social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 04 - 06 - 2024

Czwartek 30 maja w tym roku, to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej  „ Boże Ciało”. Uroczystą  Mszę św. o godzinie 10 celebrował i homilię wygłosił ks. prymicjant Seweryn Poręba, który w naszej parafii, jako diakon, odbywał praktykę duszpasterską. Po Mszy św. zakończonej papieskim błogosławieństwem, udzielonym przez ks. prymicjanta, wyruszyliśmy z procesją do czterech ołtarzy, które przygotowywali parafianie z poszczególnych rejonów parafii. Ołtarz pierwszy mieszkańcy rejonu 5, ołtarz drugi mieszkańcy rejonu 6, ołtarz trzeci mieszkańcy rejonu 7 i ołtarz czwarty mieszkańcy rejonu 8 Procesja przeszła ulicami Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską, do ołtarza polowego na parkingu przed plebanią. Przy pięknej pogodzie, śpiewając pieśni eucharystyczne, większość parafian , z udziałem wielu dzieci, oraz przyjezdnych gości i sympatyków naszego kościoła, idąc w procesji, manifestowało przynależność do Chrystusa, wyznając swoją wiarę. Procesje Bożego Ciała od lat skupiają wielu parafian, którzy swym zaangażowaniem w budowę ołtarzy i udziałem w samej procesji, podkreślają przynależność do Kościoła i parafii. Módlmy się, abyśmy umieli przekazać naszą wiarę, zwyczaje i troskę o Kościół, którego jesteśmy członkami, przyszłym pokoleniom.