social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

I miejsce dla Ziarenek 01 - 02 - 2023​Z ogromną radością informujemy, iż nasza Parafialna Schola Ziarenka Nadziei wygrała XVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Serdecznie gratulujemy!


Pozostałe miejsca zajęli:

  • II Miejsce - Jadowniczanki z Parafii pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach
 
  • III Miejsce - Niesforne nuty z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach
 
  • Wyróżnienie - Boże Nutki z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej


Kilka słów o konkurskie...

Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba” odbył się w tym roku już po raz 18. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i ma swoją renomę. W tym roku zgłosiło się do niego ponad 80 uczestników. Spośród nich jurorzy wyłonili 38 zespołów i solistów, których zaproszono do udziału w przesłuchaniach na żywo. W sobotę 28 stycznia w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku, które jest organizatorem konkursu, odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów.

Występy oceniało profesjonale jury: aktor i wokalista musicalowy, jazzowy i rozrywkowy Marcin Jajkiewicz (przewodniczący), kompozytor i aranżer Krystian Jaworz oraz wokalistka i instrumentalistka Marcelina Gawron.

Dyrektor konkursu „O Muszlę św. Jakuba” ks. Marcin Natonek dziękował wielu osobom, instytucjom, firmom za współpracę, okazane wsparcie, pomoc i życzliwość podczas organizacji wydarzenia, sponsorom, ludziom dobrej woli, uczestnikom, osobom przygotowującym je do konkursu.
źródło:tarnow.gosc.pl/własne

Fotogaleria