaklu będzie p. Jadwiga Marzec, autorka książki „Puzelkowe serce”, która była inspiracją do napisania scenariusza jasełek. Będzie można nabyć tę książkę dla dzieci.
 10. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej o 17.30 w dni, kiedy nie wypadają inne nabożeństwa.
 11. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w swojego święta.
 13. Porządek kolędy na najbliższe dni:
06.01.2020 r. – Poniedziałek od 14.30
1. ksiądz – Partyzantów domy prywatne, Villa Nova, Villa Hortus
2, 3. ksiądz – Jasna od początku i od końca do spotkania
 
07.01.2020 r. –  Wtorek od 16.00
1. ksiądz – Wiosenna
2. ksiądz – Kossaka, Malczewskiego, Grottgera
3,4 ksiądz – Zacisze, Elektryczna, Reja, Kochanowskiego rozpoczęcie od ul. Elektrycznej i ostatniego numeru na Zaciszu
 
08.01.2020 r. –  Środa od 16.00
1,2. ksiądz – Legionów Piłsudskiego blok 40A od pierwszego i ostatniego numeru
3,4. ksiądz – Legionów Piłsudskiego blok 40B od pierwszego i ostatniego numeru
 
09.01.2020 r. – Czwartek od 16.00
1,2. ksiadz – Partyzantów blok 5, od 1 i 3 klatki
3,4. ksiadz – Partyzantów blok 7, od 1 i 3 klatki

10.01.2020 r. – Piątek od 16.00
1,2. ksiądz – Partyzantów blok 9, od 1 i 3 klatki
3 ksiądz – Szczepanowska,

11.01.2020 r. – Sobota od. 9:00
1.ksiądz – Polna, Łąkowa
2. ksiądz – Konstytucji 3. Maja, Kopaliny, Boczna
3. ksiądz – Topolowa
4,5. ksiądz – Poprzeczna od początku i od końca

12.01.2020 r. – Niedziela od 14.30
1,2. ksiądz – Wyspiańskiego od pierwszego i ostatniego numeru
3. ksiądz – Letnia, Kosynierów, Kościuszki

13.01.2020 r. – Poniedziałek od 16.00
1,2,3 ksiadz - Partyzantów blok 10:
1. ksiądz – mieszkania 1-18
2. ksiądz – mieszkania 19-37
3. ksiadz – mieszkania 38-56
4 ksiądz – Wakacyjna, Jesienna
 
 1. Klub Seniora naszej parafii organizuje w dniach 29-30 kwietnia pielgrzymkę do Warszawy. Koszt 260 zł. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 2. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 3-10 lipca. Koszt to 1.100$ i 1.000 zł. Więcej informacji na stronie internetowej. Tam można pobrać formularz zgłoszeniowy. Bardzo prosimy osoby, które wyrażały chęć wyjazdu o kontakt z ks. Proboszczem.
 3. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do Tarnowa na IX Forum Formacyjne pod hasłem "Moc Obecności - tajemnica Eucharystii" pod patronatem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Forum odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2020r. w hali Arena „Jaskółka” Tarnów. Zapisy i szczegóły na stronie: www.fftarnow.pl  oraz naszej stronie internetowej. 
 

1.01.2020 – NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W tym szczególny dniu my, kapłani pracujący w naszej parafii, chcemy życzyć wszystkim Parafianom, Gościom i wszystkim modlącym się w naszym kościele obfitości Bożych łask.
Niech każdy dzień Nowego Roku będzie opromieniony blaskiem Chrystusowej Miłości, a moc Bożego Miłosierdzia w tym szczególnym czasie niech uzdalnia nas do jeszcze większego otwarcia się na tę uzdrawiającą moc Bożej Miłości Miłosiernej.
Niech Święta Boża Rodzicielka, Królowa Pokoju napełnia nasze życie Bożym Pokojem, którego świat dać nie może.

ZAPROSZENIA
1. Z okazji 25 – lecia działalności Grupa Teatralna GT zaprasza na autorski spektakl jasełkowy pt. „Złożona miłość”, Przedstawienie dzisiaj o 17.00, w Sali Teatralnej. Kolejne daty i szczegóły na afiszach oraz na stronie parafialnej;  wejściówki do nabycia przed każdym spektaklem;

2. Chór GAUDIUM z parafii Miłosierdzia Bożego oraz Kapela Dzikie Wino z Rzeszowa zapraszają na koncert i wspólne kolędowanie DO SZOPY, DO SZOPY WSZYSCY! W sobotę 4 stycznia o 19.00 w naszym kościele.
Podczas koncertu zbierane będą datki na pomoc dla naszego rodaka, ks. Krzysztofa Chaima.
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji i Personelowi naszego brzeskiego szpitala za bezinteresowną troskę i opiekę nad nim podczas jego ciężkiej choroby. Niech Pan wynagradza Wam wasze dobre serce. Obejmujemy Was naszą modlitwą.

 

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych z poprzednich lat: