social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Okazuj serce bez okazji - koncert UFAM (foto i video) 01 - 11 - 2023

29 października w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym Ziarenka Nadziei wystąpiły z koncertem „UFAM” będącym efektem pracy wykonanej podczas letnich warsztatów muzycznych Szczyrk 2023. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich. Tego dnia sala audytoryjna RCKB dosłownie pękała w szwach... Repertuar koncertu nie był przypadkowy a była nim tajemnica Bożego Miłosierdzia. W tym roku przypada 30. rocznica erygowania naszej parafii. Ziarenka z dużą dawką energii zachęcały zgromaszonych widzów do okazywania serca bez okazji, a wtedy każdego z nas zaskoczy czyjeś dobro. Pomiedzy utworami usłyszeć można było fragmenty z Dzienniczka św. S. Faustyny. Tego wieczoru usłyszeć można było wiele mądrych, wzruszających, ale i jakże aktualnych w dzisiejszych czasach tekstów: Ludzie z sobą wciąż skłóceni, w nienawiści pogrążeni.Miłosierdzia potrzebują... Nie tylko gdy jest miło, ciekawie i wesoło. Ale czynić stale miłosierdzie...

Przed koncertem wyświetlony został film, będący wspomnieniem z letnich warsztatów muzycznych (patrz poniżej), ale i podziękowaniem wszystkim ziarenkowym Dobrodziejom (pełna lista tegorocznych Dobrodziejów - kliknji TUTAJ). To bez ich pomocy, wszystko co tak licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć i usłyszeć nie byłoby możliwe. Dziękujemy: za dobroć, za miłe słowo, za pomoc, za wsparcie, za serce, za obecność. 

Na tym miejscu pragniemy także skierować gorące podziękowania do Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Eweliny Stępień, za gościnę, wielką życzliwość, każde dobre słowo i zrozumienie. Dziekujemy Panom Krzysztofowi, Romkowi i Jakubowi za czuwanie nad dźwiękiem i światłem podczas prób i koncertu. Dziękujemy naszym tegorocznym patronom medialnym. I już teraz mówimy. Do zobaczenia na muzycznym ziarenkowym szlaku!
 

Letnie warsztaty w filmowym skrócie


Fotogaleria