social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata 2021 04 - 10 - 2021

Co roku 28 września, o godz.15.00 wychodzimy na ulice miast i wsi, aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Data i godzina niezmiennie te same – Godzina Bożego Miłosierdzia i data beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. W naszej parafii również i miejsca modlitwy nie zmieniają się. 

Z koronką w ręku na skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego, Jasnej i Konstytucji 3 Maja oraz Leśnej i Porzecznej prosimy Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego oraz zanosimy prośby w różnych intencjach.



W tym roku Koordynatorzy akcji - zespół Iskra Bożego Miłosierdzia działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi,  zaproponowali, abyśmy się modlili w szczególności  za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie, za oddalenie pandemii koronawirusa , za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata, o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących oraz za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Dlaczego modlimy się na ulicach, przed domami, biurem, fabryką, szkołą, kościołem?  - Aby przypomnieć zabieganemu współczesnemu człowiekowi, że tylko w miłosierdziu Bożym znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. „Dla świata to nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników” – wyjaśniają Organizatorzy.


Fotogaleria