social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego 02 - 11 - 2021

W niedzielę 24 października 2021 r. podczas uroczystej gali odbyło się podsumowanie trzeciego już wakacyjnego konkursu fotograficznego organizowanego w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. 

W tej edycji uczestnicy konkursu nadesłali 36 ciekawych i zróżnicowanych zdjęć, na których zgodnie z regulaminem i hasłem „Cały świat jest pełen śladów Boga” podczas wakacyjnego wypoczynku utrwalili Boże ślady w otaczającym świecie. Uczestnicy to głównie dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku. Szkoły, która związana jest z parafią i aktywnie z nią współpracuje, a dziecięce prace oceniali: ks. prał. Wojciech Werner, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ks. Marcin Minorczyk, pomysłodawca konkursu, redaktor gazety parafialnej, pani Urszula Białka, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku, pani Beata Malec – Suwara, redaktor Gościa Niedzielnego Oddział w Tarnowie, pani Zofia Pukal, przedstawiciel firmy PROSTER, pan Michał Migda, przedstawiciel młodzieży, pan Dariusz Toroń, fotograf współpracujący z parafią oraz Małgorzata Toboła - koordynator konkursu. 

I miejsce zdobyło zdjęcie autorstwa Marcina Glonka pt. „Zachód słońca w Lofotach”. 


(zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości - kliknji TUTAJ)

II miejsca zajęły dwa zdjęcia z równą ilością punktów:
„Piękno świata” Antoniny Gałek (z lewej) oraz „Bóg miłość pokazuje nam wszędzie” Ignacego Famielca (z prawej).


(zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości - kliknji TUTAJ i TUTAJ)

Przyznano również dwa równorzędne III miejsca zdjęciom:
Miłosza Bochenka pt. „Kolorowe jeziora w Karkonoszach” (z lewej) oraz Damiana Zdebskiego pt. „Krzyż Milenijny na Górze Gradowej w Gdańsku”(z prawej).


(zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości - kliknji TUTAJ i TUTAJ)

Ponadto wyróżnione zostało zdjęcie: Zuzanny Żurek pt. „Boski zachód słońca” (zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości - kliknji TUTAJ)

Członkowie Jury wręczyli laureatom nagrody zakupione przez parafię, a wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali upominki od sponsorów: państwa Grzegorza i Żanety Zgrajów, dyplomy wydrukowane przez Brzeską Oficynę Wydawniczą BOWA oraz wejściówki do kina Palneta na film „Faustyna” ufundowane dla nich, jak również dla dzieci i młodzieży działającej w parafii, przez pana Mateusza Godzika. Organizatorzy chcieli w ten sposób docenić każdego z uczestników, ich zaangażowanie i dobór zdjęć, z których każde świadczy o wyjątkowej wrażliwości estetycznej i indywidualnym odbiorze świata danego nam przez Stwórcę. 

- Sprawiliście nam ogromną radość nadsyłając kilkadziesiąt bardzo ciekawych zdjęć na nasz konkurs. Widać na nich Waszą wrażliwość na piękno Bożego dzieła, jakim jest cały świat. Dziękujemy, że tak wytrwale poszukiwaliście śladów Boga podczas rodzinnych wakacyjnych wyjazdów, wędrówek po okolicach, jak i potrafiliście wypatrzyć je w najbliższym otoczeniu. Gratulujemy nie tylko nagród i wyróżnień, ale i realizacji zainteresowań i pasji poznawania świata! Kontynuujcie i rozwijajcie Wasze umiejętności fotograficzne, pasje podróżnicze i wrażliwość na piękno. Dziękujemy również Waszym Rodzicom za wsparcie, jakie otrzymujecie od nich na co dzień jak i z pewnością także w realizacji tego zadania.

Podziękowanie kierujemy do osób zasiadających w jury za ocenę zdjęć, do sponsorów konkursu oraz do Tarnowskiego Oddziału Gościa Niedzielnego za objęcie wydarzenia patronatem medialnym – podkreślili Organizatorzy.

Nagrodzone zdjęcia zamieszczone zostały w najnowszym numerze pisma parafialnego „milosierdzie.brzesko.net.pl” 18/2021, natomiast wszystkie fotografie można było obejrzeć na wystawie w przedsionku kościoła, aby w ten sposób uruchomić wyobraźnię, jeszcze raz powrócić na wakacyjne szlaki oraz poczuć jesienią zapachy i kolory lata spędzonego z Bogiem.
 
  • Galeria wszystkich zdjęć zgłoszonych do konkursu - kliknji TUTAJ
 
  • Galeria zdjęć z gali wręczenia nagród - kliknji TUTAJ