social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Kolędowali w Krakowie dla hospicjum 14 - 01 - 2022W sobotę 8 stycznia 2022 r. o godz. 19.00 nasz parafialny Chór GAUDIUM wystąpił w koncercie kolęd, który odbył się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Nowej Hucie Mistrzejowicach w ramach cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. 

Cykl ten jest organizowany od 17 lat przez Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, a tegoroczne kolędowanie połączone było z kwestą na rzecz Hospicjum Św. Łazarza. Koncert poprowadziła Dyrektor Artystyczna cyklu — Lidia Jazgar. Tego wieczoru kolędowały trzy chóry: Chór Gaudium Parafii Bożego Miłosierdzia w Brzesku przygotowany przez Iwonę Mikołajek, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers Miejskiego Domu Kultury w Bochni pod opieką Macieja Kozłowskiego oraz Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prowadzony przez Małgorzatę Langer-Król. Razem z chórami wystąpili soliści: Magda Niedbała-Solarz (mezzosopran), Piotr Kwinta (baryton) oraz Milena Kozłowska. Artystom towarzyszyła Krakowska Młoda Filharmonia — Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza  w Krakowie pod batutą Tomasza Chmiela.

Koncerty, których było już 66 organizowane w Nowej Hucie w ramach tego cyklu, gromadzą nawet kilkutysięczną, a co najmniej kilkusetosobową publiczność , gdyż najwyższy poziom artystyczny i dobór wykonawców gwarantuje niepowtarzalną atmosferę. Podobnie było i tym razem. Przez półtorej godziny widzowie dali się porwać muzyce, wzruszeniom i radości świąt Bożego Narodzenia.

Gratulujemy serdecznie naszym chórzystom i pani Iwonie Mikołajek udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu!
 


Fotogaleria