social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ziemia Święta szerzej zobaczona - pielgrzymka parafialna 2023 27 - 04 - 2023

W dniach 5-12.09.2023 r. nasza parafia organizuje parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej (w tym pustynie i parki narodowe Izraela). Przewodnikiem podczas wyjazdu, będzie Ks. prof. Piotr Łabuda. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Koszt pielgrzymki to: 1150 $ + 1200 PLN (płatne 1200 PLN przy zapisie przy złożeniu karty).

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia. 

Karta zgłoszeniowa do pobrania - kliknji TUTAJ (prosimy wypełnić DRUKOWANYMI literami)

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): Przejazd do Koszyc, przelot i opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotele (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, opieka lokalnych przewodników, wstępy. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).


Program pielgrzymki:

  • 1 Dzień (5.09): Wyjazd z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku do Koszyc. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu z Koszyc. Przylot, odprawa lotniskowa. Przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu, zwiedzanie bazyliki, zamknięci drzwi bazyliki. Jerozolima nocą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
 
  • 2 Dzień (6.09): Śniadanie. Przejazd do Betlejem. Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd na pustynie judzką i zejście do pustynnego klasztoru Maar Saba nad Potok Cedron. Obiadokolacja i nocleg w hote-lu w Betlejem.
 
  • 3 Dzień (7.09): Śniadanie. Przejazd na Pustynię Judzką do Klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Przejazd do Jerycha – Kościół Dobrego Pasterza, przejazd pod sykomorę – Drzewo Zacheusza, wejście do klasztoru na Górze Kuszenia. Starożytności Jerycha – Tel El Sultan, źródło Elizeusza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Kąpiel nad Morzem Martwym. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
  • 4 Dzień (8.09): Śniadanie, Przejazd przez Wadi Nar i klasztor Teodozjusza, do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza. Przejazd pod Masadę – Park Krajobrazowy. Wjazd kolejką linową na Masadę – zwiedzanie Masady. Przejazd do kolejnego parku krajobrazowego – EinGedi – oaza nad Morzem Martwym – miejsce gdzie schronił się król Dawid uciekając przed armią Saula. Przejście do wodospadu Dawida. Obiadoko-lacja i nocleg w hotelu w Betlejem.  
 
  • 5 dzień (9.09): Wyjazd do Galilei. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do Synagogi w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.
 
  • 6 Dzień (10.09): Śniadanie. Przejazd do Cezarei Filipowej – ruiny starego miasta, Banias – źródła Jordanu. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch – ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
 
  • 7 Dzień (11.09): Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Ogród Oliwny św. Marii, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Zdrady, Dolina Potoku Cedron, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica ormiańska Jerozolimy. Kościół św. Anny i sadzawka Bethesda. Podziemia Jerozolimy: Twierdza Antonia – Lithostrotos i sadzawka Wróbla, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betle-jem.
 
  • 8 Dzień (12.09): Śniadanie. Przejazd do Emmaus – Latrum – ruiny Bazylii z V/VI wieku.  Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Koszyc i przejazd do parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
  
Program pielgrzymki do pobrania - kliknji TUTAJ