social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Młodzi na Progu, a raczej...Młodzi w Kościele! 09 - 07 - 2024

W czerwcu animatorzy ze wspólnoty ,,Młodzi na Progu” działającej przy naszej parafii, spędzili razem miło i aktywnie czas, otwierając się jeszcze bardziej na Boże działanie. 

Pierwszego dnia czerwca młodzież wraz z opiekunem ks.Stanisławem wybrała się na spływ kajakowy po Dunajcu. Nie obyło się bez wspólnych rozmów, śmiechu i wieczornego grilla. Tydzień później animatorzy brali udział w ,,rekolekcjach Królestwa” organizowanych przez diecezjalną wspólnotę MnP.

16 czerwca odbył się ,,Dzień wspólnoty MnP” w Zabawie. Był to czas na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Animatorzy słuchali konferencji, brali udział we Mszy Świętej celebrowanej przez bp. Leszka Leszkiewicza i uwielbiali Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Nie zabrakło też czasu na wspólne zabawy, tańce i integrację z animatorami z innych parafii. W tym wydarzeniu brali udział również ósmoklasiści z całej diecezji tarnowskiej, którzy przyjechali aby podziękować Bogu za przyjęcie sakramentu bierzmowania. 

W ostatni weekend czerwca animatorzy wyruszyli na szlak Pierwszej Pieszej Brzeskiej Pielgrzymki do Tuchowa, aby w swoich sercach zanieść Matce Najświętszej szczególnie ważne dla nich sprawy. Pątnicy przez dwa dni pielgrzymowania w sposób szczególny modlili się za młodzież oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Nasza wspólnota aktywnie spędziła ostatnie miesiące, a od września jak co roku z motywacją i pomocą Ducha Świętego będzie spotykać się z młodzieżą z klas ósmych, aby poprzez rozmowę, czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz głoszenie świadectwa swojego życia, pomóc ósmoklasistom w przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej oraz otwarciu serc na działanie Ducha Świętego.


Fotogaleria