social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Pielgrzymko-wycieczka do Medjugorie 18 - 02 - 2023

Przyjmij zaproszenie Matki Bożej i pojedź z nami do Medjugorie w dniach 28 kwietnia – 3 maja 2023 r. Koszt pielgrzymko - wycieczki wynosi 550 zl i 250 euro. Szczegółowy plan znajduje się poniżej. Zapisy prowadzi Ks. Marcin Minorczyk.


Medjugorie – Mostar - Wodospady Kravica - Dubrovnik

 • Dzień 1. 28.04.2023
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. 15.15 Msza św. Na rozpoczęcie pielgrzymki. Po Mszy św. wyjazd z Brzeska. Nocny przejazd do Bośni i Hercegowiny
 
 • Dzień 2. 29.04.2023 
W godzinach rannych czas na różaniec, śniadanie i poranną toaletę (we własnym zakresie). Przejazd do Tihaljina, gdzie znajduje się przepiękna figura Matki Bożej. Figura ta została w 1972 roku sprowadzona przez ówczesnego Proboszcza z Rzymu. Oczy zostały wykonane z niebieskiego kryształu, co sprawia, że wyglądają jak żywe. Msza Święta. Następnie przyjazd do Medjugorie w godzinach popołudniowych – miejsca, gdzie 24 czerwca 1981 Matka Boska objawiła się szóstce dzieci. Zapoznanie się z okolicą. Udział w Nabożeństwie. Obiadokolacja, nocleg. 
 
 • Dzień 3. 30.04.2023 
Wyjście na Górę Podbrdo - Wzgórze Objawień – różaniec. Śniadanie. Msza św. Następnie przejazd nad Wodospady Kravica, popołudniowy odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w Nabożeństwie. Nocleg.
 
 • Dzień 4. 01.05.2023 
Śniadanie, przejazd do miejscowości Dubrownik – jednego z najsłynniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, perły Adriatyku. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym pięknej
kamiennej starówki wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami. Czas wolny na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w Nabożeństwie. Nocleg.
 
 • Dzień 5. 02.05.2023 
Śniadanie, całodniowy pobyt w miejscowości Medjugorie, Droga Krzyżowa na Kriżevac, czas na indywidualną modlitwę. Następnie  udział w spotkaniu we wspólnocie Błogosławieństw. Zawierzenie oraz akt ofiarowanie siebie i rodziny Najświętszej Marii Pannie. Następnie przejazd do miejscowości Mostaru, dzięki niesamowitej konstrukcji mostu znajduje się na Światowej Liście UNESCO. Powrót do hotelu, nabożeństwo, obiadokolacja, nocleg. 

 
 • Dzień 6. 03.05.2023 
Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Polski, popołudniowa przerwa na obiad (dodatkowo płatne we własnym zakresie). Przyjazd Brzeska w godzinach nocnych. 
 
 

Cena: 550zł + 250 euro/os. 

 
Cena zawiera: 
 
 1. przejazd autokarem (*przy obecnej cenie paliwa),
 2. 4 noclegi z wyżywieniem HB - Hotel Villa Grace 4* (śniadanie w formie bufetu i obiadokolacja 3 daniowa),
 3. przewodnik lokalny w Dubrowniku, 
 4. ubezpieczenie NNW, KL,
 5. składka na TFG oraz TFP, 
 6. bilety wstępu: Wodospady Kravica.
 
Cena nie zawiera: 
 
 1. Posiłku w trakcie przejazdu Brzesko – Medjugorie oraz Medjugorie – Brzesko.
 
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc. 
 
* Ze względu na niestabilną sytuację na rynku cena paliwa może ulec zmianie – należy wówczas dokonać rekalkulacji oferty.
 
Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina Minorczyka ((Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku)
pod nr. tel. 505 503 425 lub e-mail: xminorczyk@gmail.com

Plan pielgrzymki w pliku .pdf do pobrania - TUTAJ