social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

DSM w Łagiewnikach 20 - 04 - 2023

W sobotę 15 kwietnia bardzo wczesnym rankiem, jak na sobotę, starsze DSM-ki wraz z siostrami opiekunkami wybrały się na pielgrzymkę. Najpierw pociąg, a potem tramwaj zabrał nas do Łagiewnik, gdzie uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.

Kolejnym punktem pielgrzymowania była Bazylika Miłosierdzia Bożego. Tam siostra Grażyna ogłosiła konkurs.Trzeba było zapytać różnych ludzi i dowiedzieć się, co oznacza kształt nowej Bazyliki. Zdania były podzielone. Dla jednych jest to arka, która ratuje ludzi, dla innych kałamarz i pióro – symbol Sekretarki Bożego Miłosierdzia.  Później obejrzałyśmy odwzorowany pokój  św. siostry Faustyny i wspięłyśmy się na wieżę widokową (podobno 260 stopni). Następnie zjadłyśmy drugie śniadanie i poszłyśmy do Centrum św. Jana Pawła II, by pomodlić się za naszą Ojczyznę przy Jego relikwiach. Najbardziej podobały nam się mozaiki oraz witraże w kaplicy wieczystej adoracji. Dobrze było spotkać się z Panem Jezusem w ciszy.

Zwieńczeniem wycieczki była pizza i szaleństwa w wesołym miasteczku. Pełne wrażeń wróciłyśmy do domu.

Dziękujemy siostrze Sylwii, siostrze Grażynie i siostrze Katarzynie, że mogłyśmy w przeddzień niedzieli Miłosierdzia Bożego spędzić dzień właśnie w Łagiewnikach.

Karolina z  4 klasy.

Fotogaleria