social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zachwyć się Mszą Świętą... 06 - 04 - 2021Zgromadzeni na świętej wieczerzy Wigilii Paschalnej wierni z naszej parafii otrzymali po nabożeństwie prezent - audibook „Tajemnica Eucharystii”. Krążek będzie dostępny także w Niedzielę Miłosierdzia (11.04) oraz w Tygodniu Miłosierdzia. 

W drugim roku realizacji programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skoncentrowanego na Eucharystii GRUPA25+ wraz z chórem Gaudium wydała ścieżkę dźwiękową do misterium „Tajemnica Eucharystii”. 

Spektakl – misterium „Tajemnica Eucharystii” oparty na uznanych przez Kościół wizjach boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, której słowa mają „przypominać ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, przyjęcia Boga i Jego miłości” GRUPA25+ wystawiała począwszy od listopada 2015 roku już kilkadziesiąt razy w parafiach diecezji tarnowskiej i na Podkarpaciu. Byli między innymi w tarnowskiej bazylice katedralnej i w WSD, prezentowali misterium w dużych parafiach miejskich jak np. w Nowym Sączu, Rzeszowie, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, ale także w małych wiejskich kościołach, m.in. w Jurowcach koło Sanoka, Gosprzydowej. Lubeni czy Żukowicach. 

Jaki cel im przyświecał? – „Jako katolicy w każdą niedzielę przychodzimy do kościoła na mszę świętą. Przyzwyczailiśmy się już do niej. Bardzo często jesteśmy na niej obecni, ale czy w niej uczestniczymy? Świadectwo Cataliny Rivas może zmienić nasze patrzenie na Eucharystię, może pomóc nam doświadczyć obecności żywego Jezusa, który przychodzi do nas pod postacią chleba i wina. Może pomóc nam zrozumieć, co dokonuje się podczas mszy świętej i co dzieje się w poszczególnych jej momentach” – wyjaśniają pomysł realizacji przedstawienia i audiobooka.

Z racji panującej epidemii i obostrzeń uniemożliwiających zgromadzenia a zatem i spotkanie z „Tajemnicą Eucharystii” na żywo, postanowili chociaż w ten sposób, za pomocą nagrania CD, dotrzeć z przekazem o pięknie Eucharystii do jak największej liczby wiernych i zachęcić każdego z nas do odkrycia na nowo wartości Mszy Świętej, do zachwycenia się tym darem Jezusa dla nas, abyśmy mogli „odczuć Jego Miłość Miłosierną”. 

Pomysł przedstawienia „Tajemnicy Eucharystii” zaproponował GRUPIE25+ ks. prał. Wojciech Werner, opiekun duchowny tej grupy, który użycza głosu narratorowi. Spektakl reżyseruje Ewa Łupińska - Toroń. W przedstawieniach na żywo udział bierze kilkadziesiąt osób, natomiast wersji dźwiękowej występują: narrator – ks. prał. Wojciech Werner, Catalina Rivas –Maria Łupińska, Maryja – Maria Put, Jezus – Wojciech Rosa, arcybiskup – Krzysztof Mariankowski, kobieta modląca – Maria Zając. Pieśni „Przychodzisz Panie”, „Jezu, ufam Tobie” i „Panie nie jestem godzien” wykonuje parafialny chór Gaudium pod kierunkiem Iwony Mikołajek i Andrzeja Gicali. Nagranie i montaż dźwięku - Jędrzej Rosa SOUND MASTER. Scenariusz powstał na podstawie tekstu „Największy cud. Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas” w tłumaczeniu Barbary Nowak.

O wydaniu płyty poniformował także tarnowski Gość Niedzielny. Więcej informacji TUTAJ. 


Fotogaleria