social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zapraszamy na Oratorium Drogi Krzyżowej "Ślad Losu" 13 - 03 - 2021

Czas Wielkiego Postu to czas szczególny w życiu każdego chrześcijanina. To czas pokuty, nawrócenia, jak również nadziei i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby jak najlepiej przygotować się na zbliżające się Wydarzenia, grupa Uwielbienie w Miłosierdziu zaprasza na Oratorium Drogi Krzyżowej "Ślad Losu"

Zostało ono napisane i skomponowane na początku lat 80. przez ówczesnych seminarzystów – ojców Andrzeja Wodkę i Wojciecha Skroboszewskiego, aby w nowy sposób przybliżyć wielowiekową tradycję przeżywania Misteriów Pasyjnych. Śpiewanym tekstom Męki Pańskiej towarzyszyć będzie dźwięk skrzypiec, gitary i organ.

Realizacja Oratorium stała się możliwa dzięki ks. Stanisławowi Chełmeckiemu, który podkreśla, że ta Droga Krzyżowa nie jest koncertem, a modlitwą, która ma nas przygotować na wydarzenia Wielkiego Tygodnia oraz Panu Andrzejowi Gicali, który czuwał nad muzyczną stroną przygotowań i jest dobrym duchem grupy.

W tym codziennym zabieganiu warto znaleźć chwilę na zatrzymanie się. Niech okazją do tego będzie właśnie Oratorium Drogi Krzyżowej, które odbędzie się w piątek 19 marca po Mszy Świętej o godz. 18:00. Przed Drogą Krzyżową zapraszamy na krótką konferencję (kontynuacja cyklu „Projekt Dekalog”) Księdza Marka Synowca.