social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wsłuchując się w nauczanie św. Jana Pawła II 14 - 10 - 2021

W niedzielę 10 października w Brzesku świętowaliśmy XXI Dzień Papieski idąc w Marszu za Życiem i wspierając Dzieło Nowego Tysiąclecia datkami do puszek zbieranymi przez ministrantów i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1. 

Akcja Katolicka brzeskiego dekanatu wsłuchana w nauczanie Patrona – św. Jana Pawła II zainspirowała Marsz dla Życia łączący trzy brzeskie parafie – NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. skąd wyruszył pochód, parafię Miłosierdzia Bożego, gdzie był jeden z przystanków oraz parafię MB Częstochowskiej , gdzie w słotwińskim kościele pokłoniliśmy się Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. 
 


W kilkusetosobowej grupie maszerowali wszyscy, którym drogie są wartości takie jak rodzina, małżeństwo, ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz troska o wychowanie młodego pokolenia.Dlatego maszerowali wraz z Akcją członkowie Kręgów Rodzin Domowego Kościoła, Rycerstwa Niepokalanej, doradcy życia rodzinnego z brzeskich Poradni Rodzinnych, Siostry Służebniczki z wychowankami z placówek opiekuńczych, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, rodzice, dziadkowie. Akcję Katolicką reprezentował Prezes DIAK Robert Rybak, członkowie Zarządu Diecezjalnego,
Zarządy, członkowie POAK  oraz poczty sztandarowe z dekanatu Brzesko. 

Maszerowali również księża asystenci POAK - ów: ks. dziekan Józef Drabik, proboszczowie – ks. Wojciech Werner i ks. Kazimierz Grych oraz – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie – ks. Piotr Cebula. 

Wszystkich uczestników połączyła w drodze modlitwa różańcowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji poszanowania życia ludzkiego, sakramentu małżeństwa i rodziny. Za udział w marszu i modlitwę podziękowania dla wszystkich na ręce księży proboszczów brzeskich parafii złożył ks. Piotr Cebula, który powiedział:  – „Wczoraj i dzisiaj papież Franciszek rozpoczął synod biskupów. Ten synod ma pokazać, że Kościół jest wspólnotą. Synodalność  to nic innego jak wspólne pójście drogą. Myślę, że tak  jak dzisiaj szliśmy wszyscy razem, to  marzenie papieża Franciszka, by Kościół był bardziej wspólnotowy się spełniło. Dlatego, Bracia i Siostry bardzo serdecznie dziękuję Wam z udział w Marszu. Bardzo  Wam dziękuję za wspólne bycie razem. To podziękowanie składam na ręce Księży prałatów:  Józefa, Wojciecha i Kazimierza. Inicjatywa jednego marszu dla całego miasta to jest właśnie budowanie Kościoła na wzór Chrystusa” – podkreślił duszpasterz. 

Fotogaleria na stronie tarnowskiego Gościa - kliknji TUTAJ


Fotogaleria