social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Napełnieni darami Ducha Świętego 24 - 04 - 2023

Dzień bierzmowania – 31.03.2023 – to moment w moim życiu, który na pewno pozostanie na długo w mojej pamięci. W końcu przygotowywałam się do tego wydarzenie przez wiele miesięcy i czekałam na ten sakrament z niecierpliwością. Będąc do południa w szkole byłam bardzo podekscytowana, a jednocześnie trochę zestresowana. Kiedy jednak dotarłam do kościoła o 15 i zobaczyłam innych kandydatów do bierzmowania, poczułam się lepiej, a przede wszystkim spokojniejsza. Wiedziałam, że nie jestem sama i że wszyscy jesteśmy razem w tym ważnym momencie.

Kiedy Msza Święta rozpoczęła się i śpiewany był przez wszystkich ludzi hymn do Ducha Świętego, czułam jak moje serce zaczęło mocniej bić. Kiedy nadszedł moment bierzmowania, ustawiłam się w kolejce ze swoim Świadkiem i powoli zbliżaliśmy się w kierunku ołtarza. W momencie, gdy ksiądz Biskup nałożył na mnie ręce i udzielił mi sakramentu bierzmowania, poczułam nieopisany spokój. To było jakby Duch Święty dotykał moją duszę i wypełniał mnie swoją mocą i obecnością.Uświadomiłam sobie wtedy, że od teraz powinnam być gotowa do podjęcia wyzwań, jakie przynosi ze sobą życie i że mam w sobie siłę, by sprostać trudnościom. Był to moment, w którym poczułam również, że jestem gotowa podejmować decyzje i działać w pełni świadomie.

Napełniona darami Ducha Świętego, chciałabym rozwijać w sobie jeszcze bardziej cnoty, takie jak mądrość, umiejętność rozeznawania i wytrwałości, aby w pełni służyć Bogu i pomagać innym. Chcę również kierować swoim życiem według Jego woli, żyć zgodnie z Ewangelią i zawsze trzymać się swoich wartości.

Dzięki bierzmowaniu poczułam, że mam wsparcie, które pozwoli mi na osiąganie moich celów i wzrost duchowy. Myślę, że jestem gotowa, aby rozwijać w sobie dary, które otrzymałam i aby służyć innym, kierując się miłością, wiarą i nadzieją.

Emilia, klasa 8.
 
  • Fotogaleria z uroczystości dostępna na stronie tarnowskiego Gościa Niedzielnego - kliknji TUTAJ