social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wahasz się? W WSD mają pomysł... 31 - 03 - 2021Z myślą o młodych mężczyznach poszukujących swojego miejsca w życiu, którzy pragną służyć Bogu i bliźnim, ale wahają się jaką podjąć decyzję, wspólnota tarnowskiego WSD oraz diecezjalne dzieło powołań przygotowali projekt „Melchizedek”. 

Do udziału w programie zachęca w specjalnym Komunikacie bp tarnowski Andrzej Jeż: „Zdaję sobie sprawę, że dzisiejszy świat nie sprzyja dobremu rozeznaniu drogi życia, a przecież jest ono kluczem do właściwego przeżywania codzienności, którą Bóg darzy człowieka. To właśnie powołanie ma nadawać sens życiu. W rozeznawaniu naszej drogi nie jesteśmy osamotnieni. Pan Jezus zapewnia nas o swojej obecności i chce udzielić nam konkretnej pomocy.(…) Wszystkich młodych mężczyzn, którzy odczytują już głos powołania, zachęcam, by bez lęku dali odpowiedź podejmując decyzję o wstąpieniu na drogę przygotowania do kapłaństwa w roku jubileuszu 200 - lecia Seminarium.”

„Melchizedek” to program online, który podejmuje kwestię rozeznania powołania do kapłaństwa. Trwa miesiąc i składa się z 9 wiadomości, które będą wysyłane regularnie - jedna wiadomość co 3 dni. Jeśli chcesz skorzystać nie zwlekaj, bo rozpoczęcie już w Wielką Sobotę (3 kwietnia).Warto tutaj nadmienić, że w jednej z tych wiadomości spotkacie się online z naszym księdzem Proboszczem Wojciechem Wernerem. 

Przez projekt on - line przechodzi się indywidualnie natomiast jeśli ograniczenia związane z pandemią na to pozwolą, na zakończenie w Błoniu pod Tarnowem odbędą się rekolekcje dla wszystkich chętnych uczestników programu prowadzone przez grupę powołaniową SEMERON wraz z ks. Tomaszem Rąpałą.

„Czas, w którym żyjemy, jest szczególny. Ograniczenia związane z pandemią skutecznie utrudniły organizację spotkań parafialnych, rekolekcji, obozów, sesji czy pielgrzymek. One wszystkie są zwykle okazją stawiania podstawowych pytań życiowych, szczególnie tych dotyczących powołania. Dlatego mamy propozycję rozeznania online dla tych, którzy poważnie rozważają, czy są powołani do kapłaństwa. Niektórzy może usłyszeli to wezwanie właśnie w czasie pandemii!” – wyjaśniają organizatorzy projektu. 

Formularz zgłoszeniowy i szczegóły projektu znajdziesz TUTAJ