social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Msza Św. prymicyjna naszego rodaka ks. Michała Plichty 03 - 06 - 2024

Niedziela 26 maja - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia, to w naszej Parafii również Uroczystość prymicyjna naszego rodaka ks. Michała Plichty. Prymicje to wielka radość dla całej parafii. Przygotowywania do godnego przeżycia tej uroczystości trwały od kilku dni, przy zaangażowaniu wielu parafian. Już w sobotę 25 maja, po przyjęciu w Katedrze tarnowskiej z rąk Bp Andrzeja Jeża, święceń prezbiteratu, ks. Prymicjant, przybył do naszej świątyni, aby odprawić nabożeństwo majowe. W krótkim kazaniu na nabożeństwie, podziękował wszystkim za  modlitwę w jego intencji i w intencji  nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się pod domem rodzinnym ks. Michała. W uroczystej procesji w wieńcu, przyprowadzono Księdza wraz z rodzicami do kościoła, gdzie po powitaniu przez ks. Proboszcza Wojciecha Wernera oraz dzieci z parafii, młodzież i członków Rady parafialnej , o godz. 11.30 odprawił swoją pierwszą prymicyjną Mszę św.  Kazanie na Mszy św. wygłosił ks. prałat Józef Mularz, nawiązując do początków budowy naszej parafii. Na zakończenie, zadedykował  dla ks. prymicjanta pieśń harcerską „ Musimy siać, choć ziemia nasza marna”. Oprawę muzyczną Mszy św. prowadził Chór parafialny, który na powitanie zaśpiewał pieśń o powołaniu i posłudze kapłańskiej. Na zakończenie Mszy św. ks. Prymicjant jeszcze raz podziękował wszystkim, którzy modlitwą i wsparciem pomogli mu w dojściu do kapłaństwa i przygotowanie uroczystości prymicyjnych, oraz udzielił poszczególnym zebranym, papieskiego błogosławieństwa. Dziękując Bogu za dar powołania ks. Michała,  obejmijmy Go  naszą serdeczną modlitwą, prosząc o pełnię Darów Ducha Św. na Jego kapłańskie posługiwanie i wypraszajmy nowe powołania z naszej parafii.zdj.tarnow.gosc.pl
​​rdn.pl