social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Sezon 2023 rozpoczęty 26 - 04 - 2023

Blisko 400 pojazdów przyjechało w sobotę do naszej parafii na rozpoczęcie sezonu klasycznej motoryzacji. Od godz. 9.00 miała miejsce rejestracja uczestników zlotu. O godz. 11.00 przybyli, wzięli udział w mszy św. i oficjalnym rozpoczęciu sezonu.Inicjatorem spotkania od wielu lat jest Proboszcz naszej parafii, ks. Wojciech Werner, który uważa, że Pan Bóg do każdego znajdzie drogę, być może także przez takie nietypowe spotkanie.

- Już trzynasty raz spotykamy się w Brzesku na klasycznym rozpoczęcie sezonu. Każdego roku przybywa uczestników samochodów i oglądających. Ale są też stali bywalcy którzy są z nami od początku. To Członkowie Tarnowskiego Klubu Miłośników Garbusów i busów. Centralnym punktem każdego spotkania jest Eucharystia i poświęcenie pojazdów. Oczywiście, jest potem parada z miasta, która daje wiele radości i uczestnikom i oglądającym. To pewnie niszowy rodzaj duszpasterstwa, ale nawiązują się przyjaźnie i takie apostolstwo od człowieka do człowieka. Bo przecież spotykając z drugiego człowieka, spotykamy też Boga - opowiada ks. Wojciech. Nową tradycją stało się to że frekwencja co roku nas zaskakuje 348 pojazdów zarejestrowanych i kilkadziesiąt które nie trafiły na listę. Wszystko oczywiście zaczęło się o 9:00, ale że o 9:20 pierwszy parking już się zapełni… no nikt nie przewidział. Do godziny 11:00 mieliśmy już pełne oba place - opowiada Ewelina Pagacz, która wraz z mężem Rafałem od kilku lat są liderami klubu i zajmują się stroną organizacyjną wydarzenia.

Tuż po zakończeniu Mszy św. uczestnicy przejechali w kolumnie do oddalonej o 30 km od Brzeska Zabawy gdzie miało miejsce dalsze świętowanie. 
 

Prezentacja całej kolumny

  • realizacja nagrania - Pojazdy Zabytkowe BrzeskoCo roku uczestnicy zlotu zbierają także środki na określony wcześniej szczytny cel. W czasie tegorocznego rozpoczęcia sezonu klasycznej motoryzacji, zbierano cegiełki na rehabilitację Lilianki. Udało się zebrać kwotę 5541,81zł i 20€. Po raz pierwszy przy okazji sobotniej imprezy, przy współpracy z HDK MotoJadowniki zorganizowano także akcję krwiodawstwa.

Wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji, organizatorzy sobotniego spotkania, zapraszają już w najbliższy piątek do Dębna. Tam o godz. 19.00 pod Zamkiem odbędzie się impreza „Klasyczne SPOTkania pod Zamkiem 2023”.

źrodło:diecezja.tarnow.pl/informatorbrzeski.pl/Pojazdy Zabytkowe Brzesko/własne
 
  • Realacja wraz galerią i materiałem video na stronie Informatora Brzeskiego - kliknji TUTAJ

 
  • Relacja z wydarzenia wraz z fotogalerią na stronie diecezji tarnowskiej  - kliknji TUTAJ