social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Błogosławieństwo nowych lektorów 25 - 11 - 2023

W piątek 17 listopada 2023 roku w sanktuarium św. Jakuba odbyła się uroczystość błogosławieństwa 34 nowych lektorów z parafii należących do dekanatu brzeskiego. Pośród nowych lektorów dziesięciu reprezentowało naszą parafię. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18 z udziałem proboszczów z parafii nowych lektorów i obrzędowi błogosławieństwa,  przewodniczył rektor WSD w Tarnowie ks. dr Jacek Soprych.                                                                  W wygłoszonej homilii ks.dr Soprych podkreślił, że służba przy ołtarzu daje szczęście. Zachęcał również nowych lektorów do życia słowem Bożym, na wzór św. Elżbiety  Węgierskiej , patronki dnia.           

Jak mówią sami chłopcy, noszenie alby zobowiązuje. Bo słowo „alba” to czystość, mają  więc być ludźmi o czystych sercach. Bogu niech będą dzięki za nowych lektorów, którzy pełniąc posługę Służby Liturgicznej w naszej parafii, sławić będą Boga swoim przykładnym życiem.


Fotogaleria