social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Jednego Serca Jednego Ducha 2024 14 - 06 - 2024

Wieczór Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej spędziliśmy w Rzeszowie na religijnym koncercie Jednego Serca Jednego Ducha. Dziękujemy Bogu i sobie nawzajem za to niezwykłe muzyczno - duchowe przeżycie. Cudownie było spędzić ten niezwykły czas w gronie, w którym wszyscy stajemy się jedną wielką rodziną w Chrystusie.

Aby jednoczyć się nie tylko w obrębie naszej parafialnej wspólnoty, postanowiliśmy połączyć siły z grupą z parafii pw. NMP Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku pod przewodnictwem ks. Marcina Natonka. W ten sposób, w to słoneczne majowe popołudnie,  wszyscy razem wyruszyliśmy autokarem w kierunku Podkarpacia. Autobus przepełniały dźwięki rozmów, śmiechu, wspólnego śpiewu i modlitwy i tak oto w tej radosnej atmosferze, w mgnieniu oka dotarliśmy do Rzeszowa.Koncert rozpoczął się o godzinie 19:00 w Parku Sybiraków. Była to już 22 edycja tego wydarzenia i każda następna, przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Oficjalny portal Diecezji Rzeszowskiej podaje, że w tym roku wzięło w nim udział ponad 25 tysięcy osób. Różnorodny repertuar i wspaniałe aranżacje religijnych utworów sprawiły, że równocześnie chwaliliśmy Boga i świetnie się bawiliśmy, był to też czas pięknych spotkań, przepełniony ogromem wsparcia i wzajemnej życzliwości. Wieczorem kiedy już zapadł zmrok, cały park zapłonął blaskiem tysięcy świec, a my otrzymaliśmy Błogosławieństwo Biskupa, które ma na celu umocnić nas na dalsze głoszenie Ewangelii.

Kiedy ze sceny Jednego Serca, Jednego Ducha wybrzmiał ostatni utwór, skierowaliśmy się w stronę autokaru i wdzięczni Bogu za tę duchową ucztę, wróciliśmy do Brzeska. Nasz wyjazd zorganizował i pilotował ks. Marcin Minorczyk, za co składamy mu serdeczne Bóg zapłać. Podróżowaliśmy z firmą przewozową Jakubas

Katarzyna Gawenda 
 

Fotogaleria