social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Dzieci otrzymały różańce, a Kręgi Rodzin światło 23 - 10 - 2021

13 października 104 lata temu Matka Boża szósty, ostatni raz objawiła się trójce dzieci w Fatimie. Powiedziała wówczas Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji między innymi te słowa: „Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec”. 

W środę 13 października 2021 r. dzieci uczęszczające do klas trzecich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały pobłogosławione różańce. Różańce poświęcił ks. prał. Wojciech Werner, a wręczył je każdemu dziecku ks. Marcin Minorczyk. 

Modlitwa różańcowa dzieciom z naszej parafii jest bliska, gdyż od wielu lat podczas październikowych nabożeństw odmawiają ją głośno podchodząc do mikrofonu. Są wśród nich ministranci, dziewczęta z DSM, dzieci przedszkolne i w wieku szkolnym oraz właśnie trzecioklasiści. Jest to jedna z form duchowego przygotowania się do spotkania z Panem Jezusem w Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii dzieci wraz z księdzem Marcinem i panem Andrzejem przeszły do sali teatralnej, gdzie ćwiczyły śpiew pieśni na czekającą ich uroczystość komunijną, a rodzice pozostali w kościele i wysłuchali w tym czasie katechezy przygotowanej dla nich i poprowadzonej przez panią psycholog. W każdą drugą środę miesiąca, a więc w październiku tego właśnie wieczoru, we Mszy świętej wspólnotowej o 18.00 uczestniczyli członkowie Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Na nowy rok formacyjny 2021/22 zostały wybrane nowe pary animatorskie i Para Rejonowa Kręgów tj. państwo Janina i Andrzej Stanuszkowie, którzy włączyli się w posługę liturgiczną podczas Eucharystii. Ks. prał. Wojciech Werner poświęcił i wręczył wszystkim nowym parom animatorskim świece, które przez cały rok będą towarzyszyć modlitwie na comiesięcznych spotkaniach małżeńskich Domowego Kościoła.

Z kolei w niedzielę 17 października Kręgi Rodzin Domowego Kościoła Rejonu Brzesko spotkały się w naszej parafii na jednym z czterech dorocznych Dni Wspólnoty Ruchu Światło Życie.

Więcej zdjęć, kliknji TUTAJ


Fotogaleria