social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Paczuszka dla maluszka. Dobrze jest pomagać. 27 - 11 - 2021

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia w Kawiarence parafialnej (przy sali teatralnej). Akcję koordynuje Domowy Kościół


Co jeśli zabrakło bombek, a chcesz pomóc?

Ilość bombek jest ograniczona, ale potrzeby dzieci i mam są nieograniczone - dlatego jeśli nie udało Ci się zabrać bombki z choinki (zabrakło dla Ciebie), a masz serce gorące i chcesz włączyć się w akcję to możesze to nadal uczynić.

Poniżej lista rzeczy jakie można kupić do paczki i zostawić w Kawiarence parafialnej jak opisano wyżej:
 

  • Mleko NAN 1, 2, 3
 
  • Słoiczki dla dzieci (obiadki, desery)
 
  • Kaszki dla dzieci
 
  • Środki higieniczne dla dzieci (płyny do kąpieli, balsamy, itd.)
 
  • Pampersy (różne rozmiary, od 1 do 6)
 
  • Chusteczki nawilżające
 
  • Inne artykuły dla dzieci, dla mam
 
  • Swoje pomysły mile widziane

Tak jak wspomniano na początku - paczki trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie, ul. Mościckiego 65, w którym posługują Siostry Urszulanki. Obecnie Siostry pomagają 45 dzieciom i 15 mamom, które mimo trudnej sytuacji życiowej postanowiły urodzić swoje dzieci i podjąć trud macierzyństwa.

Bóg zapłać za okazane serce.


Więcej o akcji

To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Po więcej informacji kliknji TUTAJ