social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Dar serca dla Oliwki 10 - 03 - 2021

W sobotę 6 i w niedzielę 7 marca w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku obyła się kwesta na rzecz ciężko chorej Oliwii Dzień, uczennicy I klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku.

Akcja pomocowa w formie kwesty dla dziewczynki, naszej małej parafianki, została zorganizowana za zgodą ks. bpa Andrzeja Jeża  i przeprowadzona dzięki przychylności ks. prob. Wojciecha Wernera przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jachowicz  - Tradycja i Kultura” działające przy Szkole Podstawowej Nr1 w Bochni wraz ze Szkolnym Kołem Caritas z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.  

Wspólny cel – czynić dobro i pomagać – zjednoczył w działaniu dwa miasta, Bochnię i Brzesko, bo dzięki inicjatywie prezes bocheńskiego Stowarzyszenia, pani Beacie Drużkowskiej oraz opiekunom Koła Caritas z brzeskiej szkoły średniej panu dr Piotrowi Dudzie i ks. Michałowi Peciakowi udało się poruszyć serca ludzi dobrej woli i zebrać niebagatelną kwotę 16 069,02 zł i 5 euro!  Całkowity dochód został przekazany w tym samym dniu mamie Oliwii na leczenie i rehabilitację dziecka.  –„Jest to największa zebrana dotychczas podczas kwest prowadzonych przez nas dla Oliwki suma. Postawa, chęć pomocy ze strony tutejszych parafian i hojność chwytają za serce" – podkreśla pani Beata – to wielka i z pewnością skuteczna pomoc. Ośmioletnia Oliwia nieomal z dnia na dzień, bo nic nie zapowiadało tak ciężkiej choroby, znalazła się w szpitalu, gdzie przechodzi leczenie i  skutki uboczne z tym związane. Obecnie czeka ją drugi cykl chemii. Ze względu na obostrzenia covidowe może jej towarzyszyć naprzemiennie tylko jedno z rodziców. Tęskni za domem, za młodszym bratem i ukochanym kotkiem, dlatego pani Beata pomyślała, że ucieszy Oliwkę kot – maskotka, który będzie z nią w szpitalu. – Oliwka jest mądrą i inteligentną dziewczynką. Jej największą pasją są koty, ma swojego kota Figaro i bardzo o niego dba, dokarmia również te bezdomne. Lubi czytać książki, rysować, malować, tworzyć różne prace artystyczne i obdarowywać nimi babcię i dziadka – mówi o córeczce mama, pani Sylwia. Teraz swoimi pracami – pięknymi laurkami, dziewczynka obdarowała w podziękowaniu za kwestę m.in.  ks. bpa Andrzeja Jeża i proboszcza par. Miłosierdzia Bożego ks. Wojciecha Wernera. Słowa wdzięczności  dla wszystkich zaangażowanych w kwestę, dla wszystkich darczyńców z Brzeska, w imieniu rodziny kierują także mama, pani Sylwia i babcia, pani Dorota. 

Cudowna atmosfera i współpraca, wspaniali wolontariusze i gorące serca parafian z Miłosierdzia Bożego  – tak można określić wspólną akcję charytatywną SK Caritas z brzeskiego liceum  i Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Jachowicz  - Tradycja i Kultura” z Bochni.

O Oliwce pamiętają także rówieśnicy ze szkoły oraz cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku wraz z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Nasze Dzieci, którzy przygotowują kiermasz rękodzieła i dekoracji świątecznych na jej rzecz. Przygotowania, w które włączyła się również świetlica działająca przy naszej parafii, idą pełną parą! Kiermasz będzie się odbywał od 15 do 20 marca na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. 
 

Nadal pomóc, można także online:

  • poprzez portal Zrzutka - kliknji TUTAJ 
  • przekazać 1% za pomocą Siepomaga.pl - kliknji TUTAJ
  • licytując na grupie publicznej - kliknji TUTAJ

Więcej zdjęć TUTAJ i TUTAJ


Fotogaleria