social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

W rocznicę I Komunii świętej 25 - 05 - 2020

Rok temu po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa do serc. Teraz w dwie kolejne soboty, 16 i 23 maja, już jako uczniowie 4a i 4b, wraz z rodzicami dziękowali za ten czas, kiedy mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

Msze święte dla dzieci i rodziców celebrował ks. prał. Wojciech Werner, ciesząc się razem z nimi i razem z nimi dziękując Panu Bogu za dar przyjmowania Jezusa w Komunii Świętej przez miniony rok. Radość tym większa, że dzieci mogły, po prawie trzech miesiącach, być fizycznie obecne w kościele i osobiście spotkać się z Panem Jezusem w Jego domu, jak powiedziała jedna z dziewczynek w modlitwie dziękczynnej po Komunii. 

Ksiądz celebrans krótko wyjaśnił dzieciom Słowo Boże, zwracając uwagę, że już od roku mają w niebie znajomego, przyjaciela, kogoś  kto pomaga nam w walce z pokusami, komu mogą dziękować za to co dobre i przepraszać za to co złe, do kogo zawsze mogą zwrócić się z prośbami, a zwłaszcza prosić o pomoc w byciu dobrym, bo Pan Jezus powiedział „O cokolwiek poprosicie, będzie wam dane”. Zachęcał dzieci,  by poznawały Jezusa i  dawały o nim świadectwo, czyli postępowały na co dzień tak, aby Pan Jezus był  z nich dumny, tak jak dzisiaj są dumni z nich rodzice.  – „Niech świadomość, że Pan Jezus jest naszym znajomym w niebie i, że za nami prosi u swego Ojca, daje nam prawdziwą radość i prawdziwy pokój” – zakończył ks. Wojciech.

Podczas mszy świętej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, a w modlitwie wiernych prosiły m.in. o to by Pan Bóg wynagrodził trud rodziców, krewnych, nauczycieli i wychowawców,  aby wszyscy ludzie pamiętali o Bogu w modlitwie, o pokój na świecie, o to, aby niewierzący odnaleźli Jezusa i za siebie, aby zawsze dawały dobry przykład a dzieci, które dopiero przyjmą I Komunię, by pokochały Pana Jezusa. Modliły się za Kościół a także za kapłanów i diakonów, naszego diakona Michała i kleryka Michała, o nowe powołania kapłańskie. Pamiętały w modlitwie o chorych i cierpiących zwłaszcza z powodu pandemii oraz o opuszczonych.  Po przyjęciu Pana Jezusa dziękowały Panu Bogu słowami płynącymi z małych serc, natomiast jako wyraz wdzięczności dla kapłanów wręczyły ks. Wojciechowi bukiet kwiatów. 

Po nabożeństwie majowym dzieci i ich rodziny otrzymali błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dla upamiętnienia spotkania  ksiądz Proboszcz wręczył każdemu książeczkę „Święty Jan Paweł II – papież rodziny”. 


Fotogaleria