social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Miłości czas. Za nami koncert Ziarenek Nadziei. Zobacz Video. 13 - 01 - 2022

Nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei na zakończenie Okresu Bożego Narodzenia uraczyła nas tradycyjnym bożonarodzeniowym wieczorem kolęd i pastorałek pt. „Miłości czas”. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym koncertowali aż trzykrotnie: 8 stycznia o godz. 16.00 i 18.00 oraz 9 stycznia o godz. 16.00. Pomimo ograniczeń ilościowych – wszystkie bilety rozeszły się błyskawicznie i zapełnione zostały wszystkie „dostępne” miejsca. Tego typu wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem

W dniach 8 i 9 stycznia miałam przyjemność a zarazem zaszczyt uczestniczyć w podniosłym wydarzeniu, jakim był koncert w wykonaniu dzieci ze Scholi Ziarenka Nadziei. Nie był to pierwszy występ jaki miałam okazję oglądać. Zawsze się jednak zastanawiam – co mnie może zaskoczyć?…. i proszę mi wierzyć, że za każdym razem jestem pozytywnie zaskoczona i oczarowana. Całość pracy, jaką opiekunowie włożyli przeszła najśmielsze oczekiwania. Występ był utrzymany w klimacie świąteczno-bajkowo-zimowym. Nawet moja córka Milenka po koncercie podsumowała słowami „mamo było jak w bajce”...o czym każdy mógł się osobiście przekonać. Siedząc na sali wśród przybyłych gości (a byłam na wszystkich występach) niejednokrotnie słychać było zachwyt widzów, o czym zresztą świadczyły gromkie brawa i owacje na stojąco. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie praca jaką wykonały dzieci i organizatorzy a zarazem opiekunowie Ziarenek – dodaje pani Dorota.

W repertuarze, oprócz tradycyjnych kolęd, nie zabrakło wielu pięknych pastorałek. Kilka utworów nie tylko było wyśpiewanych przez dzieci, ale również przez nie zagrane. Dzieci były bardzo przejęte grą na swoim instrumencie, a jednocześnie bardzo zadowolone i dumne: „mogłem zagrać pierwszy raz przed tak wielką publicznością”; „strasznie cieszę się, że mogłam ubogacić nasz występ swoją grą” – komentowali grający.


Fragment sobotniego koncertu pt. Miłości czas.


 
  • Realizacja nagrania: Jakub Kurowski. Serdecznie dziękujemy.

Całość występu doskonale pasowała do wyśpiewanych słów jednego z utworów: „...wszyscy dziećmi stają się, bo idą Święta...”

Podkreślił to również duchowy opiekun Ziarenek ks. Stanisław, który stwierdził, że przy zgłębianiu tajemnicy Wcielenia potrzeba dziecięcej otwartości, prostoty, szczerości i ufności. 

- Dzieci w refrenie jednego z utworów śpiewały: „Noel! Noel! Słowo Ciałem staje się. Noel! Noel! Ten Światłością świata jest. Wcielony Bóg, Miłości cud. Noel!” Niepojętej tajemnicy Wcielenia, czyli tego, że Bóg stał się człowiekiem nie zgłębią nawet najznakomitsze traktaty teologiczne. Tutaj potrzeba dziecięcego podejścia pełnego otwartości, szczerości i ufności – i takie są właśnie dzieci i ich postrzeganie Bożego Narodzenia. (...) Jezus w swoim nauczaniu nie bez powodu podkreślał, że Królestwo Niebieskie odziedziczą tylko ci, którzy będą mieć dziecięce serce, czyli pełne ufności i szczerości” – powiedział na zakończenie niedzielnego koncertu ksiądz opiekun.

Ta dziecięca prostota urzekła chyba każdego. Można ją było doskonale zobaczyć, usłyszeć, a przede wszystkim poczuć w swoim sercu. Bo Boże Narodzenie to jest właśnie „Miłości czas”.

Warto na tym miejscu zauważyć, że sobotni koncert miał charakter międzynarodowy. Razem z zebraną w RCKB publicznością, mięli okazje obejżeć go nauczyciele i uczniowie Sheperd’s High School z dzielnicy Beit Sahour w Betlejem. Bo to właśnie dzień później, przy współpracy ze szkołą z Betlejem, w naszym kościele odbył się koncert laureatów konkursu pn. Z Brzeska do Betlejem i z Betlejem do Brzeska o czym więcej TUTAJ.
 
  • Opis i fotogaleria na stronie portalu Bochnia i Brzesko z bliska - kliknji TUTAJ
 
  • Opis i fotogaleria na stronie Brzeskiej Witryny Internetowej - kliknji TUTAJ
 
  • Opis i fotogaleria na stronie Informatora Brzeskiego - kliknji TUTAJ

Fotogaleria