social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Przystąpili do ołtarza 29 - 03 - 2022

W środę 9 marca 2022 r. czternastu aspirantów zostało przyjętych w naszej parafii do pełnienia posługi ministranta, a dwóch ministrantów do posługi lektora Słowa Bożego. 
Uroczystość zaplanowano na dzień, w którym w liturgii wspominamy św. Dominika Savio. Ten święty chłopiec żyjący w XIX wieku nie tylko patronuje Liturgicznej Służbie Ołtarza, ale jak najbardziej może być wzorem cnót dla współczesnej młodzieży. Przebywając w oratorium ks. Jana Bosco Dominik wyróżniał się pobożnością, ale był także duszą zabawy, potrafił godzić zwaśnionych ze sobą kolegów, utrzymywał dobre relacje ze wszystkimi chłopcami, swoim przykładem pociągał innych do bycia lepszym i dążenia do świętości.

Podczas Mszy świętej o 18.00 opiekun LSO ks. Stanisław Chełmecki przedstawił aspirantów i poprosił ks. Proboszcza o przyjęcie ich do pełnienia posługi ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Po złożeniu przyrzeczenia przez nowych ministrantów i ich błogosławieństwie ks. prał. Wojciech Werner nałożył chłopcom pelerynki.

Po czym do służby Panu Jezusowi przy ołtarzu przystąpili: 
Adrian Brzezina, Olgierd Brzyk, Kacper Ciuruś, Jakub Gałek, Karol Hebda, Jakub Janiec, Antoni Kluska, Aleksander Lachowicz, Kajetan Ludkowski, Kamil Ludkowski, Marcin Machowski, Wojciech Olędzki, Bartosz Rogóż, Jędrzej Tyka.W tym wyjątkowym dniu dokonano jeszcze jednego uroczystego obrzędu - ks. Proboszcz przyjął dwóch ministrantów do zaszczytnej posługi lektora. Od tej pory Słowo Boże podczas sprawowanej liturgii będą mogli czytać Marcin Glonek oraz Igor Lachowicz

Wzruszającym momentem tego wieczoru, szczególnie dla rodziców chłopców służących podczas Eucharystii, były podziękowania, jakie wraz z symboliczną różą otrzymali od swoich synów. 

We Mszy świętej tego dnia uczestniczyły również dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po Eucharystii dla rodziców katechezę o zapobieganiu depresji poprowadziła psycholog p. Jolanta Pikul – Witek. Dzieci natomiast otrzymały książeczki do nabożeństwa, a potem udały się wraz z ks. Marcinem i p. Andrzejem Gicalą do sali teatralnej, gdzie ćwiczyły śpiew na uroczystości I komunijne.
 


Fotogaleria