social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

„Zabiegani” na finiszu 03 - 03 - 2021

Tegoroczne „Spotkania dla Zabieganych” dobiegły końca. Nietypowe, bo dostosowane do nietypowych okoliczności spotkania dla małżonków czwartej edycji zakończyło świadectwo państwa Anny i Jana Kiełbasów z tarnowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, którzy na swoim przykładzie udowadniali, że współczesne małżeństwo nie musi kończyć się katastrofą, a przeciwnie, może się szczęśliwie układać. 

Czwartą edycję zainaugurował ks. prof. Piotr Łabuda, który zachęcał małżonków do bycia ikoną Świętej Rodziny z Nazaretu. Tydzień później ks. Janusz Czenczek, krajowy koordynator posługi egzorcystów mówił o sakramencie małżeństwa jako źródle łaski dla rodziny i małżeństwa. W pierwszy piątek lutego dr Franciszek Mróz zaciekawił słuchaczy propozycją pielgrzymowania szlakiem Camino di Santiago. Czwartą, bardzo istotną i pouczającą konferencję o więzach rodzinnych i małżeńskich wygłosił psycholog, dr Wacław Srebro. Podczas piątego spotkania małżonkowie uczestniczyli w wieczorze modlitewnym Uwielbienie w Miłosierdziu, w jego ramach wysłuchali refleksji ks. Marka Synowca z cyklu „Projekt Dekalog” o piątym przykazaniu Bożym. 

Nowością obecnej edycji było to, że wszystkie piątkowe konferencje odbywały się w kościele i były transmitowane przez Internet. Wieczory małżeńskie poprzednich trzech edycji odbywające się w sali teatralnej kończyły się integracją uczestników i zacieśnianiem więzi małżeńskich przy kawie i ciastku oraz ożywionych dyskusjach na tematy omawiane przez prelegentów. Tym razem musiało być inaczej, ale z kolei każdy chętny, bez rejestracji, mógł wysłuchać konferencji w domowym zaciszu. 

Obszerne relacje z konferencji zamieścił Tarnowski Gość Niedzielny na swoim portalu internetowym oraz w wydaniu papierowym Gościa Niedzielnego. O czym mówili państwo Kiełbasowie można przeczytać TUTAJ

Mamy nadzieję, że kolejna, piąta edycja „Spotkań dla Zabieganych” odbędzie się już w normalnych warunkach. Jak Bóg da...