social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Bez Boga na zawsze głodny... 07 - 06 - 2021

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej mszy świętej celebrowanej o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym przewodniczył ks. prob. Wojciech Werner. Dla dzieci z klas czwartych, które zgromadziły się wokół ołtarza był to dzień, w którym świętowały rocznicę swojej pierwszej Komunii. 

Po mszy świętej ulicami św. Brata Alberta, L. Okulickiego i Czarnowiejską wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz: Wieczerza, która przemienia człowieka.”Zacheuszu, zejdź prędko …i przyjął Go rozradowany” wykonali mieszkańcy Rejonu 5 (ul. Wiejska od początku do skrzyżowania) a koordynował ks. Marcin. Drugi ołtarz: Bez Boga na zawsze głodny. „Jest tu chłopiec, który ma pięć chlebów” to dzieło mieszkańców Rejonu 6 (ul Wiejska od skrzyżowania do Zagórzyc i Jodłowska) we współpracy z ks. Michałem. Za trzeci ołtarz: Eucharystia, która leczy odpowiedzialni byli mieszkańcy Rejonu 7 (ul. Boczna, Czarnowiejska, Jasna, Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Łąkowa, Polna), koordynował ks. Stanisław. Czwarty ołtarz Wieczerza, która przełamuje samotność. „Bierzcie i jedzcie…”, przy którym była sprawowana Eucharystia wykonali mieszkańcy Rejonu 8 (ul. Błękitna, Garbarska, Partyzantów blok Villa Nova, Spokojna i Zamknięta) wraz z ks. Proboszczem. 

Uroczystość przebiegająca w tym roku nie tylko przy pięknej pogodzie, ale i w o wiele bardziej sprzyjających niż rok temu okolicznościach uświadamia nam, że transmisje telewizyjne czy internetowe nie zastąpią spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Słowo Boże czytane przy każdym z ołtarzy jak i przygotowane hasła podkreślają to, o czym mówił również ks. bp Ordynariusz Andrzej Jeż podczas Bożego Ciała w Tarnowie, że „najważniejszym pokarmem w drodze do wieczności jest Eucharystia (…) Jezus mówił wszak uczniom, że jeśli nie będą spożywali Ciała i Krwi Syna Człowieczego, nie będą mieli życia w sobie. W Eucharystii tkwi najważniejsze, co Kościół ma do ofiarowania człowiekowi.(…) Eucharystię trzeba spożywać. Nie wystarczy jej oglądać”. 


Fotogaleria