social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Znów się rodzi nadzieja - opis i fotogaleria 30 - 12 - 2021

W Wigilię Bożego Narodzenia godzinie 23.00 Grupa Teatralna GT montażem słowno – muzycznym „Znów się rodzi nadzieja” wprowadziła parafian i gości, którzy przyszli na pasterkę do kościoła Miłosierdzia Bożego w atmosferę Świąt. 

Młodzież z grupy GT kontynuuje wieloletnią tradycję „wspólnego radowania się z odwiecznej tajemnicy narodzin Bożej Dzieciny” właśnie taką artystyczną formą. Składają się na nią teksty autorstwa pani Agaty Podłęckiej, opiekunki i liderki GT recytowane lub z muzyką jej syna Franciszka i p. Krzysztofa Szydłowskiego przeplatane słowem wiązanym oraz utwory muzyczne i popularne pastorałki w wykonaniu grupy i solistów. 

Po raz kolejny znalazła się, może już nie tak liczna jak w poprzednich latach grupa młodych osób, które zechciały przychodzić na próby, przygotowywać się, by następnie w ten grudniowy wieczór wyśpiewać nowinę o Bożym Narodzeniu. – „Jestem bardzo wzruszona i wdzięczna Panu Bogu za te dzieci, za to, że są, że nie boją się głosić, że Chrystus się narodził. Jednak znów dzieje się ten cud!” – cieszyła się opiekunka GT zapraszając słuchaczy na chwilę refleksji. Wsłuchując się w przedstawione treści można było wysnuć wiele przemyśleń na temat Miłości Wcielonej, która stała się Ciałem dla nas jak i kondycji duchowej i moralnej nas samych jako ludzi, ale i znaleźć wiele radości, trochę wzruszeń i szczyptę góralskiego humoru. Nad całością dominowała, jakże pomocna w tych „dziwnych” czasach myśl wypływająca z tytułowego utworu: „Bo przecież Dziecina musi dać nadzieję w kolejny dzień swojego narodzenia”. 

Dziękując za wspólne chwile refleksji i wzruszeń ks. Proboszcz Wojciech Werner życzył młodym ludziom, aby Pan Bóg pomnażał w nich dobro, które dają innym jak i pomnażał ich grupę liczebnie a zgromadzeni wierni nagrodzili wykonawców brawami.

Po montażu słowno – muzycznym w wykonaniu GT rozpoczęła się Msza święta – pasterka symbolicznym wniesieniem Dzieciątka Jezus i złożeniem Go w szopce betlejemskiej, którą przygotowała młodzież wraz z ks. Stanisławem Chełmeckim. Podczas Mszy świętej w posługę muzyczną włączył się Chór Parafialny GAUDIUM, a w dzień Bożego Narodzenia o 11.30 Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei. Dzieci czytały również Lekcję i śpiewały Psalm. 

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przeżywaliśmy w pięknie udekorowanym na tę okoliczność przez siostrę Dorotę wnętrzu kościoła, a ponadto jasnym, czystym i pachnącym świeżą farbą oraz dobrze ogrzanym w wyniku kontynuowanego jeszcze remontu naszej parafialnej świątyni.


Fotogaleria