social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zapraszamy na komedię Grube ryby 19 - 11 - 2021Ze względu na chorobę aktora przedstawienie pt. GRUBE RYBY zaplanowane na 28 listopada br., zostaje odwołane. Zapraszamy 12 grudnia br., do RCKB w Brzesku o godz. 17.00.

 

Szanowni Państwo, GRUPA25+ działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na komedię w trzech aktach pt "Grube ryby" na podstawie sztuki Michała Bałuckiego w niedzielę 28 listopada 2021r o godz. 17.00, do sali teatralnej. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego.


Kilka słów o sztuce...

Sztuka pt. „Grube ryby” napisana została w 1881r. Dwaj starsi kawalerowie – biznesmeni , uchodzący za „grube ryby” panowie o ustalonej już pozycji społecznej, spotykają się u państwa Ciaputkiewiczów na codziennych kartach i kolacji. Razu jednego zjawia się tam wnuczka państwa Ciaputkiewiczów – Wanda, ze swoją przyjaciółką Heleną. Zdeklarowani kawalerowie pod wypływem panien, zaczynają się gubić i tracą sens w przestrzeganiu dotychczasowych ślubów kawalerskich. Panienki zaś, maja inne zamiary wobec panów...