social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Promyczki Dobra z wizytą w Miłosierdziu 29 - 03 - 2021

Promyczki Dobra to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu od 1991 roku. W niedzielę 21 marca zawitał wraz ze swoim założycielem i Dyrektorem ks. Andrzejem Mulką oraz kierownikiem artystycznym panią Dyrektor Mileną Małecką – Rogal do naszej parafii, by uczestniczyć we mszy świętej o 11.30 (tzw. dla dzieci) i modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

W Wielkim Poście zespół odwiedza parafie naszej diecezji. Chociaż teraz Promyczki Dobra występują w kameralnym składzie i do podkładu muzycznego, to w sumie zespół liczy blisko 100 osób i koncertował już w wielu miejscach w Polsce i za granicą z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków, m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, a Koronka do Bożego Miłosierdzia z muzyką Piotra Pałki towarzyszyła pielgrzymom podążającym do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w czasie ŚDM – Kraków 2016.W naszym kościele Promyczki włączyły się w oprawę liturgiczną mszy świętej, usłyszeliśmy pieśń uwielbienia po Komunii oraz pieśń o Miłosierdziu. Po Eucharystii przedstawiciele Promyczków podziękowali celebransowi ks. Marcinowi, a ks. Andrzej Mulka ks. Proboszczowi Wojciechowi za zgodę na występ i współpracę w rozprowadzaniu czasopisma „Promyczek Dobra”. Zaprosił obecnych do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończoną radosnym wezwaniem „Jezu, ufam Tobie” w wykonaniu Agnieszki i Asi. 

Następnie Krystian i Karolina zaśpiewali piosenkę o św. Faustynie dedykowaną w szczególności rodzicom – „To taka modlitwa i wyzwanie dla młodych małżeństw, aby nasze rodziny były nieco liczniejsze, bo św. Faustyna miała dziesięcioro rodzeństwa” – uzasadniał ks. Dyrektor. I na zakończenie – niespodzianka – premierowe wykonanie na żywo piosenki o świętym Józefie, który, jak to troskliwy ojciec, „w niebie prosi Boga za ciebie i za mnie, chucha, dmucha na nas wszystkich, stara się ogromnie…”.

Urozmaiceniem spotkania było wspólne ułożenie przez dzieci z sądeckich Promyczków Dobra i dzieci obecne w kościele z rodzicami puzzli przedstawiających Jezusa Miłosiernego i św. s. Faustynę. Chętni mogli zaopatrzyć się w nową płytę Promyczków. 


Fotogaleria