social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Każdy z nas może więcej… 26 - 09 - 2021Spotkaniem modlitewnym pt. „Możesz więcej”, które odbyło się w trzeci piątek września (17.09.2021 r.), Grupa Uwielbienie w Miłosierdziu rozpoczęła nowy rok formacyjny. Tym samym rozpoczął się także w naszej parafii nowy cykl Wieczorów Uwielbienia zatytułowany WIARYGODNI. Tematy z tego cyklu zostały tak pomyślane, aby przede wszystkim pomóc młodemu człowiekowi przygotować się do świadomego przeżywania wiary.

Wieczór modlitewny rozpoczęła Msza święta. Po niej konferencję wygłosił - opiekun grupy – ks. Stanisław Chełmecki. Wyjaśnił w niej na początek wszystkim zebranym, że pierwszym krokiem w kierunku dojrzałości chrześcijańskiej jest uświadomienie sobie, że każdy z nas może dokonać czegoś więcej, żyć pełniej, głębiej.„To wiara w Boga nadaje naszemu życiu nową, głębszą perspektywę; żebyśmy się nie unosili tylko na powierzchni, bo wtedy nie widzimy zbyt wiele. Potrzebujemy zanurzenia – pełnego zanurzenia, żeby spostrzec jak piękne są głębie oceanu. Na powierzchni tego nie dostrzeżemy” - tłumaczył ks. Stanisław. Nawet gdy wydaje nam się, że tak jak młodzieniec z Ewangelii wg św. Mateusza, mamy wszystko: dobra, nadzieję, marzenia, czujemy pragnienie czegoś więcej. Jezus odpowiadając na pytania mężczyzny: „Czego mi jeszcze brakuje?”, „Co mam czynić?” proponuje mu rozwiązanie – tj. miłość, bezgraniczne zaufanie, pójście za Nim. „Pragniesz szczęścia, radości, chcesz, by twoje życie było na pięć? Wsłuchaj się w słowa Jezusa, w to, co On ma nam do zaoferowania. On pokazuje nam, że dzięki wierze, czyli dzięki zażyłej przyjaźni z Nim, życie może być lepsze, głębsze i pełniejsze radości.” – mówił kapłan.

Następnym krokiem jest zadanie sobie pytania: „Czy moje życie będzie z Bogiem czy bez Niego?” i podjęcie świadomej decyzji. Do tego zachęcał ks. Stanisław mówiąc: „Wybór należy do ciebie siostro i bracie czy będziesz z Bogiem czy będziesz żyć bez Niego. Pamiętaj, że Jezus jest uczciwy, nie potrzebuje nikogo do niczego zmuszać. Jeśli coś obiecuje, to swoim życiem udowodnił, że tego dokona. Ja mogę zawieść, ale Jezus dotrzymuje słowa. Pomaga nam odkryć prawdziwe szczęście. Daje nam siłę w cierpieniu, w trudnościach, ukazuje wartości dla których warto się trudzić. Ale przede wszystkim ukazuje perspektywę, że nie zostaniemy sami ze swoimi trudnościami, nigdy nas nie opuści. Obiecał, że będzie przy nas.”

Na zakończenie konferencji ks. Stanisław zaprosił wszystkich do modlitwy uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozważaniom towarzyszyły pieśni w wykonaniu grupy Uwielbienie w Miłosierdziu. Po modlitwie i błogosławieństwie kandydaci do bierzmowania spotkali się z Animatorami programu „Młodzi na Progu”.