social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

12 nowych DSM-ek 22 - 12 - 2021Niedziela 12 grudnia 2021 r. to dla parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku bardzo ważny dzień. Msza święta o godzinie 11.30 celebrowana przez ks. Proboszcza Wojciecha Wernera zgromadziła wiele dzieci i rodzin, by wspólnie uczestniczyć w uroczystym przyjęciu dziewcząt do parafialnej Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Dziewczęta poprzez modlitwę i cotygodniowe spotkania formacyjne oraz wspólne uczestnictwo w Eucharystii w każdą trzecią niedzielę miesiąca przygotowywały się do tej ważnej dla nich chwili, mianowicie otrzymania stopnia „Dziecka Maryi”. Kandydatki otrzymały błękitny strój, cudowny medalik, legitymację i złożyły przyrzeczenie, w którym zobowiązały się wiernie wypełniać „5 Zadań Dziecka Maryi”.

Dzień ten był ważny także dla starszych DSM-ek, które swoim zaangażowaniem oraz przykładem życia dawały młodszym koleżankom wzorzec naśladowania Maryi. One to bowiem otrzymały stopień „Bielanki” oraz odznakę DSM-u.

Na koniec wszystkie dziewczęta wraz z Opiekunkami odmówiły modlitwę Dziecka Maryi, powierzając się pod Jej opiekę. Cieszymy się, że grono dziewcząt, które chcą służyć Maryi z każdym rokiem się powiększa. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej.
 
  • Po więcej zdjęć - kliknji TUTAJ


Fotogaleria