social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

„Mały odpust” 22 - 10 - 2021

Piątego października, w rocznicę narodzin dla Nieba św. S. Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy świętej wieczornej, którą celebrowali: ks. prał. Wojciech Werner i ks. Zbigniew Baran - nasz wieloletni wikariusz a obecnie proboszcz parafii w Łapczycy.

Liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny to dla naszej parafii szczycącej się wezwaniem Bożego Miłosierdzia, wyjątkowy dzień określany „małym odpustem” i obchodzony uroczyście co roku.
S. Faustyna została powołana przez samego Jezusa do głoszenia największego przymiotu Boga – Miłosierdzia: „Córko Moja, czyń, co jest w twej mocy w sprawie rozszerzenia czci miłosierdzia Mojego, Ja dopełnię, czego ci nie dostawa. Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego Serca Mojego, a Ja ich napełnię pokojem (Dz. 1074).Ks. Zbigniew głosił homilię, w której, czerpiąc obficie z Dzienniczka s. Faustyny, zachęcał każdego z nas do naśladowania tej Świętej w wielkiej miłości do Jezusa Eucharystycznego i Jego Matki Maryi. Zachęcał do tego, by na wzór św. Faustyny - wielkiej Apostołki Bożego Miłosierdzia również starać się głosić Boże Miłosierdzie. 

Podczas Eucharystii pieśni wykonywał chór Gaudium, a Lekcje, Psalm i modlitwę wiernych - rodzice dzieci z Przedszkola im. Św. S. Faustyny, którzy także prowadzili rozważania różańcowe podczas nabożeństwa przed Mszą świętą.


Fotogaleria