social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Jan Paweł II - Dziesięć Słów. Opis i fotogaleria. 24 - 10 - 2021

W brzeskim Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym 21 października odbył się koncert "Ziarenek Nadziei " - "Jan Paweł II - Dziesięć Słów".

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach X Miesiąca Papieskiego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

"Cieszę się, że możemy ten październikowy wieczór spędzić razem i że wydarzenia X Miesiąca Papieskiego mogą odbywać się przy udziale publiczności. W ubiegłym roku tak być nie mogło" - mówiła dyrektor PiMBP w Brzesku Karina Legutek, przypominając, że wszystkie imprezy w ramach tej inicjatywy odbywają się po to, by osoba i nauczanie św. Jana Pawła II nie zostały zapomniane.

Podczas koncertu "Ziarenek Nadziei" - scholi dziecięcej z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku także udało się przywołać najważniejsze słowa papieża Polaka odnoszące się do poszczególnych przykazań Dekalogu. Piękne utwory, które w uszach brzmiały widzom jeszcze i po koncercie, przeplatały nagrania z przemówień Jana Pawła II. Dziś brzmiące chyba jeszcze bardziej aktualnie niż wtedy, kiedy mówił o ateizowaniu państwa, które nie ma nic wspólnego z neutralnością światopoglądową czy o cmentarzyskach dzieci nienarodzonych."Kiedy tak słuchałem tych słów Jana Pawła II w czasie koncertu, to powiem szczerze, dreszcz przeszedł mi po plecach, pewnie też jak i tym z państwa, którzy pamiętają na żywo papieża Polaka" - mówił ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

"Wzruszamy się, zachwycamy Ojcem Świętym, przywołujemy go, mamy w domu jego obrazy, tylko czy znamy jego nauczanie" - pytał. "Być może właśnie ten koncert stanie się dla nas motywem, by coś poczytać, czegoś posłuchać i może coś przemeblować w swoim życiu, aby ten testament św. Jana Pawła II nie pozostał w naszym życiu bez echa. Państwu i sobie też tego życzę" - dodał.

Ks. Józef Drabik, dziekan brzeskiego dekanatu, Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne nazwał pięknym żywym pomnikiem wystawiony Janowi Pawłowi II w Brzesku. W tym miejscu, któremu on patronuje, dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje talenty i innym je prezentować.

Nie zabrakło także podziękowań dla prowadzących scholę dziecięcą - panom Andrzejowi Gicali i Danielowi Majcherowi oraz paniom Ninie Górskiej i Justynie Zapiór. Pożegnanie pełne wzruszeń przeżyły także absolwentki zespołu.
(tekst: Beata Malec - Suwara/tarnow.gosc.pl)
 
  • Fotogaleria na stronie tarnowskiego Gościa Niedzielnego - kliknji TUTAJ
  • Fotogaleria na profilu Informatora Brzeskiego - kliknji TUTAJ


Fotogaleria