social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Remont ogrzewania i kotłowni 04 - 09 - 2021

W poniedziałek 9 sierpnia rozpoczęliśmy wymianę ogrzewania i remont kotłowni w naszym kościele. Podczas prac remontowychm, msze św. w dni powszednie celebrowne, były w kaplicy, zaś niedzielne Eucharystie przy ołtarzu polowym. 

Dotychczas wykonane prace polegały m.in. na skuciu płytek i wylewki, ułożeniu dodatkowej warstwy izolacyjnej, wykonaniu przewiertu pod prezbiterium, ułożeniu blisko 5 km rurek grzewczych oraz 700 m rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni a także wykonaniu betonowej wylewki.

W piątek 3 września po porannych mszach św. dzięki ofiarnej pracy wielu osób przystąpiliśmy do sprzątania kościoła oraz wnoszenia części ławek. Do kościoła, zostały także przeniesione także ławki z kaplicy. Dzięki temu koronka oraz popołudniowe msze mogły odbyć się już w kościele.

Jak wyglądały poszczególne dni remontu? Co już udało się wykonać, a jakie prace jeszcze przed nami? Wszystkiego można dowiedzieć się, odwiedzając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną podstronę "Remont ogrzewania i kotłowni", która dostępna jest TUTAJ. Tylko tam szczegółowe informacje z poszczegółny etapów prac oraz bogate fotogalerie.